ien jaar uit het leven van Willem van der Vlies Werkbank - sabotage - ziekenhuis - kiosk Viering elfde lustrum van 'Onder Ons' Patatten belagen mals zeebanket Twee weken hechtenis voor hazen stropen DWS-heren 3 kampioen Limburg aan voor toeristen Jongen loopt tegen auto op Veertig jaar bij Van Nelle Delft vannacht geen telefoon Invalide (10) verdronken Geldkistje weg Kon. Juliana bezoekt West-Friesland Fabrieksbrand: anderhalf jaar geëist 'Aeila5 loopt van stapel HET VRIJE VOLK WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) „Wat ik heb meegemaakt! Daar zou ik wel een roman over kunnen schrijven," is een opmerking, die vaak gebruikt wordt door mensen, die willen laten blijken dat het leven niet on gemerkt aan hen voorbij is gegaan. Mocht de 36-jarige Schiedammer Willem van der Vlies ech ter ooit eens zin krijgen zijn ervaringen tussen 1943 en deze dag te gaan neerschrijven, dan zou hij daarmee een serie boeken kunnen vullen, die in aantal zeker de befaamde Lanny Budd- reeks zouden evenaren. Want in de afgelopen vijftien jaar heeft Van der Vlies, de man in de kiosk aan de Burgemeester Knappertlaan niet ver van het Ge meente Ziekenhuis, heel veel meegemaakt. Aan het neerschrijven van zyn belevenissen zal hij evenwel nooit toekomen. Hij spreekt er zelfs niet graag over. „Het is moeilijk om iets over je zelf te vertel len", zegt Willem zelf. Kleuter aangereden Burgerlijke Stand Frankrijk Wisselkoersen Idee Vier jaar Biljarten om de y. d. Water-beker Eerste lijdensmeditatie in Wijkcentrum Divisie Jeugdkoor in Vlaardingen Visafslag J. Bok spreekt voor Zakenstudiekring Veemarkt Rotterdam Schoorsteenbrand Veilingnieuws gelijke ervaringen bij de pakken neer gaan zitten. Van der Vlies is daar I echter de man niet naar. Zondag waren vele DWS'ers naar de Energie-hal getrokken om het derde herenelftal van hun handbal vereniging aan te moedigen. Reeds na drie mlnaten hadden de DWS'ers een 2—O-voorsprong op Actief door doelpunten van Henk Slavenburg en Plet Ouwendjik. Actief zet. e ..lies op alles en oefen de een zw?_e druk uit op de Schie- damse verdediging, die echter niet van wijken wist. In de 15e minuut zager» de rood-wittcn hun werken be loond met een doelpunt, maar DWS had zyn voorsprong reeds vergroot tot 3 scores. Het spel wiselde zich re gelmatig en het lukte DWS voor rust nogmaals te doelpunten (4—1). Na rust trokken de Rotterdammers weer onvervaard op naar de blauw witte verdediging. Maar daar vonden zü in keeper Chris Collignon een waar struikelblok. Telkenmale wist hij met moedig ingrijpen gevaar te voorkomen. Toen de rustig leidende scheids rechter Vons voor het laatst floot hadden de DWS'ers door een 8-4- ovenvlnnlng het kampioenschap bin nengehaald. Voorzitter Van Weelie complimen teerde het team, dat zo vaak offers had moeten brengen zowel voor het eerste als voor het tweede elftal. De aanvoerder van Actief feliciteerde DWS met het behaalde succes en hoppte' nog vaak tegen de Schiedam mers te mogen spelen, daar het altijd weer een prettig treffen was tussen beide ploegen. De opstelling van het kampioens elftal was: Doel: Chris Collignon; verdediging: Hans van Katwijk, Ber- tus Reurling. Ben Snethorst, Joop van Rosmalen en Aat van Diest. voorhoede: Wim Noordijk, Henk Sla venburg, Jaap van Leeuwarden, Chris van Lier en Piet Ouwendijk. Hercr.-junioren speelde een prima partij zaalhandbal tegen Actief. Dc Actief-jeugd wist met 8—5 te zege veren en daarmede het kampioen schap te bemachtigen. De dames junioren speelden tegen hun stadge noten van Wiiton-Fljenoord. Ze deoHon de, punten (55). Een hersenschudding kreeg de zes- jarige H. v. K., die gistermiddag om hal» vier op de kruising Vijgcnsteeg- Groenweegje—Spinhuispad te Schie dam van een vrachtauto sprong en toen achteruitlopend tegen een rij dende bestelauto belandde. Door de GGD is de jongen naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht. Aangereden werd gisteren de drie- lange Gerard v. 