in Haarlem gesloten - drie arrestaties H 89 In de put Oliepomp voortijdig in we drink Aanklacht overwogen tegen Haags dagblad Chroesjtsjow springt, kust en kijkt 'Littekenvrijwillig terug in de cel om nieuw proces te krijgen CPN ontstemd over Verraad' r-m yoeroek Soreeuivenpraat Klachten over verzorging Bleke Winston weer thuis Vlaggetjesdag op 17 mei De brand op de 4Skaubryn' ES? Puzzelmaker 'neemt' het niet Bus rijdt over man - chauffeur merkt niets Haven verkeer te Amsterdam in januari geringer KWIKZILVER GESTOLEN Zie het meesterschap!11 en KIRAS Tapijten WYER5 Hijskraan stort neer; 1 gewonde 0fp2,C felatrt&i' EMS Kamerlid vraagt spoed van college Weer bankbiljetten gevonden in Utrecht Geen omzetbelasting voor buitenlanders in Frankrijk 0fi/ze k/attfep HET VRUE VOLK VRIJDAG 4 APRIL 1958 PAGINA 3 s«l&3 A t/Oirt, 1 xtdii aiutêïd. ppo^ BM SS We hebben in Rot terdam niet veel oude bomen meer en dat is jammer vooral ook voor de vogels. Er worden duizenden jonge boompjes aan geplant, maar die geven de eerste ja ren nog weinig of geen nestelgelegcn- heid. Als er ergens nog oude bomen staan, zoals aan de Noord singel, kun Je er nes ten verwachten. In de buurt van het gerechtsgebouw weet ik er drie. Een houtduif broedt er in een kastanjeboom. Ze zit plat op het slordige takkenvloertje; kop en staart steken over de rand. Een paar zwarte kraaien zijn in een an dere kastanje met de nestbouw bezig Deze slimme en schuwe vogels neste len bij voorkeur in heel hoge bomen op rustige plaatsen. Aan de Noord singel hebben ze met een tamelijk lage plek genoegen genomen. Even voorbij het gerechtsgebouw zag Ik in de kruin van een forse plataan 20 waar een reigersnest. Ik kon het eerst nauwelijks geloven, om dat die blauwe reigers in kolonies nestelen. Eén afzonderlijk nest, ver van andere broedplaatsen, had ik nog nooit gezien. Maar er kwam een rei ger aanvliegen, die met geklapwiek en uitgestrekte poten boven in de plataan landde en op het nest ging staan. En al die witte vlekken op de straat onder het nest logen er ook niet om. Zou dit het begin van een kleine kolonie zijn? Of een voorbeeld van afwijkend gedrag in de reigerwereld? Hoe dan ook, ik hoop, dat dit ene nest niet uit de boom wordt gestoten, zo als het met de nesten van die mooie blauwe reigers maar al te vaak ge beurt. De zivalmven. zijn terug Laten we nog maar even bij de vogels blijven, 't Is immers lente, al 2ou je dat aan de temperatuur niet zeggen. Heer Mullaert uit de Borge- siusstraat meldt, dat woensdag drie zwaluwen op hun nestplaats onder het dak van het clubgebouw van de voïfcstuindersvereniging ,Tuinderslust zijn gearriveerd- Op de zolder huizen daar elk jaar drie zwaluwenfamilies. Dat is nog eens een aardig bericht. Er blijkt uit, hoe trouw die zwaluwen zijn. Ze brengen de winter in de in- sektenrijke Afrikaanse oerwouden door, maar elk voorjaar vinden ze de weg terug naar het clubhuis van „Tuinderslust". Een ding zou ik nog graag willen weten. Zijn het huiszwaluwen of boe renzwaluwen? De huiszwaluw heeft een witte stuit. Kop, rug, vleugels en staart zijn blauwzwart, de onderkant is helderwit. De boerenzwaluw heeft een veel langere vorkstaart dan de huiszwaluw en als duidelijk kenmerk voorts een roodbruin voorhoofd en een roodbruine keel. Tor telt jes Nog meer vogels. Het bejaarde echtpaar met het eenzame tortel duifje bericht met blijdschap, dat hun verzoek om een torteldoffer niet zon der resultaat is gebleven. Een vrien delijke lezer heeft een doffertje af gestaan. dat op het eerste gezicht verliefd op het tortelt je is geworden. En die liefde werd beantwoord. Het gelukkige riuivepaartje koert en tor telt er lustig op los. Vervelend Weer een klacht over die aantrek kelijke rebus („voor weinig geld ber gen prijzen") ten bate van een