Een jaar na de In Marcinelle is no MS Amateurs laten straks de poppetjes dansen Honderd medewerkers in grootscheepse revue Bakkers in Dordrecht willen hoter bij de vis en gaan trap niet op Weerzinwekkende wezens in Monopole 'Fokvee iets anders dan de militairen!' n 1 Jubilaris hij Excelsior Wat zij vingen Het Vrije Volk Uitgegleden en gevallen Fietsenrace op maandag 'V an Linsclioteik te water Artsen op zondag De grootste krant van Nederland Predikbeurten Burgerlijke Stand Russen onderzoeken oorzaak vliegramp Rustverstoorders HET VRIJE VOLK ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 PAGINA 4 Siill EEN VAN DE HOOGTEPUNTEN van de Schledamse vakan tiefeesten blijkt telkenmale weer de revue te zijn, die door onze amateurs op het Passage-podium wordt gebracht. Was vorig jaar „Alle hens aan dek' 'een groot succes, het Iaat zich aanzien, dat „Laat de poppetjes dansen!" de vorige revue zal evenaren zo niet overtreffen. Tempo (Van een onzer verslaggevers) Alle bakkerijen uit Dordrecht en het aangrenzende Dubbel dam hebben besloten met ingang van maandag geen brood meer af te leveren zonder contante betaling al kan men en dat zal men dan ook wel doen dit motto eveneens op figuurlijke wijze tot uitdrukking brengen. Zo zal er onder meer een popenkast- scène zijn compleet met Jan Klaaseen en Katrijn. (Van een onzer verslaggeversj Niemand hoeft zich te verwónderen, als er zich binnen af zienbare tijd in een der Belgische mijngebieden Wéér een ramp als die vjun Marcinelle zou voordoen. Het is nu precies een jaar geleden, dat de onderaardse cata strofe van de mijn Bois du Caziér 263 mensenlevens kostte. Van de 276 mannen, die in de vroege ochtend van de achtste augus tus in de meer dan een.eeuw oude mijn waren afgedaald, zou den er niet meer dan dertien levend naar hoven koman. On geveer de helft van de overigen vond men dood tussen 700 en de 1000 meter. Méér dan een maand zocht men haar de laat- sten. Men heeft ze nimmer gevonden.. Het spreekt vanzelf, dat in de revue ook een plaats is in geruimd voor de poppen. Daar voor heet de revue dan ook „Laat de poppetjes dansen!",!^ Glazen wassen DE FOKVEEDAG-COMMISSIE van de gemeente Maasland zal niet hebben vermoed dat zij met haar verzoek aan B. en W. van Vlaardingen om een subsidie voor de jaarlijkse fokveedag te verlenen een ware strijd in de Vlaardingse gemeenteraad zou veroorzaken. Op het nippertje werd het voorstel van B. en W. om 100,— te geven aangenomen. Het ging bepaald niet van harte. Er werd uitvoerig gesproken over de belangen van Vlaar dingen. Men trok een boude parallel tussen militairen en fok- vee. Een raadslid werd echt kwaad. Een wethouder moest zich tegenover de burgemeester, die het allemaal niet had kunnen volgen, verantwoor den. En dat alles om honderd dure Vlaardingse guldens! ■Mm I iw™ ïn de kantine van de N.V. Metaal- en Buizenfabrlek Exscelsior is van morgen de heer M. J. van Poppelen (39 jr.) gehuldigd in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum bU deze firma. De heer v, Poppelen kwam op 4 augustus 1932 zijn verjaariag als veertien-jarige jongen by Excel sior. Hij werkte eerst op de expeditie daarna in de lassery en afstekery, om vervolgens ais monteur enkele jaren werkzaam te ztjn. Sinds enige tijd oefent hy het be roep van kraandryver uit. In ver band met de vakanties werd zün ju bileum uitgesteld, maar de vreugde was er vanmorgen niet minder om. De jubilaris en zyn echtgenote wer den toegesproken door een lid van de directie, welke de kwaliteiten van de heer v. Poppelen roemde en hem feliciteerde met dit heugiyke feit. Van de directie ontving de heer v. Poppelen een vloerkleed en een schil derij. Ook het personeel liet zich niet onbetuigd. Na een toespraak door een lid van het personeel was men nog geruime tyd gezellig byeen. De volgende artsen zullen geduren de het weekeinde de medische dien sten