o/oirde tfakiio 'Ik wil me weer vrij kunnen bewegen 5 Tandarts beleeft stille boren-revolutie met uw gebit als inzet Fanifms! Spreeuwenpraa t Geen geld genoeg en Opkomst op 5 dec. gaat door Hulpkreet voor ziek kind in Indonesië Bromfietser bij botsing gedood mm ALGERIË in de Franse Kamer SIEBEL Nieuwe redactie van Tirade HET VRIJE VOLK ZATERDAG 30 NOVEMBER 1957 PAGINA 3 Advertentie LM. PARFUM EAU DE COLOGNE POUDRE A fscheid Minder? PARFUMS - PARIS -:v - VOORGESCHIEDENIS DE NARE PIJN die u soms bij het boren in een kies vanuit uw hersens tot aan uw vingertoppen voelt, wordt vooral ver oorzaakt door de warmteontwikkeling in de buurt van de zenuw. Meer warmte, meer pijn Duitse verbetering Revolutionairlucht. A'iet uitgepraat mi"f*®. M: r 1 Hf WC AAN ALLE GOEDE DINGEN komt een einde, maar misschien zult u hier toch wel even van schrikken: Paulus de bos kabouter neemt 2 december afscheid van ons. Kijkt u maar eens naar het nummer van de strip: bijna 3600 maal werd hij door Jan van Oort (Jean Dulieu) voor u ge schreven en getekend! Nu vond zijn geestelijke vader het wél letjes. Het zij zo, maar het spijt ons wel. (riet- (min. ie éijixn: \Q Midden in het grote bos VERVOLG VAN PAGINA 1 Pieter vond het zo prettig om die brief van de heer K. te ontvangen, dat ik er graag de spreeuwen- praat mee begin. De heer K. schrijft: ,Met belangstelling heb ik in de krant het verslag gelezen van de rechtzaak te gen een 25-jarige ty pograaf. En zeker niet met minder be langstelling las ik je spreeuwenpraat van een dag later, die °Ver het-eUde geval han delde. Die jongen verloor destijds een goede werkkring omdat zijn collega's hem. niet duldden. Hij had -o wis- i0Vh7ï- a'°van9enis gezeten deze houding. En te- recht. Maar nu iets 'anders. De-c longeman heeft meer patroons ge had. En nu is het zo dat op de zaak nnnr hi4 laClt?i ,leejt Bewerkt voor lyi) wederom in zijn leven faal dei niemand vein zijn collega's er be swaar tegen had om niet hem samen te werken. Terwijl zij toch allen wis ten dat hij met de strafrechter in aanraking was geweest. Maar met. klem verklaar ik je (en ik doe dat mede uit naam van de collega's met wie hij het laatst werkte) "dat wij absoluut geen hekel aan hem heb ben en ook met geweigerd hebben om opnieuw met hem samen le werken Integendeel Dit wilde ik je even laten weten, omdat het ons allen tegen de borst stuit om als oncollegiaal te worden aangezien". Is dit geen prachtige brief, vrien den? Pieter gaf 'm graag een beste plaats in zijn kolom. Bon ic Zo nu en dan nemen wij een kijkje In de Tarwewijk, waar de speeituin- mensen zelf hun clubgebouw maken, 't Schiet daar lekker op en 't is dan ook logisch dat er in het verenigings orgaan menig jubelend woord aan "wordt gewjjd. In dat goed-geredigeer- de blad is een soort dagboek van de bouwimpressies opgenomen. Een ge not om te lezen: .Zaterdag 28 september. Er was weer een flinke ploeg werkers op de tuin, wat overiqens geen luxe was. want er lag weer een behoorlijk stuk werk te wachten. De metselaars schreeuwden weer om stenen, welke prompt bezorgd werden door de aan wezige opperlieden van verschillende pluimage, o.a. chauf feurs, 'kan tooi be dienden, fitters, lassers, scholieren, om maar enkelen op te noemen. Op de tuin lopen figuren welke kans zien elke minister van icelk de partement dan ookf.binnen vijf minu ten om te scholen tot adjunct-metse laar, assistent-timmerman, aanko mend opperman o) halfwas kruier. Zij die een hogere functie prefereren worden op het dak aan een betrek king geholpen. Zaterdag 5 oktober: Onze met.se laar Baris kwam voor de moeilijke keus te staan, een nicuuie jas te ko pen of de muren verder optrekken. Hij verkoos de troffel". Is dat geen heerlijke stemming, daar in die Tarwcwijk? Als alles klaar is ga ik er vast en zeker een kijkje nemen. ■ClAtA SpURJO "Wat een kerngezonde en goed-ge- leide gemeenschap deze speeltuin vereniging is, bleek ook uit de Sint Nic&htesotiddag* die voor de jeugd wertcgehou'den. Tweemaal 750 kinde ren werden, in de Grote Schouw burg ontvangen. Ga er.maar eens voor staan! Die tweemaal 750 genoten van de acrobatiek van de drie Famelh's en kregen allemaal een pakketje met versnaperingen. Ook de zieke kinde ren werden niet vergeten. 