't H. die het Broers- veld te Schiedam overstak voor een radende personenauto. Het ongeluk Wel gelukkig nogal mee. De kleuter peeg alleen kneuzingen in zijn lin kerbil. GEBORENRudolf, z V F P de Smit en M A van Kal; Adriana M, d "AM Schuunnans en A A M Wij- zenbroek; Julia L M, d v P J van de wege en D A de Pauw; Nicolaas, z v 1,1 N van Willigen en M Sluijters; Wikna L R d v W A Boers en M H veld; Johanna MjvPAi Schen- oeten en H C Hersbach: Marja, d v e-oorengevei en M Meljvogel. OVERLEDEN. W van Beek 82 jr; M Lawende 74 jr, echfcg v P Jans. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 en 3.15 uur: t Guys and dolls. MONO POLE-THEATER 2 7 en 9.13 uur: De zoon van CaroUne Cbêrle Apotheek: H, Backer, St. Llduinostra&t SB. Diversen: CHB. SOC. BELANGEN, 8 uur: Las-, club Schiedam, L. Clements spreekt ?vcr Non-ferrometalen. Uhs GEBOUW, 8 uur: Nieuwe Koers en AJC. filmprogramma over Nw.- Gulnea dpor mevr. A. MoU-Lips. DONDERDAG bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Guys and doUs, Geen avondvoorstelling. Guys and dolls. MONOPOLE-THEATER, 2. 1 en 9.15 uur: De zoon van Caroline CBérle Apotheek: 0 H. Backer. St. Ltdulnastraat 58. X Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: NVV- g Bestuurdersbond. het Amstel To- g neel brengt- „De ander". Van de sobere gegevens, die hij dan ook losliet, hebben wij slechts een uitermate beknopt en zeer onvolledig relaas kunnen maken. Niettemin spre ken de feiten, die in deze enkele tien tallen regels zijn vervat, duidelijke taal. Ons verhaal begint in 1943. Van der Vlies, die pas volwassen was, behoor de tot de jongelieden, die door de Duitse bezetters „gevorderd" werden. Hij had echter bitter weinig zin om naar Duitsland te gaan en week uit naar Frankrijk. Hiermee kwam tevens een einde aan een goede carrière, die hij bezig was zich op te bouwen. Van der Vlies had namelijk op de ambachtsschool in de St.-Liduinastraat te Schiedam geleerd voor bankwerker. Later had hij zich bekwaamd als fijnbankwerker en ten slotte had hij zich in Utrecht een positie als chef- stempelmaker verworven. In 1943 kwam aan deze carrière een einde. Van der Vlies ging naar Frankrijk. Lopend naar Putten, „zwart" de grens over, lopend naar Antwerpen, rnet de trein naar Brussel, daarna weer lopend tot de Franse grens was be reikt. In dat land. waar nog alleen de herinnering aan een „douce France" leefde, kwam Van der Vlies in con tact met de verzetsbeweging. Het duurde toen niet lang meer, of hij was betrokken bij menig sabotage werk. Na de bevrijding keerde Van der Vlies in ons land terug. Alles scheen weer bij het oude terug te kunnen keren. Doch toen overal het maat schappelijk en economisch leven weer in normale banen werd geleld, begon pas voor hem de grote ellende. In 1946 kwam Willem van der Vlies in hetzelfde ziekenhuis terecht, dat hij nu vanuit zijn kiosk kan zien. en mede als gevolg van de in de oor log ondervonden spanningen kreeg hij een serie ziekteaandoeningen. Tot I94S lag h(j in het Gemeente ziekenhuis en toen hij eruit ontslagen werd, was hp nog voor vijfentwintig procent arbeidsgeschikt. Hij bleef een jaar thuis om op krachten te komen, maar echt voor uitgaan deed hij niet. Daarna probeerde hij als instru mentmaker weer aan de slag te ko men, doch na enkele maanden wer ken kon hij weer voor maanden het ziekenhuis in. Menig mens was misschien na der- 18 FEBRUARI Engels pond 10,63110,635 Amerik. dollar 3,78 H3,79A Franse frank 90.07190,171 Belgische frank7,6187,618 