waarnemen; L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357; L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel, 68067; P. J. W, Beukers, Burg. Knappertlaan 76, tel, 68004. De dienstdoende apotheek is: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127. Ook dit jaar worden weer vier voorstellingen gegeven. De première gaat op maandagavond 26'augustus. De revue zal zeer origineel beginnen met een soort „proloog", waarbij de toeschouwers In de gelegenheid worden ge steld een kijkje achter de schermen te nemen. Hoe dat precies in zijn werk gaat, willen wij nog niet verklappen. Natuuriyk zün cijfers niet bepalend tien beroepsmusici haast allen le- voor de kwaliteit van een revue en den van het orkest Malando ver zeker niet van een amateur-revue, men het theaterorkest, een trio ver- maar wel geven zij enige indruk van het omvangrijke werk, dat aan het laten dansen van poppetjes vastzit. Hier volgen enkele getallen. Aan de revue werken In totaal on geveer honderd mensen mee. Zestig amateurs treden op in de sketches, zorgt een entré muslcale, acht tam boers komen in de Schotse finale op hun dleptrommen trommelen, er Is een balletgroep van twaalf leden oJ.v. Phyllis Lightstone, er zyn de inspiciënten, de souffleurs, enz. enz. By elkaar worden 200 kostuums en 14 décors gebruikt in de 23 taferelen, die de revue telt. Enkele décors zijn vervaardigd door een amateur-mede werker, de heer Martin Tielemans. Er is nog een Schiedammer, die zich byzonder verdiensteiyk maakt, na- meiyk de heer F. Carrée, die als pianist Phyllis Lightstone helpt by het instuderen van de balletten. Een zeer belangryk onderdeel it} elke revue is de muziek. Van de 33 melodieën, die in .Laat de poppe tjes dansen!" worden gespeeld, zijn er -96 door de heer P. J. Dorren- boom zelf vervaardigd. De teksten op deze muziek zijn geschreven door de regisseur Piet Rhuis. Bijzonder veel aandacht zal men ditmaal besteden, aan het tempo, waarin de revue ten tonele wordt gevoerd. Men heeft met de décorwis seling e.d. zo uitgekiend, dat er zo aandeden? fv* °™reenSekonle« °f bei br°od ni^ bezorgen j ^.hSdene°fcènL 'en taferelen Vertol aan ae deuren van woningen op eerste etages en hoger. De afnemers moeten voortaan zelf naar beneden komen om het brood te kopen. Vangstberiehten van zaterdag morgen: VI 78 68 kantjes; VL 79 thuis varend; VL 172 geen vangst; VL 203 nog 30 netten; VI 216 geen vangst, thuis varend; VI 114 weinig; VI 115 weinig; VI 142 30 kantjes: VI 190 102 kantjes; VI 61 geen vaugst; VI 71 5 kantjes; VI 83 geen vangst; VI 163 3 kantjes; VI 14 60 kantjes uit een H vleet; VI 56 geen vangst; VI 89 geen vangst, thuis varend; VI 112 3 kantjes, thuis varend; VI 132 10 kantjes, thuis varend; VI 7 40 kantjes; VI 131 30 kantjes. Prijzen van zaterdagmorgen: Trawlharing: Groen 5360, klein 35.20—40, groot 35.20; Makreel 30. 17 augustus binnen van sleepnet- visseryK 197, K Rog, 38 last. 80 kjs verse haring, 20 js diversen. Vertrokken: K 153, A. Rog. De mijn Bois du Cazier was oud. Hij was particulier bezit, zoals vrij wel alle mijnen In België.' De eige naar had 'het heMiaalöèlijk niet no dig gevofidèb' hóógst nocrizékelijke verbeteringen aan te bréngen; .In de ochtend ..van de.'.achtste augustus heeft dat zich gewroken. Een kol en wagentje, dat In een open lift stond, raakte op drift en sloeg een bundel onbeschermde*!!hoog spanningskabels door. Er ontstond kortsluiting, en binnen een oogwenk was de hele mijn één hel van laaiend vuur. Wie er toevallig boven dat vuur was en een uitweg wist zonder van de lift gebruik te hoeven maken (want die was immers kapot) werd gered. De anderen kwamen om naar men nu aanneemt nbg dezelfde dag. België, het hele Westeuropese mijn wezen, schrok wakker door de ramp. De regering, de oppositie óók, de vak bonden, de Europese Kolen- en Staal gemeenschap ieder zei dat het nu eens en vooral uit moest zijn met de ze minimale beveiliging van de arbei