Huur van viswater door twee hengel verenigingen Wens van zeecadetten is 'n grotere Spica' W oningtekort DAALT in '58 met 400 huizen Kolpabad duurder BORDEN Ruim duizend sportkeuringen Volle zaal op filmavond van de ANMB Gortzak geen lijstaanvoerder Sleepboten op cle film Verpleegprijs te laag? chiedammers onderdkac,r Burgerlijke Stand Wisselkoersen Deelnemen aan de stemming in een andere gemeente Inenting B. EN W. VAN VLAARDINGEN: Visafslag Veemarkt Rotterdam HET VRIJE VOLK WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 PAGINA 5 Damesvoetbal V astenavondviering Wintermaanden 5» Wel tvoning (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse gemeenteraad zal op de eerstkomende raads vergadering het verzoek van de hengelsportvereniging Schie dam en Omstreken en de Algemene Schiedamse Hengelsport vereniging over de verhuur van visrecht van de wateren in de recreatiegebieden in de Westabtspolder, in de Hargpolder, bij tuindorp Kethel en de sportvelden bewesten de Poldervaart behandelen. Voorgesteld wordt deze wateren met ingang van 1 januari 1958 te verhuren over een tijdvak van een jaar tegen de prijs van tien gulden per jaar. De te sluiten overeenkomst zal ech ter aan verschillende voorwaarden zijn gebonden. De in Schiedam woon achtige ouden van dagen en jeug dige personen beneden de leeftijd van 15 jaar zullen, als zij het lid maatschap van de vereniging wen sen, als lid worden toegelaten tegen een maximum-contributieprijs van 2.50 per jaar. In genoemde wateren zal slechts mogen worden gevist door in Schie dam wonende leden van deze twee verenigingen, die een schrh.Dijke vergunning hebben van het bestuur. Aan de ouden van dagen en jeug dige leden, die lid zijn van een der verenigingen, zullen vergunningen moeten worden uitgereikt tegen een tarief van: voor het vissen met een hengel 0.50; voor het vissen met meer dan een hengel 1.-; voor het vissen met een sleephengel of het vissen met een hengel geaasd met vis 1.50, Aan de gewone leden der verenigingen zal slechts een nader te bepalen aantal visvergunningen mo gen worden uitgereikt. De tarieven zullen waarschijnlijk het dubbele be dragen als die vermeld voor de ouden van dagen en de Jeugd. Niet het milde weer, maar een dor re verordening heeft vijf bezitters van ijszaken in onze stad aangezet tot een in februari doorgaans onge bruikelijke activiteit. Dezer dagen hebben zij de hoofden bij elkaar ge stoken en samen een epistel opge steld, waarin zij liet gemeentebestuur van Schiedam verzoeken een bepaald artikel uit de Verordening op inrich tingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren in de gemeente Schiedam te schrappen. Het betreft artikel 11 bis van deze verordening, waarin in een hier niet herhaalbaar, onontwarbaar complex van prehisorische zinconstructie wordt gezegd, dat vrouwelijke perso nen beneden de leef tijd van achttien aar dergelijke inrichtingen na zes uur niet mogen betreden. De verordening incluis dit artikel werd tn september 1940 van kracht vijvers en singels in Schiedam te ge bruiken als kweekplaats voor poot vis. Wordt het voorstel aangenomen, dan zal men reeds in het komende hengelseizoen in de wateren van hc' recreatiegebied bewesten de Polder vaart kunnen vissen. Het recreatiegebied ten oosten van de Poldervaart (de Westabtspolder) zal in verband met de hervatting van de werkzaamheden m de loop van dit jaai tijdelijk worden afgesloten. Bo vendien zullen de vijvers m het kader van deze werkzaamheden worden drooggelegd. In verband hiermede za! in het seizoen 1953/1959 niet in dit deel van het recreatiegbied kun nen worden gehengeld. Zoals het zich thans laat aanzien, zal dit gebied pas bij het begin van seizoen 1959/1960, dus per 1 juni 1959, kunnen worden vrijgegeven, Wa de oorlog was er niemand meerltge"odi®d word«n die zich nog aan het desbetreffende „,.aafpi" Jftl L genlSne Be." artikel stoorde tot.... graatplaats af