VERENIGINGSLEVEN i DIENT GESANEERD' Opmerkelijke opbloei is niet te verwachten Contrast in Nieuwland ■m Zo werd schoon schip gemaakt in Suezkanaal Grove polowedstrijd tussen Schiedam en Vlaardingen Diefstal uit onmacht berechteis celstraf SVC-dames verloren, heren staan bovenaan Vier inbraken opgehelderd Spelregeltest voor junioren 'De ander voor NVV Schiedam HVO verslaat WS 2 met 7-3 UITSPRAKEN RECHTBANK Scooterrijder is overleden Ruimen van haven groter karwei Cor Don speelt op carillon Baby sterker dan regering Moeilijke weg naar gezondheid VDL jubileert op 6 mei Het Vrije Volk Gedegradeerd van en beg raven Y erenigingsleven in Schiedam (5) Nut 0, Brugwachter pakte roeiende jongens Zilveren Amieitia gaat feestvieren Fiets gestolen Visafslag Wisselkoersen De grootste krant van Nederland HET VRIJE VOLK WOENSDAG 29 JANUARI 1958 PAGINA 5 In Schiedam is een gezond verenigingsleven zeer goed moge lijk. Met de nodige krachtsinspanning, goede wil en inzicht, valt een crisis die zich nu reeds duidelijk aftekent en, zoals uit onze voorgaande artikelen duidelijk is gebleken, de ama teurtoneel- en muziekvereniging het sterkst zal treffen te overwinnen. Buurtverenigingen Van die sterke verenigingslust ge tuige de oprichting van tientallen buurt- en oranjeverenigingen, die geleidelijk aan voor het grootste deel zijn opgedoekt. Ook weer een na tuurlijk verschijnsel. SmxmKóMim Bok overwon Een oud en vertrouwd beeld in een nieuwe en voor vele Schie dammers nog onvertrouwde stadswijk: een „scharesliep" met paard en wagen in het moderne Nieuwland. Want hoe geriefe lijk en van alle gemakken voorzien de hui2en in Nieuwland ook mogen zijn, voor de bewoners blijft de scharen- en messen slijper onmisbaar en hij doét zijn werk, zoals zijn voorgangers het eeuwen geleden deden. Het eerste dames-zestal van de Schiedamse volleybalclub SVC heeft wederom een 31-nederlaag te slikken gekregen, ditmaal van het Rotterdamse USV. De Schiedamse dames toonden ditmaal echter meer vechtlust dan voorheen en hadden met een klein beetje geluk zeker een gelijk spel kunnen behalen. 21-jarige landarbeider J. P, uit Ridderkerk tot diefstal was geko men. Nemen en geven Niet lonende uitweg „Misdaad is nooit een uitweg die loonr. Het onrecht van de mensen die er u op aankijken dat u t.b.c. hebt gehad is er niet door weggenomen. Wanneer u in Ridderkerk terugkomt, kunt u er waarschijnlijk op rekenen dat het weer begint," zo sprak de president van de rechtbank nog. (Van een onzer verslaggevers) Maar meer dan een «sanering" zal men niet mogen verwachten. Want welke middelen ook aangewend zullen worden, een opmerke lijke opbloei van het verenigingsleven in onze stad achten wij zeer onwaarschijnlijk, hetgeen nog geen pessimisme hoeft in te houden films kan men zo niet in Schiedam dan toch altijd nog in Rotterdam horen en zten. Dit alles heeft tot gevolg gehad, dat het maatschappelijk fenomeen vereniging is gedegradeerd. Kwam vroeger voor de leden de vereniging op de eerste plaats, tegenwoordig komt die op een tweede of lagere. En dat is alle hierboven opgenoemde veranderingen in aanmerking geno men ook wel begrijpelijk. Bovendien hebben al die sociale en maatschappelijke veranderingen en verbeteringen ook de mensen veran derd. Hun smaak bijvoorbeeld is ge wijzigd en dat is vooral bij jonge mensen duidelijk merkbaar. Onder de jeugd kan men bijvoor beeld de jongens, die men enthou siast kan krijgen voor harmonie- muziek, op de vingers tellen, En waarom zouden de (ook oudere) mensen naar een harmonïeconeert gaan, als er genoeg (en kwalitatief vaak betere) muziek over de radio te beluisteren vait? De smaak van de mensen is tevens ontegenzeggelijk verbeterd. Waarom naar een amateurtoneel gaan en het risico lopen een stuntelig gespeelde derderangsklucht te zien. als men in het Passage-theater of in Rotterdam beroepstoneel