"W oningbouw in Schiedam blijft doorgang vinden Maar er komen minder woningen gereed dit jaar dan in 1957 Een nieuw gouden product MAGGI zuivere kippenbouillon! Bep Bakhuys vertelde tal van anecdotes aan voetballers Musis Diefstal in kleedkamer - zaak is aangehouden Van Gent kampioen 2e klasse libre Biljart- uitslagen Telefooncel in de Gorzen Spoorbanen alle gereed in oktober Voorkeur voor Schiedam: 350.425,- Tk was 't niet' zegt stuurman Biljart district Schiedam Huldiging van Vrouivenkoor voor radio Nieuws van de 64 velden A. Meijer Arabier door twee zeelieden mishandeld chiedammers onder elkaar ®0UlLLo ffi Burgerlijke Stand SCHIEDAMSE ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 PAGINA 5 Brief aan SBLO-leden (Van een onzer verslaggevers) De woningbouw in Schiedam zal zoveel mogelijk doorgang vinden, maar men kan er niet aan ontkomen, dat de investe ringsbeperking ook op de activiteiten in de woningbouwsector een rem legt. Dit blijkt duidelijk uit de memorie van antwoord, waarin B. en W. antwoorden geven op de vragen, die in de gemeente raad gerezen zijn naar aanleiding van de gemeentebegroting voor 1958. NVV-vrouwen en het boek Nogmaals boekenweek. De heer A. Bakker zal op dinsdagavond 4 maart in het Volksgebouw voor de Vrou wenbond van het NVV het boek „Hout" van A. Viksten bespreken. Aanvang acht uur. Toon kunstcon eert Donderdagavond 13 maart wordt in het Passage-theater het vierde Toon kunst-abonnementsconcert gegeven. Het Rotterdams Phllharmonisch Or kest onder directie van Eduard Fllp- se zal uitvoeren de ouverture Oberon van Von Weber, het viool on- -t van Brahms (solist Herman Kreb'oers) De zwaan van Tuonela van Sibelius en Till Eulenspiegel van Richard Strauss. Aanvang acht uur. Financiering Voorschotten Binnenkort is hiervoor een sub sidie-beschikking te verwachten. Voor het deel van de bouwkosten, dat boven deze 3.041.600,— uit gaat, kunnen voorschotten worden aangevraagd, evenais voor de ver dere bouw van woningwetwoningen (natuuriyk alleen als het nog toe te kennen contingent zo groot is, dat er verder gebouwd kan wor den) Huren voor soepen, sausen, ragouts en als drinkbouillon Op de laatste speelavond om het persoonlijk kampioenschap 2e klas libre van het district Schiedam, is pas de be slissing gevallen. De Bellevue-speler Van Gent heeft de titel veroverd en zal dus uitgezonden worden naar Den Haag om een gooi te doen naar het gewestelijk kampioenschap. Sportforum Na de pauze werd dit vraag- en antwoordspel eigenlijk voortgezet, toen een sportforum op het podium verscheen, waarin behalve Bakhuys de oud-schaatsenrijder Slem Heiden, de oud-doelverdediger van Feljenoord en van het Nederlands Elftal Arie van Male, de doelverediger van HDVS Aad van Diesl en de SW's Jan van Schijndei zitting hadden. Als voorzit ter van het forum trad op A. Stout- handel, voorzitter van HDVS, Visafslag O iso Ditprachtige 100°/. wollen truitje met aangebreide boorden aan hals, mouwen en onderkant is weer een typisch product van Berends. Elastisch en met grote steek ge- breid. Prettige pasvorm. Het kle dingstuk voor uw peuter in dit jaargetijde. En... voor een prijs die wel zeer laag genoemd mag worden! 'j TüiCQTAGEFABRlEK N.V. MENEN Er zijn twee soorten winkels, die een schier verderfelijke aantrekkings kracht op mij uitoefenen. Winkels, die ik niet voorbij kan gaan zonder de etalage grondig in ogenschouw te nemen en ten leste aarzelend mijn rechterhand in mijn rechterjaszak te laten glijden. Heb ik het ongelukdat deze hand wat muntspeciën ontdektdan ben ik verloren. Uiterlijk beheerst maar met een. nart dat dreigt te bersten van een verwachtingsvol kloppen stan ik dan naar binnen als een man, voor wie het goudland der inca's open ligt. H 1 Ik heb het over de