ÜK Sow jets vliegen op atoomkracht Maas radioactief Ruim tachtig percent van verkeerde partij helmen ondeugdelijk r Zendtijd voor partijen: 10 min. per 14 dagen 'Horizontale paternoster Au-Ro tilt auto op band in garage I rAta*- -6JS s aa-ss Spreeüwenpraa t 'Mercurius TT vlotgesleept Radio-Peking meldt wereld: Eerste steen al week na brand 'Purfina' loopt in Suezkanaal aan cle grond Vrouw ge grepen door tram Bromfietser rijdt tegen tractor HET VRIJE VOLK DONDERDAG 28 NOVEMBER 1957 PAGINA 3 Geen „schandaal" Dank Tonia „Pieter, jouw oproep voor baby kleertjes is ook door mijn tienjarige dochter gelezen. Ze is naar boven ge gaan, heeft haar grote pop uitgekleed de kleertjes gewassen en gestreken: Wantpapa en mamma, mat is het toch zielig wanneer zo'n baby te wei nig kleertjes heeft". Pakjes, pakjes... Sint Nicolaas... gezellige sfeer... verrassende attenties geschenken HONGKONG (AP) Rusland heeft met succes een door atoom kracht voortbewogen vliegtuig beproefd. Dit is meegedeeld door Radio-Peking, Het bericht zou volgens Radio-Peking afkomstig zijn uit een Russisch tijdschrift De Jonge Technicus, waarin een artikel gepubliceerd is over de toekomst der atoomluchtvaart. (Vervolg van voorpagina) SPIEKERMAN PARAPLU'S Geen vervolging (Van onze parlementsredactie) Overwogen wordt of de Wereldomroep commerciële programma's kan uitzenden. Dit staat in verband met het gereedkomen van het nieuwe zenderpark van deze omroep en met de nodige studio- accommodatie. Ook zal daarbij worden nagegaan, of de onafhanke lijke positie van de wereldomroep daardoor in gevaar komt. Geen precedent Hoewel deze politieke tien minuten CIGARETTES „Wat denk je van het volgende?" vraagt de heer S. uit Rotterdam, die maar meteen met de deur in huis valt. „Al enige jaren is het bij het overheids bedrijf waarbij ik in dienst ben de ge~ woonte geworden en kele ambtenaren of beambten te belonen met een geldelijke gift, die dan voor de buitengewone presta- tie wordt gegeven. Bedragen varië rende van ƒ75 tot f 100 worden na beoordeling door chef of zo aan de gelukkinge uitbetaald. .Die mensen zxjn daar natuurlijk blij mee; je weet het; de kleine, amb tenaartjes zitten iaat hun traktement betreft bepaald niet op de voorste rij. De donkere zijde van hun geluk is echter dat hun collega's er een. voor oordeel tegen hebben. De afdeling waar ik werk, telt ongeveer zeventig man. Iedereen doet zelfstandig zijn werk, gaat zorgvuldig om met tiet ma teriaal dat nem ter beschikking staat en voert de dienst uit zoals dat be hoort. Van bijzondere prestaties kan nier in feite geen sprake zijn. Het extraatje, dat tien van ons mochten ontvangen, wordt hun door mij persoonlijk, tnaar ook door vele andere collega's, van harte gegund. Maar met een zeker minderwaardig- hejdscomplex gaan zij die niet zo for tuinlijk waren de drukke tijd tege moet, die ons de laatste maand van het jaar altijd geeft. Wat is je oor deel?" De heer S. snijdt een moeilijk pro bleem aan: het probleem van de ver- dienstetoesïag. Bepaalde personeels leden krijgen voor bijzondere presta ties een gratificatie. Maar onvermij delijk dringt bij de andere collega's de vtsag naar voren: „Waarom wij niet? Werken wij dan zo slecht?" Pieter zegt: *a Menselijke vraag. In het overheidsbedrijf waarbij de heer S. werkt is voor deze gratifica ties een bedrag op de algemene be groting uitgetrokken. De leiding (chef) beoordeelt wie er wel en wie er niet voor zo'n extraatje -in aan merking komt. En nu heb je al di rect'de grote moeilijkheid: Hoe wordt een en ander uitgevoerd? Dat de vak bonden hierbij waakzaam zijn is lo gisch. Nu kan men drie dingen zeggen: Ieder krijgt honderd proeent maar dat is natuurlijk uitgesloten. Verder: We .doen het helemaal niet maar dan worden de mensen die er wel voor in aanmerking komen, gedu peerd. En 2o'n bedrijfsleiding zou zeggen: „Dat is prachtig. Schrappen