r.-; Shetlandshow werd door burgemeester geopend Hofsingel braderie al door velen bezocht Arbeidersavondscholen beginnen in oktober Vorm van onderwijs heeft goede naam Protestcommissie reikte vriendenhand aan O.B. Grote conflictkwam op jubileum-receptie toch nog ter sprake Drietal - nét op tijd door twee jongens gered Geslaagde taptoe op Grote Markt Oost en West in h oosten Klaverjassen in Excelsior Voetgangers aangereden Melkhandel vierde feest Wat zij vingen Jaarfeest van Waardenburg S. de Waard voor IvAO Jaarverslag VO '56/'57 uit Adenauers zoon trouwt Zweedse Burgerlijke Stand Visafslag CHASSEUR I SCHIEDAMSE! ZAAIERTJES Veemarkt Rotterdam HET VRIJE VOLKWOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 PAGINA 5 DE BRADERIE AAN DE HOFSINGEL hier Shetlandshow genoemd in verband met de inschakeling van een groot aantal pony's bij deze feestelijkheid is door de burgemeester ge opend. Hij heeft in een aardig betoog de betekenis van deze activiteit van de middenstand in het licht gesteld. De burge meester sprak zijn woorden, nadat hij met een (te sobere) ponywagen in een overigens versierde optocht voorafgegaan door De Jonge Pijpers van' het stadhuis naar de braderie was gebracht. ■I'ajjf MfM Dansschool A. SCHiLPEROORD VANAF HEDEN INSCHRIJVING NIEUWE LESSEN REMBRANDTLAAN 105A - TELEFOON 67338 ONGEVEER VIJFTIG DEELNEMERS zullen gedurende drie dagen (donderdag voor het laatst) hun produkten demonstreren en ver kopen. De grote attractie, die aan deze braderie is verbonden, is het kleine paardenspul. Op een nogal simpele wijze kunnen de bezoekers aan de braderie zich een aantal bonnen verwerven, die recht geven op een rit met een ponykar door het Hof. De grote open stallen voor de ingang van de plantsoenendienst zijn op zich zelf al een plezier voor de dierenliefhebbers. foto boven: Ter gelegenheid van de opening heeft de burgemeester een korte uit rit eenzetting gegeven over de positie hriMH nl-enta uÏÏ nlrinti- hot "an de middenstand in ons land en ondanks het de treffende verschillen, die hijsoms oecroKKen weer. in het buUenland had ontmoet. Na een „gewaagde" vergelijking over de tocht van de gouden koets door Den Haag en de rit met de ponykar, die hij op dezelfde derde dinsdag in sep tember had gemaakt, herinnerde hij aan een toespraak, die hij een jaar of acht geleden hield. De Vlaarding- se ontwikkeling was toen rut wat op gang gekomen. De middens tand had hij dit grote gebeuren voorgehouden. Daaraan had hij de raad verbonden aan de winkeliers met hun tijd mee te gaan. Hij was er echter niet al te gerust op geweest, dat men de ernst van zijn woorden zou begrijpen. Na .wat er evenwel gebeurd is aan de Billitonlaan, de Van Hogendorplaan en in de binnenstad; nu was hij er pas gerust op, uat de middenstan ders, waaronder gelukkig ook vele Vlaardingers, de stormachtige groei hebben begrepen. In dit verband had hij vertrou- De burgemeester kwam in een po nywagen naar de braderie aan de Hofsingel. Zeer geslaagd was de gecombineer de bijeenkomst. die dë afdelingen Schiedam van de koninklijke vereni ging „Oost en West" en de Neder landse Bond van Oud-striiders en Dragers van het Mobilisatiekruis dinsdagavond in het Gebouw voor' Chr. Sociale Belangen hielden. Op deze avond sprak Jhr. dr. J. C. Mol- lerus over zijn reis naar Libanon, Sy rië en Israël. De afdelingsvoorzitter van „Oost en West", de heer Kleinherenbrink, die de bijeenkomst opende, zei dat zijn vereniging sterke culturele banden onderhoudt met overzeese