'n Pinna middag. Pieter vindt lijn 10 doorgaans een opgewekte lijn. Maar gistermorgen tuas de stemming er al bijzonder op gewekt. De conducteur droeg een grote, witte anjer in zijn knoopsgat en in het voorste gedeelte klonken vrolijke liederen', waarbij een. harte lijk. „Geef mij maar Amsterdam" op viel 't Werd Pieifir gauw verteld. Con ducteur L. Baas Leen voor zijn vrienden) maakte wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd zijn laatste rit. Vandaar die vrolijkheid Vele passagiers maakten van da gelegenheid gebruik om conducteur Baas de hand te drukken. En ook Pieter hoewel zelden gebruik ma kend van lijn 10 heeft hem de hand geschud en het beste toege wenst. Naar mij nog werd verteld is de heer Baas bij zijn aankomst in de remise hartelijk toegesproken. En mij is verzekerd dat de RET in de heer Baas een prima werkkracht en een conducteur van de goede oude stem pel is kwijtgeraakt. In een. sanatorium hebben ze er over liggen debatteren: Hoeveel on gelukken gebeuren er nu in die Rot terdamse Maastunnel? Een zegsman heelt mij toen ver teld, dat dit jaarlijks zo tussen de 70ö en 800 ligt. Maar die zegsman zei ook, dat naar het zich liet aan zien dit aantal ongelukken door het invoeren van de maximumsnel heid mogelijk aan 't afnemen is. Pie ter drukt zich evenais die zegsman voorzichtig uit, want de verkcersdes- kundigen vinden het nog te vroeg om daar een definitief oordeel over te geVen" Aanbod We besluiten de week met de volgende aanbiedingen In het boek der Bijdragen te noteren: een harmonicabed. van Van U. van de Pretorialaan. een tweepersoons ledikant met spiraal van De W, uit de Utenlingestraat. een ledikantje van K. van de Strevslsweg en twee fauteuils /bestemd) van Van der K. uit de Quack- sirnat. Verder hebben we genoteerd: een fau teuil (bestemd) van K. uit de Erasmus- 8traat, een radio (bestemd) met speel goed van Van der H. uit de Donkersloot straat, een luidspreker met een kostuum van C. uLt de Tidemanstraat, en huis houdelijke artikelen van S. uit de Ctt- terssrraat. Kleding werd aangeboden door N van de Schiedamseweg, Van H. van de Zuidwal te Leerdam, S. van de Oude Eaadhuislaan en nog eens kleding, diver sen en bouten doosjes voor knutselaars dear T. uit de Ameldestraat. Zilverpapier kregen wo van G. van de Molendijk te 'ö-Gravendeel en V. van de Feijenoord- dijk, relsbonnen van K. uit de Frits Huysstraat en nog eens zilverpapier met een gulden en vijftig cent voor een spe ciaal doel van O. van de Spaansebocht, Allen onze hartelijke dank. Verlies De heer Suvaal, J. van Effenstraat is zaterdag een met wol gevoerde, lederen want kwijtgeraakt in de omgeving van deze straat of bij de galerij. Een gouden schakelarmband (gedachtenis) verloor mevr. Looy, Wilgeweerd 48, op 23 no vember in de omgeving van de Meent of bet Noorden. De lieer A. Breukhoven. Strevelsweg 69b, miste maandagavond in de omgeving van het Mijnsherenplein. een grijze wollen handschoen. In. de omgeving van het Marconlplein is mevr Houtman. Coomhertstraat 6, donderdag morgen een bos sleutels kwijtgeraakt. De beer A. Verkerk, Overijsselsestraat 66a, beeft een militaire broodzak met pla- inuurmcsscn enz. verloren tussen dc Westzeedijk en het Sluisje. PIETER SPREEUW BOURJOSS (Vervolg van pagina 1) Zij wilde zich weer vrij kunnen bewegen en was bereid, daarvoor eerst de haar opgelegde gevangenisstraf