Oranjeboom Avonturen Bergsingel voor Raad Scheepvaart vier Laatste Kaagdag: vonnis over Friezen voltrokken 5 Gerrit Voorting wint de Tour de Zwolle m Tweede dag Vierdaagse te nat Hevige ruzie over paard ma mmm mm Geen gecombineerde auto-, motorraces in Zandvoort Spreeuwen praa t Belaagd door Algerijnen Sportcommissie KNWU over Pellenaars m I Vijf tourrenners in Ned. ploeg voor wegkampioenschap Vergelijk met NWB niet ter sprake KNAC WIL VERBETERD CIRCUIT HET VRUE VOLK DONDERDAG 25 JULI 1957 PAGINA 3 Op een „vorstelijk" moment *n „vorstelijk" glas Super Pilsner I ftESTEl ORANJEBOOM EN LET OP OAI HET OOK KRIJGT! Het Apeldoornse leger TA BIL H' 'J 3. J ws Op de laatste Kaagdag, een ideale zeildag, is dan het vonnis over de Friezen voltrokken. Om geen enkele twijfel over te laten, bezetten ook nu weer de Hollanders de beste plaatsen in de Regenbogenstrijd, zodat zij ten slotte met 72,3 tegen 35 ounten hun easten naar huis zonden. (Van een onzer verslaggevers) Kraan loopt uit Aan de 8ste plaats genoeg Met koevoet Andere uitslagen Pech voor Daan, VOORZITTER NB VLO: Vandaag een spreeu wenpraat aan* snip pers, want weer zeer veel zaken vragen onze aandacht. En dan kijken wij in de eerste plaats naar het volgende briefje: Ondergetekende betuigt hiermede zijn grote dank aan de heer P. W. de Vries, Ruwaardstraat 14 te Rotterdam, die op 14 juli met gevaar voor eigen leven mijn driejarig dochtertje vit het water van de drie meter diepe kolk bij de Vijjsluizenbrug te Vlaardingcn haalde. Hulde voor deze dappere redding. D. Silvius, Gajjsl- straat 76b te Rotterdam." En óf dat een flinke redding was. In enkele onzer edities heeft men die veertiende juli kunnen lezen hoe de driejarige Marianne Silvius van de fiets van haar moeder was geval len en van de Vijfsiuizenbrug af in de drie nieter diepe sluizenkolk te rechtkwam. De toevallig op zijn mo torfiets passerende heer De Vries (havenarbeider) stopte onmiddellijk en sprong gekleed te water. Hij smaakte de vreugde het kind van dc verdrinkingsdood te redden. Onze verslaggever schreef: „Wie de situatie ter plaatse kent (de drie meter hoge sluisdeuren en de steile walkant maken een klim naar boven bijna onmogelijk) kan slechts grote bewondering hebben voor deze pres tatie". Aan het krachtig en welgemeend „hulde" van de heer Silvius heeft Pieter niets toe te voegen. Hij kan er alleen nog een dikke streep onder zetten i Niet alle redders hoeven volwassen te zijn. Ook aan de doortastendheid van kinderen is het dikwerf te danken, dat grote narigheid wordt voorkomen. Zo vertelt men Pieter over de reddingpoging, die de zesjarige Cas per Evers van het Struweel in Rotter dam-Zuid met zoveel succes heeft ondernomen. Dit knaapje speelde dezer dagen met vriendjes achter het tuindorp De Vaan. Casper hoorde in de buurt van een sloot een zwak hulpgeroep. Hij rende er onmiddellijk naar toe en jadaar lag een kind in het water. De zesjarige aarzelde geen seconde, maakte de nogal moei lijke klauterpartij naar de waterkant en trok het kind naar het droge. „Een dergelijk doortastend optreden van zo'n kleine jongen is uniek. Ik vind dat dit maar eens bekendge maakt moest worden", aldus Pieters zegsman, die er expres voor naar het spreeuwenbureau was gekomen. Dat vindt Pieter óók. En ook voor Casper geldt: „Hulde!" „Als men de Krimpenerwaard door kruist op een mooie zomerdag en 't tvindeke zachtkens ruist langs boom en bloem, en blad, dan-is 't voor mij als in een droom: Wat is die Krim penerwaard toch schoon. De koeien grazen in 't malse gras langs vliet en