mmst ra mm* Hü van RZB in Schiedam van start Niet alleen voor cracks, maar voor alle leden Ravesteyns geschiedenis grotendeels in nevelen Uit de PvdA Grunnegers bai Gruno op Neijoarsvisiete Bravo en Schiedams Chr. Mannenkoor concerteerden Ruïnes doen mensen vaak hef verleden romantiseren ■teil Padvindersfeest in Musis GEVONDEN OP STRAAT Snoepers roven uit automaat IJE-koor start met 40 leden WALDO-TAXI Auto door het ijs gezakt Gewond bij uitglijden Twee maal vlam in de pan a i a mmmmmummmummm Steenhouwer jubileert Burgerlijke Stand chiedammers j elkaar onder 64.65.0 (3 lijnen) Brand viel mee Esperanto-agendo Jongen meegesleurd door glijdende auto HET VRIJE VOLK MAANDAG 27 JANUARI 1958 PAGINA 4 B Staande aan de voet van Heenvliets ruïne komen ons allerlei ta ferelen van geharnaste ridders en fraai gekle de jonkvrouwen, maar ook van woeste krijg, voor de geest. Wanneer we echter het waas van geheimzinnige roman tiek die de ruïne om geeft, trachten weg te nemen, stuiten we wel dra op vrijwel onover komelijke moeilijkhe den. Het blijkt dan, dat men het in vroeger tij den niet zo heel erg nauw heeft genomen met de geschiedschrij ving. op vele plaatsen staan.we als het ware voor een blinde muur, wanneer over een lan ge periode alle gege vens ontbreken. Vele zijn dan ook de gissingen die bestaan omtrent de geschiede nis van Ravesteyn, een naam waarover geen énkele historische ze kerheid bestaat. Een bodemonderzoek door archeologen, dat licht zou kunnen werpen op deze zaak, is nog nim mer ingesteld. miséi ÉpfSÉ! kHI Mooie race Het meest aanvaardbaar lijkt de veronderstelling, dat Ravesteyn deel uitmaakte van een reeks versterkingen van vijf: Leeuwesteyn, Bleydesteyn, Blicksteyn, Wyele- steyn en Ravesteyn. Daarvan zou Wyelesteyn hebben gestaan op de plaats van bet Ambachtsherenhuis. Van de overige is buiten Ravesteyn niets over, zelfs zijn de juiste plaatsen niet bekend. Heeft deze versterkingswal gediend tegen de barbaarse Noor mannen, die in '37 de handelsstad Witla totaal hebben verwoest? Het lijkt-wel aan nemelijk. Het feit, dat de versterkingen dan van bout moeten zijn geweest (steun touw komt pas eeuwen later) verklaart bet, dat geen overblijfselen worden gevonden. Vermoedelijk is Ravesteyn, dat blijkbaar strategisch bet belangrijkste punt werd gevonden, later in steen herbouwd en uitgebreid in de vorm van een vierkante burcht met vier ronde hoektorens, omgeven door een gracht. Gaarne vertelt men de bezoeker, dat in dit donkere hol Merula Hjkheid heeft Merula ech ter enige tijd doorgebracht B Revue Vijftig jaar lezen Harmonie-concert Zoaterdagoavend hebben de Grunnegers „Neijoarvisiete" hol len in de benedenzoal van Amstelbron, dei hailndaal bezet was. Zoal was ekstroa versierd mit slingers, vlaggen en bloumkes. Gain wonder. Liesters vierden heur 20-joarig bestoan. Noa opening van de veurzitter H. Hol, dei eerst aalmoal „veul zegen" wenste, wuir 't Grunneger laid zongen. iiRiiiiiiiiiiiiiiai 40 y mSPtmH v. Wg %t A Wi M&fc 'cW'M YY: -O 'k .1/-./,;.. tuL%£aÊ Zó ongeveer moet Rave- steijn er oorpsronkelijlc heb ben uitgezien toen het nog een. trotse burcht was. Ove rigens moet men zich niet te veel voorstellen van zo'n „trotse burcht". De kaste len in ons land waren na melijk van bescheidener af metingen dan romantische ridder verhalen en films willen suggereren. (Vaa een onzer verslaggevers) Niet minder dan vijftien zwemclubs uit Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Dordrecht nemen deel aan de door de zwembond voor Rotterdam en omstreken georganiseerde competitie en op de eerste wedstrijdavond, die zaterdag in het sportfondsenbad te Schiedam werd gehouden, verschenen in totaal tweehonderd zwemmers