'N INDRUK VAN NIEUWE JKERK-A AN-DE-DIJK' Pas op voor vorstschade Tankercleaning stelt officieel de derde steiger in gebruik Excelsior en Standaard veroveren kampioenschap NVV-vrouwen vierden stijlvol kerstfeest Werk in Recreatiegebied is weer begonnen GEBONDEN OP STRAAT BOER'S VISBEDRIJF Het Vrije Volk HONGAARSE AVOND Chauffeur stopt en blust brand SUCCES- EN ZAKAGENDA'S chiedü ïatmners ondere^aar Wanklank Kerstzangdienst in Julian akerk In Irene gaan de klokken luiden Burgerlijke Stand Visafslag BEDRIJFSKLAVERJASCOMPETITIE Geen verkeer meer op Kilometerlaan De grootste krant van Nederland Mandolineconcert in Wijkcentrum HET VRIJE VOLK WOENSDAG 18 DECEMBER 1957 PAGINA 5 ti&Jlfff! Doeltreffend Met meer dan gewone belangstelling bekijkt men de Op standingskerk te Nieuwland. Niet omdat deze kerk voor Schiedam de eerste moderne kerk met allure is, maar omdat het de eerste kerk is die bet architectenbureau Van den Broek en Bakema te Rotterdam heeft gebouwd. Uiteraard hoeft men aan dit feit niet meer aandacht te hechten dan aan de be tekenis die de kerk voor Schiedam heeft. Die is echter duide lijk en daarom willen wij op deze plaats een indruk van het bouwwerk weergeven. Zoals men weet Zijn de ont- omamenteerd" door open stukken, werpers uitgegaan van de bij- Srent k&S0^ maken 06 zondere plaats waar de kerk onder de grote kerkzaal voor 600 staat. Aan een dijk namelyk. Personen treft men een zaal met to- Ui. neel voor 330 personen, een catechi- Dat op zich zelf is met zo by- zonder Nederland zal onge twijfeld vele „dijkkerken" be zitten maar het stelde in leder geval bepaalde techni sche eisen, die onvermijdelijk de vormgeving moesten beïn vloeden. Men kon er moeilijk een al te veel omhoog-strevend bouwwerk van maken, omdat juist eenheid met de (vlakke) dijk bereikt moest worden. Franje-vrij Beton MORGEN OPENT In de Mgr. NOLEN5LAAN 850 - SCHIEDAM KANTOORBOEKHANDEL MERCURIUS Begonnen in mei (Van een onzer verslaggevers) „Forum der gerechtigheid" heette het spel, dat enkele NVV- ers voornamelijk vrouwen, gisteren in het Volksgebouw drie keer over het voetlicht brachten. Een spel van bezinning, waarin werd gewezen op de noden van vele mensen in de wereld. Ver doorgezette eenvoud typeert Opstandingskerk SA - om bij ceramische tintenpassen rood en blauw niet zo best. Even doeltreffend als eenvoudig Is de zaal beneden. Een vrolijk geheel, met stevige tafels en stoelen, een kleurige wandbekleding en smaak volle vloerbedekking. De andere'zaai- tjes sagen wij nog niet gemeubileerd, zodat wü ons van een oordeel ont houden. Op zeer oorspronkelijke wijze neemt de verlichting een plaats in. Men heeft eenvoudig ijzeren balken uit de kolommen In de kerkzaa! laten ste ken, welke met hout werden bekleed. 9e TL-buizen (ln gemêleerde tinten) .verden parallel aangebracht. De2e >alken vormen als het ware een cht-laag boven het schip. Ook aan :e zijkanten is de verlichting op deze 'ijze aangebracht. De Nederlands Hervormde Ge meente mag zich zonder enige twij fel gelukkig prijzen met deze kerk, waarvan de totale bouwkosten circa 650.000,hebben bedragen. Wat men er nu nog mist kan wellicht in de toekomst gewonnen worden. Dat zijn: esthetische voldoening, in dit geval onverbrekelijk verbonden aan een gewijde atmosfeer; méér kunst zinnige decoraties en ten slotte, met het nieuwe orgel; muzikaliteit. Men ziet dan dat het schip voor kerk-verhoudingen vrij laag Is en zich op gelijke hoogte met de dijk bevindt. Ter afsluiting dient de recht hoekige toren, uiterst eenvoudig „ge- Leen de Bruijn, Schiedams gou- ien conferencier, is maandagavond in Sacrum groots gehuldigd. Bat vind ik fijn, goede lezers, want deze «gewone jongen", zoals de jubilerende artiest zichzelf noemde, verdiende kef. Juist omdat hij onder al die hulde zo „gewoon" bleef. Een. aubade voor het huis van Leen ie