w Herdenking in Amsterdamse Beurs: Anna Kethly: socialisme is alleen in vrijheid ie verwezenlijken Golden Fiction Advies genegeerd: geen hoger loon Britse ambtenaren Schreeuwers verwijderd IP Spreeuwenpraat Onder ons gezegd... toch maar liever Sturen Tories op politiek conflict aan? BRANDJE IN DELFT: DRIE GEWONDEN I aiJLWlEM. Nacht zonder morgen Moderne composities Rijk subsidieert in Sonsbeek Dr. Adenauer naar Londen Zo zacht - zo zuiverS Nog geen uitspraak in vergiftigingszaak of Prinses Margaret naar Brits Guyana BBC verliest kijkers Op aanhangwagen gebotst en gedood .1 6 HET VRIJE VOLK DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 PAGINA 3 Vals Bent PT (Van een onzer verslaggevers) Met een brede armzwaai hield mevrouw Anna Kethly, de onvermoeide, dappere Hongaarse vrijheidsstrijdster gisteravond in Amsterdam een bos vuurrode anjers omhoog. Met een liefdevol gebaar legde zij een boeket bloemen in de Hongaarse nationale kleuren voor zich op het spreekgestoelte. ter meulen M voor een goed geschenk Vraag deskundig advies aan de juweliet-horloger. -'u&s, „Be ben met va kantie geweest I meldt triomfantelijk spreeuwen- en na tuurvriend Kees van Dongen, die er zelfs nog een uitroepteken aan toevoegt. Dat kan ik wel enigszins begrepen: er zijn nu eenmaal niet ze .eel mensen die het laat ste deel van de ok tobermaand voor hun vakantie uitkiezen. Laat of niet; Kees van Dongen heeft die vakantie goed besteed. Hij zwierf rond door de duinstreek van Voorae en had enkele: „uitschieters" naar Flakkee en de kop van Rozenburg, het natuurmonument „De Beer", 'k Beken het eerlOk: Pieter had daar best bjj willen zijn. Vriend Van Dongen heeft ook nu weer bijzonder genoten van de vogel trek: „De vogels zoeken hun weg het meest in zuidwestelijke richting, over alle streken van ons land. Zij komen daarbij soms uit Scandinavië, maar ook uit Finland of Noord-Rusland. Steeds maar Vliegend in zuidweste lijke richting ontmoeten zij vroeg of laat de zee. Meestal durven zij breed water niet over te steken en dan buigen rij hun route om en vervolgen zij hun weg langs de kust. Daarom is de vo geltrek in de duinen zo'n geweldige gebeurtenis. Vele tienduizenden vo gels trekken daar soms in enkele uren over. Spreeuwen, vinken, leeu weriken, kepen, Vlaamse gaaien en nog veel meer soorten kun je dan zien. Allemaal met hun eigen vlieg bewegingen en hun. eigen geluiden'" Kees van Dongen heeft op „De Beer" naar een troep kraaien geke ken: „Zij vlogen pal op zee af. Be nieuwd naar hun gedrag, richtte ik de kijker op de vogels. Boven de zee gekomen begonnen enkele vogels te twijfelen. Spoedig klonken er kras sende kreten en de eerst rustig voort- wiekende vogels, raakten in een grote chaos. Alles vloog kris en kras door elkaar. Nadat ze koers hadden gezet in de richting van Voorae, wamen de kraaien weer snel tot rust Maar ue grootste belevenis van deze vogelvriend? „Tijdens een wandeling door het natuurmonument Quakjematerin de duinen van Voorae ontmoette ik daar tien pestvogels. 3ij alle bewe gingen bleven de vogels bij elkaar. De grijze kuiven wapperend in de wind stilden sij hun honger in een Gel derse roos. Tn het grijze hout van de struik hingen doorzichtige rode bes sen in trossen, waarvan de pit gege ten, wordt. Duidelijk was hun "ken merkende vinnige koptekening te zien twee vegen donker van de sna vel uit naar achteren, een naar het oog. een over de keel. Bij het neer strijken spreidden ze de staart even uit en dan was de gele staartrand goed te zien.". Ja, die pestvogel. Daar was men in vroeger eeuwen erg bang voor. Waren die pestvogels niet de voorboden van een pest-epidemie? En het was eigenlijk wel begrijpelijk dat de men sen zo dachten. Wanneer een koude golf deze vogels uit Scandinavië dreef, kwamen ze ook in ons land te recht. En wanneer het dan ook hier koud. werd, betekende die doorgaans allerlei onheilen, waartegen de mens van die tijd nauwtüjki