Friese meisjes 4aan kop 'in Tour Uit lege schatkist half miljard halen ln de mijnen nog GEEN aanwezigheidspremie MIR geeft regering acht dagen uitstel Vierdaagse: piek in blareiiprikken Technisch overleg over IJ-tunnel begint onverwijld Max W ientjes nu vooraan en Labour-motie verworpen Israël erft zes miljoen treeuwpn praat Zon of re kan er te Broodprijs nog in bespreking Een vrouivelijke korfbaltrainer 4Beschouw mij als een dier HOFSTRA'S NACHTMERRIE: Groot voor 20.000 naar Stormvogels SIEBEL1 HET VRIJE VOLK WOENSDAG 24 JULI 1957 PAGINA 3 S-bocht Geert prijs (Van onze parlementsredactie) Het technisch overleg tussen Amsterdam en Rijkswaterstaat over de IJ-tunnel zal thans onverwijld beginnen. Dit staat te lezen in een communiqué, dat na het overleg van gister morgen tussen het Ministerie van Verkeer en Waterstaat en het gemeentebestuur van Am sterdam in Den Haag werd uitgegeven. Een opzichter van een gemeentebedrijf heeft Pieter eens iets verteld over het spoorloos verdwijnen van een zware ijze ren balk, die ergens bij een werk-in-uit- voering in het zand lag. Wie had die balk weggehaald? Arbei ders? Mogelijk die ven? De balk werd honderden I meters verder teruggevon den: de jeugd was er- mee aan 't spelen geweestWat die opzichter wil de zeggen? Hoe is het mogelijk dat zo n zwaar stuk ijzer zo ver door kinderen kon worden weggesleept' Tja, de baldadige jeugd is tot heel wat in staat. Cijfers over vernielin gen zijn schrikbarend. In de laatst gehouden vergadering van de wijkraad voor Nieuw-Char- lois werd gesproken over de „schrik barende toeneming van de vernielin gen, die door de jeugd (o.a. aan open bare eigendommen) worden aange richt. Er werd meegedeeld, dat per maand zeer vele ruiten werden kapot- gesmeten. Alvorens nieuwe schoolge bouwen In gebruik konden worden ge nomen, moesten eerst vele kapotte ruiten door nieuwe worden vervan- gen. De glaskosten werden daar door bijna verdubbeld! Verse stop verf wordt uit de sponningen van pas-ingezette ruiten gepeuterd. Elektrische lampen zijn zonder meer uit de fittingen gedraaid. De wijkraad van Nieuw-Charlois heeft zich afgevraagd wat er gedaan zou kunnen worden om dit ergerlijk vandalisme tegen te gaan. De po litie? Maar haar taak is begrensd en zij kan niet overal tegelijk zijn. De wijkraad meent derhalve dat hier een belangrijke taak voor de ouders is weggelegd. De wijkraad zegt: „De ouders moeten energiek meewerken om dit jeugd vandalisme te bestrijden. Zij moeten de kinderen op het verkeer de van hun handelingen wijzen. Zij moeten op gepaste wijze optreden wanneer de baldadigheid dergelijke vormen als bovenomschreven gaat aannemen. En ten slotte: de burgerij schikbaar te stellen. De wijkraad zal kan medewerking verlenen door zich voor een functie als stadswacht be daarvoor binnenkort een oproep doen. Nu zal de wijkraad echter ook zélf het een en ander doen. Menend dat de beste manier van bestrijding van het geconstateerde euvel gelegen is in het bieden van goede mogelijk heden van ontspanning aan de jeugd in de vakantiemaand augus tus, heeft een commissie van de wijkraden voor Oud- en Nieuw-Char lois een zeer gevarieerd vakantie- programma samengesteld. En van harte wordt gehoopt dat Oud- en Nieuw-Charloise moeders en vaders aan dit programma aandacht zul len schenken. Binnenkort kan men er meer van horen. Pieter weet van rotan alleen maar dat het uit Indonesië komt, dat het wel gebruikt wordt voor het be faamde Spaanse rietje en dat je er van die gezellige stoeltjes van kunt maken. Maar hoe rotan bewerkt moet worden? De heer C. van der H. uit Har- dinxveld heeft een stuk rotan van 25 centimeter dik, dat hij tot een S moet buigen. Hij heeft het al een paar dagen in het water liggen, maar