tehuis in Brabant. Heer C. van B. In Rot terdam deed eraan mee en sloot over eenkomstig de voorwaarden extra postzegels in voor de trekkingslijst. Die lijst is hem niet toegezonden, hoewel de trekking op 20 februari zou plaatsvinden. Dat zijn vervelende dingen. Andere inzamelingen voor een goed doel kun nen er door worden geschaad. Deze rebus is goedgekeurd bij besluit van de minister van Justitie. Dan moet het publiek erop kunnen vertrouwen, dat de voorwaarden worden nage leefd. Pieter verwijst naar het antwoord, dat hij een vorige teleurgestelde in zender gaf: als het antwoord te lang uitblijft en het tehuis geen redelijke verklaring kan of wil geven, is het uw goed recht, u tot de politie ter plaatse te wenden. Rommel op straat Woensdagmorgen stond op het balkon van lijn 16 een heer zijn och tendpost te lezen. Er waren veel drukwerkjes by. Hij keek *n foldertje in en liet het wegwaaien. Hij blader de even in een tijdschriftje en gooide het op straat. Een dame keek hem verwijtend aan. Meneer las vluchtig een ander foldertje, maakte er een prop van en stak die in zijn zak. Bij het Hofplein stapte de dame uit. De heer wachtte nog even. haalde de prop papier uit zijn zak en smeet hem naar buiten. En dan maar kla gen dat er in Rotterdam zoveel rom mel op straat ligt. AANBOD Met veel plezier hebben wij vandaag de volgende aanbiedingen genoteerd: een tweepersoons veren bed (bestemd) 'van V«". van de Prins MauritssLngel, een tweepersoons spiraal van Van de S. van de Merellaan te VlaardlnRen. een klnder- ledlkaiit. van M. uit de Buitenhofstraat, een divan (bestemd) van W. van de Wolphaercsbocht en twee fauteuils (be stemd) van Van de H. uit de Passerel- straat. Vijf stoelen en eeö tafel (alles bestemd) hebben wij opgeschreven, van B. uit de Oleanderstraat, een kachel (bestemd) en een citer voor een zieke van F. uit de Joubertstraat. een fornuis (bestemd) van N. van de Wijdehof, een kinderwagen van B. uit de Wapenstraat «1 een box (bestemd) van H. uit De La. Reystraat. Punten voor Bertje heb ben wij ontvangen an D. uit de Span- jaardstraat, A. uit de Bubroekstraat. Van B. van de Dorpsweg, B. uit de Herklngenstrant, K, van de Prulmendljk te Hendrik fdo Ambacht en K. uit de Wandeloordstraat. De spreetiwcnpoc werd verrykt met guldens van H. uit de Boot straat te Oud Beijerland, Van de B. uit de Justus van Effenstruat. K. van de Carnlsselaan en H. uit de Van Waer- schutstraat. Alle aanbieders hartelijk dank. VERLIES Mevr. De Jong, Joost van Geelstraat 22a, mlatc op 30 april bij de bushalte 44 in de Burg. Metoeszlaan 'n zwarte nappa handschoen (rechter). De heer A. van Diik. Dirk Smitsstraat 24b, ls op 26 maart zijn bril met donker montuur kwijtgeraakt. Het gebeurde tussen huis en het stemlokaal aan de Rotte. VONDST Si) de fam. Boeren. Rletvlnkstraat. 26, berust een op dinsdag int de Benthulzer- gtraat gevonden kindersjaaltje. J> heer P. TT)!, Graaf Jan van Nos- saustraat 5b, heeft dinsdag op de West Kruiskade een gebreide grijze heren- bandschoen opgeraapt. Mevr van Oorschot, Van Speykstraat 73, heeft op j april In de omgeving van de Nieuwe Binnenweg een zwarte dameah&nd - schoon gevonden. Een. rechter nappa heren handschoen vond de heer De Neef, Van Heusdestraat 45. In de Snoekstraat. PIBTXR SPREEW Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) De Haarlemse recherche heeft donderdagmiddag een 45- Jarige expI.oitan.te van eer, particulier verpleeghuis voor bejaar den gearresteerd. De reden van haar arrestatie is nog niet he kend. '•••- In de woning van de gearresteerde vrouw heeft de recherche gezocht naar verdovende middelen en sieraden. --"V-r Enkele dagen geleden zijn twee verzorgsters die in het tehuis had den gewerkt, aangehouden. Zij wor den ervan verdacht verpleegden te hebben bestolen. De