ders. Tijdens de nationale begrafenis van de eerstgevonden slachtoffers zei de minister, dat het mijnwezen in België grondig gereorganiseerd zou worden. Ai wie er met het' mijnwezen te maken had. kwam met plannen. En een oude, doorgewinterde mijnwer kers-bestuurder zei hardop, wat de anderen nog maar durfden denken; de mijnen moeten worden genationa liseerd, zoals in Engeland en zoals in Nederland. Korte tijd namen de geestdriftigen en allen die het goed meenden, die kreet van hem over: de Belgische mijnen moeten worden ge nationaliseerd. Wat is er van dat alles na een jaar terechtgekomen? NIETS. Helemaal niets en niets en niets. De bloemen op de graven van de om gekomenen 2ijn verwelkt. Er zijn er, nu ruim een week geleden, een paar nieuwe bijgelegd. In de mijn Bois du Cazier werkte men op die dag. Wel hadden vakbon den en regeringsvertegenwoordigers onmiddellijk na de ramp beweerd, dat de mijn éérst twee jaar dicht moest om te worden gerepareerd maar na een half jaar doken de mannen er al weer in, en ze hakten er de kolen uit, zoals ze dat al meer dan een eeuw voor dezelfde rijke familie hadden gedaan. En verder? 'Het zou' rondweg belachelijk zijn' zegt Alfred Gallet, deskundige voor het ondergrondse werk 'te menen dat. de mijn zo' langzamerhand een veilige plaats is geworden, waar men geen ongelukken behoeft te vrezen. Na een jaar moeten we vaststellen, dat er vrijwel geen verbeteringen in het mijnwezen zijn ingevoerd.' België wilde het grondig doen. Het begon met een rapport op te stellen, waarin 89 oorzaken werden aangewezen voor de ramp van Marci nelle Het wees verder op de wijze, waarop in andere landen de typische gevaren van de mijn worden bestre den. Gevaren als mijngns, explosies, brand,. instortingen en. wat niet ai. Het rapport werd voorgelegd aan het parlement, 'en het parlement zou het nog vóór het zomerreces behandelen. Op de avond voor het reces begon achtten de socialisten het tegen alle druk van de katholieke oppositie in beter de behandeling nog wat -uit te stellen. De oude kamervoorzit ter Kamiel Huysmans zei daarop: dat zóu een schandaal zijn... Van zijn eigen fractievoorzitter 'kreeg hij er een schrobbering voor en het rapport werd weggelegd tot (oktober. Xii' "Lóxémb'u!g'r'fnmi5deid; had "de *naar aanleiding van de ramp in 'sëptërriBer feéhoüter veiligheidscon- eren tie vier 'commissies benoemd, -die voor alie landen van de Kolen- en Staalgemeenschap gezamenlijk normen- voor de veiligheid moesten vaststellen. De'Gemeenschap kwam met een aantal voorstellen maar de Ge- meenschap heeft geen enkele zeg- gingskracht tn zaken van veilig heid. Ze kan alleen maar adviseren .en een particuliere mijnbezitter, die - door het eigen land niet wettelijk wordt gedwongen, kan de adviezen zonder meer naast zich neerleggen. Nee wie nu hard s zoekt, vindt niet meer dan twee heel kleine din getjes, die België ter verbetering, van zijn mijnwezen heeft 'ingevoerd. Op .14 december werd een wetje .van minister Troclet aanvaard waar bij (ja, tóén,pas, 1.4 december 1956!) de ondergrondse arbeid voor kinde ren beneden de zestien jaar wer.d verboden. Het'wetje kwam er met de belofte van méér, maar dat meer heeft tot nu toe op zich doen wach- ten. En In februari volgde het tweede wetje: er werd in bepaald, dat com missies voor veiligheid en' gezond- heidszorg in de mijnen in het ver volg èen wettelijke basis zullen heb ben, en het behandelt de wijze waar op deze commissies moeten worden samengesteld. Daarnaast kwamen er nog twee koninklijke besluiten., Eén ervan be paalt, dat de ondergrondse arbeiders (van 1 juli 1958 af) voorzien moeten zijn van een zuurstofmasker. Het tweede, geeft .enige richtlijnen ter voorkoming van mijnbranden. Het is (zeggen de deskundigen) een streng Zo werden dc slachtoffers uit de rampmijn van Marcinelle ten grave gedragen. Maar wat heeft België voor de lévende mijnwer kers gedaan? reglement, waarin