gewesten als Nieuw-Guinea en de Antillen. Men wil deze belangstellingssfeer echter uitbreiden en daarom vond de voorzitter het van belang iets meer te horen over het nabije oosten. De heer Moilerus heeft de voorzit ter en de andere aanwezigen niet te leurgesteld. Hij toonde zich een vlot en onderhoudend spreker en beschik te over voldoende documentatiemate- riaal. Het was gisteravond dan ook i precies de honderdste keer, dat hij i over dit onderwerp sprak. De lezing werd toegelicht met het vertonnen van dia's. wen in de verdere ontwikkeling van de Westwijk en de binnenstad. „Weliswaar blijven enkele midden standers ter zijde staan, maar dat moeten ze dan maar zelf weten," aldus de burgemeester. Hij besloot de braderie veel goeds toe te wensen, waaraan hij toevoeg de, dat de ponyshow over niet al te lange tijd tot een waar concours hip- pique zal uitgroeien. Vergezeld van de bestuursleden van het Middenstandsactiefonds, de he ren D. van Heusden, J. Ligthart en J. Meeder, maakte de burgemeester ver volgens een wandeling langs de stands, waarbij hij zich verschillende artikelen liet demonstreren. De bra derie trok dezelfde middag reeds aar dig wat publiek. Ook in de avond uren liet men zich niet onbetuigd. Velen brachten een bezoek aan de verlichte Hofsingel. Met dertien teams is dinsdagavond' in de kantine van Excelsior de Schie- damse Bedrijfs Klaverjascompetitie gestart, die circa drie maanden zal duren. De voorzitter van de SBKC de heer J. de Boer, opende deze sportieve krachtmeting voor klaver jassers en haalde enkele prettige her inneringen op van het vorige jaar, toen men met deze competitie begon. De deelnemende bedrijven zijn: Gem. Technische Bedrijven, Cornelis Drebbel, de Marine, de houthandel de Spar, de Breeuwwerkfabriek. de Schiedamse Cartonnagefabriek, Gem. Werken (met twee teams), Excelsior (idem), D. Baron (idem) en Stan daard (idem). De deelnemers zijn ondergebracht in een A-afdeling met acht teams en een Al-afdeling met vijf teams. Er worden dus twee complete com petities gespeeld. Voor de winnaars zijn twee wisselbekers en enkele an dere prijzen in het vooruitzicht ge steld. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Afd. A: ExcelsiorD. Bare/ 51, Standaard—Cor Drebbei 5—1 GTB—Spar 4—2, SCF—GW 5—1. Afd. B: DBDES uitgest., Excel siorGW 24, BWF—Standaard 2—4. GEBOREN: Henderika A C, d v B H Roest en A J Feelders: Henricus GNH,uI Blok en C M Heijmans; Godert C A, z v J A C Kleijheeg en M S E Hoogwerf: Monique, d v J A C Oosterhoit en M Boer: Brigitta, idem OVERLEDEN: H W van Tricht 51* jr, vr v J Qoene; J Aleman, 74 jr, wed. v J Groeneweg. DE ARBEIDERSAVONDSCHOOL te Schiedam heeft een goede naam. Sinds vele jaren heeft deze vorm van onderwijs aan vol wassenen een vaste plaats in ons stedelijk leven gekregen en elk jaar start in de eerste week van oktober een nieuwe klas. Welke mensen bezoeken de arbeidersavondscholen in Nederland? En welke parate kennis moet men hebben om de plaatselijke kader- scholen te kunnen bezoeken? ROTTERDAM, 17 september. