amer na Twee overtredingen van de vogel wet w DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG Lezing over Nieuw-Guinea voor Nieuwe Koers en AJC Jubilaris gehuldigd bij v. t Ho ff en Rechercheur vertelt over Amsterdams zakkenrollers Jongen stak te| met pen Vijf poesen en 2 honden zaten... in de rook Voor Schiedams kantongerecht Malin opent café aan Hoogstraat NCR V-avond in Schiedam NS-overweg afgesloten Fietser gewond na botsing met veeauto Fris geluid van Jong Leven Raad maandag bijeen chiedammers onder elkas Voorrangswegen Motorrijders in de verkeerseompetitie Ontslagaanvrage van Becht en Dyserinck Veel belangstelling voor lezing Visafslag EIS: EEN JAAR Brandweer rukt uit: Groot alann HET VRIJE VOLK - DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 PAGINA 6 Waarschijnlijk niet uit zuiver muzikale overwegingen hield de Vlaardinger W. v. d. P. een nachtegaal op zijn slaapkamer. Dit is echter een overtreding van de v.ogelwet, want de nachte gaal is een beschermde vogel. Daarom stond v. d. P. gisteren voor de kantonrechter te Schiedam. Concert van Gusto Te lang geparkeerd in 't verkeer Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Burgerlijke Stand WÊÊÊÉm I .1 J ROTTERDAMS TONEEL b «ARTHA ,A-ls u vanavond hier naar toe bent gekomen in de verwachting een soort Paul Vlaanderen voor u te zien, dan moet ik u in deze ver wachting teleurstellen." Dit zei de heer D. de Ridder, rechercheur bij de Amsterdamse politie, woensdagavond tegen de personeelsleden van A. de Jong in het R.-K. Verenigingsgebouw te Vlaardingen. Hij was hierheen gekomen om te vertellen over zijn ervaringen gedu rende zijn 20-jarige loopbaan bij de politie te 'I $1 Hit was een autoritair hanige baartje, waarmee de heer S. mij gis- teravond, toen ik de Passage door. stevende, staande hield. „Hoe maakt u het?" vroeg ik be leefd. „Best", gaf de heer S. ten bwecheld. „Tja, als lid van de oudere generatie mag ik niet mopperen. Alleen dreigt mijn constitutie nog eens in de war te raken, als ik naar de jongeren kijk. Zie eens om u heen, meneer. Ze dar ren maar rond in de Passage, ze slen teren de hele avond op de Hoogstraat, ie halen kattekwaad uit, maar wer ken?>io maar!" Jk geloof toch dat de jeugd... probeerde ik voorzichtig, doch de heef S. brak mijn betoog in opbouw met een bruuske uitroep af. „Niks te geloven! In mijn tijd was dat anders. De jongeren wisten toen van aanpakken. Nu nog, nu nog kan de generatie van mijn tijd als voor beeld worden gesteld aan de jeugd van tegenwoordig. Lees de kranten maar eens, meneer, die van maan dagen van dinsdag, en van woens dagdan zult u het zien. Een. distillateursknecht, die vijftig jaar bij één baas bleef en zich wist op te werken tot meesterknecht, de assis tent van een notaris die zijn 40-jarig diensljubileum kan gaan vieren, en een dame, die gehuldigd werd omdat zij veertig jaar op de typekamer van een en dezelfde firma werkte. Dat is mijn generatie, meneer! Maar de jeugd? Twee maanden hier en een maand daar, nooit tevreden en over al UiHopeloos, meneer Hoofdschuddend beende de heer S. de Passage uit. Nu wil ik hier niet gaan beweren, dat deze hear S. al dan niet gelijk heeft. Maar het is een feit, dat de jongen en het meisje van tegenwoor dig wel eens te vlug van betrekking verwisselen. Zo ken ik een meisje, dat achter eenvolgens kantoorbediende fop ver schillende kantoren), leerling-man nequin, verkoopster en kappersmodel is geweest. Momenteel is zij foto model. Maar