I Golden Fiction Politiek rumoer in Finland Parlement langs reis Tolk van Gomulka in BeWado Wat doen wij hier, vragen Hongaren Nationaal overleg van onnen Resolutie in VN tegen Sowjet-Unie gericht Ongelukken vijf doden MERIDIAAN TE LANG GEREKT Spreeuivenpraat (joiM Grote buit in Den Haag Problemen om vluchtelingen Vanclaag zitting over Hongarije: El Mokri (116) overleden Doodvonnis voor jongen van 15 'Hongarije' in 'Echo' ASFALT PLANTEN m Rijpheid is alles.... T. J. Twijnstra: cMel nieuwe kracht Nederlander leidt VN-boeklioudin g Sophia Loreii trouwt niet haar manager Soekarno en Hcilta lucht voor elkaar Oudste Staatsman LUISTERTIPS HET VRIJE VOLK DINSDAG 10 SEPTEMBER 1957 PAGINA 3 Duif Wasgoed Een gulden genieting voor 90 ct Bijna driekwart van de leden der Staten-Generaal is deze week op reis: voor de derde maal leggen zij op uitnodiging van de vier samenwerkende werkgeversverenigingen een parlementair industriebezoek af, In totaal worden ongeveer vijftig ondernemingen bezocht, (Van een onzer verslaggevers) De Hongaarse vluchtelingen waren gisteren het onderwerp van gesprek op het VLuchtelingencongres van de AWR en AER, dat in Arnhem wordt gehouden. Drie inleidingen over de er varingen met de Hongaarse vluchtelingen gaven van verschil lende zijden uit inzicht op de problemen, die de2e grote groep met zich gebracht heeft. Na moord op drogist Werkzaam in liet schone journalisten- beroep, komt Pieter nogal eens aan de Noordsingel. Daar, ia Justitia's groot en gelig paleis, kun je een heleboel narig heid horen. Nee, wij zijn, niet tuk op an dermans ellende en Pieter kan het zich eigenlijk nauwelijks vö'orstellen dat er schier bij elke zitting dezelfde mensen op de publieke tribune zitten. Er zijn er, die op deze manier jaren van hun belangstelling blijk geven. Die Noordsingel dus. En dan denk ik vooral aan de zittingen van de politierechter. En van die zittingen van de zaken waar het burenruzies betreft. Geroddel op de trap, gebab bel op de stoep, heen en weer ge praat in de buurt.winkels, een scheld woord, een klap, politie, politierech ter, veroordelingZo gaat het on geveer. En wanneer je zo'n zaak aanhoort „zij zei dit en hij zei dat en toen zei iken je verneemt bijzon derheden over de nare manieren waarop sommige mensen elkaar het leven zuur kunnen maken, ja. dan wil je wel eens denken: „Zijn dit nu volwassen mensen?" Het deponeren van afvalwater op benedenbuur- vrouws was. het hakken van houtjes omstreeks het middernachtelijk uur Er was er zelfs een die in het holst van de nacht de deur uitsloop om een steen door achterbuurmans rui ten te smijten. Pieter vindt het maar merkwaar dig. Er is een verschil van mening tussen de buren. Dan zou je denken: „Laten we eens om de tafel gaan zitten en proberen het probleem op te lossen". Daar hoor je in de rechts zaal echter hoogst zelden van. Eer der balt men de vuist, vat een zwaar voorwerp aan en spreekt dermate krachtige woorden, dat de tegen partij diep beledigd voelt. Nee, het schijnt voor sommigen niet ge makkelijk te zijn om tot een behoor lijke gedachtemvisseling te komen. Nu beweert Pieter bepaald niet dat de buurtjes A, en B. nog eens voor die rechter zullen komen, integen deel. Maar in de brief die een van de partijen mij schreef proefde ik diezelfde sfeer van de burennarig- heid uit de politierechterzaken. En nu wordt deze spreeuw gevraagd wat mag en niet mag. „Het gaat over een televisie-anten ne. Mijn ene buurman