Jeugdgemeenteraad vergadert maandag Schiedamse h. b.s. ers zagen vlot toneel In Wim Sonneve aardige musical Interessante agenda Beeld, voor werkplaats I WILSO Gevarieerde films bij Cefa Van vrachtauto gevallen GEVONDEN OP STRAAT ■s Dalende tendens arbeidsreserve in Vlaardingen Brand in garage Wat er te doen is Het Vrije Volk feil wA\ ■Mn U"4 'M :i| Baskelballtoernooi van 'Onder Ons' TOONKUNSTCONCERT Artsen op zondag Biljartuitslagen Duitse politie komt Vlaardingen per boot bezoeken Predikbeurten Schakend Maassluis J. Steensma treedt af als voorzitter Vrouwenbond PvdA ook actief voor verkiezingen JEUGDCONCERT De grootste krant '\Vr HET VRIJE VOLK ZATERDAG 8 MAART 1958 PAGINA 5 (Van onze raadsverslaggever) De Schiedamse jeugdgemeenteraad komt maandagavond om acht uur in de raadzaal van het stadhuis in een openbare ver gadering bijeen. s In het kader van het elfde lustrum van de Schiedamse h.b.s.-ver- eniging „Onder Ons", werd vrijdag in gebouw Musis Sacrum voor de leden en hun introducees een grote feestavond gegeven. Door leden en oud-leden werd het toneelstuk „Rip van Winkle", naar de gelijk namige novelle van Washington Irving, opgevoerd. (Van onze filmredactie) Er zijn verschillende redenen om de film „Silk Stockings" te gaan zien. Wie zich „Ninotchka" van Ernst Lubitsch met Greta Garbo in de hoofdrol nog herinnert, zal in dit nieuwe produkt het oude verhaal terugvinden. Wie belangstelling heeft voor de carrière en prestaties van Wim Sonneveld, kan hem de belang rijke bijrol van een Russische componist zien spelen. En ten slotte, wie zich aangenaam wil amuseren, doet er goed aan om deze knap gemaakte en geestige film zich niet te laten ontgaan. Bloedig conflict Monopole ft.m. maandag)„Bloe dig Conflict". Het ls een van de vele op de naweeën van de Amerikaanse burgeroorlog gebaseerde films waarin oude veten tussen Noord en Zuid stof tot onnoemeiyk veel actie kunnen geven. Koningswals I kil f ROTTERDAMS TONEEL 5il 45# L 'ifiy él #i;el |l l&A tl tl V 1f| "i'Hl >-*! li I sit-fi Ml I j tl 'jirill Op de agenda staan drie voorstel len, waarvan wel de Interessantste ls die tot het instellen van een klach ten- en adviescommissie inzake de woningbouw. Deze commissie zou ais het ware een contactorgaan vormen tassen de toekomstige huurders van nog te bouwen woningen enerzijds en het bureau huisvesting en de woning, bouwcommissie anderzijds. De klachten- en adviescommissie zal de aanstaande huurders in de ge legenheid stellen om hun wensen kenbaar te maken, vervolgens de in gekomen wensen en adviezen bespre- Advertentie IM. goede HERENKLEDING KOOGSTRAAT 61 SCHIEDAM PUTSELAAN 32-^-34 ROTTERDAM Er heerste vrijdagochtend en -mid dag een goede stemming onder de leerlingen die deelnamen aan het basketballtoernooi dat gehouden werd in de gymnastiekzaal van de Schie damse h,b.s. ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de schoolver eniging. Jongens en meisjes uit alle klassen hadden een team opgesteld. Gisterochtend zijn uitsluitend de wedstrijden voor meisjes uit klasse 3, 4 en 5 gespeeld. Na soms verrassend spannende wedstrijden wist het ge combineerde team uit klasse 3a en 3b ais eerste uit de bus te komen. In totaal haalden de meisjes 8 punten; alle te spelen wedstrijden hadden zij gewonnen. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door de combinatie A4 en M3, met in totaal 6 punten. 