buigen is er voorlopig nog niet b«. Kan eqn van de lezers onze Har- dinxveldse spreeuwenvriend mis schien een-.buigzame tip geven? Dan ontstaat er daar aan de Merwede vast een vloeiende S. De heer Jan Aubert sr. uit de Dirk Smitsstraat te Rotterdam, dacht, toen er op een zaterdagavond bü hem werd gebeld: Hee, daar ko men ze me de prijs voor Kruis of Munt brengen". Vol verwachting klopte het hart, maar 't viel tegen. Voor de deur stond een man, die be gin juli in de laatste trein uit Am sterdam een pak met een fototoestel van 400,een zonnebril, elf fiets- lampjes, een fotorol, een tandenbor stel en een handdoek had verloren. De heer Aubert had dat pak ontdekt, aangifte gedaan bij de politie en Pieter verzocht om er een stukje over te schrijven; een reeks handelingen die wij elke vinder kunnen aanbeve len. Goed, daar was die eigenaar, drie weken later en hij toonde zich verheugd over het zorgvuldig bewa ren van zijn spullen. Geen prijs van Kruis of Munt, wèl de voldoening dat een gedupeerd Ha genaar zijn eigendom weer terug had. Zelf snijden „Alles is tegenwoordig elektrisch en ze gebruiken die handmachines toch niet meer, maar wij zijn er de koning te rijk mee," verzekert ons de heer T. Vlasblom, Betje Wolff- straat 52a te Rotterdam. De heer Vlasblom is secretaris van de buurt vereniging „Korenaar", die ook dit jaar weer met een honderd kinderen in Lunteren van bos, hei, frisse lucht en hopelijk zon gaat genieten. Dat kost een flinke hoeveelheid duiten. Zóveel duiten, dat het niet mogelijk is om een handvleessnijmachine te kopen. En als er in deze tijd van elektriciteit nu ergens toch een ren teloos staatWel, dan zullen de heer Vlasblom en mede-Korenaren er zich graag over ontfermen. Want die kinderen eten wat in het onvol prezen Lunterse Aanbod In dank hebben wij vandaag de vol gende aanbiedingen opgeschreven: een eenpersoons ledikant met bed (bestemd) en kleding van Ten P. uit de Oranje- boomstraat; een ledikant met matras sen en speelgoed van De H. van de Beu- ketsweg; twee fauteuils en vier stoelen (bestemd) van V. uit de Hekelingen- straat en een tafel (bestemd) van Van der H. van ds Jericholaan. Kleding no teerden wij van V, tilt de Delftland- straat en van Van der T. uit Spijhe- nisse. Zilverpapier voor mejuffrouw B. ontvingen wij van L. van de HlUediJk en guldens voor de Spreeuwenpot van B. van de Kerkhoflaan, van Van der D. uit de St. Mariastraat en van P. uit de Trompstraat te Sliedrecht. Vondst Op 13 juli op terrein Dijkzigt vond de heer Kuipers, Kerkhoflaan 76/11, een an tracietkleurig rgenkapje. De heel Gróning. Hollandsestraat 3a, ontdekte op 17 juli op de Boompjes een grijze, leren broek. In Florine'es la ligt een op 29 juli ln de Krallngse Piaslaan gevonden rolschaatssieutel. De heer Verburg, Hogenbanweg 6a (tel. 53132), vond begin Juli op deze weg een bruin vilten dameshoedjeenop 20 Juli in de omgeving van het Marconl- pleln een rechthoekige manchet knoop. De heer Saly, Zlnkerweg 27b. heeft zich 20 Juli ontfermd over een paar lichtbruine damesschoenen Ir de Rosestraat vielen zij van een brommer. Ze zijn af te halen na vier uur. Verlies Op 22 juli verloor de heer H. G. de Jong, Hommelstraat 5b, een ring met 6 i) sleutels. Mevr. A. v. d. Fluym, Volmarfjnstraat 148b, is ln het westen van de stad op 20 Juli een witte zeil doeken zak kwijtgeraakt. De heer De Vrij, Kettingstraat 16. heeft op 11 Juli in de omgeving van Kralinger) of het Centrum zijn zadeltas) e met brom fietsgereedschap verloren. 