gewapend was. „Nu weten we", zegt Kees van Don gen, „dat we de pestvogels zelfs niet als de voorboden van een strenge winter mogen, beschouwen. Veie vo gels trekken weg uit hun broedgebied, terwijl het nog niet koud en daar voedsel in overvloed is. Die suikerzakjesrage heeft ook al m Pieters kolom weerklank gevon den. En daarom heb ik met belang stelling een artikeltje in het maand blad „De Verzamelaar" gelezen. De redactie meldt, dat er onder die sui kerzakjes ook al „valse" in omloop zijn. Zo verpakt een kauwgumfa brikant zijn produkt In nagemaakte suikerzakjes. En ik lees verder: Gezien de huidige belangstelling voor suikerzakjes heeft de fabriek buttershoeld' zich genoodzaakt ge zien het verstrekken van zakjes aan verzamelaars stop' te zetten. Uit de desbetreffende, brief citeren wij: „Hoewel wij aanvankelijk wel eens aan een aantal verzamelaars enige zakjes hebben gegeven, staan wij thans op het standpunt, hieraan niet meer te moeten meewerken, omdat wij van mening zijn, dat men als ver zamelaar op niet al te gemakkelijke wijze aan zijn object moet komen. Veeleer zal men dit moeten bemach tigen door ruiling." Wat Pieter van die Puttershoekse suikerfabriek een volkomen juiste op merking vindt. Wie de goede gemeente Benthuizen van de westzijde betreedt, zal wel licht even zijn ogen uitwrijven. Is daar werkelijk het Benthuizen van weleer? Op het bordje zie je toch duidelijk „Huizen" staan. En Huizen ligt tóch aan de boorden van het Uselmeer. Onze correspondent meldt de op lossing. Een wegpiraal reed van het bordje benthuizen" het bent" af en liet na dit bij de betrokken in stanties te n^lden. Weshalve Bent huizen het zonder bent moet doen en dit is de schuld van een van de „bent" van wegpiraten. Waskit Florine zoekt een goede waskit of wasted. En wel voor een vrouw wier man ai geruir.ie tijd ernstig ziek is en die daardoor enkele malen per week het goed moet wassen. Ze heeft een teil, maar daarvan is de onderrand doorgeroest, zodat het tweemaal ge beurde dat de teil van het gas af gleed. Zelf kopen? Onder deze om standigheden uitgesloten. Wie. o wie? Aanbod Vandaag hebben wij de volgende aan biedingen in ons Boe Is der Bijdragen op geschreven: een bed en een kostuum (belde bestemd» van 3. van de Dorps weg, een éénpers. ledikant met spiraal (bestemd) van S. uit de Booglaadstraat. een divan van B. uit de Drelschorstraat en een spiraal van N. uit de Zaadakker- straat. Kleding noteerden wij van E. uit de Heemsteestraat en zilverpapier ont vingen wij van een onbekende. Mieke H. uit de Meidoomstraat stopte een kwartje m de spreeuwenpot en R- van de Crooo- wijkseweg twee gulden. Allen onze har- teliike dank Verlies De zoon van de heer Stallenaar. Pleret- 51raat 19, verioor op 28 oktober in de omgeving van de Lijnbaan een briefte van 10.—. Mevr. H. J. de Rijke, Heer Arnoidstwat 34, miste op vrijdagavond tussen vismarkt en Oude Btnnenwer, baar zwarte gluré handschoen. Vondst Mevr. J. van Marlon, Tollensstraat 35, raapte 29 oktober ln deze straat een rode imker dameshandschoen op Mevr Bomkamp, Karmelweg Sc (telef 130116), heeft zondag een grote vierkante gewerkte sj aal voor haar deur gevon den. Wie is de eigenaar van de roze jumper, die zondag uit een auto ge vallen is op de spanKensekade'1 Deze 18 terug te bekomen bij mej. Geerllngs, Öpahgenaekaoe 26. Mevr. Stravet. Ihitüo- hiliastraat 66, heeft zaterdagavond op de Breeweg een gabardine regenj as ge vonden Advertentie I.M. In de Koopmansbeurs klonk een stormachtig en langdurig applaus een hartelijke groet, een blijk van sympathie en solidariteit van tweeduizend Amsterdammers, die in de zaal waar zij verleden jaar 31 oktober de glorende vrijheid van Hongarije hadden bejubeld, opnieuw op uitnodiging van de Partij van de Arbeid bijeenkwamen. Een gulden genieting voer 90 cent (Van onze Londense correspondent) De Britse conservatieve regering heeft het bestaan, tegen het idvies van haar