heeft televisie gekocht maar de andere heeft dui ven en nu vindt die buurman dat de duiven van de antenne last zullen hebben, maar die duiven bevuilen al les en daar hebben we ook iast van.." En wanneer pieter het nu goed be grijpt gaat het over het plaatsen van die antenne. Eén zin trof mij In die brief: „Eti nu is er ruzie". Nee, Pieter gaat niet zeggen wat wel en wat niet mag. Maar zou nu mijnheer A. eens niet rustig boven een kop koffie met boterkoek een gesprek met mijnheer B- kunnen be ginnen. Over de televisie die voor zoveel mensen een heerlijke ontspan ning betekent. En over de schone duivensport die een heleboel mensen een beste vrije-tydsbesteding biedt. En misschien vinden mijnheer A. en mijnheer B. een oplossing voor het probleem waarna ze nog een flinke slok koffie en een grote hap boter koek tot zich nemen. Pieter was wellicht wat somber met zijn verhaal over die narigheden bij de politierechter. Maar ik wilde ai- leen maar eens even wijzen op de vervelende dingen die uit dergelijke onaangenaamheden in een kleine ge meenschap kunnen voortvloeien. Ru zie? We lachen erom. Ten slotte: voor storingsproblemen bij dé televisie-uitzendingen moet u zich inderdaad wenden tot de PTT. Op Het Vrije Volk-gebouw staat een schoorsteen en onder aan die schoorsteen, diep in de kelder, be vindt zich een zgn. roetzak. En toen wij aan de Slaak die roetzak schoon maakten. ontdekten wij tot onze ver rassing een duif. Een prachtige post duif die in de schoorsteen terecht is gekomen, een meter of dertig naar beneden tuimelde en door de roetzak werd opgevangen. En nu het wonder lijke: deze duif was volkomen ge droogd. Geen veertje c .tbrak er aanHet leek alsof een deskundige de vogel schitterend had opgezet. Pieter zou wel eens willen weten wat voor chemische werking hier precies heeft plaatsgehad. Overigens: de ring om de poot van de duif zal worden opgestuurd. Dan kan ce eigenaar weten wat er met zijn duif is gebeurd. Pieter zoekt was goed, al maar was goed. En ik zal u vertellen waarom. Punt één: de heer Van der Meer, die ia ccn ark tegenover de Voort- huizenstraat woont, zette vrydag- dagavond even een koffer met was goed achter op dit schip. Toen hij terugkwam was de koffer verdwenen, Het wasgoed behoort niet aan de familie Van der Meer, maar aan drie gepensioneerde mannen voor wie mevrouw Van der M. de was doet. „Misselijke streek" zegt Pieter wan neer deze koffer gestolen zou zijn. Punt twee: De heer \Y. den Dikken- boer, Joh. Idastraat 36a, zou vrij dagmiddag even het wasgoed voor zijn ouders wegbrengen. Op het Wee na ontdekte hij dat het kussensloop met- al de spullen verdwenen was. Een strop vooral voor die ouders: 't zijn mensen van omstreeks tachtig jaar. Krijgen wij a! dit wasgoed terug? Aanbod Met veel plezier boekten wy de vol gende aanbiedingen: ecu groot aqua rium voor zieken- of rusthuis van 3. van de 's-GravendSJkwal; twee matras sen en een bed van V. van de Hottcr- damseweg; vier stoelen van Van L. uit de Burg. Roosstraat; kotlerRrammofoon ett rolveger van D. uit de Vrtjenbar.se- straat. verder konden wij ook nog no teren twee armstoelen van Van N. uit de WalravenStraat, een eenpersoons spi raal van De H. van de Noorderhaven- kade en boeken van S. var> de Bessel- kamp. ailverpapler en piastic bianht N. ons. De spreeuwenpot werd vermeer derd met f 1.- van N.N. en f 1.