Bestedingsbeperking gooit roet in 't eten Besnoeid project mist het speelse element G. S. lopen niet aan leiband van PDD Beeld van de hav mmmmmm Spel Janine v. Mever wekt wens naar meer Frits van Dixlioom: T)e Leeuw van Kralingen' In twintig gemeenten: Borden dichter bij de bebouwde kom Brussel in 1958 congresstacl Mevrouw Voogd 35 jaar bij Leger des Heils N. y. Zinnen uitgeluid Winkelbediende liield geld zelf Mevr. De Ruyter-de Zeeuw: Radio-instituut bestaat 40 jaar R.J.V. 60 jaar Goed toneel van 6 Onze Vrienden' Havenverkeerin stijgende lijn Henri Martins levensverhaal M. v. d. Sanden met pensioen n Tentoonstellingen ToneeJ en muziek Apotheken Wiens fiets is dat? Netam-feestavond Zeeman aangereden HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 JANUARI 1958 PAGINA 5 Beter begrip De aanleg van de hoven behoort tot de wederopbouwprojecten, waarvoor het rijk een bijdrage van zeventig percent verleent. Het be- stratingswerk (tegelpaden en -vak ken) vergt een veel groter bedrag dan de groenvoorziening, die be trekkelijk goedkoop is. De tuinen krijgen een oppervlakte van elk 4800 vierkante meter. Gaatjesin bodem Vermoedelijk doet zich in de bo dem afvloeiing van water voor. Een met water verzadigde spons in een plastic omhulsel laat zich niet meer platdrukken, behalve wanneer er er gens een gaatje in het omhulsel zit, waardoor het water wordt wegge- perst. „Gaatjes" schijnen er ook te zijn in de bodem van de Lijnbaan en omgeving. Streekplannen Plan binnenhoven bij Lijnbaan versoberd ROTTERDAM ARENA: Het schandaal van Cloche- iQerle. 2, 7 en 9.30 uur (14 jr). CAPITOL: Two Jlma, 2 en 8.15 uur (38 Jr). CENTRAAL: De liefdesroman van een koningin, 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC (naast de Bijenkort}: Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw)De avon turen van Arsène Lupln. 9330, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.45 en 10 uur (a.l.). COLOSSEUM: Tarzan en de verloren Safari. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Ik stierf duizend doden. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LUM3ËRE: Nathalie, 2.13, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Zondige vrouwen. 2J5, 7 en 930 uur (18 Jr). LUXOR: Marcellno, brood en wijn. 2 uur (al,). METRO: Esther Costello. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PASSAGE; MonptJ. 2 en 8.15 uur (18 jr). PRINSES: Casino de Paris. 2.15. 7 en 930 uur (14 jr). REX: Kronos. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). SCALA: Vrije liefde. 2 en 8 uur (18 Jr). TH ALIA: Funny face. 2.15, 7 en 9.38 uur (aJ.). 't VENSTER: De helden zijn ver moeid. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). VICTORIA: Johnny Dark. 2 en 8 uur (a.l.). BOUWCENTRUM. Int. Voorlichtings centrum voor Bouwen en Wonen. Permanente en tijdelijke exposities op het gebied van functioneel wonen en bouwmaterialen, geopend van 9 tot 17 uur, behalve zondagen. HISTORISCH MUSEUM, Korte Hoog straat 31. 19e-eeuwse Interieurs, kostuums door twee eeuwen. INSTITUUT VOOR SCHEEPVAART EN LUCHTVAART. Verzameling over scheepsbouw en luchtvaart. MARITIEM MUSEUM „PRINS HEN DRIK", Burg. s'Jacobpleln. „Bra zilië" moderne en primitieve kunst, foto's, kaarten en produkten. MUSEUM VOOR LAND- EN VOLKEN KUNDE, Willemskade 25. Seizoen- tentoonstelling „Afrika danst". „Middelen van bestaan ln Nleuw- Gulnea" en „Schimmenspel", t/m mei. Kerstfototentoonstelltng Amateur Fotografen Ver, „Rotterdam". MUSEUM BOYMANS. Oude en mod. schilderijen, beeldhouwwerken, ce ramiek, glas. zilver, kant, meubelen Schilderijen, tekeningen en beeld houwwerken van Permeke, t/m 9 februari. Prentenkabinet: „Drie eeuwen houtsneden". Kant en Tuinzaal: „Drie eeuwen kant", t/m 3 februari. ROTTERDAMSE KUNSTKRING, Witte de Withstr&at 35. Kerstten toonstelling, csllderijen en teke ningen van Paul Citroen, t/m 12 Januari. STEDELIJK MUSEUM, Schiedam. Vincent van Gogh. overzicht van zijn oeuvre ln schilderijen en teke ningen, t/m 28 Januari. 