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 100 kistep verse zeevis en 90 kg paling aangevoerd. De prijzen waren: schol klein 44 tot 47; chelvis midd. 39 tot 51; id. klein f 28 tot 30; kabeljauw gr. 58 tot 62; id. midd. 43 tot 49; id. klein f 31 tot 33; makreel 22 tot 24; wijting 29 tot 31; haring verse 21 tot 24, alles per kist; levende paling dik 4,00 tot 4,10; id. midd. 3,10 tot 3,15; id. dun. 1,80 tot 1,90, alles per kg. Op de hoek van de Singel en het Stationsplein werden drie voetgan gers gisteravond door een auto, be stuurd door de garagehouder W. C. D. uit Rotterdam, aangereden. De bestuurder had deze voetgangers te laat opgemerkt. Een van hen, de heer A. V., werd door de auto geraakt en viel op de weg. Zijn echtgenote en schoonmoe der vielen eveneens. Alle drie wer den met lichte kneuzingen per GG en GD naar hun woning vervoerd. Bij het Rubensplein reed een bromfietser, de 33-jarige lasser J. F. v. d. W. uit Vlaardingen gistermid dag teegen een voetganger, de 62- jarige J. K., grondwerker uit 'sGra- venzande, op. De heer K. kreeg schaafwonden, de bromfietser klaag de over pijn in de rug. In de eerste helft van dit jaar hebben circa 165.000 buitenlandse toeristen Zuidslavië bezocht. Dat is 50.000 meer dan ln de eerste helft van 1956. Vangstberichten van woensdag morgen: VI 70 30 kt, VI 79 60 kt, VI 172 20 kt uhv; VI 114 40 kt. VI 115 geen vangst, V! 142 50 kt, VI 190 22 kt, Vi 1997 35 kt, VI 61 geen vangst, VI 7- geen vangst, VI 83 geen vangst, VI 14 2 kt, VI 58 30 kt, VI 89 30 kt, VI 132 2 kt, VI 121 60 kt, VI 131 weinig Prijzen van dinsdagmorgen: vleet haring klein 33.703480, groot 37.30 38.00, ijle haring 24.6025.20, steur- haring 29.1029.30, trawlharing klein 29.20—34.40. groot 3720—37.40, ijle haring 25.20, steurharing 24.4031.00. VERTROKKEN VI 203, J, Goedknegt; VI 208, G. Visser; VI 112, A. Bot; VI 85, C. Roe- leveld; VI 97, F. Verschoor; VI 199, I L. Kuipers. De bedrijfsvoetbalvereniging Waar denburg vierde in zaal Tivoli haar eerste jaarfeest. Voorzitter H, v. d. Berg sprak op deze avond woorden van dank uit in verband met het ve le werk dat het damescomité van de vereniging heeft verzet. De avond werd verder verzorgd door de „Confetti-stars" uit Rotter dam en accordeonist M. Slavenburg. In het Volksgebouw houdt het In stituut voor Arbeiders-Ontwikkeling donderdag zijn eerste avond van het nieuwe seizoen. De bekende reiziger en spreker Simon de Waard zal, aan de hand van een kleurenfilm, dia's en Spaanse muziek, iets vertellen over „Spanje; land en volk". Aan vang 8 uur. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 en 8.15 uur. De blonde bek3 (18 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Bloedige vergelding (14 jr). Apoiheek: Fa. Evore, Lange Haven 81. Diversen: MUSIS. 8 uur: Toneeluitvoering Wil- ton-Feljenoord. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Do blonde heks (18 jr). MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 uur: Bloedige vergelding (14 jr). Apotheek; Fa. Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen: CULT. CONTACT CENTRUM. 10—5 uur: werk van H. Werden. Diversen: PASSAGE-THEATER. 3 uur: Xa-th. Fllm-actle. VLAARDINGEN DE JUBILERENDE MELKHANDELAREN hadden best in de Harmoniezaal kunnen recipiëren in plaats van in de kleine bo venzaal. De belangstelling: voor de vijftigjarige Algemene Ver eniging van Melkhandelaren „Onderling Belang" was inder daad aanzienlijk. De burgemeester en zijn echtgenote kwamen feliciteren, alsook een lange rij delegaties van vrouwenorgani saties, fabrieken en particulieren. Zeer bijzonder zal het bestuur het op prijs hebben gesteld, dat ook de consumenten vertegenwoordigd waren in de personen van de heren T. Bol en G. Schippers, als leden van het Actiecomité voor een Betere Melti zorging bij Etagewoningen. De ferme handdruk ken, die de heren wisselden, waren wel een duidelijke en feestelijke bekrachtiging van de kortgeleden gesloten vrede tussen