van behoorlijk niveau kan zien? Het is dus duidelijk: de verenigin gen zullen iets te bieden moeten heb ben, willen zij voldoende belangstel ling trekken. De verenigingen in het algemeen en in het bijzonder die, waarbij de factor „gezelligheid" een belangrijke rol speelt, moeten er 'maar niet op rekenen ooit nog eens zo goed by de Schiedammers in de gunst te komen als vroeger wel eens het geval is ge weest. De tijd is nu eenmaal voorbij waarin voor vele mensen de vereni ging een uitermate belangrijke zaak was. De tijd, waarin velen niets an ders hadden dan hun werk, hun ge zin enhun vereniging. De ver eniging die voor menigeen de enige vrijetijdsbesteding betekende: wat ontspanning na een dag werken, wat „cultuur" enkele uren gezelligheid, de enige liefhebberij.,,, dat bood vroe ger de vereniging allemaal. Maar sindsdien is er ontzettend veel veranderd. Ontspanning kan men overal vinden, zowel thuis (radio, televisie, piek-up, spelen) als buiten (bioscoop, leeszaal, enz.). De huizen zijn ook steeds gezelliger en geriefe lijker geworden. De mogeiykheden om „individuele en daardoor vaak ook kostbaarder liefhebberijen uit te oefenen zyn uitgebreider geworden. Cultuur: goede concerten, goed toneel en goede Vier inbraken die fn Schiedam zijn gepleegd zijn opgehelderd. Enkele dagen geleden hield de Rotterdamse politie de 26-jarige havenarbeider L. v. K. uit Schiedam aan wegens dief stal. Ook in Schiedam werd v. K. door de politie aan een verhoor on derworpen. Hij bekende in december f 76 weg te hebben genomen aan een woning aan de Hogebanweg en een vergeef se inbraak te hebben odnernomen in de Lange Singelstraat. In januari sloeg hij weer zijn slag in de Hoge banweg 110) en brak hij in in een woning 'aan de Schaperlaan 22.60). *f' 'V'C '.kwy'-'.'P Vanavond om half acht worden In de Martinit-kantine aan het Volks park de B-junioren van zoveel mo gelijk voetbalverenigingen verwacht, waar de Schiedamse Scheidsrechters- Vereniging hen aan een spelregeltest 2a) onderwerpen. Vooraf zal de heer P. Smit, trainer bij Neptunus, een in leiding houden. „De ander"' heet het toneelstuk van Alejandro Casona, dat het Am- •tel-Toneel donderdagavond 20 fe bruari in het Passage-theater voor de leden van het NW te Schiedam over het voetlicht zal brengen. Maandagmiddag is op de begraaf plaats Hofwijck te Overschie het stoffelijk overschot van de heer J. van Kampen ter aarde besteld. De heer Van Kampen, die 77 jaar was geworden, was rustend firmant van de scheepsbouw- en reparatie-inrich ting „De Hoop" aan de Schiekade te Kethel. misleidend geweest. De mensen wil den toen weer eens „gezellig" bijeen zijn na ai die beslommeringen en doorgestane ellende van vijf jaar. Geleideiyk aan werd het leven van aile dag immers weer in normale barsen geleid, was er weer alles te koop, kon er weer normaal en zelfs beter binnenshuis en in de stad ont spanning en vertier worden gezocht En de meeste buurtverenigingen hadden hun leden niet veel te bie den. De door hen georganiseerde bij eenkomsten werden r e 1 a ti e f steeds minder aantrekkelijk. Een „faillisse ment" is dus het einde geworden voor aile buurtverenigingen, die werkelijk „buurt'Verenigingen ble ven. Uit het hele relaas blijkt dus we!, dat luit vrij normaal is, als men ook in d#overige sectoren van het ver enigingsleven enige teruggang zou zien. Maar die teruggang is echter momenteel te sterk en daardoor be paald onrustbarend. Wil men dus die teruggang zo klein mogelijk houden, dan zal er geducht „gesaneerd"' moeten worden. Nogmaals: een gezond, zij het min der intensief verenigingsleven is mo gelijk, Doch nu reeds moeten maat regelen getroffen worden. Sanering: inkrimping van het aantal vereni gingen en bundeling van krachten. Na achtereenvolgens de ama teurtoneel-, de sport- en de muziekverenigingen te hebben behandeld, vandaag in