bepaald wordt hoe men het blusmateriaa! moet bedie nen en welke hoeveelheden er van deze hulpmiddelen aanwezig moeten zijn. Dat laatste is dan ook precies het enige, wat er na een jaar praten, een jaar politieke debatten, een jaar plannen maken aan directe verbete ringen tot stand is gekomen. Precies het enige. De particuliere mijnbezitters baten y-yom het op z'n Vlaams te zeggen ntxn mijnen nog steeds uit. Een béter wpord Is er niet voor te vinden: de dhndöïflèh: waren prima, dit jaar, Nog steeds lopen er paarden in de mijnen van het Zwarte Land, le Pays Noir, waarin ook de Bols du Cazier ligt. Nog steeds zijn er mijnen met met meer dan één liftschacht: rat tenvallen voor de mannen, die a!s in de Bois du Cazier van de bui tenwereld zouden worden afgesloten. Nog steeds zijn er mijnen zonder be hoorlijke telefoonverbindingen naar de ondergrondse werkplaatsen. Nog steeds zijn er mijnen met open hoog spanningskabels, met open liften, met houten geleidingen in de liftschach ten. Dat alles zou in één jaar niet ver beterd kunnen, zijn, wij weten het. Maar er - had iéts gedaan kunnen zijn. Een heel klein beetje méér dan er mi is gedaan.. Men had bij voorbeeld maar de Belgen spreken er allang niet meer over kunnen nationaliseren. Zo als ia Engeland en zoals in Neder land. Zoals overal, waar men begrijpt dat. steenkool een té groot, té belang rijk en té gevaarlijk gewonnen goed ïs om het door particulieren te laten exploiteren. De laatste maatregel is een gevolg van veel klachten. Bij tal van brood bezorgers zijn naarmate Dordrecht meer in de hoogte ging bouwen, af- wykingen aan het hart geconstateerd. Het voortdurend trappen klimmen maakt het de bedryven bovendien moeilijk om personeel aan te trek ken en te behouden. Met de contante betaling willen de bakkers een eind maken aan wat ze een onhoudbare toestand noemen. Zij hebben bekendgemaakt, dat zy gezameniyk ieder jaar 40.000 gulden verliezen aan niet betaalde broodrekeningen. De wekeiykse betaling van het brood zet de bezorger voor de nood zaak een complete administratie bij te houden. Ook daartegen zyn be zwaren gerezen, j Éen speciale bakkerscorrünissie zal wekeiyks na overleg met Sociale Zaken bekijken in welke gevallen contante betaling op sociale moeiiyk- heden stuit. De bakkers hebben in de onderlinge overeenkomst bepaald, dat Iedere overtreding met een boete van hon derd gulden zal worden gestraft. Voor zover bekend, is het de eerste keer dat in Nederland op vrijwillige basis een dergelijke samenwerking tot stand komt. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur "ds. mr. Alma, A'dam; 5 uur dr. Cazemier. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. Plug; 5 uur ds. Call, Den Haag. Westerkerk: 9 en 10.30 uur dr. Ca> zemier; 5 uur ds. Biesbroek, Kam perveen. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. Van Vliet, Kerkrade; 7 uur ds. Gall, Den Haag. Pr. Marijkeschool: 10 uur vic. Raams, Hillegersberg. Ned. Protestantenbond: 10.30 uur .üs. J. A. Hebly. Oud-Katholieke Kerk: 10 uur Hoogmis. Bapt. Gemeenschap, Lange Haven 59; 10 en 7 uur B. Greving. Leger des Heils: 10 uur Heiligings- byeenkomst; 12,15 uur Zondagsschool; 6.30 uur Openluchtprediking Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur Verlossings- samenkoinst. Op de scheepswerf van de firma N.V. De Jong te Schiedam werd de 30-jarige classificeerder Fr. A. Cozijn uit Den Haag gistermiddag gewond toen. hij van een treeplank van een heftruck viel. Deman kreeg het rechtervoorwiel van het voertuig over zyn been. Met: een gebroken' ledemaat moes thy naar het .Algemeen Zieken huis worden vervoerd;. Geboren; Marcel P. zn van G. J v. d. Meis en C. L. Maas; Martinus W. zn van A. Bezemer en M. A. Dyks- hoom; Johannes L. M. zn van J. L. M. Osterholt en P.. B. M. v. d. Akker; Johan zn van J. den uyi en L. J. Hoppe; Caroline dr van J. Ver meiden en G. H. Klijn Hesseïink; Pe