melkbezor gers en actiecomité. Overigens is op deze gezellige receptie het „grote" conflict ter srake gebracht door de heer T. van Kampen, bestuurslid van het produktschap voor zuivel. Groot Rotterdams Bedrijf vraagt een flinke, nette en betrouwbare jongeman, niet ouder dan 18 jaar, die onder andere in de stad met de brom fiets boodschappen kan doen bij banken en andere grote bedrijven. Voor deze bestaan toekomstmogelijkheden. Brieven onder nr. B 7189 aan het bur. van dit bl. RADIOTAFELS 37,-, extra zware buis, mooi verchroomd bij Plate, Grote Markt lfl-21 Schiedam. GRAMMOFOONPLATEN op conditie, 15 stuks 1,- per week, 30 stuks 2,- p. eek, naar keuze, zonder vooruit betaling. Zeer uitgebreide collectie populaire nummers, ook langspeelplaten, klassiek en opera. Wij zenden 17 gaar ne geheel gratis onze catalo gussen Kroon Radio, Schie- damseweg 117 (bij tramhal te), tel. 55669—32717, R'dam. Hij zei vanuit Veenendaal het Vlaardingse conflict over de melkbe- zorging te hebben gevolgd. Hij had bewondering voor de wijze, waarop het bestuur zijn scheepje door de branding had geloodsd. „Laten wij hopen, dat u deze koers blijft varen en een steunpilaar zult zijn voor ve len in den lande," aldus spreker. De voorzitter, de heer F. de Graaf, antwoordde hierop, dat hij blij was met de oplossing van de moeilijkhe den. overigens voegde hij er onmid dellijk aan toe, dat de problemen van de bezorging in flatgebouwen hier mee niet zijn opgelost. Hij meende, dat er te eniger tijd toch Iets zal moe ten gebeuren. Wat dat moet zijn, wilde hij in het midden laten, maar hij herinnerde eraan, dat het pro duktschap voor zuivel een onderzoek instelt om de consequenties van be zorging in flatgebouwen ln een juist daglicht te stellen. Hij hoopte, dat dit onderzoek zal leiden tot een be- zorgsysteem, dat anders is dan het huidige, maar waarmee de consument toch vrede zal hebben. In dit ver band merkte hü op, dat er in het land een stormachtige ontwikkeling naar nieuwe vormen aan de gang is, die niet tegen te houden valt. Veteranen Onder de aanwezigen bevonden zich ook de 80-jarige heer J. de Vette en de 86-jarige heer J. Dijkshoorn, die medeoprichters van „Onderling Belang" z(jn. Zij waren er bij, toen de vereniging in de Hollandtsche Tuyn ten doop-werd gehouden. Zij hebben de tijd meegemaakt, dat de melk nog 8 cent per liter kostte. Zij namen actief deel aan de melk- oorlogen met de boeren over een halve cent meer of minder voor een' liter melk. Beide pioniers konden zich nog als de dag van gisteren her inneren, dat de boeren zelf hun melk gingen bezorgen en dat zij grote hoe veelheden melk in de sloten lieten weglopen.... Dat was de tijd van hondekarren en de bakfietsen. „Nu hebben ze auto's," merkte een van de oprichters op. „Dat is de vooruit gang," zei de ander. Dit intermezzo vond in een onderonsje plaats aan de tafel, waar de beide veteranen plaats hadden genomen. Behalve de velen, die persoonlijk kwamen felici teren, waren er schriftelijke geluk wensen binnengekomen, al dan niet vergezeld van een aardig geschenk. De heer De Graaf kon dan ook. onder de indruk getuigen, dat hij zo een grote belangstelling voor het wel en wee van „Onderling Belang" niet had verwacht.- Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer leden van de Ver- trouwensraad bij de melksanering, bestuursleden van de Vrouwengroep in de PvdA, de UW en andere vrou wenorganisaties, zoals mevrouw De Vries-v. d. Spek, mevrouw De Vos Burchart, mevrouw v. d. Berg-Man in 't Veld en mej. A. Velthoen. Voorts waren tegenwoordig de direc ties van Hollandia en de Combinatie. 