Prijs van kop koffie per Nederlander Verdachte aangehouden Zijlstra: 'Prijzen lager waar dat mogelijk is' jyet. i t Zó groeit'Plein 8 uur 13 I L Spreeuwenpraat Voor achtergebleven gebieden: Niet langer naar rang Chauffeur meldt zich bij politie Niet te veel lol9 niet te veel lawaai goede tekstschrijverswat cabaret De Paraplu: ontroerende gave film van Brusse Jubileum NYLONS 4.75 verkoop SPIEKERMAN HUNTER AMERIC BBC: 625 lijnen HET VRIJE VOLK VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 Zoontje PAGINA 3 Nieuw fonds Omdat de Nederlandse regering het probleem van de minder ontwikkelde gebieden van gelyke orde acht als dat van oorlog en vrede, pleitte mr. Luns voor de oprichting van een VN-fonds voor de economische ont wikkeling van deze gebieden. Neder land heeft daartoe reeds met tien andere landen een resolutie ingediend. Een dergeiyk fonds, EDP genaamd een andere naam voor het door de grote westerse landen afgewezen Sunfed zou uiterlijk op x januari 1960 in werking moeten treden met 250 miljoen dollar. In dit verband wees de minister erop, dat er jaar lijks 85 miljard dollar voor bewape ning wordt uitgegeven. In de krant Per hoofd der bevolking draagt Nederland jaarlijks ruim der tig cent bij in de hulp, die de Verenigde Naties aan de minder ontwikkelde gebieden verlenen. Met deze bijdrage, gelijk aan de prijs van een kleintje koffie, komt Nederland op de zesde plaats. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, donderdagavond in de Haagse Ridderzaal meegedeeld uijdens een plechtige viering door de Vereniging voor Inter nationale Rechtsorde van het twaalfjarig bestaan van de VN. Verdiensten Prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, algemeen voorzitter van de VIRO, wees op de verdienste van de Ver enigde Naties. Als voorbeelden daar van noemde hy het snelle bevaarbaar maken van het Suezkanaal en de op richting van een atoombureau en van een polltieleger, dat aan de grens tussen Egypte en Israël een eind heeft gemaakt aan talloze inciden ten. Eventueel zou ook langs de Turks-Syrische grens een dergelijk leger moeten komen. Kleedkamerdiefstal Morgen een bijzonder zaterdag-koopje voor de dames Onderscheidingen Draagt Veel meer dan in het verleden het geval was, dient hij dc voortzetting van het prijsbeleid het accent te vallen op prijs verlagingen waar dit mogelijk is, gezien bepaalde prijsdalingen op de internationale grondstoffenmarkt. PARAPLU'S i siiiös» ~h g ss«É§Éf%i (Van onze radloredactenr) /WAT IS ER NOU NOG OVER?' zeiden in de lente van dit ,jaar de radiomensen in Hilversum tegen elkaar. De 'uittocht' uit de VARA-studio was voltooid en de fatale datum, die het nieuwe seizoen zou inluiden 12 oktober stond feitelijk: al ,voor de deur.. Wat zijn een paar maanden om een telkens terugkerend sa terdagavondprogramma voor te, bereiden als de zomervakanties daar nog tussen zitten en als je een volkomen nieuw gezelschap moet formeren? Luc-én Ton Trekken-.. J<i, waarom niet? Het „oh Meter" is niet Tan de lucht, want nadat de heer A. Maat van de Gor- delweg onder het tante Leen-achtige motto „oh Meter" aan de lezers had gevraagd om de te levisie-bezitters tege moet te komen door 's avonds tussen acht en half elf zo mogelijk geen. elek trische apparaten te gebruiken (vooral de apparaten die niet ontstoord zijn), na dit vriendelijke verzoek met drie „oh Pieters" te heb- ben. beklemtoond, ontvingen eon pittige reactie van de heer Van Gel der, die ook al met „oh Pieter" be gint. En wat zegt de heer Van Gel der? ,Mag ik umede namens veel meer niet-televisiebezitters verzoeken de heer A. Maat te antwoorden, dat niet iedereen in het bezit is van een tele visie-apparaat, maar dat wel veel mensen in het bezit zijn van een oud radiotoestel waarvan het aeluid gro tendeels wordt weggehaald, wanneer bij de buren de televisie aanstaat en dan meestal nog knetterhard? Als mijnheer A, Maat wil dat 