opening van clubgebouw Kamer teleurgesteld over opheffing van kantoren te Brielle Vlaardingse voorhoede te zwak „Natuurtalent55 bracht ehiedammers de zege Overzicht financiële positie van Chauffeurs op de vuist Plezierige modeshow in Musis Leden bouwen met vereende krachten Puzzeltocht fietsers en bromfietsers Kabel vernield om met meisje te spelevaren Butania 2 ramt schip in de Kil GEMEENTELIJKE SCHULD STEEG AANZIENLIJK Het Vrije Volk Slagerij J. Poot gemoderniseerd Visafsiag Marktbericht eii Wat zij vingen Woningbouw Plezierjacht in de Noord aangevaren WISSELKOERSEN De grootste krant Vele avonden Speciaal tintje HET BOTERT NIET tussen de regering en de gemeenten. Dat is langzamerhand voor ieder, die de aanhoudende debat ten heeft gevolgd over de hestuursstatus van de gemeenten {die graag vasthouden aan een zo lang mogelijk voortdurende autonomie van hun beleid) een bekend feit. Men weet het. De markt voor kortlopende schulden, de zg. geldmarkt is „leeggezogen" als gevolg van een enorme vraag naar kredieten, en daardoor zitten de gemeenten opgescheept met een veel te grote last van vlottende schuld, die echter is gebruikt, en dat mag volgens geen enkele economische doctrine, voor projecten met een zeer lange omlooptijd, zoals de woning bouw. UIT DE UITSLAG 13, waarmee Fortuna in de oefenwed strijd tegen SVV in een goed bezet eigen huls gisteravond ver loor mag een bepaalde conclusie getrokken worden. Deze uit slag namelijk geeft ten naaste bij de verhouding weer van de talenten, waarop beide clubs steunen. Het spiritvolle Fortuna miste het natuurtalent, waarmee de Schiedammers in aanzienlijk meerdere mate zijn begunstigd en al stellen de rood-gele Vlaardingers hier een prettig aan doend enthousiasme tegenover, het zal toch kwetsbaar zijn dit in de komende zware competitie als een strijdwapen te gebrui ken. De regering nu geeft de ge meenten de schuld van de vast gelopen financiering, en de ge meenten wijzen in een onlangs gepubliceerde brief aan de minis ter van Binnenlandse Zaken deze verantwoordelijkheid beslist en vastberaden van de hand. HET VRIJE VOLK WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 fAiiusn. a Gezonde teamgeest bij vierde-klasser DRZ Aanvankelijk lag het In de bedoe ling, dat de start van de zaterdag te houden puzzeltocht die in het kader van de zomerfeesten van de Schie damse Gemeenschap wordt georgani seerd, om precies drie uur zou plaats vinden vanaf Korenbeurs, Van deelnemerszjjde is echter ver zocht de starttyd vroeger te stellen. Dit is nu mogelijk. De startbureau's zullen vanaf 13,30 uur geopend zijn. en de deelnemers laten starten. Hier door is het.ook mogelijk geworden dat dat deelnemers op tijd terug zullen zijn om de verdere in de avonduren geplande festiviteiten by te wonen. De deelnemers zullen nu met kleine tussenpozen vanaf half twee starten en verschillende controleposten aan moeten doen. Het parcours zal met een bij de start op te geven gemid delde snelheid uitgereden moeten worden. Alle deelnemers ontvangen een per soonlijke herinnering, terwijl fraaie extra prijzen beschikbaar zijn. In schrijvingen aan de start zijn moge lijk en wel in drie klassen: junioren, tot en met 15 jaar; senioren boven 15 jaar (fietsers) en bromfietsers. Tot en met vrijdag kan ingeschre ven worden bij het WV kantoor, Plantage. DRZ (De Rode Zon) mag dan wel geen kampioensillusies