's Avonds hebben de melkhande laren in de Harmonie nog een gezel lige bijeenkomst gehouden. Wel, de ervaring heeft geleerd dat dit een zeer gevarieerd gezelschap is. Het zijn inderdaad meestai vol wassenen die, wat betreft de ar- beidersavondschool, hun bezonken schoolkennis willen „ophalen"; zij stuiten vaak op zekere leemtes, waar voor zij zich ietwat schamen. Voor hen staat de arbeidersavondschool open, want juist daar kan men te recht om die leemtes op te vullen. Men wordt er „breed georiën teerd"; vakken, van velerlei aard worden onderwezen door bekwame leerkrachten. Zij weten precies de juiste'toon te vinden om de ouderen het besef te geven dat terugkeer naar de schoolbanken bepaald geen schande is! In tegendeel; men kan er slechts bewondering voor hebben. De arbeidersavondschool is uiteraard vrijwillig toegankelijk, dus niemand hoeft zich ook maar gedwongen te voelen de cursus te volgen, tenzij hij of zij die dwang uit morele over tuiging hebben. Komt het niet vaak genoeg voor dat men in gesprekken, op vergaderingen of zomaar in be paalde situaties merkt dat er aan de algemene ontwikkeling nog heel wat kan worden bijge schaafd? De arbeidersavond school geeft die ontwikkeling. Meen niet dat zo'n schoolavond een saaie gebeurtenis is. Zeker niet. Na enkele weken - we hebben dat zelf kunnen constateren! is de klas een prettige werkgemeenschap waar leerling en onderwijzer deel van uit maken. Ook de leerboeken zijn inge steld op deze speciale „herhalings cursus" en met dit materiaal zal nie mand veel moeite hebben. Vraagt men de oud-leerlingen waar om zij de arbeidersavondschool en eventueel de plaatselijke kaderschool hebben bezocht, dan blijkt dat velen inderdaad de op de lagere school op gedane kennis wilden ophalen; an deren wensten die kennis te vergro ten om in het maatschappelijk leven een betere positie te veroveren. Een derde had als bestuurder van een vereniging ervaren dat hij of zij in ontwikkeling tekort was geschoten om een bepaalde functie goed te vervullen. Allen kwamen tot de ontdekking dat vermeerde ring van kennis t daar komt het ten slotte op neer hun het leven aangenamer maakten. De gehele maand september staat de inschrijving van leerlingen voor de arbeidersavondschool en de plaatse lijke kaderschool open. Inlichtingen krijgt men bij de secretarissen van het Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling, de Partij van de Arbeid, het NVV, de Dr. Wiardi Beekman Slich ting of b(j dc schoiendienst, per adres mevr. Smidt, Rotterdamsedijk 4c. Daar kan men zich ook aanmelden voor de nieuwe cursus. Op de veemarkt alhier werden dinsdag in totaal aangevoerd 3297 dieren. Hierbij waren 450 vette koeien, 950 stuks gebruiksvee, 400 vette kalveren, 343 graskalveren, 212 nuchtere kalveren, 90 varkens, 60 biggen, 108 paarden, 33 veulens, 620 schapen en 31 bokken of geiten. Weekaanvoer 5080 dieren. De prijzen waren: vette koeien 2,953,10, 2,70 2,90, 2,602,70, vette kalveren 2,60 2,85, 2,402,60, 22,20, slachtpaar- den 2,30, 2,20, 2,10, graskalyeren 425, 325, 275, biggen 50, 40, 35, veulens 450, 400, 330, schapen 95, 80, 70, lam meren 90, 80, 70, kalfkoeien 1150, 950, 800, vare koeien 840, 740, 640, vaar zen 850, 750, 550, pinken 580, 480, 350. Overzicht: vette koeien aanvoer ruimer, handel traag, prijzen van gisteren vertoonden neiging tot da len; vette kalveren aanvoer korter, handel vlot, even