te vissen en de vis uit Tot dezer dagen een nijvere ambtenaar artikel 11 bis uit het stof viste, het netjes afpoetste en ervoor zorgde, dat het op het werkprogram ma van onze politie -kwam, die een paar „invallen" in enkele ijssalons deed. Nu zijn ijssalons doorgaans hoogst onschuldige gelegenheden en dat zijn ook de zaken van de vijf Schiedam mers, waar menig meisje van zestien of zeventien jaar na zes uur een kopje kojfie komt drinken of een ijsje komt eten. De ijslieden voelen nu niet veel voor om ineens aan el: jong meisje te gaan vragen of zij werkelijk acht tien jaar is, en daarbij het risico lopen „ja" te horen, terwijl het „nne" is. Zij zien overigens helemaal niet het nut van het onderhavige artikel m, waarom zij dan ook een verzoek schrift aan B. en W. hebben gericht. Misschien wordt het verzoekschrift ingewilligd. Misschien niet. De ijs- zakenlieden hebben vast het zekere voor het onzekere genomen en in hun zaken boidjes opgehangen, waarop in grote letters wordt vermeld, dat ■4d zes uur vrouwelijke personen be neden de leeftijd van achttien jaar worden geweerd. Er bestaat een goede kans, dat op Koninginnedag een damesvoetbal- wedstrijd wordt gehouden tussen een Rotterdams elftal en een team uit Den Haag. Deze wedstrijd, die door de Schiedamse Gemeenschap wordt voorbereid, zou gespeeld worden op het terrein van Hermes-DVS aan de Damlaan. De Katholieke Kring viert vrijdag avond in Musis Sacrum het jaarlijk se vastenavondfeest. Aanvang acht uur. „Frans du Mee geeft lachcorvee" heet het over het voetlicht te brengen programma, waaraan o.a. Frans du Mee, Ellen Castell, Henk Booy en Pim Canté meewerken. Na afloop is er hal m.m.v. de Ballroom Melodians, FREDERIK GEBOREN: Romilda dr. v. C. van Netten en W. Suttorp; Maria E. dr v A. Polak en B. M, T. van Veen; Cora dr v A. Wiegel en C. v. d. Kraan; Marga- retha H. d v J. J. A. Uppenkamp en J. C. Tabink; Ria dr v J. J. Stultiens en N. T. van Hoffe; Freddy zn v J. Burger en C. W. Nieuwekuiper; Rudy v G. H. F. Kats en M. J. v. d. Stel. OVERLEDEN: G. J. Glashouwer, J. echtg. van C. Admiraal; A. S. M. E. Putters 71 jr, echtg. van A. Baron; M. de Munnik 45 jr.; H. Bos man 71 jr; J. A. Bel, 62 jr echtg. v>n J. H. v. Grootveld. PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: ,j*L trots en de hartstocht. UOhOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.13 uur: Vogelvrij verklaard. Apotheek: 5'ff-naan, Swammerdamslngel 41. apotheek Nleuwland, Wlbautpleln 17. Wversen: tWSlS SACRUM. 2 en 8 uur: Wtlton- rijenoord, vertoning bedrijfsjour- »J?al en uitvoering operette. ««CENTRUM. 8.15 uur: Alg. Foto- foKS.8 Schiedam, lezing. 8 uur: Personeelsver. Vegia, «mïlfBeonconcert en filmvertoning. «ABTHUT-KANTINE, 7.30 uur: 5yv, spelregeltest voor Junioren. DONDERDAG «oscopen: ^SAGE-THEATER 2 uur: De trots •?.he hartstocht. Geen avondvoor stelling. ®JOPOLE-THEATEK, 2. 7 en 9.15 «ur: Vogelvrij verklaard. Vtheek: j'J!?56,11. Swammerdamslngel 41. apotheek meuwiand, Wlbautpleln 17. petsen; 'h^AGE-TKEATER. 8 uur: Schie- Kunstkring, toneelgroep iö ..Taloelah". ^a'"RUm, 2 en 8 uur: Wilton- lieaoord, vertoning bedrijfsjour- tofiv® uiWoe!,i«S operette. "JKSGEBOUW, 8 uur: ANMB, lomvoorstelling. nok l*30 uur: Nat- Chr. Geheel- •oouders Ver., propaganda-avond. Pootvis Wat betreft het kweken en uitzet ten van pootvis zal, zodra de raad tot verhuur besloten heeft, de Dienst Gemeentewerken uitgenodigd worden te zetten in de wateren van het recreatiegebied. Indien deze proef slaagt zal overwogen worden enkele In 1957 zijn in Vlaardingen 1055 medische sportkeuringen verricht. De meeste keuringen betroffen voet- bailers (357), de minste golden voor tennis en schaatsen. Voor zwemmen werd 152 keuringen verricht, voor gymnastiek 129, handbal 74, atletiek 63, basketball 50, judo 58, korfbal 66, tafeltennis 64, wandelen 11, en wiel rennen 27. Het is welhaast onmogelijk geheel te voldoen aan de vraag