die post op de begroting" en dan heeft niemand iets! Ten slotte: Men kan het doen zoals het op het ogen blik gebeurt, waarbij wij dan de „uit delende partij" wijsheid en verstan dig beleid toewensen. En waar Pietér óók nog aan denkt? Een dergelijk systeem kan mits verkeerd gebruikt de oorzaak zijn van een minder plezierige opjagerij, al lijkt mü een kans daarop in bet bedrijf van de heer 'S. niet groot te zijn. Wil hebben geprobeerd enkele fa cetten van dit inderdaad niet een voudige probleem te belichten. Pieter zou het prettig vinden wanneer ook de lezers er eens hun gedachten over lieten gaan. En, dat ze die gedachten aan de spreeuw zouden willen mee delen. 't Lijkt me werkelijk de moeite waard. Die zaak van dat verdwenen hor loge is*Pieter nu volkomen duidelijk geworden. Het ging om het horloge, dat een redder was kwijtgeraakt toen hij een kind uit het water van de Koningshaven haalde. Het verlies van dit klokje was aan de politie meege deeld. en de briefschrijver vond het „een schandaal" dat er tot dusver niets van was vernomen. Piste: be greep het niet Nu begrijpen we het wel: die brief was niet ufkomstik van de redder zelf, maar van iemand die op deze manier zijn belangen probeerde te behartigen. Goed-bedoeld overigens, maar verkeerd begrepen. Pieter heeft het genoegen gehad o;n een poos met die kloeke redder (de heer Laros. schoenmaker in de Feij- enoordstraat) te zitten praten. Ik hoorde met bewondering* naar het simpel-vertelde verhaal over die plot selinge sprong in de Koningshave»- (Doe het maar, eens na) en vernam ook, dat de heer Laros zich over dat verloren horloge eigenlijk helemaal zo druk niet maakt. De voldoening over de toen zo geslaagde redding is voor hem veel belangrijker. En dat „schandaal"? Dat komt geheel voor rekening van die onverwachte pleit bezorger, die zo hoopt Pieter voortaan beter zijn eigen naam on der een brief kan schrijven. Dit wordt mij verteld door een Leerdamse moeder. Hartelijk dank, Tonia. Hartelijke dank voor het zen den van babykleding richten wij ver der nog tot B, van de Hülevliet. N. N. uit Krimpen aan den IJssei, P. van het Amelandseplein, S. uit Zwjjn- drecht, S. van de Brede Hjliedyk, L. te Oostvoorne en Van H. uit de J. Marisstraat te Schiedam, Wie volgen? Aanbod Ook ditmaal hebben wij de volgende aanbiedingen genoteerd: een ledlkantjc van H. van de Stoutenburg, twee arm stoelen en vier fauteuils (belde bestemd) van L uit de BUderdlJkstraat te Dor drecht, twee fauteuils van Van R. uit de Kegelstraat en meubilair van K. van de West-Varkenoordseweg. Een kachel (bestemd) hebbes: wij opgeschreven van B. uit de BlelswUkstraat, «en luidspre ker, grammofoontje, radio-onderdelen ®a een rijksdaalder voor een speciaal doel van M. van de Insullndesingel te Vlaar- dlngen, mantels en weekbladen van B. uit de Ranonkclstr en kleding, schoenen en restjes wol van een onbekende uit de Rosestra&t. Speelgoed voor de VARA- actle hebben we genoteerd voor L, uit de Zierikzeestra&t, A. van de Hülevliet en V. uit de De Da Keystraat. Alle vrien den onze dank. Verlies Mevr. C. J. Tij!, Mlllinxstraat 52a, was zo onfortuinlijk op 17 november baar doublé armbandhorloge met een rekbsndje te verliezen. Het was een ge dachtenis. Zij ging van huls met buslijn 52 naar het station en van daar met de trein naar Vlaardingen. Maandagmorgen verloor de heer Grond, Gouvemestraat 50a, op de Kruiskade zijn armband horloge- Dierenrijk Voor de dierenvrienden zijn 4 poeajes van 7 weken, alle zindelijk, te bekomen bi) 'V. Engels, Matbenrawsrdijk 476. Dicky van der hinde, Dahliastraat 24a, Is zijn „Joekie" kwijt. Het is een zwart is zijn „Joele" kwijt, Het ls een zwart hondje met een wit befje. Vondst De heer B Coenen, Puplllenstraat 15c, heeft dinsdagmorgen op de hoek West- zeedijk—Havenstraat een overall gevon- d,n* PIETER SPREEUW Advertentie LM. De bekende kropflacon Eau de