grammofoon platen- en boekwinkels. Vooral de boekhandels verfoei ik, want boeken zijn nu eenmaal goedkoper dan grammofoonplaten. Angstig zie ik dan ook de komende zaterdag teae- moet. Zaterdag, de eerste maart, be gint namelijk de boekenweek.En ik kan u de verzekering geven, dat deze enkele week mij straatarm zal maken. Zijl gij iemanddie liefde zwak heid noemt, dan wil ik u niettemin eerlijk bekennen, dat ik er telkens achteraf maar weinig spijt van heb te hebben toegegeven aan deze zwak heid: het kopen van een boek. hu wil ik hier geen propaganda gaan maken voor het boek, want dat js_ al uitvoerig door anderen in Schiedam gedaan, VaTj de Schiedamse boekhandela ren héb ik een nette brief gehad, waarin zn mededelen, dat voor het eerst de gelederen van alle Schie damse boekhandels zich gesloten hebben om gezamenlijk een boeken weekavond te verzorgen. Deze avond wordt op dinsdag 4 maart m Irene gegeven. De bekende voordrachtkunstenaar Johan Laux- sterman zal een voordracht houden over de roman „Setoewo de Tijger" van Johan Fabripius. Aanvang acht uur. Alle Schiedamse bibliofielen worden dan verwacht. Het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening heeft aan alle aangesloten vereniging gen een schreven gestuurd, waaruit ik gaarne het volgende wil citeren: ,Als overkoepelend orgaan van alle aangesloten sportverenigingen én als intermediair tussen de gemeente en ie sportverenigingen wil het bestuur trachten zo goed mogelijk de belan gen van iedereen te behartigen, b echter moeilijk gaan, zolang het bestuur onkundig blijft van de onder u levende wensen en gedach- ten. Daarom heeft het bestuur gemeend een aantal sectievergaderingen te moeten bijeenroepenwaarop verte genwoordigers van aanverwante tak- ken van sport-met enige leden van net bestuur eens t rustig van gedach ten kunnen wisselen over hun speci fieke problemen. Schroomt u nietop deze avonden niet alleen met uw problemen, maar ook met ideeën naar voren te komen; ook oude ideeën, mits zorgvuldig op gepoetst, kunnen te berde worden ge bracht, misschien zijn ze nu te ver- wezenlijken. Kortom, aan elke rede lijke suggestie zal aandacht worden besteed, opdat het bestuur zo snél mogelijk op de hoogte komt van de problemen en wensen," Advertentie ÏM Naar verwacht wordt zullen dit jaar ongeveer 500 woningen gereed komen. Dit een flink aantal minder dan in 1957, toen werden er 965 woningen opgeleverd. Vergelijkenderwijs vermelden wij hierbij, dat op 1 januari 1957 1065 woningen in uitvoering waren en op 1 januari 1958 948 wonin gen. By het lezen van deze woorden herinnerde ik me de laatste ledenver gadering van de SBLO, waarbij som mige {eden duidelijk lieten blijken niet veel vertrouwen in het nieuwe bestuur te hebben. Natuuriyk, het werd niet zo kras gesteld. Maar som mige leden schenen er bang voor te |yn dat, gezien de samenstelling van het huidige bewindsapparaat, de fee- Jangen van hun eigen vereniging niet met voldoende belangstelling of ken nis van zaken behartigd zouden wor den. Ik geloof dat deze ongerustheid of dit gebrek aan vertrouwen zeker niet gefundeerd was of is. Tot nog toe pakken de nieuwe machtshebbers de zaken niet alleen voortvarend en energiek aan, maar zy laten biyken en de hierboven geciteerde regels vormen daarvan het duideiykste be wijs dat- zy niet in het SBLO- oestuur zitten voor hun eigen ver enigingen, maar voor alle vereni gingen en om ieders belangen te be hartigen. Het bestuur deelt verder nog mee, dat de sectievergaderingen ais volgt- rijn verdeeld: vrijdag 7 maart: volleybal, tafel tennis en .gymnastiek; vrydag 14 maart: cricket, hockey, korfbal en handbal: vrydag 21 maart: voetbal en honkbal, zwemmen, wielrennen, kegelen, atletiek, motorsport, schaat sen. wandelen en