Bruijn, een feestavond in een overvol Musis, een keur van arties- 'e«.het was veel. Mijn compli ment voor het huldigingscomité, dat elles zo perfect georOf wacht. In enkele dagbladen stond gister avond namelijk hoegenaamd niets over die huldiging. Vreemd, niet tsaar? Een krant schreef zelfs een hitter stukje...... Enkele verslaggevers gingen maan- jagavond eerst kijken naar de auba de aan de heer Be Bruijn. Vervol- Bens haastten zij zich naar Musis Sa crum om het vervolg van de huUli- Bing bij te wonen, maar. maar dat ging moeilijk. „Er 2>ln voor de persvertegenwoordigers Sten plaatsen gereserveerd", deelde "ten hun mee. En daar de brandweer verbiedt, dat zich iemand in de pa- der, bevindt, zijn zij weer heenge gaan. Bovendien: drie uur staan is niet aantrekkelijk. Een dergelijke onelegante medede- »ng kreeg ook onze verslaggever te koren. Hij draagt Leen echter een Jeer goed hart toe, bleef, en daar hij vroeger was dan zijn collega's daagde hij erin ergens op het achter balkon een plaatsje te bemachtigen. Overigens kreeg hij bij het doen tan zijn werk bijzonder weinig mede werking. Hij vroeg een programma. "tt was er niet. Hij vroeg inlichtin- Btn. Men maakte er zich van af.. En nog iets: enkele leden van het huldigingscomité hebben enige tijd Beleden, gepubliceerd, dat in het co mité ook een vertegenwoordiger van de Schiedamse pers" zitting had. Dat yas groot nieuws voor mij, toen ik. ntt las. En niet alleen voor mij, maar voor mijn collega's. Bat een en ander is voorgevallen betreur ik. oprecht. Het was één zwakke plek in een overigens per- tyte organisatie. Het was een wan- f-nk in. een groots huldigingsfeest. rummer, vooral voor Leen de Bruijn. FREDERIK. satiezasl, de consistorie, een koffie- buffet, garderobe en toiletten aan. Deze ruimte is toegankelijk via de lager gelegen straten of via de grote kerkzaal. Van den Broek en Bakema is dus uitgegaan van franje-vrije en doel treffende Ideeën, Nu zij gerealiseerd zijn, kan men de balans opmaken. Ongetwijfeld bezitten strakheid en zelfs soberheid charme, maar wij wa gen het te betwijfelen of te ver door gevoerde eenvoud in het bijzonder een kerkgebouw niet enige schade toebrengt. Wil men nog spreken van een „Godshuis", dan wellen associaties met ons eigen woonhuis op. En nu is het natuurlijk nimmer de intentie ge weest van een kerk een groot woon huis te maken, maar men mag o.i. ook niet te veel speculeren op dt sfeer van religiositeit, welke zonder meer aanwezig zou zijn in een ge bouw dat als kerk wordt aangeduid. Die sfeer missen wij in dit ge bouw, ondanks het onmiskenbare feit dat sommige details ook zonder de aanwezigheid van de pre dikant en de gemeente die innige sfeer wél bezitten. Wij noemen dan de liturgische elementen: preekstoel, doopvont, avondmaalstafel, die een prachtige eenheid achter in de kerk (zo men wil voorinvormen. De wand links van de ingang be staat geheel uit glas en Jiltrasolglas; deze laatste glassoort is speciaal aan gebracht om te veel zonnewarmte te weren. Bovendien dient dit licht groene matglas als een wand tussen kerk en buitenwereld. Een wand echter die voldoende licht doorlaat. De wand rechts bestaat uit licht grijze bouwblokken tussen verticale stijlen. Het plafond is bedekt met grijze vezelplaten. De kleurrijke ele menten in de grote kerkzaal zijn de mozaïekwand bij de ingang, ae vloer van Italiaans kwartsiet. de hou ten kerkbanken en de zwarte radia toren rondom de toegang tot de be nedenzalen. Boven de hoofdingang is Dit is de grote kerkzaal, die aan 600 personen plaats biedt. Opvallend is de plaats, die de verlichting in deze kerk van het architectenbureau Van den Broek, en Bakema inneemt. een galerij met elektrisch (dus pijp- loos orgel). De kerk is gebouwd met gebruik making van zowel traditionele als moderne materialen en constructie methoden. Gewapend beton