Kleuterschool vóór de opening al te klein De Paddestoel schiet nu snel uit de grond <!k Méér openbare scholen vooral in de wijken Lyceum blijkt in een behoefte te voorzien ,Kind in het gezinin Vlaardingen geopend HARMONIE WORDT 'N VOGELPARADIJS KR00N#RADI0 bbb^bssbssbssbbbsssemb Klein nieuws uit Schiedam Beurs van HFS trekt velen Volksonderivijs Vlaardingen: Concert door harmonie OBK Cabaret voor glaswerkers ABTK huldigt D. van Vliet Spelregeltesten VKC heeft het financieel moeilijk Michiel Jan nog op de helling Frans v. d. Burg Expositie in Vlaardingen m Wat zij vingen iJM-wmm Mmm Burgerlijke Stand Wisselkoersen Meer contact tussen bestuurdersbonden Goede heropvoering werk A. M. de Jong Werk aan de winkel ?ll lil m sas HET VRIJE VOLK DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 PAGINA 4 Moeite ivaard Bubbel beglaasd ZAKAGENDA'S (Van een onzer verslaggevers) Het bouwen van scholen blijft noodzakelijk in de zich snel uitbreidende gemeente Vlaardingen. Op de verlanglijst van het openbaar onderwijs staan kleuterscholen, lagere scholen en een eigen gebouw voor een gemeentelijk lyceum, dat nu, na twee aangiften en toelatingen van leerlingen reeds in een grote behoefte blijkt te voorzien en bezocht wordt door leer lingen, afkomstig van vrijwel alle Vlaardingse openbare scholen. Zeer urgent Méér lolmlen llfl i| IÉ- Jpl ■M ''Van een onzer verslaggevers) nat ^rr1! °P hei °5enbHk drie openbare kleuterscholen. Dat zijn de Klaproos, de Paddestoel en de Zonnebloem. Twee van deze drie scholen zijn in een „eigen" schoolgebouw gehuis vest. De derde, de Paddestoel, zal heel binnenkort onder een eigen dak komen. Tussen de Seringen- en de Meidoornstraat wordt hard gewerkt aan de afwerking van een gloednieuw gebouw. Vóórdat het nieuwe gebouw in gebruik zal worden genomen de officiële datum is voor zover wij zijn ingelicht nog niet bekend staat reeds vast, dat de ruimte niet toereikend zal zijn om het grote aantal kleuters, dat op de wachtlijst staat genoteerd, te herbergen. (Naar verluidt zal het wel na Kerstmis worden vóór de eerste leer lingen over de nieuwe drempel trekken). Enige tijd gelede» hebben de Tech nische Bedrijven de muntmeters ver vangen door „doorlopende" meters. De penningmeters konden wegens te weinig personeel niet meer gehand haafd blijven. U begrijpt dat vele mensen, vooral gewone arbeiders met grote gezinnen, de betaling over maanden van het gebruikte gas niet kunnen betalen, zodat de rekening van gas én elektra gezamenlijk te hoog wordt en afsluiting volgt. Kun nen de gemeenten geen andere me thoden vinden, bij voorbeeld door het plaatsen van meters waarin men gul dens of kwartjes kan deponeren? De „rekening" zou dan te allen tijde aanwezig zijn. A. Venzelaar, Vriendschapstr. 12 b. Schiedam, (Van, zijde der Technische Bedrij ven deelde men ons het volgende meeVoordat men de ..doorlopende meters" plaatste is overleg gepleegd met de gas-commissie uit de gemeen teraad. Er toerden geen bezwaren ge opperd. Het systeem dateert nu reeds vanaf een half jaar geleden, en nim mer werd, zo zei men ons, een klacht gehoord. Afsluitingen zijn niet voor gekomen. Drijfveer voor de vervanging is in derdaad het grote gebrek aan perso neel geweest. Ook in vele andere ste den zijn de muntmeters afgeschaft. De verbruikers zullen 'n zekere dis ciplinemoeten opbrengen om geld voor het gas opzij te leggen, zo meent men bij de T.B. Voor de elektriciteit rekening wordt dat immers ook al gedaan? Het plaatsen van guldens- of kwartjesmeters is niet te verwezen lijken; dergelijke mechanismen zijn nog niet ontworpen. Van de zijde der