hoog in prijs; gras kalveren aanvoer groter, handel stroef, niet geheel prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer iets klei ner, handel tamelijk, prijshoudend; biggen aanvoer als vorige week, han del slepend, dalende prijzen; slacht- paarden aanvoer gewoon; handel kalm, niet geheel prijshoudend; veu lens aanvoer korter, handel flauw, iets minder in prijs; schapen en lam meren aanvoer ruimer, handel iets levendiger; ruim prijshoudend; kalf- en meilkkoeien aanvoer klein, handel stil, niet geheel prijshoudend; Vare koeien aanvoer ruimer, handel stug, iets minder in prijs; Vaarzen en pin ken aanvoer flink, harriel flauw, prij zen vooral niet hoger. Er was op de Veemarkt een afde ling fokschapen; hiervoor bestond goede belangstelling. MAASSLUIS Uit het ja rslag 1956/1957 van de vereniging ,,/olks- onderwijs" te Maassluis, dat vervaar digd is door de leerlingen van de openbare school, blijkt dat dc vereni ging kerngezond is, steeds meer aan trekkingskracht uitoefent op de voor standers van openbaar onderwijs. Zo steeg in het verslagjaar het le dental met 48 en kwam op 168 leden, terwijl ook de financiële uitkomst zeer gunstig is; er wordt een saldo verkregen van ruim 100. In verband met het in de toekomst te verwachten, vele werk wordt in overweging genomen om het bestuur met twee leden uit te breiden. Naast het werk dat is verricht schenkt het verslag ook aandacht aan het onderwijs op de openbare school en kleuterschool. Het aantal leerlingen op de open bare school steeg In het verslagjaar van 238 tot 270. Twee nieuwe leer krachten werden benoemd, terwijl voorts in tijdelijke dienst trad mevr. Olthoff, daar wegens het bestaande tekort aan leerkrachten geen onder wijzeres in vaste dienst kon worden aangesteld. Er zijn hierdoor thans twee gehuwde onderwijzeressen aan de school werkzaam. Op 17 juni jl. is een lang gekoes terde wens in vervulling gegaan: de opening van de openbare kleuter school, waarvoor „Volksonderwijs" ja renlang streed. Het aantal toe te laten kleuters moet voorlopig tot 40 beperkt blijven. Voor de overige aangemelde kleuters is een wachtlijst samengesteld, wat erop wijst, dat er meer ruimte moet komen voor de kleuterschool. Het bestuur van Volksonderwijs merkt het als een groot bezwaar aan, dat er zich in Maassluis geen in richtingen bevinden voor openbaar voortgezet onderwijl, waardoor de ouders hun kinderen naar buiten de plaats moeten sturen. In de nabeschouwing van het ver slag, dat morgen in behandeling komt tijdens de jaarvergadering in gebouw Sursum Corda (aanvang 8 uur) wordt o.m. gezegd, „er is nu wel een mijlpaal bereikt, maar Volksonder wijs moet zich wel degelijk voorberei den op de toekomst, daar met de te verwachten uitbreiding van Maas sluis veel werk te doen valt." (Van onze Scandinavische corres pondent) Konrad Adenauers zoon George, die reeds enige jaren verloofd is met Vila Brigitta Jeansson uit Kalmar zal op 5 oktober aanstaande met deze lieftallige en zeer gefortuneerde Zweedse in het huwelijk treden. De rijkskanselier, die op die dag te Kalmar bij de bruiloft aanwezig zal zijn, zal daarna in Stockholm een officieel bezoek brengen aan de Zweedse minister-president, Tage Er- lander. Tijdens de afgelopen verkiezings campagne heeft Adenauer bij zijn waarschuwingen tegen het socialis me Zweden herhaaldelijk als een zogenaamd afschrikwekkend voor beeld gebruikt. Vooraanstaande Zweedse sociaal democraten verheugen er zich thans op, Adenauer nader met de werke- .ijkheid