Britse busstaking bedreigt vakanties ISRAEL: sociale voorpost in feodale Arabische wereld Ovatie voor Anna Kethly op congres van IVW WILLEM II y Snip en Snap op de plaat Wié Ingeente kinderen kunnen gevaar voor hun ouders zijn modern wonen V essel Ilcken gecremeerd GEVAPAH Opruiming Opruiming Spreeuwen praa t Loonconflict omvat 100.000 man m Tf* NA POLIOVACCINATIE: Zeven inbraken - maar hóe... In VS onvat- baarmaking tot 40 jaar PvdA-wethouder in Apeldoorn erg zetelvast 100% 100% 100% Prins opent nieuwe munitiefabriek In de geest van de Führer... Poolse politie vuurt op burgers rolfilm HET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 JULI 1957 PAGINA 3 Zeldzame vondst op 't strand Wie helpt deze AJC'ers? mm genot Solidair De staking zal in beginsel tot de' particuliere ifjnen beperkt zijn, maar in Hastings, aan de zuidkust van Engeland, heeft het personeel van de gemeentelijke trolleybussen reeds verklaard, te willen meedoen. En in Southend wil het gemeentelijke bus personeel aan zijn solidariteit uiting geven door de hele zaterdag niet te werken. Israël De prijt DUBBEL DIVANBED met 10 jaar garantie, de ma trassen met extra verster kingen, lakwerk iets beschadigd, van voor tJc üoemeer met "Wahn overgedragen aan Westduitse luchtmacht KINDEREN die ingeënt zijn tegen polio (kinderverlam ming) kunnen een gevaar voor hun ouders en omgeving bete kenen. MODERNE meubelen voor grote en kleine kamers GEVAERT De heer G. M. Zwem stra van de Noorder- havenkade lb, Bot terdam, beeft met belangstelling in de Speeuwenpraat van 13 juli gelezen, wat dr. Van Bemmel schrijft over de uit stervende of verdwij nende vissoorten in onze rivieren. „Maar één soort, een zeer smakelijke vis waarvan vele lezers misschien nog ■nooit neoben gehoord), heelt dr. Van Bemmel vergeten?" vraagt hij. ,J3at w een prachtige blanke vis, die ook trekvis was. de houtingVroeger iccrd hij ons op de Maas door beroeps vissers viet het vangen van houting een aardig loon verdiend, maar noutingen leorden nu niet meer ge vangen'. Nee. dr. Van Bemmel noemt de houting wel degelijk in zijn artikel „De levende Natuur", dat ik niet vol ledig kon weergeven in één Spreeu wenpraat. Voor de houting geldt heiaas het zelfde als voor de elft: geheel uit onze fauna verdwenen. Beschermende maatregelen zouden dus te laat ko men. Pogingen van de züde van de visserij tot het bevorderen van de stand van andere Coregonussoorten (de wetenschappelijke naam van onze houting is Coregonus oxyrhyncbus (L.) hebben niet het gewenste resul taat gehad. Pieter meent zich te herinneren, dat de gebroeders Van der Starre houtingen in de Reeuwijkse Plassen hebben uitgezet. Een van hun boten heet „De Houting". De boot is er nog, maai' de houting is weg. Wat vind men al niet- op het strand? Allerlei soorten schelpen, slierten zeewier, kurken en glazen ballen .van visnetten, wrakhout, lege flessen, soms een fles met een brief je erin, blikjes, stenen, dode bruin vissen en (in de zomer) levende jonge zeehonden. Een dochtertje van de heer A. Verburgli, Hoogstraat 201 te Vlaardingen, heeft op het strand van Hoek van Holland zelfs een glazen kunstoog gevonden, nog ge heel onbeschadigd Het. is vermoedelijk afkomstig van een badgast, die een duik in de bran ding nam, met het gevolg dat zijn glazen oog werd uitgespoeld. Er zijn gevallen bekend van baders, die op deze manier hun kunstgebit kwijt raakten. Kunstogen zijn duur. De heer Ver- burgh heeft de zeldzame vondst da delijk aangegeven bij de kampwacht en de politie te Hoek van Holland. Hij verzoekt het oog ook in deze ru briek te vermelden om de kans te vergroten, dat de eigenaar het terug krijgt. „Pieter, ik ben leider van een ploeg Rode Wachten van de AJC. Zoals Je weet, zijn wij bezig ons voor te bereiden op een nieuwe organi satie van socialistische jongeren. Een van de eerste punten is. dat er meer