't VENSTER, Gouvernestraat 129. Wandkleden van Betty Hubers, plastieken van Louk van Meurs, tot 10 Januari. GROTE SCHOUWBURG, Zuidplein, Sim Sala Bim 1958 met „De Klap op de vuurpijl**. 8 uur. LUXOR-THEATER, Kruiskade. A ia Carte, ensemble Wïm Sonne veld m.m.v. Conny Stuart en vele an deren, 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Aert van Nesstraat, Concert door het Kott. Philh. Orkest, 8.15 uur. De volgende apotheken zijn des avonds na 6 uur geopend: RECHTER MAASOEVER Fa. Beker en Co., Zomerhofstraat 4, M. Cohen, Schiedamseweg 183. Fa. W. c. van Gorcum, Witte de Withstraat 74. v. d, Hoek-GeUl, Oude Dijk 40. Dr. J. C. de Keuning, Bergselaan 275. Fa. Krull, Burg. Metneszlaan 57. Lansberg en Zn. N.V.. West Kruis- kade *73 Overschlese Apoth., Rottd, Rijweg 42. J. A. Schravesande, Engeisestmat 72. G. H. Wagenaar, Boezemsingel 69. LINKER MAASOEVER Charlolse Apoth,. Wolphaertsb. 105. Overmaas Apotheek, Reineveld 6. P. Rond, Dordtselaan 166. W. Tjaarda, Beljerlandseiaen 177. „De Vijzel", Rosestraat 4. H'BERG-SCHIEBROEK HUlegersb. Apotheek, Straatweg 31. i HOOGVLIET-PERNIS HEIJPLAAT pernis. Burg. Van Esstraat 25. (Van een onzer verslaggevers) De bestedingsbeperking is er oorzaak van, dat het oorspronkelijke plan voor de aanleg van de twee grote binnenhoven bij de Lijnbaan flats, waarmee een kwart miljoen was gemoeid, niet zal worden uit gevoerd. Binnenkort hoopt men te kunnen beginnen met het besnoeide project, dat ongeveer anderhalve ton zal kosten. Maar ook hiervoor is de rijksgoedkeuring nog-niet verkregen. Het was de bedoeling, van deze binnenhoven fraaie openbare plant soenen met bomen, heesters, gazons, bloemperken, waterpartijen en tegel paden en -vlakken te maken. Men dacht aan vijvers, waarin de impo sante flats zich zouden weerspiege len en aan kleine draaifonteinen, die een speels element tegen de achter grond van de hoge bebouwing zouden vormen. Deze vrij kostbare waterpartijen (voor de vüverbodems zou moeten worden geheid) zullen er voorlopig niet komen, misschien wel nooit. De plantsoenen krijgen nu een eenvou diger karakter, te vergelijken met de binnenhoven elders In de stad. Hoewel men de hoven op een oud stadsgedeelte aanlegt, waar de bodem al lang zou moeten zijn gezet, bestaat de mogelijkheid, dat zich verzakkin gen zullen voordoen. Ook de Lijnbaan zelf is, zoals men weet, aan verzak king onderhevig. Ook als de rijksgoedkeuring spoe dig wordt verkregen, zoals wel te ver wachten is, zal de Plantsoenendienst met het planten van de bomen niet eerder kunnen beginnen dan in de herfst van dit jaar. Het aanleggen van de gazons en de paden kan eer der ter hand worden genomen. (Van onze Brusselse correspondent) In dit jaar zullen in Brussel zeker al 98 internationale congressen plaatsvinden met rond 53.000 deel nemers. Het aantal deelnemers per congres varieert van 100 tot 4000 per sonen. Behalve in de paleizen van dc Wereldtentoonstelling zullen de bij eenkomsten plaatsvinden in het