's Middags waren de meisjes uit de eerste en tweede kias aan de beurt. De leerlingen van klasse 2a verover den de eerste plaats men een pun tental van 9, hierop volgde klasse M2, eveneens met 9 punten. Het doelge- middelde gaf de beslissing. Hierna zijn nog enige wedstrijden voor jongens gespeeld, die vandaag zijn voortgezet. De sportcommissie heeft ervoor kunnen zorgen, dat alles volgens geraamde tijd verliep. De prijzen zullen maandag aan de winnaars (-essen) worden uitgereikt. 'ken en za daarna doorgeven aan de woningbouwcommissie ter verdere bespreking met de architecten en bouwers. De woningbouwcommissile ls dan verplicht aan de klachten- en advies commissie mee te delen welke wen sen wel en welke niet verwezenlijkt kunnen worden. Na voltooiing van de woningen kunnen nog een jaar lang klachten worden ingediend by de laatstgenoemde commissie. Verder staan op de agenda een voorstel tot het heffen van een be lasting op het houden van katten en een voorstel om ie komen tot de uitvaardiging van een gemeentelijke verordening, die bepaalt dat TV- antennes slechts aan de achterzijde der huizen geplaatst mogen worden en dat, indien mogelijk, slechts één centrale antenne per biok huizen ge plaatst zal worden. Er is nog een ingekomen stuk van de heer A. M. Sunderman (j.o.v.d.), die de volgende vragen stelt: 1 Is het u bekend, dat in onze ge meente een politieverordening bestaat welke de aanwezigheid van meisjes beneden achttien jaar verbiedt in inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren na zes uur des middags? 2 Zo ja, is u dan met mij van me ning; dat bedoeld verbod tussen jon gens en meisjes beneden achttien jaar een ongelijke behandeling doet voortbestaan wat betreft hun bewe gingsvrijheid? 3 Is u met my van mening, dat bedoeld verbod als verouderd dient te worden beschouwd? 4 Is u bereid ertoe mee te werken, dat bedoeld verbod wordt afgeschaft of althans aanzieniyk wordt ver ruimd? De vergadering zal onder voorzit terschap staan van de heer H. W. Metaal (J.o.k.v.p.). Advertentie LM. DONDERDAG 13 MAART PASSAGE-THEATER - SCHIEDAM Aanvang 8 uur HET ROTTERDAMS PHUHARMONISCH ORKEST Dirigent: EDTJAKD FLIPSE Solist: HERMAN KREBBERS, viool TJit te voeren werken: Von Weber, ouverture Oberon; Brahms, vioolcon cert; Sibelius, de Zwaan van Tuonela; Richard Strauss, Till Eulenspiegel. Voor de leden en donateurs van de Sticht. Christelijke Filmactie, afde ling Schiedam,, vertoonde men gister avond in gebouw Irene de Duitse speelfilm „Verbroken Tralies" Ge- sprengte Gitter). Het programma werd geopend met de vertoning van „The Home", een film die het leven van de PalestUnse vrouw weergeeft. De rolprent toonde duideiyk dat de vrouw In Palestina weinig beïnvloed is door de moderne wereld, zij leeft nog precies eender als tweeduizend jaar geleden. Verder liet men een journaal en een komi sche film met Abbott en Costello zien. De hoofdfilm „Verbroken Tralies" wykt af van het Duits sentimentele, dat zo vaak geboden wordt. Byzonder fraai waren de prachtige natuurop namen in de Afrikaanse wildernis. De avond werd door ds. G. Brink man, de voorzitter van de Cefa, ge opend. MAASSLUIS De gemeentelijke werkplaats voor sociale werkvoorzie ning te Maassluis zal opnieuw worden verfraaid door een kunstwerk. Naast de mozaïeken, die reeds zyn aange bracht in de voorgevel, zal in het gazon achter de werkplaats in de na- byheid van de vyver aan de Talma- straat, een beeldhouwwerk worden ge plaatst. Het kunstwerk, dat uitgevoerd wordt ln natuursteen, zal In opdracht van de Stichting worden vervaardigd door de Haagse beeldhouwer L. Blom. Het beeld