's avonds van acht tot hall elf alles moet wij ken voor het televisiegenot dan moet hij maar eens naar de minister schrijven of er geen nieuwe wet kan worden gemaakt. Een wet, die ons verbiedt radio's, TL-buizen, elek trische scheer apparaten, strijkijzers bromfietsen enz. te gebruiken. Iedereen zoekt 's avonds zijn eigen bezigheden en mijns inziens gaan de mensen 's avonds niet voor hun ple zier strijken o) zich scheren". Zo'n brief lükt op 'n projectiel: vindt Pieter. Even richtenboem. en het teievisiegenot ligt aan gruze lementen. Maar in ernst: Laten wij, oh tele- visiegenieters en niet-televisiegenie- ters, bezitters van.oude en bezitters van nieuwe radio's, laten wij de za ken in alle gemoedstust en redelijk bekijken en geen ruzie maken. Laat de ene partij vooral niet hard gaan roepen: „Wij? Nee, jullie!" en laat de andere party niet zeggen: „Boeh, wy? Ach kom, jullie!", maar laten wij proberen in vrede en verdraag zaamheid met elkander te leven. Na tuurlijk zal er 's avonds (ook wel eens met een niet ontstoord appa raat) gestreken moeten worden en natuurlijk ontstaat daarby voor de televisiegenieter hinder. Maar kun nen wy als grote mensen niet probe ren die hinder over en weer tot het minimum te beperken? En zyn eer toch nog moeilijkbeden? Organiseer dan fluks een ronde-tafelconferentie, waar ieder het zijne kan zeggen en gezameniyk geprobeerd moet worden om een oplossing te vinden. Zouden er nu werkelijk mensen zyn, die zeggen: „Hee de buren heb ben televisie. Fyn, nu een uurtje mya niet-ontstoord apparaat aan zetten"? En zouden er nu werkelijk buren zijn die denken: „Ha nu gaan we benedenbuurtje plagen. Draai om die knop. Harder!"? De heer A. Maat kwam met een vriendelijk verzoek en de heer Van Gelder antwoordt: „Ja, maar dat kan met altyd". En zo heeft in alle vriendschap ieder het zyne gezegd. Nou dan... Jk heb een zoontje, 's Avonds maakt hij eerst zijn huiswerk en speelt dan nog wat op de vloer. Nu hebben onze buren geklaagd over de herrie boven hun hoofd. Ook over het gezang van het kind in de och tend was men niet te spreken. Nu wil ik vragen: kunnen ze hiermee ons ons huis ontzeggen De technische VN-huIp zal, naar men hoopt, over enige jaren ongeveer 50 miljoen dollar per jaar omvat ten. Zij is reeds van 20 miljoen in 1950 tot 31 miljoen dollar in 1957 ge stegen. Het aantal aan deze hulp deelnemende landen steeg van viif tig tot tachtig. De meer dan 10.000 onder wie 650 Nederlandse deskundigen, die tot 1957 zijn uitgezonden, waren van tachtig verschillende nationaliteiten. Voor opleidingen in hoger ontwikkel de landen zyn ruim 10.000 beurzen verleend. Bijna 600 buitenlanders kre gen in Nederland een opleiding. Voorts deelde de bewindsman mee, dat voor een jaarlijkse verhoging met twee percent van de levensstandaard van de minder ontwikkelde volken ongeveer tien miljard dollar per jaar nodig aal zyn, waarvan de minder ontwikkelde gebieden slechts een vierde zelf kunnen opbrengen. De rest zou van de industriële landen moeten komen, die thans jaarlijks nog ongeveer slechts drie miljard aan kapitaal overhevelen. Omdat het van het grootste belang dat de minder ontwikkelde ge bieden tot de vrije wereld blijven be horen, deed mr. Luns een beroep op de collectieve verantwoordelijkheid voor de schrijnende levensomstan digheden, waaronder nog twee derde der wereldbevolking leeft. Spraken wy over een ronde-tafel conferentie? Welaan ook op brief schrijfsters trap schynt er een nodig te zyn. Eerst even een kort antwoord: Er zijn twee redenen voor huurop- zegging: „Onbehoorlijk gebruik van de woning" en .Huurschuld". Maar nu: Wanneer een kind niet al te luid op de grond speelt en des morgens een vrolijk lied laat schal len, kan daar geen buur bezwaar te gen hebben. Speelt het kind wat al te luidruchtig dan zal moeder hem moeten waarschuwen. En dan Is er werkelijk geen strenge huisbaas bij nodig... En