in ternationale congresgebouw te Brus sel en in het nieuw gebouwde groot- auditorium van de universiteit. Zaterdag is mevrouw sr. majoor C. C. M. Voogd 35 jaar bij het Leger des Heils als offiicier. Zij was af komstig uit Korps Rotterdam III en in 1922 kwam zij als luitenante van de kweekschool. Haar eerste aanstel ling was bij het korps Zutphen als assistente van dc bevelvoerend offi cier. Na Delft, Scheveningen, Vlissin- gen, Breda en Vlaardingen werd zij in 1928 met het bevel over het korps in Wagemngen belast. In 1931 trad zij in het huwelijk met kapitein A. Voogd. Drie jaar later vertrokken beide kapiteint Voogd naar Indo nesië, aanvankelijk voor evangeli- satiearbeid onder de Europeanen, la ter om de leiding te nemen van het militair tehuis Weltevreden en gees telijke zorg in de grote gevangenis sen van Tjiribon. waar meer dan 3000, gevangenen zaten. Internering volgde in de oorlog, maar in 1947 ging het echtpaar na ziekteverlof weer terug naar Indo nesië. Majoor Voogd werd directeur van een evacuatiecentrum, zijn vrouw directrice van een kinder huis. In 1953 keerde het echtpaar naar Nederland terug, waar opnieuw maatschappelijk werk wachtte. Sinds '55 deelt mevrouw Voogd met haar man in de zorg voor het maatschap pelijk centrum van het Leger des Heils aan de Schoonderloostraat. Daar zal zaterdagmiddag een re ceptie worden gehouden, van drie tot vijf uur. (Van een onzer verslaggevers) Aan het bureau Rochussenstraat staat een herenrijwiel, merk Ordon nans met ballonbanden. Aan de stuurstang zit een metalen buisje met de letters J. C. R, Onder de C. staat een M. De politie heeft er vier (Van een onzer verslaggevers) Bluseenheid 311 van de Rotter damse brandweer nam gisteravond zeer hartelijk afscheid van brand meester N. E. J. van Zinnen, die de leeftijdsgrens heeft bereikt. In een zaal aan de Josephstraat werd deze trouwe brandweerman, die 48 jaar geleden voor de eerste maal met een brandspit meeholde, gehuldigd. Brandmeester-commandant H. L. M. Driebbek van 311 opende de rij van sprekers. Hij haalde goede herinne ringen op, o.m. aan premies, die men elkaar vroeger trachtte af te snoe pen. Hij ging ook de brandweerloop baan van de heer Van Zinnen na. Een en dertig jaar diende deze als bevelvoerder, bjj de eenheden 21, 22, 28, 31 en 311. President-hoofdman J. J. Oster jr., hoofdman A. I. Boone. hoofdbrand meester N. D. de Oude, brandmees ter J. P. Bruul, brandwacht Veulings en oud-onderbrandmeester Zeeman voerden daarna het woord. Fraaie geschenken werden overhandigd. Me vrouw Van Zinnen kreeg bloemen aangeboden. Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd bijeen. (Van een onzer verslaggevers) Verdacht van verduistering van ongeveer 2.500,is gisteren de 35- jarige winkelbediende J. S. uit Rot terdam in bewaring gesteld. De man heeft artikelen van zijn patroon, een motorhandelaar in het noorden van de stad, verkocht zonder het bedrag op de kassa aan te slaan. Bij inventraisatie bleek de motor handelaar een tekort te hebben aan leren jassen, helmen e.d., artikelen, die de winkelbediende over de toon bank verkocht. Op het politiebureau bekende de verdachte dat hij sinds nnovember 195G regelmatig geld, dat hij bij de verkoop van een klant (Van een onzer verslaggevers) De gedeputeerde mevr. mr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw (arb.) beeft donderdagmorgen in de vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland de door dr. Noteboom gemaakte beschuldiging