?Betoog CHU-wethouder was economisch bedoeld' Raad verteert de laatste brok alg. beschouwingen 78.319 Nieuw succes voor SRB Om zo te zien geen probleem m Militairen van De Beer maken muzikale reis OOK EEN VORM VAN RECLAME 'Artsen kampen steeds met mm w-FABR Schiedamse korfballers kunnen weer 't veld op Uit het dagboek van de politie Stemmen bij volmacht m Voor Schiedams kantongerecht Woonbus prooi van vlammen Schiedam las in februari ruim 27000 boeken Zwemdriekamp in Schiedam AFSLUITING ORANJEBRUG chiedammers onder Wisselkoer.- n Oecumenische dienst in Opstandingskerk Burgerlijke Stand Geen inenting tegen difterie Lijdensmeditatie in Nieuwland HET VRIJE VOLK DONDERDAG 6 MAART 1958 PAGINA 7 (Van onze raadsverslaggever). De gemeenteraad van Schiedam heeft gisteravond de laat ste brok algemene beschouwingen verteerd. Burgemeester J. W. Peek opende de vergadering met het afleggen van een verkla ring naar aanleiding van de „politieke" beschouwing, die wet houder Th. J. L. van den Berg maandag heeft gehouden. elka<? Cefa-film Wijkavond Grafici vergaderen Expoge CJMV en jeugdwerk Nieuwe Damlaan De wethouder van Gemeente werken kreeg nog meer kritiek te verduren. Aangaande de aanslui ting van Nieuwland zei de heer Engelsman, dat een tegen elkaar afwegen van drie geprojecteerde uitvalswegen hierbij helemaal niet aan bod komt. Uit de bebouwings- methode van Nieuwland vloeit lo gischerwijs voort, dat deze nieuwe stadswijk allereerst door middel van de Nieuwe Damlaan aanslui ting met de rest van Schiedam moet krijgen. Stokpaardje Bejaardencentrum. Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning ')i(iiiiiiiifmiiinii!iniiiimt!iii[iiiii[ii!ijii!immii[i)iiiijiiiinimifimim Naar Broadtvcy mmmji Geeu rijbewijs DTELL0 De burgemeester zei: „De omstandigheid, dat de rede Tan de heer Van den Berg In uw verga dering van maandag aan het verloop van de algemene beschouwingen een ongewenste wending heeft gegeven is voor ons college aanleiding geweest zich hierover nader te beraden. Hierbij gring ons college uit van de over weging, dat het zich sinds jaren bij het beantwoorden van de raadsleden zoveel mogelijk van beschouwingen op algemeen politiek gebied pleegt te onthouden. BU dit beraad heeft wethouder Van den Berg verklaard dat hij geen politieke uiteenzetting bedoeld heeft, doch van oordeel was, dat hij zich met zijn beschouwingen tot het economisch terrein had beperkt. De heer Van den Berg heeft zich dan ook kunnen verenigen met ons besluit, op dit betoog niet meer terug te komen en zich verder bjj de replieï n evenals de overige leden van ons college aan de bestaande afspraak te houden. Voor de goede orde acht ons college het gewenst zulks vóór de beschouwingen in tweede instantie aan uw raad mede te delen." ning tegenover die van de chr.-hist. woordvoerder te stellen. „Het "•'is beter voorzichtig te ramen en zo doende de inkomsten eerder te laag dan te hoog te ramen". Ware deze verklaring niet geko men, dan was gisteravond wellicht opnieuw een politiek debat ontbrand, want de voorzitter van de PvdA- fractie mr. H. B. Engelsman, die de beschouwingen in tweede instantie opende, liet niet na het optreden van de heer Van den Berg op maandag avond te laken. Een woord van verwijt richtte de heer Engelsman ook tot de meeste andere fracties, die een onevenredig aandeel in de algemene beschouwin gen zonden hebben genomen en te veel in details traden. Onjuist achtte de woordvoerder van de PvdA het, dat wethouder Van meneer, ken je m'efje Helpen Ken me fiets niet van slot krijgen". Het was een klein jongetje van ik schat zes jaar, die mij staande hield, toen ik somber peinzend over de Broersvest