Excelsior bereidt zich voor op uitvoering van donderdagavond Han Dokters (8 x) topscorer bij DWS Eerste paal complex woningen in Kethel maar voor geen succes Concert van hoogste orde in Museum-aula SBB met planelke arbeider toerist Politie en ogie Demonstraties van spelregels groot succes Groslijst VVD GEVONDEN Club wedstri j den Hermes schrijft lening uit Rotterdammers houden SVCers op gelijk spel COR GEZOND EN WEL WEER THUIS PSP in Vlaardingen met lijst voor raadsverkiezingen Brazilië bestelt baggervloot in Nederland Winnaars Grand Prix bij ouden van dagen lbo brengt bosje bloemen op 1 mei Esperanto-agendo HET VRIJE VOLK DINSDAG 15 APRIL 1958 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De zaaldeur simt zich piepend achter ons. Wij zijn een half uur te laat en bovendien zijn we gediuongen op fluisterende toon aan de man bij de deur mee te delen, dat we maar een half uur" kunnen blijven. Doorgaans zien we bij een dergelijke entree wenkbrauwen fronsen en mondhoeken zich nijpen. Maar dit keer worden we er niet minder hartelijk om ontvangen Het betreft dan ook een generale repetitie. Zondag trok het eerste herenteam van de Sehiedamse hand balvereniging DWS naar Den Haag om Kwiek te ontmoeten. Het ging er heen met twee invallers. Zeer spannend verliep de strijd. Tegen veteranen Flipse gaf voorbeeld De Sehiedamse gemengds arbeiderszangvereniging Excelsior" is in Arcade druk bezig zich ,oor te bereiden op de gf o f uUvÓering die donderdagavond m deze zelfde zaai wordt gegefen. Alle compo sities, die het koor straks op h»t concert Krijgt te zingen worden nu noot voor noot doorgenomen. «»sen, woraen nu De Sehiedamse Scheidsrechters Vereniging is de eerste organisatie, die tijdens de wedstrijden van de scmi-profs (in Schiedam bij Her mes-DVS en SVV) spelregeldemon- stratïes geeft. Junioren van de be treffende dab tonen dan onder lei ding 'van de SSV een bepaald spel moment en het publiek kan dan haar mening kenbaar maken over de siuatie. Voor de goede oplossers zjjn prijzen beschikbaar. Deze de monstraties ter voorlichting van het publiek zijn een groot succes. Bij de wedstrijd SW—Volendam moest de motivering zijn dat de spe ler de bal op het moment van spe len niet in buitenspelpositie ontving. Hij sprintte daarna de achtersoelers voorbij en het was eea geldig "doel punt. De heer A, van der Hamer, Rozenburgsestraat 25b, krijgt een waardebon van Albert Heyn, de heer C. Feenstra een toegangsbewijs voor een wedstrijd van SW. Bij de wedstrijd Hermes-DVS— Wageningen ontving de speler de bal in strafbare buitenspelpositie, ook al trok hjj zich snel op eigen helft te rug. Bupitenspel dus. Prijswinnaars zijn L, Stieber, Mariastraat 45 (waar debon vijf gulden voor Albert Heyn) en J. Elgers, Lange. Singelstraat *17, toegangsbewijs voor een wedstrijd van Hermes-DVS. Bij de wedstrijd SVV— Roda Sport waren by de talrijke inzendingen geen goede oplossingen. De bal moet bij het nemen van een vrjje schoo rechtstreek! bulten het strafschop gebied worden getrapt. De bal mag in alle richtingen worden geschoten. De SW doet echter meer, want hedenavond kunnen belangstellenden naar Musis Sacrum, Lange Haven 70 in Schiedam gaan, waar de Sehie damse Scheidsrechters Vereniging een instructieve spelregeltestavond met sportfilms organiseert. Het lid van het hoofdbestuur van de KNVB Dirk Njjs zal vragen stel len aan twee ploegen van zes per sonen, waarvan cr een zal bestaan uit vertegenwoordigers van de sport pers, té weten de heren Bart in 't Hout, Piet Heyster, Aad Bots, Jan Bronneman, Nic. van Loopik en Jan Kok en een ploeg van bekende Schie dam^ voetballers, n.l. de oud-inter nationals Cock van der Tuyn en Jan van Schjjndel, Henk Tan en Aad van Diest, Aad van der Horst en Aad Bierhuizen, die tegen elkaar in het strijdperk zullen treden. De jury wordt gevormd door de heren A. Magielse