is ge bruikt voor de hoofdconstructie en veredelde betonplaten voor de bui tenzijde van de wanden. In afwijking van.de oorspronkelijke plannen heeft men de kolommen, die vrü staan in de grote kerkzaal, geen marmer-effect gegeven. Het zijn thans behakte pilaren, met een ge deeltelijk gladde bekleding tot onge veer anderhalve meter boven de grond. Dit is speciaal gedaan ter be scherming van de kleding der ge meenteleden. Het zal voorts mogelijk zijn de entree, waar edelhouten elementen geprojecteerd zijn, verder te ver fraaien. In elk geval is de mozaïek wand, die dient als afscheiding van entree en kerkzaal, al een in het oog springende versiering, ofschoon wij niet geheel tevreden zijn met de kleu ren. Bij grijs, zwart, houtkleur, kort- BSjrej*»- De interkerkelijke evangelisatie commissie Schiedam voor Christus organiseert vrijdagavond om 3 uur in de Julianakerk aan de BK.-laan een kerstzangdienst, Medewerking verlenen het muziek korps en zangkoor van het Leger des Heils. Dominee G. Julius van Rot terdam houdt een kerstoverdenking. Tb bevragen bij vinders: rolschaats, M. Otter, Oeensestraat 77c, Rotterdam tel. 39374: kinderbeertje, w, H. Kloeseman, B.K,-laan 214;sciM>oIetui, J. Baade, Rot- terdamaediik 53; damesportemonnaie m. inhoud. A. Speelmeijer, Fabristraat 52a; vulpotlood. Bruin, v. Leeuwenboeckstr, 42a; bril, A. Slledrecht, Geervlietsestraat 22a; zakje met kerstboomversiering, P. van Es, v. Smaleveltstraat 31; TL-bui», A. v. d. Belt, St.-Anna Zusterstraat 3Sa; doos met kerstservetten en kerstballen, D, Smit, Russlschestraat 84, Rotterdam: grijze dameswant (r.), van Voonrn, Tiel- man Oemstraat 4; zwarte glacé dames handschoen, Klaassen, Prof. Kamerllngh Onneslaan 160b; half lederen joagena- handeehoen (r.), R, Verboom, Rotter- damsedijk 248b; Bruine glacé herenhand schoen (r.), J, Roeiing. Kethelstraat 26; paar groene kinderwantjes, Pa Monster, Nwe Maasstraat 15; paar witte wollen üameshandschoenen, c. Jamln, Boer- haveïaan 81a; bruin glacé handschoen (r.), 3. 3. Sauwsr, v. Dijckstraat 2Sa; bi.-witte kinderhandschoen, M. Steen bergen, Psndrechtsestraat 2; wit kinder wantje, H. de Uil, Singel 60; zwart glacé dameshandschoen (1.), v. Geene, Rldüer- kerksestraat iOb: bruin glacé hexenhand- seboen (r.), A. den Besten, Prof. Kamer- Ungh Onneslaan 91a: rood kinderwantje, G. v. Elswijk, Simon Stevinstraat 2; grtjs wollen handschoen en d.blauw kinder wantje, De Ruijter, Swammerdamsingel 7; wit schot, C. v. Wingerden, Brugman- straat 39a; paar slofjes, zakdoekje® en kleurpotloden, Erasmusschool. Huijs- mansstraat 3; vingerdoekje, Schot. Brug manstraat 19; gebloemde shawl, W. Kïel- nekoort» Boterstraat 81; alpinomuts, A. Stolk, Oostsingel 55; lichtblauwe kinder shawl, Klerks, Jan Steenstraat 33; rood en blauw windjack, J. Baade. Rotter- damsedijk 53; grijze kous met breinaal den, Gosens, Brugmanstraat 53a; gele wollen shawl, A. Mar», Hofje van Betols, Aleldastraat. Teneinde een ongestoorde levering van gas, water en elektriciteit te be vorderen en vorstschade aan meter» en toestellen, die voor rekening van de verbruikers moeten worden her steld, te voorkomen, wordt op het volgende gewezen, deelt de directie van de Technische Bedrijven te Schiedam ons mee. Volgens de gemeentelijke verorde ningen moet boven de watermeterput een luik zijn aangebracht en zijn de verbruikers verplicht de gas- en wa termeters afdoende te beschermen tegen vorst door middel van kran tenpapier, droge doeken of droog stro. Om bevriezing van gaskeukengey- sers zoveel mogelijk te voorkomen verdient het aanbeveling vóór de nacht en tijdens de uren waarop zij niet worden gebruikt het gedeelte, waar de bedieningskranen zitten, met behulp van kranten of droge doeken te omwikkelen. Tevoren wordt nog even warm water getapt, waardoor toestel en inhoud op hoge tempera tuur zijn gebracht; daarna