Technische Bedrijven verklaarde men ons nog dat bij bepaalde moeilijkhe den uitstel van betaling heus wel kan worden verleend. Men dient zich' dan met het bedrijf in verbinding te stel len. Red. HVVJ. Het feit, dat het schoolgebouw al te kiein is, voordat het is geopend, acht de vereniging Volksonderwijs „teleurstellend". Door de stichting van een dependance in de Dr, De Visserschool in Vlaardinger Ambacht zal echter voor méér ruimte worden gezorgd. Te betreuren vindt de verenig' Volksonderwijs het voorts, dat ,c Paddestoel en de dependance, tie beide aan de Kethelweg zijn gele m, in de behoefte aan openbaar kleuter onderwijs voor geheel Vlaardinger Ambacht en de Babberspolder zullen moeten voorzien. Volksonderwijs vraagt zich af wanneer in dit gedeelte van de polder bij Vlaardingen-Oost ge legenheid voor openbaar kleuter onderwijs zal komen. Ondertussen nadert het gebouw, waarin de Paddestoel straks zal zijn gevestigd zijn voltooiing. En, we moe ten het er meteen bijzeggen, het wordt de moeite waard. Als we ons niet vergissen, dan komt architect J. Steensma uit Vlaardingen met een modern schoolgebouw uit de bus, dat straks één oer aardigste van Vlaardingen zal zijn. Geheel volgens de wensen van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting is de nieuwe school een „houtrijke" school geworden. Verder zal er centrale verwarming in worden aangebracht en een grote luifel is gebouwd voor het onder brengen van autopeds, fietsjes enzo voorts. Ouders, die hun kinderen uit de 'lichte en ruime lokalen, liever ge zegd „speelruimten", komen afhalen, zullen kunnen wachten in een spe ciaal voor dit doel ingerichte wacht ruimte. Verder is er een vrij grote ontmoetingshal, drie werklokalen, een speelwerklokaal, een hoofden- kamer en een bergruimte voor speel- werktuigen. Alle lokalen hebben reeds dubbel beglaasde tuimelramen met inge bouwde zonnewering met „luxaflex Venetian blends". Als de tuimelramen „open" staan, dan is de school een openluchtschool gelijk. Door de dubbele beglazing zal het zuinig stoken zijn in de winter en er zullen geen hinderlijke luchtstromen ontstaan. In de zomer zal het overal in de school koel blijven! Binnen in de school wordt op het ogenblik koortsachtig gewerkt om alles tot in de finesses af te werken En al binnenkort zullen de grote hekken kunnen verdwijnen, die de schooi tot nu toe van de buiten wereld hebben afgesneden. Advertentie IM. SCHIEDAM Velen hebben vanmorgen, direct na de „in alle stilte gehouden" ope ning van de najaarsbeurs van de Herman Frantsenstïchting in Vlaar dingen, in de Ylsbank aan de West- havenplaats al een bezoek aigesto ken. Vooral de belangstelling van de Vlaardingse huisvrouwen was uit stekend. Op overzichtelijke wijze zijn de dikwijls zeer fraaie produkten van de hand van minder-vaiiden, die on der auspiciën van de stichting aller lei werk verrichten, in de Visbank uitgestald. Veel nuttige en aanlokke lijke Sinterklaascadeaus en tal van stevige -schoonmaakartikelen gingen reeds van de hand. Vanmorgen heeft de directeur voor Maatschappelijke Zorg, de heer C, M. de Jongh, met een kort woord de beurs geopend. Hij gewaagde van de sympathie die dit werk ten behoeve van minder-vallde stadgenoten ver dient en hoopte dat de beurs zal be antwoorden aan de verwachtingen. De beurs is tot en met 7 november dagelijks geopend van 9—12 uur, van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9.30 uur. De film „The Glenn Miller Story' zal op woensdagavond 13 november voor leden van de Algemene Bond Mercurius in het Volksgebouw wor den vertoond. Aanvang 8 uur. De tentoonstelling