weerlegd, dat GS in bestuurskracht te kort zouden schieten, omdat zij zich zouden laten „ringeloren" door de provinciale planologische dienst. „De symptomen, die de heer Noteboom noemde, zijn overjarig en niet gelukkig", zei zij. „Hij noemde drie rapporten van de PPD, die al in 1954 zijn samengesteld en die stuk voor stuk staatsrechtelijk in het geheel niet abnormaal genoemd kunnen worden. dynamo's bij van de merken Philips, Miller, TMX en Bosch. Willen de I ontving, in eigen zak heeft gesto- eigenaars zich in verbinding stellen ken. Het onderzoek wordt voortge- met het bureau? zet. „Wegen in het westen des lands was geen officiële publikatie, slechts eèn suggestie. „Waldeck, omstreden gebied" was een zuiver advies aan GS. en bleef geheel binnen de ge meentelijke sfeer. „De groene rand van Den Haag" was een studie om de gemeenten in de agglomeratie het grote verband te laten zien. „En nu", aldus mevrouw De Riiïjter-de Zeeuw, „zouden G.S. volgens de heer Noteboom in de kwestie van de nieuwe stad voor de Haagse agglomeratie aki het ware tegenover de PPD komen te staan. Dit is ten enenmale onjuist gezien. Al jaren geleden hebben wij er bij Den Haag op aangedrongen de ruim telijke problemen van de agglomera tie samen met de randgemeenten te bezien. Den Haag weigerde dat des tijds en wees ook daarna nog eens een dergelijk verzoek af. Toen echter de commissie Westen des Lands met l;aar interimrapport over dit vraag stuk verscheen, konden G.S, zich af zijdig houden, aangezien dit geen lokaal probleem betreft, maar een provinciaal en zelfs een nationaal waagstuk. Wat was er logischer dan dat de (Van een onzer verslaggevers) Donderdag 16 januari is het 40 jaar geleden dat de heer L, P. Steehouwer in een souterrain in de v. Oosterzee straat te Rotterdam een radiotele- grafistenschool begon, In 1921 ver huisde het Radio-instituut Steehou wer naar de Graaf Florisstraat 74, waar het thans nog gevestigd is. Het beschikt daar behalve over kantoor en archiefruimten over acht lesloka len. Het aantal opleidingen is in de loop der jaren belangrijk uitgebreid. Er zijn dag- en avondcursussen voor ra- diotelegrafist, -technicus, televisie technicus, radiomonteur, -amateur, -reparateur en -detailhandelaar. De school wordt thans bezocht door ongeveer 250 leerlingen, verdeeld over achttien klassen. Ten huize van de directeur van het instituut, de thans 72-jarige heer Steehouwer, wordt op 16 januari een receptie gehouden. - V,okjv-'j** Op zaterdag 11 januari is het 60 jaar geleden, dat de Rotterdamse Journalistenvereniging werd opge richt, Het bestuur recipieert die dag van 15 tot 17 uur in het restaurant van Hotel Central aan de Kruiskade. De Rotterdamse pianiste Janine van Mever gaf gisteravond in de gehoorzaal van de firma Rijken en De Lange één van haar zeld zame pianorecitals, waarbij zij ondubbelzinnig blijk gaf tot de opmerkelijke talentes te behoren. Hier immers liet zich een jonge pianiste horen, die nu eens niet haar krachten overwegend concentreert op de techniek, doch wier spel in de allereerste plaats treft door een diep gaande concentratie op de innerlijke waarden der muziek. Haar program ma, dat hoge eisen stelde, schonk de pianiste bovendien gelegenheid haar rijpe sttjlinzicht te demonstreren. De Gigue van de hier grotendeels onbekende J. W. Haesler bleek een geenszins verouderd stuk muziek, dat door Janine van Mever delicaat werd ■verklankt. Na een uitstekende ver tolking van Mozarts sonate in F (K 332), waarbij