wordt de aansteekvlam uitgedraaid. Ook in dien men tot aftapping van de wa terleiding in huis overgaat dient, na het openen van de beide kranen van het toestel, de omwikkeling toch te worden aangebracht. Alvorens het toestel weer in gebruik te nemen ver wijdert men de omwikkeling. Ook grote gasgeysers, die in niet vorstvrij te houden badkamers zijn opgesteld, worden zoveel mogelijk af getapt. Ten aanzien van elektrische heet- watertoestellen wordt opgemerkt, dat deze zolang met heet water ge vuld geen bescherming tegen vorst behoeven. Voor het afsluiten en leeg- tappen van waterleidingen raadplege men de bü het toestel behorende in structiekaart. Daar bij vorst veel extra-werkzaam heden ontstaan zal men om wach ten te voorkomen goed doen reeds thans de afsluiter bü de watermeter op gangbaarheid en dichtheid te be proeven; functioneert deze afsluiter niet dan kan men zich het best wen den tot installateur of huiseigenaar. Advertentie LM. De kinderzang- en operettevereni ging Lenteklanken geeft maandag avond in Irene een uitvoering van het kinderzangspel „Als de klokken lui den" van B. J. Btoecke-de Man. Aan vang half acht. Leidster is mevrouw K. Verhoeff-Toro. (Van een onzer verslaggevers) .In tegenwoordigheid van vele gemeentelijke autoriteiten, onder wie burgemeester Peek, en gezaghebbende personen uit de scheepvaartwereld is gistermoren om half twaalf de derde steiger van de N.V. Tankercleaning te Schiedam in gebruik ge steld. Geboren: Maria, d v C Bij! en J M MooüJohanna G M, d v J C J Ham en J M T Jacobs; Theodora H, d v T M Blom en H de Vos; Lena, d v P Liebeek en O Bosdijk; Frank M, z v A Ruseier en W Krult; Adriana J, d v R Schafer en J P Biji. Overleden: M van der Hoek, 89 jr, wed v A Hess. Een fiets Is gestolen ten nadeie van mevrouw H. K. R., die haar rij wiel niet op slot in de Louise de Co- lignystraafc te Schiedam had neerge zet. ROTTERDAM, 17 dec. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui den en elders 100 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren; Schol middel 48 53; klein 3337; schar 3124; schel vis middel 28—33; kabeljauw middel 5051; klein 28—33; wijting 4042; kult 60—1.25, In de Oostenrijkse Alpen zijn in de afgelopen zes jaar 234 personen onder lawines bedolven en om het leven gekomen. Er werden in die pe riode tweehonderd huizen vernield. De Scbiedamse bedrijfs klaverjascompetitie is ten einde. Excelsior is kampioen geworden in de afdeling A. en Standaard toonde zich de sterkste in de afdeling B. Advertentie I.M. LANGE HAVEN 77-79 - SCHIEDAM xmX' iifrwwii Na een zeer spannende reeks com petitiewedstrijden is het Excelsior en Standaard gelukt de wisselbeker te veroveren. De beslissing moest, zoals ook in voorgaande jaren, op de laat ste avond vallen. Er is in deze competitie zeer spor tief gespeeld, zodat de besturen van de verenigingen op een serie bijzon der geslaagde avonden kunnen te rugzien. Da prijsuitreiking vindt plaats tij dens een grote feestavond op 18 ja nuari in de Excels .tor-kantine, waar aan het cabaretgezelschap de Tophits ;jjn medewerking zal verlenen. De uitslagen in de afdeling A: Spar —Excelsior 60; D. BaronGemeen tewerken 60; StandaardSOF 33, GTB—Corn. Drebbel 42; daar nog één wedstrijd gespeeld moet worden (GTBSCF)kan de einduitslag nog niet bekend worden gemaakt. De eindstand in de afdeling B: le Standaard B 10—36; 2e BWF 10—36; 3e Gemeentewerken B 1032; 4e Ex celsior 10—30; 5e Vlug 10—27; 6e D. Baron 1018. Alleen de eerste vier krijgen prijzen. Met deze ingebruikstelling kan men het schoonmaakbedrijf voor tankers voorlopig als een afgerond geheel beschouwen. Naar een der directeu ren. de heer C. Freund, in zijn wel komstwoord tot de talrijke aanwezi gen meedeelde, is het thans mogelijk alle tankschepen, die voor een schoonmaakbeurt in de Wilhelmlna- haven komen, te laten