6 FITTER SPREEUW. (Van een onzer verslaggevers Het leven van een Tour-renner heeft z'n ups en downs. Dat hebben de jongens van de Tour der Verenigde Naties dinsdag wel gemerkt, toen zij zwoegend en kreunend over de eentonige lintwegen van de Noordoost polder tegen een straffe noordwester opbeulden, een inzinking nabij. Niet net dagelijkse etappe-sprintje Deze tippelaar rekent op zon ..en deze op regen.. en zelfs niet het middagmaal in Em- meloord bracht de jongens het hoofd op hol. Wél twee Friese schonen in spijkerbroeken, die plotseling al fiefc- send de leiding van de tour namen en de aan een hevige depressie ten prooi zijnde karavaan nieuw leven inbliezen. Misschien zijn het die twee spij kerbroeken wel geweest, die een ver schuiving in het algemeen klasse ment hebben veroorzaakt. Wie zal het zeggen? Zeker is niemand kan bet ontkennen dat de verschuivin gen bij het toekennen van punten voor buitengewoon verdienstelijk gedrag opmerkelijk zijn Willy van Driesten uit Dieren, maandag nog leider in het algemeen klassement, geloofde het we! en stak (liet véél vingers uit bij de opruim- arbeid vóór het vertrek uit Zwolle Hij vlei met een Klap terug naar üe dertiende plaats en z ij n plaats verdiende de Arnhemmer Mav Wientjes, die zich moeizaam in de groen-gele trui hees. De kenners geven Max niet veel kans, want hij wordt op z'n hielen gezeten door Benjamin Kerst uit Almelo met één punt verschil. Derde is Alex Neijenliof uit Velp, vierde de Utrechter Tonny van Viiet en vijfde Wiliy Felix uit Arn hem, die vorig jaar de Gelderse Tour de Frats in z'n zak had. Sprintwinnaar werd Hë" 16-jarige Gerrit Lute uit Castricum, Tonny van Vliet uit Utrecht werd tweede, Max Wientjes derde. De blauwe spor- tiviteitsprijs blijft in het bezit van Jack Veldhuizen, een van de vrien delijkste en hulpvaardigste renners uit de Tour. Vandaag trekt de karavaan over de Afsluitdijk naar Hippolytushoef en donderdag zullen de renners zich zwetend voorttrappen naar de finish, dwars door de Wieringermeer over Noord-Scharwou, Alkmaar, Castri cum. Beverwijk en Haarlem naar Haifwec LONDEN (Reuter). Het Britse Lagerhuis heeft een arbeidersmotie van afkeuring verworpen. De motie oefent kritiek op de Britse ontwapeningspolitiek. De oud-minister Noel Baker (arbeid) had aangedrongen op een onmiddellijk staken van de proeven met kernwapens, los van allerlei voorwaarden. Dit zou een eerste fase moeten zijn in de ontwapening. De westelijke regeringen, met inbe grip van de Britse zijn echter van oordeel dat de opschorting van kern proeven moet samengaan met een overeenstemming over de vervaar diging van kernwapens. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, ver klaarde in het Lagerhuis dat een overeenkomst over een onmiddellijk verbod op kernwapens volstrekt waardeloos zou zijn. Geen der par tijen zou erop vertrouwen dat een tegenpartij in geval van nood zou af zien van het gebruik van kernwapens. De minister liet zichoverigens opti mistisch uit over de mogelijkheid om tot een beperkte ontwapeningsover eenkomst te geraken. Dit zijn de comet,, s van ae Tour der Verenigde Naties, een als wedstrijd vermomde vakantie- tocht door Nederland. Met oiga- nisator Ome Joop Legerstee voor op rijden ze om de groene, gele of blauwe trui, die niet alleen met hardfietsen te verdienen zijn: ook behulpzaamheid, een goed hu meur en kameraadschap tellen mee in. deze tour. JERUZALEM (AF) De in mei over leden James baron de Rothschild heeft in zijn testament Israël bedacht met zee miljoen Israëlische ponden voor de bouw van een parlementsge bouw in Jeruzalem. Het Israëlische parlement, zo schreef De Rothschild kort voor zijn dood, is het symbool voor het eeuwige voortbestaan van de staat van Israël. In een brief wordt nog verdere ma teriële hulp aan Israël toegezegd voor de ontwikkeling van de wetenschap, kunst en cultuur. Hierover zijn echter nog geen bijzonderheden bekend. Dit alles is in het Israëlische parlement meegedeeld door premier