hebben» zoals voorzitter P. E. van Doorn zegt, wat bet wei heeft is een groep trouwe en hardwerkende leden, die met vereende krachten een prachtig clubgebouw bij het fraaie veld in Kethel heeft needgezet. Een gebouw, dat er bij past, zouden we willen zeggeneen egbouw, waar DRZ terecht trots op mag zijn. Za terdagmiddag om half vier zal het worden geopend. Met een officieel tintje, en met muzikale opluistering door Crescendo, De Zwijndrechtse matroos D. A. van B. stond gistermorgen terecht voor het vernielen van een staaldraad, waarmee een roeiboot verankerd lag. De behandeling van zijn zaak werd uitgesteld, zodat Van B. de kans zou krijgen in die tussentijd de kabel te vergoeden aan de eigenaar. Van B. verklaarde, dat hij met zijn meisje wilde gaan roeien. De roeiboot, die hy wel vaker gebruikte, lag echter vast. Daarom had hij de kabel kapot geslagen. De officier van Justitie, mr. J. E. Visser, noemde dit een staaltje van onbeschaamdheid en onverschilligheid tegenover het goed van een ander. Zijn eis was een geldboete van tachtig gulden of veertig dagen hechtenis met daaraan verbonden de bijzondere voorwaarde, dat verdachte de aange richte schade aan de eigenaar zou betalen. Drie jaar geleden al liep DRZ met plannen rond om- een eigen, goed geoutilleerd clubgebouw te bouwen. Iedere amateur-vereniging weet wat daarvoor nodig is en er is bij DRZ dan ook veel bepraat en veel be werkstelligd om het zover te laten komen. In april wès het zover: de plannen lagen klaar, het enthousiasme van een vaste kern was o.m. de basis om het grote werk te beginnen. De riolering kon worden gelegd, en al lengs groeide de aanwinst. Vele avonden per week, en vele zaterdagmiddagen ook weren ervoor Werkzaamheden aan de brug nodig om van de plannen iets con- over de Westerhaven (verlengde creets te maken. Vaak kwamen de Stadnouderslaan) maken het nood- 1 mannen van DRZ zo van hun werk zakelijk, dat deze brug ook in de I by het veld. Dan stonden koffie en nacht van woensdag 21 augustus op boterhammen klaar. Men pakte ce- donderdag 22 augustus a.s. voor het ment en verfkwast, en wierp zich verkeer zal zijn afgesloten van 0.30 met ijver op de tekeningen, tot 6 uur vm. j Onder leiding van de tweede voor- De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas heeft zich in een schrijven tot de minister van Financiën gewend in verband met de voorgenomen opheffing van het kantoor der hypo- taeken, heu kadaster en de scheepsbewijzen te Brielle. het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster te Brielle en de inspectie der registratie en successie. In deze brief wordt teleurstelling uitgedrukt over het besluit, om deze diensten onder te brengen by de des betreffende kantoren te Rotterdam. De kamer meent dat de opheffing komt dp 'een tijdstip, waarop het eiland Voorne en" Putten aan het be gin van een nieuw' tijdperk staat en van een geheel nieuwe ontwikkeling waarvan het einde nog niet is te overzien. Dok de ontwikkeling van het Bot- leirpian en de daarmee verband hou dende industrialisatie en de uitbrei ding van de woongebieden, toeneming van recreatiegebieden en vesfigings- mogelykheden i.v.m. de aan de gang zijnde afsluiting van het Haringvliet zijn niet gebaat by een verplaatsing van de diensten. De kantoren maken reeds lang deel uit tan het complex instanties op het eiland en waarop in de komende ja ren