voor hoe lang? Toen ik haar laatst sprak, verklapte zij me, dat ze fotografe wilde worden. Toen ik per ongeluk een veelbetekenend glimlachje om mijn lippen liet spe len, zei Z9 verontwaardigd: „Waar om niet? ïk heb vaak genoeg gezien, hoe ze foto's maken" Gusto's Muziekvereniging geeft vol gende week donderdagavond in het Passage-theater een concert onder leiding van dirigent B. Boerman. On der meer zullen ten gehore worden gebracht de Verdi-ouverture Nabucco in een bewerking van Alyre Delhaye, een selectie uit die Czardasfürstln van Kalman en de jazz-ouverture Chicago van Femand Ruelie. Na afloop van het concert verzor gen Frans du Mee, Rla Verda, Ellen Castel, Fred Wiegman en Jan Staats een cabaret onder het motto „Frans du Mee geeft lachcorvee". Unicef-füm De Vrouwengroep van de Party van de Arbeid te Schiedam houdt dinsdagavond een bijeenkomst in het Volksgebouw. Aanvang acht uur. De heer J. Eggink zal een inleiding hou den over UNICEF, dJ. het kinder fonds der Verenigde Naties. Daarna wordt de Unicef-film „Drie van onze kindferen" vertoond. De bekende wielrenner Frans Mahn uit Amsterdam gaat binnen kort een café in Schiedam openen. Frans heeft namelijk het café Klein- Thalia aan de Hoogstraat gekocht en dit za! gedeeltelijk worden omge bouwd en verbouwd door de Meubel salon uit Rotterdam. Waarschijnlijk zal Mahn volgende week zaterdag züa café openen. De Vlaardingse politie ontdekte deze overtreding, toen zij een uit een boom gevallen vogelkooi (tweede overtreding!) vonden. Op de slaap kamer van v. d. P. vond zij een flink aantal vogels, waaronder een nach tegaal. W. v. d. P. bleek bezig een particulier vogelfokkerljtje op touw te zetten. „Verkoopt u de jonge vogels dan?" informeerde kantonrechter mr. Cos. De aspirant-vogelfokker ontkende nadrukkelijk. Hij kreeg 30 of 12 dagen voor het in gevangenschap houden van een beschermde vogel (eis: 35 of 14 dagen) en 20 of 8 dagen voor het in bezit hebben van een vogelkooi (eis: 25 of 10 dagen). De kooi werd verbeurd verklaard. De ambtenaar van het OM, mr. R. A. Schimmel, vond de overtreding zo ernstig, dat hij bovendien een week hechtenis eiste, maar mr. Cos zag daar maar liever van af. Veel te lang parkeerde de schillen- ophaler M. J. R. zijn driewielig voer tuig op de Broersvest te Schiedam, als hij zijn vrachtje in De Amstelbron of in café Centrum ging halen. „Dat Is nodig," verklaarde R. gis teren voor de kantonrechter. Hij ver telde, dat In de schillen en het afval van deze etablissementen weieens scherven zitten en dat hij deze er eerst uit moet zoeken. „Zou lk dat niet doen, dan zou het misdadig zijn." Hij kreeg een principiële straf van 1.- of 1 dag en het verzoek om met de verkeerspolitie inoverleg te tre den. Meerdere verkeersovertredingen werden gisteren voor het Schiedams kantongerecht behandeld. De straf fen waren soms lang niet mals. H. v. d. V. die op een fiets zonder bran dend voor- of achterlicht had gere den, kreeg 25 (eis: 35). De Rotterdammer J, B., die met een snelheid 'van 80 km op de Burg. Knappertlaan te Schiedam had ge reden, kreeg 40 of 16 dagen (eis: 50 of 20 dagen). De NCRV. verzorgt op donderdag 6 maart in Musis Sacrum voor haar leden te Schiedam een ontspannings avond onder het motto „Je moet eens komen kijken". Het toneelgezelschap „Podium" zal onder leiding van Jo Nobel een door Flip Poort geschre ven spel opvoeren. Burgemeester en Wethouders ma ken bekend, dat zij in hun vergade ring van 12 en 13 