- van mevT. K. uit. de Ampèrestraat. Al deze vrien den onze hartelijke dank. Verlies De heer 3cnckamp. Lumerstraat 17, was zo onfortuinlijk om op de route Oostplein-BlIJdorp een lichte regen jas te verliezen De lieer Raaymaktrs. Bloklandstraat ISb, miste ln de nacht var. dinsdag op woensdag ergens ln het noorden een dubbele bril. De zoon van de f am Klapwijk, Borchsatelas.it 109. raakte op 31 augustus van zijn brom fiets een grijs-blauwe z e 111 o p p e r kwijt. Het dochtertje van mevr. Von Rotz, Van Gemertstraat 11. gooide woens dagmiddag Halverwege de markt op de Maashaven een rood tasje uit de kin derwagen Inhoud o.a. bedrukt zakdoekje ,n zwarts oorknopjes. Dt fast, "tan Wtjgerdcn, Jaffadwarsatraat 31s, zoest de bruine portemonnee van Teunl. donderdag in deze buurt verloren, in houd ongeveer f 9.10. 't Was nog wel jeld om eer. verjaarscadeau voor moeder te kopen. Advertentie LM. M Zoals een vrucht wordt geplukt op het moment van hoogste rijpheid - zo worden in Virginia de beste tabakken geoogst op hec moment of perfection". Volgroeid, zondoorgloeid, dan zijn ze rijp. Rijp voor N'eerlands beste Virginia. Golden Ficcion.' (Van onze Scandinavische correspondent) Het hoofdbestuur van de Finse so ciaal-democratische partij heeft in een uiterst scherp gestelde resolutie een felle aanval gedaan op de leiding van de zogenaamde oppositiegroep- Skog, die verleden week, zonder de socialistische Rijksdagfractie daarin te kennen, voor het nieuwe kabinet- Sukselainen vijf ministers beschik baar heeft gesteld. Terwijl wordt vastgesteld, dat Skog en zijn aanhangers hebben samenge werkt met politieke avonturiers, die trachten een splitsing in de partij te veroorzaken, worden de 24 socialis tische parlementsleden, die daaraan hun goedkeuring hebben gegeven, tot de orde geroepen. Tegelijkertijd hebben 80 vooraan staande figuren uit de vakbond een schrijven gepubliceerd, waarin wordt geprotesteerd tegen het feit. dat twee prominente socialistische vakbonds leiders met toestemming van het hoofdbestuur van het Finse verbond van. vakverenigingen tot het ministe- rie-Sukselainen zijn toegetreden. 'Wij dienen het aftreden van de hoogste leiding te eisen,' zo wordt gezegd. In socialistische kringen in Helsin ki ziet men de toekomst somber in, men acht de kans, dat de oppositie thans zal capituleren zeer gering. Vijftien september zal de partijraad bijeenkomen en zijn honding bepalen. Volgens oud-premier Fagerholtn zal een definitieve scheuring in de partij, die het voeren van een stabiele poli tiek in de toekomst onmogelijk zal maken, voor geheel Finland ramp zalige gevolgen kunnen hebben. NEW YORY. (ANP) De Neder lander drs. P. C, J. Kien is door de secretaris-generaal der Verenigde Naties bevorderd tot hoofd van de financiële administratie van het se cretariaat der VN. De heer Kien is sedert 1956 ■werk zaam als ambtenaar van het secreta riaat, waar hij zijn loopbaan begon als accountant. (Van onze parieraentsredacteur) De bedoeling van de reis is de volksvertegenwoordiging van nabij op de hoogte te stellen van de pro blemen der industrie. Het tijdstip daarvoor is bijzonder gunstig geko zen: vlak voor de indiening van de rijksbegroting en de parlementaire behandeling ervan. In grote trekken zijn deze proble men geschetst door de beer F. «I. Twijnstra, de voorzitter der contact commissie der werkgeversverenigin gen, toen de parlementariërs zich maandagavond aan boord bevonden van het motorschip Prins der Ne derlanden te Amsterdam. De bewon dering voor dit vlaggeschip der KNSM, dat in maart door de Ko ningin te water is gelaten, was alge meen, Binnenkort maakt het zijn eerste reis. Sinds 1951, het jaar van de eerste parlementaire industriereis, is het volume van de industriële produi t ie met bijna 50 percent gestegen, dat van de industriële export met 60 per cent, terwijl 110.000 personen meer hun plaats in de bedrijven hebben gevonden. De heer Twijnstra, die deze cijfers noemde.