watersport. Deze vergaderingen worden 's avonds om acht uur in het Wykcentrum Nieuwland gehouden. Die verenigin gen, waarin meerdere takken van sport worden beoefend, worden ver zocht voor elke tak van sport een of meerdere afgevaardigden te zen den. Nog niet is vastgesteld de woning- wetbouw-toewyzing voor Schiedam. Zoals bekend heeft de minister aan de provincie Zuid-Holland een con tingent van 11.500 woningen beschik baar gesteld. Het leeuwedeel daarvan gaat naar Den Haag en Rotterdam. De verdeling over de provincie van het resterende aantal (ruim 5000) heeft nog niet plaats gehad. Het gemeentebestuur zal trachten een zodanig contingent te krijgen, dat Schiedam tenminste aan zyn ver plichtingen voortvloeiende uit het contlnu-contract (waarvan de con sequentie is, dat aan verschillende complexen tegelijk wordt gebouwd en de voorbereidingen van een nieuw complex woningen in een vergevor derd stadium verkeren) kan voldoen. Het is namelijk niet alleen zaak de in uitvoering zijnde woningen af te bouwen, maar tevens te beginnen met de bouw van een nieuwe serie woningen. Van het toe te wijzen con tingent zal ook de woningbouw in Schiedam na 1958 afhangen. In de Memorie van Antwoord doen B en W. de financiering van. de wo ningbouw uit de doeken. Van de totaalopbrengst van de eerste natio nale woningbouwïening ad 394 mil joen gulden is 115 miljoen gulden af gezonderd voor het bouwrijp maken van grond. B. en W. hebben goede verwachtingen, dat de gemeente Schiedam van dit afgezonderde be drag ongeveer een miljoen zal ont vangen. Van de resterende 379 miljoen zal Schiedam 1.932.000 ontvangen. Dit bedrag zal worden aangewend voor de gedeeltelijke consolidering van de eerste tranche (130) woningen van het in aanbouw zijnde complex van 900 woningen in Nieuwland. De rentespaarbrieflening heeft een bedrag van 350.425 opgeleverd uit de inschrijvingen, waarbij voorkeur voor de woningbouw in Schiedam werd uitgesproken. Van de 540 miljoen gulden, die in de rijksbegroting zUn opgenomen voor de woningbouw en het bouwrijp ma ken, zullen weer voorschotten op de voet van de woningwet worden ver leend. Voor deze voorschotten komt de financiering van de woningwetbouw in aanmerking, waarvoor bouwcon- tingent zal worden beschikbaar ge steld, nadat is gebleken, dat finan ciering daarvan niet 'kan plaats vinden uit het voor nieuwbouw be stemde gedeelte dat Schiedam ont vangt als aandeel in de opbrengst van het „grote contract", dat de Mi nister van Financiën heeft gesloten. Dit aandeel Is 3.041.600 groot en zal worden gebruikt voor de finan ciering van de geleidelijk aan gereed komende 136 woningen, die de twee de tranche van het genoemde com plex woningen in Nieuwland vormen. Het is dus duideiyk, dat de finan ciering van de woningbouw voor lopig. geen moeiiykheden zal opleveren, even goed als het duideiyk is, dat de gevonden financierings- maatregeien tezamen een legpuzzel vormen, waarvan men eerst zorgvul dig de stukjes in elkaar heeft moe ten passen. Nu kan men tevreden zyn over zo veel yver, die geleid heeft tot een om zo te zien redeiyk gezond financie ringsplan, ware het niet, dat men (heel begrijpelyk overigens) één be zwaar niet heeft kunnen opvangen: de „duurte" van het kapitaal. Het kapitaal is schaars en dus. de rente hoog. Ais men daarby be denkt, dat de huurprijs van een woning afhangt vai- de arbeidslo nen, de materiaalpryzen en de rentevoet, dan ligt het voor de hand, dat enige raadsleden hebben gevraagd, of er enig uitzicht is, dat aan de huurstyging van de nieuwe woningen een einde komt. B. en W. zeggen daarop, dat de hu ren van de nieuwe woningen voor lopig niet zullen stijgen. Niemand kan echter voorspellen hoe de ont wikkeling op lange termijn zal zyn. Het college deelt tevens