eigen vertegenwoordigers in, de 32.000 ambte naren van de nationale gezondheidsdienst een salarisverhoging van drie percent te ontzeggen. Deze verrassende stap heeft de grootste opschudding veroorzaakt in En geland. De vakbond en de Arbeiderspartij verklaren, dat hun vertrouwen in het principe van arbitrage is ondermijnd en dat thans is gebleken, dat de regering de autoriteit van de bemiddelaars niet meer erkent. V_ (Van onze Londense correspon dent) Is het conflict tu-„eu egering en vakbeweging in L„g 'land van politieke, en flus niet van eco nomische aard? Ja, zeg men in Londense "politieke kring: n. De conservatieve regering heeft be sloten het op een conflict met de vakbeweging te laten aankomen om daarna plotseling algemene verkiezingen uit te schrijven, wan neer het conflict zijn hoogtepunt heeft bereikt. De Tories, die weten dat zij onder normale omstandigheden de verkiezingen zouden verliezen, zouden hun verkiezingspropagan da dan voeren onder het motto: "Bevrijding van de tirannie der vakbonden*. De conservatieven zouden vol gens deze kringen ervan overtuigd zijn, dat zij met deze strijdkreet de steun van Torykiezers krijgen, die onder 'normale' omstandighe den hun stem op een andere par tij zouden uitbrengen. Niemand kan zeggen, of en in hoeverre dit gerucht op waarheid berust. Wel moet men op het eer ste gezicht zeggen, dat een derge lijk plan volkomen on-Engels lijkt en daarom als een boemerang kan terugslaan op de Tories zelf. (Van een onzer verslaggevers) De Alkmaarse rechtbank beeft dinsdagmorgen nog geen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 48-jarige timmerman J. L. A. N. uit Midden- meer, tegen wie veertien dagen ge leden tien jaar gevangenisstraf en onvoorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering was geëist wegens een poging om rijn vrouw en drie kinderen te vergiftigen. Hij had een sterk vergiftig plan- teziektebestrijdingsmiddel door het beslag voor oliebollen gemengd, waar van het gehele gezin heeft gegeten. De rechtbank zal de behandeling van deze zaak voortzetten op 19 no vember. Als getuige zal dan worden gehoord dr. Hortense Jansen, apothe ker aan het gerechtelijk laboratorium te Den Haag. Volgens de overwegin gen van de rechtbank hebben veertien dagen geleden bij de beraadslagingen tijdens de rechtszitting de desteun- dieen «een afdoend antwoord gegeven op de vraag of lyrothion of parathion een vergif is, dat de dood van een mens kan veroorzaken. De ambtenaren van ae gezond heidsdienst, die minder dan 12.000 gulden per jaar verdienen, hadden op hun eis het ja-woord gekregen van de regeringsvertegenwoordigers. De weigerachtigheid van de regering, m dit geval van de minister van Ge zondheidszorg, zal het eerste grote loonconflict m een lange serie tot gevolg hebben. De bond van spoorwegpersoneel had reeds een aantal looneisen inge diend. Inmiddels hebben de 53.000 leden van het Londense buspersoneel een opslag van dertien gulden per week gevraagd. Het buspersoneel is voorheen altijd eerder m staking gegaan dan de spoorwegbond. De looneisen van het buspersoneel worden waarschijnlijk reeds vóór Kerstmis actueel, die van de spoorwegmannen in februari. Smeulend conflict Een nog groter conflict smeult in de industrie. Vijf miljoen industrie arbeiders hebben onmiddellijke in stelling van de 40-urenweek geëist. Het Britse vakverbond heeft de eis tn principe goedgekeurd tijdens bet congres in september. Verlaging van het aantal werkuren tot veertig per week kost de Britse industrie tien miljard gulden per jaar. De werkweek bedraagt thans 44 uur. maar er wordt 48 uur gewerkt; het verschil van vier uur geldt als overwerk. Invoering van de 40-uren week zou acht uur overwerk per week betekenen Lord Woolton, «en vroegere voor zitter van de conservatieve partij, heeft voorgesteld, dat d© regering en vakbeweging in gezamenlijk overleg een soort extraloon boven het basisloon vaststellen. Het