-verklaarde: 'Dit is vooral mogelijk geweest, doordat voor een bedrag van ruim 12 miljard gulden in de industriële bedrijven werd ge ïnvesteerd.' Met het- oog op de hui dige situatie voegde b<j eraan toe: 'Wanneer zich thans de nood zaak van een beperking der beste dingen voordoet ook in de indus trie. dan kan dit niet anders wor den gezien dan als een markeren van de pas om na het hervinden van een gezond evenwicht met her nieuwde kracht de expansie van onze volkshuishouding voort te zet ten.' De groeiende belangstelling voor de menselijke verhoudingen in het be drijfsleven mag men niet verklaren uit economische motieren, zei de heer Twijnstra. 'Het ïj een maat- (Van een onzer verslaggevers) Bij een inbraak, die gisteravond werd gepleegd ln een flatwoning aan de Van Monifoortlaan ln Den Haag, zijn voor duizenden guldens aan ju welen en 3000 gulden gestolen. Tijdens afwezigheid van de be woners is men erin geslaagd vla een bovenlicht in de slaapkamer binnen te komen. Daar werden de juwelen ontvreemd, waarvan de waarde nog niet precies Is vastgesteld. De luiklok, die de- dank van na bestaanden van de slachtoffers van de Neutron-ramp tegenover redders en bergers val vertolken, is bijna gereed. De klok, die ten grootste dia meter van 45 cm heeft, is gegoten in de klokkengieterij van de ge broeders Van Bergen te Heillger- lee. Hij is bestemd voor de pro testantse kerk te Biak op Neder lands Nieuw-Guinea. Hier brengt een graveur het randschrift aan, dat in het Alfoers luidt: MufLjosu rofararur fjum ro Neutron ani 16-7-37 Blijk van dankbaarheid voor het goede werk bij de Neutron-ramp 16-7-57). schappelijk neiang van ae eerste orae de mens zoveel mogelijk te betrek ken in wat er om hem heen gebeurt in de samenleving, -zowel als In de directe omgeving, waarin hij zijn ar beid verricht' Specifieke belangen De beer Twijnstra vroeg het par lement bij de groei naar een gemeen schappelijke Europese markt ernstig rekening te houden met de speci fieke belangen van Nederland. De toespraak van de heer Twijn stra werd beantwoord door de voor zitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, waarna de vertegen woordigers der scheepvaart ais eer sten de gelegenheid kregen hun pro blemen in de aandacht der volksver tegenwoordiging aan te bevelen. Het gezelschap heeft zich v, M- dag: in t-wee groepen gespiit..t: het ene deel gaat via Haarlem en Lei den naar Zuidwest-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen. het andere via Utrecht naar Gelderland en Zuidoost-Drente, Vrijdag onmoeten de deelnemers elkaar weer in Den Haag, waar ze zullen luisteren naar een rede van de minister van Econo mische Zaken, prof. Zijlstra. BELGRADO <APF), Een Poolse delegatie onder leiding van de leider der communistische partij, Wladyslaw Gomulka, en premier Jozef Cyrankie- wicz, is dinsdagochtend voor een be zoek van een week aan Zuïdslavië in Belgrado aangekomen. De Polen zullen onder meer bespre kingen met president Tito voeren. „Na het eerste enthousiasme zijn de moeilijkheden gekomen: met wo