en zwemsters aan de start. De bedoeling van deze competitie, die uit een serie van vijf wedstrijden bestaat, is aUe leden van de aange sloten clubs wedstrijdroutine op te laten doen. Voor de grote wedstrijden worden immers alleen craks toegela ten en komen de mindere goden niet in aanmerking. Maar dat deze laatsten er ook van houden hun krachten met andere zwemmers te meten is eergisteravond te Schiedam overduidelijk gebleken. Dat het overvolle programma vlot en in 'n redelijke tijd werd afgewerkt, was zeker niet ln de laatste plaats te danken aan de starter, de heer H. A. Delwei. Op de 4 x 25 meter wisselslag voor meisjes van 12 tot 15 jaar. waarmee de avond begon, werd een spannende strijd geleverd in de laatste (en sterkste) serie tussen Corry van Al phen (Rott. Dames Zwemclub), Wil ly Plomp (Viaardingse Zwemclub) en Paula van der Wlldt (Schiedamse Zwemclub). Willy nam aanvankelijk een voor sprong, maar in de derde baan kwam Paula sterk opzetten. Zij ging als eer ste de laatste baan in en won met de aardige tijd van 1.21.4. Corry werd nog tweede met 1.22.7 en Willy moest genoegen nemen met de derde plaats. Op het zelfde nummer voor jongens was er een mooie race te zien tussen K. van .Lieshout (Schied. Zwemclub) en J. Lankester (Waard. Zwemclub), waarin de laatste meters de beslis sing moesten brengen. De Viaarding se jongen won met 1.14. De Schie dammer kwam 3.2 seconden achter hem. Op het enige senioren-nummer, honderd meter vlinderslag, startte de Nederlandse kampioen op dit num mer, Xwan Smaling (Rott. Zwem club). Zoals te verwachten was, tikte Iwan als eerste aan en liet de goede Een groot aantal welpen, voortrek kers en verkenners waren zaterdag avond in Musis Sacrum aanwezig om het jaarlijkse feest bij te wonen, dat de Nederl. Padvxndersgroep IV „Bur gemeester Van Haaren" georganiseerd had. De avond werd geopend door de heer ir. J. van den Akker, directeur van Gem. Werken in Schiedam. De ieden zelf verzorgden het programma. Zij brachten enige sketches, lieten muziek horen en dansen zien. De avond werd besloten met een georganiseerd bal waaraan de band van de Schiedamse Cartonnage-Fa- briek zijn medewerikng verleende. Leden, die gewoon zijn, hun con tributie te gireren, kunnen dat voort aan doen op postrekening 866108 tn.v. de penningmeester van de PvdA, afdeling Schiedam. Op donderdagavond 30 januari wordt weer een huisbezoekavond ge houden, ditmaal in het oosten van de stad. Verzamelen: om half acht op het Van 't Hoffplein. Het bestuur heeft een aantal adressen van men sen, die zich vermoedelijk uit ge makzucht nog niet opgaven voor het lidmaatschap, en die daarvoor., ge vraagd willen worden. Gerekend wordt op voldoende deelnemers. Wel is het zo goed als zeker, dat in latere tijd Ravesteyn en wellicht ook de andere burchten, verde- digings- en uitvalspunten vormden langs de Bernisse. Bij deze rivier lag immers het trefpunt van aan el kaar tegenstrijdige belan gen. De belangrijke han delsweg tussen Vlaanderen en de Oostzeehavens en tussen het oostelijk achter land en Engeland kruisten elkaar in de onmiddellijke nabijheid van Heenvliet en Geervliet. Vandaar de be kende tol te Geervliet, die de Graaf van Holland in stand hield ten koste van de Vlaamse kooplieden. Het is zeer wel mogelijk, dat later de Heer van Voome of een van zijn vazallen uit was op een deel van de bult en daarom strategisch sterk wilde staan tegenover de Heren van Putten en de Graaf van Holland. Het ligt niet voor de hand. dat Ravesteyn de eerste Heren tot woon plaats heeft gediend, daar voor moet het te klein zijn geweest, getuige de nog zichtbare moeten en de be staande ruimte. Want naast de Heer en zijn gezin moest het