mee, dat nog geen maatregelen zyn genomen om de continuïteit in de woningbouw te bestendigen na afloop van het vyf-jaren-contract met de N.V. Muys en De Winter. De vyf-jaren-contrac- ten verkeren thans in een kritiek sta dium. Om de continuïteit in de bouw voor de toekomst te waarborgen zal men op een zekere binding met een bepaalde aannemer aangewezen zyn. wy vermelden ten slotte, dat wan neer de woningbouw in het huidige tempo doorgaat Nieuwland binnen enkele jaren geheel bebouwd zal zyn. Verdere woningbouw zal in hoofd zaak plaatsvinden in Kethel. De ge meente heeft hier nog enig terrein in eigendom. Om de woningbouw onge stoord te kunnen voortzetten, moe ten echter spoedig in deze omgeving nieuwe terreinen worden aangekocht. Ten gevolge van de bestedingsbeper king is de onteigingen vertraagd. fevlwrf vXvX'lw Voor enkele honderden voetballiefhebbers sprak gisteravond in Musis Sacrum te Schiedam de bekende oud-international Bep Bakhuys. Aan de hand van tal van anecdotes vertelde Bep op bescheiden en innemende manier van zyn fameuze voetbalcarrière. (Van een onzer verslaggevers) Is de 36-jarige stuurman van de binnenvaart G. S. uit Arnhem de man die op 3 augustus tijdens een cricketwedstrijd op het Hermes DVS-terrein te Schiedam de kleedkamer binnensloop en zeven por- temonnaies en portefeuilles stal? De officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr. Louet Feisser, toonde zich er dinsdagmorgen van overtuigd dat de stuur man inderdaad de dader moet zijn geweest en hij eiste een gevan genisstraf van zes maanden. De verdediger, mr J. van Meurs, deelde die mening echter niet. Op zijn verzoek werd de zaak aangehouden voor een nader onderzoek. De officier van Justitie baseerde zyn oordeel op de verklaringen die de terreinknecht van Hermes-DVS en diens vrouw hebben afgelegd. Die middag hadden zij op het veld een onbekende man gezien: hy droeg san dalen. En de vrouw wist het nog pre cies: er ontbraken drie tanden in zijn mond. De politie had bij de man thuis sandalen ontdekt. Ook was gebleken dat hy in de loop van het vorige jaar by tussenpozen zyn tanden had laten trekken. Als 18-jarige debuteerde Bakhuys in het Nederlands Elftal tydens een wedstrUd in Milaan, waar hij o.a. als BEP BAKHUIJS innemende verteller DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur- Zondige vrouwen. MONOPOLE-THEATEE, 2, 7 en 9 u.; De mlljoenenroof. Apotheek: Rembrandt-Apoth., Rembrandtl S. Diversen: STEDELIJK MUSEUM. 8 uur: Ver. Vrienden van het Museum, archi tect Bakema houdt een lezing over „Architectuur en stedebouw". VOLKSGEBOUW, 8 uur: Vrouwen groep van de PvdA, lezing en film over „Unicef". WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Zondige vrouwen. MONOPOLE-THEATEE. 2, 7 en 9 U.; De mlljoenenroof. Apotheek: Rembrandt-Apoth., Rembrandtl 5. Diversen: MUSIS SACRUM, 34.30 uur: Ned. Schoolbioscoop. BK-LAAN 189, 8 uur: Nieuwe Kiers, vuursteen tot Omo". lezing van Cees Boerman over „Van GTB-TOONZAAL, 8 uur,: lezing van de heer Koeten over „Verlichting der woningen". Advertentie IM DE HOOFDSTADOPERETTE dinsdag 25. wo«n»dag 26 «a donderdag 27 iebr., 8 uur EiH WALZERTRAUM >perett» ven Oicar Suau,. Zoals wy vorige week 'reeds schre ven, ging het tussen de spelers Van Gent en De Koning van DKC, In dien De Koning zou winnen en Van Gent zou verliezen, dan zou De Ko ning het kampioenschap behaald hebben. Doch ais beiden hun laat ste party zouden verliezen, dan was Van Gent er. Nu had Van Gent een zware tegenspeler aan Van Duikeren, die de laatste tyd goed in zijn spel is. Voor eenzelfde feit stond ook De Koning tegen Bredius. De beide partijen begonnen geiyk- tydig. In de party De Koning—Bre- De eerste uitslagen van de om de Vrye-Volkbeker gespeelde biljartwed' strijden zyn: W. Peeterse 150 150 48 14 3.12 H. van Rees 150 99 48 9 2.06 J van Tlelen 110 110 32 16 3.43 J. Vink 100 56 32 5 1.78 H. Kloosterman 70 70 32 8 2.18 H van Wijk 70 32 32 4 1.00 J. Buitelaar 45 31 38 5 0.81 J Molendijk 45 45 38 6 1.84 Poule. 