doolde. Natuurlijk, jongeman," zei ik be- reidioillig, want het leek me een koud kunstje, en ik wandelde met hem mee naar een damesrijwiel, dat zorgvuldig tegen een winkelpand stond gevlijd en alle kentekenen van ie naderende ouderdom droeg. Ik bekeekhetslot met een des kundige" blik 'en stak 'toen met een nonchalant St^ebaarf Hét sleuteltje erin, dat de jongen me aanreikte. Er gebeurde niets. Ik drukte op het sleuteltje, ik rukte aan het slot, ik wrikte, beukte en sloeg „Loten we naar een Jietsenmaker gaan", zei ik na een kwartiertje te gen het jongetje, dat in spanning had toegekeken. Per slot van reke ning; ieder zijn vak. Een rijwielreparateur was niet ver af en ik reed de fiets met het achter wiel los van de grond er naar toe. De man bleek vakbekwaam. Hij stak het sleuteltje in het slot, pakte er een hamer bijen het was ge beurd. Het jongetje wilde zaken doen. ,floeveel krijg je van me?" infor meerde hij. De fietsenmaker schudde edelmoedig zijn hoofd en maakte een gebaar van „wil je nou maar gauw weg wezen"; De jongen glimlachte dankbaar en reed zijn jiets de zaak uit, maar op de drempel hield hij halt, draaide zich om en zei: .Je ken wel een dubbeltje van me krijgen, hoor". En toen de jietsenmaker verbaasd op keek, voegde hij er een beetje aarze lend aan toe: ,en als het moet wel twintig cent!" „Het is waar gebeurd... De Christelijke Film Actie geeft vrijdag- en zaterdagavond in Irene voorstellingen van de Duitse film „Verbroken tralies", die gedeeltelijk in het zuidwesten van Afrika en ten dele in Hamburg speelt. Men kan er oude sterren in zien schitteren, zoals Harry Piel en Ruth Eweler. De voorstellingen beginnen om acht uur. Wijkgemeente 2 van de Ned. Herv. Gemeente te Schiedam houdt maan dagavond in Irene haar jaarlijkse bijeenkomst. Na een korte huishou delijke vergadering zal de film „Het grote geheim'' worden vertoond. De afdeling Schiedam van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond houdt dinsdagavond in het Volksge bouw haar jaarvergadering. Op de agenda staan onder meer de benoeming van een bestuurslid voor vakgroep 3 en mededelingen over de reis naar Brussel. Aanvang der ver gadering acht uur. De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenen houdt dinsdagavond haar Jaarlijkse ledenvergadering in Chr. Soc. Belan gen. Een van de belangrijkste agen dapunten is de bestuursverkiezing. Na afloop van het huishoudelijk ge deelte van de bijeenkomst, die om kwart voor acht begint, worden en kele speelfilms vertoond. ■De CJMV „Westerkwartier" en de CJVF Martha" houden zaterdag avond £n de zaal onder de Opstan dingskerk een belangwekkende bijeenkomst, waaraan o.a, de CJMV- mondaceordeonvereniging .Bravo" meewerkt. Ir. B. Wilton van Wilton- Pijenoord zal spreken over .Het be hang van het jeugdwerk in het maatschappelijk leven" en de heer E. J. M. Faber, CJMV-secretarls met bijzondere opdracht, over „Het be lang van hét jeugdwerk In het gees telijk leven". Aanvang half acht. den Berg het verwijt van een zekere matheid bij het college riposteerde met verwijten aan de raad. Hö zei hiervan: „Het is namelijk niet de taak van de raad. maar van het college om initiatieven te ont wikkelen en leiding te geven aan de gemeentelijke activiteiten. De raad kan controleren en stimuleren, het geen juist de strekking was van mjjn aanmoediging om de matheid te overwinnen." Veel werk van het college blijft in tern, was de reactie van wethouder M. J. M. van Kinderen op het ver wijt van matheid. De heer Engels man suggereerde nu het college om de raad met nota's en tussentijdse rapporten zo nu en dan in te lichten. De wethouder antwoordde hierop, dat het college eveneens de aanslui ting Nieuwe Damlaan preferent oor deelt. Maar niet alleen de urgentie yan de diverse werken, doch ook de daarvoor beschikbare gelden bepa len een reëel preferentieschema. D« heer W. Kok (c.