naar vrüe balterreinen voor de jeugd, zo zeggen B. en W. in de memorie van ant woord. Een raadslid had gevraagd meer vrije speelterreinen beschikbaar te stellen, vooral voor voetballen Het college antwoordt voorts, dat in het Oranjepark en het park 't Nieu- welant velden zijn. Verder zijn in de Babberspolder betegelde en geasfal teerde speelplaatsen en enige vrije speelveldjes in het westen van de stad. Dinsdagavond was de grote zaal van Voiksgebouw, waar de Algemene Nederlandse Metaalbewerkers Bond de eerste van een serie filmavonden belegd had, tot op de laatste plaats bc-el. wat voor de organisatoren van deze avonden een zeer zeker stimu lans zal zjjn. De 2e voorzitter, de heer L. Kes- senich zei in zijn openingswoord on der meer. dat jutst in deze tijd, nu de werkgelegenheid enigszins terug loopt, alle leden weten moeten dat de organisatie de leden een bepaalde scholing biedt, die er vooral op ge richt is de kennis wat betreft de CAO en de soc.ale wetgeving uit te brei den. Ook sprak hu de wens uit dat de activiteiten op de kadervergadermgen groter zouden kunnen zijn. Hierna was het woord (en het beeld) aan de film. Allereerst werd een nieuwsjournaal vertoond, terwijl als hoofdfilm de operettefilm in kleu ren „Rosemarie", met in de hoofd rollen Nelson Eddy en Jeanette Mac- donald, vertoond werd. (Vane en onzer verslaggevers) De wens van het zeecadetkorps „Jacob van Heemskerk" te Schie- ','Spica door een groter opleidingsschip te vervangen kon nog niet m vervulling gaan, zo staat in het jaarverslag over 1957 te lezen. Over mogelijkheden in de naaste toekomst kan men op dit g™* ™®!hjk ™orsp(dl»ngen d,oen- De »Spica" see" accommoda tie aan ongeveer 50 cadetten en leiding, in verschillende verblijven. Een runnte <"n een behoorlijk aantal tegelijkertijd te verzamelen voor film, lezing, recreatie e.d. ontbreekt. Door de aanbieding van Shell Tan kers N.V. en de VNS van voor de zee vaart afgekeurde, maar voor het doel van de zeecadetten nog geschikte sloepen was het mogelijk een oude te vervangen en deze „vloot" verder uit te breiden. Van het loodswezen ont ving men een jol in bruikleen. Dank zij een door het hoofdbestuur opgezette „jekkeractie" kon dit jaar een begin gemaakt worden de jon gens te voorzien van pij-jekkers. Een aantal cadetten heeft deze zo onont beerlijke, uniforme winterkleding nu ontvangen, naast het uniform en werkt"' die zij in huur krijgen. Ecg hoognodige onderhoudsmate- riaal werd aangeschaft, terwijl het instructiemateriaal aangevuld werd. Voor 1958 is een uitgebreide „verlang lijst" opgesteld, waarop voorkomen: divers instructiemateriaal, sportarti kelen en -kleding, schoonmaakmidde len en onderhoudsmateriaal, zoals verf, kwasten, e.d., kombuismateriaal, handgereedschap, touwwerk, roeirie men en ander materiaal voor de sloe pen. Door een belangrijke steun via het hoofdbestuur zal een gedeelte hiervan gekocht kunnen worden, de geldmiddelen laten evenwel niet toe in al deze behoeften te voorzien. De wintermaanden zijn grotendeels besteed aan theorie en onderhouds werkzaamheden aan opleidingsschip en sloepen. Dank zij de gunstige weersomstandigheden werd in het voorjaar en zomer het praktische sloepenwerk uitgebreid beoefend. Daarnaast zijn interessante excursies, kampen e.d. georganiseerd. Het aantal beschikbare lesuren (208 k 45 min.) werd als volgt ingedeeld: 68 uren huishoudelijke zaken (onder houd „Spica" en sloepen); 50 uren roeien en zeilen; 43 uren theorie nau tische vakken; 21 uren sport en ex cursies; 6 uren excercitie; 20 uren augustus-verlof. In deze cijfers zijn niet begrepen activiteiten, welke buiten de zater dagmiddagen vielen en ongeveer 34 dagen besloegen. Zeekadettenraad Waar het erom gaat juist in de jeugdorganisatie gelijke tred te hon den met de ontwikkeling van onze samenleving, ten einde de jongeren goed voor te bereiden op hun toekom st gie takarij stlge taak in de maatschappij, is