van schilderijen van Ger Lataster en van tekeningen en grafiek van Theo van der Horst zal op dinsdagavond 12 november in het Stedelijk Museum worden ge opend door de heer Redeker, kunst- kriticus te Amsterdam. De expositie duurt tot 12 december. De jaarlijkse verkiezing voor de le denraad van de coöperatie DES heeft dezer dagen plaats gehad. Er moest voorzien worden in zestien vacatures. Aangezien ook zestien kandidaten werden gesteld, werden alle bij en kele kandidaatstelling verkozen ver klaard. De gekozenen zijn (in alfabetische volgorde)W. van Beek, M. Boom sluiter, F. Bos, D. G, H. Busscher, H. van Hoogdalem, T. Kalkhoven, B. Kerssen, J. Kiela, H. Leenmans, A, Molendijk, Fh. G. Poort, J. F. Schef- fer, C. Schriel, J. Spermon, W. Ver- hart en mevr. J. Wielhouwer-Smit. Prijzen van maandagmorgen: Volle haring EW 46.40; Steurharing EW 34.30—37.10; IJle haring EW 29.80. Aldus het zojuist verschenen eerste nummer van „Openbaar-Onderwjjs- Nieuws", een orgaan, dat door de afdeling Vlaardingen van de vereniging Volksonderwijs In het leven is geroepen. De vereniging, die in haar banier „onverdeeld naar de openbare school" voert, Is van plan In de toekomst op onregelmatige tijden met het nieuwe blad te verschijnen om de leden van Volksonderwijs In Vlaardingen van de belangrijkste gebeurtenissen op onderwijsgebied op de hoogte te houden en daardoor ook het contact onder en met de leden te onderhouden. Het blad pielt in een beschouwing over 't openbaar onderwijs in Vlaar dingen voor de invoering van het openbaar nijverheidsonderwijs in Vlaardingen. „Deze tak van onder wijs zal zeker ook van alle openbare scholen, leerlingen ontvangen." Het technisch onderwijs zal voor zieningen gaan vragen, wellicht uit breiding van het lager technisch on derwijs zelf of uitbouw van dit naar het uitgebreid technisch onderwijs, VLAARDINGEN. De opbrengst van de zaterdag in Vlaardingen ge houden collecte ten bate van de Blindenzorg heeft in totaal een be drag van 2286,50 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingens wethouder M. H. L. Weststrate heeft gisteravond onder zeer grote belangstelling de tentoonstelling „Het kind in het gezin", die door de Vlaardingse Vereniging voor Gezondheidszorg met zorg in een bovenzaal van OBADJA is ingericht, geopend. Van- daag en morgen is de expositie te bezoeken. De tentoonstelling heeft als doel voorlichting en inzicht te geven op het gebied van moederschapszorg en binder hygiëne. De nadruk ■wordt vooral gelegd op het jonge kind met al zijn lichamelijke en ook geestelijke behoeften. Het harmonieorkest „Oefening Baart Kunst" geeft donderdag in het Passage Theater een uitvoering, waaraan ook het jeugdorkest onder leiding van de heer F. Carree mee werkt. OBK (dirigent D. Koster) zal ter nagedachtenis aan de overleden voorzitter, de heer K. F. van Pelt, „Ases dood" uit de Peer Gynt-suite van Edvard Grieg uitvoeren. Na het concert wordt de film „Doctor at sea" vertoond. Het bestuur van OBK is als volgt samengesteld: A. de Bruijn sr. eerste voorzitter; W. H. J. Overdijk, tweede voorzitter P. L. Verlinde,, Filips van Bourgondiëstraat 27, secretaris; G. Schippers, tweede secretaris; C. J, v. Bruggen, eerste penningmeester en Chr. v. Greunin-ge, tweede penning meester. De personeelsverenigingen. Vegla en Vegisol honden op woensdag 6 november en de zaterdagen 16 en 23 november ontspanningsavonden in Musis Sacrum waar een cabaret variété zal worden opgevoerd. Me dewerkenden zijn Jan de Klein, Ju lia van Laar, De Hotcha's, Williams, Rita en Johny O'Neil en het dans- orkest The Rhythm Aces. Advertentie IM. vrijdag 8 november, 8 uur CHARLOTTE KöHLER me' YVETTE. DINSDAG Bioscopen: PA „o..Cs K-THEATER, 2 en 8.15 uur: Aiuar ls de dokter (a.!.). Uu.\OPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 u.: De neldon zijn vermoeid (18 jr). Apotheek: Fa. uouka, Hoogstraat 29. Diversen: IRENE, 8 uur: toneelavond Lutona. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Daar ls de dokter a.l.)- MONOPOUE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: De heiden zijn vermoeid (18 jr). Apotheek: Fu r-jka. Hoogstraat 29. Diversen: MÜ5IS SACRUM, S uur: variété Vegia-Veglsol. Cabaret- Foto's van de arts Nico Jesse, tekeningen, speelgoed, in het kort; Aile dingen, die hulpmiddelen zijn om het jonge kind tot een gezond en gelukkig msns te maken, zijn op overzichtelijke wijze in een kleine ruimte geëxposeerd. Kinderhygiëneverpleegsters, wijk zusters, een lerares K. en O. en een diëtiste geven ieder op hun terrein voorlichting. Men hoopt op - deze wijze nog méér mensen te bereiken dan alleen de mensen, die op cursus sen van de Vereniging voor Gezond heidszorg verschijnen. Tal van bestuursleden van vrou wenorganisaties en verenigingen kon dokter H. Hasper in zijn wel komstwoord begroeten; het zaaltje was bijna te klein om ieder te her bergen. Wethouder Weststrate zei in zijn openingswoord de taak van de kruisverenigingen, onder wiens auspi ciën de tentoonstelling, die al ruim I een jaar door Zuid-Holland trekt, 5 staat, een omvangrijke taak te vin- j den. HU wees op het feit, dat naast een goede voeding, ook een goede opvoe ding van de kleuter noodzakelijk is. De ouders kunnen op deze expositie zien, wat ze goed doen en wat er nog ontbreekt aan hun methoden. De wethouder hoopte ten slotte, dat vele Vlaardingse vaders en moeders zich naar Obadja zullen begeven om de expositie te zien! De Paddestoel nadert zijn voltooiing. Dat wil zeggen, dat de werkzaamheden aan de nieuwe kleuterschool, die in Vlaardingen tussen de Serin gen- en Meidoomstraat wordt gebouwd, nu snel vorderen. Als het nieuwe gebouw, dat naar ontwerp van architect J. Steensma wordt (en reeds voor het grootste gedeelte is) opgetrokken, na Kerstmis zal zijn geopend, dan zullen er drie openbare kleuterscholen onder een eigen dak zitten. Op de foto ziet u de ruime ingang en wachtruimte van de nieu we school in „ruwe" staat De ABTK ©e Eendracht te Vlaar dingen heeft In het Volksgebouw een geslaagde filmavond georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst is de heer D. van Vliet gehuldiffd, omdat hu 25 jaar lid was van de ABTK. Hij ont ving het zilveren insigne. De jubilaris en zijn echtgenote kregen een geschenk aangeboden. Dat geschenk werd hem wegens af wezigheid van de voorzitter overhan digd door penningmeester O. Brou wer. "Hij dankte de heer Van Vliet voor het vele werk, dat hU voor de afdeling heeft verricht en nog ver richt. Districtsbestuurder Jac. Hollaar be sprak daarop de stand van zaken in de organisatie. Hij verzocht de leden zich op te geven voor de winterscho- Ungsavonden die de ABTK weer or ganiseert. De films werden daarop met grote belangstelling gevolgd. Bestuurders van de afdeling Maas sluis, de heren Duist en Van der Berg woonden de bijeenkomst bij. Geboren; Ar ie J, z v A H Zwanen burg en P M C de Wolf; Robert, z v J S Siegersma en W Erdtsieck; "Wim, z v J J Fieggen en C P van 'tHoog; Maria A L, d v F C de Vette en A J M Ham; Jacobus, z v J Christen en T Hoogland; Teunis, z v T I Schou wenburg en P J de Jong; Adriana M, d v A Bos en A M Heijster. Overleden: S Crama, 45 jr. Hoekstra, 67 jr; S 4 NOVEMBER Engels pond 10,63—10,631 