steeds veelvuldiger een beroep zal worden gedaan. Verplaatsing acht de kamer dan ook een onjuiste stap, te meer daar voordelen niet worden gezien en daar men meent te weten dat het nieuwe belastinggebouw te Brielle ruimte biedt om de betreffende kantoren alle onder te brengen. De Kamer ver zoekt. de minister de beslissing over de opheffing ongedaan te maken res pectievelijk de uitvoering daarvan op te schorten totdat de van verschil lende zijden naar voren gebrachte bezwaren door de minister zullen zijn onderzocht. Weer als nieuw is de gemoderni seerde slagerij van de heer J. C. A. Poot aan het Broersveid. Vorige week maandag werd met de verbouwing begonnen en zaterdag was reeds alles voor elkaar. Mevrouw Ris viel dins dagavond de eer te beurt de zaak te heropenen door het doorknippen van een lint van worsten. Mevrouw Ris was uatneiyk op 1 augustus 1903 de eerste klant van de heer J Poot, toen deze zijn zaak in het Broersveid opende. WOENSDAG Bioscopen: passage THEATER, 2 ®n 8.15 uur Je somt er wei uit (al.). MONOFOLE THEATER, 2, 7 «n 9 uur Drango (14 jr). Apotheek: Fa Gouka en Co., Groenelaan 127. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 en 7—10 uur Poppendroom. CULT. CONT. CENTRUM. 10—5 uur Werk van Joop Sanders. Diversen: STEDELIJK MUSEUM, 9. 11. 2 en 4 uur Kindervoorstellingen poppen kast Henk Zoutendijk: 9 uur Voor- steUing. voor grote mensen. DONDERDAG öioscopen PASSAGE THEATER, 2 uur Je komt er wel uit (aj.). MONOPOLE THEATER, 2. 7 en 8 uur Drango (14 jr). Apotheek: Firma Gouka en Co., Groenelaan 127. Tea toonstellingen STEDELIJK MUSEUM: 10—3 en 7—10 uur Poppendroom. CULT. CONT. CENTRUM, 10—5 uur Werk van Joop Sanders. Oiversen passage THEATER. 8 uur SBnger- knsben vont Wlenerwald. WESTERKADE-NW. HAVEN, 2 uur Opening Attraetlecentrum. Rotterdam, 20 aug. '57 Heden werden van IJmuiden en el ders 150 kisten' verse zeevis en 190 kg paling en spiering aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot klein. f 1.15 tot 1.20, Griet 0.90 tot 1.35, beide per kilo; Schol midd. 38.— tot 43.—, Schol klein 23.25.—, Schelvis midd. 49.— tot 52.—, Schelvis klein 20.— tot 24.—, Ka beljauw gr. 54.— tot 56.—, Kabel jauw midd. 34.— tot 42.—, Kabel jauw klein 17.— tot 20.—, Makreel 21.tot 23.Zeehanen klein 34.tot 50.—, wyting 17.tot 20.—, Haring, verse 17.— tot 20. alles per kist; Spiering 0,70 tot 0.75, Levende paling lik f 5.10 tot zitter, de heer A. Groenewegen „zet mijn naam maar niet in de krant, want ik ben het .waarlyk niet alleen die werkt" ging men bou wen. De bestuurder, die deze week 25 j jaar bestuurslid van DRZ is, stond niet vreemd tegenover een dergelijk project. Timmerman van beroep en op de hoogte met het uitvoeren stel- j de zijn kennis ter beschikking van de club. Het oud-lid, de heer N. van Noort, maakte de tekeningen; de heer H. Pauw, eveneens een oud-lid, gaf ad viezen voor de binnenhuis-architec tuur en vele anderen gaven vorm aan hetgeen nu met gerechtvaar digde trots aan de leden kan worden getoond. j Oud zverd nieuw Ook het oude gebouw, dat DRZ voor 500,van de gemeente over- j nam, en waarin nu ook weer niet al 1 te veel ruimte beschikbaar was, werd geheel verbouwd. Het zal dienst gaan doen als klèedlokaal, terwijl het nieuwe clubgebouw (8,25 bij 6.50 me ter) dienst zal doen als kantine mét bestuurskamer, keuken en een por taal. DRZ beschikt dus thans over vol