een zeecadettenraad in het leven geroe pen, welke zoveel mogelijk is opge bouwd als de ondernemingsraden. Tevens beoogt de korpsleiding hier mee te bereiken volledig op de hoogte te blijven van wat er onder de jon gens leeft en aan de hand hiervan conclusies te trek"'""n en bovendien (Van een onzer verslaggevers) De communist H. Gortzak is bü de leiding van zijn partij uit de gratie. Hij is in het kiesdistrict Haarlem geen CFN-lijstaanvoerder meer voor de Provinciale Statenverkiezingen. In zijn plaats is de heer G. Wage naar tot lijsttrekker gemaakt. De CPN zou aanvankelijk wel de heer H. Gortzak aan de top van de lijst heb ben gezet. Dat zou echter op het laat ste ogenblik zijn veranderd. De reeds ter controle bij het stembureau inge diende papieren werden toen terug gehaald. De CPN kwam daarna met een nieuwe kandidatenlijst, waarop de heer G. Wagenaar de plaats kreeg die men aanvankelijk aan zijn partij genoot H. Gortzak had toebedeeld. de cadetten nauw te betrekken in alle korpszaken, daardoor om. hun zelfwerkzaamheid en het gemeen schapsgevoel op te voeren. De raad heeft in de eerste plaats een adviserende taak; de bestaande hiërarchie in het korps blijft onge wijzigd. Het enthousiasme waarmee de ca detten in november jl. de verkiezings strijd leverden en het verloop van de eerste vergaderingen zijn hoopgevend. (Van een onzer verslaggevers) Het heeft de Arthur Rank Organi sation heel wat moeite gekost een oude Nederlandse stoomsleepboot te vinden, maar ten slotte is de Britse filmmaatschappij er dan tóch in ge- slaagd. In Hoek van Holland verblijft thans een acht man sterke filmploeg die opnamen maakt van een serie (niet heuse) bergingspogingen. Ze zijn bestemd voor een rolprent, die handelt over de rivaliteit in de zee sleepvaart, en wel zeer speciaal die tussen een Nederlandse en een En gelse sleepbootkapitein. De Britten hadden voor hun ver haal een stoomsleepboot nodig en na men contact op met L. Smit en Co"s Internationale Sleepdienst te Maas sluis. Die had er nog een: de „Ebro" Twee dagen, voordat men met de op namen zou beginnen, ging de sleper verloren bij Banjaard. Goede raad was duur. Maar door Smits bemiddeling kwamen de film mensen terecht bij de rederij Doeksen op Terschelling. Deze maatschappij beschikte nog over de „Zuidzee", een houten sleepboot met een nadrukke-1 hjke pijp. De „Zuidzee en de door de Britten alsnog gecharterde „Maas" van "L. Smit paraderen nu voor de lenzen. De bemanningen ook, maar hun gezich ten blijven in het algemeen onzicht baar. Het gaat ten slotte slechts om ensceneringen De Rank-organisatie heeft overi gens niet verzuimd een Nederlandse deskundige bij de werkzaamheden in te schakelen. Het is de cineast Jan Schefer, die voor L. Smit Co zo juist de film „Recht zo die gaat" heeft beëindigd. Deze film gaat vrij dag in premiere. II FEBRUARI Engels pond 10,62—10,62ï Amerik, dollar 3,7813,795 Franse frank 89,8789,974 Belgische frank 7,60»—7,61 :i Zwitserse frank 86,46588,515 Zweedse kroon 73,12}73,175 Duitse mark 90,18—90,23 Deense kroon 54,85—54,90 Noorse kroon 53,0553,10 Zwitserland (vrij) 88,41588,465 Canada 3,858—3,852 Italiaanse lire 60,70560,755 Oostenrijkse schilling 14,56—14,57 Verkiezing Prov. Staten De burgemeester van Schiedam brengt ter kenms van belanghebben den. dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a,s. stemming ter ver kiezing van de leden van de Provin ciale Staten deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente. Beide ge meenten moeten, m dezelfde provin cie ge'egen zijn. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen of die is opge nomen in het centrale bevolkings register. De kiezel, die van deze bevoegd heid georuik wil maken, doet daar van uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiter lijk op (2 maart 1958) in persoon mededeling ter secretarie ener ge meente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar. Hi. geeft daarbu' op: a. zijn naam en voornamen of voor letters: b. datum, bet -jaar en de plaats zijner geboorte c. de gemeente m welker kiezers- register hij is opgenomen; zijn adres of laatste adres al daar; de gemeente, benevens een adres in die gemeente, waar hu aan de stemming wil deelnemen: f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar onder tekend. Een exemplaar van de ver klaring wordt aan de kiezer ver strekt. Nadere inlichtingen worden ver strekt ter gemeentesecretarie, afde ling Bevolking, Nieuwstraat 26, al hier. d. e. Op vrijdag 14 februari 1958 bestaat er gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, kinkhoest en tetanus tussen 16.15 en 16.45 uur. voor kinde ren beneden het jaar m het Wijk centrum Nieuwland, dr. Wibautplein 129. In verband met de komende vac cinatie tegen kinderverlamming komt de inenting tegen pokken tot nadere aankondiging te vervallen. (Van een onzer verslaggevers) Door opschuivingen en vrijwillige woningruil zal het mogelijk zijn vooral in het jaar 1958 belangrijke verbeteringen in de woningsitua- tie te brengen. Verwacht mag worden, dat bij een aantal huwelijken van 500 en een vestigingsoverschot van eveneens 500 gezinnen het woningtekort in 1958 zeker zai dalen met ongeveer 400 woningen. Dit blijkt uit een uitvoerig overzicht, dat het college van B. en W. geeft in de Memorie van Antwoord op de vragen door raadsleden naar aanlei ding van de begroting 1958 gesteld. Bij de beoordeling van de cijfers dient er rekening mee te worden ge houden, aldus B. en W„ dat van het relatief grote aantal ingeschreven woningzoekenden slechts een betrek- keluk gering aantal geen eigen wo ning heeft. Deze laatste categorie beperkt zich tot een groep „samenwoning ophef fen" (280i en „gescheiden levend" (70). Totaal dus 350. Theoretisch zou gesteld kunnen worden, dat dit het absolute woning tekort is, waarbij echter moet worden opgemerkt, dat dan nog geen reke ning is gehouden met jonge echtpa ren, die de gezamenlijke leeftijd van 50 jaar nog niet hebben bereikt. Alle andere woningzoekenden heb ben althans wat Vlaardingse inge zetenen betreft wel een eigen wo ning, doch dienen om welke reden dan ook een andere woning te ver krijgen. Het is nu reeds gebleken, aldus het college, dat een aantal inschrijvingen als vervallen kan worden beschouwd, maar een nader onderzoek is in vele gevallen noodzakelijk. In de jaren 1954 tot 1956 is het wo ningtekort in Vlaardingen toegeno men. maar in verhouding is de wo ningbehoefte veel sterker gestegen. Doordat in dit jaren minder wo ningen gereed kwamen dan zich ge zinnen vormden of vestigden konden geen voldoende opschuivingen plaats vinden, waardoor het aantal gezinnen in niet-passende woningen sterk toe nam. Het jaar 1957 geeft reeds een heel ander beeld te zien. Het absolute woningtekort is in dit jaar volgens een voorlopige berekening afgenomen met 23 woningen. Uit een overzicht van het aantal woningzoekenden per 31 januari van dit jaar blijkt, dat 777 gezinnen te klein behuisd zijn, dat 323 gezinnen in een te kleme wonmg wonen, dat 145 mensen staan ingeschreven we gens „voorgenomen huwelijk", dat er 207 gezinnen te groot behuisd zijn en dat er 207 kandidaten voor de nieuw bouw zun. Zoals bekend zullen er in Vlaardin gen in 195S zo'n 1140 woningen ge reed komen. Voor wat 1959 betreft is de situatie weer minder gunstig. Misschien was men zeer in stijl gebleven wanneer het verkeers bord dat daar zo'n fraai plaatsje aan de gaslantaarn heeft gekre gen, vélocipède (u kent ze wel: die ouderwetse fietsen met zo'n hééé! groot wiel voor en. zo'n hééél kleintje achten had ver meld. Maar ja, waar blijft op zo'n manier de toch zo nodige uniformiteit Overigens wordt het het verkeer dat hier de Molendijk te Oud- Beijerland wil volgen, niet ge makkelijk gemaakt. Nauwelijks en'ge meters het bord met de fie-s voorbij, staan de volgende verkeerstekens