verder, een kind moet zijn spel hebben. En dat spel kan wel eens wat luidruchtig zyn. daarvoor is het een kind. Pieter vindt dat wij daar niet al te hard over moeten strui kelen. Wordt het echter al te la waaiig dan kan de ouders vriende lijk verzocht worden om in te grij pen. Redelijke vaders en moeders zullen zeker aan zo'n verzoek vol doen. Maar om de zaken nu ineens zo scherp te gaan slijpen? Op naar die conferentie. Tienjarige Dick Bouwen, Sophia- kade 82 te Rotterdam, heeft zo wordt mij verteld bij voorbaat al gedanst en gesprongen omdat-ie in de krant komt. Ja jongen, dat ts ook heel wat; niet ieder komt er in de "krant Toch heeft Dick dat plaatsje in Pieters kolom best verdiend. Hij vond ril. op de Goudserijweg een parte- monnaie met bijna vijfentwintig gulden en een briefje voor reparatie van een horloge. Via dat briefje Jcwam hij bij de blije eigenaresse: mevrouw De Groot, die hem een gulden en een sinaasappel schonk. Nu zit hij in de verbeelding dat hij in de krant komt" loordt Pieter geschreven. Hij staat er al in, me- vr0UW Aanbod Vandaag hebben wij de volgende aan biedingen genoteerd: twee éénpere. ma trassen en een haard (beide bestemd) van v. S. uit de Kusslsclicstr., een twee- pltsgasstel (bestemd) von F. uit de Twee bosstraat, een ronde tafel (bestemd) en een stoel van K. uit de Catharlnaatraat en een driedelig bed (bestemd) van I. van de Zuidergracht te Delft. Verder Kregen wij nog aangeboden: een haard (bestemd) van B. uit de WesterbeeK- Btraat, capsules en zilverpapier van K. uit de Kontngsvcldestraat en een heren- flets (bestemd) van H- uit de Oosten damstraat. Voor de Koffiemolen Kregen .we nog vele punten toegestuurd van: D uit de Egelantierstraat, van K. uit de Eben Haëzerstraat en van twee onbeken den. Relsbonnen kregen wl) van B. uit de SI de Bruïnestraat te Ridderkerk. De spreeuwe-oot werd bijgevuld met gul dens var van de Schulpweg, S. uit de Aakstraat en van H. uit de Nieuwkuyk- straat. Alle aanbieders onze hartelijke dank. Verlies Mevr. Van de Water, Voetjesstraat 78. heeft nog steeds niets gehoord over het zwarte damestasje met het zeer grote bedrag aan geld, dat zij op zater dag 12 oktober laat op de avond heeft verloren. Van de Jertcholoan ls zij met een van de laatste trams naar huls ge gaan. Kom vinder, denk er aan dat deze bejaarde mensen zeer gedupeerd zijn. Verlies Zaterdagmiddag miste mevr. Volwerk, Fauius Polderstraat 64, tussen de Goudse rijweg en de Watertngbestraat een k 1 n- derwantje. Vondst Henny van der Meer, Cathartnastraat 7b. heeft dinsdagmiddag ln de Frits Ruysstraat een linker bordeau-rode glacé dameshandschoen gevonden. ,W« staan nog slechts aan het be gin van de zo noodzakelijke aanpak van deze beangstigende situatie. Tot dusverre is slechts tergend langzaam en betrekkeiyk weinig ingrijpend op getreden," zo besloot de bewindsman waarschuwend. Een versnelde niet alleen mate riële, maar ook sociale ontwikke ling van-de achtergebleven gebieden zal z.i. leiden tot vermindering van politieke spanningen. Prof. De Gaay Fortman meende, dat hier ook een taak ligt voor de centrale ondernemers- en arbeiders organisaties. Advertentie I.M. Op aanwijzingen van. de recherche te Bergen op Zoom is te Arnhem zekere G. S. aangehouden die ervan wordt verdacht, tot twee maai toe zün slag te hebben geslagen op het sportpark Bozenoord te Bergen op Zoom. Tijdens een worsteling tussen de insluiper en een parkwachter had de onbekende een rijbewijs verloren, waar de politie van Bergen op Zoom een aanwijzing aan had. Het zoeken in de stad leverde geen resultaat op, want S. was met een taxi naar Breda gereden en had daar de trein gepakt naar Arnhem. S. bleek geen onbekende van de politie te zyn. Hy zal ter beschikking van de politie te Bergen op Zoom worden gesteld. Van de zeven portemonnaies en twee portefeuilles die hij in de kleed kamers had buitgemaakt, werd er niet een op hem