doende accomodatie, en het zal na afloop van menige wedstrijd daar ze ker niet aan gezelligheid ontbreken! DRZ komt dit seizoen met vier elftallen op de grasmat. Zoals ge zegd: Voorzitter v. Doorn koestert geen kampioensillusies. „Wij zijn een gezonde gemeenschap, geba seerd op sportief amateurisme. Het is uitsluitend onze bedoeling om de vrtfe tijd nuttig te besteden. Als wij daarin slagen, clan zyn wy tevre den", zo zegt hy. Zaterdagmiddag om 6 uur zal DRZ tegen buurman DHS -r- dat naar de derde klasse promoveerde spelen. Een vriendschappeiyke ontmoeting met een speciaal tintje ter gelegen heid van de opening van liet gebouw van deze vierde klasser DRZ. VLAARDIN GEN. Vangstberich- ten van woensdagmorgen: VI. 70 4 kantjes nog 30 netten; VI. 85 102 kantjes; VI. 172 14 kantjes nog 30 netten; Vi. 203 10 kantjes nog 30 netten; VI. 208 4 kantjes, nog 30 net ten; VI. 114 34 kantjes; VI. 142 40 kantjes; VI. 190 85 kantjes; VI. 61 70 kantjes uit een halve vleet; VI. 71 50 kantjes uit een halve vleet; VI. 83 60 kantjes uit een halve vleet; VI. 166 20 kantjes uit een halve vleet; 5.15, Lev. paling midd. 3.90 tot VI, 14 4 kantjes uit een halve vleet; 3.95, Lev. paling dun 2.— tot VI. 56 20 kantjes; VI, 153 100 kant- 2.20, alles per kilo. j jes. (Van een onzer verslaggevers) Als het slootje, de fietsen en de knotwilgen er niet waren ge weest, dan zou deze foto genomen kunnen zijn in Texas. De boor toren van de N.V. Nederlandse Aardoliemaatschappij staat ech ter even buiten Alblasserdam, in de polder Kortland. Er is al olie aangeboord ook: op 1490 meter diepte. De Aardoliemaatschappi, ver richt hier een verkenningsboring. Het is nog onbekend hoeveel olie is gevonden. Er zuiien nog vele boringen in de omgeving nodig "iljn om uit te vinder of de ex ploitatie de moeite zal lonen. Gisteravond omstreeks kicart voor tien werd het motorschip Virginie, dat aan het einde van de Kil voor an ker lag, aangevaren door het motor schip Butania 2. De Virginie kreeg schade aan de achterzyde, de Butania aan de ste ven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ROTTERDAM, 20 aug. Aanvoer: vette koeien en ossen 350, gebruiks- vee 1106, vette kalveren 588, gras kalveren 160, nuchtere kalveren 210, varkens 83, biggen 150, paarden 87, veulens 992, schapen of lammeren 319, bokken of geiten. Aanvoer in to taal 3183 dieren. Weekaanvoer 4960 dieren. Vette koeien 3,003.20, 2,602.90, 2,502,60; vette kalveren 2,502,70, 2,202,40, 1,802,00; slachtpaarden 2,50, 2,30, 2,10 per kg. Graskalveren 500, 400, 300; nuchte re kalveren 80. 68 58; biggen 58, 48, J 42; veulens 485, 435, 325; schapen 90, j 80, 70; lammeren 75, 65, 55; kalf- en melkkoeien 1190. 990, 800; vare koelen i 850, 750, 650; vaarzen 870, 777, 570; pinken 620, 520, 400 per stuk. i Overzicht; Aanvoer vette koeien i iets groter, handel lui. prijzen als gis- l teren; Aanvoer vette kalveren rui- I mer, handel goed, prijzen als vorige week; Aanvoer graskaiveren Iets gro ter, handel lui, prijzen stabiel; Aan voer nuchtere kalveren even meer, handel willig, prijzen vooral niet la ger; Aanvoer biggen iets ruimer, han del kalm, prijzen onveranderd; Aan voer slachtpaarden als vorige week, handel redelyk, prijshoudend; Aan voer veulens tamelijk, handel willig, wat styver in prys; Aanvoer schapen I en. lammeren korter, handel traag, iets minder pryshoudend; Aanvoer 1 kalf- en melkkoeien