ook een vaste militaire bezetting herber gen. In de ruïne bevindt zich een hol waarin naar men gaarne beweert Merula op bevel van de in quisitie zou zijn gevangen gezet. Naar alle waarschijn- gevangen heeft gezeten. Dit geschiedde dan op bevel van de in de kelders, die toen met de bewoonbare ruimte als inquisitie, die de reformatorische denkbeelden van pastoor gevangenis werden ge- Engel Merula veroordeelde. Wel heeft de opstandige pastoor g^hriften.b Deze "kelders6 enige tijd doorgebracht in de Heenvlietse burcht zo blijkt totaaTzijn^ersperX'hfeft uit enige officiële stukken maar vermoedelijk is dit in een nog niet tei'ug" der kelders geweest. Deze kelders, die geheel zijn ingestort, veel geeft de geschied- schryving dus niet prys heeft men nimmer opgespoord. Dit si eveneens het geval met van de historie van Rave- steyn. Maar toch zal deze de gangen die, naar men vermoedt, Ravesteyn verbonden bouwval voor de mens ai- moeten hebben met de overige versterkingen. vroeger'6tydenbetekenen*" Op 1 februari zal het veertig jaar geleden zjjn, dat de heer J. C. Breve, Overschiesestraat 17 te Schiedam, zelfstandig de leiding op zich nam van het sieenhouwersbe drijf, dat in 1885 door wijlen zijn vader werd op gericht. In de loop der jaren heeft dit be drijf zich gunstig ontwikkeld. Werd de natuursteen aanvankelijk uitslui tend-met de hand bewerkt, successie velijk werd meer en meer de machi nale bewerking toegepast en er zijn -thans verscheidene elektrische zaag- en pol mistmachines in bedrijf. Opmer- keijk is de goede draad-zaagmachine installatie die het mogelijk maakt blokken en platen natuursteen van grote omvang op iedere gewenste maat te zagen. Mede door deze moderne outillage heeft de heer Breve zich met groeiend succes toegelegd op de uitvoering van grote natuursteenwerken. Zo werd o.a. hier ter stede de volledige mar- merwerk-leverantie ten behoeve van de nieuwbouw van het vorig jaar ge opende nieuwe r.k. ziekenhuis, als mede t nieuwe zusterhuis door hem verzorgd, terwijl momenteel nog in uitvoering is de levering natuursteen voor de bouw van het politiebureau aan het Marconiplein te Rotterdam en tevens voor het centraal gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst te Rotterdam, beide onder directie van Gemeentewerken aldaar. Voor belangstellenden zal er gele genheid zijn de jubilaris op 1 februari te zijnen huize tussen 3 en 4.30 urn 's middags geluk te wensen. Geboren: Pieternella M. d v J C Mak en P M de Man; Johanna H, d v J C Mak en P M de Man; Johan nes C, z v J C Maagdenberg en J Muit; Leendert A G, z v A H Wen- drik en L v Wijk. Te bevragen bi) de vinders: Mechelse Herder en kleine bond, Blerenasyl, St.- Anna Zusterstraat; duimstok. M. Pljn- acker, Prof. Kamerlingh Onneslaan I14b; portemonnale m. inh.. Groen, Singel 153; plastic tasje roet inhoud, v. Grootveld, Gallilelstr. 27c; schoolboeken. De Vries, Buljs Ballotsingel 39; kist appelen, mevr. V. d. Vaart. Grote Markt 8; rode Klnder- want, C. P. Hebster. Burg. van Haaren- laan 1115; pr zwarte glacé dameshand schoenen. v. e. Ende, Hoogstr. 28: pr gr- wantjes, J. Velthulzen, Den Bommelse- straat 11; zwarte glacé dameshandschoen, Kokje, Houtstr. 7; zwart glacé dames- handschoen (r.), R. Luijen, Vlaardlnger- dljk 89a; rode wollen want, C. de Waned, Huijsmansstr. 89a; blauwe want (1.). F. V-does, Ampèrestr. 15b; grbze want. mevr. Paber. Burg. v. Haarenlaan 1408 (Torenflat); vulpen en potlood, Bokkers, v Ostadelaan 41b; ring met sleutels, Overgoor, bange Nleuwstr. 149/24; ring met sleutels', Groenhuizen. Hogenban- weg 65b; ring met sleutels, Opschoor, Rijnstraat 17; vulpotlood. Oranje, He renpad 12b; zakmes, P. Hodes, Alex Nu- manstraat 14c; damespolshorloge, Th. v. Veggel, Boylestraat 18; bedrag aan geld, A. Wsmawa. Celslusstr. 