Cologne Impériale. Een altijd wel kom geschenk. In prijzen van f 1,70 tol f8,50. De ideale .geschenk-combinatie. Flacon Eau de Cologne Impériale en een stuk toiletzeep in étui. In prijzen vanaf f 2,15 tot f 13,25. Twee heerlijk geurende stukken Chyprc toiletzeep in charmante ge schenkdoos Ook in Lavendel. Anjer, Rozen en Hollandsche Bloemen, f 1,80 en f 1,95. Boldoot After Shave Stick, ook voor na electrisch scheren. Echt een geschenk om een heer mee te verrassen, f ,65 en f2,30. Uw winkelier zal U gaarne nog meer aantrekkelijke Boldoot geschenken ionen. Mocht V onze rijk geïllustreerde folder nog niet hebben ont vangen, schrijft U dan even naar J. C. Boldoot, Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) Twee zeeslepers van Wijsmuller hebben de Nederlandse kustvaarder „Mercurlus H". die bij Dungeness aan de grond was gelopen, vlotge sleept. Gistermiddag om vier uur slaagde de „Cycloop" erin de ge strande coaster op drift te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond omstreeks half zes is de 25-jarige kantoorbediende A. S. op de Schapengorsdijk te Sockanje met zijn bromfiets tegen een onver lichte tractor met aanhangwagen op gereden, waardoor A. S. zeer ernstig werd gewond. S. is later in zorgwekkende toe stand per ziekenauto naar een zie kenhuis in Rotterdam vervoerd. De tractor welke werd bestuurd door de landbouwer D. v. d. L„ is door de I straling en de omvang en het ge- rijkspolitie in beslag genomen. wicht van de atoommachines. Het artikel, van de hand van kolo nel Wahualow, zegt dat men erin is geslaagd een oplossing te vinden van de ingewikkelde vraagstukken van bescherming der inzittenden tegen Het is waarschijnlijk mogelijk, na de normale filtering, de radio-activi teit belangrijk te verminderen. Er moet dus een aanzienlijk ster ker verhoogde radio-activiteit optre den dan in september, voor het water, dat in de distributie komt, de gevaarlijke grens van honderd per cent nadert. „Duidelijk is wel geworden," aldus de directeur van de Rotterdamse Waterleiding, „hoe absoluut noodza kelijk hst is, dat wij regelmatig meten." De radio-activiteit van water wordt ook gemeten bij de waterleidingbe drijven van Den Haag en Amsterdam, die eveneens zij het gedeeltelijk, op rivierwater zijn aangewezen. Amsterdam meet echter slechts een keer per maand, Rotterdam al ge durende jaren dagelijks. Tot voor kort gebruikte Rotterdam een apparatuur, die pas na vijfen twintig uur cijfers kon produceren. Thans zijn Philipstoestellen aange schaft, die het vrijwel onmiddellijk aflezen van de sterkte van radio activiteit mogelijk maken. Rotterdam hoopt op den duur een apparaat te ontwikkeien, dat het doorstromend water automatisch kan meten en registreren. De scheikundigen te Rotterdam weten niet precies wat voor radio actieve isotopen in september de toe neming veroorzaakten. Vermoed wordt echter (op grond van de gemeten halveringstijden), dat men ook te maken had met strontium en jodium. Zijn deze vermoedens juist, dan wordt de zaak er niet prettiger op. Zowel radio-actief strontium als ra dio-actief jodium zijn zogenaamde accumulerende stoffen. Zij kunnen zich respectievelijk in het beenderenstelsel of schildklier van mens of dier ophopen. Uitgebreider onderzoek op langer termijn is nodig om dieper in deze zijde van het probleem door te drin gen. De bevindingen van het Rotter damse Waterleidingbedrijf werpen enkele acute vragen op. Zo goed ais neerslag terecht kan komen in het water, kan hij ook te velde staande gewassen besmetten. De noodzakelijkheid van regelma tig meten van Iandbouwprodukten dringt zich op. t Het is niet uitgesloten, dat de be vindingen te Rotterdam, gevoegd by de resultaten van het recente onder zoek van de afdeling natuurkunde van de Koninklijke- Academie voor Wetenschappen, coördinatie en in tensivering van het onderzoek op radio-activiteit in Nederland zullen