contact tussen de leden en meer vormend werk moet komen. Dit is juist voor onze wijk een lastig geval, want wij hebben geen ruimte om dat te verwezenlijken. Vandaar een verzoek aan de jezers van de Spreeuwenpraat. Wij zouden zo graag beschikken over een deel van een zolder of een kelder, dat we naar onze ideeën mogen inrichten en waar we drie of vier avonden per week te recht kunnen. Deze ruimte zouden we graag willen hebben aan de rand van het Oude Noorden, tussen Schie- broek en Hillegersberg. Verder kan ik er niet over uitweiden, het is een experiment. Ik weet. dat het een vreemd verzoek is. Pieter, maar toch hoop ik, dat je het wilt opnemen". Zo erg vreemd vind ik dit verzoek piet, ai zullen er in deze tijd wel niet veel zolders of kelders beschik baar zijn. Maar 'l is in elk geval te proberen en mocht iemand deze AJC'ers kunnen en willen helpen, dan. zal Florine hem graag het adres van de aanvrager geven. Nog een verzoek van AJC'ers, dit maal uit Rotterdam-Zuid: „Geachte Pieter, de AJC organi seert elk Jaar een Rode Nederzet ting voor jongens en meisjes van dertien tot vijftien jaar. De animo is altijd groot, maar er zijn kinderen, die wegens de kosten niet mee kun nen en dat vinden we ontzettend sneu. Nu-hebben we op onze laatste bij eenkomst dit voorstel gedaan: .Da ten we met z'n allen na schooltijd het een of andere karweitje opknap pen, om die jongens en meisjes ook een kans te geven". Dit vond alge meen bijval, maar hoe komen, we aan zulke karweitjes? Kunt u ons helpen het een of andere werk te vinden, bijv. het verspreiden van tijdschriften of circulaires, liefst in Rotterdam-Zuid?" Het adres van de briefschrijver is H. van Driel, Welleplein 1 in Rot terdam-Zuid. Advertentie I.M. (Van onze Londense correspondent) Een staking van 100.000 man aufobuspersoneel dreigt bet vakantieverkeer in Engeland volkomen te ontwrichten. De onderhandelingen niet zes vak bonden, waarbij buspersoneel is aangesloten, zijn mislukt. De minister van Arbeid. Macleod, heeft hei loonconflict naar de arbitragecommissie ver vrezen cr> de vakbonden tegelijkertijd verzocht de staking af te gelasten. Dit verzoek is geweigerd. De vak bonden gaan door met hun plannen voor de grote staking, die van vrij dag op zaterdag om middernacht moet ingaan. Het Londense buspersoneel heeft met deze staking niets te maken. Bedreigd zijn echter grote gebie den ten zuiden van Londen, tot aan de kust en verder de streek ten oosten en ten westen van Londen. In tal van kleinere plaatsen in de provincie zijn nog geen gemeente bussen zodat men op particuliere bus sen is aangewezen. Het lot van de vakantiegangers is volkomen onzeker. Van het ene grote Londense busstation bij het Victoria Station vertrekken dagelijks gemid deld 30,000 mensen met duizend par ticuliere bussen. De Britse spoorwegen hebben voor lopig nog niets voorbereid om de vakantiegangers te vervoeren. Maar mochten de reizigers al bereid en in staat zijn de veel hogere spoorweg- kosten te betalen, dan hebben zij nog op hun plaats van bestemming auto bussen nodig om de vakantie-adres sen te bereiken. In sommige plaatsen wordt koorts achtig gewerkt om het vervoer van forensen naar het station met par ticuliere auto's te organiseren. Er Is echter nog geen sprake van dat er iets op grote schaal voor vakantie gangers kan worden gedaan. Aanbod Deze dag schreven w!J de volgende aanbiedingen in ons Boek der Bijdragen: een éénpersoons bed (bestemd) van A. uit de Van Lcnnepstraat, een fauteuil von. B. uit de Blnglej-straat en twee leunstoelen van B. van liet Mljnsheren- plein. Een kinderstoel (bestemd) mogen wij afhalen bij S. uit de Eben Haëzer- sfraat. Relsbonnen kregen wij van W. van het Burg. Hoffmanplein. De Sprecu- wenpot werd verrast met een gulden von V. uit de Rosespoorstraat en van H. te Boskoop. Onze beste dank. Verlies Wie heeft de legertas van de