ome serie over het verenigingsleven een artikel, waarin we een vergelijking trekken tussen de sociale betekenis vari een ver eniging en vroeger en nu. Tevens komen terloops de buurtverenigingen ter sprake. De zgn. nuttigheidsfactor is voort durend meer gewicht in de schaal gaan leggen. Men wordt tegenwoor dig alleen nog maar lid van een ver eniging, wanneer dat lidmaatschap werkelijk enig nut heeft. Dit is dan ook de reden, waarom de belangstelling voor de sport niet kwijnt en wei die voor de toneel-, en muziekvei-nigingen, die men wel haast eerder gezellig dan nuttig zou kunnen noemen. "Bovendien is de plotselinge „ver enigingslust", die na de oorlog op trad (een logisch verschijnsel met wel. degelijk een causaal verband), De Vlaardingse schaakvereniging HVO heeft maandagavond in haar clublokaal de club Wilhelm Steinitz 2 met 73 verslagen. De persooniyke uitslagen luiden als volgt: (eerstge- noemden HVO) A. Hoogerwerf—H. v. d. Heuyel 1—0; E. Bongers—J. J. Sluymers 1—0; B. v. Driel—T. Over- dijk 01; A. de Jong—dr. J. I. Terp stra 1—0; P, Korpel—L. F. H. v. Gu- lik B. KwindaczD. Akker huis 1—0; E. C. HeymaM. Weyers 10; D. A.TornG. Geurtsen 'h P. de Goede—P. Lamet 0—1; A. Koop manW. J. Soeting 10. De uitslagen van de huishoudelijke competitie luiden als volgt: le groep:' C. WestdijkJ, de Breems 10; A. Hoogerwerf—P. de Goede 1—0; W. v. HoudtC. Wesdijk 01; A. Koop manH. Molenaar o1. 2e groep: J. W. BervelingN. v. d. Berg 10; J. Oudshoorn—A. Melnster 01; K. v. d. KnoopW. v. d, Meu- len 01; A. PutterW. Harteveld 1C; K. v. d. KooyA. v. Wijngaar den 1—0; H. RaveA. Meinster 10; H. RaveW. v. d. Meulen 10; L. v. Leeuwen—A. Meinster 10; J. W. BervelingK. v. d. Knoop 10; M. v. d. Berg—J, Oudshoorn 0—1. Ten gevolge van vertraging door de weersomstandigheden gaat de vlag pas op 5 februari om 11 uur in top van de Van Hogendorpflat in Vlaar- dingen-Oost. Aanvankelijk was de plechtigheid op morgenochtend elf uur vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) DE RECHTBANK te Rotterdam heeft dinsdagmorgen vonnis gewe zen in de zaak tegen de 31-jarige bankwerker C. D. en de 18-jarige varensgezel A. W. van der L. (bei den uit Rotterdam) die in Rotter dam een groot aantal irbrken hadden gepleegd. De b- er kreeg twee jaar met af le varensgezel twee jaar j. - an- genis met aftrek. Tegt... was twee jaar en zes maanden en zegen Van der L. was twee. jaar jeugd gevangenis geëist, DE 18-JARIGE MATROOS P. N. Uit Rotterdam die uit een geldkistje van zijn grootmoeder een bedrag van 75 had gestolen, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes 'maanden met aftrek. ZEVEN MAANDEN met aftrek waar van twee maanden voorwaardelijk was het vonnis dat de rechtbank wees in de zaak tegen de 45-jarige vrouw S. A. J. W. uit Rotterdam, die als winkelbediende in een ma gazijn aan de Groene Hiliedük al lerlei artikelen alsmede waarde- punten had weggenomen. Tegen haar was twaalf maanden met af trek waarvan twee maanden voor waardelijk en drie jaar proeftijd geëist. Haar man, de 52-jarige kleermaker J. T. S, kreeg wegens heling twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. WEGENS BELASTINGFRAUDE ver oordeelde de rechtbank de 39-jarige directeur van een cartonnagefabriek te Rotterdam C. N. van der A. tot twee maanden onvoorwaardelijk alsmede een boete van 5.000. De eis luidde vier maanden plus een boete van 10.000. Het bedrijf werd wegens een dergelijke fraude con form de eis veroordeeld tot een boete van l'.OOO. EVENEENS voor belastingfraude is de 34-jarige C. Z. uit Rotterdam, destijds als accountant werkzaam voor de tandtechnische inrichting van J. van W„ veroordeeld tot een boete van 300 subsidiair zestig dagen. Gisteren is in Het Gasthuis te Delft <le 25-jarige W. D. Fsche uit de Hor tensiastraat 23 te Vlaaröingen over leden aan de gevolgen van het onge val, waarvan hij op 22 