bespoedigen. Htt zal in de toekomst mogelijk zijn met grote snelheden vluchten zonder tussenlanding om de aarde te maken. De atoomvHegtuigen zullen met straal-schroefmotoren stijgen en landen om het stralingsgevaar van het grondpersoneel op te heffen. Pas op aanzienlijke hoogten zullen de atoornmotoren in werking komen. Deze zullen slechts zeer weinig brandstof gebruiken, aldus het arti kel. „Atoomvliegtuigen zullen ten slotte het heelal open stellen. Uit Moskou komt het bericht dat de Sowjetrussische atoomijsbreker „Lenin" spoedig te water zal worden gelaten. Het is een vaartuig van 16000 ton. Ook Polen wil zijn atoomschip heb ben. Het zal een tankschip worden van 53.000 ton, dat tegen 1970 gereed zal zijn. Advertentie ,,M. Hcogstr Anno 3 9 4 Grootste sortering en kinderparapiu's Ook voor overtrekken en repareren. 158, R'dam. Tel 13.79.0.1\i Dit blijkt uit het antwoord, dat de minister van Defensie heeft gegeven op vragen van het Tweede-Kamer- iid Koersen. Omdat de kans bestaat, dat ook in voorgaande series ondeugdelijke helmen zijn geleverd, heeft de minis ter een controle gelast op alle thans bij de krijgsmacht aanwezige hel men. De leverancier zal de kosten, die uit een een ander voortvloeien, op zich nemen. Deze controle op het gewicht heert bij de laatste partij helmen (73000 stuks, waarvan tot nu de bo vengenoemde 43000 zijn herkeurd) niet naar behoren plaatsgehad. Nieuwe technische voorschriften vullen volgens de minister herha ling van het gebeurde voorkomen. Bij de aanwijzing van en het toe zicht op het keurend en controle rend personeel zal met de thans opgedane ervaring rekening worden gehouden. Op de vraag of de fabriek, die on deugdelijke helmen heeft geleverd, strafrechtelijk kan worden vervolgd, antwoordde de Legervoorltchtings- dienst ontkennend. De fabriek, aldus de LVD, komt het contract na. Zij erkent immers de uit de herkeuring voortspruitende garantie-claim, die ze zal voldoen., Zij heeft, aldus de LVD, niet op zettelijk ondeugdelijke helmen ge leverd. Als zij dit wel zou nebben gedaan, zou de justitie, die deze zaak heeft onderzocht., ongetwijfeld ook de fabriek strafrechtelijk hebben vervolgd. Nu is alleen de keurmees ter veroordeeld, omdat hij ondeug delijke helmen had goedgekeurd Inmiddels zullen alle in de krijgs macht aanwezige helmen nader wor den gecontroleerd. Dat zou echter niet gebeurd zijn. wanneer de keur meester niet had geknoeid bij de keuring van 73.000 helmen, de laatste serie van de 400.000 helmen, dis: de fabriek in totaal heeft afgeleverd. Men is er dus blijkbaar niet zeker van. dat die helmen waarmee de veroordeelde keurmeester niets te maken heeft gehad, wel in orde zijn. De LVD vindt de nadere controle- van alle helmen zeer begrijpelijk: 'Als u iets koopt en ten onderdeel daarvan is niet in orde, gaat u toch ook het hele voorwerp nog eens nazien,' zo verklaarde een woordvoerder van de dienst. Als bij deze nadere controle dus nog een aantal helmen zal moeten worden afgevoerd een mogelijk heid waarmee minister Staf reke ning houdt zal dit alleen geschie den omdat de keurmeester ten aan zien van een andere partij heeft ge knoeid, Anders zou er geen haan naar hebben gekraaid. Intussen Is liet opmerkelijk, tig: er volgens verslaggevers, die het proces tegen de keurmeester hebben gevolgd, pas in 1956 voorschriften omtrent de gewichten bekend werden gemaakt, toen er al 327.000 helmen waren af geleverd. terwijl deze voorschriften volgens minister Staf reeds in 1953 dus vóór de levering aldus de LVD werden vastgesteld. Er blijkt bovendien verschil van mening te bestaan over het aantal afgekeurde helmen. Volgens verslaggevers op de terecht zitting zou gebleken zijn, dat veertig percent van de totale order van 400.000 helmen (dus 160.000 stuks) werd afgekeurd. Volgens minister Staf evenwel zou 'slechts" 39 percent van de herkeurde 43.000 helmen (een