2: HVO aLuctor a 6—2: H. Zeebregts 130 130 41 14 3.17 J. Bakker 130 99 41 20 2.41 v. d. Brugge 90 90 24 11 3.75 A. de Wit 90 70 24 11 2.91 J Drop 80 67 32 5 2.09 G. van Dijk 60 60 32 10 1.88 J. Visser 45 45 28 6 1.60 J. v. d. End 50 43 28 9 1.53 Poule 3: LEVOBK b: 8—0, H. v .d. Does 130 130 47 19 2.76 J v. Dorssen 130 106 47 14 2.26 J v. d. Have 90 90 40 14 2.25 v, Heiningen. 90 05 40 12 1.62 C. Schepen 60 60 47 6 1.28 Kalkman 70 62 47 8 1.32 Schepen 60 60 28 10 2.14 P- v. Opstal 50 37 28 7 1.32 dius waren belde spelers aanvanke- lyk niet op stoot. Vooral De Koning, die met een poedel startte en In vyf beurten nog driemaal achtereen miste, zat het niet mee. Doch Bre dius herstelde zich vlug en noteerde in zyn 10e en 11e beurt resp. 14 ëh 12 caramboles, waardoor hy op 63 kwam, tegen De Koning 25. In de 30 beurt viel de beslissing, toen Bredius zyn 150 caramboles vol maakte. De Koning noteerde 98. Doch ook Van Gent bad een las tige tegenspeler aan Van Duikeren. Tot in de tiende beurt ging het spel gelijk op met een kleine voorsprong voor Van Gent. Deze voorsprong ver grootte hy geleidelyk en in de 29ste beurt was de stand 10779 voor Van Gent. Doch hierna kwam Van Dui keren beter in zyn spel en ging Van Gent wat slechter. Hierdoor werkte Van Duikeren zyn achterstand niet alleen weg, doch hy kreeg zelfs voor sprong. Toen in de laatste acht beur ten Van Gent zesmaal poedelde en Van Duikeren met flinke series kwam opzetten, was het feit beslist en won Van Duikeren zyn partij. Nog drie partyen werden gespeeld doch deze waren van geen betekenis voor het kampioenschap meer, De uitslagen zyn: strydmakkers Leo Halle en Puck van Heel had. Kris en kras dwaalde Bakhuys door het verleden: zyn voetbalbe levenissen in Indië, zyn prof-tyd in Frankryk, het kampioenschap van zyn club de tweedeklasser SAC, de internationale wedstrijden waarin hy voor Nederland uitkwam, dit alles bracht hij als het ware „ter loops" ter sprake. Bek Bakhuys was van mening, dat de beste periode die het Nederlands voetbal ooit heeft meegemaakt be gon, toen de oranjehemden de wed strijd NederlandBelgië met 93 wonnen, met een tweedeklas-voor hoede 1 De beste wedstryd, die het Neder lands Elftal ooit heeft gespeeld, vond hij de wedstryd tegen Ierland in Du blin, waar met 35 van de Ieren werd gewonnen. Na afloop van de causerie, die wel iswaar weinig instructief maar toch zeer onderhoudend was, ontstond er een geanimeerd vraag- en antwoord spel tussen het publiek en Bep Bak huys. waarby bleek dat in een half uur tyd een voortreffelijk contact tussen beide was gegroeid. Tast de houding van het publiek het moreel van de spelers aan? was een van de gestelde vragen. Het forum kon zich indenken, dat dit kan gebeuren, maar was van me ning dat het moreel van een speler zo steik moet zijn, dat deze zich niet laat aantasten door de houding van het publiek. „Als je werkeiyk op de wedstryd bent geconcentreerd, merk je amper iets van het publiek". Er waren nog vele andere vragen, zoals „Is het indienen van een protest sportief?" (Ja.) „Is het voetbalpeil in Nederland te verbeteren?" (Ja, maar er is nu nog niet voldoende gelegen heid en accommodatie daartoe) en „Had de schaatser Kees Broekman wereldkampioen kunnen worden?" (Siem Heiden; Ja.) Na afloop van de zitting van het forum verdrongen zich vele jonge voetballers en voetballiefhebbers om Bep Bakhuys en Van Male om een handtekening van deze eens zo grote figuren In de voetbalwereld te be machtigen. Deze geslaagde sportavond was ge