Burgemeester stak sleutel in 't slot van bewaarplaats Veel belangstelling Excelsior liet een mooie voorsprong verloren gaan Arcade 'waszaterdag Zeer weinig voetbal dit weekeinde SVDPWers dwongen politie 3-2-zege af Geen succes Ijsbaan open WALDO-TAXI GEVONDEN OP STRAAT Presto vindt de sleutel Puzzelloop van Brouwerschool Uit het dagboek van de politie Oud-voorzitter: 'een begin, maar een goed begin' chiedammers j elkaa r onder Bananen Kinderfeest van PvdA en NVV Schiedam verliest van Raven (6-5) Ouderavond van de Tliorbeckeschool 64.65.0 (3 fijnen) Sint kwam binnen op draagbaar PROTEST VAN HERMANDAD Orkesten brengen Leen de Bruijn een aubade HET VRIJE VOLK MAANDAG 16 DECEMBER 1957 PAGINA 8 (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM HEEFT EEN DIERENTEHUIS! Zaterdag middag stak burgemeester Peek de sleutel in het slot van de deur. die toegang geeft tot het pand Annazusterstraat 33b. en opende daarmee officieel de 'Bewaarplaats van honden, katten en vogels e.d.' (d.i. de naam die op het bordje naast de buitendeur prijkt). Velen bezichtigden met de burgemeester het „nieuwe" die rentehuis. Het asiel is niet groot, maar zal zeker van bijzonder veel nut zijn bij het lenigen van de ergste nood onder de dieren Vooral de „zwervers" zullen erbij gebaat zijn. In het tehuis zijn een wachtkamer, een behandelingskamer van de dierenarts, een keuken, een vergaderkamer en het eigenlijke asiel onderge bracht. 'Paniekvoetbal mM \-'i uur Aan de opening ging een druk bezochte bijeenkomst in de ontvangkann van dc Erven Lucas Bols voorat. Aanwezig waren o.a. dc burgemeesi^ i! de commissaris van de politie K. EUpma, de directeur van de gemeente reinigingsdienst E. T. van der Kraan, de dierenarts dokter J. Voort dl oud-voorzitter van de Schiedamse Dierenbescherming Van Oosterhout en vertegenwoordigers van de Rotterdamse politie, van het hoofdbestuur en viyi de afdelingen uit de omgeving van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van dieren. s tien hondehokken, acht kattehokken en drie vogelhokken. Een grote oliekachel, die er staat, zal ervoor zorgen, dat de temperatuur steeds behaaglijk blijft. Verder is men nog bezig met het bouwen van een groot hok in het laantje naast het gebouw', dat even tueel in geval van nood dienst zal kunnen doen. Bovendien houdt in het dierente huis dokter Voogt elke woensdagmid dag van drie uur tot half vier spreek uur voor on- en minvermogenden. Een consult kost de eigenaar van het te onderzoeken dier niet meer dan een halve gulden. Na afloop was er een receptie in de ontvangkamer van de Erven Lucas Bols, waarbij bleek, dat velen de vreugde van de Schiedamse Dieren bescherming deelden. Alle aanwezige kregen bovendien een fraaie foto van de politiehond Presto mee: het cadeautje van de heer en mevrouw Spaan, vertegen woordigers van het hoofdbestuur en het Rotterdamse bestuur van de Die renbescherming, voor hun collega's in Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) Het toeval wil, dat op de plaats, waar vroeger het dier werd gedood, het nu verzorgd en verpleegd zal worden. Het Schiedamse dierentehuis is namelijk ondergebracht in het ge bouw, waar vroeger van gemeente wege werd geslacht. Iemand, die bijzonder gelukkig was met deze „dienstverandering" van het pand Annazusterstraat 33b, was de heer Van Oosterhout, oud-vóor- zitter van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, die speciaal uit Haarlem overgekomen was om de opening van het dierentehuis mee te maken. De heer Van Oosterhout is de man, die de actie voor een dierenasiel heeft ingezet, die er jarenlang voor heeft geijverd, maar die door de moeilijke tijden (oorlog, economische crisis) geen wezenlijke resultaten kon bereiken. In 1948 was hij genoodzaakt Schie dam te verlaten. Maar wat hij be gon. dat zetten zijn opvolgers voort. „Het is een begin, maar het is een goed begin, was wat hij zaterdag middag van het dierentehuis zei. 