sloot en waterplas. En als men dan in 't ronde kijkt, ziet men de Lek- en IJsseldijk met kerktorens hoogverheven: het is een lust om hier te leven. En in het midden ligt Perkouw; daar kun je gaan gondelen met een schouiu door sloot en vaart en doof de vliet, 't Ts alles schoon waf de"natuür u bièdt. Keert ge dan naar .huis weerom: ik wed dat ge spoedig weder komt". Een gedicht is dit nu niet precies, maar ik vind het toch leuk wanneer men zwervend door de eigen streek tot een dergelijke poëtische ontboe zeming komt. Deze regels dank ik aan de heer J. A. van Dam van de IJsseldijk te Krimpen aan den IJssel. En hij heeft gelijk: het is een schoon land daar in de Krimpenerwaard. Pieter had alleen even moeite met dat Perkouw. Maar een goede Goudse vriend hielp mij snel uit de droom: Berkenwoude! Advertentie I.M. In een ziekenhuis in de omgeving van Rotterdam wordt een wouw ver pleegd, die eens in de zes weken een weekend naar huis mag. Vroeger kon z\j dan samenreizen met een mede patiënt, maar na diens overlijden is deze mogelijkheid helaas weggevallen. Van. een bus kan zij geen gebruik maken. Duseen taxi? Mah en vrouw moeten leven van AOW en een klein pensioentje. Het is'voor hen bijkans onmogelijk deze taxikosten te betalen. Is er een auto mobilist die haar zou kunnen halen en brengen? En dan vooral tijdens het weekeind 31 aug-2 sept? De man viert dan nl. zijn verjaardag en na tuurlijk wil de patiënte daarbij aan wezig zijn. Wie o wie? Florine heeft het adres en kan nadere bijzonderheden ver schaffen. Nog een oproepje. Fiorinc heeft in haar magazijn te vergeefs naar een éénpersoons op- klapbed gezocht. En dat is jammer, want zij heeft dringend zo'n bed nodig voor de tweeëntachtigjarige vrouw, die zeer vaak ziek is en slechts één kamer tot haar beschikking heeft. Zelf kopen is ten enenmale uitge sloten. Een gulden in de spreeuwenpot van mevrouw T. Rombout uit Krimpen aan den IJssel, die dankbaar is dat mevrouw Van Dantzlg uit de Adria- nalaan te Rotterdam ervoor zorgde dat de door haar verloren lap japon- stof weer in Krimpen kwam. En zo kan mevrouw R. opgewekt in een fleurige nieuwe japon in de door de heer Van Dam (zie boven) bezongen Krimpenerwaard wandelen. Aanbod Deze dag noteerden wij de volgende aanbiedingeneen tweepersoonsbed van V. van de Putselaan; matrassen, pan. schoenen, boeken en weekbladen van K. van de Pr. Pr. Hendrikstraat en een fauteuil en een kastje van B. van de Groene Hlllcdljk. Een haard werd ons toegezegd door D. Y&n de Zwaanshals. Een hengellat mogen wij afhalen bij De J. te Slikkerveer. Relsbonnen kregen wij van S. uit Dc Lier. Dc Spreeuwenpot werd verrijkt met 2,50 van W. van de Crooswljksekade. twee gulden van A. en J. van D. te Slikkerveer en eer. gulden van R. te Krimpen aan de Lek. Onze hartelijke dank. Verlies Gaande van de Katendrechtse Lage- dijk naar liuls miste mevr. W. Vissers. Amelandscpleln 5. 15 juli haar hor loge. Op 16 juli was de heer Van Kleef Dr. Zamenhofstraat 16a. zo on fortuinlijk zijn bril op dc Hoogstraat te verliezen. Ongeveer drie weken ge leden heeft Bepple Haauskorf, Frlts Ruysstraat 55d. haar rose plastic tasje met portemonneetje, zakdoek en spie geltje ergens op de Cropswljkseweg laten vallen. Vondst De heer K. Hij mans, Adamsb of straat 82. vond op 21 ju'.l op de Oostzeedijk een fototoestel ln leren tasje. Bij de heer E. Damijs. ingang Oude Be graafplaats Crooswljk, berust een op zaterdag gevonden gummie motor handschoen. Een rijdende motor rijder "heeft deze laten vallen. Mevrouw Komecs, Vcrschoorstraat 97. vond