te ondergaan. Het leven van zich voort durend te moeten verbergen, kostte haar handen vol geld en er kan dus wel worden aangenomen, dat financiële overwegingen een rol h.Mien ge speeld bij het besluit zich aan te melden. Over de huidige verblijfplaats van Anneke Beekman heeft mevrouw Laneedijk zich vrij zeker niet uitge laten. De Maastrichtse commissaris van politie, de beer Jansen, verklaarde niet verrast te zijn door de plotse linge komst van Anneke Beekmans ex-pleegmoeder. HU zei ons, dat hij er ai een vermoeden van had, dat zij zich deze weck zou melden, maar wilde niet vertellen, waarop dat ver moeden was gebaseerd. Volgens de verklaringen van me vrouw Langedijk zou haar echtgenoot met van haar verblijfplaats op de hoogte zijn geweest. Waar de heer Langedijk zich de laatste jaren heeft opgehouden, is echter niet bekend: hij had eerst een correspondentieadres te Maas tricht en thans te Tegelen, waar hij af en toe eens komt opdagen. Het joodse oorlogspleegkind Anne ke Beekman dook in 1943 onder bij de gezusters Van Moorst. Toen na de oorlog de voogdij over het meisje aan de joodse stichting Le Ezrath Ha Jeled weid toegewezen, verdween het kind spoorloos. Een inval m een klooster te Ban- neux bij Luik In 1954 had geen resultaat. Mevrouw Langedijk en haar zuster Elisabeth werden in 1955 door de rechtbank te Amster dam tot respectievelijk acht en twaalf maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof maakte daar in 1958 drie en zes maanden van, maar de gezusters waren toen al geruime tijd spoorloos. In augustus 1956 werd mevrouw Langedijk in de Belgische Ardennen aangehouden, maar de Belgische rege ring wees het Nederlandse verzoek om uitlevering af. Wegens het verbei gen van een an- der joods pleegkind, dat thans in een Nederlands pleeggezin vertoeft, heeft mevrouw Langedijk in 1954 een jaar jevangenisstraf gehad, waarvan de telft voorwaardelijk met drie jaar oroeftijd. Of deze zes maanden aan de drie waanden die mevrouw Langedijk te- ;oed heeft, zullen orden toegevoegd, s thans nog niet met zekerheid te icggen. Mevrouw Langedijk is voorshands mdergebracht :n het Huis van Bewa ring aan de Amsteiveenseweg te Am- iterdam. Maar of de justitie ooit uit haar nond vernemen zal. waar haar zus ter Bets (tegen wie nog een vonnis 'an een half jaar loopt) zich met Anneke Beekman verborgen houdt, is :eer de vraae ZWITSERSE HORLOGES Voor do mooist» eolUctl» lk« prijsklasse naar STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE 8INNENWEC 32? De minister voor Defensie is niet bereid de datum van opkomst (3 de cember) voor eerste oefening van een aantal dienstplichtigen zodanig op te schuiven, dat bedoelde jongelui Sin terklaas, thuis kunnen vieren. De mi nister deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen, die hem waren gesteld door het lid van de Tweede Kamer, de heer Gortzak. In verband met de opmerking van de vragensteller, dat het Sint-Nico- iaasfecst van zulk een belang wordt geacht, dat de voorzitter van de Tweede Kamer heeft voorgesteld de zitting op 5 december vroeg te doen eindigen, merkt de minister op, dat dit minder ingrijpende gevolgen heeft dan een uitstel van opkomst voor eer ste oefening. De minister betwijfelt ook of de consequenties van een la tere datum van opkomst aan alle betrokkenen welkom zouden zijn. Im mers, zij zouden ondervinden, dat hun eerste oefening in de zomer of het najaar van 1950 ook drie dagen later zou eindigen. Voorts acht hij het niet verant woord het gehele opleidmgsapparaat met alle personeel en materieel drie dagen tot werkloosheid te doemen. De dienstplichtigen, die op 3 de cember in werkelijke dienst zullen ko men, kunnen ook al spoedig gebruik maken van de verlofregeling ter ge legenheid van kerstmis en nieuwjaar, welke de minister oek, om