februari hebben besloten de volgende weggedeelten in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op die weg gedeelten aan te wijzen als voor- rangsweg: De Vlaardingerdijk tussen de Bur gemeester Knappertlaan en de grens met de gemeente Vlaardingen; De Burgemeester Knappertlaan; Het Rubensplein; De Nieuwe Haven tussen de Burge meester Knappertlaan en de Oranje- brug; en De Rotterdamsedijk (bovendijks) tussen de Koemarkt en de grens met de gemeente Rotterdam. Van dit besluit staat voor ieder be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht, maar in gediend bij de commissaris der Ko ningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft Dit besluit is in afschrift verzon den aan de desbetreffende hoof din- genieur-directeur van de Rijkswater- staat, aan de Kon. Ned. Toeristen bond ANWB, de Koninklijke Neder landse Automobielclub, de Konink lijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging en aan Gedeputeerde Staten van deze provincie. Het besluit ligt gedurende de ge noemde beroepstermijn ter visie ter gemeente-secretarie, stadhuis, afdel. algemene zaken. Het weer en de huisvesting van de AJC droegen er helde toe hij om de bezoeker van de lezing over Nieuw-Guinea reeds oijvooroaat in de juiste stemming te brengen. Deze lezing, die woensdagavond voorleden van Nieuwe Koers en de AJC door mevr- A. Moll Lips, gemeenteraadslid voor de VVD gehouden werd, vond namelijk plaats in het AJC-clubgebcuw. Echter in het gezellig ingerichte gebouwtje aangekomen zijnde, was het weer moeilijk om in „Nieuw- Guinea-stemming" te zijn. Maar door de geprojecteerde filmstroken en het commentaar van mevr. MoilLips, zat men al spoedig weer in „het oer woud". Nieuw-Guinea, elf- twaalfmaal zo groot als Nederland, is eigenlijk één groot oerwoud, aldus mevr. Moll— Lips, en de enige verkeersmiddelen die gebruikt kunnen worden zijn de boot en het vliegtuig, terwijl de laat ste tijd ook de helikopter goede diensten bewijst. Van wegen is in dit land vrijwel geen sprake, daar deze werkelijk uit gehakt moeten worden en een enorm onderhoud vragen. Het binnenland wordt dan ook alieeh via de lucht bevoorraad. Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 GEBOREN: Cornelis J. zn v A. W. v. Veen en J. H. v. Reenen; Corne lius S. zn v. K. M. G. v. d. Par en C. P. A. Gjertsen; René A. J M. zn v G. C. Collignon en M. H. T. Klein- Het transportmiddel, dat bij de i rouweler; Dorothea J. dr v H Ha- Papoea's in gebruik is, is de vrouw, I merslag en M. Heijster; Maria A^J. die het te vervoeren vrachtje, zoals brandhout etc., in een draagnet ver voert. f Van een onzer verslaggevers) Bij vloed, dreigt het water uit de Oude Haven het trot toir van de Hoflaan in Vlaar dingen te ondermijnen. Gol ven en stroom hebben in de loop der jaren stukje voor stukje van de grasberm, die op sommige plaatsen niet meer bestaat, afgeknabbeld. Hoe ernstig de toestand op sommige plaatsen reeds is toont de foto overduidelijk aan. Het trottoir is reeds aan het verzakken'en paaltjes, die de plaats van leidingen aan wijzen staan reeds enige tijd ntet meer in de horizontale stand. Langer wachten met hers'tel lijkt hier niet gewenst. Dat de vrouw niet erg hoog geno teerd staat, blijkt tevens uit het feit, dat vrouwen en varkens voor dezelfde prjjs verhandeld worden, welke prijs nog steeds met het geldende betaal middel, nl. schelpen, betaald wordt. Daar niet altijd iedere Papoea over een varken beschikt, is voor hem het vlees