Zwitserse frank86,55i86,60a Zweedse kroon 73,17173,221 Duitse mark 90,2990,34 Deense kroon54,9254,87 Noorse kroon 53,11-158,161 Zwitserland (vrij) 88,43188,481 Canada3,87-A3.87 A Italiaanse lire 60,80!60,85! Oostenrijkse schilling 14.58114,594 MAASSLUIS. De raad van Maassluis komt vrijdag ten gemeen tehuize in openbare vergadering bij een. Hij kwam op het idee om een „consumptietent" te gaan exploi teren aan de BK-laan, toentertijd vooral tijdens zomerse dagen de „promenade" van Schiedam. Hij vroeg bij de gemeente een vergun ning en kreeg deze. Van der Vlies had een bouwver gunning, maar het voornaamste ont brak nog; geld! Hij deed talloze verzoeken om kre diet, maar de banken hadden geen fiducie in zijn onderneming. Ten slotte was het een buitenlandse vriend, die hem te hulp schoot en een renteloze lening verstrekte. Van der Vlies liet een fraaie kiosk aan de B.K.-laan bouwen en maakte zelf het gehele interieur. Toen de consumptietent klaar was, begon hij vol goede moed zaken te doen. Een volgende teleurstelling liet echter niet lang op zich wachten. Het werd stiller op de B.K.-laan en de zaken gingen achteruit. Weer liet Willem van der Vlies het hoofd niet hangen en hij vroeg een tabaksvergunning aan in de hoop zijn kiosk iets aantrekkelijker te maken voor klanten en voorbijgangers. Nu kwam Van der Vlies er echter pas goed achter, dat hü grof ge zegd maatschappelijk een „out cast" was. Vier .jaar lang werd hij gedwongen te vechten tegen een wereld van bureaucratie, ambtenarij en forma lisme. Zijn verzoek om een vergun ning werd in eerste instantie afge wezen. Het gebouwtje deugde niet volgens deskundigen. Hij liet de kiosk veran deren. Het verzoek werd afgewezen. Weer liet hij de kiosk ombouwen. Het verzoek werd nogmaals afgewezen. Omdat hy geen diploma voor detail list had. Willem van der vlies studeerde een jaar en behaalde het diploma. Zijn verzoek werd weer afgewezen. Einde lijk, toen hij rechtstreeks brieven aan de Koningin en minister Hofstra schreef, kreeg hy de fel begeerde ver gunning. Dat was in het voorjaar van 1957. Sindsdien dryft Van der Vlies te vreden zjjn zaken op die rustige, in nemende manier, die hem reeds me nige vaste klant heeft bezorgd, zowel onder de ouderen als onder de aller jongsten. En als een klant, kauwend op een stuk chocola of, een andere lekkernij, nog een praatje met Willem van der Vlies maakt, dan is dat goed. Maar „Ik praat niet graag over me zelf," zegt Willem dan. Hij laat je liever het pas opgeknapte interieur van zijn kiosk zien. „Kijk, die vitrines heb ik pas samen met mijn vriend John opgeschilderdHoe vind je die kleuren?Die twee koelkasten heb ik zelf gemaakt En hij vertelt verder, Willem van der Vlies, een beetje verlegen en vriendelijke man, die na "vijftien moeilijke jaren er eindelijk in is ge slaagd zich een bescheiden positie in de maatschappij te verwerven. De uitslagen van de dezer dagen gespeelde biljartwedstrijden om de Van de Water-beker zyn: P. v. d. Water 140 130 23 16 5.65 J. v. Duiil 400 400 23 65 17.39 J. v. Duijl v. Stigt Thans W. Stichter v. Stigt Thans v. Duijl Kooij v. Duikeren Broekhuizen 400 400 16 100 25.00 225 212 16 69 13.25 120 54 17 10 3.56 225 225 17 60 13.29 400 400 14 106 28.13 215 53 14 13 3.79 120 120 12 36 10.00 120 102 12 34 8.50 De eerste overdenking van het lij den van Christus, welke onder aus piciën van de plaatselijke Oecumeni sche Raad van Kerken te Schiedam zal plaatsvinden, wordt donderdag des avonds oir. half acht door ds. S. G. v. d. Haagen, Ev. Luth. predikant, ir» het Wijkcentrum Nieuwland ge houden. De vlaggen wapperden gisteren op de fabrieken en kantoren van Van Nelle. Dit was in de eerste plaats natuurlijk voor de verjaardag van Prinses