gewoon, handel stroef, staande prijzen; Aanvoer vare koeien iets minder, handel kalm, prij zen onveranderd; Aanvoer vaarzen en pinken wat ruimer, handel traag, prijzen constant Deze blief, die een vry felle reactie is op een regeringscirculaire aan de Nederlandse Gemeenten, is thans ter kennis gebracht aan de leden van de Schiedamse gemeenteraad, waarbij hen tevens een overzicht van de schuldpositie der gemeente is over handigd. Nadrukkelijk wordt in de brief van de gezamenjy'ke gemeenten aan de regering het recente overheidsbeleid afgewezen en ook treft dit lot het ten aanzien van de gemeenten in het vooruitzicht gestelde beleid. Wat wil men namelyk Een drastisch einde maken aan het investeren met kort lopende schulden. Maar, zo betogen de gemeenten, dat betekent eigenlijk alleen maar, dat de woningbouw - p de helling wordt gezet, met alle ge varen vandien voor de morele volks gezondheid. Met nadruk waarschuwen de ge meenten dan ook de regering. Laat men geen gevaarlijke wegen bewan delen. Laai men de gemeente-inves teringen niet tot het laagst mogelijke minimum terugbrengen, want dan zou de so broodnodige continuïteit van de woningbouw in ernstig ge vaar komen. Wij, zo zeggen de briefschrijvers, voelen het eigenlijk als een straf voor iets wat we niet gedaan hebben, Is het soms onze schuld, dat de kapi taalmarkt is uitgeput Is het onze schuld, dat het even wicht tussen vraag en aanbod van kapitaal verstoord is Nee, want de algehele overbesteding heeft een si tuatie geschapen van kapitaaltekort, terwijl de centrale overheid heeft na gelaten een politiek van kapitaalvor ming te voeren. Waarom dan zouden het juist de gemeenten moeten zyn die het moeten ontgelden. Dit is on rechtvaardig, wanneer men* investe ringen in andere sectoren ongemoeid laat. Het is bovendien uiterst gevaar lijk omdat de gemeente-investeringen nummer één op de urgentielijst staan. Om de woningbouw te garanderen zijn de gemeenten wel verplicht met ..kort geld," met vlottende schuld dus, te werken, hoe gevaarlijk dit ook is uit financieringsoogpunt. Daarom stellen de gemeenten de re gering voor de vlottende schulden te consolideren, dus om te zetten in lang lopende leningen. Wanneer dit echter gaat binnen het huidige ren- Twee vrachtautochauffeurs heb ben elkaar gisteren op de Buiten- watersloot te Delft met vuistsla gen duidelijk gemaakt dat zij el kaar niet mochten. De politie moest er ten slotte aan te pas komen om ze te scheiden, L. uit Rotterdam reed met zyn auto in de richting van Den Hoorn, de Vlaardinger R. kwam van de an- sche investerin"sben?i'kfnf rfnnr fP dere kant- Beiden wilden op vrijwel voeren dan moet mei^ voorlu niet betzelfde moment een aan de kant -eparkeerde personenauto passeren. tegamma, zal die consolidatie óf in het geheel niet slagen, óf de rente last wordt zo hoog, dat nieuwe moei lijkheden dreigen. Er zal dan ook niets anders opzitten dan met uit zonderingsbepalingen te werken. Wanneer deze gemeente-sugges ties niet zullen worden opgevolgd en de regering de weg van de min ste weerstand volgt door de admi nistratief zo gemakkelijke drastl- verwachten dat dit geruisloos zal geschieden. Het volk gedoogt niet langer de woningnood. De gemeenten vragen daarom aan de regeiég de garantie, dat met hun belangen terdege rekening zal wor den gehouden. Hoezeer de uitgaven voor de wo ningbouw steeds een groter