kennis te laten maken. Twee flinke jongens, Piet van dei Toorren uit Hilversum en Jan Brand uit Loosdrccht hebben een vader met zijn twee kinderen van een verdrin kingsdood gered. De heer D. Ham uit Scheveningen bracht met zijn vrouw en twee zoons (acht en veertien jaar) een week va kantie door op een woonschip met een jol, dat in Loosdrecht lag. Het water trok de heer Ham zo aan, dat hl), ook al was het weer niet gunstig, er met zijn twee kinderen op uit trok. Al spoedig begreep de man. die niet zwemmen kon, dat het beter was terug te keren naar de wal. Bij het draaien van de jol, viel zijn jongste zoon. Het kind greep zijn vader, waardoor de boot slagzij maakte en kapseisde. De heer Ham wist zich niet boven water te houden, doch Hendrik van 14, die had leren zwemmen, wist zich door watertrappen overeind te hou den en zelfs nog zijn broertje beet te grijpen. Gelukkig zagen Piet van der Toor ren en Jan Brand de drenkelingen en zü konden met inspanning van al hun krachten het drietal, nog net op het nippertje redden. De kinderen, die nog alleen met hun hoofden boven water uitstaken, wezen de plek waar hun vader lag. Op goed geluk In de donkerte tas tend greep Jan Brand het lichaam van de heer Ham, die buiten kennis bleek te zijn. Piet van der Toorren sprong in het water en wist de jon gens aan boord te brengen nadat Brand de zeilboot keurig snel in de goede richting had 'gestuurd. De heer Ham kwam spoedig weer hu kennis, zijn kinderen doorston den de schrik van hun leven. De Griekse minister van- Ver keer heeft meegedeeld, dat er met het gemeentebestuur van Athene besprekingen worden gevoerd over de eventuele aanleg van een onder grondse spoorweg in de Griekse hoofdstad. Op zeer originele manier zette i getwijfeld sinds de vorige taptoe 1i-i_a. Hor* het stedelijke Polvtie-Muziekge zeischap gisteravond op de Grote Markt de jaarlijkse taptoe ter ge legenheid van Prinsjesdag in. Een bijzonder geslaagd vraag- en antwoordspel" tussen een on zichtbare trompetist en het ge zelschap gaf aan deze taptoe een aparte charme. Vele van de hon derden toehoorders vroegen zich af waar het geheimzinnige geluid vandaan kwam. Tot zij ontdekten dat de solist zich achter het open raam van een huis op de Grote Markt had „verstopt" en van daaruit zijntonen over de menigte uitstrooide De sombere klank, die de Troon rede ongetwüfeld had, is althans in Schiedam op welluidende manier overstemd door de mannen van ons Politie-Muziekgezelschap. onder lei ding van de heer M. Brilleman werd een zeer goed verzorgd programma uitgevoerd. Het gezelschap heeft on- vooruitgang geboekt. De eenheid der hoornblazers is opvallend goed, het geen vooral tot uiting kwam in de koralen. Afgewisseld door roffels van de marstamboers werden voorts ver scheidene marsen ten gehore ge bracht, o.m. de Koningin Juüana- mars, Imperial Echoes, Sons of the Braves en Trafalgar. Ook hierbü kon men de muzikaliteit en de discipline waarderen, ofschoon die niet zo fraai is als in genoemde koralen. Tot slot werd op zeer stemmige wijze het Wilhelmus uitgevoerd. Burgemeester J. W. Peek, de wet houder van Gemeentewerken de heer Th. J. L. v. d. Berg en commissaris K. Rijpma, alsmede nog enkele ge nodigden waren op het bordes van het stadhuis de aandachtige toehoor ders. Studenten van overal ter wereld zijn door de Israëlische Kwakersver eniging uitgenodigd deel te nemen aan een werkkamp, dat dit jaar in Israël wordt gehouden.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2