vrij dag ln deze straat een klnderhrll met licht montuur. PIETER SPREEUW. U behoeft heus niet op zo'n „vorstelijk" moment te wachten om van het verrukkelijk smakende Super Pilsner te kunnen ge nieten. Proef het vandaag nog dit pittige en iets zwaarder gehopte bier met zijn 6'/% alt. gehalte! Super Pilsner, het bier waar U altijd naar verlangd hebtbier, dat U en ook Uw vrouw zal smaken en dat tot de laatste druppel een ware traccatie is! En vergeet dan ook onze voortreffelijke Pllsener en het iets zoetere Oud-Bruin niet, mmm óók twee bieren waar U van genieten zuit! -Pi» super pilsner pilscner oud bruin »»nd» I67t De kapitein van het bijna 400 ton metende Nederlandse motorschip Bergsingel. dat in de lente van dit jaar bi) de Algerijnse kust aan de grond liep en tegen mogelijke aanvallen van rebellen de hulp van een Franse torpedojager inriep, heeft zich gisteren voor de Amsterdamse Raad voor de Scheepvaart moetan verantwoorden. De opstandelingen nadoen zijn zwaarbewaakte scheepje niet durven aanvallen, zo vertelde hij de raad, maar de Bergsingel had bij de stran ding zóveel schade opgelopen, dat zij waarschijnlijk tóch als verloren moest worden beschouwd. De inspecteur-generaal meende dat de ramp tc wijten was aan dc schuld van deze betrokkene en vcrlaugde in trekking van diens kapitemsbevoegd- hcid voor één maand. Tot zijn verontschuldiging voerde de gezagvoerder aan. dat. nóch zijn echblood. nóch zijn tijdmeter func tioneerde. terwijl één van zijn Spaan se roergangers niet bekwaam was voor zijn taak. Hij was vlak onder de kust gaan varen, doch toen hier bo vendien de vuurtorens niet goed ble ken te functioneren was.het misge gaan. De inspecteur was het in het geheel niet eens met deze navigatie: onder deze omstandigheden, zo stelde hij, had de kapitein juist in open zee moeten blijven. Hij had bovendien moeten voorzien dat de vuren van een kust in opstand niet te vertrou wen waren. Geheimzinnige dreun De Bergsingel bleek gedurende deze zitting overigens wel een 'avontuur lijk schip' te zijn geweest. De raad behandelde tevens een on geluk, dat reeds op X mei 1956 had plaatsgevonden en waarbij de Berg singel zó ernstig was lekgeslagen dat zij slechts op het laatste nippertje bghouden kon blijven. Dezelfde gezagvoerder, ditmaal als getuige gehoord, vertelde hoe zijn be manning nabij de kust van öland plotseling was opgeschrikt door een doffe dreun, waarna'de huid van het schip twee verticale scheuren ver toonde. De inspecteur noemde dit voorval mysterieus. Het meest waarschijnlijk leek hem, dat hier sprake was van materiaalspanning doch hij kon de eveneens in het duister tastende raad geen volledig bevredigende verklaring geven, In dit geval pleitte hij de kapitein vrij van alle schuld. De sportcommissie van de KNWU deelt mee: Naar aanleiding van de tegen Kees Pellenaars ingebrachte beschul digingen heeft de leider van de Tour de Franeeploeg zonder enige terug houdendheid opening van zaken ge geven tegenover het dagelijks be stuur van de sportcommissie van de KNWU. Hoewel het op het ogenblik nog te vroeg is om reeds een definitief oordeel te vellen, is inmiddels aan de hand van de overgelegde cor respondentie met de' Martini- fabrieken wel overtuigend komen vast te staan, dat de aantijging inzake het niet uitbetalen door Pellenaars van een Martinipremie iedere grond van waarheid mist. Pellenaars heeft de KNWU ver zocht zich te willen belasten niet de afrekening van de gelden van de zojuist beëindigde Tour de Prance. Aldus de mededeling van de sport commissie van de