gevonden. Een zaterdag-aanbieding, die ons moeite gekost heeft en waarop wij_ bij zonder trots en waarmee U ongetwijfeld erg mee ingenomen zult zijn. •n Drie eeuwen geleden werd Abra ham Gabema door Jan van Riebeeck uitgestuurd op een expeditie naar het binnenland van Zuid-Afrika. Hy ont dekte de Paaxlvallei, een ideaal ne derzettingsoord. Tydens de thans in Paarl gehouden herdenkingsfees ten werd een nieuw naar hem ge noemd park officieel geopend. Advertentie LM. uitsluitend eerste kwaliteit eerste keus. In een aantal mode, kleuren met naad in de kleuren. Prachtige kousen A A Q van 3.95 p. paar W 2 p. voor ^m* (Van onze parlementsredactie) By het verlenen van onderschei dingen pleegt niet aileen rekening te worden gehouden met de waarde van iemands gedragingen, maar ook met zyn functie of rang in het maat schappelijk bestel. Veie Tweede-Ka merleden herinneren hieraan in het verslag over de begroting van Alge mene Zaken, zy vragen of ook de re gering niet meent, dat het rekening houden met de laatstgenoemde fac tor in de huidige verhoudingen niet langer op zijn plaats is. Advertentie I.M, X*. Kleding BINNENWEG - PLEINWEG 196 ROTTERDAM De bestuurder van de personen auto, die woensdagavond te Eindho ven de 15-jarige S. dodelijk heeft ge wond en het I6-jarige meisje L. ern stig letsel toebracht en daarna is doorgereden, heeft zich in de nacht van woensdag op donderdag bij de politie gemeld. De man, de 32-jarige woonwagen bewoner A. M., die onder drank- invloed was, verklaarde van het on geval niets gemerkt te hebben, doch latex van medekampbewoners te heb ben gehoord wat er was gebeurd. M. is in arrest gesteld en wordt maandag in Den Bosch voor de of ficier van Justitie geleid. De politie acht alle reden aanwe zig, de verklaring van M. in twijfel te trekken. Het ongeval ging name lijk met zo'n hevige klap gepaard, dat personen ver in de omtrek het hoorden, de auto werd hierbij zwaar beschadigd en verloor bovendien een van de koplampen. Met één lamp ls M. toen verder gereden. De politie heeft op zoek naar de eigenaar van de auto, die kort na het ongeval nabij het woonwagenkamp werd aangetroffen, nog dezelfde avond het gehele kamp doorzocht, maar. M. was niet te vinden. By zyn melding verklaarde hy 's avonds nog ergens op visite te zyn geweest en pas laat thuis te zyn'gekomen, waar hy pas van het. gebeurde ken nis kreeg. De politie verzoekt ieder die van dit ongeval getuige is geweest, zich alsnog te willen melden op kamer 12 van het hoofdbureau voor het ge ven van inlichtingen. Wij beloofden U Jubileum aanbiedingen die U nooit meer zou vergeten een feest voor al onze klanten nu, laat het dan feest zijn, ook bij U. Want morgen gaatUJubileum kop en schotels kopen ivoorkleurige moderne kop jesmet pastel kleurige schotels. Zesduizend stuks staan er voor U klaar en de normale prijs, vijfentachtig cent, moet U maar vergeten, want U gaat ze kopen stuk voorstuk voor nog geen veertig cent. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze kop en schotels, twee mo dellen met hoog of laag kopje, voor De minister van Economische Za ken, prof. dr. J, zyistra, heeft dit de vertegenwoordigers van indus trie, groothandel, verbruikscoöpera ties en werknemers laten weten tydens een bespreking, donderdag middag op het departement van Eco nomische Zaken. In het byzonder legde hy er daar- by de nadruk op, dat waar hy in het verleden akkoord is gegaan met een doorberekening ln de eindpryzen van prijsstijgingen, hy er thans vanuit gaat, dat prijsdalingen van de grond stoffen nu ook onverkort in een prijsdaling van het eindprodukt tot uitdrukking zullen worden gebracht. De vertegenwoordigers van de ondernemers hebben hun instemming betuigd met het in deze zin te voeren Prijsbeleid. Gezien de van bedrijfstak tot be drijfstak verschillende situatie is be sloten, dat over de concrete uitwer king van dit beleid met afzonderlijke sectoren van