van de hoog in de bomen leven de buidelrat een welkome aanvulling van zijn eentonig menu. Aan de kusten en op de meren wordt veel vis gevangen, wat nu meer en meer op moderne wijze geschied, nl. met netten, en niet zoals vroeger met pijl en boog of speer. Deze en nog vele andere interes sante wetenswaardigheden en de ge legenheid tot discussie en vragenste len maakten deze Nieuwe-Koersavond tot een bijzonder leerzaam geheel. ,-f DONDERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, i uur; Guys and dolls. Geen avondvoorsteUIng. MONO POLE-THEATER. 2. en 9.Is uur: De zoon van Caroline Chérle Apotheek! F. H. Backer. St. Lldulnestraat 58. Diversem PASSAGE-THEATER. 8 uur: NVV- Bestuurdersbond, het Amstel To neel brengt „De ander". VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Zondige vrouwen MONOPOLE-THBATER, 2, 7 en 9.15 uur: De man van Del Blo. Apotheek: P. H. Backer, St. Lldulnastra&t 58. Diversen! STEDELIJK MUSEUM, 7.30 uur: lr. Lange spreekt over zijn visie op ..Randstad en Deltaplan", aanslui tend besloten gemeenteraadsver gadering, aansluitend openbare ge meenteraadsvergadering. MUSIS SACRUM, 8 uur: SG-toneel- wedstrljd Tot Steun in den Strijd brengt „Moeders en zonen". In het gebouw van Christelijke So ciale Belangen kon men woensdag avond de leden van de Motor Club „Schiedam" gebogen over een formu lier aantreffen. Het was echter geen oefening in het invullen van belas tingformulieren, maar de deelname aan de Verkeerseompetitie 1958, die door de KNMV uitgeschreven is. Onder het wakend oog van adju dant Molenaar konden de leden hun verkeerskennls testen, waarbij vragen ingevuld konden worden uit een ru briek A met 22 vragen en een rubriek B met 43 vragen, die echter alleen maar met ja of nee moesten worden beantwoord. Dezelfde avond nog werden deze ingevulde formulieren verzonden, zo dat het nu maar afwachten is, wat het resultaat van de Schiedatnse mo torrijders in deze landelijke compe titie is. De heer Th. J. Piek, Schoone- bergerweg 90, is vrijdag 25 jaar in dienst bij de N.V. Handelmaatschap pij Zwijsen en Co., groothandel in ijzer en staal. De jubilaris is er ma gazijnbaas. Advertentie IM. I i V I sat tr dag 22 *n jandag 23 febr., 8 uur b 80EDE REIS BUftpai Yon Jacquai Pavol. PS NEDEBLANUSCHE OPERA maandag 24 («br.f 8 uur Oprq van Ton flotow. Dl HOOPDSTADOPERETTE dinidag 25, wotmdag 26 ma donderdag 27 iobr., 8 uur b EIN WALZERTRAUM Op*r«!!e van Olcar Stram wet o.a, Fritz Stelner. Otto Aurtcb, Uzxt ScfaflUmann, {a. 0.) Cl aire Clauy. Dirigent i With; iclm kstüch. Vlaardingen zegt het „oude" vaarwel en haalt het „nieuwe" met gejuich en mu ziek binnen de gemeentegren zen. Iedere dag weer klinkt in de nog steeds oude binnenstad de hamer van de sloper. Iedere dag weer worden vaak heel oude krotten met de grond ge lijk gemaakt. Iedere dag wéér echter klinkt ook het lied van de nieuwbouw in de binnenstad. Stap voor stap gaat men ver der de weg op, die de ge meente een aantal jaren ge leden betrad. Stap voor stap, steen voor steen verrijst in Vlaardings oude centrum de nieuwe winkelstad. En ook het oude, dat naast het nieuwe nog restte, ver dwijnt. Zo ook deze week weer. Op het door vele Vlaardingers zo genoemde ,Dand van Poot" verdwijnt een eeuwenoude boerderij. De boerderij van Poot ivas niet meer op zijn ptaats tus sen de moderne huizen. Ver vallen en verlaten stond de „ruïne" achter het hypermo derne gymnastieklokaal van Vlaardings fraaie Bureau van Politie. De boerderij