'Maar hij was ervan overtuigd, dat het tehuis groter moet zijn en daarbij zinspeelde hij glimlachend op de ge meentelijke opslagplaats achter het dierenasiel (Van onze sportredactie) Excelsior '20 heeft tegen het Rotterdamse RDM een schijn baar veilige 2O-voorsprong verloren moeten laten gaan om ten slotte met inzet van alle mankracht een 2—2-gelijk spel uit het vuur te slepen. De laatste dagen eet bij mij thuis Iedereen bananen! Niet zo tussen de bedrijven door of als dessertnee, het eten van bananen is in mijn fami lie werkelijk tot een rage geworden': 's Morgens begint het. Dan krijgen we allemaal een dampend bord ba- nanenpap voor ons. Tussen de mid dag eten we brood metplakjes banaan als belegging. Ter wille van de spijsvertering krijgen we er nog een. glaasje bananesap bij. 's Avonds -om half zeven eten we bananenpraJc ofbij wijze van traktatie..,-,..gebakken banaan met een snuifje' pep ér. Óm half negen drinken we koffie,. Natuurlijk mag daar een smakelijk bananekoekje niet bij ontbreken. Nu kunt u het vreemd vinden, goede lezers, maar geloof me, ik kan geeri bananen meer zien! Laat staan ETEN! Toch is het allemaal mijn eigen schuld geweest. Argeloos en onbevangen drentelde ik vrijdagmorgen over de Broersveld als een boertje van buiten genietend van de marktdrukte, toen mijn aan dacht getrokken werd door een standwerker, die aardig wat mensen om zich heen had verzameld. U heeft het al begrepen, goede lezeres. Deze man verkocht bananen, mooie bananen. En werkelijk niet al te duur (dit om me zelf vrij te pleiten en niet om reclame te maken). Maar het ging niet zozeer om de kwaliteit en de prijs van de bananen als wel om de. manier, waarop deze standwerker zijn produkten aan de man bracht. Hij gedroeg zich als een charitatieve rijkaard. Hij gaf nogmaalsGAF) de ba nanen aan de omstanders weg, ter wijl hij maar terloops wat geld in casseerde. Dat kan men dus geen verkopen meer noemen, hoogstens een gesublimeerde' vorm daarvan. Inderdaad, hij wist de illusie te verwekken, dat hij die schone, gele vruchten cadeau gaf. Daarna was het ook zo gemakkelijk, voor mij af en toe „ja" of „ik" te zeggen. Het ging ongemerkt. Totdat ik bemerkte, dat er nog slechts drie dubbeltjes en zeven centen in mijn portemonnaie zaten. Met mijn armen vol bananen ben ik toen weggegaan. Sedertdien is mijn familie ver oordeeld tot het eten van bananen op allerlei mogelijke en onmogelijke tijden. Zijn er onder u, goede lezers, lieden die nog trek hebben in een banaan? Komt u dan eens bij mij langs. Hoe hongerig ge zijt, des te meer welkom u bent. FFREDERIK „Het is voor mij een grote vreugde u allen op deze gedenkwaardige dag welkom te heten," zei de afdelings voorzitter van Schiedam, de heer H. Willems van Beveren, Hij sprak van een .mijlpaal", die bereikt is na 38 jaar sparen en ploeteren. „We beginnen op een kleine basis, die ons eigenlijk niet geheel bevre digt, omdat we er wat ruimte bij zouden moeten hebben. Maar met be hulp van het gemeentebestuur, dat bergip voor ons werk heeft, zullen we er in de toekomst in slagen dat die rentehuis te krijgen, dat werkelijk een „commandopost" zal zijn. Burgemeester Peek bracht hulde aan de Schiedamse dierenbescher mers voor hun doorzettingsvermogen. Hu noemde een dierentehuis in een stad als Schiedam iets onmisbaars. De burgervader zei, dat de tijd, waarin om de dierenbescherming ge lachen werd, ver achter ons ligt en de publieke opinie t.o.v. dit werk ra-' dicaal gewijzigd, is.,,Maar toch, be toogde hij, gebeuren" er nog ergerlijke1 dingen met dieren. Daarom vond hij het zo prijzenswaard, „dat de Dieren bescherming in Schiedam zeer actief is. Vervolgens togen alle aanwezigen naar het dierentehuis om de opening bij te wonen en het gebouw te bezich tigen. Bü het voormalige slachthuis aan de Sl.