organiseerd door de voetbalvereniging HDVS in samenwerking met „Het Parool". De officier wees er verder nog op dat de man al eerder wegens soortge- lyke diefstallen was veroordeeld. In totaal prijken op zijn strafblad vijf vonnissen. De laatste maal was hy in Breda veroordeeld tot zes maanden onvoorwaardeiyk en zes maanden voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. Die proeftijd loopt nog. „Nee," sprak de verdachte, „ik ben daar pertinent niet geweest." Hij vertelde dat hy rustig met de trein naar Arnhem was gegaan. Of hy dan kon bewyzen. dat hij die middag in Arnhem was ge weest? vroeg de president. ,Jk heb die middag met myn vrouw een bandrecorder gekocht," antwoordde verdachte. De zaak werd aangehouden. En voor de verdachte zal het heel be langrijk zyn of de Arnhemse radio handelaar S. zich nog kan herinne ren of hy de stuurman op die derde augustus 's middags in zyn zaak heeft gehad. In de loop van' dit jaar zal bij wijze van proef In de Gorzen een telefoon cel worden geplaatst. Reeds meermalen is gevraagd een of meer publieke telefooncellen in het zuiden van Schiedam te plaatsen, maar dit is nog steeds afgestuit op het feit, dat de voorraad cellen zo gering is, dat men zich by het plaat sen daarvan tot het uiterste moet be perken. Nu zal men dus met één cel een proef nemen. ROTTERDAM Aan de visafsiag alhier werden van IJmuiden en el ders 250 kisten verse zeevis en 110 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 3.50—3,65, Schol mtdd. 49 53, klein 3337, Schelvis midd. 56 60, Kabeljauw gr. 49—55, midd, 40— 42, klein 33—36, Makreel 18—21, Wy- ting 38—39, Haring verse 23—27 alles p. kist, Kuit 60—1,15, Spiering 1,05— 1,15 p kg. De spoorwegwerken te Schiedam zullen in het voorjaar van 1959 zo ver gevorderd zjjn, dat de nieuwe baan naar Delft met ingang van de zomerdienst van de NS (omstreeks 1 juni) in gebruik zal worden gesteld. De bestaande baan naar Hoek van Holland blijft dan nog in gebruik en dus ook de bestaande overweg in de Overschieseweg, z(j het dan dat de spoorbomen minder vaak dan thans gesloten zullen zyn. De nieuwe banen van en naar Hoek van Holland zullen In het najaar van 1959 met ingang van de winterdienst van de NS (omstreeks 1 oktober) in bedrijf komen. Dan pas zat de mi sère met de beruchte overweg tot het verleden gaan bhoren. (Van een onzer verslaggevers) Het Schiedams Vrouwen koor is bezig zich een zekere faam op te bouwen. De uitste kend verzorgde concerten hier ter stede, de reizen naar het buitenland en het optreden met de beroemde zangeres Irma Kolassi ais soliste, het zyn even zovele feiten, die het onomstoteiyk bewijs leveren voor de artistieke gezondheid van dit dameskoor. En nu heeft het Schiedams Vrouwenkoor een nieuw en belangrijk succes geboekt. Het heeft de aandacht getrokken van de radio-mensen. Zater dagmiddag zyn in Arcade van het koor opnamen gemaakt, die dinsdagavond 4 maart om tien over zeven over de AVRO zullen worden uitgezonden. Het uit te zenden program- ma bestaat uit: Petites voix van Poulenc, twee Spaanse volksliederen van Joaquin Nin, Clic clac, dansez sabots van Poulenc, twee klaagliederen (Consolation en Le bonheur) van Geza Frid en Ave Maria van Marius Monnikendam. Het bijzondere van de twee laatste werken is, dat de com ponisten ze hebben opgedra gen aan het Schiedams Vrou wenkoor. De uitslagen van de laatst gehou den huishoudeiyke wintercompetitie van de schaakclub „Schiedam" zyn: Hoofdgroep: H Planken—A de Bruyn 01; A NoordegraafG v d Berg 1—0; A van EttenA Marks 01: A Leerentveld—Joh de Boer afgftbr; G Groen JrJ Penning 01. Groep 1: W HoegeeChr. Slag- moolen jr 0—1; C Vrijland—J Bron- neman 0—1; Groep 2: J C Roozen—P Paulus 0 W Vijfwinkel—H Boele 01; C Meyer—J Tulling 0—1; H Groen—A