Ben Goe- rion. (Van onze sociaal-economische reüac'ie) In financiële kringen in Amsterdam houdt men cr ernstig rekening mee, dat de staat in de komende week zijn toeylucht zal moeten nemen tot bijzondere financieringsmaatregelcn om zijn grote beta lingsverplichtingen te kunnen nakomen. Uiteraard is het een open vraag, j Ondanks een beroep op de geld- welke noodsprong het rijk zal doen. i markt, dat tegen verhoogd disconto Een beroep op het saldo van de j sic its 67 miljoen opbracht, is de „bijzondere rekening" (dit is de tegen waarde van de Amerikaanse hulp;? Of zonder meer de maximumgrens van de kredietverlening door de Nederlandse Bank tijdelijk opheffen? Of wat de beurs nu wel vreest een gedwongen lening? In de afgelopen weck is weer een verslechtering ingetreden in de kas- positie. Het is wel duidelijk, dat het rijk uit de normale ontvangsten de grote betalingen, die voor de deur staan, niet kan doen. In de tijd van één maand moet het rijk namelijk ruim vijfhonderd mil joen gulden uitbetalen: 270 miljoen aan de gemeenten en nog eens een dikke 240 miljoen aan af te lossen schulden. Betalen s.v.p. Het rijksschuldenlijstje voor de eerste vier weken ziet er als volgt uit: 25 juli: 270 miljoen aan de ge meenten 29 juli: Schatkistpapier a ruim 60 miljoen vervalt; begin augustus: 57 miljoen aflos sen: 15 augustus: ruim 100 miljoen af lossen: ongeveer 20 augustusnog een 25 miljoen aflossen. Bovendien vervallen er in augustus rentebetalingen en de staat moet grote uitkeringen aan vakantiegeld doen aan de ambtenaren. schuld bij de Nederlandse Bank weer gestegen en wel met 13,5 miljoen tot 69,5 miljoen. Dit betriient. dat de uitgaven van het rijk cïc ontvangsten in de afge lopen week weer met ruim 30 mil joen hebben overtroffen. Dit is wel bijzonder teleurstellend nu aangeno men mag worden, dat de belastingen intussen ruimer zijn gaan vloeien. De besprekingen tussen de minister van Economische Za"ken en de Neder landse Bakkerijstichting over een ver laging van de broodprijs met één cent per brood van 800 gram duren nog voort. Gistermorgen heeft het bestuur van de stichting weer een onderhoud met minister Zijlstra gehad. Hoewel hierbij nog geen directe re sultaten bereikt zijn, ziet het er niet naar uit dat de minister nu onmid dellijk een prijsstop voor het brood zal afkondigen. Vorige week heeft de Bakkerijstich ting aan minister Zijlstra meegedeeld, op dit ogenblik de bakkers nog niet te kunnen adviseren de prijs voor het blanke brood met één cent te ver iagen. De minister meende dat deze ver laging mogelijk is met het oog op de gedaalde bloemprijzen. De stichting is van oordeel dat deze verlaging pas in september voldoende zal zijn doorgewerkt. r Geertje van Dijk uit Steggerda is erin. geslaagd, het diploma honds trainer van de Koninklijke Neder landse Korfbalbond te halen. Zij is daarmee de eerste vrouw in ons land met officiële bevoegdheid om een korfbalclub te trainen. Geertje is 23 jaar en werkt op de secretarie van Wolvega. Zij was van jongs af aan een enthousiast korfbal ster, maar liep drie jaar geleden een Blessure op die haar noopte het wat talmer aan te doen. Sindsdien heeft tij zich toegelegd op de training en toen de KNKB vorig jaar de eerste cursus voor bondstrainers hield, meldde zij zich. Er waren 46 cursisten, onder wie drie vrouwelijke. Van die 46 zijn er in totaal 22 geslaagd, met Geertje als enige vrouw. De cursus was speciaal opgezet voor leiders van regionale clubs. Geertje van Dijk gaat haar krach ten wijden aan haar eigen clvb, For ward in Steggerda. Cees Groot, ds middenvoor van leerenveen, zal komend seizoen voor stormvogels spelen. De transfersom bedraagt 20.000. Heerenveen heeft voor de vrijgekomen plaats in de voorhoede