twee vrouwen zijn door de officier van Justitie ge hoord, In het tehuis waren ongeveer veer tig bejaarden ondergebracht. Een groot deal van hen is hulpbehoevend. Tegen de houdster van de inrich ting was onlangs proces-verbaal op gemaakt, Zij exploiteerde het tehuis zonder hiervoor een gemeentelijke vergunning te hebben. Sinds enkeie weken is in Haarlem een dergelijke vergunning vereist, od grond van de in werking getreden verordening op de rust- en verpleeg huizen. Verwijderd De arrestatie van de exploitante gebeurde even nadat de Gemeente lijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst elf bejaarden uit het tehuis had verwijderd. Een deel van deze verpleegden, ver bleef in de inrichting op kosten van de gemeente. Het gemeentebestuur had vrijwel op staande voet de ver binding met de rusthuisexploftante verbroken. Het deed dit op grond van ambte lijke rapporten en inlichtingen. Er waren ernstige klachten over de me dische en hygiënische verzorging binnengekomen. Bovendien werkte de exploitant*: met personeel dat geen verpleegbevoegdheden beaat. Op eigen verzoek Toen donderdagmiddag de zieken auto's van de gemeente arriveerden, speelden zich enkele dramatische to nelen af. Vele bejaarden waren geheel van atreek. Zij konden niet bevatten wat er aan de hand was, huilden en ge droegen zich zeer onrustig. Een hunner, een 87-jarige vrouw, sloeg zelfs op de vlucht toen men haar naar een van de auto's wilde brengen. Enkele particuliere patiënten gaven desgevraagd de wens te kentjen, het tehuis te willen verlaten. Zij zijn, Advertentie X.M. Blouses, blouses en nog eens blouses, in alle mogelij'ke varlatle's schrijven de mode bladen voor...... óók voor onze klanten. 'n Financieel probleem voor U? Helemaal niet! Want wij kochten de hele fabrieksvoorraad van de „Valenti" damesblouse fabriekalles wat er lag. Originele Valentl dames blouses, gemaakt van de bekende kreukherstellende „Sanfor" popeline. Valenti blouses waarvan de normale prijs 11.95 is, kochten wij, door elkaar-omdat de kleur- series niet meer compleet zijn - voor nog geen vijf gulden. Nu koopt U deze Valenti poplin damèsblouses, die open en gesioten gedragen kunnen worden In wit, cognac, bleu, groen, RAF, cerise enz., in de maten 36 e/m Ub 4 LONDEN (Reuter, AP). Sir Win ston Churchill, die in Zuid-Frankrijk een longontsteking en pleuris heeft overwonnen, ls gisteren gezond en wel, maar dik ingepakt tegen de frisse wind, teruggekeerd in Londen. Hi} was volgens het ene bericht "bleekjes, maar niettemin opgewekt' terwijl het andere bericht zegt, dat hij 'bleek en zonder glimlach' uit het vliegtuig op zijn auto toeliep. In ieder geval liep hij. ofschoon langzaam, met vaste schreden en hij werd door honderden toegejuicht. evenals de verpleegden van de ge meente, weggehaald. De elf bejaarden zijn ondergebracht in een dependance van het St. Elisa beths Gasthuis. De andere gemeenten in Kenne- merlanö, op wier kosten in het te huis patiënten zijn ondergebracht, zijn door B. en W. van Haarlem op de hoogte gebracht. Tegen een ander particulier ver pleeghuis zou eveneens een onder zoek zijn ingesteld op verzoek van het Haarlemse gemeentebestuur. Na uitvoerige besprekingen heeft het bestuur van het Produktsehap voor Vis en Visprodukten besloten dit jaar de vlaggetjesdag op 17 mei te houden. Die dag zal de helft van de drijf netschepen van de haringvloot mogen uitvaren met zestig netten elk. om de jacht op nieuwe haring te openen. Het is nog niet zeker of de vloot 's morgens of 's middags zee zal kie- z-en. Achtenveertig uur later volgt dan de tweede helft van de "naringloggers met drijfnetten, eik voorzien van honderd netten en de "ra ai en-loot om het geluk op de Hollandse nieu we te beproeven. Gedurende tien dagen voor vlagge tjesdag zal een kaafcverboü g-elden voor de schepen, alsmede een verbod om verse haring aan de wal te zou ten, Dit om misbruik bij het verko pen van zogenaamde nieuwe haring vóór 19 mei tegen te gaan. 4* Drink dan een (lesje vloeibaar optimisme. RiVELLA, de alcoholvrije drank, die het leven kleur en (leur geeft. Verfrissend en opwekkend, pittig en toch zacht. Een ideale alcoholvrije tafeidrank. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuurproduct uit melk! Sprankelend goudgeel! ADEN (Reuter) Het Italiaanse passagiersschip „Roma" is don derdagavond met de bijna 1300 opvarenden van het door brand ge teisterde Noorse emigrantenschip „Ekaubryn" te Aden aangekomen, teisterde Noorse emigrantenschip „Skaubryn" te Aden aangeokmen. geluk is geweest, dat iedereen het brandende schip heeft kunnen verlaten. Toen maandagavond de brand in de machinekamer uitbrak, waren al leen de kinderen reeds naar bed. Zij werden in nachtkleding gered. Er wa ren vrouwen in cocktailjurken, die zelfs geen zakdoek of kam b(j zich hadden. Zes gewonden werden te Aden aan land gebracht. Van geen van hen is de toestand ernstig. De Nederlandse hofmeester W. Stinke uit Apeldoorn was een van de laatsten die het brandende schip heeft verlaten. Zijn ogen bleken door de rook te zijn aangetast, nadat hij twee kinderen, uit hun hut had hel pen redden. De kapitein van de „Skaubryn", •Faeste, heeft meegedeeld, dat de brand is onlstaan door een misver stand bij het vervangen van enkele onderdelen van een dieselmotor. Iemand van het personeel van de machinekamer steide voortijdig een oliepomp in werking, waardoor de- olie over de gloeiende delen van de motor stroomde en in brand geraak te. Door de grote hitte kon men da delijk het schakelbord niet meer be reiken, zodat men de toevoer van de olie niet meer kon stoppen. Ontploffingen Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven (Van een -jnzer verslaggevers) 7 - Dr.F. C. Dominicus, de puzzelmedewerker van De Telegraaf', over weegt een aanklacht in te dienen tegen liet dagblad Het Binnenhof wegens aantasting van eer en goede naam en „foutieve bericht geving", Dit blad heeft, een. dag voor dat de Haagse politie op een persconferentie bijzonderheden over de puzzelaffaire meedeelde, reeds een uitvoerig verhaal aan de geschiedenis gewijd. Naar dr. Dominicus ons vertelde heeft hen voor deze aanklacht con tact opgenomen met de Haagse ad vocaat mr. J. M. v. tl. Flier jr. „Ik. had Het Binnenhof gewaarschuwd", zei dr. Dominicus, „het bewuste ar tikel is mij eerst voorgelegd en toen heb ik aangekondigd, dat ik. maat regelen zou nemen als het gepubli ceerd zou worden." Overigens zal de aanklacht wel niet voor eind april worden inge diend, want eerst gaat dr. Dominicus vanavond met vakantie, naar Oos tenrijk. De Haagse recherche heeft er geen bezwaar tegen, dat hij tot de twintigste afwezig is voor het be oefenen van de bergsport. Mr. Van der Flier en de raadsman van De Telegraaf, mr. Wijckerveld Bisdom, zullen waarschijnlijk: de ge arresteerde zoon van de puzzelont werper, mr. D„ die ambtenaar is op het" Departement van Economische Zaken, ook bijstaan, wanneer het tot een rechtszaak mocht komen, Dr. Do minicus bestrijdt verder de juistheid van de mededeling op de politie- perseonferentie. dat de beide betrok ken puzzels acht vragen van zijn hand hadden vervat. „Het waren er maar .zeven", zei hij. Drie waren er Het Tweede Kamerlid Maenen heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd waarom het College van Rijksbemiddelaars het oordeel over de loon- en salarisrege lingen van. het spoorwegpersoneel nog niet ter kennis van de minister heeft gebracht. De heer Maenen heeft de minister gevraagd of hij bereid is bij het Col lege van Rij ksb emi ddelaa rs aan te dringen op meer spoed bij de