Marijke, maar ook voor mej. N. Henkens, die haar 40-jarige jubi leum vierde. Mejuffrouw Henkens kwam als typiste en is thans chef van de typekamer van Van Nelle. Zij werd door de directie ontvangen en door haar collega's gefêteerd. Een ge zellige lunch besloot het officiële ge deelte van de huldiging. (Van een onzer verslaggevers) Delft heeft vannacht gedurende ongeveer anderhalf uur zonder tele foon gezeten. Dit kwam aan het licht, doordat zich omstreeks tien voor twaalf een kleine aanrijding voordeed op de Oude Langendyk. Iemand probeerde de politie te waarschuwen, maar zag daartoe te lefonisch geen kans. Hij begaf zich daarom maar te voet naar 't bureau, waar hy tien over twaalf arriveerde. Daar kostte het noga) wat moeite om aan de storing iets te doen. want niet alleen de gewone telefoonverbindin gen, maar ook het noodtoestel van de politie was buiten werking. Ten slotte werd een monteur van de PTT thuis opgehaald, die omstreeks half twee het defect had hersteld. (Van een onzer verslaggevers) De schoolvereniging van de Schïedamse h.b.s. aan de Overschiese- straat Onder Ons viert in de eerste week van maart haar elide lus trum. Nu moge elf het getal der dwazen zijn, het lustrumfeestpro gramma ziet er lang niet gek uit. De feestelijkheden beginnen met een grote puzzeltocht voor alle leer lingen door oud-Schiedam op don derdag 6 maart. Vrijdag 7 en zater dag 8 maart is er 's morgens en 's middags een basketballcompetitie voor alle klassen van de HBS, die wordt uitgestreden in het gymnas tieklokaal. Oud-leerlingen kunnen deze wedstrijden bijwonen. De leden van Onder Ons en hun in troducés kunnen vrijdagavond 7 mrt naar Musis Sacrum, waar door leden en oud-leden het toneelstuk „Rip van "Winkle" naar de gelijknamige novelle van Washington Irving zal worden opgevoerd. Het stuk is geschreven door de heren W. Noordijk, M. J. Vlug cn J. E. W. Spronk. Dc laatste voert tevens de regie. Een groot hal m.m.v. The Swing Parades besluit de avond. Een heropvoeding van dit toneel stuk vindt zaterdagavond in Musis Sacrum voor de reünisten plaats. Zaterdagmorgen 8 maart houdt de heer J. M. Horvath, stedebouwkundi- ge, om tien uur in de school een le zing over de nieuwbouw, waarop een excursie per autobus door de nieuwe stadswijken aansluit. Zaterdagmiddag is er van drie tot In het kader van de cursus toerisme, die de afdeling Schiedam van het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling voor haar leden georgani seerd heeft, hield dinsdagavond de heer G. Gols uit Rijswijk in de met affiches en prospectussen versierde bovenzaal van het Volks gebouw een lezing over 'Zuid-Limburg en de Ardennen'. Zuid-Limburg, aldus de heer Gols, is nog een van de weinigegebieden in ons land, waar de natuur nog niet door het ingrijpen van de mens tot ondergang gedoemd is, zoals dit wei het geval is met andere natuurreser vaten in ons land. die of ten deel vallen aan liet militaire apparaat, die ze als oefen- en schietterrein ge bruikt, terwijl weer andere ten offer vallen aan de uitbreidingszucht van de grote steden. Nu staat echter het prachtige Gee- rendal op het punt van verdwijnen, daar juist door dit dal de autoweg naar Heerlen geprojecteerd is. Toch zy'n er in Limburg nog talloze mooie plekjes te vinden, terwyi vooral de natuurliefhebber er zijn hart kan ophalen aan planten en dieren die in andere delen van ons land niet meer voorkomen. Zo groeit er in de omstreken van Schin op Geul nog de orchidee, en bestaat zelfs nog de kans dat men dé das Cs nachts) ontmoet. Ook de amateurgeoloog vindt in dit gebied van krijt, carboon en leisteen veel van zijn gading. Wat Zuid-Limburg vooral ook aan trekkelijk maakt, is de mogelijkheid om tegen weinig kosten interessante