januari het slachtoffer werd op de Westlandse- weg-te Delft. De man was toen bij het passeren van een vrachtauto met zijn scooter geslipt en werd toen met hevige in wendige kwetsuren in het Gasthuis opgenomen. De overledene was gehuwd. ."XI s» At. iv" JW1 (Van een onzer verslaggevers) „De bergingsoperaties in het Suezkanaal waren omvangrijk, zeker, en misschien vormden ze tezamen ook wel, de grootste opdracht, ooit in één contract gereg.Id. Maar laten we niet vergeten dat er direct na de oorlog in de havens van Rotterdam veel meer werk aan de winkel was. Het schoonmaken van onze havenbekkens was een vee! groter karwei". Zo, soms ernstig maar vaak zeer i geestig, schetste ir. G, Langelaar Gzn, 1 bedrijfsdirecteur van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Maas- sluis maandagavond in grote lijnen i de omvang van de internationale bergingswerkzaamheden in het Suez- j kanaal, Hy zou later met droge hu- I mor op de details ingaan. 3 I Er was véél tot zinken gebracht en dat op een betreurenswaardige, Yaak onhandige en destructieve ma nier. Maar lang niet alle gezonken vaartuigen baarden de bergers grote moeilijkheden. De bergingswerkzaam heden waren belangrijk in de eerste plaats om de politieke omstandig heden. De Nederlanders en de Denen, die als vertegenwoordigers van „politiek ongevaarlijke" landen met de leiding waren belast, werkten onder het oog van de hele wereld. De Engelsen, die een algehele ne derlaag wilden vermyden, hadden in Port-Said een enorme (zeewaardige) bergingsvloot samengebracht. Zij wilden om voor de hand liggende redenen de zaken zelf in handen ne men en slaagden er aanvankelijk in, bij de VN-functionarissen een hele boel scepsis te zaaien ten aanzien van de veel kleinere Nederlands-Deense vloten. Die moeilijkheden waren ai heel gauw overwonnen. Nederlanders haalden in acht dagen tyds zes sleep boten boven water en zetten die net jes op de kant. Hier bewees de dege lijke Nederlandse bok die de an deren niet hadden zyn handig heid. Ze konden dingen doen die veel grotere en veel duurdere vaartuigen niet konden. De reserve van de VN- Eunctionarissen verdween al gauw. Vol lof was ir. Langelaar over het werk van de an de"" bergers: vooral de Italianen en de Duitsers onder scheidden zich.. De leden van de Havenvereniging .Rotterdam" en de Vereniging „Vrien den van de Binnenvaart", voor het eerst in het Flevogebouw tezamen, ki gen visuele beelden van de ber- gint swerkzaamheden niet alleen door lantaarnplaatjes, maar ook doör een film: „Schoon schip in het Suez- kan- al", in opdracht van L. Smit en Co door Carillon Film vervaardigd. Een boeiende kleurenr'eportage en een prettige afsluiting van deze be langwekkende avond. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGES THEATER, 2 en 8,15 uur: Be nachten van Cablrla. MONOPOLE-THEATER. 2 en 9,15 uur: De zoon van de wreker. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Diversen: JEUGDBIBLIOTHEEK, Westhaven- kade. 4.30 uur: hersengymnastiek- ■wedstrljd voor kinderen t.g.v. bet 50-]arig bestaan van de Cent. Ver. van Openb, Leeszalen en Biblio theken. EEATRIXSCHOOL, 7.30 uur. al- scheld van de onderwijzeres mej. Broos. IRENE, 14.15 uur: Ned. Ver. van Hulsvrouwen, lezing over „Mace donië en Dalmatlë". DONDERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER. 2 uur: De nachten vanCablra. Geen avond voorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2 7 en 9.15 uur: De zoon van de wreker. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur Harmo nie Wllton-FUenoord, concert en film. MUSIS SACRUM, 8 uur Schiedams Politie Muziekgezelschap, viering twintig-jarig bestaan, concert en variété. (Van een onzer verslaggevers) De waterpolowedstrijil tussen de Schiedamse zwemclub en de Vlaardingse zwemclub, die gisteravond in het Sportfondsenbad te Schiedam is gehouden, is in een gelijk-spel (11) geëindigd. Een sportieve strijd was deze ontmoeting niet altijd. Door een misverstand in de Schie damse verdediging wist de r/.C'er Cor Dalmeyer vry voor doelma. <•- derond te komen en hy maaki< deze kans een goed gebruik: 01. Na de rust vonden er verschilende grofheden plaats. Zo kwamen een Vlaardinger en een Schiedammer in een verwoede strijd met elkaar, zon der dat een van hen in het bezit van de hal was. De scheidsrechter stuurde de SZC'er Jan de Bruyn uit het water. Met zes man speelden de Schie dammers verder en dank zü hun hechte verdediging slaagden de Vl.iar- dingers ër niet in door te „stoten". Het werd 1—1 door Alex de Raalj. die op een gegeven ogenblik vrij lag en de bal kreeg toegespeeld door Dolf van de Kuyl. De returnwedstrUd zal over enkele weken in Vaardlngen plaatsvinden. Drie Vlaardingse jongens waren gistermiddag gaan roeien in een bootje dat by de Oranjebrug te Schie dam ligt gemeerd voor het redden van drenkelingen. Zij zijn door de brugwachter in hun kraag gepakt en naar de politie gebracht. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan heeft de Schiedamse ama teurtoneelvereniging „Amieitia" za terdag een feestavond in Arcade. Na afloop bal. De fiets die de Rotterdammer H. C. B, gisteren voor de Grensflat aan de Rotterdamsedyk te Schiedam had neergezet, is verdwenen. VLAARDINGEN Programma voor de beiaardbespe ling op vrijdag 31 januari 1958 van 2 tot 3 uur ter gelegenheid van de verjaardag van H.K2H. prinses Bea trix, uit te voeren door de staüsbei- aardier Cor Don. 1. Wilhelmus. 2. Inleiding, lied en variaties op „Het vendel moet marcheren", Gaston van den Bergh. 3. a> Grunnens Laid, G'. R. Jager. b> Westlands volkslied, C. Don. c) Zeeuws volkslied. Jan Morks 4. Suite Archaique, Géo Clement. a) rigauden b) pavane ci menuet 5. a) Lied van Nederland. H. J. den Hartog. b) Wij willen Holland houen, Ar nold Spoel. c) Mqn Nederland, B. J. Frans- sen. 6. Fuga, B. J. Franssen. 7. a) Kent gij het land, onbekend. b) De Zilvervloot, J. J, Viotta. c) De kabels los, idem, 8. Concerto, A. Vivaldi. 9. a) Een lustig liedeken, Cat-h. van Rennes, b) Mooi Holland, G. Beijerle. c) Neerlands volkslied, J. W. Wilms. Deze baby heeft er voor ge zorgd, dat elf Hongaren, die als verstekelingen in Engeland waren gekomen, in dit land mogen blijven. De moeder was een van de elf die Brazilië hadden verlaten om hun geluk ih Engeland te zoeken. De En gelse regering wilde hen echter 'uitwijzen. Het Engelse volk was het daar niet mee eens. Zeker niet, toen het hoorde, dat mevrouw Farkas spoedig een baby ver wachtte. De regering moest wijken voor de verontwaardi ging van het volk. En zo kon vader Farkas vrouw en kind bezoeken in een Engels ziekenhuis, lachend naar de baby, die elf Honga ren een nieuw huis schonk. De naam van de nieuwe ba by? Richard, Omdat de Engel se minister van Binnenlandse Zaken, Butler, ook Richard heet. Volgens de hoofdcommissaris van politie te N'ew York verkeerde meer dan de helft van het aantal automobilisten, dat vorig jaar by verkeersongevallen in de stad het leven verloor, onder invloed van ster ke drank. Voor een t.b.c.-patiënt is de overgang van ziekte naar gezondheid bijzonder zwaar. Als de omstandigheden gunstig zijn, kom je erdoor heen. Hier waren de omstandigheden ongunstig!" Dit zei dinsdagmorgen voor deiu een kerstpot van het Leger des Rotterdamse rechtbank mr. R. M. Hells. Blok uit Rotterdam, toen hij inEen Paar daSen later drong hy in zijn pleidooi naging waarom de Het Canadese en het Ameri kaanse leger zullen deze winter te Fort Churchill in Manitoba geleide projectielen van het type Nike, Her cules en Lacross onder poolcondlties beproeven. De jonge verdachte zelf heeft de rechtbank uitvoerig en soms harts tochtelijk verteld hoezeer hy heeft geleden door het feit dat de mensen hem schuwden omdat hy