het ge zinsverband te handhaven, van veel groter belang acht dan een verlof voor het Sinl-Nicolaasfeest. Bij het kalme gangetje van de tegenwoordig gebruikelijke boormachine (2000 toeren per minuut) bedraagt deze al ruim 60 graden Celsius. Zouden wij bet toerental tot 10,000 opvoeren, dan zou de temperatuur stijgen tot 115 graden. Om door de grond te gaan! En u denkt dat die nuchtere witjas zich daar maar niets van aantrekt. Hij maar slijpen! Als dat gat maar gauw gevuld komt! Niets is echter minder waar Vanaf het eerste optreden van de elektrische boormachine in de tandheelkunde 's er gewerkt aan haar vervolmaking, en wij schrijven dit artikel juist omdat er de laatste tijd (zélfs in Neder land) op dit gebied een soort revolutie gaande is. Een stille evolutie, ach ter uw rug om uitgevochten tussen fabrikanten, handelaars en vakgenoten, maar met uw gebit als inzet. Vandaar uw recht om er iets van af te weten'. Toen de grootmoeder van de baron aan-de-overkant vroeger haar kie; liet vullen', werkte de tandarts mei de trapboor Voorzichtig en ouder wetsbetrouwbaar regelde hij de aan drijving met zijn voet en liet dt scherpe boor zo langzaam mogelijk in het weke tandbeen draaien, wetend dat daardoor de minste pijn veroor zaakt werd. Dat mevrouw de barones voor een bleme vulling twaaif keet terug moest Komen, deerde niet. Zij betaalde er tóch voor en ging tot slot met een mond vol goud naar huis, Eigenlijk was dit ideaal, zoals zo veel m die goede oude tijd. Maar er is wei wat veranderd. Er zijn zo weinig rijke baronessen meer, des te meer middelmatig bedeelde zwoegers en die lopen met miljoenen rotte kiezen rond en die moeten allemaal behandeld worden. Ja, tijd is geld geworden. Bij de intrede van de elektrische buorroachine (nu ongeveer 30 jaar gcietlen) ging de behandelingssnel- bc-'d ai een eind vooruit, echter niet het aangename gevoel van de patiënt. Want met de draaisnelheid klimt, zoals boven aangegeven, ook de warmteontwikkeling, dus tegelijk de pijn. Bij ingrijpende slijpbehandehngen zetten sommige collega's wel een as sistente erbij, die met een eenvou dige waterspuit voor een beetje koeling zorgde, maar dat was eigen lijk ook niet de oplossing. Jarenlang werd er aan verbeteringen gewerkt. Tijdens de laatste oorlog stond het onderzoek weer een M'dlang stil. maar nu ineens sinds een paar Jaar komen de nieuwe vindingen los en vrijwel klaar voor gebruik m de praktijk. Oostenrijkse en Amerikaanse on derzoekers hebben het in superso nische trillingen gezocht, elders zijn geruchten ontstaan over een soort zandstraal, maar wij zullen deze voorlopig zuiver theoretische oplos singen laten voor wat ze zijn en u alleen melden waannee u morgen al te maken kimt krijgen. Het blijkt namelrik dat er voor de twee tegen strijdige wagen (opvoering toerental en tóch wegneming van de pijnlijke warmte)**een antwoord is gevonden, en wel op tweeërlei manier. Daar is vooreerst de high speed boor (een Duitse vinding). Deze kan het toerental 4 tot 5 maal verhogen en een draaiing van 30.000 per mi nuut halen! Zij bereikt dit door een ietwat ver anderde overbrenging van de koord- bewegmg in het polsgewricht van de boormachine. En de opgeroepen warmte wordt bedwongen door mid del van de al even Duitse 'sprayma- tic'. een koelsysteem ?an water en lucht. Voorwaar een prachtige vooruit gang en de collega's die voor 'n paai duizend guldens op dit systeem zijn overgegaan, hebben hun praktijk en vooral hun patiënten hiermee een grote dienst bewezen. Maar helaas! Nauwelijks is dit systeem op de Nederlandse markt ver schenen of daar komt de Alperikaan se tandarts Borden met zijn 'airotor'! Iets geheel nieuws en iets waarlijl revolutionairs. Berust de bovenvermelde high speed (wij noemen het doodgewoor sneiloop) nog geheel op de klassieke