al weer te wach ten (Van een onzer verslaggevers) Het college van B. en YV. van Vlaar dingen is met een aantal raadsleden van mening, dat het gewenst is de tarieven van het Kolpabad te verho gen. Een voorstel daartoe zal binnen kort bij de raad worden ingediend, oorzaak van de tariefsverhoging zou zijn, dat het nadelig saldo van het bad zich in steeds stijgende lijn be weegt. Dit blijkt uit de Memorie van Ant woord, waarm vragen over de begro ting 1958 van de gemeente worden beantwoord. Het is naar de mening van B. en W. niet verantwoord, met het oog op het vereiste toezicht en de hygiëne de bestaande personeelsbezetting in te krimpen. De onderhoudskosten worden over 't algemeen reeds zo laag mogelijk ge houden. De mogelijkheid de inkom sten te vergroten door reclame toe te laten zal worden onderzocht. Een aantal leden van de raad meent, dat niet voornamelijk op het tekort moet worden gelet. Vrijwel alle zwembaden en badhuizen in Neder land werken met een tekort. Het be lang van de Volksgezondheid en het leren zwemmen weegt hier zwaarder, zo menen deze leden. (Van een onzer verslaggevers) Een verhoging van de verpleeg- prjjs van het Vlaardingse ziekenhuis is in studie. Dit delen B. en YV, aan de raad mee. Die verhoging zal geen twee of drie gulden per dag zijn. zo als enkele raadsleden stellen, zo zeg gen B. en YY'. De. verhoging zou vol gens die raadsleden nodig zijn om het tekort, dat vooral op de exploi tatie van het ftatziekenhuis rust, zo veel mogelijk weg te werken. Terwijl buiten de fotografen te Cape Canaveral de misluk king met de derde Y'anguard- raket vastlegden, fotografeerde binnen in de controlekamer iemand deze dramatische ogen blikken op een andere manier. Plaat één: de raket stijgt vol gens de piannen keurig op en de technici aan de televisie appara ten tonen alle tekenen van opge wonden vreugde. Plaat twee: enige ogenblik ken later breekt de raket in tweeën en is de mislukking vol komen. De vreugde op de gezich ten maakt plaats voor teleurstel ling, ontsteltenis, en verbijstering. ROTTERDAM, 11 febr. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 2.40— 2.60; schelvis middel 28—39; 1-Jem 24 —26; kabeljauw gr 37—42; kieir. 18 —20: makreel 20—23; wijting 16—19; verse haring 21—24; kult 40—85:, VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt alhier werden dinsdag in totaal aangevoerd 3797 dieien. Hier- bu waren 400 vette koeien, 837 stuks gebruiksvee, 270 vette kalveren. 215 graskalveren, 1461 nuchtere kalveren, 138 varkens, 61 biggen, 58 paarden, 6 veulens, 334 schapen en 17 bokken of geiten. YVeekaanvoer 5675 dieren. De prijzen waren: vette koeien 3,00 —3,30, 2.70—3,00, 2,50—2,70; vette kal veren 2,20—2,40, 2,10—2.20, 1,90—2.10- graskalveren 450, 300. 250; nuchtere kalveren 50, 43, 38; biggen 40, 30, 25; slachtpaarden 2,55, 2,10, 1,95: schapen 100, 85, 70; lammeren 90, 75, 60- kall en melkkoeien 1250, 1000, 800; vare koeien 850, 700, 600; vaarzen 880, 780, 580; pinken 575. 475, 375. Overzicht: vette koeien: aanvoer iets meer, handel traag, prijzen le kwaliteit onveranderd, 2e en 3e kwa liteit iets lager in prijs; vette kalve ren: aanvoer aanmerkelijk groter, handel stroef, prijzen lager; graskal veren: aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen vooral niet hoger- nuch tere kalveren: aanvoer ruimer, handel ledelijk, dalende prijzen; biggen: aan voer als vorige week, handel flauw, pruzen vooral niet hoger; slachtpaar den: aanvoer kort. handel tamelijk, iets stijver in pnjs; schapen, lamme ren; aanvoer groter, handel kalm. prijzen onveranderd; kalf- en melk koeien: aanvoer matig, handel kalm Prijzen ongewijzigd; vare koeien- aanvoer tamelijk, handel kalm, prij zen als vorige week; vaarzen, pinken- aanvoer kort, handel stil, prijzen on veranderd. HET VRIJE VOLK, SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Te!. 68798

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1