ningen, met werk en eten. De eerst zo gastvrije Inwoners der westelijke landen begonnen te vragen: Wat doen die Hongaren hier, 't Is nu zo ver, dat de Hongaren zelf het zich ook beginnen af te vragen: wat doen wij hier? Er is een stilte ge vallen, maar die is geladen met gro- l te geestelijke problemen", aldus dr. Zoidy, een Hongaarse vluchteling, die thans in dienst is van de Euro pese gemeenschap Eiserne Vorhang in Hannover. Hij besprak de vluchtelingenpro blemen van het gezichtspunt van de vluchteling zelf. Hij vertelde,i hoe de volkeren achter het IJzeren Gordijn het Westen idealiseren. Zij zien het, zijn inziens, als het para dijs. vooral de jongeren. De ouderen echter, vragen geen gebraden dui ven. Zij vragen slechts gelijke kan sen als hun westelijke collega's Dat is. menen zij. niet veel. Zij ge loven zekere rechten te hebben, om dat het Westen hen militair ln de steek heeft gelaten, hetgeen in houdt, dat dat Westen nu de vrij heidsstrijders moet helpen. Dame May Cuwens Presidente, van de Engelse Federatie voor Vluchte lingenhulp referaat was niet theo retisch, doch uitsluitend praktisch. Zij gaf een overzicht van hoe de Hongaarse vluchtelingen in het Verenigd Koninkrijk zijn ontvangen en op welke wijze men hun assimi latie daar tracht te bevorderen. Mr. Ungar, voorzitter van het Ca- ritas-verbond te Wenen, stelde, dat de technischeh vraag, hoe de vluch telingenstroom op te vangen en de problemen van coördinatie samen hangen met het probleem van emi gratie of assimilatie. NEW YORK (Reuter) Engeland en Amerika hopen de steun te krijgen van een vijftigtal VN-leden voor een gezamenlijke resolutie over Hongarije, die vandaag bij de opening in New York van de speciale zitting der Algemene Vergadering werd ingediend. De resolutie eist, dat Rusland en Hongarije niets zullen ondernemen, waardoor de menselijke rechten zou den worden aangetast. Verder wordt het Russische optreden ln Hongarije opnieuw veroordeeld en wordt ver zocht een afgezant naar Moskou te sturen. Deze moet trachten te bereiken, dat de Sowjet-Unie zal instemmen met de resolutie van de Algemene Vergadering over de Hongaarse op stand. .Het zou de bedoeling zijn, geen be middelaar naar Moskou te zenden, maar iemand, die krachtig kan op treden. De Hongaarse regering wil de Al gemene Vergadering een groot aantal door Hongaarse arbeiders onderte kende protesten overhandigen „tegen de niet gerechtigde inmenging in de aangelegenheid van Hongarije," zoals Boedapest het kortgeleden uitge brachte verslag van de VN-commissie noemt. Een onlangs naar Oostenrijk ge vluchte Hongaarse arbeider heeft daar verteld, hoe deze handtekenin gen. zijn verkregen, nl. door valse voorwendsels of door dwang. De 37-jarige landbouwer O. uit H alle kwam gisteren op de weg van Ruurlo naar Halle met zijn bromfiets in botsing met een motor rijwiel. Hi! is aan de verwondingen bezweken. De 18-jarige A. Balleger uit Zaanslag is zondagavond bij een aanrijding te IJ zen dille om het leven gekomen. De 22-jarige verpleegster I. war- tenberg uit 's-Hertogenbosch is maandagavond op de Bosdijk te Eindhoven dodelijk verongelukt. Door het springen van de achter band slipte de motorfiets, waarop zij als duopassagiere had plaatsgeno men. De voerman J. Hertogs uit Wouw die 12 juli bij een verkeersongeluk bij Bergen op Zoom ernstig werd gewond, is gisteren overleden. De 45-jarige mevr. J. M. de Vries uit L e e n d e die 31 augustus in haat- woning bij