heer Ig natius. Van Lieshoutstraat 30. In bewa ring genomen? Even nadat bij hem ver loren had. is hij teruggegaan en heeft hij van de omstanders vernomen dat de tas door een meisje was opgeraapt. Peter van der Meer, Hofstedestraat 25b. heeft maandagochtend zijn schooltas met o.a. een wit overhemd. In lijn 16 laten staan. Tussen de Westzeedijk en de Schie- damseweg miste de beer Storm. Biok- Iandstraat 15b, dlnsdos zijn blauwgrijze gabardine regenjas. De 63-Jarlgc mevrouw Commljs. Nar- clssenstraat 185b. heeft 15 juli op de toonbank van een groentewinkel aan de Puiscbocht een bril met donkere glazen (geen zonnebril) laten liggen. Ze kan die bril niet missen. De heer De Voogt, oostelnde 46b, heeft op 12 juli in de omgeving van Krallngen ,een sleutelbos met vier sleutels en een 'nazelknijperije verloren. Atej. Berkhout. Oost zeedijk 360a. heeft op 17 juli 's mor gens om kwart over acht een armbandje met beeldjes verloren. Tommy de Gldts. Oostmaasstroat 55b, la erg verdrietig over het verlies van zijn. door hem zelf op-espaarde. blauwe duikerbril. Bet ge beurde op 17 juli tussen het Oostelijk Zwembad en hul». Het dochtertje van mevrouw Masten broek, Kameliastraat 57. miste maandag, avond tussen buis en de Putsestraat een phaf balletschoentjes. Ttnle Schenk. Hockeystrael 31, Is woensdag tussen de Coólslngel en huls een geel met zwart gestreepte tollettas kwijtgeraakt. Vondst Mevr Relmers, Laurierstraat 5. heeft. In begin juli aan het Prlnsenhoofd een gril» kinderjasje gevonden. Een sandaal, verloren door con duo-pa^er. Is op geraapt door IS. W. Aiöfs. Berkendaal 43. PIETER SPREEUW Advertentie I.M. Dank zij de nieuwe fabriek nu bijna voiop verkrijgbaar en even fijn als immer. (Van onze Bijzondere correspondent) Een van de hoogtepunten van het congres van bet IVVV, dat in Tunis is gehouden, was de rede, die Anna Kethly heeft gehouden over de vrij heidsstrijd in Hongarije. Het congres bracht haar staande een ovatie en in een gloedvolle rede Verhaalde zij van de hoop, die even was opgevlamd bij het Hongaarse volk, A! spoedig bleek, dat de terreur sn de onderdrukking slechts tijdelijk waren geweken. Zij schilderde de gevaren van het Russische imperialisme en kolonia lisme in bewoordingen die nauw aan sloten bij wat vertegenwoordigers van. Afrikaanse en Aziatische landen daar- over eerder 'in het congres hadden gezegd. Sir Vincent Tewson sprak in een der laatste zittingen van het congrei over het tegenwoordige kolonialisme en het Russische imperialisme. Advertentie LM. EEN SEIZOEN, om nooit te vergeten Dit is niet alleen een Op ruiming van restanten en enkele stuks, neen, morgen beginnen wij met de verkoop van een hele fabrieksvoor- raad van de meest moderne bouclé karpetten van 139 gulden. Karpetten die niet alleen nü, maar ook het volgend sei zoen steeds meer beschouwd zullen worden als de knapste staaltjes van de moderne- Nederlandse tapijt-industrie. Moderne ijzersterke bouclé karpetten, geweven Yan kleurechte haargarens in nieuwe aparte kleursteilingen ais anthraciet, groen, havana, beige enz., koopt U nu bijna vijftig gulden goedkoper voor nog geen negentig gulden. Zaterdagmorgen om V uur begint de verkoop van een uitgebreide collectie van deze bouclé karpettenais het meest solide huiskamer karpetmaar ook als het artistiek verantwoorde salonkarpet.. 