Amerik. dollar 3,791—3,79: Franse frank 89,77189,371 Belgische frank 7,591—7,60 Zwitserse frank 86,69186,741 Zweedse kro#i 73,37173,421 Duitse mark 90,311—90,361 Deense kroon 54,84154,891 Noorse kroon 53,141—53,191 Zwitserland (vrij) 88,46188,511 Canada 3,941—3,941 Italiaanse lire 60,731—60,781 MAASSLUIS. De jeugdige voet ballers uit Vlaardingen. Maassluis, en het Westland zijn weer in de ge legenheid om blijk te geven van hun kennis van de spelregels, Evenals het vorige jaar worden door de Scheidsrechtersveremgingen. weer een drietal spelregeiavonden ge organiseerd, met als inzet de wissel beker van Het Vrije Volk. De vorige week vond le eerste avond plaats voor de junioren uit het Westland. Eerste werden de ju nioren van Naaldwijk, die 85 van de 108 te behalen punten wisten te be machtigen. Woensdag 13 november om half acht vindt in de bovenzaal van „De Moriaan" de ontmoeting plaats van de junioren uit de Maassluisse ver enigingen. Deelnemers zijn VDL, Ex celsior, MVV uit Maasland en Rozen burg. De jury bestaat uit. de heren v. d. Linden, Rodenburg, Coenradie, Paalvast en Van Noord, De derde ontmoeting vindt te Vlaardingen plaats. Het ligt in de bedoeling om de drie clubs die het hoogst aantal punten behalen om de wisselbeker te laten kampen MAASSLUIS Zaterdag 30 no vember kan een belangrijke dag wor den voor hen, die woonachtig zUn in het gebied rondom de Nieuwe Waterweg en georganiseerd zijn in het NW, Op genoemde dag komen t in de middaguren de besturen van i de Bestuurdersbonden van Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis en Hoek van Holland bijeen in het Tehuis voor Zeelieden te Maas sluis. Het doel van de vergadering is om contact te leggen tussen de besturen om zodoende in de toekomst tot een nog nauwere en doelmatiger samen werking te komen, Een samenwerking die, reeds enige tUd in NW-kringen wordt gewenst en die noodzakelijk is gezien de stormachtige ontwikkeling langs de Nieuwe Waterweg en het Botlekgebied. aldus het biad, dat voorts meedeelt, dat alle scholen voor gewoon lager onderwijs in Vlaardingen alle goed bezet zUn. In enkele scholen moesten zelfs parallelklcssen worden gevormd. Voor de stadswijken Westwijk en Babberspolder wordt hierdoor het vraagstuk van nieuwbouw van scho len zeer urgent. Het is uitgesloten, dat de dr. A. Plesmanschool en de Hugo de Grootschool nog leerlingen zouden kunnen plaatsen uit de vele gezinnen, die zich in de Westwijk gaan vestigen. Het is duidelijk gebleken, aldus het blad, dat in de Babberspolder de Van Hogendorpschool, gedacht als openbare school voor het gedeelte van de polder bij Vlaardingen-Oost en als permanente school met een kleuterschool te bouwen aan de Van der Duyn van Maaasdamstraat, thans niet voor dat doel fungeert. Vóór men aan de permanente Van Hogendorpschool begint te bouwen, dient zich volgens Volksonderwijs in deze wijk reeds het vraagstuk van meer lokalen voor het openbare on derwijs aan. Ten slotte merkt de vereniging op, dat de Prins Bernhardschool voor voortgezet lager onderwijs als alle vglo-scholen wordt getroffen door de maatregel, dat jongens na de zesde klas doorlopen te hebben nu onmid dellijk worden toegelaten tot de voor bereidende klas van de lagere tech nische school. Volksonderwijs hoopt, dat deze school toch de belangstelling van het gemeentebestuur blijft.behouden om dat meisjes, die niet naar een huis houdschool gaan en jongens, die niet de .voorbereidende klas van de l.t.s. gaan bezoeken, voor hun nog reste rende leerplichtige leeftijd na de ge wone lagere school toch veelal op deze school zUn aangewezen. Nog