percen tage gaan vormen van de schulden last van de gemeente, moge blüken uit het volgende overzicht betreffen de de financiële positie van Schie dam. Het schuldbedrag bedroeg op 31 december 1950 49.407.853,—, waar- van voor woningbouw 16.826.804,- of 34,1 en voor andere doeleinden 32.581.049,— of 65,9 Op 31 december 1955 bedroeg het schuldbedrag 86.091.545,—, waar van voor woningbouw 40.144.540,— of 46,6 en voor andere doeleinden 45.947.005,— Qf 53,4 De toename in deze 5 jaren is dus voor de woningbouw 23.317.736,- en voor andeer doeleinden j 13.365.956,-, hetweis een verhouding geeft van 23:13. In 1956 is nieuw geïnvesteerd on geveer 23.330.000,-, waarvan voor de woningbouw circa 12,000.000,- of 51,4 en voor andere doeleinden ca. 11.330.000,- of 48,6 In dit jaar is tot 31 juli het be drag van de gemeentelijke schuld toegenomen met 9.295.651,-, waar van voor woningbouw 8.960374,- of 74,8 en voor andere doeleinden j 2.335.277,— of 25,2 Nu de investeringen voor andere doeleinden dan de woningbouw toe het uiterste worden beperkt, doch de woningbouw zelf zoveel mogeiyk voortgang moet vinden, zal het aan deel van de woningbouw in de totale uitgaven al groter worden. Het gevolg was dat ze de weg blok keerden en geen van beiden vooruit konden. Na een paar algemene opmerkin gen vanuit de cabines, waarin ze zei den wat ze van eikaars stuurkunst dachten, riep R. dat L. er maar eens uit moest komen. Hij zou hem dan wel eens Iets vertellen L. kwam ei-uit. Toen de politie na enige tyd arriveerde, had hy een ge broken tand en een kapot overhemd en R. een verinield armbandhorloge en krassen in zyn nek. Nadat ze hun auto's aan de kant hadden gezet, zyn de chauffeurs meegegaan naar het bureau. Daar hebben ze beiden aangifte gedaan van mishandeling, Een plezierjacht is gistermiddag aangevaren door het mofcorvracht- Piko in de Noord. Mejuffrouw H. C. E. Kluytenaar en haar broer, die op het plezierjacht, een zalmschouw, voeren, sprongen voor de aanvaring reeds te water. De aanvaring ont stond door te snel varen en weifelen by de richtingverandering. Schippers van schepen, die in de buurt waren, hebben de drenkelingen opgevist. Het motorvxachtschip, een schip van een particulier, voer door naar Rotterdam zonder enige hulp te bieden. In Rotterdam heeft de ri vierpolitie proces-verbaal opgemaakt. Ten gevolge van het breken van een as is een trein die op weg was naar het Argentijnse wintersportcen trum San Carlos Bariloche in de Andes, ontspoord, waardoor zes per sonen werden gedood en twintig ge wond. Mochten de Vlaardingers er ech ter in slagen meerdere kwaliteiten eigen te maken, dan is het buiten twijfel dat zij zich het komende sei zoen tot een niet te onderschatten tegenstander zullen ontplooien, Ondere deze omstandigheden be hoefden de SVV-ers niet alles te geven om Fortuna in bedwang te houden. Het rijpere veldspel en de meerdere technische capaciteiten waren voldoende om de doelpunten- balans in hun voordeel te laten over slaan. Bovendien was de Vlaardingse voorhoede te weinig homogeen, hoofdzakelijk door het te weinig nuttig spel van de Hongaarse aan winst Senkiri, om het doelman Tap bijzonder lastig te maken. 