200 x 280 cm. van 439- gutden voor Na 1945 heeft de Engelse Labour- regering consequent een politiek ge voerd, die gelicht was op de zelf standigheid van de koloniale vol ken. Deze politiek wordt door de con servatieve regering voortgezet, zoals blijkt uit de instelling van de zelf standige staat Ghana aan de Afri- é&anse Goudkust. Op het congres zijn 'ook vele ver tegenwoordigers uit Britse koloniën, die naar hartelust kritiek op de Brit se regering kunnen SDUien Tewson vroeg het congres hem het land achter het IJzeren Gor dijn te wijzen, dat zijn vakbewe gingsleiders toestaat zich naar-een. internationaal congres te begeven en daar kritiek te leveren op het regime: waaronder men leeft, zon der dat men gevaar loopt bij te rugkomst 'gezuiverd' te worden. Felle debatten zijn er gevoerd over een voorstel van de vertegenwoordi ger van Libanon om het Israëlische vakverbond Htstadroeth uit het IVVV te stoten. De leider van de Nederlandse dele gatie, D, Roemers, nam het op voor de houding van Israël in het Suez- conflict. Ook de algemene secretaris, J. H. Oldenbroek, richtte zich fel tegen de Libanese vertegenwoordiger. Maai het knapst werd de Israëlische zaak verdedigd door Barkat. de vertegen woordiger van Histadroeth zelf, "Ziet men dan niet.' zo riep hij uit, 'dat de hetze tegen Israël alleen maar ten doel heeft de aandacht af te leiden van de jammerlijke sociale toestanden in de Arabische staten? Israël is een vooruitgeschoven post van sociale vooruitgang in een feo dale wereld. Daarom haten de Ara bische machthebbers Israël.' De activiteit van het ITO? zai in de naaste toekomst voor een belang rijk deel door de emancipatiestrijd van koloniale en half-koloniale ge bieden worden beheerst. Daarbij zal het IVVV er niet aan ontkomen ook politieke problemen te behandelen. Het zal de moeilijke taak van het IVW zijn op de ko mende congressen het juiste even wicht te bewaren tussen de proble men van politieke en die van sociaal- economische en organisatorische aard. Prins Bernhard heeft gisteren de nieuwe fabriek van de N.V. Neder landse Machinefabriek Artillerie- inrichtingen te Zaandam in gebruik gesteld. De minister van Defensie, ir. C. Staf, deelde mee dat de president- commissaris, mr. H, L. Wol tersom, bij bevordering werd benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje-Nas- sau. en dat het hoofd van de afdeling bedrijfsdienst, de heer P. Sjardijn tot ridder in de orde van Oranje-Nassau was benoemd. Prins Bernhard reikte aan de beide onderscheidenen de ver sierselen, behorende bfj de onder scheidingen uit. Met het uitreiken van' vierwerk opdrachten (loonbonnen) aan vier afdelingshoofden, die op hun beurt weer werkopdrachten gaven aan ze ven bazen, begon het produktieproces. vA't-r-.-. v.. V J.AVJi «v..- -viinf. BONN (Reuter) Vandalen hebben te Salzgitter een grooi hakenkruis op een katholieke kerk geschilderd, de bloembed den rondom de kerk vernield en bordjes in bet gebouw zelf kapotgeslagen. Ér wordt verband gezocht tussen deze vandalenstreek cn de vernielingen, die op Hitlers laatste verjaardag zijn gepleegd op het joodse kerkhof in deze plaats. Daarbij werden 78 graf stenen omgekeerd en een stro pop achtergelaten, 'versierd' met een hakenkruis en de woorden: 'Duitsland ontwaak Israël ga dood.' De schuldigen zijn, ondanks beloningen, niet gevonden. iKI Dadelijk na de start van de twin tigste Snip cn Snap-revue is een langspeelplaat verschenen met een aantal van de nummers, waarmee Piet Muyselaar en Willy Walden de afgelopen twintig jaar het meeste succes hebben gehad. Aan de ene zijde hoort men de bei de* artiesten een kwartier lang zingen en met elkaar praten als de dames Snip en Snap, aan de andere kant laten ze, afgewisseld door Bert van Dongen, "Teddy en Henk Schol ten en een koor onder leiding van Bep Og- terop oude en minder oude liedjes horen. Daar hoort men o.a. 'M'n weekeind- huisje in het Gooi', 'Het lied van de oude piano', 'Holderdebolder, we heb ben een koe op rolder', 'Ik snan er niks meer van', 'Blonde Mientje*. 