behandelen. Er kunnen nu drie schepen tege lijk langs de steigers gemeerd wor den, die in totaal een lengte van driekwart kilometer hebben. De nieuwe steiger is 160 meter lang. Reeds bij de officiële ingebruik stelling van de Tankercleaning op 22 mei 1956 werd de bouw in het vooruitzicht gesteld van een 160 me ter lange steiger, waardoor een derde ligplaats zou worden verkre gen voor het gas- en olievrijmaken en schoonmaken van tankers. Spoedig hierna bïeek, dat deze uit breiding noodzakelijk was om aan de veie aanvragen te kunnen vol doen. Immers, herhaaldelijk moesten dóór plaatsgebrek aan de steigers nog tankers op de boeien worden schoongemaakt. Na onderhandelingen met de ge meente Schiedam besloot men tot de bouw van een derde steiger. Van gemeentewege werden hiertoe het zwembad en de Jachthaven verwij derd, de haven ter plaatse op de vereiste diepte gebracht en de nodige werkzaamheden aan dijken e.d. ver richt. In mei 1957 maakte Geerdink's Aannemingsbedrijf een aanvang met de bouw van de steiger, die korte tijd geleden gereed is gekomen. Door baar derde ligplaats heeft Tankercleaning nn dus een totale «neerlengte van ruim driekwart km, en een outillage om drie tankers te gelijk aan haar Installatie te kunnen behandelen. Natuurlijk wordt hier gerekend met tankers van 20.000 tot 40.000 ton. Bij grotere schepen, bh voor beeld van 60.000 ton of zelfs 100.000 ton, zal er zelfs voldoende ligplaats en steigerruimte z(jn voor twee van deze kolossen. De Vrouwenbond van het NYV had 's morgens, 's middags en "s avonds kerstbijeenkomsten georga niseerd. En tezamen met de WVV- veteranen hebben de dames het kerstfeest stijlvol gevierd. Het „Forum der gerechtigheid", geschreven door A. JPleysier, heeft vele kwaliteiten. Maar de mensen, die het spel tot leven, brachten, wa ren geen tonelisten ln de volle zin des woords. Men kan het hun dan ook niet aanrekenen, dat de opvoe ring aan tempo eti echtheid wel eens wat te wensen overliet, De re gie had Plet van Leeuwarden. Jammer alleen, dat de geluidsin stallatie zo slecht was. Daardoor werd vooral voor de ouderen on der de toehoorders de lange pro loog vrijwel onverstaanbaar. Wij woonden de middagbijeen komst bü, toen de heer G. van der Houven uit Amsterdam, oud-bohds- bestuurder van de ANMB, een toe spraak hield. De heer Van der Houven noemde het kerstfeest het feest der drie V's: Verlangen naar en Verwachten van de Vrede. Hij sprak de hoop uit, dat er nog eens een tüd zou komen, waarin de mensen zonder schrik, zonder angst zouden kunnen leven. De grote zaal van het Volksge- bouw was aardig versierd met kerst takken, zilver en rode linten. De tweede voorzitster mevrouw Heukels- Kruines, sprak het openingswoord. Tot het meest, geslaagde deel van de Opstandingskerk behoren de li turgische elementen. Men ziet hier de preekstoel, het doopvont, de avond maalstafel en links daarvan zijn nog enkele kerkbanken opgesteld. By de gronden ten westen van de Admiraal de Ruyterstraat, die de ge meente Schiedam aan de Dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord N.V. heeft verkocht, behoort ook de Kxlometerlaan. Binnenkort moet Wilton over een deel van deze laan kunnen beschikken, zodat het open baar verkeer daarover geen doorgang meer kan vinden. B. en W. stellen de raad voor de Kilometerlaan met ingang van 1 januari aan het openbaar verkeer te onttrekken. In Het Nieuwlands wijkcentrum is gisteravond door het Centraal Vrou wencomité een Hongaarse avond ge organiseerd, die trouwens ook in an der opzicht een internationaal tintje had. Het hoogtepunt werd gevormd door het optreden van de Hongaarse zan geres Gitta von KokolyKlinszki, die gekleed in een folkloristisch ge waad op voortreffelijke wuze een ge deelte uit KAlmdns Czardasfürstln zong. Haar temperamentvolle en be heerste stem. alsmede de goede mi miek wisten