32b; gouden trouwring, P. K. Gebbe, Broekkade 16, Kethel; damespolshorloge, mej. Vaartje, Hofje van Belois, Aloldastr. 7: parelket ting. Klelnekoort, Rotterdamsedljk 191a; gouden schakelarmband, Klelnekoort, Rotterdamsedljk 191a: herenhorloge, W. Spruyt, Rubenslaan 21a; grbze nylon shawl, mevr. v. d. Laan, Nassaulaan 73; pr balletschoentjes. Kok, Lorentzpleln 64; d. blauw kindershawl, De Boer, Edl- sonstraat 10a: pakje plastic gordijn. IJs salon Belfl, Passage 1; wit linnen ballet schoentje, Noordljk, Lange Kerkstraat 32; padvlndersriem. Sprong. Hagastr. 24; geruite pantoffel. Köneman, Alb. Thym- straat 22b; damesonderjurk, J. v. Zon, Westfrankelandsestraat 135. Uit de automaat van de chocola terie van de heer Boon aan de Groe- nelaan zijn zaterdagavond twintig rollen drop en dertig rollen peper munt gestolen. Hoe is nog een raad sel, want de automaat was niet be schadigd. In Schiedam is nu evenals reeds enige tijd in Rotterdam en Vlaar- dingen het geval was een Interker kelijk Jeugd Evangelisatiekoor. Zon dagmiddag is op een bijeenkomst van het Interkerkelijk Evangelisatie Co mité. „Jong Schiedam voor Christus" dit nieuwe koor opgericht. De belangstelling bleek vrij groot. Niet minder dan veertig jonge Schie dammers van zeventien tot dertig jaar gaven de wens te kennen lid te willen worden. De initiatiefnemers, de heren P. Neleman en Th. van der Brugge, zullen voorlopig de diri geerstok zwaaien. tijd van 1.11.2 voor zich aantekenen. Cees Timmermans van Merwede uit Dordt werd tweede met 1.17.9. Enkele andere uitslagen zjjn: 50 meter schoolslag heren (acht tien jaar en ouder)1, J. Groenen- berg (VZC) 36.1; 2. R. Zijlstra 37.6. 4 x 50 meter wisselslag estafette jongens (16-17 Jaar): 1. Rotterdamse Zwemclub 2.13 2. Schiedamse Zwem club 2.15.3; 3. Viaardingse Zwemclub 225. 5 x 50 meter vrije slag estafette meisjes (12—15 jaar): 1. Viaardingse Zwemclub 2.41.7; 2. Schied. Zwemclub 2.41.9; 3. Merwede 2.45.6. De tweede zwemcompetitie-avond wordt zaterdag I maart in het Sport fondsenbad te Dordrecht gehouden. Aanvang kwart voor acht. Gisteren heeft de dooi zich krachtig ingezet; wat het mengsel van zout en zand niet lukte, deed de regen. En ik geloof namens velen te spreken, als ik zeg: gelukkig. De wegen in onze stad zijn weer normaal begaanbaar. Wat minder normaal lijkt het stukje dat u elders op deze pagina kunt vinden over een Neljoarsvisiete, die Schiedamse Grunhegers bij Gruno hebben afgelegd. Het artikel is in onvervalst Gronings opgesteld en wij hebben het zo zonder meer afgedrukt. Het leek ons een aardige geste tegenover de Schiedamse Grun- negers en de ambitieuze lezers, die hun huisgenoten nu eens kunnen be wijzen, dat zij een vreemde-talen knobbel hebben. Nóg niet zo lang geleden verscheen er in mijn lijfblad een uitgebreid stuk over het bedrijfsjeugdwerk van het NW in onze stad. Ditmaai komt deze jeugdorganisatie weer in de publici teit te staan in verband met het een jarig bestaan van het NVV-Bedrijfs- jeugdwerk. Dit korte, maar niettemin belang rijke jubileum wordt zaterdagavond in het Volksgebouw gevierd met de opvoering van een jeugdrevue onder de inspirerende titel „Vooruit nou!" Op het programma staan zang, mu ziek, sketches, judodemonstraties, enz. Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan organiseert de Centrale Vereniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken een landelijke her- se ngymnastiekwedstrijd. Deze wedstrijd wordt plaatselijk gehouden en in Schiedam nemen er dertig kinderen aan deel. De eerste ronde vindt woensdagmiddag om half vijf in de Jeugdbibliotheek aan de Westmolenstraat plaats. De Harmonie van Wüton-Fijen- - oord onder leiding van Joh. F. Pala concerteert donderdagavond in het Passagetheater. Op het programma staan o.m. het eerste kiarinetconcert van Von Weber en het Uudine-ballet van Lortzing. Na de pauze vertoont men voor de musici en belangstellenden de kleu renfilm „Aïda". Advertentie LM. De verzekeringsinspecteur H. Koek uit Delft is zaterdagmiddag met zijn auto op de 2e Delfgauwseweg geslipt, waardoor de wagen met een grote schuiver in de naast de weg gelegen Vliet terecht kwam. De auto zakte onmiddellijk door het ijs. De heer Koek wist nog net uit de auto te springen voordat deze de berm afschoot. De man was geslipt, doordat hij plotseling voor een tweetal wielrij ders moest remmen. De auto is later door een kraanwagen uit het water gehaald. Op het trappetje van de ingang Tan de Hema aan de Broersvest is saterdagochtend om tien uur de 54- jarige vrouw W. H.-T. uit de Boyle straat uitgegleden/Zij kreeg een bloe dende snijwond ".an het achterhoofd Zij is naar het ziekenhuis vervoerd, daar behandeld en vervolgens naar nuis gebracht. Het Athecnse vliegveld Hellino tal binnenkort worden verbeterd en Uitgebreid. Er komen nieuwe gebou wen en een nieuwe rolbasn. Zondagmiddag omstreeks zes uur rukte de Schiedamse brandweer on der leiding van ir. S. Moesker met een aevelspuitwagen en een gereed schapswagen uit, naar de Mgr. No- lenslaan 26, waareen vlam in de pan was geslagen. De bewoner had het vuurtje zelf al met een hand doek gedoofd. Jaudon, la 30an de ianuaro. Klub- vespero. Ni* havos konversacian ves- peron ce fam, Menningh Markt 7. Mantra vlan intereson kaj venu multope la cambro estas sufice gran- da. De negenjarige jongen Freek B. werd zaterdagavond om negen uur meegesleurd door een bestelauto, die op de aflopende parkeerstrook aan de Kethelstraat ging glijden. De wa gen stond op de rem, maar spelende kinderen waren de auto gaan voort duwen en de gladde weg bleek een geschikte glijbaan. Het bleef geluk kig bij een bezeerde, schouder voor Freek. (Van een medewerker) Ondanks het slechte weer was het zaterdagavond nogal vol in Arcade, waar de CJMV-mondaccordeonvereniging Bravo een concert gaf met medewerking van het Schiedams Chr. Mannenkoor en de bariton-bas de heer Schimmel. Bravo opende het concert met het spelen van gewijde muziek, gevolgd door enige bekende werken van Handel en Mascagni, zoals het be faamde Largo van de eerste en het intermezzo uit Cavalleria Rusticana van de ander. Bravo bracht deze muziek, die zich in wezen niet leent voor een vertolking op mondaccordeons, met flair tot klinken. De diligent J. J, Krommenhoek, die sedert twee jaar de leiding heeft, wist ook deze keer het optreden van de mondaccordenisten tot een suc ces te maken. Niet alleen semi- klassieke werkjes werden ten gehore gebracht, ook composities uit een lichter genre prijkten op het pro gramma. Het Schiedams Chr, Mannenkoor oJ.v. Jan van der Ree zong zowel Bizet. Schubert en Grieg als Neder landse liederen, zoals het onsterfe lijke Piet Hein. Kwalitatief leverde het koor zeer bevredigende prestaties. De pianist N. van der Werff bege leidde accuraat. Het optreden van de solist, de heer Schimmel, vonden wij na de pauze geslaagder dan ervoor. Samen met het koor gaf hij een te waarderen vertolking van „Landerkennung" van Grieg. Twee aria's uit Die Zauber- flöte van Mozart wist hij op gevoe lige manier voor te dragen. Hiernoa wuiren „de Liesters" hul- digd. D'r wuir o.m. zegt dat het nog nooit (veur zover bekend) 'n zuster- verainiging lukt is 'n zangkoor 20 joar te hollen, dat de verainiging hall trots is op zo'n koor en dat het veur de laidster mej. D. Vennlk en de