het bedrijfsleven of af- zonderlyke bedryfstakken nog nader overleg zal worden gepleegd. Advertentie LM. Anno 18 94 Grootste sorteriog Ook voor ovortrokkit •n reptrorwn* HOOGSTRAAT (58 - ROTTERDAM 27903 de niet alleen een gave, T TTTQTT7 RTTPQ maar ook ontroerende film 1-i UXu J. Lil X .11 O wig^ geMenWaareChU" «ttVEBSDM I, vrijdag wmg mag gewen. .Niet kleiner dan de we. De discussiegroep, die reld'. Vanavond van half daarna aan het woord tien tot tien uur het laat- kwam, sprak meer om de ste programma in de reeks In opdracht van de stichting Pro Juventute te Arnhem t'jim heen dan erover. Men over het werk en streven vervaardigde Kees Brusse naar een scenario van zijn had beter de film voor zich van de 'Nederlandse Orga- vrouw Mieke Verstaete, gebaseerd op een gegeven van zelf kunnen laten spreken, nisatie voor Internationale Piet Apoi, een filmpje, dat gisteravond is vertoond in zy behoefde waarlijk geen het televisieprogramma van de VARA. commentaar, zeker niet in Het i» een voortreffelijk filmpje geworden, dat als titel draagt De Paraplu. Kees Brusse werkte met heel bescheiden en simpele middelen. "Wat is er nou nog over?* ver zuchtten dan ook de radiomensen, die zwaar belast waren met de zorg voor het blokprogramma, waar uiteraard de geconcentreerde aan dacht van luisterend Nederland op gevestigd zou zyn. Joop Koopman, de regisseur, was een van die mensen. Hij had al eens met een potloodje boven een blanco papier zitten mijmeren en was tot de volgende conclusie ge komen: een muziekprogramma ma ken is geen kunst, We hebben het Métropole-orkest en we hebben goe de arrangeurs. Aan goede tekst schrijvers ook geen gebrek: Kees Stip, Fiet Heil en Michel van der Plas, om er maar enkele te noemen. Het ging dus om de acteurs: om uitvoerenden, wel te verstaan, die bereid zouden zijn met deze tekst schrijvers in zee te gaan, vooropge steld, dat de tekstschrijvers anders om ook deze bereidheid zouden tonen. Joop Koopman moest toen ineens denken aan L u c L u t z. Toen hij nog het ziekenprogramma ver zorgde, had hij hem eens een paar kear met Jules de Corte in een uit zending gehad en dat was fantastisch geweest. Maar zou Luc Lutz in een bont programma willen staan? Hy werkte by de Haagse Comedie en had veel meer een naam te verliezen dan te maken. Had hy behoefte aan een radioreputatie? De ether is genade loos en een eenmaal gevierde artiest kan snel vallen. Joop Koopman trok de stoute schoenen aan en Luc Lutz zei ja. En toen ging Koopman meteen maar eens verder neuzen in deze talentvolle familie en hy slaagde er in ook Lues broer Ton tc engageren. LUC LUTZ „.naam te verliezen deze vorm. De Paraplu ls feitelijk De film is bovendien bij en stomme film in die zin. zonder eenvoudig gehouden dat er ln het geheel geen en nergens wordt het pro- sprekende of natuuriyke bleem van de jeugdontspo- Bijstand' (Novib). In deze uitzending wordt de uit slag bekendgemaakt van de Novib-prijsvraag. Men hoort o.a. prins Bernhard en dr. W. Drees. Aan dit programma werken mee Ted Logeman, Guillaume van der Graft en Jules de geluiden b|j zUn opgeno- ringen overtrokken, men. Af en toe wordt er wat commentaar gegeven en voor het overige heeft Brusse zich bediend van uitsluitend muzikale, maar bijzonder fascinerende illu straties, waarvoor het vak manschap van Cor Lemat- re borg stond. De beelden moeten voor zich zelf spreken en zij De BBC gaat proeven nemen met het systeem Corte. van 625 beeldiynen, dat in Ter gelegenheid van de de meeste landen op het 7gste verjaardag van Wil- Oharles, bet jongetje, dat continent van toepassing is. iem Andriessen speelt van- in deze rolprent de hoofd- Engeland zelf werkt met figuur is, is het kind van 405 lijnen. De BBC wil ver twee keurige ouders, die gelijkingen trekken, hem evenwel oneindig te 'Wij hopen, dat deze kort doen aan liefde en proefnemingen een duide- warmte. lijker inzicht zullen geven De