'Als op 't Leidseplein de lichtjes weer eens branden gaan', 'Hee buurman* en het titelliedje van hun jongste revue 'Daar zit muziek in'. Op een informele bijeenkomst in het Amsteihotel heeft gistermiddag de heer Solleveld van Philips' Phono- grafisehe Industrie de zojuist van de pers gekomen eerste exemplaren van de plaat uitgereikt aan René Slees- wijk, Piet Muyselaar en Willy Wal den. Advertentie I.M. WARSCHAU (Reuter) Wederom zijn- in Polen vuurwapens gebruikt tegen ongewapende burgers. In de Oostzeebadplaais Sopot openden po litie en militietroepen dinsdag het vuur om een menigte van ongeveer 2000 mensen uit elkaar te drijven. Volgens de officiële Poolse lezing betrof het hier een rel van jongelui die voor het merendeel uit Warschau, Lodz en andere steden naar Sopot «'aren gekomen voor het bijwonen van een internationaal jazzfestival. De moeilijkheden begonnen toen aan een paar jongelui de toegang tot nachtclubs werd ontzegd. Zij begon nen toen cafe's en restaurants te ver nielen. Er zijn enige arrestaties verricht. om nooit te vergeten ■nwzCTaBBMuunaa.» «■roe» ongekende koopjes van onze beddenafdeling voor hen, die nu een originele éénpersoons jumbo binnen- veermatras, waarvan de vastgestelde catalogusprijs 72,50 is, willen kopen voor nog géén vijftig gulden. Zo'n matras, één stuk soli diteit, een Jumbo matras met 15 /aar garantie, koopt U morgen bijna vijf en twin tig gulden goedkoper dan normaal. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze éénpersoons Jumbo binnen veermatrassen, overtrok ken met een ajê solide streep- S tijk, voor M m Ook in tweepersoons. Advertentie IM. Lekker en gezond Vr«#g r*crpt**bo«kj» (25 et) Mi» Uw l*v«rancl*ir ef «ehrljf m* H*l N*d*r!and« Zuiveibur«Bu,(25 ct po*t*«gel bljtlulUn Coft v«n d+r Llnd*mtr«ftt 7, Rijiwijk Z.M (Van een onzer verslaggevers) De Velsense recherche heeft een goede vangst gedaan:.zij heeft de 36-jarige analist F. C. W. uit IJmui- den-Oost gearresteerd, die verdacht wordt van het plegen van niet min der dan zeven inbraken. Men heeft reden om aan te ne men, dat de analist zonder hulp van andex-en heeft gewerkt. Merk waardig Is dat hij steeds met geen o" een zeer geringe buit genoegen nam. Hjj heeft bekend dat hij in het visserylaboratorium te IJmuiden een brandkast heeft geforceerd. De buit was een handjevol los geld. Op 29 juni pleegde hij een inbraak by een Jiandelsondememing aan de Trawler-kade te IJmuiden; een in braak die niets opleverde, hoewel waardevolle voorwerpen voor het grijpen lagen. De negende juli brak de anaüst in bij de machinefabriek Egmond en Vajx der Schee. Het visserylaborato rium bezocht hjj twee maal. Ten slotte pleegde bij nog twee kraakjes, die respectievelijk acht en 45 gulden opleverden BONN (AP) Na tien jaar bezetting Is de Britse vlag op het vliegveld Waha, bij Bonn, gestreken. Deze straaljagerbasis is aan de Westduitse luchtmacht overgedragen. Het voormalige NAVO-vliegveld zal ten behoeve van de burgerluchtvaart van en naar Berlijn worden, uitge breid. Bij verschillende onderzoekingen in Amerika en Engeland is gebleken, dat kinderen die door vaccinatie on vatbaar zijn geworden voor kinder verlamming, toch wel met de ver wekker van de polio geïnfecteerd kunnen worden. Deze kinderen wor den dan niet ziek. Alleen, het virus van de kinderverlamming kunnen zij dan wel op hun beurt weer verbrei den, b.v. door uitscheiding van de ontlasting. Da ingeente kinderen zijn dan wei drager van het virus, zonder zelf ziekteverschijnselen te vertonen. Bij kinderen die metdevend vaccin zou den worden behandeld, zou dit pro bleem zich nog in versterkte mate voordoen. Gelijk bekend, wordt in ons land alleen nog gevaccineerd met gedood virus, maar er zijn ook proefnemin gen gaande, de vaccinatie tegen kin derverlamming met levend verzwak) virus te doen geschieden. Onvatbaar gemaakte kinderen er ouderen kunnen zowel bij vaccinatie met gedode als met levende entstol als doorgangshuis voor levend vinlj van de kinderverlamming functio neren, zonder er zelf enige tast van te ondervinden. Tn Amerika is men er daarom toe overgegaan, in, ieder geval jonge ouders van kinderen zelf ook in te enten, tegelijk met de vaccinatie van de kinderen. Zo kunnen de kinderen hun ouders