ieders sympathie te wek ken. Een gedeelte van de avond werd ook ln beslag genomen door een in leiding van dr. Tlhanye, een pas uit Hongarije in Nederland gearriveerde geleerde, die in Hongaars en Duits sprekend, een overzicht gaf van de stand van zaken in de vluchtelingen kampen in verschillende Westeuro- pese landen. Een KLM-film zorgde voer het overige internationale op deze avond. De aanwezigen bezochten met de cameraman veie landen, w.o. Japan, DSA en Canada. Ten slotte zorgde de heer H. Groo- tenboer met zijn goocheltrucs voor de lichte noot op deze geslaagde avond. Dank zjj de doortastendheid van een vrachtwagenchauffeur is gister middag om zes uur een brand in het pand Nijverheidsstraat 20 te Schie dam voorkomen. De chauffeur N. reed voorbü en zag door het raam de petroleumver- gasser in lichtelaaie staan. Hü stopte en haalde uit een naburige garage een schuimblusser en een ijzeren staaf. Met deze „wapens" drong hü het bewuste pand binnen en bluste de brand. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Mam'zeha striptease. Geen avondvoorstelling. MONOFOLE-THEATER, 2. 7 en 9.15 uur A kiss before dying. Apotheek: Apotheek Gouka, Hoogstraat, tentoonstellingen CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur; werk van Henk Schuring. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Kath. Kring, Het Zuidelijk Toneel brengt „You never can teil' van O. B. Shaw. WIJKENTRUM NIEUWLAND, 830 u.: opening fototentoonstelling Alge mene Fotokring Schiedam. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 uur: Mam'zeUe striptease. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9.15 uur! A klas before dying. Apotheefct Apotheek Gouka, Hoogstraat. Diversen s PASSAGE-THEATER, 8 uur Schie dam»» Kunstkring, de Hoofdstad operette brengt Eln Walzertraum van Oscar Straua. VOLKSGEBOUW, g uur; Jaarverga dering van de afdelng Schiedam van de Partij van de Arbeid. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 8 uur: opening tentoonsteUtng wer ken van Plet van Stuyvenberg. Een week geleden is weer begonnen met de voortzetting van het werk ln het recreatiegebied te Kethei. Aan dit project heeft men tegen wil en dank een tijd lang geen aandacht kunnen besteden. Na werken er 26 arbeidskrachten in DACW-verband. De arbeiders syn begonnen met het terrein nabü het Sportpark aan de Oudedijk. Dit gedeelte van het recreatiegebied was reeds eerder ge draineerd en gedeeltelijk gespit. Het is als grasveld gedacht. Van de win ter zal het worden beplant en in het voorjaar zal het worden ingezaaid. Het Schiedams© Arbeiders Mando line-orkest „La Matinata" geeft za terdagavond in het wijkcentrum Nieuwland een populair mandoline concert. Medewerking verlenen verder nog het dubbel mannenkwartet Precies o.l.v, de heer M. Drop en "het Rua- siseh-Oekrainisch gezelschap Wesjo- lie-Rebjata o.l.v. Maria Petrowa met de Balalalka-virtuOsen oj.v, Iwanow Schuatow. Vervolgens zal men een aanvang maken met het gebied in het noorden van het park bij de voetbrug over de Poldervaart. Dit stuk is reeds ge deeltelijk gedraineerd in 1953 en is hier en daar ook al beplant. Hier zal worden gespit, gedraineerd en ge plant. Voorts zullen er paden komen. Hierna zal men het verdere gedeel te langs de Poldervaart ter hand ne men. Grasvelden zullen worden inge zaaid en paden aangelegd. Tenslotte it men van plan een af- wateringssloot ln het oostelijk deel te graven en het terrein hier anig aanzien te geven. Wanneer dat een maal zover is, dan kan het recreatie gebied met gepaste trots zijn naam dragen. Over de duur en het tempo van de werkzaamheden kUiuieu uiteraard geen definitieve mededelingen wor- den gedaan. De gemeente is immers geheel afhankelijk van de beschik baarstelling van do arbeidskrachten en de weersomstandigheden.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1