van Poot ver- dwijnt. Er is geen officieel af scheidsfeest. Er zijn geen toe spraken Als elfde veertigjarige jubilaris werd vandaag bij de N.V. Nederland se Kantoorboekenfabriek Van 't Hoff en Jongepier te Schiedam de heer C. S. de Bruyne, procuratiehouder-ver tegenwoordiger gehuldigd. Om twee uur werd de jubilaris met echtgenote en familie op het kantoor ontvangen, waar hij in het bijzijn van alle collega's en deputaties van administratief en technisch perso neel door de directie werd toegespro ken. Als eerst aangestelde vertegen woordiger in 1918 bij een toen nog in vakkringen vrij onbekend bedrijf, dat zelf amper vier jaar bestond, rustte op hem een moeilijke taak. De wijze, waarop hü in de opbouw van het verkoopapparaat slaagde, wordt wel het beste aangetoond door. de regel matige groei van het bedrijf. Een grote waardering bracht de heer M. A. Jongepier jegens de jubi laris dan ook onder woorden, waarbij hi) de hoop uitsprak, dat de NK nog enige tijd van de diensten en advie zen van de 67-jarige heer De Bruyne mocht profiteren. Een cadeau onder couvert werd hem overhandigd, ter wijl mevr. De Bruyne bloemen kreeg. In verband met de huidige situatie en de bestaande voorschriften t.a.v. de ontslagprocedure, heeft de direc tie van de haardenfabriek en ijzer gieterij Becht en Dyserinck N.V. te Weesperkarspel zich gedwongen ge zien thans reéds aan ongeveer 65 man ia de fabriek te Rucphen en aan ongeveer 100 man in de fabriek t# Weesperkarspel mede te delen, dat voor hen vergunning tot ontslag ls aangevraagd. De hoop bestaat echter, dat vóói de datum waarop het ontslag zoo moeten ingaan, de situatie voora) op het gebied van de export zicb zal hebben verbeterd. n i De Vlaardingse politie deelt ons mee, dat van vrijdag 21 februari tien uur af tot zaterdag 2 februari zes uur toe de overweg van de Ne derlandse Spoorwegen, gelegen in de Westhavenkade, van het baanvak SchiedamHoek van Holland afge sloten zal zijn voor het rijdend ver keer. Dit in verband met de vernieu wing van de rails. r - De heer De Ridder vormt samen met een collega een bijzondere en enige afdeling van de Amsterdamse recherche. Hij krijgt namelijk geen opdrachten, maar gaat zelf zijn werk op straat zoeken. Hfj ls gespeciali seerd in het opsporen van zakken rollers. De grondslag voor deze spe ciale afdeling werd gelegd door twee DELFT Om vyr over acht vanmorgen is een 58-jarige wielrijder uit Delft op de hoek Spoorslngel—Havenstraat met een veeauto In botsing gekomen als gevolg waarvan hy met een her senschudding en gescheurde boven- en onderlip in het Gasthuis moest worden opgenomen. De wielrijder, ir. E. Greve uit Delft, kwam van de Spoorslngel en ver leende geen voorrang aan een uit de Havenstraat komende veeauto, be stuurd door S. Noordam uit ilaas- land. Hij vloog tegen de zijkant van de auto op met het vermelde gevolg, avond. jeugdige Amsterdammertjes, die zich in de jeugdgevangenis bevonden voor zakkenrollerij. Zij verklaarden zich bereid om met een rechercheur de straat op te gaan om de beroepszakkenrollers aan te wijzen. De werkwijze is vrij simpel op het eerste gezicht. De rechercheur gaat tijdens de spitsuren op de druk ste punten staan en houdt zijn be kenden in de gaten. Desondanks is de officier van Justitie al tevreden als hy erin slaagt vier of vijf men sen per jaar op heterdaad te be trappen. De inleider vertelde verder iets over de werkwijze van de zakkenroller. Opvallend is het daarbij dat degene die