-h.) merkte op,' dat wethouder Van den Berg- zijn vraag, of er itiets gedaan kon wor den aan de velcistrateii in de stad' die in een verregaande staat van ver val verkeren, niet had beantwoord. De wethouder antwoordde alsnog, dat nu de woningbouw niet meer zo zal opschieten en de-nieuwe straten dus niet alle beschikbare werkkrach ten zullen vergen, meer aandacht be steed zal worden aan de oudere stra ten. De heer Kok kwam ook nog even op zijn financieel stokpaardje aan draven, toen hij te kennen gaf, nog steeds niet ervan overtuigd te zijn, dat de begroting voldoende Teëel was opgesteld. Hetgeen wethouder P. van Bochove dwong nogmaals zijn me- De raadsleden mevrouw A. Moll- Lips (v.v.d.) en de heer A.Hoek (au:.) verheugden zich beiden over de op vattingen van wethouder H. Sabel ten aanzien van het bejaardenvraag- stuk. Mevrouw Moli suggereerde met het oog op de beperkte financiën en de noodzaak van een spoedige oplossing van het bejaardenvraagstuk in enge zin om haaks op de bejaardenflats een ziekenzaaltje te plaatsen. Wethouder Sabel zei echter, dat het plan bestond om bij de bejaar denflats een pension-rusthuis plus een ziekenzaaltje te bouwen. Mevrouw Moll noemde ter financiering van de bouw van een ziekenzaaltje apart nog de ton, die een goede gever in dertijd beschikbaar heeft gesteld voor Schiedams bejaarden. De heer Sabel achtte het echter waarschijnlijk, dat dit geld niet beschikbaar was gesteld voor een ziekenzaaltje maar voor een pension-rusthuis of de indertijd nog mogelijke uitbreiding van het Sint Jacobus Gasthuis. Verder voerden nog het woord de heren J. J. Reynart, J. Alijk en F. Hofman voor de KVP, J. J. van Woerkom (v.v.d.), P. Mak (a.r.), B. E. Collée (c.p.n.) en wethouder Van Kinderen AANGEREDEN DOOR een bestel wagen is gisteravond op de Over- schieseweg te Schiedam de tienjarige jongen J. H. M. M. die onverwachts overstak. De autobestuurder J. P. v. K. kon een aanrijding niet voor komen. Het rechtervoorspatbord raakte de jongen tegen het hoofd. Het slachtoffertje is door deGGD naar de Dr, Noletstichting gebracht en daar opgenomen. Hij heeft vermoedelijk een hersenschudding. DOOR ONVOORZICHTIGHEID werd de zevenjarige jongen W. H. gis termorgen om negen uur op de Burg. Knappertiaan te Schiedam door een twaalfjarige wlelrijdster aangereden. Hij werd door een klaar-over de straat overgeleid, maar rende plotse ling weg. Met een bloedende wond aan het achterhoofd en enkele schaafwonden is hij naar huis ge bracht. EEN HERSENSCHUDDING en een hoofdwond kreeg de 29-jarige IJs landse matroos A. G*., die in het ruim van het Zweedse schip ..Gudmunda" is gevallen. Hij is In het Gemeente- Ziekenhuis opgenomen. ONBEKENDEN hebben in een bal dadige bui het receptenbusje van de Apotheek, Gouka aan de Groenelaan Van 'dè muur'gerukt. Het busje is nog niet teruggevonden. De formulleeren, die nodig zijn voor het stemmen bij volmacht (wel ke regeling speciaal uitkomst biedt voor bejaarden, zieken en invaliden), zijn in Schiedam bij onderstaande adressen verkrijgbaar: W. Ploos van Amstel, Van Ostadelaan 18A; A. Bakker, Graaf Florisstraat 14; ge meente-secretarie, Nieuwstraat. In januari nam de Schie- damse bevolking met 109 zie len toe tot 78.319. De toename wordt verklaard door een ge boorte-overschot van 29 man nelijke en 33 vrouwelijke per sonen en een vestigingsover schot van 47 mensen. In jan. vestigden 332 mensen zich in onze stad en 285 vertrokken er. De dames zijn nog steeds in onze stad in de