Scheele 10. SCHIEDAM. BU Koninkiyk Be sluit is aan de heer H. Tettelaar meester-knecht by N.V. Distilleer derij Adrianus van den Eelaart te Schiedam, de ere-medaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau toegekend. (Van een onzer verslaggevers) Dat de heer A. Meyer, veertig jaar dienst van het notariskantoor Blaisse te Schiedam, in brede krin«- wordt gewaardeerd, bleek uit de hul diging, die hem gistermiddag ten deel viel. Niamand minder dan mr. J, W. Peek speldde hem de gouden medail le verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau op. De burgemeester noemde de jubi laris een bs'cwaam man. die steeds met grote toewijding en nauwgezet heid zijn plicht had vervuld en mede aaardoor was opgeklommen tot een functie, die hem tot de rechterhand van notaris A. S. H. A. Blaisse maak te. Tot degenen, die de heer Meijer kwamen, gelukwensen, behoorden ook as. S. G. van der Haagen, de gemeen te-ontvanger C. Hom en dokter Beu kers. De jubilaris kreeg ook geschen ken, onder meer van de notaris een platenspeler en van het personeel en langspeelplaat. (Van een onzer verslaggevers) „Ja, we hebben hem geslagen, maar hy verdiende het!" zei een bootsman uit Maassluis maandag middag tegen de politierechter. Hy stond met een leerling van de zee vaartschool terecht wegens mishan deling van een Arabier, gepleegd op 11 januari 1957 aan boort! van de „Laurenskerk* in de haven van Kaapstad. Ook naar de mening van de jong ste verdachte was het een erg onaar dige Arabier geweest. Hy had een hekel aan Europeanen en toonde dat door bij het binnenkomen van de messroom op de vloer te spuwen en verachtelijke gebaren te maken. Dit bezorgde hem een tuchtiging door de beide verdachten. Zij hadden hem geslagen en ge schopt en niet zo zachtjes, want blij kens het doktersrapport was er een rib van het slachtoffer gekneusd De officier wou wel aannemen, dat de Arabier een beledigende houding had aangenomen, maar men mag nu eenmaal peen eigen rechter soeien. petste i 40 boete of zestien dagen hechtenis. De varensgezellen z ijn conform deze eis veroordeeld. Ze na men genoegen met de straf. D« diensten, die de Britse natio nale gezondheidsorganisatie aan be zoekers van het land verleent, kosten de staat per jaar 150.000 pond (ruim 1,5 miljoen gulden). v. Duikeren 150 150 39 24 3.84 v. Gent 150 133 30 17 3.41 De Koning 150 98 30 17 3.27 Bredius 150 150 30 26 5.— Bredius 150 143 30 199 4.76 v Sfcrealen 150 150 30 24 5 v. Rees 150 150 33 34 4.28 v. Rynderhof 150 89 33 21 2.69 v. Strealen 150 35 16 4.28 W. Heisbroek 150 129 35 23 2.69 GEBOREN: Johannes H. z. v. C. van Oostende en C. M. A. Brökling; Eduard M„ z. v. A. M. Pak en W de Zanger; Maria C, d. v. N. A. van Leeuwen en M. A, Ydema; Herma- nus J., z. v. P. J, van Hagen en J. M Kooyman; Margaretha J, d. v. A, Nieuwland en P. J. Meerburg; Dirk, z. v. D, A. van Zetten en J. M. Letn- men; Margaretha, d v. j. J. Werner en M. Vredenbregt. OVERLEDEN: E. J. den Boogert, o ia Prijzen varuf 6.40 KUNSTGEBITTEN repara ties, ook voor spoedgevallen 1 Rotterdamsedyk 285, telef. 0-021. K APSA LO NH E L N Ë~Brëngt u de betere haarverzorging Stroom permanent t 5 Stroomloos de permanent voor elk haar 7,50 compl. alles inbegrepen Gratis ha len cd brengen per auto Een grilden reductie op vertoon van deze advertentie. Kapsa- ion Helene, Rembrandtlaan 22. Schiedam te) 67170 pontiac, junghans indus- horloges en andere merkar- "k.f.1«n koopt u op aantrek- keiyke voorwaarden bij Stoopman, Juweliers. Nieuwe Binnenweg 397 en Zwart Janstraat 85. Rotterdam Laat minstens eens per laar uw kinderen thuis fotogra feren door een vakman I Foto B. v. d. MAST, Lorentz- laan 76, tel. 642S3. Speciaal voor fotoreportages.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1