stelt een zittende man- nefiguur voor, die met een zekere trots een zelfvervaardigd werkstuk bekykt. Het geheel wordt plm. 1.80 m hoog en zal over enige dagen worden ont huld. De medische diensten worden dit weekeinde waargenomen door L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, telefoon 68357, J. van Buren, Buys Ballotsin gel 72—76, telefoon 69661, W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, telefoon 67590, en Van Zantbrink, Mgr. No- lensl&an 83. telefoon 62562. De dienst doende apotheek Is M. BI. H. Evers, Lange Haven 81. Cyd Charisse en Fred, Astaire spelen (niet altijd op de grondde hoofd rollen in „Silk stockings". Een hersenschudding kreeg de zeventienjarige byrjjder A. S, uit Vlaardingen die gistermorgen om half elf op de Noordvest te. Schiedam van een stilstaande vrachtauto viel. Op het dak van de auto was hy bezig met het vouwen van het dek zeil, toen hy een misstap maakte, viel, en met zun hoofd op de hard stenen rand van 'n kozijn. Hij is in het Algemeen Ziekenhuis te Vlaar dingen opgenomen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 8—12.30 uur en 26 uur: zijden darnesshawl, rood kinderjurkje, werkoverhemd. Te bevragen aan de politiepost te Ke- thel: paar grijze wollen herenbandschos- nen, i rol groen horrengaas. Te bevragen bij de vinders: donker blauwe kinderwant, M. Monster, Sfcrljen- sestraat 14; wit kinderwantje, Sneek, SpieringBhoek, flat 1380; paar groene kinderwanten, C. Goaens, Nassaulaan 15b; blauw-grijs kinderwantje, O. van Gerven, Wllhelminaplein 12; spaarzegels, Speelmeijer, Geervlietsestraat 11; slagera- mand, Huigen, Tulnlaan 32b; Klein hondje. Hordijk, Beukelsdijk 7, Rotter dam: verfkwast Herabach. Overschiese- straat 29; klnderschep, W. de Jong, Iepenlaan 35, Kothei; rode autoped, Dul- laard, Broeravest 48; grijze autoped, H. Westland, Goeman Borgesiuslaan 41 f etui met vulpotlood en vulpennen, Codee. Bcerhavelaan lib; ring met sleutels. Steenbergen, Prof. Kamerllngh Onnes- laan 09; vulpen, Admiraal. Burg. v» Haa- renlaan 1351; yulpen, Schaeffer, Van 'a-Graveeandestraat 34; r.k. kerkboek. Hoogstad, Numansdorpsestr, 10b; vloei boek, stuf en potloodslijper, P. Ham, Koordeinde 17, Kethel; geblokte shawl, A van Leeuwen, Copemlcuaatraat 3a: blauw kinderjasje, J. de Bok, Noordvest 3: paar rock and roll-kousen, M. de Bruijn, West polderstraat 13a, Ketbel; donkerblauw*» jongenspet. H. Hollerhoek, Polderweg 194, Ketbel; kinderschoentje Ir.), a. v. d Velden, Rotterdamsedijk 26Sb; jongensjasje» J. de Heer, Vondel- laan 13b; gekleurde halsdoek, Dropper, Schiedamse weg 28, Kethel; damespotte- monnaie, A. Bel, Copemicusstraat 5a; plastic portefeuille, B. Platers, Zwarte- waalsestraat 42a; portemonnale met inh., J Christen, Bakkershaven 45; dames- portemonnaie, M. Lens, Rotterdamsdijk 237d: pla3tlr kniobeursje met Inhoud. Naring, Warande 2X8; armbandje. J. ren ders, v. Ostadelaan 7; damespolshorloge, Brokerhof, VlaardingerdijK 309a; blok- ncte, H. A. v. Kappel, Popullerenlaan 24. Het stuk werd geschreven door de heren W. Noordyk, J. E. Spronk en M. J. Vlug, terwijl de regie in han den was van initiatiefnemer de heer Spronk. De vice-voorzitster van On der Ons, mejuffrouw Elly Vink, sprak een kort openingswoord. De avond werd besloten met een groot bal, met medewerking van „The Sto- ryville Swing Paraders" onder lei ding van Jan Oosterhof Mejuffrouw Vink schetste in haar openingswoord de ontwikkeling van de in 1903 opgerichte h.b.s.