ter A. zn van P. A. Stadhouders en J. de Bruin. Overleden: L. L. M. v. d. Wa ter 70 jr; G. M. Breugem 76 jr: R. v. d. Brink 3 dg.; P. W. Seykens 77 jr. In verband met de transport- en bakfietsenrace, dié maandagavond om half zeven by de Buys Ballotsin gel wordt gereden, worden de bewo ners van deze singel verzocht tussen zes en acht uur geen auto' ter plaat se te parkeren. Op zaterdag 24 augustus zal op de werf van de N.V. Gusto v/h firma Smulders te Schiedam het motorschip „Van Linschoten" te water worden gelaten, dat daar gebouwd is voor de N.V. Kon. Paketvaart My. te Am sterdam. (Van onze Scandinavische correspondent) Een Russische commissie van on derzoek ls donderdag in Kopenhagen gearriveerd om na te gaan, wat de oorzaak kan zijn van de vliegramp, die donderdagmorgen op Kastrup heeft plaats gehad en die aan alle 23 inzittenden het leven heeft gekost. De grote vraag is hoe 'de piloot vlak voor het landen, van zijn laatst gerapporteerde hoogte van 660 meter op 65 meter geraakte, waardoor, een vleugel In aanraking kwam, met'een: 70 meter-hoge fabrieksschoorsteen. Sedert vorig jaar mei vliegt de Sowjetmaatschappij in samenwerking met de SAS de lijn Moskou-Rigs-Ko- penhagen. Aangezien hier sprake ls van het eerste ernstige Russische vliegongeluk in West-Europa wordt het onderzoek van Deense zijde met de grootste nauwkeurigheid gevoerd. Van belang is, dat het veronge lukte toestel niet was uitgerust met dezelfde landingsapparaten die in het westen worden gebruikt en dat onder meer het instrument ont brak. dat de piloot waarschuwt wanneer hy te laag komt. Russische vliegers hebben op Kas trup echter een uitstekende reputa tie. ren gaat. Ongetwijfeld draagt een vlot tempo bij tot het succes van een revue. Toen een landbouwersgezin buiten de kom der gemeente Benthuizen mn zijn nachtrust genoot, werd plotseling de stilte verstoord door een afgrijselijk geluid. Op onderzoek uitgaande, bleek dat een grote bunzing de woning uias binnengeslopen en, beneden uitgekeken zijnde, zijn onderzoe kingstocht uitstrekte tot de bo venverdieping. Halverwege de trap echter werd hij door de poes ontdekt, die zich niet onbetuigd liet en de indringer van achteren besprong, waarna een enorm ge vecht met veel gekrijs volgde. Poes kreeg hulp van de huis genoten en dra was het lot beslist. Naderhand bleken nog enkele jonge bunzings in nood te verke ren, die op de vlucht in een af- voeorputje geraakt waren. Toen kon de slaap worden her vat. Weerzinwekkende wzens van een andere planeet zijn „De vijand uit het heelal". Ze hebben zich de ver overing ivan de: wereld.'ten doel ge steld .en hebben daartoe een ver schrikkelijk wapen, waarmee ze de menselijke geest volkomen aan hun macht ondergeschikt maken. Dank zy dat wapen hebben ze al vaste voet op aarde gekregen, maar dan worden ze min of meer by toeval ontdekt door de weten- schappeiyke werker, dr. Quatermass, die het aandurft hen alleen te be strijden. Hij overwint, maar voordat het zo ver is, moeten de bioscoopbezoekers vele griezelige en spannende momen ten beleven. Die spanning is het doel van dit soort films en de makers van „De vijand uit het heelal" hebben de film inderdaad griezelig spannend gemaakt, (tan. maandag in Mono pole). De komiek Norman Wisdom, vooral bekend geworden door zyn presta ties in „Warenhuis qp stelten", haajt vele nieuwe en ook Wél een paar oude grapjes uit in de kluchtfilm „Je komt er wel uit", die in Passage draait. Deze kleine beweegiyke man met zijn clowneske mimiek en zijn plat accent vertoont zich ditmaal als gla zenwasser. De ladder en de emmer komen hem goed van pas bü zyn dolle avonturen op een enorm En gels landgoed, dat wordt geterrori seerd door de jeugdige Sir Reginald, een blaag met veel gevoel voor „grap pen". ZATERDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Je komt er wel uit (aJ.ï. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 eo uur: De vijand uit Het heelal (14 jr). Apotheek; Fa. Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Poppendroom. CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 105 uur; werk van Joop Sanders. Diversen: HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur; Havenrond vaarten. schie, 3 uur: fcengclvedstrljd voor senioren. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.35 uur: Je lfomt er wel uit (aU.). MONOFOLE-THEATER, 3. 5, 7 ett 9 uur: Do vijand uit het heelal (24 Jr). Apotheek; Fa. Gouka en Co., De Spükeiüsser moeders zijn met de grote vakantie nooit zo erg ingenomen. De eerste week gaat het nog wel, maar dan komt hun kroost thuis met de verzuch ting: „Wat moeten we nu gaan doen?" De gemeente heeft daarom een speeltuin ingericht waar de jeugd volop vertier vindt. De oprichting van een speeltuinvereniging Is In voorbereiding. De heer E. l'. van der Veen (c.h.u.) opende het debat. „Waarom subsi die?" vroeg hy argeloos. De heer F. de Graaf (arb.) zei: „Wél subsidie. Het is in het belang van Vlaardin gen dat er vee gefokt wordt, want dat betekent o.m. méér melk". De hee. Van Toor (v.v.d.) vrot0: „Is het wel nodig?" Het leek hem verstandiger om in het vervolg geen subsidie meer te verlenen. Bepaald fel liet de heer v. d. Knaap ck.v.p.) zich uit: „Ik kan het beleid van B. en V/. ten aanzien van subsidie-ver lening helemaal niet meer volgen Wethouder M. H. L. Wes- trate (a.r.) wankelde echter niet. Vlaardingen is gebaat by de fokveedag van Maasland. En het subsidiebeleid van het ooi lege is juist, zo stelde hy na drukkelijk. Bovendien, zei de wethouder nog, is de fokveedag nog iets anders dan een aantal militairen.... Waarop de heer v. d. Veen boos uitriep dat er bepaald wel enig ver schil tussen vee en militairen be- staat; waarop mr. J. Heusdens, die deze bewogen vergadering vrydag- avond leidde, de wethouder vroeg of hu soms de Vlaardingse militairen had beledigd. Neen, zei de wethou der, ik heb dat niet. Het voorste! werd met veertien voor en tien stemmen tegen aange nomen. Tot heil van het Maasland- se fokvee. Alle overige voorstellen z.h,s, aanvaard. werden Groenelaan 127. Ten toonstellingen; STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: Poppendroom. Diversen: HOOFD, 2, 3.30 en 5 nvur: Havenrond vaarten. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Laurel en Hardy by de luchtbescherming. Zaterdag en zon dag 2 4.30 7 en 9.30 uur (a.l.). CAPITOL: ,Tot de laatste man. Zat. en zondag 2 4.30, 7 en 9.13 uur (18 Jr). CENTRAAL: Wenn.der weisse FUeder wieder biüht. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. zondag 2. 4.30, 7 en 9.1S uur (a.l.). CINEAC (naast de ByenkorJ). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw). De graaf van Monte Crlsto. Zaterdag 10. 130. 4.45 en 8.15 uur. Zondag vanal 130 uur (14 Jr). COLOSSEUM: De familie Trapp. Zat. en zondag 2. 4,30. 7 en 930 uur (ai.). HARMONIE: Laurel en Hardy als brokkenpiloten. Zaterdag 330, 7 an 9.15 uur. Zondag 2, 430. 7 en 9.15 uur (a.l.).) LUMIÈRE: Jour de fête. Zaterdag en zondag 2, 430, 7. en 930 uur (aj.). LUTUSCA: Xante's laatste stunt. Zaterdag en zondag 2, 430. 7 en 9.30 uur fa..).). LUXOR: De bruid is niet bleu Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 930 uur (18 Jr). METRO: Sissi, dc Jonge keizerin. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (a.l.). PRINSES: Door 't dolle heen. Zat, en. zondag 2, 430, 7 en 930 uur <a.].J. REX: De klokkenluider van de Notre Dame. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: Een theehuis voor Toblït. Z-.terriag en zondag 2, 430, 7 ea 930 uur (ai.). VENSTER: The ladykillers. Zater dag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 130 4.15, T en 9.15 uur (14 Jr), V10TOP.IAHet nichtje uit Texas. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 430, 7 en 9.15 uur (aJ.). SSBÏ

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1