bij voorkeur in warenhuizen werkt, vrijwel nooit in een drukke tram zal werken. Dit alles werd op vlotte wijze door de heer De Ridder uiteengezet, waar bij hij zijn verhaal met enkele ty pisch bargoense uitdrukkingen door spekte. De toehoorders konden voorts ken nis maken met het Vlaardingse Huis vrouwenkoor, dat verscheidene liede ren zong onder leiding van mevr. D. C. v. d. Heide. De pianiste van dit koor trad ook nog even solistisch op de voorgrond. De personeelsvereniging mag zich in een groeiende belangstelling voor haar lezingen verheugen, aldus de voorzitter aan het begin van deze Van zijn collega's administratief en technisch personeel kreeg de heer De Bruyne ook nog fraaie geschen ken. Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak de heer L. de Roos de jubilaris toe en over handigde hem de verguld zilveren legpenning met bijbehorend getuig schrift Nadet de heer De Bruyne de geluk wensen van het personeel in ont vangst had genomen, vond een re ceptie plaats in hotel' De Kroon, waar zeer vele zakenrelaties van hun sympathie voor de jubilaris blijk gaven. Veel ouders en familieleden heb ben gisteravond in de Harmonie te Vlaardingen veel zoons of dochters, nichten of neven op 't toneel gezien. De zangvereniging Jong Leven gaf een uitvoering. En het is een aller' spontaanste uitvoering geworden. Een uitvoering vol afwisseling. Zang in de eerste plaats, declamatie, accordeonspel en.... na de pauze operette. „Een oude bekende" en „Van een bruine brombeer" vorm den de fris gezongen inzet van de avond. Accordeonspel lieten daarna twee elfjarige Schiedammertjes horen en Joke v. d. Berg, Aafke Voss en Eiiy Wapenaar declameerden er vrij en frank op los, een ware ovatie ont ketenend. .Kleine Katrijn zat midden op 't gras," klonk helder op, toen mevrouw C. VerhoefTorn, die de avond meesterlijk leidde, een heel klein meisje uit de zaal, Corry Poot, Het zingen. Ook het jongenskoor maakte een goede indruk. Vooral het .„Koraal" klonk prachtig op. Ben Versteeg en Wim v. d. Schaft zorgden met hun declamaties voor een lach en zang en gitaarspel van Frans de Buck be sloot het program van voor de pauze. Allerliefst was de kinderoperette Lia, die na de pauze op de planken werd gezet. Kabouters, heksen en koks en feeën zongen, dat het een lieve lust was. Mej. J. M. Verhoef had de pianobegeleiding zeer soepel in handen. A. dr v. A. de Bruin en M. v. Don gen. Maandagmiddag om twee uur komt de Vlaardingse raad bijeen om onder meer de volgende punten te behan delen. Vaststelling van de gemeentebe groting en bedrfjfsbegrotingen voor het jaar 1958 en goedkeuring van de begrotingen van de gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijke Zorg. van de Stichting stadsgehoorzaal en van de Stichting Algemeen Zieken huis voor dat jaar; voorstel tot het verlenen van Jaar- kredieten ten behoeve van de ge meentelijke Energie- en Waterlei dingbedrijven; voorstel tot goedkeuring van de wijziging van de kapltaaldienst van de begroting 1958 van de Stichting Algemeen Ziekenhuis (SAZ nr. 1); voorstel tot goedkeuring van de be groting van Armenraad, dienstjaar 1958. ROTTERDAM 13 februari. Aan, de visafslag alhier werden van iJmui- den en elders 300 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Heil bos 1,60—2,30 p. kg; Schol mid. 42—44, kl. 28—30; Zeebot 12—14, Schelvis midd. 46—53, kl. 4042, Ka beljauw gr. 46—48, midd. 34—37, kl. 21—23; Makreel 22—24, Wijting 16— 24, Haring verse 21—23 alles