KNWU. (Van een onzer verslaggevers) De bijna 12.000 tippelaars van (le Nijmeegse Vierdaagse zwoegden woensdagochtend door het land van Maas en Waai in dc richting van het zich snel ontwikkelende indus trieplaatsje VVychen. Zij keken zo tegen tien uur be denkelijk naar de lucht, en het gmg regenen, juist op het moment, dat het Vierdaagse-leger zich een weg baande over het rustieke marktplein. De toeschouwers zochten een droog plaatsje in een der landelijke café- tjes en keken van achter de ramen naar de voorbijtrekkende wande laars. Generaal-majoor J. w. Hackett van het Britse Rljnleger kwam hier kijken naar de onder zijn bevel staande militairen. Generaal-majoor Hackett staat bekend als een der woestijnratten die Rommel heeft be vochten. Om twaalf uur Klaarde de hemel op, maar voor velen was het te iaat. De natte atmosfeer had hun geen goed gedaan en 87 deelnemers kwa men of wel strompelend te voet of .uitgevallen, in een truck te Nij megen aan. Duizenden Nijnregenaren stonden of. zaten langs de Graafse- weg. Vijftig meisjes en mannen uit Is raël zijn ongetwijfeld de meest ge fotografeerde deelnemers. Zij kunnen het Nederlandse Vierdaagselied al meezingen. Op de tweede dag waren 11.962 deelnemers gestart, maar 87 moes ten het opgeven, zodat aan het ein de van dc tweede marsdag 11.875 hun startkaarten konden inleveren. Vandaag, de derde dag, wordt het aog iets moeilijker, want dan is het land van Berg en Dal in het parcours spgenomen met de prachtige maar moeilijk te bewandelen Zevenheuve- tenweg. Het Apeldoornse Vierdaagse-leger bad woensdag slechts één uitvaller. Bet was de oudste deelnemer, de 80- |arige heer G. J. Coenraadts uit Utrecht. 's Morgens waren er 915 wandelaars gestart. vier minder dan op de eerste dag. De wandelaars hebben gisteren lllen Ugchelen, Hoenderloo en Beek- sergen aangedaan. De 'veertigers' en •vijftigers' maakten daarbij een em s'eg via Loenermarkk De Nederlandse ploeg voor de wed strijd om het wereldkampioenschap op de weg (professionals), die op zon dag 18 augustus nabij Waregem in België wordt gehouden, is door de .sportcommissie van de KNWU thans definitief samengesteld. Het zijn: Wim van Est, Piet van Est. Daan de Groot, Piet de Jongh. Piet Maas, Frans Mnhn, Leo van der Pluym en Wout Wagtmans. Reserves zijn Jaap Kersten en Ap Donker. Leider van de ploeg is de heer Van Eek, inniïu A'piWTi trbu jonnn expositiak it»Tt»NMioKiu eHiwréuque wjnnvnw iwtasjiNMjK' «omjoixa II TT L H 1 I a V JL uuueu cig,a ca.t;niu.u Ï0t De Amerikaanse luchtmacht zegt te beschikken over een projec tiel dat door middel van infrarode stralen wordt bestuurd en een tref zekerheid van 80 êi 90 procent biedt. Het kan door vliegtuigen worden af geschoten. Israël zal tussen 17 en 23 septem ber een serie postzegels uitgeven, die ongetwijfeld in bijzonderheid alles slaat wat er de laatste jaren op fi latelistisch. gebied is verschenen. De serie bestaat uit vier driehoekige ze gels, die te zamen het beeld geven van dc mozaïekvloer, die onlangs door prof. Sukenik in de Beth Alpha Sy nagoge werd opgegraven. De serie zal slechts worden ver kocht tijdens de internationale post- zegeltentoonstelling Tabil, die in sep tember in Tel Aviv zal worden ge houden. Het gehele blok, dat voor zien is van vier tabs aan de basis der afzonderlijke zegels, kost een Israë lisch pond ff 2.11). De waarden der afzonderlijke zegels zijn 100. 