behan deling. van de puzzelredacteur en voor een daarvan vond mijn zoon ook meteen het goede antwoord. Dat maakt toch wel erüg verschil. De vragen die ik inzond, waren vaak zo moeilijk, dat ik er zelf, wanneer ze maanden later werden geplaatst, soms niet eens de goede oplossing voor geweten zou hebben, laat staan mjjn zoon," ver klaarde hij nog. Zijn vakantie is ook een gevolg van het feit, dat dr, Dominicus wat- is overwerkt en last heeft van een lichte evenwichtsstoornis. Na twee of drie uur stond het ge hele schip van voorsteven tot achter steven in brand, aldus Faeste. Toen de kapitein zijn laatste ronde over het schip maakte om te kijken of er geen mensen meer aan boord waren, deden zich twee ontploffingen voor, (Van een onzer verslaggevers) Donderdagmorgen om Kwart voor acht is in Utrecht een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij de 29-jarige ambtenaar van de NS G. K. Stuut het leven verloor. 0e heer Stuut werd door een bus van 'De Twee Provinciën' aange reden. Hij kreeg een der achterwie len over zich heen en was op slag dood. De chauffeur had niets gemerkt en reed door. Hij moest door een hem achterop rijdende scooterberlj- der o» de hoogte worden gesteld. (Van een onzer verslaggevers) Twee jongetjes van negen en tien jaar hebben woensdagmiddag op een terrein nabij de Koppestokstraat te Utrecht een geldbedrag van totaal ongeveer honderd gulden gevonden. De biljetten verkeerden nog in goede staat.Het bedrag is aan de politie ter hand gesteld. In de Domstad schijnt men overi gens niet al te veel waarde aan het slijk der aarde te hechten. Enige tijd geleden werd op de Amsterdamse- straatweg een pakje met ruim ƒ3100 gevonden. De verliezer ls tot nu toe nog steeds niet komen opdagen. Men vermoedt, dat het laatstge noemde bedrag van diefstal afkom stig ls. BOEDAPEST (Reuter, AP). Premier Chroesjtsjow van de Sowjet- Unie heeft gisteren, met een vermoeid en ernstig gezicht, een krans gelegd bij het Russische oorlogsgedenkteken in Boedapest. Slechts enkele ogenblikken keek hij opgewekt. Eerst bracht hij de menigjjf aan het lachen door over een bloembed te springen, later glim lachte hij zelfs, toen hem baby's werden voorgehouden, die hij kuste. Amerikaanse diplomaten sloegen met toneelkijkers de plechtigheid gade. De Amerikaanse ambassade staat tegenover het Russische ge denkteken. Van kardinaal Mindszenty, die sinds het onderdrukken van de Hon gaarse opstand in. de ambassade ver blijft, was niets te zien. Gisteren is generaal Serow, het hoofd van de staatsveiligheid der Sovjet-Uïiie, voor het eerst in Boeda pest gezien. Hij stond in de buurt van Chroesjtsjow, toen -deze zijn krans neerlegde. Zijn naam komt niet voor op de lijst van de officiële Russische delegatie. Ook de Russische eerste plaatsver vangende minister van Defensie, maarschalk Gretsjko, die evenmin 'op deze lijst staat, is intussen in Boeda pest aangekomen. Tijdens een redevoering in de opera san Boedapest heeft Chroesjtsjow Amerika er van beschuldigd, dat dit- land een topconferentie tussen oost en west wil uitstellen door tel kens opnieuw de vraagstukken van Oost-Europa en de verdeling van Duitsland aan de orde te stellen. (Van onze Londense "correspondent) 'Ik ben Parsons,' zei gisteren een lange man, nadat hij had aangebeld bij de poort van de gevangenis Wormwood Scrubs in Londen, 'Ik kom mij weer melden.' Hij werd teruggeleid naar de cel, waaruit hij negentien dagen geleden ontsnapt was. Het was voor het eerst, dat een ontsnapte gevangene vrijwillig te rugkeerde. Het is bijna onbegrijpelijk, dat Parsons zo lang op .vrije voeten is zeweest. hoewel hij ongetwijfeld de meest gezochte man in Groot-Brit- tannië was.. 