t.b.c. heeft gehad, zo deelde de landarbeider (va der van één kind) mee, dat hy korte tyd werkte by een bakker in Boines. Hij kwam op straat te staan toen een klant bij die bakker geen brood meer wilde kopen, omdat de kr°cht t.b.c. had gehad. De president van de rechtbank, nu. Enschede, toonde begrip voor uit pro bleem, dat, zoals hy opmerkte, op het platteland erger spreekt dan in een stad. „Maar." zei mr. Enschede, „al is er samenhang tussen uw vroegere ziekte en de diefstal, de feiten wor den er niet goed door gemaakt." De president wees er verde- nog op dat ook de afkeuring voor de militaire dienst P. bijzonder zwaar was geval len. In mei had verdachte van een kost ganger van zijn moeder 200,— ge stolen. Hu wilde dienst nemen by het Vreemdelingenlegioen, kwam tot Afrika maar werd wederom afge keurd. In oktober stal hy van die zelfde kostganger nog eens 200,— er. trok ermee naar Amsterdam. Daar. gaf hij 50,aan een oud-sanato- riumpatiënt die financiële moeilijk heden had. Ook stopte hy 20, ROTTERDAM, 28 januari. Aan tie Visafslag alhier werden van IJmui- eti elders 200 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prijzen waren; Tarbot klein 0.75 1.15: schol middel 2831; klein 24 —27: schelvis middel 3844; klein 4547; kabeljauw groot 43—46; mid- k.ein 27—36; wyting 35—43; verse haring 24—27. kuit 75—1.25; lever 70—85. Heren I doet het gelukkig heel wat beter en staat nu boven aan de rang lijst. De Schiedammers kwamen ook deze week tweemaal binnen de lij nen. De eerste wedstrijd tegen EVCH/ Olymp. eindigde gelijk 2—2: Tegen Smash echter werd de volle buit bin nengehaald. SVC won met 3—1 en vestigde zich hierdoor aan de top van de le klasse. Overige uitslagen zijn: Dames: Kracht en Vlugheid 3 SVO 2 0—3; Juliana—SVC 5 3—1. Dames 3 en 4 waren vrij. Heren: SVC ZVC 2 3—0; DOS 3 —SVC 3 2—2: /ico 3—SVC 4 0—3; DOP 2—SVC J—3. 28 JANUARI Engels pond 10,573—10,581 Amerik. dollar 3,781—3 794 Franse frank 89,824—89921 Belgische frank7,581—7 58S Zwitserse frank86,28:—86,33 j Zweedse kroon 73.975—73 02 s Duitse mark 89,845—89,891 Deense kroon54,631—5468» Noorse kroon 52,855—52^905 Zwitserland (vry)88,415—88 464 Canada 3.86—3.861 Italiaanse lire 60,405—60,45* Oostenrijkse schilling 14,51514,524 Rotterdam een v/asserij binnen, scharrelde daar rond, stal niets en belde de politie op om te vertellen dat het daarin die wassery niet pluis was. Rustig wachtte hy tot de poli tiemannen arriveerden. Waarom hij inbrak? „Ik ging die wasserij in om overal af te komen. Ik zat in een la byrint en wilde daaruit." sprak ver dachte. De officier van Justitie hieïd in zijn requisitoir rekening met de pro- uit een goed milieu afkomstig is, biemen, waarmee deze verdachte, die heeft moeten worstelen. Hy eiste zeven maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk en drie jaar proeftyd. De rechtbank zal over veertien da gen vonnis wyzen. MAASSLUIS. De Maassluise voet balvereniging VDL gaat haar 40-jarig bestaan met rasse schreden tegemoet. Op 5 mei 1918 werd de vereniging op gericht. Het is de bedoeling dit heuge lijk feit op feestelijke wijze te her denken. In een van de laatstgehouden be stuursvergadering werd een Jubileum commissie samengesteld, bestaande uit de heren: J. Smit. voorzitter. H. J. Brinkman, secretaris, H. van dei- Have, penningmeester. J. M. v. d. Marei, J. Vught en J. Harms, leden. Aan de commissie is opdracht ver leend een programma samen te stel len. Binnen niet ai te lange tijd hoopt men meer gegevens te verstrekken. Er wordt om. gedaoht aan een reünie van oud-spelers en oud-leden die een vooraanstaande rol hebben gespeeld in VDL's verleden. Ook is besloten een jubileum-num mer uit te geven, waarvoor o.a. de heer J. Smit. die niet minder dan 28 jaren secretaris is geweest, een historische bydrage zal leveren.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1