doa- mes een haile opoffering is om iedere weke maar weer bie 'n kaander te ko men. Noamens de verainiging kreeg iedere Liester een deuze honbons. Ain van de oldste Liesters boodt juffrouf Vennik as aandenken een stel Delftse wandbordjes aan. Hierna zongen ze vief verskes, w.o. 20 joar Liesters en Liesterlaid. Hail mooi. D'r wuir pauze hollen veur 'n kopke kowle met de bekende ólle wieven en Gunneger kouke, dat heurt er ja bie mit Neijoar. Dou kwam meneer Zijl oet 'n Hoag aan 't woord. Del het ons weer troa- nen lachen loaten venraai mit „Jelle Jure en haardbroodjes eten." Liesters hebben nog weer vief laidjes zongen w.o. Zeemanslaidje en ons Grunne- gerlaand. Ze kregen een dankboar gaheur. 't Is een geweldige plezairige oavend west. Tot loat in de nacht gungen de bainen van de vlouer op muziek van meneer Carré en ain van de leden dfe drummer was. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn voor het kandidaatsex amen voor scheikundig ingenieur ge slaagd: W. Maassen van den Brink, H. C. A. van Meurs, beiden te Schie dam. MAANDAG Bioscopen: TASS AGE-THEATER. 2 en 8.13 uur: De nachten van Cablria. MONOPOLE-THEATER, 2 uur: Mi chael Strogofl; 8 uur: Kath. Film- actie. Apotheek: Couka ea Co., Gxoenelaan 127. „Tweemaal op dezelfde dag heeft de Viaardingse Vrijwillige brandweer zich naar de Spoorsingcl moeten spoeden om tweemaal achtereen te constateren, dat een vlam in de pan was geslagen zonder dat er schade was aangericht. Dat gebeurde zater dag, ,Pe, eerste keer dat de brandweer uitrukte, was zaterdagmorgen om streeks elf uur. Toen werd het sein „groot alarm" gegeven. Maar bij aan komst in het perceel Spoorslngel 155c bleek, dat de vlam in een pannetje boter was geslagen. Geen schade werd aangericht en geen enkele brand slang behoefde te. worden uitgerold. Omstreeks kwart voor acht zater dagavond sloeg weer in een huls aan de Spoorslngel (nu was het op num mer 88) de vlam in de pan. Ook nu rukte de brandweer onmiddellijk na de melding uit. En ook nu bleek men voor niets te zijn gekomen.... Diversen: TEGELIJK MUSEUM. 8 uur: Ver eniging Vrienden van het Museum. Rom Kahna zingt liederencyclus van Schubert. DINSDAG PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur- Do nachten van Cablria. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.15 uur: De zoon van de wreker. Apotheek; Gouka en Co.. Groenelaan 127. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA; De Mau-Mau slaat toe. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Hard tegen hard. 2 en 8.13 uur (14 jr). CENTRAAL: De wildernis der samen leving. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC (naast de Bijenkort); Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): Bommen werper B-52 9.30, 11.30. 1.30. 3.30, 3.30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Haar eerste liefde. 2. 7 en 9.15 uur (a.i.). HARMONIE: Voor gangsters geen ge nade. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr) LUMIERE: Een ..echte" ParUlcune. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). LuTUSCA: Soldaten en meisjes. 2 15 7 en 9.30 uur (a l.). METRO: Mens, durf te levenl 2 7 en 9.15 uur (14 jr). PRINSES; Het loon van de duivel, 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). REX: De vlucht van Captain Blood. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: Met donderend geweld. 2 en 8 uur (14 Jr). THALIA; Bekentenissen van de op lichter Felix Krull. 2.IS, 7 en 9.30 uur (18 jr). t VENSTERDe helden zijn ver moeid. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). Donderdagavond geen voorstelling. VICTORIA: Het lo n van de duivel. 2 en 8 uur (is ju

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1