meerder heid. Per 1 februari waren er 39.328 vrouwen en 38.991 man nen. Het bestuur van damse Vrijwillige Brigade Redden van Drenkelingen bt;, 'hans de resultaten te oogsten van een doel- training, waarop regelmatig bü de verschillende instruerende ieden wordt aangedrongen. Zo hebben dinsdagavond, tijdens een der vele cluburen van de SRB acht jonge mensen zich gewaagd aan de eisen voor het overgangsdiploma zwem mend redden. Dit is een mooi in de Schiedamse kleuren uitgevoerd diploma, waarvan de eisen gelijk zijn aan de landelijk gestelde eisen van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen in zake Jeugdbrevet 2. De geslaagden zijn Rob Berkhout, Chris Boomsluiter, Martin Elder- kamp, Hans Gijtenbeek, Rob Krom menhoek, Kees van Mourik, Peter Vredenbregt en Ron. Zandstra. f* ROZENBURG Een trip van twee en een half uur langs de lustoorden van de muziekwerelden van Parijs, Brodway en Amsterdam verzorgde dinsdagavond het showorkest The Topliners van Con de Vries voor de militairen en de gasten van de leger plaats De Beer. Een programma, dat getuigde van een enorm technisch vermogen "van. dit overbekende orkest, doorweven met een grote hoeveelheid hu mor. Burger en militair dienden arm in arm mee met de vlotte impres sies van Con de Vries, die zich kon beroepen op een aantal uiterst be kwame artiesten, van wie de voea- liste Rita Spencer zich met haar charmante ZhC<r al direct verzekerd wist van de genegenheid van haar auditorium. Na een vlotte start van het pro gramma met een gezellig babbeltje van Gerry, brachten de aanwezigen met het orkest in een keurig ver zorgde showieea bezoek aan het ro mantische Parijs, waarbij de licht stad. in volle luister werd-gezet. Leu ke chansons die door Rlta Spencer met bravour werden gezongen, wer den afgewisseld met Charles Tmet- successen die op pakkende manier Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 werden gezongen door Dave Smit. Gerry en Ferry, twee dwazen met een gitaar, leverden volop kolder, maar naast de persiflage die hun programma kenmerkte, brachten zij levensliedjes. Met The Topliners ging het ver volgens naar het land van de mam- bo's en calypso's: Zuid-Amerika. Op gefleurd met fluorescerende verlich ting werden de Manke artiesten met een draai aan de knop omgetoverd in vurige Zuidamerikanen. Het tweede gedeelte van het pro gramma bracht de bezoekers naar Broadway, waar de tophits van ma en Het parkeerprobleem in Schiedam. Daar heeft een paar avonden geleden een onzer vroede vaderen een hartig woordje over gespro ken. Parkeren, dat is het grote probleem, waarmee de artsen „die op dienst zijn" mee te kampen hebben, zoals u vandaag In ons kanton- gerechtsverslag kunt lezen. Tja, de automobilisten in Schiedam schijnen het lang niet makkelijk te hebben bij het zoeken naar een plaatsje voor hun voertuig. Ogenschijnlijk minder moeilijk hebben de schippers het, zo zou men uit bovenstaande foto (genomen bij het Hoofd) kunnen opmaken. Is de plaats bij de meerkade bezet door een schip, dan legt men het volgende er gewoon naast, en des noods nog een derde daarnaastHet water is ruimer dan Schie dams vaak niet al te brede straten. „Het is voor ons altijd bijzonder moeilijk een goede parkeerplaats te vinden in de binnenstad, vandaar dat het wel eens voorkomt, dat gaf daarbii een tendaiis-solo wee dIr onze wagens daar parkeren, waar het verboden is." Deze woor den sprak dr. A. J. O. op de openbare zitting van het kantongerecht, die woensdagmorgen werd gehouden. Dr. O. was bekeurd, omdat hij zijn wagen te dicht bij het snijpunt van de hoek Korte Singelstraat had geparkeerd. „WIJ staan bij herhaling verkeerd," aldus dr. „en op deze