misschien wel besmetten met het virus van de polio, maar hun ouders niet meer ziek maken, daar dezen door de vaccinatie zelf ook onvatbaar zijn geworden. In het algemeen 'worden ln Ame rika personen tot de leeftijdsklas se van veertig jaar tegen polio ingeënt. Men heeft in Amerika de laatste geweest, deze afweerstoffen toch kun nen aantonen. Voor een massa-onderzoek vooraf gaande aan de inenting, is deze me thode echter ongeschikt. J. Z. BARUCH (Van een onzer verslaggevers) Indertijd moest de heer ,T. H, de Groot, wethouder van Apeldoorn voor de PvdA in verband met ernstige ziekte zijn functie beschikbaar stel len. Zijn plaatsvervanger, de heer S. Ruiter, zegde toe de zetel bij herstel van de heer De Groot ter beschik king te stellen, opdat in dat geval de vroegere wethouder zijn functie weer zou kunnen waarnemen. Nu dat herstel van de heer De Groot zover is gevorderd, dat hij het ■wethoudersambt weer kan vervullen, weigert de heer Ruiter te gaan. Twee ledenvergaderingen van de Apei- doornse federatie van de PvdA zijn aan deze onverkwikkelijke zaak ge wijd, en geëindigd met de uitspraak, in een motie neergelegd, dat de heer Ruiter zijn belofte van aftreding dient na te komen om de Apeldoorn- se raad de gelegenheid tot herverkie zing van de heer De Groot te geven. Een daarna schriftelijk tot de heer Ruiter gericht verzoek de zetel ter beschikking te stellen, is tot dusver onbeantwoord gebleven. jaren een lichte verschuiving van de gevallen van kinderverlamming zien optreden van de kinderleeftijd naar de wat oudere leeftijdsgroe pen, zelfs tot- ongeveer veertig jaar. Daar men vreesde, dat door het onvatbaar maken van de kinderen deze hogere leeftijdsgroepen juist bij zonder blootgesteld zouden worden aan een invasie met het virus van de kinderverlamming, heeft men de vac cinatie tot sieeds grotere groepen van de bevolking uitgebreid, begin nend bij de ouders van jongere kin deren, later ook alle personen tot veertig jaar. "|\,Teu moet bedenken, dat veel meer D-l mensen besmet worden met het virus van de kinderverlamming- dau er wel ziek worden. Zij worden geïn fecteerd met het virus, dragen het met zich mee. scheiden het uit, b.v. met de ontlasting, maar merken er verder niets van. Zij ontwikkelen wel na tuurlijke afweerstoffen tegen het vi rus, waardoor zij zich zelf feitelijk onvatbaar maken voor een nieuwe werkelijke infectie. Eigenlijk zouden slechts die kinde ren of volwassenen tegen polio moe ten worden gevaectaeern bij wie geen afweerstoffen tegen polio aan wezig zijn. Het is practise!) onuitvoerbaar door middel van onderzoek dat aan de vaccinatie zou moeten vooraf gaan. uit te maken, wie wel en wie Advertentie In eetkamers hebben wij een enorme keuze moderne, verantwoorde meubelen. Als voorbeeld hier een eetkamer in biank berken met be kleding naar Uw keuze. Zelfde kamer hebben wij ook In teakhout voor U ROTTERDAM TEL. 112955 Terwijl af en toe een ijle regen uit het grijze wolkendek op de bomen van begraafplaats Westerveld neer daalde, ts Wessel Deken, in leven een v.-,n Nederlands bekendste jazzmusici w._ eB nationaal kampioen waterskiën, geen afweerstoffen 'tegen polio ont- atvr?»iÏHStp,aaJf "ebr'lch,t" - - - - - - Honderden vrienden, onder wie vele prominenten uit de wereld van ma-' ziek en sport, hebben' hem op deze tocht vergezeld. wikkeld heeft. De G.G.GD, te Am sterdam heeft echter bij volkomen gezonde mensen, die niet wisten dat ze iviit met nol'.ri to contact waren D_e plechtigheid in de aula duurde slecnts kort. Er werd niet gesproken: de tientallen kransen en bloemstuk ken op het blanke marmer vertolkten meer dan woorden hadden kunnen doen. De moeder van de overledene dank te ontroerd voor de deelneming en steun, die zij en haar schoondochter van talloze kanten haddén ondervon den. Advertentie LM-

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1