2Q augustus 1957 Niettemin hadden .de Schiedam- fmM-fk ^dollar*10g 8n-j'83i mers bijna twintig minuten nodig^nk, dollar 3 8iï3.834 alvorens Jan van Schijndel een veel- fc7 S5i Zwitserse frank 87.521—87.573 door doch Bouman en Swaneveld misten met hun schoten het zo no dige geluk. Direct in de tweede helft bracht een kopbal van Swaneveld uit een vrye trap van v. Offeren conster natie in de Schiedamse defensie, doch opnieuw was het goalie Tap die spectaculair redding bracht. Effectiever was in de tiende mi nuut een aaivlugge combinatie tus sen Könemann en v. Pelt, die de Schiedamse aanvalsleider van dicht bij met een treffer sloot (2—0). Dit doelpunt leidde een heftig verzet van de Vlaardingers in en de schiet grage Swaneveld miste slechts de enkele centimeters om succes te hebben. Met steun van de animator in de Vlaardingse voorhoede, Jan v. d. Berg, kwam hy echter tot een beheerste schuiver, waarop zelfs doelman Tap geen antwoord had (1—2). Het Inspireerde Fortuna tot een fel offensief, waarmee ook de spanning aan hevigheid won. Uit een scrimmage voor het SW- doel joegen beurtelings v, d JBerg, Sweneveld en Bouman het leer In de richting van doelman Tap, doch de Schiedamse doelwachter bleef de kundige triomfator. Definitief werd "net pleit beslist in de veertigste minuut, toen Könemann insamenwerking met Maltha alleen voor v. d. Bijl verscheen en ook deze laatste hindernis op beheerste wijze nam (l3). betekenende aanval construeerde, waaraan Könemann gretig deelnam en waaruit Maltha met een listige schuiver Henk v. d. Byi kansloos sloeg. En deze uitslag was alleen moge- ïyk omdat Tap even hiervoor als een stuiter omhoog was gegaan op een vliegende inzet van de: Vlaar dingse rechtsbuiten Smits. De Vlaar dingse verdediging, verreweg het beste deel van de ploeg, liet herhaal- deiyk de argeloze Schiedamse voor- waartsen in de buitenspelval vliegen. Situaties waarmee scheidsrechter Cohen kennelijk alle moeite had. Verscheidene Vlaardingse combina ties kwamen echter ook gvaarlyk Zweedse kroon 73.80173.851 Duitse mark 91.1391.18 Deense kroon 55.0555.07 Noorse kroon 53.2653.31 Zwitserland (vrij) 98.37189.425 Canada 4.05fi4 06rW Italiaanse lire 61.2461.29 Oostr. schilling 14.72—14.73 Een plezierig mengsel van zomer- en najaarskleding heeft een goed gevuld Musis Sacrum dinsdagavond kunnen bekijken tijdens de eblKa- Show". die in het kader van de SG-Zesweekse werd gehouden. Het was weei een gezellige vakantie-modeshow, die aantoonde dat eenvoudige oro- duxten van Nederlands fabrikaat het zeer goed „doen". „Goed gekleed van vroeg tot laat, met produkten van Nederlands Fa brikaat", was het motto van de show, die uiteenliep van schortjes en pyja ma's tot mantels en cocktailtoiletten. Daartussen lag een rijk gevarieerde serie rokken, truitjes, japonnen en pakjes, die vast het een en ander over de komende wintermode vertelden; de-wat kortere rok, de losse, rechte, sluike japon, het veelvuldig gebruik van ruiten. Ruiter, waren er inderdaad van de prachtigste kleurcompinaties. Eenvoudig en stemmig voor oudere draagsters in bijvoorbeeld blauw en zwart, een aardige variant op de „black watch" van een vorig sei zoen; groen met paars, fleurige veelkleurige combinaties ais blauw- rood-wit-groen en met geraffineer de effecten door verdeling van de strepen. Voor de rokken was vooral kamga- ren, tinneroy en tweed gebruikt, vaak m wijde, bolle plooien, die wel enige voorzichtigheid eisen, want ze ma ken, nu de rokken kort worden ge houden, heel snel breed en plomp.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1