tochten naar Duitsland en België te maken, waarbij dan vooral de uit stapjes naar de Ardennen onvergete lijk kunnen zijn. Het dal van de Maas, de talloze zyriviertjes, de grote dennebossen én zelfs nog oude kastelen' -- o.a, het goed bewaard gebleven kasteel van kruisridder Godfried van Bouillon dagen leder op zijn wyze tot een fyne vakantie by. Ter onderstreping van zyn woor den vertoonde de heer Gols, die in geleid werd door afdelingsvoorzitter P. Spruit, zowel voor als na de pauze vele fraaie kleurendia's. Van een onzer verslaggevers ,fiet geslacht van haringliejheb- bers is bezig uit te sterven. De jonge generatie is duidelijk niet meer zo op deze oud-vaderlandse lekkernij gebrand en de haringmensen, die meer brood zien in patatten dan in haring, 'stappen vaak over. Wij kunnen het betreuren, wij kun nen het met name uit het oogpunt der volksgezondheid betreuren, maar we moeten het aanvaarden: de ha ring heeft een veer moeten laten". Deze onthutsende'mededeling kwam dinsdag uit de mond van de Amster damse wethouder B. Ram, die in een der zalen van het hoofdstedeiyke Marcanti het woord voerde. Zyn auditorium hoorde hem haast gnui vend aan, want géén haringkooplui schoten onder de byeengekomenen, maax wél ysbereiders en patates-fri- tesbakkers, die daar aan de Jan van Galenstraat de komende dager, hun vakbeurs houden. De vakbeurs de derde sinds de oorlog en tot stand gekomen dank zy de samenwerking der niet-confessio- nele ysbereiders en patattenbakkers met de r.k. ysbereiders en patatten bakkers (verenigd in hun St. Pancra- tius) levert ook dit jaar enige nieuwigheden op. Reeds een hall uur na de opening was de grote zaal van "Marcanti gevuld van een wat moeilijk defi nieerbare geur, welke pas op het laatste nippertje door een literair aangelegde bezoeker werd onder kend als die van patatten-ys. De exploitant van het restaurant by de uitgang had een groot bord aan zy'n deur doen vastnagelen; „Ja, nü wat hartigs!" meldde hy. „kom binnen in onze snackbar?" 'n Snack bar overigens, waar ongetwijfeld óók maatjesharing te koop was. Zaterdag en zondag zat het onlangs opgerichte Divisie Jeugdkoor van het Leger des Ueiis een bezoek aan Vlaardingen brengen. Zaterdagavond om acht uur zal het koor in de zaal van het Leger aan de Baanstraat een uitvoering geven. Solistische mede werking zal dan Envoy den Ouden met vibrafoon verlenen. Het koor, dat onlangs ook voor de televisie is opgetreden, staat onder leiding van kapitein C. Nieuwland. Kaarten voor de uitvoering van za terdagavond zijn te verkrijgen op de adressen Beethovensingel 15. Paral lelweg 48 en Trompstraat 16. Verder zal het koor medewerking verlenen in de samenkomsten van het Leger des Kcils op zondagmorgen en zondagavond. Zondagmiddag zal In het Flatgebouw voor bejaarden een korte uitvoering worden gegeven. De leiding van al deze bijeenkom sten is in handen van brigadier en mevrouw H. Lahuis. Als een schilderij! Altijd boeiend zijn de. landschappen, die men aan alle kanten van uit De Reigershof op elk uur ka nontwafen. Fijntjes teke nen de takken van de kale bo men zich af tegen de wolken luchten terwijl de zon een hel witte baan op het water van de Vlaardingse Vaart tovert. „Een spel van de polderv.atv.ur, dat nooit verveelt en altijd roeer even schoon is," zegtmevrouw Budde-Stoel, die dit ideale oord samen met haar man en drie zoons tot domicilie heeft gekozen. Stoer ligt De Reigershof nu nog stil aan de Vlaardingse Vaart te wachten. Te wachten ij op de ranke zeilbootjes, die weldra weer langs zullen i'l schuimen. Te wachten op de opening, die 10 mei zal geschie den. Te wachten op de bezoe kers, die kunstschilder Budde liefst niet in groten getale ziet komen. ,X>at verstoort