-vereni- ging, waarna zy allen die hun mede werking hadden gegeven tot het rea liseren van de avond, dankte. Nu is het goede gewoonte van Onder Ons om na het openingswoord de feest avonden te beginnen met het zingen van het clublied. Dit werd ook nu weer gedaan, zy het, dat het predi kaat „uit volle borst" als omschrij ving overdreven zou rijn. Het toneelstuk speelt zich af ten tyde van de Amerikaanse vrijheids oorlog. De hoofdpersoon Rip van Winkle heeft aan werken een broer tje dood en wordt door zijn vrouw Roosje telkens weer uitgefoeterd. Rip ls het echter beu en niet het minst om het feit dat hy iedere dag weer opnieuw moet kruipen onder de, zo als hy het uitdrukte, „doedelzak" van de koe. Als Rlp weer eens door zyn Roosje is uitgemaakt voor alles wat mooi en lelfjk is, verlaat hy z'n huis en gaat op jacht. In de Kaatskill- bergen valt hy van vermoeidheid ln slaap. Als Rip 20 jaar later wakker wordt (met een baard van 20 jaax) gaat hy weer terug naar de bewoonde we reld. Niemand herkent hem meer, be- DRIEBANDEN WEDSTRIJDEN POULE 1 in het clublokaal van Entre Noua C. Kuggenberg 45 27 57 4 0.473 G. Valkenstljn 35 35 57 4 0.614 POULE 2 ln het clublokaal van Rembrandt Th V Slobbe 25 25 84 6 0.297 Smit 25 25 84 3 0.297 J. G. Walda L. Drtea 25 25 105 106 0.235 0.189 POULE 4 ln het veenlglngslokaal van DKC G. Hljnekamp B. Penning J. de Grijs A. Leenderts G. WIgmani A. Weeland 22 25 25 15 18 25 25 0.372 0.423 0.342 0.205 0.284 0.368 OM DE VRIJE VOLK BEKER Een viertal Duitse politieautoriteiten brengt maandag een oek aan de Rijkspolitie te Water in Vlaardingen. Het bezoek vindt plaatin het kader van een vijfdaagse rondreis door Ne derland. ter bestudering van de werkmethoden van de Nederlandse politie te water. Dinsdagmorgen zal het gezelschap, bestaande uit Folizeidirektor H. Kirchhof, commandant van de Was- serschutzpolizel „Rheinland-Westfa- len", polizeirat Dieselmeyer, Polizei Hauptcommissar Stoll en pollzel Bei- rat Hauser, 'e Rotterdamse havens bezichtigen. Rotterdam beschikt als enige gemeente in Nederland, over een eigen rivierpolitie. De reis door Nederland wordt gemaakt in een in spectieboot van de Duitse Wasser- schutzpolizei. Llebregts B. Groen C, Brugge M. Geerllngs A. Korver N. Droppert J. v. d. Zaad® H. Boomart p. Mondt C. Vink M. v. Rijn J. Verhelje P. Gast B. Molendijk j. v. Donwen De Korte B. v. Heijnlngen v. d. Have p. v. Opstal A. Spronkers Schepe POULE 2 HVO a—OBK 90 64 100 109 80 80 80 78 45 29 50 50 2-4 27 27 40 40 28 28 130 130 45 14 130 114 45 19 90 90 35 9 90 57 36 12 70 70 46 9 60 33 46 6 60 60 32 10 45 33 31 9 POULE 3 2.37 3.70 2.00 1.95 1.04 1.78 2.88 2.53 2.50 1.59 1.52 0.71 1.87 1.03 halve zyn dochtertje Judith. Het be sef dat de revolutie ondertussen is afgelopen maakt Rip (een aanhanger van koning .George) diep bedroefd en hü voelt dat het met zyn vrijheid gedaan is. Het stuk werd met veel vaart en enthousiasme gespeeld en al dreig de het huisje van Rip en Roosje in het eerste bedrijf wel eens in te storten, al was het décor in de droomscène van Rip wat mager tjes, Onder Ons bewees dat ama teurtoneel zeer aantrekkeMjk kan zijn. "Vanavond zal de opvoering van Rip van Winkle in Musis Sacrum nog eens voor de reünisten worden gebracht. Hier zal de band van Cor de Groot medewerking verlenen aan het bal. Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. J. Gras; 5 uur dr. L. J. Cazeinler; Bethelkerk 10 uur dr. L. J. Cazemier; S uur ds. J. G. Jansen; Opstandingskerk 10 uur ds. J. G. Jansen; 7 uur past. C. P. van den Berg en ds. S. G. van der Haagen (Oecum. Dienst). Vredeskerk 9 en 20.45 uur ds. A. Hoffman; 7 uur ds. J. D. Smids. NED. PROT. BOND: 10.30 uur: ds. J B. Schouwink (gezinsdienst) OUD-KATHOLIEKE KERK: 10 U. Hoogmis. BAPTISTEN GEMEENSCHAP: 10 uur ds. J. Louw, Groningen, en 7 u. ds. H. Reiling, Rotterdam. LEGER DES HIELS: 10 uur: Heiligingsbyeenkomst en 7.30 uur Verlossingssamenkomst. JEHOVA'S GETUIGEN: 650 uur: Wachttorenstudie. MAASSLUIS Doordat de heer Schippers van de schaakvereniging .Maassluis" zyn afgebroken party won. en de heer Dekker 'gelijk speelde is de eindstand van de wedstrijd Caltex 1—Maassluis 2 ten slotte met 4gewonnen. Woensdagavond speelde Maassluis 2 tegen het sterke tweede tiental van de „Zwarte Dame". Afgebroken werd in de stand 2—2. Als het lukt deze kamp te winnen, is Maassluis 2 kam pioen in haar afdeling. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM ItedMen Administratie: 20 - Tel. 66798 Het verhaal van „Ninotchka" is m principe hetzelfde gebleven. Ook in „Silk Stockings" wordt een vrouwe lijke Russische „commissaris" met een ernstige en toch nogal komische opdracht naar Parijs gestuurd en overkomt haar wat zy nooit had ver wacht: ontdooit zy, vergeet zy de partijdiscipline, gaat zij mooie kleren kopen, wordt verliefd en wenst zy niet terug te gaan naar het strenge Moskou. Cyd Charisse toont zich een char mante en veelzijdige actrice. Z« danst uitstekend, zingt haar liedjes aardig en speelt suggestief. Het is byzonder aardig om haar gedaanteverwisseling van sfcreng-geüniformeerde' partyge- note tot liefhebbende vrouw te vel gen. Wim Sonneveld beeldt een Rus sische componist uit, die in Parijs de opdracht krijgt om filmmuziek te schrijven en nu door de politieke commissarissen uit Moskou op de vingers getikt dient te worden. HU is ondanks zijn pruik en zijn brilletje, gemakkelijk te her kennen, al was het alleen maar aan rijn gewoonte om de mond charmant te openen en eigenaar dige bewegingen met zijn schouders te maken. Het is voor ons nationale eergevoel aangenaam om hem zijn rol vermakelijk te zien spelen. „Silk Stockings" is een aardige mu sical. De nu niet bepaald rake satire op Ruslands party-discipline ls aan gevuld met wat satire op de Ameri kaanse film. Janis Palge speelt de grappige rol van een filmster, die een kruising geacht kan worden van Esther Williams en Marilyn Monroe. Cole Porter heeft de pakkende mu ziek voor de film gemaakt. De cho- (Van een onzer verslaggevers) Nog iets gunstiger dan landelijk het geval is ligt het werklozenpro- bleem van vandaag in Vlaardingen. De maand februari had voor het ra yon Vlaardingen een dalende ten dens. Ook het aanbod daalde. De ar beidsreserve daalde van 150 in januari dit jaar tot 97 eind februari. Vorig jaar bedroegen deze aantallen res pectievelijk 38 en 30. Maassluis had eind januari 15 ingeschrevenen en eind februari 12 ingeschrevenen. De bemiddeling van gerepatrieer- den heeft in Vlaardingen nagenoeg geen moeihjkheden opgeleverd. Van de 14 tot 15 werkzoekende gerepatri- eerden staan er nu nog vier inge schreven. De rest ls ln hef Vlaardingse 'ar beidsproces opgenomen. Het Waren over het algemeen jonge mensen. De voornaamste mutaties komen in het rayon Vlaardingen in de bouwnijverheid voor. Het aanbod daalde in deze sector van 29 op eind januari tot 7 op eind februari. Als gevolg van nieuw begonnen projec ten. In de sector van de metaalnyver- heid zakte het aanbod van 22 tot 18 en bü de visserij-sector stonden eind februari nog zes arbeidskrachten in geschreven. In totaal in Vlaardingen dus een dalende tendens, evenals in Hoek van Holland en Maassluis. 