de speler H. Alleman van EBOH overgenomen. (Van een onzer verslaggevers) Na een bewogen openbare vergadering van de Mijn Industrie Raad te Heerlen dreigen nieuwe spanningen in de Limburgse mijnindustrie. Zo goed als zeker werd aangenomen, dat op 1 augustus naast een aantal andere voorzieningen een aanwezigheidspremie voor onder- en boven grondse mijnwerkers zou worden ingevoerd. De MIR heeft gisteravond achter geen beslissing kunnen nemen. Het telegrafische verzoek van de ministers Zijlstra en Suurhoff de beslissing op te schorten, werd nogal inwillig beantwoord met een uitstel van uiterlijk acht dagen. Dit dringend verzoek van rege ringszijde was ooraaak, dat de voor zitter dinsdagmorgen om tien uur de zolang verbeide openbare MIR-ver- gadermg onmiddellijk schorste De geheim'- -dine was zo volledie dat twee dienstertjes, die met koffie de vergaderzaal betraden, onmiddellijk werden teruggestuurd Toen 's middags" om drie uur de openbare vergadering werd hervat, bleek al spoedig, dat het grote moeite heeft gekost de voorzitter Frans D ohm en van de Katholieke Mijn- werkersbond van de noodzaak van dit uitstel te overtuigen. Hij zei: "Wij begrijpen deze hou ding van de regering niet. Den Haag is sinds 18 mei van onze plannen op Advertentie I.M. VERLOVINGSRINGEN; DE MOOISTE COLLECTIE j STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 j (Van een onzer verslaggevers) Welgeteld 12.051 tippelaars verlieten dinsdagmorgen Nij megen voor de eerste dag van de Vierdaagse. Een onafzien bare stoet frisse en opgewekte militairen en burgers trok de Waalbrug over, de Betuwe in. Het zag er door de loodgrijze he mel wat somber uit, maar ondanks al deze nattigheid was de stemming opperbest onder de m plastic en alle soorten regenwerende middelen ge hulde tippelaars. Spoedig kon hei zomertenue onthuld worden en de verdere dag was het uitgezocht wan delweer. De vochtige atmosfeer maakte het Merkwaardig was het daarom, dat na de afmelding van de deelnemers n Nijmegen niet meer dan negen tien uitvallers werden geteld. Een ongekend laag percentage. De minister van Oorlog, ir. C. Staf, kwam zoals gebruikelijk zich weder om persoonlijk op de hoogte stellen v.KL.uic van de conditie en de tippellust van txZZlmtmeen genoegen, afgezien "zijn" mannen en niet te vergeter, van van een h'ermt voortvloeiend onge- de Luva, Marva en Milva, loeg hij geruime tijd de ren van~6e~~EHBO kwamen bij de wandelaars gade, na de officiële ont rustplaatsen handen te kort om alle vangst van de genodigden in het ge slachtoffers van dienst te zijn. meentehuis te hebben bijgewoond. Deze dag zal in de geschiedenis De minister bracht tevens een be- van de Vierdaagse blijven voortleven joek aan de grote rustplaats voor de l!s een piek in de blarenstatistieken. mi||tajreni waar een enorme activi teit in het blarenpnkken heerste. Met ingang van 1 september 1957 is benoemd tot burgemeester van Ros- sum (Gelderland) de heer H. Sloots te 's-Gravenhage, hoofdcommissies bif het departement O., K. en W. Hij is chr.-historisch en werd 17 september riasi «boren. de hoogte. Het argument -ujasge- brek' kunnen wij nauwelijks gelo- sen. Dit is bijna bij de beesten af. Wij aanvaarden dit uitstel om hef gezicht van de regering te redden." Mr. L. Wansink die als rege ringsvertegenwoordiger aanwezig was. zag zich genoodzaakt in deze openbare vergadering het woord te nemen. 