een gasontploffing ernstig werd gewond, is gisteren in een zie kenhuis te Eindhoven overleden. (Van onze correspondent te Djakarta) Het nationaal overleg tussen de centrale regering in Djakarta en de buitengewesten dat vanmorgen te negen uur is begonnen, vindt plaats achter gesloten deuren. Voor de opening had de pers gele- i genheid een kijkje te nemen in de vergaderzaal. Het trok veel aan- dacht, dat de voorzitter van de Banteng-raad, overste Ahmad Hoes sein, moest plaatsnemen achter een naambordje, waarop „West- Sumatra" stond vermeid en geen Midden-Sumatra. Ahmad Hoessein was hiermee niet content en haalde op een gegeven ogenblik zelfs het naambordje weg, doch zette dit later weer terug. De regering ging hierbij uit van het formele standpunt, dat Midden- Sumatra in drie autonome gebieden is verdeeld, te weten Riau, Djambi en "West-Sumatra. Bij de binnenkomst van president Soekarno, die als opperbevelhebber van de strijdkrachten werd aange kondigd, stonden alle aanwezigen van hun zitpiaatsen op met uitzondering van Hatta, die eerst ging staan by het spelen van het volkslied. Soekarno en Hatta begroeten el kaar niet. Wij kregen zelfs de indruk, dat de twee nationale leiders elkaar opzettelijk negeerden. Het overleg zal drie dagen duren en eventueel met twee dagen worden verlengd. Premier Djodanda heeft het over leg in een regeringsverklaring de enige weg tot oplossing van bestaan de geschillen en moeilijkheden ge noemd. Meestal werden de handtekeningen geplaatst bij de uitbetaling van de lonen, waarbij een vertegenwoordiger van de communistische party aan wezig was. Sommige arbeiders ondertekenden de resoluties in de mening, dat zy met een ontvangstbewijs voor hun loon te doen hadden, anderen uit angst voor de gevolgen van een wei gering. Volgens deze arbeider weten de Hongaarse arbeiders door de weste- ïyke radio zeer vee! af van de inhoud van het verslag van de VN-commis sie en zijn zy het er geheel mee eens. De Amerikaanse chirurg dr.Ad- gar Berman gelooft, dat men in de toekomst een zwak hart zal kunnen vervangen door een ander. Hij is er by proeven met honden reeds in ge slaagd het hart van een hond door een ander te vervangen. HOLLYWOOD (AP) De Ita liaanse actrice Sophia Loren heeft gisteren in Hollywood gezegd, dat zij met haar manager Carlo Ponti zal trouwen, zodra deze gescheiden zal zijn. RABAT (AFP, Reuter)De vroegere Marokkaanse grootvizier Hattj Mo hammed El Mokri is maandag op 116-jarige leeftijd overleden, zo is in Rabat bekendgemaakt. El Mokri. die reeds tijdens zijn leven- een welhaast legendarische figuur was geworden, heeft vijf sultans gediend. De laatste was van 1953 tot 1955, de pro-Franse sultan Moeial Ben Arafa, die door de nationalistische sultan (nu koning) Mohammed de Vijfde is opgevolgd. Op zijn oude dag was El Mokri door de regering van Marokko nog bovenaan een lyst van „verra ders" geplaatst, wegens zijn pro-Fran se houding in de laatste jaren van het Franse protectoraat over Ma rokko. El Mokri had vijf zoons en twee dochters. Hij zei altijd dat hy zo oud geworden was door veel citroen, melk en pepermuntthee te gebruiken. Hy was de oudste staatsman ter wereld. PHILADELPHIA (AFP-Keuter). Een vijftienjarige jongen, Isaiah Green, is maandagavond ie Phila delphia ter dood veroordeeld wegens roofmoord op een drogist. Het vonnis zal worden voltrokken door middel van da elektrische stoel. De jongen viel flauw toen het von nis werd uitgesproken. De