200, 300 en 400 pruta. Het blok draagt geen plaatnummer. De nieuwe serie werd getekend doof de ontwerper R. Er- rell. Hij reproduceerde in zes kleuren het prachtige antieke mozdiek, dal de dierenriem voorstelt. De oplage van de zegel is nog niet bekendgemaakt. Ruzie over een karrepaard heeft dinsdagavond op de Spaarn dammerdijk in Amsterdam tot een hevige vechtpartij geleid, waarbij de politie vier pistoolschoten lóste en drie mannen arresteerde. De Valkenwedstrijd tussen. Tand- jong-Priok en De Kaag is gewonnen door de Indonesische verlofgangers met 65,2 tegen 43,1 punt. Ook giste ren waren de Priokkers weer vee! sterker. De vierde overwinning in successie plaatste Jac. Kraan geheid boven aan de puntenlijst voor de hoofdprijs in de Flying Dutchman-klassc. Kraan heeft het deze week echt niet moei lijk gehad. Dat Blok weer tweede werd spreekt bijna vanzelf. De strijd om de derde plaats tussen Menten en Bierman was interessant, totdat Bierman de wal moest opzoeken, omdat hij een Olympiajol bij een boei te weinig ruimte liet. Menten werd dus derde. Het is Bouw van Wijk niet gelukt de hoogste eer in de 12 m2-sharpies te behalen. Bart Kraan, die in pun- tënaantal niet zo veel met hem ver schilde, zorgde er angstvallig voor dat Van Wijk zijn plannen niet kon volvoeren. Reeds bij de start nam Kraan een kleine voorsprong.Toen Guldemond, die nu ook wel eens tweede wilde worden, liet Van Wijk lastig ging maken, maakte Bart daarvan een dankbaargebruik door straten ver uit te lopen. Hij kwam ruim vier minuten voor de anderen binnen. Van Wijk moest ten slotte buigen voor Guldemond, zodat er voor Kraan geen vuiltje meer aan de lucht was. Met 86 tegen Van Wijk 70 punten bleef hij Bouw ver de baas. Ook Koos de Jong had deze week een walk-over. Met groot gemak won hij ook de vierde wedstrijd, zodat de hoofdprijs in de Finnjollen naar Rotterdam gaat. Gisteren zat Meije- ring het dichtst achter hem. Deze liet. na een aardige strijd, op zijn beurt Jack Huurman het nakijken. In de Regenbogen had Hofland de Een" oud-ijzerhandelaar (29), een koopman (26) en diens broer, een 22-jarige zeeman, zaten omstreeks acht uur samen in een café aan de Spaarndammerdijk en kregen hoog lopende onenigheid met een boer die een paard van de handelaar uit zijn land wilde verwijderen, daar het er zonder toestemming liep. Nadat de caféhouder het gezel schap de deur had gewezen, kwam de twist op de Spaarndammerdijk tot een hoogtepunt, waarbij flink met de vuisten werd gewerkt. De boer had inmiddels een aantal supporters ge kregen. Vijf agenten verschenen ter assis tentie en later arriveerden nog drie radio-auto's van de politie. Toen de veentenaen waren ge scheiden, begon de 26-Jarige koop man plotseling met zijn vuisten op het publiek in te' slaan. Een agent greep hem vast, maar de twee ande ren wisten hem te ontzetten. Een van hen pakte daarna een kist van een bakfiets en slingerde deze naar het hoofd van een agent, Zijn broer vond ergens een koevoet en stormde daarmee op een andere politieman af. Met de gummistok waren de vech tersbazen niet tot rede te brengen. De met de koevoet bedreigde agent trok zijn pistool en loste twee waar schuwingsschoten. Twee van zijn collega's losten elk één schot. Dat bracht de drie mannen enigs zins tot bezinning. Niettemin verzet ten zij zich nog hevig tegen hun overbrenging naar het bureau Spaarndammerstraat, waar zij wer den ingesloten ter zake poging tol doodslag, verzet en belemmering. beste-papieren, voorai toen mj giste ren, na uitsluiting van Van Staveren, de tweede plaats in de dinsdagrace bezette. Slechts negen punten scheid den hem van de hoofdprijs, d.w.z. dat Hofland ai aan een achtste plaats genoeg had. Om alien