130 130 34 16 382 130 58 34 8 1.70 90 90 66 6 137 90 74 66 5 1,13 50 45 25 11 1.84 50 50 25 7 2.00 60 60 37 T 1.62 luifel beker serie Entre Nous p. ds Brinker A. v. Rijnderhof H. Hardingsveld M, QuanJel J. Heinsbrosk F. Fraerbta W. Koens H. d» Groot POULE 3 ■DKC 130 109 150 150 90 90 90 71 70 70 60 28 50 50 50 29 c 62 33 14 3.30 4.54 1.84 1.47 1.46 0.58 109 0.63 Na twee jaar de voorzittershamer van de afdeling Vlaardingen van Hu- manitas, de vereniging voor Maat schappelijk werk op Humanistische grondslag te hebben gehanteerd, is de heer J. Steensma donderdag tij dens de jaarvergadering van de ver eniging in het Volksgebouw ais voor zitter afgetreden. De heer Steensma werd opgevolgd door de heer M. A. Hak, Kozenlaan 117, die tot gister avond secretaris van de afdeling was. Tot secretaresse werd mevr. R. Schippers-Bartols, die tot voor de jaarvergadering 2e secretaresse was, gekozen. Haar adres is Van Boisot- straat 39. Als penningmeesteresse bleef mevrouw M. Spronk-Bouter ge handhaafd. De jaarvergadering van Humanitas heeft dit jaar twee avon den. in beslag genomen. Nieuwe plan nen en mogeiykheden werden uit voerlg onder de loep genomen. GOUDA. De 26-jarige motorrijder H. W. Kok uit Stolwijk heeft gistermor gen omstreeks 12 uur de kracht van zijn voertuig .wél overschat. In een stevig gangetje verliet hij de stad langs de Fluweleningel. B|j de oprit, een moeilijk verkeers punt overigens, verleende hij geen voorrang aan een tegemoetkomen de auto. Met een harde klap vlo gen de voertuigen tegen elkaar op, waarby de motorrijder niet ernstig werd gewond. Na in het Van Iter- sonziekenhuls behandeld te z|jn, kon hij naar huis gaan. Maar zyn motorfiets was aan de voorzijde totaal vernield. Dc scha de aan de auto beperkte zich tot een gebroken ruit en wat deuken. Een acetyleenfles raakte gister morgen om half tien in brand in de garage van de vervoersonderneming Interlokaal aan da Havenstraat 5 te Schiedam. Een kwartier tevoren had de monteur N. J. v. d. G. de fles ge bruikt. Toen hy zag dat de fles brandde, probeerde hy nog de afslui ter dicht te draaien, waarby hy zijn handen verwondde. Dc brandweer bluste het vuur met een nevelspuit. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt wegens lassen in een garage. Dinsdagmiddag gaat de Schiedamse Vrouwenbond van de PvdA in samen werking met de PvdA-vrouwen uit Vlaardingen een co'portagetocht hou den met „Vry Vrouwen", Deze col portage staat ln het teken van de komende verkiezingen voor de Pro vinciale Staten. Alle dames partyge noten worden om twee uur op het Rubensplein verwacht. MAASSLUIS Donderdagmorgen trokken de leerlingen van de ulo en hoogste klassen van het lager onder- wys, vergezeld van het onderwijzend personeel, naar de Immanuelkerk te Maassluis, om getuigen te zyn van het derde jeugdconcert. Ook van officiële zijde toonde men belangstelling. Om. was aanwezig de heer P. v. d. Snoek, wethouder van onderwys, en enige raadsleden, zy werden welkom geheten door de or ganist en initiatiefnemer van de con certen, de heer Koos Bons. Na eerst een toelichting gegeven te hebben op de te spelen, composities, gaf de heer Bons de violist Henk Smit de gelegenheid om iets over de viool te vertellen. Op duideiyke wyze kweet de violist zich van. zijn taak, waardoor de leer lingen niet alleen kennis maakten met het instrument, doch ook bijge bracht werden hoe een toon Ontstaat, Daarna speelden de heren een sonate van Vivaldi waar Intens naar werd geluisterd. De heer Bons speelde enige orgel- soli. De Marche Trlomphale van Jan Nieland sprak wel het beste tot de fantasie van de jeugdige bezoekers. Van d® Schiedamse Gemeenschap ontvingen we de volgende gegevens over het tijdvak van 10 tot en met 16 maart. 