extra- loon zou in verhouding staan tot de produktivitelt en de welvaart De vakbeweging heeft zich onmid dellijk tegen het voorstel uitgespro ken, omdat de werkgevers bij dit overleg worden buitengesloten en omdat het tegen het principe van de collectieve overeenkomst indruist. (Van een onzer verslaggevers) Een kleine brand, dat ln het 'JfNO- laboratorium voor Warmte en Stof- techniek te Delft woedde, heeft gis teren twee brandweerlieden licht en een laborant ernstig verwond. De brand ontstond in een dubbel wandig vat, met ten hoogste tien liter olie. tijdens een verhittingsproef. Doordat een thermostaat tijdelijk niet werkte, was de olie oververhit. De eerste bluspogingen met kool zuur hadden wei tot gevolg, dat het vuur verdween, maar de temperatuur bleef even hoog. Het openen van de deur deed zuurstof toestromen, waar door de gloeiend hete olie explodeer de. Een steekvlam sloeg de drie man nen in de deuropening in het gezicht. Gevaar voor uitbreiding van de brand bestond er niet, want de proef werd genomen in een kleine, geheel betonnen kluis. Ten slotte werd het vuur geblust tnet de blusdeken. Volgens het Poolse persbureau PAP zijn onlangs twee Poolse spion nen die voor de Amerikaanse ge heime dienst werkten, gearresteerd. iNU eeniei om mei tuiua rveum dr. W. Drees en Evert Vermeer d( in bloed gesmoorde revolutie te her denken en waardig, doch fei te pro testeren tegen het communistisch; verraad, waaraan een moedig volli ten offer was gevallen. De Stern des Volks zong het Hon gaarse volkslied. Een ontroerde Anns kethly liep naar de microfoon, legde haar groene stola af en sprak (ir het Duits) met krachtige stem en veel voordracht haar I'ede uit. •Het is vandaag.' zeo begon zij 'een rouwdag. We herdenken de slacht offers van de Hongaarse revolutie Maar het is géén rouwdag voor de vrijheidsgedachte: die leeft voort en zal weer opbloeien.' De Hongaarse opstand brak met zó maar uit. Er ging een lange lijdensgeschiedenis aarx vooraf An na Kethly vertelde hoe het Hon gaarse volk had geleden, eerst onder het fascistische Horthyregi- me en daarna onder de 'dictatuur van het proletariaat! Het was in naam een dictatuur van het proletariaat, maar in werke lijkheid van het (communistische) partij-apparaat, waarmee de morele kracht van de Hongaren werd onder mijnd en het volk tn slavernij ge voerd. In vrijheid 'Er zijn mensen in het westen.' ver volgde zij, 'die de dictatuur naar het sowjetpatroon als een noodzakelijk iets beschouwen om het socialisme in. te voeren. Dat is niet zo! Het so cialisme is alleen te bereiken in vrij heid, niet door de dictatuur. De dic tatuur immers is juist de oorzaak geweest van de opstand.' Aan het slot van haar toespraak, die diepe indruk maakte op de toe hoorders. bracht zij dank aan het Nederlandse volk, dat na de eerste wereldoorlog en ook nu weer, na het neerslaan van de opstand, zo edel moedig heeft geholpen door Honga ren op te nemen. Het was op deze hulp, dat zij doel de. toen zij besloot met de woorden: 'Leve de solidariteit van de vrije, democratische volken!' 'Helaas,' zei dr. Brees in zijn toe spraak, 'kon het westen Hongarije geen wezenlijke hulp bieden. Het zou daarmee een derde wereldoorlog heb ben ontketend. Helaas ook. hebben de Verenigde Naties zich zwakker getoond tn hun reactie op de gebeurtenissen dan zij hadden kunnen doen.' Is de situatie thans hopeloos voor de naar vrijheid snakkende Hon garen? 