dag, januari,..was .er.in .verband.met.de markt op de Broersvelö in het geheel geen plaats te vinden. Ik had evenwel grote haast, omdat ik enkele injecties moest geven en die konden niet wachten. Bij de verkeerspolitie hebben wij huisartsen eigenlijk een clementie ver worven in verband met het parkeren en steeds ondervinden wij alle medewerking van de verkeerspolitie. Kort geleden had ik nog een gesprek met een politieman, die mij toen aanraadde een esculaap op mijn wagen te plaatsen, omdat ik anders wel eens een bekeuring zou kunnen oplopen. Nauwelijks had ik die esculaap, of ik kreeg een bekeuring." gaf daarbij een tapdans-solo weg di<- de toeschouwers in verrukking bracht. Round The World met Rita Spen cer deed zo langzamerhand de reis naar de moderne jazz voltooien. Mambo Rock was een meesterlijk aanloopje voor een goede Rock and Roll-show, waarin Dave Smitmet, Jan Lubbers met bravour de trompet hanteerden en Wim de Jonge voor goede drumsoli zorgde. Toen met een grote sprong naar Amsterdam, waar de pracht van deze stad werd bezongen met het sappig dialect incluis. Even keek Jan Lubbers by Rita Spencer in de poppetjes van haar ogen, over tuigde zich van de kuiltjes in haar kin en streelde Con de Vries de toetsen van zijn piano. De daverende finale onderstreepte nogeens zo nodig overduidelijk de grote kwaliteiten van dit orkest. Luitenant Moody zwaaide na het wegvallen van een daverende ovatie The Topliners namens alle aanwezi gen de nodige lof toe en na Rlta Spencer een boeket bloemen te heb ben aangeboden, sprak hij een tot weerziens uit. Een voor bewoning omgebouwde autobus, die achter de Gistfabriek Hollandia aan de Noordvestsingel te Schiedam stond, is gisteravond geheel uitgebrand! De brandweer die twee uur met nevelstralen bezig is geweest werd om kwart voor elf gealarmeerd door een bewoner van de 's-Gravenlandsepol- der. De vlammen sloegen toen al onder uit de bus en de brandweer kon niet voorkomen dat het vuur zijn werk grondig deed. De schade bedraagt 900,en wordt niet door de verzekering ge dekt. De oorzaak van de brand is nog onbekend. "De eigenaar, de koperslager C. G. C. uit Schiedam, verklaarde dat vaak onbevoegden om en ook in de bus kwamen. Engels pond 10,62<,10,625 Amerik. dollar 3,781—-3,79i Franse frank 89,77-589,875 Belgische frank 7,6017,605 Zwitserse frank 86,47è88,525 Zweedse kroon 73,0873,13 Duitse mark 90,23590,285 Deense kroon 54,85554,905 Noorse kroon53,0753,12 Zwitserland (vrij) 88,42588,471 Canada 3,86»3,875 Italiaanse lire 60,75560,805 Oostenrijkse schilling 14,57514,585 De Belgische minister van On derwijs heeft een wetsontwerp inge diend, waarbij een Waalse en Vlaam se culturele raad wordt ingesteld, die (elk met 27 leden) te Luik en Ant werpen zitting zullen houden. Middenstanders zijn mensen, die geen enkeie vorm van reclame overdreven vinden. Die indruk kregen we tenminste, toen we dit bord zagen, dat een. Schiedamse winkelier boven zijn etalage heeft hangen. Wij hebben een halfuur bij deze winkel de wacht gehouden, maar de eerlijkheid noopt ons te vermelden, dat wij in die tijd nie mand met verwarde haren en een wilde blik in zijn ogen naar buiten zagen komen rennen. Nu de maand maart weer het prille voorjaar in het land heeft gebracht, is de kans dat de veldwedstrüden doorgang kunnen vinden aanmerke lijk vergroot. Het wordt ook tijd, dat de competitie voortgang vindt wii de afwerking niet al te lang op zich laten wachten. De uitwedstrijd, die voor Schiedam Schiedam heeft in februari veel gelezen, zo blijkt alleen al uit het maandelijks statistiekje van de Ge meentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Er werdgn vorige maand 11.460 