onderdeel va» de laatste serie van 73.000 van de order van 400.000) alsnog zijn afgekeurd. (Van een onzer verslaggevers) Reeds zes dagen na de brand, die vorige week donderdag voor f 400.000 schade aanrichtte bjj Vcrlaats hout bouw te Hardinxveld-Giessendam, is men begonnen met de bouw van een nieuwe yoorraadhal, die groter zal worden dan de oude. Gistermorgen is de eerste steen gelegd. De nieuwe hal krijgt een opper vlakte van 900 vierkante meter. De bouw vordert snel. Terwijl aan de ene kant druk gemetseld wordt, ruimt aan de andere zijde van de af gebrande hal een bulldozer de rom mel weg. Reeds nu staat er een muur van manshoogte. Tevens werden de spanten voor het nieuwe pand aan gevoerd. Het is waarschijnlijk, dat de voorraadhui nog dit Jaar onder de kap komt. De produktie heeft van de brand geen ernstige stagnatie ondervonden, omdat die delen van de fabriek, waar de fabricage plaatsvindt, nauwelijks door het vuur werden aangetast. Advertentie I.M. komt ook yóór-ji Slechts 18.1 percent van de ruim 43.000 onlangs herkeurde legerhelmen bleek aan de eisen te voldoen. Toen onregelmatigheden bij dc keuring van heimen werd ontdekt, is van dc partij, die aan een nieuwe keuring werd onderworpen. 39 percent definitief afgekeurd. Door 'een nadere bewerking is 42.9 percent der herkeurde helmen alsnog geschikt gemaakt. De inkopers van ter Meulen zijn dit jaar beslist niet op pad geweest om voor deze Sint de duurste, meest exclusieve en kostbaarste cadeaux te kopen. Neen, onze klanten zitten meestal in de hoek waar de klappen vallen en daarom kochten' zij practische en solide geschenkenvoor prijzen die door al onze klanten te betalen zijn. Met zo'n enkele aanbieding in de krant kunnen wij U een klein idee geven, maar die honderden aanbiedingen uit al onze afdelingen die moet U beslist zien.... „denk daar aan als U op een van dc late koop avonden naar de stad gaat." Morgen vroeg om 9 uur be- gjrmen wij'met de verkoop van grote boodschaptassen, waarvan de normale prijs 6,25 isgemaakt van ge ruit waterdicht linnen en waarvan de handvatten met tuigleer aan het IJzersterke linnen bevestigd zijn, voor nog geen vier gulden. Vrijdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote boodschaptassen in drie frisse ruitdessins voor (Van een onzer verslaggevers) Het bjjna negenduizend ton meten de Nederlandse tankschip „Purfina" is woensdag in het Suezkanaal aan de grond gelopen, waardoor de vaart in het kanaal werd gestremd. Twintig schepen, die achter de „Purfina" in konvooi voeren, kregen een etmaal vertraging Sleepboten hebben de „Pufina" vlotgetrokken en naar Ismaila gesleept, waar de machmeschade wordt gerepareerd. De „Purfina", die deel uitmaakt van een konvooi in noordelijke rich ting, raakte tussen Suez en Ismaila aan de grond, toen het schip motor defect kreeg. Het schip was onder weg van de Perzische Golf naar Portland Ai.'fftS- Dat behoeft volgens de minister en staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in de memorie van antwoord, met het ge val te zijn, omdat commerciële uit zendingen slechts een klein deel van het totale programma zouden kun nen uitmaken en de Wereldomroep voor het overgrote deel uit andere Inkomsten gefinancierd zou moeten blijven. De radioraad heeft reeds ge adviseerd, die financiering niet uit de opbrengst van de luisterbijdragen te doen geschieden. Voorts deelt minister Cals mede, dat de memorie van antwoord over de omroepwet ver is voorbereid. Wat de zendtijd voor politieke partijen betreft, heeft de regering besloten, dat elke democratische partij tien minuten per veertien dagen krijgt naast de zendtijd voor de verkiezin gen. De politieke partijen en de omroep organisaties zijn het over de uitwer king van dit besluit niet volkomen eens. De regeringscommissaris voor het radiowezen zet, het overleg met de omroeporganisaties voort Minister Cals verwacht, dat