10 maart: Raadzaal Stadhuis, 20 0O uur, Politiek Jongeren Contact: Jeugclge- meenteragd; Irene, 20.00 uur. Wljk- gemeente Tl: FUm „Het grote geheim"- Toonkunstgebouw, 20.00 uur, Schled Toonkunst Muziekschool: „Bartok". 11 maart: Chr. Soc. Belangen, 19,45 uur, Ned. Fed. Raad. V.N.N. en Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenenjaar lijkse Ledenvergadering; Musis Sa crum. 200.00 uur. Karei Doorman: Toneel; Stedelijk Museum, 20.15 uur, Opening van de Expositie van Werken van aerrlt Benner. 12 maartMusis Sacrum, 20 00 uur, WU- ton-FlJenoord O. en A,. Mutua Amlcl- tla brengt „Meeuwen boven Sorrento"; Irene, 20.00 uur, Kon. WUhelmlna- sehooiOudercontactavond, 13 maart: Passage-theater, 20.00 uur, Toonkunst: Concert, solist: Herman Krebbers, viool. Musis Sacrum. 20 09 uur, Wllton-Feljenoord O. en A.: Mutua Amlcitla brengt. „Meeuwen boven Sorrento": Opstandingskerk. 20 00 uur, Comité „Schiedam voor Christus" (ta l.p. v. 6 maart); Wijkcentrum. 20 15 uur„ Alg. Fotokring Schiedam: Viering 8-jarig bestaau. 14 maart: Stedelijk Museum. 20 00 uur Ontmoetingen met Kunst- „Het nieu we beelden". Arcade. 20.09 uur. Comi té Katholiek Schiedam: „Wat ls nu eigenlijk de Bijbel?" door prol. J. van Dodewaard. 15 maart; Irene, 14.30 uur, „De Dllet- tantjes": „Ben jongetje vermist": Irene, 20.00 uur, CJMV Wijk IV; Mu ds Sacrum. 20.00 uur, Ontspannings ver. „Vegla": Toneel: „De Heksen ketel". Vanaf u maart dagelijks. Stedelijk Mu seum van 10-J7 uur, 's zondags van 14-17 uur: Expositie Btart" en Expo sitie werken van Gerrit Benner. reografieën zyn soms opvallend goed. (Passage) Bloedig Conflict zit echter verre van logisch in elkaar. Het werd een Wat opgeschroefd, gigantisch kleurenpro- dukt. Anne Baxter als het voormalige saloonmeisje dat met een ex-kapitein van de zuideiyken trouwt, is er het best in. op dreef. Als de mets vermoedende kapitein (Charlton Hestoni door vijanden op slinkse wyze wordt ingelicht over het verleden van zyn vróuw, heb je de poppen aan het dansen in en om de boerderij in Texas, waar het conflict zich ontlaadt. Een eén-armige broer van de kapi tein veroorzaakt de nodige last en wordt dankbaar gebruikt om enige spannende scènes te creëren. Boven de doorsnee-western komt de film echter niet uit. Een kostelijke rol vervult weer Gilbert Roland als de onverstoor bare en alles regelende Mexicaan Inocencio. Monopole (dinsdag tin. don derdag): „Köningswalzer", een film, die ons doet geloven in een wereldje, waarin de romantiek hoogtij viert. Een eenvoudig liefdesgeschledenisje speelt zich af in een omgeving waar in de koning goedhartig is en zgn. revolutionairen hun heldendaden be perken tot het drinken van bier. De soldaten dienen slechts tot de cor en de officieren dragen glanzen de uniformen. Dezen walsen en flir ten mèt knappe vrouwen en alles komt terecht. Dat zou in een dergeiyk wereldje ook niet anders kunnen. De vrolykheid wordt nóg verhoogd door leuke Weense melodietjes. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en. 9.15 uur: Silk Stockings. MONOPOLE-THEATER, 2 ea 4 uur; Kindermatinee; 7 en 9.15 uur: Bloedig conflict. Apotheek: Firma Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10-5 uur: ten toonstelling „Start". Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: HBS-ver- entging „Onder Ons", viering elfde lustrum, opvoering van het toneel stuk „Rlp van Winkle" voor reü nisten. IRENE. 8 uur; Chr. Film Actie, ver toning van „Verbroken tralies". ZAAL OPSTANDINGSKERK, 7.45 uur: CJVF Martha en CJMV Wester- kwartier, avond voor oud-leden. ZONDAG Bioseopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: Slik Stockings. MONOPOLE-THEATER. 3. 5, 7 en 9.15 uur: Bloedig Conflict. Apotheek: M. M. H. Evers, Lange Haven 8li Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 12-5 uur: ten toonstelling „Start". MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. '2 en 8.15 uur: Slik Stockings MONOPOLE-THEATER. 2, 7 an 9.15 uur: Bloedig conflict Apotheek: M. M. H. Evers, Lange Haven 81, Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10-5 uur: ten toonstelling „Start". Diversen: STADHUIS, 8 uur: openbare verga dering Jeugdgemeenteraad. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Verraad ln Korea, zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 ea 9.30 uur (14 jr). CAPITOL: Quo Vadls, zaterdag en zondag 1.30, 4,45 en 8.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Klop maar op 'n deur. zaterdag 4. 7 en 9.15 uur, zondag 2. 4.30, 7 en 9.13 uur <18 jr}. CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): Peyton Place, dorp der zonde, zaterdag 9, 11.30, 2, 5 en 8 uur. zondag 1, 3.45, 6.30 en 9.15 uur <18 Jr). Zon dagmorgen 11 uur: In de rimboe van Australië (a.l.) COLOSSEUM: Pepote. het kind van de straat, zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4,30. 7 en 0.15 uur HARMONIE: 'Het licht aan de over kant. zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2 4 30, 7 en 15 uur (12 Jr), LUMIÉRE: Jenny, zaterdag en zon dag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Gejaagd door de wind. zaterdag en zondag 1.30 en 7.30 uur (14 jr). LUXOR: Vier dolle dagen, zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9130 uur (al.). METRO: De koningin van het nacht leven, zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur, zondag 2. 4.30. 7 en 9 15 uur (18 Jr). PRINSES; De wenteltrap, za-erdag en zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (13 Jr). Zondagmorgen 11 uur De man die nooit bestond (14 Jr). REX: De charge aan de Rode Rivier, zaterdag 4. 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: Nina, zaterdag 2. 7 en 9.30 uur, zondag 2, 4.30. 7 en 9 30 uur (14 Jr>. Zondagmorgen 11 uur: Ma dame Butterfly (ai.). TRALIA: Stsai. keizerin en moeder, zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (a.L). 't VENSTER: The smallest show on earth, zaterdag 2. 7 en 9.15 uur, zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (a.l.). VICTORIA- De koningin van het nachtleven, zaterdag en zondag 7 en 9.30 uur (18 Jr.). Zondag 2 en 4.30 uur: De branie van Dakota (a.I.J. Advertentie LM. Of: ROTTERDAMSE SCH0UW8JJRG I -i ROTTERDAMS TONEEL 9 kW I heden- en morgenavond, 8 our DE BOOMGAARD Toneelapei van Robert Boh. DE NEPERUWPSCHE OPEPA maandag 10 maart, 8 «ar 0TELL0 Opera van G. Verdi. Aiecbeid Fi« Corel urn DE HAAGSCHE COMIDEf ölosdag 11 maart, 8 uur TOONTJE HEEFT EEK PAARD 6ETEKEM0 Blijspel van Lesley Storm. woerwdag 12 maart, 8 nr W B0E0E REIS Blifip+l van Jaeguee De val. Me 1 'S v'*-5 ?- ,^£i£ (I 'SV-ii -j,®! it&. '-é r"

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1