'Searfaee'. zo is zijn bijnaam 'Litteken' I, was in december 1956 veroordeeld lot zeven jaar gevange- nbtttr&f. omdat hij zou hebben deed- het eerst uitgebroken. Zijn vrienden hadden toen een touw over de ge vangenismuur gegooid en hadden hem buiten met*een auto opgewacht Precies 31 dagen later werd hij mei 2i.in vrouw in een woonwagenkamp gevonden genomen aan een overval op een bankbode, waarbij 120.000 gulden werd buitgemaakt. Ten minste drie mannen moetetL aan deze overval hebben deelgenb-, te gaan haar de gevangenis Par- men. maar allc-en Parsons werd gé- j sons nam een taxi. stapte 300 meter arresteert! cn veroordeeld. Hij heeftvoor de gevangenispoort uit. liep Nieuwe bewijzen Woensdag belde Parsons een Ar beidersafgevaardigde, Millis. op. aan wie hij vertelde, dat hij weer was uitgebroken om gedaan te krij gen dat zijn uroces opnieuw zou worden gevoerd. Hij beweert, dat hij nieuwe bewijzen van zijn onschuld kan overleggen. Meilis heeft dit nieuwe materiaal gecontroleerd en is overtuigd van Parsons* onschuld. Hij stelde zich in verbinding met de minister van Binnenlandse Zaken, Butler, die hem beloofde dat er een nieuw onderzoek zou worden ingesteld. Onder deze omstandigheden gaf .vlellis aan Parsonsde raad terug waarna hij zich via een totiw in een reddingsloep heeft laten zakken. De passagiers, die in de boten wa ren gegaan, werden aan boord geno men van de „City of Sydney", die de „Skaubryn" juist was gepasseerd toen de brand uitbrak en zijn later door de „Rome" overgenomen. De passagiers van de „Skaubryn" zullen met het Nederlandse passa giersschip „Johan van Oldenbarne- velt" (19.921 ton) en het onder Britse vlag varende passagiersschip „Orsa- vo" (28.790 ton) naar Australië wor den overgebracht. De „Johan van Oldenbarnevelt" vertrekt volgende week vrijdag uit Aden, de „Orsova" a.s. maandag. CV'an een onzer verslaggevers) In de maand januari was het to tale goederenverkeer in de Rotter damse haven bijna driehonderddui zend ton groter dan in de eerste maand van het vorig jaar. Amster dam boekte een achteruitgang van iets minder dan honderdduizend ton. Voegt men bij deze cijfers ook die van het vervoer van minerale oliën, dan komt men tot deze uit komsten: Rotterdam een vooruit gang van ruim 400.000 ton, Am sterdam een achteruitgang ten op zichte van vorig jaar van ruim 120.000 ton. Ook voor het goederenvervoer op de Rijn langs Lobith boekte Rotter dam een geringe vooruitgang: minder dan 100.000 ton. De vooruitgang van Antwerpen was nog minder: ruim 10.000 ton. steeds zijn onschuld betuigd. Op 18 september 1957 was bij voor j naar de poort en belde. In zijn cel waoht hij het nieuwe proces af. PARIJS (Reuter). Buitenlan ders kunnen voortaan In Frankrijk hun. inkopen doen zonder omzetbe lasting te betalen. Deze maatregel, die ten doel heeft toeristen aan te trekken, is donder dag door het Franse Ministerie van Financiën bekend gemaakt. De bui tenlanders moeten dan wel betalen met valuta van landen van de Euro pese Betalings -Unie, met Canadese of Amerikaanse dollars of met reis- cheques in een van deze valuta. (Van een onzer verslaggever) Drie Easchedese mannen zijn woensdag ie Hengelo aangehouden in verband met de diefstal en heling van 45 kg kwikzilver, voor een waarde van 1250. De verdachten, die allen hebben be- kend, zijn donderdag naar Almelo overgebracht. De 22-jarige M. R. G. had indertijd het kwiik2iiver in gedeelten ont- vreemd bij de N.V. Koninklijke Zout- industrie te Hengelo. De 27-jarige H. F. van H. nam het kwik in bewaring, waarna H. J, c (23 jaar) het verkocht aan een opkoi per te Enschede. Het kwikzilver kon worden achter haald. Advertentie I.M Paasbeste Nylons zuilen onze klanten evengoed dragen, maar alleen betalen zij niet de normale prijs 3.25 per paar. Want voor hen is deze aan bieding wandel-Nylons, strikt eerste keus van ori ginele Enkalongarens. Een