-Annazusterstraat hingen de vlaggen uit. Het dierentehuis ziet er proper en keurig uit. In het grootste vertrek (dat voor het asiel feitelijk nog te klein is) staan de hokken opgesteld: Na vier minuten hadden de Rot terdammers reeds succes. Een throughpass van Peek werd goed op gevangen door Kerklaan, die met een hoge voorzet A. Bierhuizen in staat stelde met een laag schot onder de vallende Rotterdamse doelman te scoren. De Schiedammers, die inmiddels tot een duidelijke meerderheid waren gekomen, bleven de strijd beheersen, waarbij de Rotterdammers zich be paalden met lange ballen uit de verdediging om via hun vleugelspe lers tot uitvallen te komen. In de twintigste minuut gaf Kerk laan opnieuw een uitstekende voor zet af, die echter door zijn mede aanvallers onaangeroerd werd gela ten. Zuydewijk kreeg zodoende gele genheid van de andere kant opnieuw voor te zetten en nu stond Kloos op zijn plaats om met een kopbal te scoren (20). RDM slaagde er echter geleidelijk in de bakens te verzetten en tien minuten voor tijd wist linksbinnen Westerhout, na een duel met de Schiedamse doelman en de Rotter damse midvoor tegen te scoren (2—1). De Schiedammers kregen in de tweede helft het windvoordeel. doch in tegenstelling met de verwachtin gen kwamen de Schiedammers er praktisch niet meer aan te pas, Voor hel Excelsiordoel kwam het eifs tot paniekvoetbal, hetgeen een duidelijke inleiding betekende voor de Rotterdamse gelijkmaker. Na dertig minuten scoorde de Rot terdamse linksbinnen dan ook de verwacht# gelijkmaker na een zwak moment van de overigens goed spe lende De Groot. De Rotterdammers bleven sterker. De Schiedammers trachtten door omzetting zich te herstellen. Peek en Zuydewijk wisselden van plaats, het geen echter geen wijziging in het spelbeeld 'teweeg bracht. Alleen in de laatste minuten bracht een laatste offensief de Schiedammers nog enige kansen. T. Bierhuizen knalde tegen de binnen kant van de staander en een corner van Peek leverde zelfs nog een doel punt op, maar de scheidsrechter had inmiddels al voor de laatste keer ge floten. Gezien het spelbeeld mochten de Schiedammers met dit gelijke spel meer dan'tevreden zijn. Presto bracht een mandje, tüaarin de sleutel van het nieuwe tehuis voor dieren zat, aan burgemeester Peek. Bij gebrek aan een echte hond, had men een speelgoedexemplaar neer gezet. Op vrijdagmiddag 27 december wordt in Musis Sacrum een kinder feest gehouden voor kinderen'van 6 tot 12 jaar, wier ouders lid zijn van de PvdA of van een der aangesloten organisaties van de NW-bestuur- dersbond. Kinderen, die in het bezit zijn van een groen kaartje komen om half twee,zij die .een „geelkaartje 'nebben om half vier'; Nog enkele kaartjes A f. 0,25zijn. verkrijgbaar bij onderstaande- adres sen: Bos, IJsselmondësestraat 90ar Meerkerk, Pendrechtsestraat 8 b; Bal, Zwartewaalsestraat. 81a; Ohaig- neau, Treublaan 27: Brand, Gordon- straat 31b; v. d. Hoek, W. Franke- lamdsestraat 91a; Heukels, Fultonstr, 11 b; Wieihouwer. Lorentzlaan 36 b. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 2—6 uur: blauw jongenspetje, stalen stang. Te bevragen bij vinders: portemonnaie niet Inhoud, J. Hogendam, Potgieter- straat 20a; damesportemonnaie met in houd, F. j. de Bruin, Dr. Kuiperlaan 7; portemonnaie met Inhoud, v. d. Boogerd, VlaarcüngerdiJk 50 (RK Begraafplaats): Klnderportemonnale, G. Blauw, Flat Nleuwland 27; thermosfles, J. v. Roest, Laan 13; bedrag aan geld, v. Tilborg, v. Ostadelaan 32a; bedrag aan geld, Lands meer, Buljs Ballotsingel 71; bedrag aan geld, Klelss. Westfrankelandsestraat 