steeds weet het Vlaardings Kunstcentrum niet hoe groot het definitief bedrag zal zijn, dat over 1958 ais subsidie van de gemeente zal worden ontvangen. Op de gisteravond In Vlaardingen door het VKC gehou den ledenvergadering werd de sub sidieregeling van het gemeentebestuur niet algemeen bewonderd. Het VKC heeft in de begroting voor het jaar 1958 het rompbedrag van het. jaarlijkse subsidie (dus het totaal te verwachten bedrag) weer begroot. Steeds moeilijker en riskanter wer ken wordt het voor het VKC. Steeds hoger worden de kosten, onder andere door de hogere uit koopsommen van de gezelschappen, die voor het VKC optreden, terwijl de basis van het subsidiebedrag per voorstelling gelijk is gebleven. Dit heeft samen met nog andere oorzaken (daling van het bezoek) ge leid tot verslechtering van de finan ciële positie van het VKC gedurende het boekjaar 1956/'57. Een verslech tering, die zich in het lopende boek jaar zeker zal voortzetten. Het zal grote moeite kosten om het VKC financieel gezond te houden, zo verwachtte de penningmeester. Michiel Jan ligt nog op de helling. De motortreiler, die gistermiddag van de werf A. de Jong te Vlaardingen in het Buitengat te water zou worden gelaten, is niet naar beneden gegle den. De oorzaak was geen onwillige ketting of een stroeve balk. Nee, de schroefas was niet in orde. Voordat deze as zal worden ge plaatst is hU eerst nog eens naar de fabriek in Groningen teruggestuurd om nog nagekeken te worden. De VI. 110, Michiel Jan, die voor reke ning van de Visserij MaatschappU Vlaardingen N.V., directeur de heer D. Kwakkelstein, wordt gebouwd, zal nu donderdagmiddag het water in glijden. Hopelijk! MAASSLUIS. De toneelvereni ging „Voorwaarts" gaf maandag avond in het Luxor-theater te Maas sluis een her-opvoering van het .be kende toneelspel „De martelgang van Kromme Lindert" van A. M. de Jong.- Ook nu gaf „Voorwaarts"er weer eer. sublieme creatie van dank zij het goede spel van aile medewerkenden en de stijlvolle regie van Jan Broer- se, Naar wU vernemen ls het niet uit gesloten dat Frans v. d. Burg, die enkele jaren terug overgegaan is naar het semi-profvoetbal en door Hermes-DVS werd gecontracteerd, binnen afzienbare tijd weer terug komt naar VFC. Op het ogenblik speelt v. d. Burg bij Hermes-DVS op de rechtsbuitenplaats. Volgens de „Sportkroniek" gaat J. Trooster van VFC naar De Hollan- diaan, terwijl ook W. Riedijk over schrijving naar deze vereniging heeft aangevraagd. Piet den Herder gaat Fortuna verlaten om het roodgele shirt voor het geel-zwarte te ruilen. En verder gaat H. J. de Koning van Zwaluwen naar TSB. (Van een onzer verslaggevers) In alle toonaarden sullen ze weer het hoogste lied trillen, in de prachtigste kleuren zullen ze weer pronken. We doelen op de 500 tot 600 exotische, inlandse en kleurkanarievogels, die van 13 tot en met 16 november in de Vlaardingse Harmoniezaal te zien zullen zijn. Voor de elfde keer wordt door de afdeling Vlaardingen van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers een grootse vogelshow georgani seerd. En niet alleen tropische en subtropische vogels worden in met bloemen en planten opgemaakte vitrines met moderne verlichting gehuisvest, ook Ara's en Kakatoes zullen het hoogste woord voeren en hun kleurigste veren laten zien. Advertentie IM. U belt, en onze ervaren Technici komen gaarne 's avonds bij U thuis om U volledig in te lichten over de aankoop van Televisie. Discrete credietservice De Harmonie zal weer een waar vo gelparadijs worden, waar het heerlijk ronddolen is. Ondanks het feit, dat er dit jaar door ziekte ongeveer hon