een verfijnd tou cher viel op te merken, speelde de pianiste haar hoogste troeven uit met Ravels suite Miroirs. Haar spel steeg hier vaak tot een opmerke lijke hoogte en de dichterlijke en expressieve vertolking voldeed aan hoge eisen. Na de pauze klonken Pijpers Derde - Sonatine en de veel eisende Handelvariaties van Brahms. Behoudens een geheu genstoornis in dit laatste werk, slaagde Janine van Mever er voortreffelijk in, de variaties de vereiste kleur en spanning te verlenen, waarbij baar spel tot een climax kwam in de magi strale slotfuga. Het grote succes dat de pianiste bij het publiek oogstte, was welver diend, Resulteert de wens, Janine van Mever vaker te horen dan de zeldzame keren dat zij haar gaven in het openbaar demonstreert. EUGÊNE EBERLE Stampvol was woensdagavond de grote zaal van Odeon, waar de per- soneel-ontspanningsvereniging „Ne- tam" haar jaarlijkse feestavond vier de. De personeelsleden van de Ne derlandse Tank-, Apparaten- en Machinefabriek en hun naasten heb ben op deze avond genoten van de revue „Klaas err Kees" door het gezelschap Cees de Lange, waarin vooral Rijk de Gooyer en Johnny Kraaykamp veel succes boekten. (Van een onzer verslaggevers) In spanning hebben de bezoekers van Palace woensdagavond de ge beurtenissen gevolgd. De ontmoeting tussen Sheila Wendice en haar vriend Max Halliday, de misdadige overeen komst tussen haar man Tony en cap tain Lesgate en de daaruit voortko mende angstige en soms lugubere momenten in de thriller „U spreekt met uw moordenaar" werden door de Koninklijk Erkende Toneelvereniging „Onze Vrienden" met zoveel overtui gingskracht verbeeld, dat de uren omvlogen. Ondanks het uitvallen van een der spelers werd de opvoering een volle dig succes. Dat is onder meer te dan ken aan de boeiende tekst van Frede- rich Knott en aan de regie van Gerard van Veen, maar toch vooral aan de vijf spelers, die allen opmer kelijke prestaties leverden. Het altijd zo bereidwillige Hillegers- bergse Vaudeville Orkest onder lei ding van Ab. van Loon verleende medewerking. „The .Xvlusic Stars" speelden op het bal-na. Forse golven met lichte schuim koppen, grote schepen, die meedei nen met het bewegende water en het doffe geluid van vinnige golven, die regelmatig klotsen tegen kade en scheepswand, dat is het beeld dat de haven in deze stormachtige dagen biedt. (Van een onzer verslaggevers) Volgens de zojuist van het Cen- ,raal Bureau voor dc Statistiek ont vangen cijfers, bedraeg de hoeveel heid geladen en geloste goederen naar, resp. uit zee over de eerste 10 maanden van 1957 (nadere gegevens zijn nog niet bekend) Rotterdam Schiedam Vlaardingen Maassluis Dordrecht Hoek v. Holl. Amsterdam 1957 (10 mnd) ton 62.995.000 65.100 3.162.000 48.200 1.187.900 72.000 9.398.800 1956 (10 mnd) ton 60.8-72,400 95.400 3.176.900 66.700 1.105.100 80.800 7.907.600 Bij de viering van het honderdjarige bestaan der Rotterdamse Diergaarde is de belangstelling herleefd voor haar eerste directeur, Pierre-Henri Martin, een beroemde Franse dierentemmer, die in Kralingen op zijn lauweren rustte toen de Diergaarde werd gesticht. Zijn algemene ontwikkeling was zaam. Terecht heeft hij de meeste niet groot en hy sprak geen woord aandacht besteed aan de circusavon- Nederlands, maar daar stond tegen- turen van zijn held, die zijn roem en over, dat hij veel ervaring in de om- zijn fortuin vooral te danken had aan gang met leeuwen en tijgers had en zijn optreden in de dramatische show geen