28a; wandelmedallle. A. Tulling. Geervlietse- straat 39; speelgoedpop, Hartog, Lange Singelstraat 28; haarstrik, A. Goudappel, Gasstraat 28a; rode damesshawl, C. van Nispen, Snelllusslngel 10b; zwarte shawl, Jonas, Rotterdamsedljk 72a; wollen da messhawl, Coemans, BK-laan 266; zijden hoofddoek, P. v d. LeUe, Potgieterstraat !h; grijze kinderhandschoen (r.). Ter Braak, BK-laan 215b; zwarte wollen handschoen (1.), WIJ zenbroek, Broers- veld 62; grijze wollen handschoen. Wal beek, Da Costastraat 31b; glacé heren- hfmrlschoen (1.), A. v. Drunen, Rotter damsedljk 409b; grijze wollen dames handschoen (r.) J. Both, Leibnitzstraat 25a; hulssleutel, F. v. d. Steen, Coper- nlcusstraat 12; hulssleutel, B. Kelder, Charlotte de Bourbonstraat 2; balpen, C. Krijger,- Tulnlaan 98; vulpen, Heezen, Beljerlandsestraat 45a; ring met sleutels, P. Beljaars. Lekstraat 24b. (Van een onzer verslaggevers) „Wij zijn de sleutel van het dierentehuis zoek geraakt", deelde de heer Willems van Beveren op de bijeenkomst, die aan de opening van''het asiel voorafging, mee. Grote con- stematie onder de aanwezigen. Het gebeuren, waarnaar velen maandenlang hadden uitge zien, dreigde mis te lopen. Maar „toevallig" was de Rotterdamse politiehond Pres to mét zijn baas de heer Maas aanwezig. En toen de burgemeester even later met lege handen voor de deur van het dierentehuis stond, bleek wat de Rotter damse politiehonden waard zijn. Toen kwam Presto braaf aanhuppelen met een mandje in zijn bek. En in dat mandje lagde sleutel.... De leden van de Schiedamse Dierenbescherming kunnen er dus niet prat op gaan, dat zij het alleen zijn .geiveest, die er voor gezorgd hébben, dat het dierentehuis zaterdagmiddag zijn deuren voor honden, kat ten en vogels opende. Tegen de verwachting in Is er gis teren toch gekorfbald en zelfs vrij veel. Wat Zuid-Holland betreft zijn er alleen in Den Haag wedstrijden gespeeld en daarbij bevond zich de ontmoeting RayenSchiedam. Het is een Haagse zege geworden, zij het een bescheiden. De thuisclub bleef de gehele wed strijd met een doelpunt voor. Op een moment zelfs met drie punten, maar bij het scheiden van de markt was het verschil weer tot 1 gereduceerd. In de eerste helft zorgden F. Veer en J. v. d. Kooy met goede doorloop- ballen voor 11 en 22, nadat De Raven met 10 en 21 waren voor gekomen. Dat spelletje herhaalde zich nog eenmaal: D. Vermeulen schoot van ver de gelijkmaker in (3—3). De rast ging in met 43 en na de hervatting liep de thuisclub zelfs tot 63 uit. Dc laatste punten werden echter door onze stadgenoten ge maakt. Mej. J. Carrière verkleinde de achterstand tot 61 en H. Ver schoor profiteerde goed van een fout van zijn tegenstander, waarmede hij de eindstand op 65 bracht. Er heerste zaterdagavond in de bovenzaal van Arcade een gezellige sfeer onder de bezoekers van de dui- vententoonstelling, die georganiseerd werd door de Schiedamse duiven- sportvereniging „De Vrijheid". Een groot aantal deelnemers had Ingezonden. Na de officiële opening van de ten toonstelling konden de kenners op dit sportgebied en de overige bezoe kers een keur van duiven bekijken. Een kleine driehonderd duiven ston den te pronk gesteld, waaronder vele, die zorgden voor mooie prijzen voor hun eigenaars. Het was voor de keurmeesters, de herwi A. Saers en F. Trijsburg, een moeilijke taak hun keus te laten val len op de beste duiven, die voor de vijf onderdelen van de beoordeling hoogstens 100 punten konden behalen. De winaars in volgorde naar klasse warén: Klasse 1, onbevlogen oude duiven- 1 Barzilay, 2 Pronk. Klasse 2, onbe vlogen oude doffers: 1 Vorstenbos, 2 Bodegom. Klasse 3, onbevlogen jonge duiven: 1 v. Put, 2 De Potter. Klas se 4, onbevlogen jonge doffers: 1 Mieloo, 2 Vorstenbos. Klasse 5: duiven van 100300 km: 1 Pronk. 