duidelijk te tonen, dat het hem ernst was, bezette hij gis teren de tweede plaats, na heel knap uit het middenveld naar voren te zijn gekomen. Hans v. d. Velde werd eerste. W. Bergsma derde en Zijlstra, die door zoveel pech was vervolgd, irerd vierde, zodat hij toch een prijs meeneemt naar Friesland. In de tweede groep Regenboogsei- lers won Gebuis, gevolgd door Leen de Wit en W. Bergsma, Zij behaalden echter geen van allen het piinten- aantal van Hofland. In de Draken heeft Van der Steen, die nog een prachtkans had. hetf lelijk laten zitten. Hij 'dweilde' ach teraan. Jan Bier deed het beter. Die verdedigde zijn goede kans mees terlijk. maar zijn eerste plaats was niet genoeg. Cor Groot nl. werd tweede en voegde daardoor genoeg punten aan het reeds behaalde aan tal. Aan Cor Groot dus de hoofdprijs; Valkenklasse De spanning in de Valkenkiassë was ook groot. Wel stond mr. Mulder uit Grouw er bij het ingaan van de laatste wedstrijd het best voor, maar in de Valken kun je van ailes ver wachten. Mr. Muiier echter hield met goede Friese koppigheid vol en wees zijn concurrenten beslist terug, wat Kirkenier, Wester, Rolf. v. d. Baumen en anderen ook probeerden. Aslënto won de strijd in de Pam- pusklasse tegen de Kaag, al behaalde De Kaag de laatste dag 19,1 punt tegen de mannen uit Curacao 17. Met 74,2 tegen 69,2 bleef Asiënto de baas. De vierde overwinning van mej. K. v. d-, Stadt in de Stemklasse laat geeti twijfel aan haar zeilerscapaci teiten, Zij won onbedreigd de hoofd prijs. H. de Jong -werd tweede en mej. M. v.d, Stadt derde. A. W. Reijers was eerste in de 12-voetsjollen. Wordt echter het pro test, dat broer Hans Reijers tegen hem heeft ingediend toegewezen, dan ontgaat hem de hoofdprijs. Tweede werd mej. M. E. Holtrop, derde Hans Reijers. De overige uitslagen zijn:. Vrijheidsklasse: 1. Q. L. Amons; 2. U. Jager, tevens, hoofdprijs; 3. H. Gaillard. 16 m2 puntki&sse: 1. J. Korthuis: 2. F. Kamerling, met hoofdprijs; 3. B. Stapel. Pampusklasse: 1. BC. J. Duch&teau; 2. P. J. Zaayer; 3. F. H. Öronlman; '4. H. J. de Ruyter, tevens hoofdprijs. Jeugdklasse: 1. G. L. Woortman, met hoofdprijs; 2. R. Bakker; 3. A. Hofland. OJympiajollen: 1, Hans Willems, met hoofdprijs; 2. B. Tournier; 3. H. Lesage. 16 m2 streepklasse: 1. J. Bol, met hoofdprijs; 2. A. W, Bndstra; 3, A. Taselaar. Vice-luchtmaarsehalk A. Mac- Donald, opperbevelhebber van de Pakistaanse luchtmacht, is vervan gen door de Pakistaanse vice-lucht- maarschalk Asjgar Ali. MacDonald was de laatste Britse opperbevelheb ber in Pakistan, (Van een onzer verslaggevers) Met meer dan een halve ronde .'oorsprong is Gerrit 'Voorting giste ren onder luid gejuich van ongeveer 1.000 wielersportliefhebbers uit Zwol le en omgeving als eerste over de sindstrcep gegaan in de wielerwed strijd over 100 ronden, die op de Nieuwe Veemarkt te Zwolle werd ge houden. De volledige Tour-pioeg. behalve Wout Wagtmans, die wegens een Blessure niet deelnam, was aanwezig en verder deden de Zwollenaren Gé Nijkamp en Th. Bulten en de Henge- loër Mattle van de Heuvel mee. De overwinning van Gerrit Voor ting bezorgde ,Leo van der Pluym evenwel een grote teleurstelling, om dat hij in het puntenklassement glansrijk aan de kop ging met 28 punten. De jury- besliste, dat Gerrit Voorting. mede doordat hij oen hal ve ronde was uitgelopen, reglemen tair winnaar was. Nijkamp bezette in het eindklasse ment een keurige vierde plaats. Dat het tempo behoorlijk hoog lag, bleek wel uit het feit, dat na 40 km (50 ronden) een tijd werd afgedrukt van 56,12.3, De eerste serieuze