'Kan wen niet verlangen' Hij deelde mee: 'Onmiddellijk na dat de MIR op 15 juli deze verorde ning m besloten vergadering had aangenomen, hebben de ministers advies gevraagd aan de Stichting van de Arbeid en het College van Rilksbemiddelaars: in verband met het bijzondere karakter van deze voorstellen is dat advies pas op 20 juli bij de regering binnengekomen. De ministers zouden zich dus al leen in het weekeinde hebben kun nen beraden Dat kan men toch niet verlangen. Ik wijs er bovendien op, dat de Mijn Industrie Raad zelf vier maan den nodig heeft gehad om deze voor stellen te formuleren.' Toen de heer J. Kramer (voor zitter van de NVV-mijnwerkersbond en lid van de Tweede Kamer) het ministeriele verzoek redelijk durfde noemen, werd hij beschuldigd van 'opportunisme' en 'demagogie van de bovenste plank'. Deze opwinding der NKMB-ver- tegenwoordigers is begrijpelijk, als men weet, dat de heer Dohmen zijn mensen een aanwezigheids premie uitdrukkelijk heeft beloofd en wel met ingang van I augustus Nu hij in de knel komt, is natuur lijk het enige socialistische MIR- iid de zondebok. Een oer rooms-katholieke werkne- mersleden zei heel fijngevoelig, wei te kunnen begrijpen, dat een rege ringsvertegenwoordiger de ministers 'niet in hun hemd wil laten staan' Dat ook de heer Kramer de regering wilde verdedigen, vond hij echter overdreven. VAN ZESSEN KLAAR en welge moed. Zes man sterk verscheen gis termorgen de Amsterdamse delegatie voor het technische tunneloverleg in Den Haag. ivaar minister Algera als gastheer optrad. Van links naar rechts: mr. G. van 't Huil, wethouder van publieke Wer ken, mr. A. de Roos, loco-burgemees- ter, ir. A. van Walraven, directeur van de Dienst van Publieke Werken, de heer H. J. Nipperus, administra teur van de afdeling Publieke Wer ken ten stadhuize, stadsingenieur ir. P. P. Bijlaard en ir. B. Jansen, hoofd van het bureau Tunnelbouw. -s NICOSIA ReuterEen Grieks- Cypriotische geestelijke heeft zich tot dc plaatselijke vereniging voor dierenbescherming gewend met het verzoek zijn geval te on derzoeken. De geestelijke bevindt zich op grond van de noodbepalingen in arrest. Hij richtte zich tot de dieren bescherming 'omdat alle andere instanties mijn rechten als men selijk wezen hebben miskend.' In een open brief aan een Cy priotische krant zegt hij dat luj al een jaar in arrest geen dok- tersbehandeling ontvangt voor zijn in gevangenschap opgelopen reumatiek. 'Ik doe een beroep op ii-als instelling die zich ontfermt over viervoeters. Beschouw mij alstublieft als een dier en breng mij wat vertroosting.' Loco-burgemeester De Roos (links) onderhoudt zich met minister Algera, die duidelijk in de mooiste stoel heeft plaats genomen: maar', daar was hij dan ook voorzitter van het gisteren gehouden tunneloverleg voor. In het gezamenlijke communiqué, dat na de meer dan drie uur durende conferentie werd uitgegeven, wordt gezegd, dat besloten werd het overleg te laten voeren door ir. A. Eggmk namens Rijkswaterstaat en ir. B. Jansen namens Publieke Werken van Amsterdam. Ir. Eggink is hoofdinge nieur-directeur van de directie Slui- van de afdeling Tunnelbouw van de Amsterdamse Dienst van Publieke Werken. Zij zullen daarbij worden bijge staan door daarvoor in aanmerking komende medewerkers. Het overleg, aldus het communi qué, zal plaatshebben onder leiding van de secretaris-generaal van het Ministerie van Verkeer en Water staat mr; A, H. C. Gieben. Samen met de beide technische vertegenwoordigers, zal mr. Gieben een werkprogramma vaststellen en periodiek gedacht wordt aan een of tweemaal in de maand het ver loop van het overleg bespreken en vastleggen. Voorshands werd het niet nodig ge acht, een onpartijdige deskundige als waarover in de motie-Romme werd gesproken, in het overleg te betrek ken. Het technisch overleg, zo besluit het communiqué, zal in de eerste plaats een aantal punten omvatten, zen en Stuwen van de 'Rijkswater- r die in de vergadering zonder beper- staat te Utrecht. Ir, Jansen is hoofd kingen zijn aangegeven.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1