dit nog voor het kamerdebat over zijn be groting resultaat zal opleveren. De kamer zal er dan onverwijld schrif telijk van horen. In elk geval zal de zelfstandigheid van de omroepver enigingen niet worden aangetast. Advertentie I-M. LEO VAN IERLAND KEUZE UIT 4000 GOUDEN OAMESRINCEN. ELKE DAG MET Ot NIEUWSTE SCHLAGERS AANGEVULD WEST-KRUISKADE SO (Van onze verkeersredacteur) de verdieping getransporteerd en daar met de paternoster is, dat de bewe- op de band zelf gestald. ging van de autoband horizontaal Een jonge Italiaan heeft ver- Met moet het zich voorstellen als K?» w-et' terwiil het lift" lerion laar ppi-i nitvinrlincr o-p- !iet mechanisme van een baggermo- oaaje neer zaxe. leden jaar een imvsnaing be ;en_ óf nog «eter: als dat ra: een Moet een auto de garage uit, dan daan, die het mogelijk maakt paternosteriift, laat de bedienaar de band zover lo in pen vppr klpinp ruimte ppn Net hoofdbestanddeel van de par- pen, dat de wagen voor de uitrit komt m een zeer meme ruinue een fceervind{ng is Mr, zelIde soort £Jel te staan. groot aantal auto S onder tc als in de lift. Iï6t brengt een p1^t- De ontwerper meent, dat een jw ge* brengen met een minimum aan f°rnl> waarop een auto is gereden, rïnge bewegingsruimte ideaal moet Men ziet de auto opgetild en nen plaatsen, In gebouwen, ma&r oo!< overgebracht als het bakje van de Q patemosteriift, of - zo u wilt - op b,eme ple,nen ol bred£ straten' als de emmer van een baggermolen, In mei heeft Krupp op de jaarbeurs met dit verschil, dat de laatste kan- te Hannover het nieuwe systeem (de telt en de auto niet. En het verschil machine heet Au-Ro). getoond. Sinds- Een lopende band wordt gemon teerd in twee verdiepingen op een sta len skelet. Een auto, die gelijkvloers op de band wordt gereden, wordt me chanisch ia horizontale stand naar dier zijn er bestellingen voor Ham burg en Bremen. Het Technisch Han delskantoor Vecofa te Hilversum, dat de vertegenwoordiging voor Nederland heeft, denkt in contact te treden xnet verscheidene gemeenten in ons land. De investering voor iedere stallings plaats wordt geraamd op drieduizend gulden. Zou men ondergronds bou wen, dan zal dit bedrag allicht dubbel zo groot worden. In het algemeen rekent men op dertig auto's boven en dertig beneden op de band, maar ook visgraat-parke. ren ter weerszijden \cn een midden pad is mogel'ffi e *!i* is ve-dubbr iing van het systeem in de oreedte denkbaar. de radioprogramma's kunnen storen, meent de minister, dat zij van grote principiële waarde kunnen zijn. Zij zullen geen precedent scheppen voor andere maatschappelijke organen. Wat de televisie betreft, deelt de bewindsman mee, «lat de zendtijd voorlopig niet zal worden uitge breid. Indien echter de verrassende groei van het aantal t.v.-ontvan- gers zou blijven voortduren en de financieef-economische omstandig heden dit zouden toelaten, wil de minister uitbreiding van het aan tal zenduren overwegen. Over de financiële vooruitzichten van de televisie zal de regerings commissaris voor het radiowezen in samenwerking met PTT en Neder landse Televisiestichting nog dit jaar een rapport uitbrengen. Ongeveer twintig personen ziw gedood en tien gewond, doordat de autobus, waarin zij zaten, in de Co- lumbiaanse provincie Santander Del Norte in de rivier de Chitaga is ge stort. Advertentie I M. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens het spitsuur is gistermid dag de 37-jarige mevrouw A. Klis- man-Regcer uit de Voorihuizenstraat op de Coolsingel te Rotterdam ver ongelukt. Het slachtoffer stak voor het post kantoor de straat over. Zij liet een tram van lijn drie passeren, maar merkte niet dat van de andere kant een tramwagen van lijn 9 naderde. Zij werd tegen de giond geslingerd en liep een schedelbas isfractuur op. De GGD vervoerde haar naar het Wes terziekenhuis, maar bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1