zeer bijzondere Faas- aanbieding, Nylons, volle dig geminderd, (opening in de boord) slanke hiel en fnne keernaad, voor bijna de halve prijs. Nu koopt U In onze ruim gesorteerde kousenafdeling deze bijzondere Nylon* in alle maten en in de nieuwste modetinten, per paar voor h (Vervolg van pagina 1) Op de vergadering van het district Amsterdam van de CPN verklaarde de woordvoerde van het partijbestuur, de heer Van 't Schip, dat het partijbestuur de laatste twee dagen aanhou dend over de houding van de nu geroyeerde communisten had vergaderd. De heren Wagenaar en Gortzak waren uitgenodigd om deze vergade ring mee te maken en door zelfkri tiek te oefenen terug te keren van de dwalingen huns weegs. Met afkeer to zijn stem en meteen van haat vervulde blik zei de inlei der: 'Zij hebben een brief gestuurd, waarin zij meedeelden niet te zullen komen. Daarentegen hebben zij ge vraagd de kolommen van De Waar heid open te stellen voor hun opvat tingen.' Met honend gelach werd deze eis door de zaal begroet. 'Er kan geen- sprake zijn van dis cussie met deze groep. Een jaar lang hebben zij over hun opvattingen in het partijbestuur gediscussieerd. Nu Advertentie WHHHR m •gsm®, Xv<-« tmn Aan ieder Kiras en Yoeroek tapiji herkent u het meester schap van de wevers. Warme, gloedvolle oosterse kleuren flonkerend mooie dessins Prijzen: (bij*. 200 x 300 cm) S 331.- en f325.- Vraag uw woninginrichter naar gegarandeerd door hebben zij zich buiten de partij ge plaatst door de discussie buiten de partij te brengen,' aldus de inleider. Als voorbeeld hiervan noemde hij de verklaringen die de heer Gortzak op de vergadering van de Algemene Bond van Werkers in de Bouwnijver heid heeft afgelegd en een overeen komstige activiteit van de heer Wa genaar op een vergadering van de Bond van Nederlands Overheidsper soneel. De misdaad van de betrokkene» was, dat zij de heren Reuter en Brandsen goede communisten hadden durven noemen. 'Zij hoopten de macht in onze par- tijd te krijgen door ons een verkie zingsnederlaag toe te brengen. Dat hebben Brandsen en Keuter openlijk gezegd. Aan dit verraad hebben Gort zak en Wagenaar meegedaan,' zo ver klaarde spreker. 'Maar,* zo voegde hij er met stel ligheid in de stem aan toe, 'Reuter en Brandsen zijn in de EVC over tuigend verslagen.' Maar niet weinig to tegenstelling met deze verklaring luidde de op merking: 'Zij houden zich in de EVC nog staande. Brandsen doet dat bo vendien door zeteldiefstal te plegen en door het oprichten van een nieu we bond voor bouwvakarbeiders...' En een laatste stelling van de In- leider was: 'Op 26 maart zijn Reuter, Brandsen, Gortzak en Wegenaar door onze kiezers verslagen. Trots zijn wij op dit kiezerskorps..,' Het partijbestuur heeft voorts besloten mevr. Bïe Llps-Odinot, lid van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten van Noord- Holland, uit het partijbestuur te en van haar te eisen, dat zij haar ondersteuning van de groep Brand sen c.s. onmiddellijk beëindigt. internationaal keurmerk (Van een onzer verslaggevers) Door tot nu toe onbekende oor zaak is gistermiddag een zware,, tien tallen meters .hoge hijskraan op het terrein van de Ned. Aannemtogs Maatschappij v.h. fa. E. F. Boersma aan de Binckhorstlaan in Den Haag plotseling neergestort. De kraanma chinist, de 57-jarige S. Helltoga, Boergoensevliet 9b uit Rotterdam, liep wonderlijk genoeg slechts en kele gekneusde ribben op en kon naar huis worden vervoerd. Naar de oorzaak van dit ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. De kraan zelf werd ernstig beschadigd en richtte in zijn val ook veel schade aan op het opslagterrein. De machi nist maakte de val mee in zijn ka- bine, die zich bijna twintig meter hoog in de kraan bevindt.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2