overbrenging van koord en draaiende wieltjes, de heer Borden heeft geper ste lucht als uitgangspunt genomen cn laat met eên slag alle koord- en wielgedoe (trillingen!) vervallen.Hel verschil tussen benzine- en turbine- motor! Het resultaat? Met zijn door pers lucht aangedreven schoepen haalt de airotor een toerental van 233.000 per minuut. Jawel! En door middel van -i ingenieuze koeling (ingebouwd in het boorhandstuk)zonder pijn! Helaas is de airotor nog niet ge heel 'af: men kan er nog alleen mee boren en niet mee slijpen en de pers lucht maakt nog een verschrikkel'ik lawaai, maar er wórdt aan gewerkt. Ziedaar in het kort de revolutie Ziedaar waarom op het ogenblik dé Nederlandse tandartsen van de ene demonstratie naar de andere rennen en er onderling niet over uitgepraat raken. En als li mij nou vraagt waar dit alles op uit zal draaien, dan moet ik antwoorden dat ik het (nog) niet weet. Maar ik verwacht stellig dat uw kleinzoon later alleen maar meewarig zal lachen, als u hem vei telt dat u indertijd m 1957 een half uur pijn hebt geleden toen u aan dat hais- gaatje van uw hoektand werd behan deld. 'Haha,' zal hij roepen, 'ik heb er gisteren v ij f laten vullen In tien minuten. Terwijl ik de krant las!' JEP HEYDENDAAL Help mij. een kind te redden. Deze noodkreet bereikte woensdag de Ne derlandse Stichting Hulp aan Land genoten in Indonesië te Den Haag. ZU was afkomstig uit de Indonesi sche plaats Bogor, waar dokter Van der Ploeg een speciaal geneesmiddel nodig heeft voor het negenjarige kind van de Nederlandse familie F. Ch. Volke, dat ernstig ziek is. De stichting stelde onmiddellijk al les in het werk om het medicijn, dat in Indonesië niet te krijgen is, te be machtigen. Men vond het in zweden. Het geneesmiddel wordt vanavond per vliegtuig naar Djakarta gestuurd. fïM Advertentie I.M. Behandelkamer van de tand arts. terrein van stille revo lutie... (Van een onzer verslaggevers) Woensdagavond omstreeks tien uur is op de Antwerpse Straatweg te Bergen op Zoom de 28-jarige heer J. van- Luyk uit Bergen op Zoom met zijn bromfiets in botsing gekomen met een trailer. Hjj werd zwaar ge wond naar het Algemeen Burger- Gast-huis in Bergen op Zoom' ver voerd waar hij vrijdagavond, is over leden. Hl!Illll1 Paulus no. 1 De 28-jarige J. Polman uit Heerlen, ambtenaar bij het geweste lijk arbeidsbureau te Maastricht, wordt sedert maandagmiddag ver mist. Tot nu toe ontbreekt elk spoor. Hij zou maandagmiddag op kantoor komen, doch liij is niet meer ver schenen en ook niet thuisgekomen bij zijn ouders tc Heerlen. Advertentie LM. "v O Z#B Vlak na de oorlog werd Paulus ons snel dierbaar. Hij verscheen in onze krant voor het eerst op 2 fe bruari 11M6 en was spoedig in ge- zeischap van zijn onvergetelijke vrienden: IVipper het zoete konijn, Badbout de humoristische visotter, Krakras de niet 70 erg betrouwbare zwarte kraai, Oehoeboeroe de uit zondering op alle wijze uilen, Dorua Bezem, op zijn zachtst gezegd een wat houterige figuur, de altijd ga pende, brabbelende das Gregorius, de veldkabouter Pieter, de deftige raaf Salomo... Zijn grote vijand was in, de aan vang niet de monsterlijke, krijsende Eucalypta. maar de vos Rein. voor de eerste na-oorlogse jaren boosaar dig genoeg. HET IS MERKWAARDIG, maar die prille Paulus, die nog niet zo érg best was getekend (achteraf bezien), lang niet zo virtuoos als de Paulus-van-nü die een beroemd heid is. opgeslokt door radio, tele visie, poppenkast, tijdschrift en boek, die Paulus was ons zeer lief Toen de wereld weer tot bedaren swam, na vijf bittere jaren, maakte hij bij ons zijn entree: een zeer le vende, beminnelijke kabouter. En hij bracht zijn intieme wereldje met zich en daarin zijn heel kieme zorgen en heel grote avonturen. Zijn verhaal was zó geschreven dat je de stem van Jan van