derd vogels' minder zullen worden ge- exposeerd, zullen toch nog ruim hon derd verschillende soorten te zien zijn. Een zilvervleugel zebravink is een vogel, die nog nooit op een Vlaar dingse expositie te 2ien is geweest en zo zullen er weer tal van attracties zUn. De gemeentelijke plantsoenendienst in Vlaardingen is weer gevraagd de verzorging van bloemen- en planten- aanieg op zifch te nemen en speciaal voor de schoolgaande jeugd komt er een extra-attractie in de vorm van een wedstrijd. De school, die in verhouding met het grootste aantal leerlingen naar de expositie trekt (dat zal buiten de vaste schooluren moeten geschieden, want toestemming voor „onder de les uren" is niet verleend) za! een vitrine met verlichting cadeau kragen, die bevolkt is met een vogelpaartje. Dit zal een wisselprijs zijn. Wint 't het komende jaar weer dezelfde prijs, dan gaat de vitrine met inhoud de finitief naar de winnende school Ook ditmaal is aan de exposure weer een grote verloting verbonden met veel prijzen. De meeste loten zijn al van de hand gedaan. De expositie, waarop alleen vogels te zien zullen zijn, die het eigendom zijn van de leden, zal op 13 november door wethouder H. K. van Minnen worden geopend, om half acht. De Harmoniezaai, met in het midden weer de 2 grote volières en met ook op het podium een indrukwekkende vitrine, zal tot 17 november van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds geopend zijn. Vorig jaar trokken ruim 3000 be zoekers de controie voorbij en ook dit jaar verwachten de organisatoren vele bezoekers. De dag voor de opening zullen de keurmeesters A. Dommerholt. Den Haag, en C. Brokmeijer uit Rijswijk voor wat betreft de kanaries en de heren H. Langenberg en C. v. d. Herik, respectievelijk uit Boskoop en Amsterdam voor wat betreft de tro pische vogels, de geshowde dieren aan een strenge keuring onderwerpen. De vakaturelijst van het Geweste lijk. Arbeidsouieau Vlaardingen luidt deze week: BINNENLAND: Mannen. ROTTERDAM: Rijnvaartredery zoekt jongens van 15 tot 18 jaar ter opleiding aan boord van een inter naat schip. OLDENZAAL: Ned. Aardolie Mij, heeft vacatures voor mnl. arbeids krachten in de leeftijd van 22 tot 28 jaar, die ia het bezit zijn van diplo ma HBS B, ter opleiding. HENGELO: Gezocht wordt een ra dio-radarmonteur in de leeftijd van 23 tot 35 jaar. VENLO: Technisch bedrijfsleider gezocht; bekendheid met de drukkerij vereist. Vrouwen ROTTERDAM: Olieraffinaderij zoekt cantineserveersters in de leef tijd van 20 tot 35 jaar. Nederlandse Aardolie Mij., geves tigd te Oldcnzaal, vraagt voor bin nenkort te Rotterdam te openen kan tnor o.a. secretaresse, telefoniste, te- iexiste, asst. voor archief, steno-ty piste, serveerste en jongste bediende. SOEST: Hotel-restaurant in Soes- terberg vraagt een buffetjuffrouw. BRIELLE: Rusthuis zoekt ver pleeghulpen in de leeftijd van 21 tot 40 jaar. BUITENLAND JOHANNESBURG ZUID-AFRIKA: Leder- en canvaswarenfabriek heeft vacatures voor een bedrijfsleider, een zadelmaker en een leersnijder. Ken nis van de Engelse taal gewenst. Textielfirma zoekt een breimachine monteur, in de leeftijd van 25 tot 35 jaar. Kennis der Engelse taal vereist. Nadere inlichtingen by het Gewes telijk Arbeidsbureau, Oosthavenkade 78, Vlaardingen, dagelijks van 9 tot 12 uur, alsmede woensdagavond van 7 tot 8 uur. Ook inzake inlichtingen voor emigratie. JP&I 'iH, riasrl VLAARDINGEN. Korfbaluitslagen van zaterdag; Or Nass 1—DES 2 0—2 Or Nass 4—ODO 2 1—2, Or Nass c— Maassl a 50. Maass 2—Or Nass 2 afgelast, Kwiek a—Or Nass b 2—1. t

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1