romans, 6.986 studiewerken en 8.907 kinderboeken uitgeleend. Vorig jaar februari werden in to taal 23.994 boeken uitgeleend, ruim drieduizend minder dus. Er waren per 1 maart 5541 houders van lees- kaarten (vorig jaar 4868) en het boe kenbezit bedroeg 59.081' werken (vo rig jaar 55.878). in het programma is opgenomen, levert voor de roodzwarten geen moeite op. Het is nog een eerste ont moeting en wel tegen het Rotter damse Zwaluwen, dat nog geen enkel winstpunt heeft binnengehaald Als onze stadgenoten op schot zijn' kon het wei eens gebeuren, dat dubbele cijfers worden geboekt. Voor een heel wat lastiger opgave staat Succes, dat Velox op bezoek krijgt. Op 27 oktober werden in Rot terdam de punten gedeeld (8—8) en daarmee werd één van de beide tot dusver behaalde winstpunten bin nengehaald. Om uit de gevarenzone te komen is versterking van het pun tental neel hard nodig, maar het zou toch wel een wonder zijn als ook de returnwedstrijd een puntenverdeling zou opleveren. Velox lijkt ons daar voor te sterk. Zou het wel zo zijn, dan mag wel als vaststaand worden aangenomen, dat Succes beneden zijn stand gerangschikt staat. ODI 1 is het enige elftal dat vrijaf heeft. Voor alle overige ploegen zijn wedstrijden vastgesteld en dat zijn: Schiedam 2Rozenburg 4; Succes 2 Ons Huis 3; TOP 2—ODI 2; ODI 3— TOP 5; jeugd Succes—Velox 2; aspi ranten Bolnes aODI a; ODI b Bolnes b; Schiedam a—Succes a en Het Zuiden gSchiedam b. Zaterdag 15 maart om kwart voor acht wordt in het Sportfondsenbad te Schiedam de nationale zwemdrie kamp gehouden, georganiseerd door de Schiedamse Zwem Club. Hieraan doen mee behalve do organiserende vereniging de Vlaardingse Zwem Club en Surea uit Breda. De kaart verkoop is vanaf maandag aan de kassa van het Sportfondsenbad. Zondag om 7 uur 's avonds zal in de Opstandingskerk aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan in Nieuwland de tweede oecumenische kerkdienst worden gehouden, uitgaan de van de Plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken. Als liturg treedt op ds. S. G. v, d. Haagen, Evangelisch Luthers predi kant terwijl pastoor C. P. v. d. Berg van de Oud-katholieke kerk de pre dikatie houdt. Het streven van de Oecumenische Raad is er op gericht om deze oecu menische diensten, die alle in een hervormd centrum worden gehouden, zoveel mogelijk te doen leiden door niet-hervormde voorgangers en met name de prediking zoveel mogelijk door andere dan hervormde predi kanten te doen houden. De bedoeling daarvan is de gemeen teleden in aanraking te brengen met de prediking, zoals die in andere kerken geschiedt. De Oecumenische Raad is ervan overtuigd, dat kennis making met de prediking in andere kerken steeds meer tot het besef zal leiden, dat in de wezenlijke grond slagen van het christelijk geloof de verschillen, zo die er al zyn, van zo ondergeschikt belang zijn, dat die aan een intensiever samenleving der plaatselijke christenen niet in de weg behoeven en mogen staan. GEBOREN: Maarten S., z. van J..V. Guiteneau en E. Rotmans; Franc's- cus H„ z. van J. J. Kazenbroot en J. E. v. d. Bnogert; Joseph J. P., z. van C. H. Li -bergen en W. C.J.M.Bors- boom; P ert J., z. van G. J.Vlsscher en W. j. -tube; Diana J. C.. d. van J. W. C. Scheffers en. C. F. A. Wille- brand. De ambtenaar van het OM, mr. R. A. Schimmel, zei, dat hjj dr. O. toch schuldig achtte aan het ten laste ge legde en wees op het fel, dat de mo gelijkheid bestaat, dat de artsen het als een recht gaan beschouwen, dat zij overal hun wagens mogen par keren. De eis leidde dientengevolge 10.subs, vier dagen hechtenis. „Wanneer een arts zijn wagen niet kan parkeren, waar hij wil en zeer zeker wanneer