Oort hoorde, terwijl hij het allemaal aan zijn Kinderen vertelde. Zo immers ontstond de geschiedenis van Paulus? Bijn avonturen waren nog niet zo spectaculair als die van het laatste jaar. maar we hadden toen helemaal geen behoefte aan spec taculaire avonturen. Het was vol doende naar Oehoeboeroe te luis teren, wanneer hij iets te vertel len had dat 'heiendal zeer merk waardig' was. staat op een heel stil plekje een oude hoge boom Dat is ae boom, waarin het boskaboutertje Paulus woont...' Zo begon een unieke strip, die het medeleven kreeg van honderdduizen den kinderen en volwassenen. Een strip waarvan de hoofdfiguur een zo levende werkelijkheid werd. dat hij duizenden brieven ontving (aan Paulus gericht!). En het is maar gelukkig dat nu Paulus ons vaarwel zegt. moe van zijn avonturen en ongeregeld bestaan de N.V. De Arbeiderspers een groot deel van zijn boelende leventje heeft vastgelegd In de Paulus-boeken. Zodat men nog eens naar hem kan kijken: zo vaak men dat maar wil. Paulus no. 3566 (Van onze kunstredactie) Het maandblad Tirade, waarin let terkunde en grafische kunst vreed zaam naast elkaar bestaan, krijgt een nieuwe redactie. De tweede jaargang, die 1 januari ingaat, zal onder leiding staan van Cola Debrot, Adriaan Mor- riën en Nico Wijnberg. Laatstgenoem de zal speciaal de zorg op zich nemen voor het binnenblad Tirage, de ge bruikelijke acht pagina's grafisch werk van Nederlandse kunstenaars. Tot dusver stond Tirade onder redactie van Rob Nieuwenhuys. Uit gever blijft G. A. v. Oorschot Mte veel onderbrekingen betoogde Mcndès-France, dat de kaderwet de Algerijnen wordt opgelegd. Er is geen enkel overleg gepleegd. Wat blijft de Algerijnen dan nog anders over dan het geweld? Mendes-France achtte deze kader wet een achteruitgang bij het statuut van 1947. dat door Frankrijk nooit is toegepast. Het statuut voorzag in een eigen Algerijns parlement en re gering met werkelijke bevoegdheden. Al deze bevoegdheden zijn in het statuut van 1957 verdwenen. Onder toenemend gejoel van dc con servatieven pleitte Mendes-France voor het herstel in Algerié van de elementaire burgerrechten als pers vrijheid, vrijheid van vergaderen en vrijheid van vakbeweging. Pas als dat gebeurt, krijgen wij de Arabieren aan onze kant. Mendës-France nam het op voor de'regenngen van Tunis en Marok ko. die met eigen moeilijkheden kampen en voor wie het voort duren van de oorlog m Algene net. zo'n chaos is ais voor Frankrijk. Laat ons het bemiddelingsvoorstel van Tunis en Marokko niet bij voor baat stug afwijzen. Bourguiba al leen al het noemen van de naam Bourguiba ontlokte bij de rechter zijde een enorm spektakel en de Sultan van Marokko hebben in een gemeenschappelijke vergadering in Rabat blijk' gegeven van een grote gematigdheid en de rebellen aange spoord tot een tegemoetkoming. Op dat ogenblik viel minister president Gatllard Mendès-Franee m de rede met de opmerking, dat alle juristen het eens zijn over de opvatting, dat soevereiniteit en on afhankelijkheid volgens het inter nationale recht één en hetzelfde begrip zijn. Hij vroeg Mendès- Franee, hierop te willen antwoor den. Maar deze ging daar niet op in. Het slot van Mendès-Frances speech, die door de conservatieve obstructie anderhalf uur duurde, ging tn een oorverdovend lawaai verloren. Men hoorde uit zijn mond nog de woorden: 'Mijn vaderlandsliefde...', maar verder kwam hij niet. Bleek ging hij naar zijn plaats, weggehoond door de rechterzijde, toe gejuicht door de communisten, die in spreekkoor minutenlang schreeuw den: 'Het fascisme komt er niet door!' Advertentie I.M. Vraag naar PRISMA voor een mooi en goed horloge En ook U hebt kans op één van de 100 gratis Prisma horloges! Vraagt inlichtingen bij Uw Prisma horloger A

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2