rechter zei, dat tot dusver nog niemand onder de achttien jaar in Pennsylvania (de staat waarin Phi ladelphia ligt) is terechtgesteld, maar de toestand was thans zo, dat jon gens, zelfs van veertien jaar, veelvul dig moorden plegen. „De bescherming van de gemeenschap vereist, dat zij volledig verantwoordelijk worden ge steld", aldus de rechter. Greens medeplichtigen. Edwin Wal ker (veertien jaar) en James Crow- son (vijftien jaar)werden tot levens lange gevangenisstraffen veroordeeld. Alle drie bekenden schuld, maar Green gaf toe, dat hy degene was ge weest die de drogist had doodge schoten. In zijn televisie-uitzen ding van gisteravond is de AVRO gestart met twee nieuwe rubrieken. De eerste door Arie de Gooyer, gepre- senteerd onder de titel: Ziel u er iets in? leek een t V' visiespellctje, dat de kijker laat kennismaken met zogc De KRO zal vanavond in zijn actualiteitenrubriek 'Echo' via de zonder 'Voice of America' rechtstreeks de batten van de eerste zitting der Verenigde Naties over 'Hongarije* uitzenden. Men wil daarvan in 'Echo' een samenvatting ge ven en gedeelten van het debat 'heet van de naald' uitzenden. Voorts is Leo Pagano tiaar Seunelage (Duitsland) vertrokken om in deze ru briek een reportage te ge- een van de toestand van de Nederlandse militairen, die daar aan de A-grlep lijden. naamde dubbeltekeniugeu, die ongeveer te vergelijken zijn met de dubbelmclo- dieën, welke in het hersen- gymnastiekprogTamma van de radio tot de vragen be horen. De dubbeitekenlngen zijn voor de televisie een zeer goede variant. De tweede rubriek, die tijdens deze uitzending haar première beleefde, was Me ridiaan. aangekondigd als een programma met cultu rele inslag, waarbij even wel door de politiek het spits werd afgebeten. De eerste kennismaking was niet erg gelukkig en dat kwam eigenlijk door het feit, dat men het met het tijdschema niet erg nauw nam. De interviews verliepen traag en waren langgerekt en de kijker werd daardoor zwaar op de proef gesteld, omdat het onder de om standigheden moeilijker kan zijn naar een babbeltje te luisteren dan zelf te bah. beien. Db omroepster gaf de schuld aan het bijzonder ver uitgelopen onderdeel, waarin dr. P; H, Ritter Jr. werd gehuldigd, maar reeds voor die tijd waren de wij zers van de klok wel zeker twintig minuten verder dan ze zijn mochten. Al dit eindeloze gepraat had tot gevolg, dat een film <#;er het werk van Scotland Yard moest ko men te vervallen. De derde en laatste meesterlijke tele- recording van Jazz at the Philharmonic besloot deze televisieuitzending. HILVERSUM II, dinsdag. Opnomen van een concert, dat het Radio Filharmo nisch Orkest onder leiding van Bernhard Haitink heeft gegeven op 4 september ir het Kurhaus te Scheverun- gen, worden vanavond uit gezonden om tien voor negen. Op het programma staan werken van Prokofjef cn Dworsjak. HILVERSUM!!, woensdag. Dick van Bommel geeft woensdagmiddag om viji voor half vijf een ooggetui ge verslag van de interland- voetbalwedstrijd Luxem burgNederiand. die wordt gespeeld in het Fe,venoord- stadion t» Rotterdam, Volgende week maandag avond brengt de Vara in zijn televisie-uitzending een cabaret-programma onder de titel !Asfaltp!anten'. Aan dit programma werken mee Mary Dresselhuys. Bela Brandon. Sera Anstadt. Lue Lutz, Philippe la Chapel le. Ramses Shaffy, Dick Schal - lies. Joop Elders en Tonny van Hulst. MARY DRESSELHUYS

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2