de rust," zo zegt hij. Maar mevrouw Budde-Stoel zegt „vrij wachten af!" De oude, vervallen boerderij van boer Mooij is onherken baar veranderd! ROTTERDAM, 18 febr. Aan de visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse vis aangevoerd. De pryzen waren: zalm f 280—3.10 p. kg; schol midd. f 33—36. schol klein f 22—27, zeebot f 8—10, schelvis midd f 49—53, schelvis klein f 20—22, kabeljauw gr. f 43—46, kabeljauw klein f 28—30, makreel f 25—27, wy- ting f 14—29, haring verse f 23—25, alles per kist; kuit f 0.450.70 per kg. BOSKOOP De tienjarige invali de jongen Hans van Helden, wonende aan de Emmakaite te Boskoop, is gis teren omstreeks het middaguur in de omgeving van zijn woning verdron ken. Het trok de aandacht van een der arbeiders, die aan de nieuwbouw aan de Wilhelminalaan werken, dat het driewielig fietsje van Hans van Hel den dicht aan een waterkant stond. Het vermoeden, dat de knaap, die zich regelmatig by de arbeiders op hield, op welke wyze dan ook te wa ter was geraakt, werd bewaarheid. In de onmiddellijke nabijheid van het fietsje werd het kind opgehaald, waarna dr. Bom moest constateren, dat de levensgeesten waren geweken, Gisteravond heeft de heer J, Bok uit Delft in een vol Concordia te Vlaardingen voor de leden van de Zakenstudiekring een boeiende cau serie gehouden over het onderwerp .Italië, land van cultuur en zon". Films en dia's werden vertoond en voorts had de heer Bok zyn twee zoons meegenomen, die o,m. gedeel ten uit opera's op grammofoonpla ten lieten horen. Dinsdag werden aangevoerd in to taal 3865 dieren. Hierbij waren 418 vette koeien; 900 stuks gebruiksvee; 290 vette kalveren; 107 graskalveren 1563 nuchtere kalveren; 105 yarkens; 71 biggen; 56 paarden; 8 veulens; 333 schapen en 14 bokken of geiten. Weekaanvoer 5612 dieren. De prjjzen waren: vette koeien 3,00—3,30; 2,70—3,00; 2,50—2,70; vette kalveren 2.302,50; 2,202,30; 2,00 2,20 alles per kg. Graskalveren 425300—250; nuch tere kalveren 504235; biggen 40 3025 per stuk; Slachtpaarden 2,60 2,202,05 per kg; schapen 9080 70; lammeren 807060; kalf- en melkkoeien 1250—1000800; vare koeien 875—700600; vaarzen 880 780—580; pinken 575—475—375, alles per stuk. Overzicht: vette koeien aanvoer gewoon; handel kalm; pryzen onge- wyzigd; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel goed, iets styver in prys; graskaiveren aanvoer klei ner, handel stil, pryzen ongewyzigd; nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel stroef, pryzen niet geheel prijshoudend: biggen aanvoer ge woon; handel traag; prijzen als vo rige week; slachtpaarden aanvoer kort, handel redelyk, ruim prijshou dend; schapen en lameren aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen lager; kalf- en melkkoeien aanvoer iets meer; handel redelijk, pryshou- dend; vare koeien aanvoer als vorige week, handel kalm. ruim prijshou dend; vaarzen en pinken aanvoer matig, handel traag; vooral niet ho ger in prys. vijf uur receptie in het gebouw van de HBS. Zondagmiddag 9 maart is er van half drie tot vijf uur in Musis Sac rum een gekostumeerd thé-dansant voor leden en oud-ieden. Het lustrumfeest wordt besloten met een reünistendiner op zondag avond in Galand West te Rotterdam. Een schoorsteenbrandje brak gis termiddag om half een uit bij de familie W. V. in de Bommelsestraat te Schiedam. Het vuur werd spoedig gedoofd. Oorzaak van de brand was de bouwvalligheid van de schoor steen. (Van een onzer verslaggevers) Uit het kantoortje van een han delsonderneming aan de Voorstraat te Delft is een geldkistje uit een lade van een bureau verdwenen, waarin zich 89.bevond. De eigenaar heeft aangifte gedaan van de vermissing bij de politie. Vandaag wapperden in West-Fries land de vlaggen en