salaris wenste. Hij bleef negen „De leeuwen van Mysore", honderden jaar in functie, bedankte wegens me- malen opgevoerd, ningsverschillen met het bestuur, Ook over liet particuliere leven werd tot ere-directeur benoemd en van Martin en zijn beide huwelijken verhuisde naar Overschie, waar hij (zijn eerste vrouw was een dochter ir. 1877 op 89-jarige leeftijd stierf. van de Nederlandse menageriehou- Tijdens zijn leven is veel over hem der Van Aken, zijn tweede de Rot- geschreven en niet alleen in de kran- terdamse schilderes Francina Louisa ten: er verschenen ook enkele bio- Schot) weet Van Dixboom levendig grafieën. vertellen. Zijn boek is met enkele Frits van Dlxhoorn, de auteur van tekeningen en reproducties van schil. „De Leeuw van Kralingen, een pano- derijen geïllustreerd. (Van een onzer verslaggevers) Twintig gemeenten in de provincie Zuid-Holland krijgen de aan schrijving, dat zij hun plaatsnaamborden die zoals men weet als grensbakens voor de maximumsnelheid gelden dichter bij de werkelijke bebouwing moeten brengen. Dat deelde de gedeputeerde A. C. A. Deerenberg (k.v.p.) donderdagmorgen in de vergadering van de Zuidhollandse Staten mee. Hij zei erbij, dat sommige platte landsgemeenten zo trots zijn op de in oppervlakte zo groot te zijn als grootte van het gemeentelijk gebied, dat zjj hun borden aan de uiterste ge meentegrens hebben staan. „Een ge meente gaat er bijvoorbeeld prat op, Parijs," aldus de heer Deerenberg. Ontheffingen van de maximum snelheid tot 70 km per uur zullen slechts in overleg met de verant woordelijke wegbeheerders worden verleend, deelde hij nog mee. Deze gedeputeerde toonde zich af kerig van de gedachte, particuliere bureaus in te schakelen bij de ver vaardiging van het provinciaal we genplan ,JDit moet men aan de eigen provinciale dienst overlaten, die dan zo nodig uitgebreid dient te worden," zei hij. rama over het leven van Henri Mar tin" (Uitg. "West-Friesland, Hoorn: geb. 5.90) heeft zich niet beperkt tot het raadplegen van deze publika- ties en het snuffelen in kranten ar chieven B. Bruins. Zo luerd Pierre-Henri Martin, be- roemd leeuwentemmer en menage- v eel materiaal riehouder, in zijn tijd afgebeeld. Hij kreeg veel medewerking van Martins kleindochter, mevrouw Louise Baudour te Brussel, die brieven, knipsels en andere herin neringen aan haar grootvader be waart. Ook de directie van de Rot terdamse Diergaarde en verzame laars van circusprogramma's e.d. konden hem materiaal verschaffen. Van Dixhoorn is zelf een goed ken ner van de circus- en kermishistorie, zodat hij bij het verhalen "van Mar tins veelbewogen loopbaan telkens als commentator en explicateur kan optreden. Hij schrijft wat gewild- aohteloos met veel populaire termen en circusjargon, maar zijn boek leest toch wel pretitg en het vertelt veel merkwaardigs over kermis- en cir cusmensen uit de vorige eeuw en hun spektakels. Dat Martin „de eer ste moderne dierenleraar" is geweest, zouden we Van Dixhoorn niet willen nazegen. Martins succes als dompteur berustte echter wel gedeeltelijk op de onwetendheid van zijn collega's, die bijv. meenden, dat de hyena een zeer gevaarlijk en geheel ontembaar dier was. Dramatische show Over het Diergaarde-directeurschap is de auteur niet bijster mededeel- PPD het probleem in studie nam en wat was er natuurlijker dan dat over het daaruit resulterende advies van de PPD aan GS (dat de wat wijdse titel „nieuwe stad in randstad" kreeg) ons college de betrokken gemeente besturen