uitlooppoging werd halverwege de cours door Daan de Groot ondernomen. De Amster dammer had bepaald pech, toen hij door een lekke tube zijn voorsprong van een halve ronde verloren zag gaan, met nog 40 ronden voor de boeg. Kersten was inmiddels afgestapt wegens een knieblessure. In het pe loton probeerden tal van renners te. demarreren, tot dat twaalf ronder, voor het eind de beslissende demar rage kwam van Gerrit Voorting. De uitslag was verder: 2 L. v. d Ingrid Bergman is een trot se moeder, die zich graag met de hele kinderschaar op de kiek laat zetten. Het opgescho ten meisje rechts (ze w al 17) is een dochter uit Ingrids eer ste huwelijk, met de Zweedse artsPeter Lindström; ze heet Jenny Ann. De drie kleine kin- deren dragen allemaal de ach ternaam Rossellini van hun vader, de befaamde filmregis seur; het zijn Robertino (7), Ingrid (S) en Isabella (5). Het plaatje is genomen op de stoep van Bossellini's villa in het Italiaanse dorpje Santa Mari- nella. Het bestuur van NBVLO, momen teel te Nijmegen, deelde ons op een betreffende vraag mee, dat er in deze kring geheel niets bekend is over een Pluym 28p.; 3 Arie van Wetten 42; vergelijking tussen de NBVLO en de 4 Gé Nijkamp 46; 5 Th. Bulten 47; NWB. 6 Mies Stolker 48; 7 Wim van Est 62; 8 Jan Mehagnoul 63; 9 Mathé v. d. Heuvel 83; 10 Piet de Jongh 90: 11 Het van EsT 93; 12 Daan de Groot 98. Vooraf huldigde de burgemeestei van Zwolle jhr. mr. C. A. strick van Linschoten, de Tour-ploeg. i De leider van de vierdaagse, tevens I voorzitter van de NBVLO de heer J. M. Breunese, heeft nadrukkelijk verklaard, dat er tol nu toe geen en- <eie poging tot toenadering is onder- I romen en dat hem totaal niets be- i tend is van eventuele pogingen tot onderhandelen. (Van een. onzer verslaggevers) De traditionele gecombineerde auto- en motorraces van de KNAC en de KNMV zondag 18 augustus op het circuit van Zandvoort gaan in de oude vorm niet door. De KNAC beeft zich namelijk teruggetrokken uit de organisatie. Zij wenst een aantal verbeteringen aan het circuit te zien aangebracht, maar de gemeente Zandvoort kan hierin niet tijdig voorzien, daar hiervoor eerst nog bepaalde kredieten moeten worden aangevraagd, aldus een woord voerder van de KNAC. Van de zijde van de KNMV verne men wij dat men toch wil trachten, t{e motorraces op 18 augustus te doen doorgaan. Dit is louter een kwestie van nieuwe organisatorische opzet daar de bezwaren, die men tegen het circuit in de huidige toestand heeft, alleen voor auto's gelden. Na het ongeluk van coureur Ger- lach heeft een commissie op verzoek van de KNAC het circuit opnieuw grondig bestudeerd. Doze commissie bestond uit de heren ir. D. Kniphorst, voorzitter van de sportcommissie van de KNAC, J. H. van Haaren. sport- commissaris van de KNAC, de rijder en organisator Piet Nortier en do cou reur H. Davids. De commissie kwam tot de conclu sie dat het circuit als zodanig, zowel voor de rijders als het publiek aan de veiligheidseisen beantwoordt, maar meent toch dat o.a. een puinverhar- ding moet worden aangebracht Jangs de kant van de bocht, waar Gerlach in het zand sloeg en een harmonikagaas- hek voor de duinpan, waarin hij te rechtgekomen is. De directeur van het circuit, de heel Hugenholtz, deeide ons inmiddels me de, dat tussen 3 cn 8 augustus een groot deel van de gevraagde verbete ringen zal worden aangebracht. Wegens de hoge kosten (ongeveei /8000, i heeft men echter o.a. voor alsnog moeten afzien van het aan brengen van het draadgaashek.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1