2 Bode- gom. Klasse 6, oude doffers van 100 300 km: 1 Limburg, 2 Aret. Klasse 7, oude duiven van 300—500 km: 1 Aret, 2 Bodegom. Klasse 8, oude doffers van 300—500 km; 1 Ponk, 2 Schram. Klasse 9, oude duiven van 500 km en hoger: 1 gebr. Bakker, 2 Limburg. Klasse 10, oude doffers van 500 km en hoger: 1 Pronk, tevens schoonste, 2 Putten. Klasse II, jonge duiven van 100 km en hoger: 1 Ponk, 2. Vorsten bos. Klasse 13, late jonge duiven: 1 Ponk. Klasse 14, late jonge doffers: 1 Ponrk. De heer Pronk was de best gekwa lificeerde deelnemer in deze wedstrijd. De heer Vorstenbos kwam als tweede uit de bus. Zondagmiddag overhandigde de voorzitter van de tentoonstellingscom missie, de heer j. j. Mieloo, aan de winnaars de diploma's en de prijzen. De Thorbeckeschool aan de Thor- beekesingel hield vrijdag een ouder avond. Nadat de ouders eerst in het schoolgebouw gelegenheid hadden gehad het werk hunner kinderen te bezichtigen en de onderwijzers te spreken, trok men gezamenlijk op naar het Wijkcentrum aan het Wi- bautplein. Na enkele huishoudelijke medede lingen hield de heer iJselsteln een causerie over het sparen. Ten slotte zij nog vermeld dat ook enkele leer lingen aan het slagen van deze avond het hunne hebben bijgedragen. Advertentie 1A1 Terwijl een groot deel der Schie damse burgers nog de rast van de zondagmorgen genoot, begaven zich gisteren ruim 30 kinderen van de W. Brouwerschool al vroeg op pad voor een wandel-püzeltocht door Schiedam. Er werd in tweetallen een route van 4 km gelopen, waarbij onderweg 12 opdrachten vervuld mooesten wor den. Onder controle van verschillen de ouders bleek, dat de kinderen zich op goede en ordentelijke wijze van hun opdracht hebben gekweten. Zowel in groep A als groep B (met wat lastiger opdrachten) werden knappe prestaties geleverd. De uit ouders gevormde jury had met het hoofd der school heel wat moeite de winnaars van de prijzen, die beston den uit jaarabonnementen op de Openbare Leeszaal, aan te wijzen. De gelukkigen werden: groep A: Paula den Ouden en Ria Wenink. Groep B: Adri v. Opijnen en Bep v. Leeuwen. Alle kinderen ontvingen bovendien een reep chocolade als troostprijs. Door de slechte iveers- en dito terreingesteldheid zijn slechts twee wedstrijden in het Schiedamse zon dagvoetbal kunnen doorgaan, name lijk Excelsior '20RDM en SVDPW Hermandad. SFC had de reis naar Rotterdam ondernomen om er DEH te ontmoe ten. Ondanks de zeer redelijke ge steldheid van het DEH-terrein keur de de scheidsrechter tot ieders ver wondering het terrein af. SFC heeft aan de hand hiervan een protest bij de KNVB ingediend. Ook de plaatselijke ontmoeting in het Schiedamse zaterdagmiddagvoet bal moest in verband met terrein- moeilijkheden worden afgelast. De vereniging van helpers en help sters van het Rode Kruis heeft za terdagavond in het Volksgebouw het Sint-Nicolaasfeest gevierd. Na het openingswoord door de voorzitter werden de heer M. Loch (42 Jaar lid van de vereniging) cn de heer G. Kleinherenbrink (25 jaar lid) gehuldigd. Aangezien zij door het bereiken van de 65-jarige leeftijd eigenlijk de vereniging hadden moe ten verlaten, werden zij thans tot erelid benoemd. Een oorkonde werd hun door de voorzitter aangeboden. De heer Loch ontving bovendien een barometer, de heer Kleinherenbrink een wandbord. De echtgenoten kregen bloemen. Ook de heer Zonneveld werd ver rast met een geschenk, omdat hij reeds Jarenlang trouw de contributie heeft opgehaald. Sint Nicolaas is deze keer wel op een zeer ongebruikelijke wijze inge haald. Hij lag nl. op een draagbaar. Twee zwoegende zwarte Pieten zorg den voor het transport. De zaal zong hem de bekende wijs jes toe. Voor elkeen was er een aar dige surprise. Ten slotte heeft het Rotterdams Amateurgezelschap een kostelijk cabnretprogramma verzorgd. Na afloop