het erg druk is en men ver moet zoeken naar een juiste parkeerplaats, wordt hij belemmerd in de uitoefening van zijn beroep en dit zou nare gevolgen kunnen heb ben," voerde dr. O. aan. Mr. P. B. Cos vond dit een bijzon der moeilijk geval en oordeelde dat het beste zou zijn, als de huisartsen eens zouden gaan praten met de ver keerspolitie om tot een oplossing van dit probleem te komen. Nochtans oordeelde hij dr. O. schuldig en be strafte hem met 5,- af twee dagen. Verkeersovertreders vormden weer de hoofdschotel op deze openbare zitting en de straffen, die zij tegen zich hoorden eisen waren soms lang niet mis, zoals bijvoorbeeld. J. C. S., die wel een motorrijwiel maar geen rijbewijs in zijn b ".zit had. Hij werd toen hij dit apparaat bereed, prompt bekeurd en de motor werd in beslag genomen. Op de vraag of hij thans wel in het bezit van een ry bewijs was, antwoordde S. ontkennend. In ver band daarmee eiste mr. Schimmel 100.subs, veertig dagen hechtenis, waarvan ƒ65,voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en terug- De Oranjebrug zal in de nacht van vrydag 7 maart op zaterdag 8 maart van 10.30 uur tot 6 uur of zoveel langer of korter als nodig mocht biyken zijn afgesloten voor alle verkeer, zulks wegens de uitvoering van herstelwerkzaamheden. OVERLEDEN: G. C. Berkel, 63 j.129, alhier. In verband met de komende vac cinatie tegen kinderverlamming (po liomyelitis) komt de inenting tegen diphterie, die plaat zou vinden op vrijdag 7 maart, tot nadere aankon diging te vervallen. De derde overdenking van het iy- den van Christus, onder auspiciën van de plaatseiyke Oecumenische Raad van Kerken, zal worden gehou den op vrijdag 7 maart, 's avonds om half acht door dr. L. J. Cazemier Ned. Herv. predikant, in het Wijk centrum Nieuwland, Dr. Wibautplein gave van het motorrijwiel. De uit spraak luidde 75.of dertig dagen hechtenis, waarvan 45.of achttien dagen voorwaardelijk. K. H. was op 17 december met zijn auto tegen een geparkeerde wagen, aan de Rotterdamsedyk opgereden. Mr. Schimmel vermoedde, dat H. al cohol gedronken had, anders rijdt men toch niet tegen een stilstaande auto op. De eis luidde 75.subs, dertig dagen hechtenis, terwyi mr. Cos deze overtreder voor 60.of vierentwintig dagen veroordeelde. Als men niet tijdig lubterzegels plakt komt men voor de kantonrech ter. Dat ondervond H. J. K. Het wer den ten slotte dure luisterzegels, want er kwam na nog eens 10.bij. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: De ontcmbaren. Geen avondvoorstel ling. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9.15 uur;. De straat der geverfde lippen. Apotheek: Firma Gouka. Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10-5 uur: ten toonstelling „Start". Diversen: PASSAGE-THEATER, avond. 8 uur; NCRV- VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.13 uur: SUk Stockings MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9.15 uur: Bloedig confUet Apotheek: Firma Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10-5 uur: ten toonstelling „Start". Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: HBS-ver- emglng „Onder Ons", viering elfde lustrum, opvoering van toneelstuk „Rlp van Winkle" voor ieden. IRENE. B uur: Chr. Film Actie, ver toning van „Verbroken tralies". Advertentie LM. 0E ROTTERDAMSE SCHOUWBURG J ROTTERDAMS TONEEL «rtwrdog 8, londag 9 maart, 8 uur DE BOOMGAARD Toneel,pel vqn Robert Belt. Dl NEDERLANDSCHE OPERA maandag 10 maart, 8 aar Opera ven G. Verdi Aiecheldsvoorslelllsg He Corel,en Dl HAAGSCHZ COMEDIE dinsdag 11 maart, 8 uur TOONTJE HEEFT EEN PAARD QE7EKEND 81t|vpel van Lesley Sloim lillil

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1