overal op de be sneeuwde wegen door het vlakke land by Hoorn en Enkhuizen stonden van ochtend groepjes mensen te wachten op koningin Juliana, die een officieel bezoek brengt aan dit dee! van Noord-Holland. Na een rit door het winterse landschap, waarbij op som mige plekken gladde wegen de hof- auto's een kwartier vertraging be zorgden, arriveerde Hare Majesteit om kwart voor elf bij de gisteren geopende bloemententoonstelling „Westfriese Flora", die gehouden wordt in het veilinggebouw te Bo- venkarspel. Kort na het middaguur vertrok de hoge gast naar Hoorn waar zy de lunch gebruikte. (Van een onzer verslaggevers) Na een rechtzitting van acht uur heeft de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank gisteren anderhalf jaar geëist tegen de 48-jarige arbei der J. W, Deze werd ervan beschuldigd vorig jaar in de Vredesteinfabrieken op zeven plaatsen brand te hebben ge sticht. De rechtbank, die twintig getuigen verhoorde en de plattegrond van het complex op een filmdoek liet projec teren, stelde de verdachte, die ont kende. onmiddellijk in vrijheid. Zaterdagmiddag 1 maart om 12.40 uur wordt op de scheepswerf van P. Smit jr. N.V. het is.000 tons motortankschip te water gelaten dat gebouwd werd voor Shell Tankers N.V. in Den Haag. De doopplechtigheid zal verricht worden door mevr. H. W. IJzerman- van Bemmelen. ROTTERDAM Coöp. Tuinbouw veiling der Zuidholiandsche Eilanden GA van 18 februari. Aardappelen gr. 615, Andyvie 7383, Spinazie 2 1,03 -—1,04 alle p. kg; Sla 22.3035,40 st.; Knolseidery 313 St.; Witlof A 44 60 kg; B 40—52. Spruiten A 35—71, B 2165, C 2037, D 3966. geschoond 42—95 Rode Kool 7—13, Gele kool 10 20, Groene kool 2028, Boerenkool 16—30, Prei 10—46, Uien 4—15, Uien geschik 612, Kroten 41-—10. Was- peen 10—25, Gr. Peen 4—17, Selderij 1019, Glasveldsla 901.30 alles p. kg. Goud-reinetten Hh 60/6570 op 98 —1,19, Hh 1 2 89, K 85—1,06, Jo nathan Hh 60/6570 op 90—1,08, Hh 1 &2 75—82, K 66—90, Golden Del. Hh 60,65—70 op 1.01—120. Hh 1 2 91. K 82—1. Winston Hh 55/60—65/70 1,011,16, Lomb. Calville Hh 60/65 70 op 96—1,03, Hh 1 75, Brederode Hh 84—99, St. Remy Hh 90—96, K 74 alles p. kg. GORKUM. De kantonrechter te Gorkum, mr. J. van Gulik, heeft dinsdag de landbouwer H. K. uit Giessenburg veroordeeld tot twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. In de Neerpolder was K- op 9 november 1957 zonder jachtakte op de hazejacht geweest. Een maand later, op 12 december was hij weer betrapt, terwijl hü een gesneuvelde haas vervoerde. De landbouwer staat bekend als een stroper en heeft al eerder wegens visstroperij met fuiken terechtge- Sttiün. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Op 9 november volgden twee ge tuigen met behulp van een verre kijker de activiteiten van K. Zy za gen, dat hij achter een, waarscbyn- lijk aangeschoten, haas aan liep. Het dier kwam tenminste weinig sneller vooruit dan de jager. Op een gege ven ogenblik had K. zich voorover op de haas geworpen. K. gaf verscheidene lezingen van zijn gedrag op die datum, na aan vankelijk te hebben ontkend, dat hy In de Neerpolder was geweest. Onder meer vertelde hy, dat hij een mol wilde vangen, die hy had zien en horen wroeten. Daarom wierp hii zich voorover. Op 12 december liep hy in de Peur- sumse polder met een haas in de handen. „Ik wilde het naar de ja gers brengen", verklaarde hy. ,Hy apporteert", riep mr. Van Gtrlik verrast uit. De officier van Justitie, mr. dr J Remmelink, achtte het ten laste ge legde bewezen en eiste voor het eer ste feit 50 boete of tien dagen hech tenis en voor het tweede 50 boete of tien dagen hechtenis en een week hechtenis voorwaardelijk met een proeftyd van twee Jaar.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1