was er nog gelegenheid tot dansen. (Van onze sportredactie) SVDPW heeft die Rotterdamse politiemannen Hermandad een ver diende 32-overwinning afgedwongen. Vermeid dient echter hierbij te worden, dat de Rotterdammers na de wedstrijd een protest in dienden, tegen het annuleren van een doelpunt in de tweede helft. t Het huldigingsfeest. van. Leen de Bruijn zal op muzikale wijze een aanvang nemen, want hedenavond om half acht maken twee muziek korpsen eerst een mars door de stad. De muziekvereniging Oefening Baart Kunst vertrekt om half acht van het gebouw Tivoli en via St.-Liduina- straat, Veenlandstraat, Nassaulaan, Prins Mauritsstraat gaat dit oudste muziekkorps van Schiedam naar de Willemskade, waar de heer De Brutjn woont. Inmiddels zal de muziekvereniging St.gAmbrosius eveneens om halfacht de mars beginnen. Dit korps vertrekt van Arcade over de Lange Haven door de Lange Nieuwstraat, Nieuwe Haven, Haga- straat, Groenelaara, Beyerlandsestr., Rozeaburgsestraat naar de Willems kade, waar beide harmonie-orkesten de heer De Bruijn eerst een aubade zullen brengen. Per auto vertrekt de jubilaris dan naar Musis Sacrum waar het gouden jubileumfeest zal worden gevierd. Voor de auto zal OBK marcheren en achter het voertuig wandelt St.-Am- brosius. De stoet gaat via de Stadhouders laan door de Juliana van Stolberg straat naar de Hufjsmanstraat en dan via het Fabrlplein door de Gor- donstraat en over de Korte Haven naar Musis Sacrum aan de Lange Haven. Om ongeveer kwart over negen zal in Musus Sacrum een korte huldi ging plaatsvinden. Het gevarieerde nonstopprogramma, dat de vele be kende artisten belangeloos aanbie den, vangt om acht uur aan. Na af loop van dit programma, dat tot elf uur duurt, is in de foyer van Musis Sacrum voor de vele verenigings functionarissen en vrienden een re ceptie met huldiging van de jubila ris. Tevens spelen dan tot drie uur enkele orkesten in het gebouw dans muziek. Er zijn nog enkele kaarten ver krijgbaar aan de kassa van .Musis Sacrum. Na acht uur zal de toegang tot het gebouw voor het publiek ge sloten moeten blijven. SVDPW startte aanvallend en kwam tot een duidelijk overwicht. De Schiedammers slaagden er echter niet in dit overwicht in doelpunten om te zetten. Hierin waren de Rotter dammers gelukkiger door in de twin tigste minuut uit een gevaarlijke uit val de Schiedamse dpelmar. te pas seren. Ondanks de veldmeerderheid van SVDPW kwam In deze stand In de eerste helft geen wijziging meer. Met het windvoordeel scheen SVDPW naar succes toe te groeien, maar opnieuw uit een scherpe uitval wist Hermandad te doelpunten. Na overleg met de grensrechter keurde de scheidsrechter d i t doelpunt ech ter af, waartegen de Rotterdammers na het einde een protest indienden. Hierna kwam echter de Schiedam se doelpuntenmachine op gang. Voor al linksbuiten Geel bracht vaart in de Schiedamse aanval en uit één van zijn voorzetten wist midvoor v. Dijk na twintig minuten de partijen op gelijke voet te brengen. Tien minuten later was het op nieuw Geel, die een goede voorzet afgaf, waarvan nu v. d. Vlist met een hard schot van wist te profiteren (2—1). De Schiedamse aanval liep nu ge smeerd en na een derde treffer, dit maal van de schoen van v. Dijk, meenden de Schiedammers het flu weel bereikt te hebben. Hiervan profiteerde Hermandad door vijf minuten voor tijd de stand op 32 te brengen, waarna zelfs de Schiedamse verdediging het nog zwaar te verantwoorden kreeg. De stand bleef ongewijzigd, zodat het laatste woord over deze wedstrijd door de protestcommissie gesproken zal worden. Tegen een geparkeerde vracht wagen met aanhangwagen reed in de nacht van zaterdag op zondag een personenauto, bestuurd door de 43- jarige bedrijfsleider K. H. uit Rot terdam, op. Het ongeluk gebeurde om half drie op de afrit van de Rot- terdamsedijk naar het Boerhaave- plein. Personenauto en aanhangwa gen werden zwaar beschadigd. Toen de politie ter plaatse kwam, was er niemand. Men vond de bestuurder van de personenauto thuis. Hij bleek onder de invloed en had licht letsel opgelopen. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Het 12-jarig meisje M. de J., dat zaterdagmiddag om kwart voor vijf onvoorzichtig voor een stilstaan de auto op de Groenelaan overstak, werd aangereden door een bromfiets, bestuurd door de 30-jarige ijzerwer ker G. v. d. S. Het meisje liep een lichte hersenschudding op en v. d. S. kreeg een gescheurde bovenlip. Een aanrijding vond zaterdag middag'om half zes plaats op de kruising Westfrankenlandsestraat— Fabristraat tussen een personenauto, bestuurd door G. J. S. en een carrier met hulpmotor van de 29-jarlge melkbezorger A. W, W. De laatste ging met een boch de Fabristraat in en liet voor de auto achter hem niet de vereiste doorgang vrij. De auto remde maar gleed door. Beide voer tuigen werden beschadigd. De teams van de volleybalclub SVC, die in de afgelopen week het wedstrijdperk betraden, .konden over het algemeen niet veel succes boe ken. Heren 1 speelde tegen Concordia 2 en moest met een gelijkspel (22) genoegen nemen. De SVC-heren schijnen de juiste cadans kwijt te zijn. want ook in de tweede wed strijd tegen Smasr I ging het niet zoais verwacht kon worden. De strijd ging gelijk op en nadat beide par tijen een set in hun voordeel wjsten te beëindigen, moest de wedstrijd we gens tijdgebrek worden gestaakt. De overige uitslagen luiden: Dames: SVC 2Smash Smash 3—SVC 3 0—3, SVC 2 3—0, DOS 2—SVC 5 3—1. Dames 1 was vrij. Heren: Rotterdam Zuid 2—SVC 2 03, SVC 3—Concordia 3 0—3, Con cordia 4SVC 5 30. Heren 4 was vrij. Vanmiddag om twee uur is de ijsbaan aan de Spieringhoeb weer open gegaan. Met dit weer blijft de,baan zowel 's middags ais 's avonds voor de schaatsers toe gankelijk. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Mam'zelle striptease. M ON OP OLE-THEATER. 2, 7 en 9.15 uur: Guerilla In de Jungle. Apotheek: Apotheek Gouka, Hoogstraat. Tentoonstellingen CULTUREEL CONTACT 105 uur: werk van Hen Diversen: RAADZAAL STADHUIS, 8 uur: tiek Jongeren Contact Schiedam, vijfde zitting Jeugdgemeenteraad. MUSIS SACRUM, 8 uur: huldiging Leen de Bruyn. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 UUT: Mam'zelle striptease. MONO POLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: A kiss before dying. Apotheek: Apotheek Gouka, Hoogstraat. Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT 105 uur: werk van Hen Diversen: VOLKSGEBOUW. 10. 2 en 8 uur: Kerstbijeenkomsten van de NVV- Vrouwenbond. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Verborgen verlangens. 2, 7 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: De bloedhond. 2 en 8U5 uur (18 Jr). CENTRAAL: White Christmos. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (In Beursgebouw): parade. 9.30, 11.30, 1.30, 7.45 en 10 uur (aj.). COLOSSEUM: De Spaanse vlieg. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). HARMONIE: De man van Del Rio. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). LUMIÈRE: De vloek vc steln. 2.15, 7 en LUTUSCA: 12 uur 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Stopover Tokyo. 2, 7 cn 9.30 uur (14 Jr). METRO: Strijd tegen verdovend® middelen. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Battle Cry. 2.15, 7 en 9.30 uur (18'Jr). REX: Geschonden glorie. 2, 7 en 9U5 uur (14 Jr). SCALA: Een koning in New 2 en 8 uur fa.lA. THALIA: Monpti. '2.15, 7 en 9.30 j? (18 Jr). 't VENSTER: Les enfants du Paradis, g 1.30 en 8 xiur (18 Jr). VICTORIA: De dodende Mantis. 2 en 8 uur (14 Jr).

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1