wilde horen? En nu hebben wij te maken met twee uitgewerkte gemeentelijke plannen, die beide op essentiële punten ver schillen met de gedachte van de PPD. De Staten zullen het ons wel niet kwalijk nemen, dat wij aan een plan van een kleine gemeente niet minder aandacht besteden dan aan dat van een grote. Maar overigens: deze zaak is nog in beweging en liet is niet opportuun er hier verder iets over te zeggen". „Ik zie xvel het gevaar," aldus gaf de gedeputeerde toe. dat allerlei be langrijke diensten met knappe spe cialisten de bestuurskracht van de provinciale overheid zouden kunnen uithollen. Dit gevaar ligt in de plan nen van grote gemeenten in het bijzzonder als het gemeenschappelijke regelingen betreft het ligt bij de partementen; en waarom zouden de provincies voor datzelfde gevaar im muun zijn?" Mevr. De Ruijter-de Zeeuw deelde mee, dat het streekpIan-IVestland nu zo goed als gereed is. Wat het streek plan voor de hollenstreek betreft is men ook al zeer ver gevorderd, hier hangen echter nog enkele kwesties bij de kroon. In een verdere toekomst hebben GS streekplannen op het oog voor IJssel- monde, VoornePuttenRozenburg, de driehoek Gouda—Rotterdam—Den Haag (hier is het, wachten op de be slissing over de nieuwe stad voor de Haagse agglomeratie)voor de Leidse agglomeratie, voor de Drechtsteden en nog andere gebieden. Ander neuws uit het antwoord van deze gedeputeerde: het ontwerp voor de samenvoeging van gemeenten op westelijk Voorne ligt reeds bij de minister. Een advies over een wetsontwerp over het gebied tussen Gouda, Woer den en Alphen kas binnenkort naar de minister worden gezonden, De werkgelegenheid voor de op Flakkee wonende arbeiders is aller eerst een zaak van de gemeenten op het eiland: die moeten als dc bevol king dat wenst arbeidsintensieve be drijven aantrekken. Aan de voorbereiding van een ge zondheidsraad wordt met kracht ge werkt, (Van onze correspondent) In verband met ziekte van de ver trekkende functionaris is eerst giste ren afscheid genomen van de heer M. v. d. Sanden te Hoek van Holland, die na een bijna vijftigjarig dienst verband met pensioen de firma Hudig en Piecers op 1 januari heeft verla ten. De receptie, was er niet minder gezellig om. Reeds op vijftienjarige leeftijd trad de heer v. d. Sanden als jongste bediende bij Hudig en Fie- ters in dienst op de afdeling in- en uitvoer. In 1922 werd hij belast met de leiding van cie invoer. Toen tij dens de Tweede Wereldoorlog de dienst op Engeland lamgelegd werd, verrichte hij belangrijk werk als chfef van de distributie in Hoek van Hol land. Toen üi november 1945 het eer ste schip weer uit Harwich arriveerde, was hü als een van de eersten op zijn post. In 1954 werd liij benoemd tot algemeen procuratiehouder. Op de receptie werd hü hartelijk toegesproken door de heer Pieters in tegenwoordigheid van de Hoekse di recteur, de heer Quint, en talrijke ver tegenwoordigers van de NS, de dou ane, de marechaussee en andere in stellingen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A. Vroomhout, de laatste jaren werkzaam als chef van de afdeling invoer. (Van een onzer verslaggevers) Bij het oversteken in de Vier- havensstraat bij de Lekstraat is gis teravond de 5-jarige Zweedse zee man J. O. G. Sud-Mundsalen van het m.s. „Trollerholm" aangereden door een bestelauto. Met hoofdwon den en een geblesseerd linkerbeen werd lien naar het Coolsingelzieken- huis vervoerd.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2