'Wel,' zei dr. Drees onder enthousiast applaus, 'het systeetr van dictatuur is sterk, maar het ver toont toch telkens zijn scheuren en zijn barsten." En bovendien heeft de revolutie bewezen dat onderdrukkers de geesi van een volk niet kunnen breken. Dr. Drees wenste Anna Kethly toe dat haar pelgrimstocht door de wereld zal bijdragen tot het besef dat democratie en vrijheid onver brekelijk zijn verbonden en dat zij met de Hongaarse vluchtelingen zai kunnen terugkeren 'naar Hongarije in vrijheid levend en in vrije samen werking met de andere volken in de wereld.' De Sowjet-machthebbers maken zich op om met machtsvertoon de Russische revolutie te gaan her denken. Het geschiedt in de dagen, dat onze gedachten teruggaan naar de Hon gaarse ops'and, nu een jaar geleden 'het bloedigste bedrijf in de ge schiedenis ,an het communisme.' zo riep partijvoorzitter Evert Vermeer uit. Hij begroette Anna Kethly ('waar zou zij nu zijn, als zij verleden jaar niet ijlings haar land had verlaten om ln Wenen de bureauvergadering van de socialistische internationale bij te wonen?') en wekte de felle ver ontwaardiging van de zaal door De Waarheid van die dag te citeren. Het communistische dagblad had de Hongaarse socialiste afge schilderd als 'marskraamster in anti-comniumsme' en haar een waardig bondgenote van Evert Vermeer genoemd. Vermeers reac tie op dit laatste; "Daar ben ik trots op!' Na Vc-rmeers reae zong de zaal de sociaüstenmars. Luid werd er ge roepen: 'Vrijheid'. Mevrouw Anna Kethly zwaaide nog eens met haar rode anjers en deelde handtekenin gen uit op een in de beurs verspreide Hongaarse vlnchtelingenkrant. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Een handjevol communisten heeft gisteravond getracht met enkele on samenhangende kreten de Hongarije- berdenking van de Partij van de Ar beid in de Koopmansbeurs te Am sterdam te verstorer Dr. W. Drees wae het woord, fflj had hulde gebri aan de gast van die avond, mevrouw Anna Keth ly en getuigd van onze gevoelens van sympathie en waardering voor haar tn het Hongaarse volk. 'Gevoelens,' zei dr. Drees, "van de overweldigende meerderheid van ons volk.' De tweeduizend aanwezigen in de zaal applaudisseerden heftig. Op dat moment klonk er achter in de Koopmansbeurs hol ge schreeuw. Leden van de ordedienst snelden toe, grepen enkele mannen en een vrouw (er waren ook twee Ambonnezen by, die iets hadden geroepen over 'Ambon moet vrij') deskundig in hun kragen en zetten het groepje met bekwame spoed buiten de deur. De zaal loeide van verontwaardi ging, maar dr. Drees sprak, toen hij rijn rede vervolgde, laconiek: "Het schijnen een paar communisten te zijn. Hun wacht hier niets anders dan dat zij uit de zaal worden ver wijderd.' li Woensdagmorgen om 9 uur begint er een speciale ver koop voor de Rotterdamse huismoeders, die iedere dag opnieuw het mooiste damast op tafel willen hebben, iedere keer een brandschoon tafel laken, niet te onderscheiden van echt damast Zo'n tafellaken, waar nooit een wastobbe aan te pas komt, één zwaai met een vochtige doek en het is weer als nieuw Zulke damast bestaat het is het luxe plastic da mast met linnen rug, het meest solide tafellaken, want U krijgt er een laar garantie op en het wordt nor maal verkocht voor 6.50 per meter Maar morgen is het de grote dag voor onze klanten, want dan kunt U dit- zelfSe damast uitzoe ken voor nog géén twee gulden per meter. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit luxe tafeldamast 130 cm breed, in moderne pasteltinten, per meter niet voor -6;50; maar vóór Advertentie LM. srV "V -i/ *\'V S A /-xjj mF*??- LONDEN (Reuter). Prinses Mar garet van Engeland zal een kort be zoek brengen aan Brits Guyana, na dat zfj ln april het eerste federale parlement van de Brits-Westlndi- sche federatie te Trinidad zal heb ben geopend. Dit is maandagavond te Londen officieel bekendgemaakt. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van KtVir.f'r deelde mede, dat urinses Ma rel rei »U' lid j van de koninklijke raralüe za! zijn, I dat een bezoek aan Brits Guyana I bienst. 