p. kist. Kuit 4565, Lever 11,30 p, kg. (Van een onzer verslaggevers) Een jeugdig bankwerker uit Am sterdam-Noord, de 19-jarlge W. de V.. stond dinsdagmiddag voor de Am sterdamse rechtbank terecht, omdat bü op 21 oktober de 17-jarige koper slager P. de M. met een scherpe stalen pen In de buik heeft gestoken. Wegens het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel heeft de officier van Justitie tegen de bank werker een gevangenisstraf geëist van 12 maanden, waarvan 6 voor waardelijk, m'et een proeftijd van 3 jaar en ondertoezichtstelling van de dr. Meyers-vereniging. De officier vond ook de in het psychiatrisch rap port geadviseerde geneeskundige be handeling noodzakelijk. De bankwerker en de koperslager leefden al geruime tijd op gespannen voet met elkaar en hadden zelfs een afspraak gemaakt om te gaan vech ten. Toen De M. verdachte op een avond tegenkwam en hem aan zijn afspraak herinnerde, werd de nood lottige steek toegebracht. De volgen de dag moest de koperalager in bet ziekenhuis worden opgenomen: de pen bleek 15 cm diep in zijn bulk te zijn gedrongen en een van zyn nie ren te hebben geraakt. Veertien da gen later kon hij het ziekenhuis ver laten. De bankwerker ontkende de pen, een zgn. kraspen, te hebben ge maakt met de bedoeling er zijn te genstander mee te steken. Het stuk gereedschap zou hy voor zyn werk hebben vervaardigd, enkele weken vóór hy het als wapen gebruikte. Dr. W. F. Theunlssen, die zijn psy chiatrisch rapport kwam toelichten, verklaarde, dat de bankwerker uit een behoorlijk gezin kwam, doch sterk verminderd toerekeningsvat baar moet worden geacht; hy zou jyden aan een vorm van epilepsie. De verdediger, mr. Pronk, stelde dat de uitdaging niet van zyn cliënt was uitgegaan. Zyn daad was een opwelling, een gevolg van zyn byzon- dere structuur, meende de raadsman: 'Van overleg kan geen sprake zijn geweest.' Cm zo spoedig mogeiyk geneeskun dige behandeling mogeiyk te maken, bepleitte hy een onvoorwaardelijk! straf, gelyk aan de tijd, die de bank werker reeds in voorarrest heefi doorgebracht. Uitspraak 4 maart. (Van een onzer verslaggevers) Vijf poesen en twee honden hebben gistermiddag in een woning aan de Kortedijk te Vlaardingen een tijd lang in een dichte rook angstig bijeengehokt. Tót Vlaardingse brandweermannen zich over de dieren ontfermden. Met die rook bleek bet allemaal wel mee te vallen. Een pannetje met vet stond op de kachel te sputteren. En het vet, dat op de kachel spetterde veroorzaakte de rookontwikkeling. De bewoonster van het huis, mevrouw M. SchotKl a asm. an, was op het moment, dat de kamers vol rook stonden, niet thuis. Zij was, ais de bh vele Vlaardingse dieren vrienden bekende beheerster van het „Dierenasiel" aan de Van der Lin den v. d. Heuvellsingel, in het ge bouw van de Vereniging tot Bescher ming van Dieren, aan 't werk. Het dienstmeisje van mevrouw Schot, die by aankomst by het huls aan de Kortedyk de rook in het per ceel opmerkte, durfde niet naar bin nen te gaan. zy ging snel naar het Dierenasiel om haar „mevrouw" waarschuwen. Vlaardingse .Na Ondertussen was de vrijwillige brandweer uitgerukt. het sein „groot alarm". En toen ae mannen onder leiding van de heer H. van Toor de woning binnen drongen. ontdekten z« de angstig bii- eenhokkende dieren..., en het pan netje vet. Dc po„-sen en honden zün, tot mevrouw Schot ze weer in ontvangst kon nemen, by buren Uefderyk ont haald.... li tl

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1