paraplu, die zy'n moe- in de problemen, die zich der iedere morgen plecht- kunnen voordoen, wanneer statig aan vader overturn- digt. wordt een symbool: een symbool van veiligheid doen datop boeiende en beschutting, en door een wyze, vooral door de rijk- complex van deels ook psy- heid aan ideeën en ds chisobe oorzaken komt voortreffeiyke montage, Charles tot de diefstal van waarvan de droom ln het een paraplu, verhaal een uitstekend Kees Brusse, die de regie voorbeeld is. en de produktie had, lever- en drie te wijzigen. avond om tien uur het Ra dio Filharmonisch Orkest o.l.v. Bernard Haitink wer ken van deze componist. HILVERSUM H, vrijdag 'Pezen van de vrede' (vanavond om vijf voor besloten zou worden wat half negen» is een pro- betreft de nog ongebruikte gramma, samengesteld door kanalen vier en vijf over te de sectie radio van de Ver, gaan op 625 beeldlijnen.' zo Naties, werd bekendgemaakt. De ■fc "De lange weg'. Van- BBC ontkende, dat het de avond om tien voor half bedoeling is het beeldlijnen- tien de tweede aflevering systeem voor dc nu in ge- van een serie radio-docu- bruik zijnde kanalen een mentaires, gewijd aan uw kostbaarste bezit. Zo kreeg de nieuwe troep snel ge stalte. Het wachten was nu feltelyk alleen nog op de teksten. 'En wat dat betreft moet je ze de jongens vaak uit de handen trekken,' zegt Joop Koopman. De leveringen voor het nieuwe zaterdagavond program ma, dat inmiddels de goed gevonden titel 'Plein 8 uur 13' had meege kregen, vormden daar geen uitzon dering op. De fatale datum was niet ver meer, maar de teksten waren dat biykbaar nog wel. 'We broeden nog op ideeën,* zeiden de acteurs, en: 'heus, het komt.' Natuurlijk kwam het. Op het nip pertje. En toen nog de repetities. Soms 10, 20, 30 keer zweten op één tekst. Op den duur kun je haast niet meer kiezen. Nieuwe zorgen voor de regisseur. Hoe krijg je al die lui voor de eerste opname tegelijk bij elkaar? Dat vergt TOM MANDERS waarom geen üör langO„ soms een hele dag telefoneren. En dan staan ze eindelijk allemaal om de microfoon en als het dan met één kleinigheidje even niet meezit, krijg je meteen toeten als: 'ik werk nooH meer aan de radio mee.' Maar als M dan na twee regels merken, dat hel weer prima gaat, is de stemming aS omgeslagen. 'Iedereen is echt lief geweest,' zegt Joop Koopman. "Er is geen kwaad woord gevallen, hoewel iedereen de zenuwen had. We stonden te trillen op onze benen, maar ondanks al die spanningen heeft niemand gevloekt en het zijn toch allemaal heel gevoe lige zieltjes.' Van at die moeilijkheden weet de luisteraar niets of nauwelijks iets. 'We krijgen brieven,' zegt Joop Koop man. 'Waarom laten jullie Wim Kan niet iedere zaterdagavond optreden?' We zijn al blij, dat we hem eens in de twee jaar op oudejaarsavond kunnen krijgen. 'Waarom geven jullie Wim Sonneveld of Tom Man dors niet een uur achter elkaar?' 'Ja, ja, waar zouden ze de stof van daan moeten halen?' Een ding stond bij het nieuwe programma bij voorbaat vast: nieuwe wegen. Geen gerenommeerde lolbroeken meer. Uitzendingen zon der een overvloed aan lawaai. Leg er maar wat cabaretsfeer in. Het is een recept, maar het is al tijd afwachten hoe het bevalt. De re gisseur kan niet meer doen dan kok kerellen met de ingrediënten. En daarvoor heeft hij dan niet meer dan twee uur. Want als de complete show zater dagmiddag om zes uur is opgenomen, lijkt het wel of de wijzers van de klok ineens sneller gaan draaien en of het zo acht uur is: het uur U. Dan moeten alle bandjes op de meest vakkundige wijze zijn gemonteerd, de oneffenheden uit de opname zijn weggewerkt en moet het geheel door de recorder draaien als een goed ge olied programma. Als u dat allemaal ia uw achter hoofd hebt, zult u a.s. zaterdagavond misschien met nog meer belangstel ling of plezier luisteren! Beo bode met «Ut merk i« een waardevol werk

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2