'Nacht zonder morgen' noemden Bob TJschi en Ga- bri de Wagt hun radiopro gramma, dat gisteravond door de VARA werd uitge zonden ter herdenking van het verraad van Boedapest. Het was veel meer een klankbeeld dan een docu mentaire. De samenstellers maakten vrijwel geen ge bruik van historisch op- namemateriaal. De korte fragmenten, waarin men de stemmen van kardinaal Mindzenty. Anna Kethly, een vluchte linge en een verslaggever hoorde, wilden slechts een realistische illustratie zijn van een sobere, gebalde tekst. Door dit klankbeeld waarde de angst van een wanhopig volk. Slechts twintig minu ten duurde de uitzending, maar in die 20 minuten werd op even suggestieve wijze een appel gedaan op ons geweten als zon dagavond tydens de uit zending in het tv-pro- gramma van de fihndo- ctnnentaire 'Hongarije in vlammen'. Composities van heden daagse Nederlandse compo nisten zullen worden uitge voerd in een concert, dat het Omroepkamerorkest o.l.v. Roelof Krol op zater dagmiddag 9 november voor de VARA zal geven. Op het programma staan het Capriccio voor altviool en orkest van Jan van Dijk en de uit 1951 daterende voor blaaskwintet, een uit 1956 daterend werk van de Amerikaanse componist Sa muel Barber. (Van een onzer verslaggevers) Het rijk draagt ook dit keer weer bij in de garantie voor de beelden- tentoonstelling in Sonsbeek, die vol gend jaar gehouden wordt. Deze subsidie in het eventueel exploitatie tekort is op twintig percent van het door het Rijk aanvaarde tekort be paald met een maximum van ƒ15.000. Na de garantie van de gemeente Arnhem van 80.000 is dus ook weer de rijksgarantie binnen. Het gaat er nu nog maar om de garantie van de provincie te verkrijgen, een bedrag van ƒ20.000. Het Rijk is, gezien de wens tot bestedingsbeperking, niet ingegaan op een verzoek van de Stichting Sonsbeek om een prijs van ƒ10.000 toe te kennen aan het beste beeldhouwwerk van een levende kunstenaar. Evenmin zal het Rijk, uit de eventueel overgebleven garan tie kunnen bijdragen in een aankoop van een beeldhouwwerk. De BBC heeft toege geven steeds meer kijkers te verliezen aan de com merciële televisie. Twintig miljoen 200.000 Britse ge zinnen hebben nu televisie en de helft van hen kan De zinnen regen zich in Nacht zonder morgen' bij tend aaneen: het westen stuurde ons medicamenten, voedsel en sympathie, an ders niet; de wereld praat; en de robotstem van Ra- dio-Moskou: de orde wordt van Ton de Leeuw, hersteld. Twee composities zullen Precies een jaar, nadat hun eerste uitvoering in de duisternis opnieuw over Nederland krijgen tijdens Boedapest en Hongarije een aan hedendaagse ka- viel, was dit radioprogram- mermuziek gewijde ultzen- ma een schrijnende herin- ding van de VARA in het nering aan het onmetelijke gezamenlijk programma op leed, dat een gehele natie zaterdagochtend 16 novem- heeft doorstaan, maar het ber: de Fantaisie Arabesque bet kwartaal, dat daaraan was ook een verwijt aan van Jean Jacques Granen- voorafging, was dit percen- Symfonie voor strijkorkest ook het commerciële pro- - - gramma ontvangen. Vol gens de BBC hebben de Britten, the beide pro gramma's kunnen ontvan gen, in juli. augustus en september 72 pereent van de zendtijd de voorkeur gegeven aan de commer ciële uitzendingen Voor een vrije wereld. vald en Summer Music tags (Van een onzer verslaggevers) Maandagavond omstreeks half zeven Is onder Roosendaal op de grote ver keersweg van Wouw naar Roosendaal een dodelijk ongeluk gebeurd, waar van de 54-jarige G. van Agtmaal uit Wouw het slachtoffer is geworden. De bestuurder van een truck met aanhangwagen var. de fa. Speksnij der uit Zwammerdam wilde met zijn truck, die geladen was met stenen, het particuliere parkeerterrein van café Van Lauwen oprijden. Toen hij reeds hiermee bezig was en de aan hangwagen dwars over de weg stond, moet Van Agtmaal daardoor geen achterlichten hebben kunnen zien. Het gevolg was, dat hij in volle vaart op de aanhangwagen inreed. De auto werd totaal vernield en de bestuurder op slag gedood. BONN (Reuter, AP). Bondskanse lier dr. Adenauer van West-Duits- land zal op 3 december in Londen aankomen voor een driedaags bezoek. Hij zat besprekingen voeren niet pre mier MacmiUan. Advertentie IM. s virr

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2