en T. van der Kuy.l Na de pauze zullen sportfilms worden vertoond. Men zegt weieens, dat het karakter van een generale vepetitie altüd te- gengesteld is aan dat van de eigen- hike uitvoering. */oor een deel gaat VÏÏF we! op- ,5e merkt het al di rect by je binnen komen. De dirigent van wie men gewoonlijk niet meer dan een rug en twee zwaaiende on derarmen xiet, staat nu met zijn ge zicht naar je toe. De zangers en zangeressen, bij uitstek heterogeen gekleed, laten niet anders dan hun brede, smalle, kleine en grote ruggen zien. Hem die een generale repetitie een noviteit is, biedt de zaal ook een vreemde aanblik. Het podium is lee^* voorin de zaal staat het koor en ds stoelen zijn aan de kant geschoven. Hier en daar zitten wat familieleden en kennissen. En de zang? Dirigent Leo Smit is tijdens de repetitie lang niet mals met zijn kritiek, maar hetgeen «wij horen, doet onze verwachtingen voor donderdagavond hoog spannen. Tussen het zingen door geeft Leo Smit aanwijzingen. „Wacht eens even, de tenoren, jullie zetten te hoog in" en tegen een zanger: „Niet zo hard. je rukt het geheel uit zijn gewricht!" Bij moeilijke, ritmische passages schudt hy nydig zijn hoofd en zwaait geladen met zijn dirigeer stok. Soms knikt Leo Smit tevreden en „danstu hij als het ware op de maat. Dan gaat 't zoals hij het wenst. Maar een makkelijke meester is hü niet. Begrijpelijk, het concert moet dade lijk maar al te letterlijk klinken als een bronzen klok. Het zijn overigens niet alleen de izestig) leden van „Excelsior", die straks het concert verzorgen. Andere medewerkenden zijn het dameskoor van de „Kleine Stem West" uit Rot- 1 terdam, de sopraan Christine Spie renburg, de bas-bariton Jan Huizin- ga en de pianist Adri Slootmaker. Het programma omvat: Salve Re- gina van Verhey en Ave Regina van Dufay (gemengd koor), Berenice van Handel (baritonsolo), Madrigal aux muses van. Roussei en La chanson de Marlborough van Bourcler (dames koor), La mer van d'Indy (sopraan solo). Frlthjof auf seines Vaters Grabhügel van Bruch (baritonsolo met dameskoor), Gott in der Natur van Schubert (dameskoor) en Der Greis en Die Beredsamkeit van Haydn (gemengd koor). Na de pau ze wordt door de solisten en het koor de cantate 140 „Wachet auf, ruft uns die Stimme" van Bach uitgevoerd. Kaarten voor het concert zijn nog verkrijgbaar bij secretaris S. van Lith. Da Costastraat 6b, en donder dagavond aan de zaal. De Pacifistisch Socialistische Party zal tijdens de gemeenteraadsverkie zingen ook in Vlaardingen met een lijst uitkomen. Op deze lijst zullen waarschijnlijk vyf kandidaten worden geplaatst. Lijstaanvoerder zal de heer L. H. Sandifort zijn. 'Dat is de ver rassing, die wü vandaag op d.- dag van de kandidaatstelling in Vlaar dingen vernamen. De Schiedammers lieten zien dat er niet met hen viel te spotten. Han Dokters wist telkenmale het doel te vinden. De beide Invallers wisten zich eveneens op te werken en kans op kans voor de anderen te openen. Toen er voor de laatste maal gefloten werd, hadden de Blauw-Witten een 14—8- overwinning behaald met Han Dokters als topscorer met niet minder dan acht doelpunten. Het is duidelijk te zien, dat het voor mej, Zeegers geen dagelijks werk ts eerste palen te slaan. Maar geluk kig heeft zij assistentie van een stoere arbeiderdi evolledig op de hoogte is met alle kunsten en kuren van een lier. (Van een onzer verslaggevers) Hedenochtend om kwart voor tien is aan de Meeuwensingel te Kethel, waar het weiland een laatste strijd levert met de voort schrijdende bebouwing, de eerste, paal geslagen voor 14 woningen, de eerste zetgroep van een complex van 42 woningen. Het Rotter damse architectenbureau Lockhorst, Koldewljn en Van Eijk heeft het ontwerp geleverd voor deze woningen, die worden uitgevoerd door H. van der Kraans Bouwbedrijf. Het worden alle vrije woningen, iets groter dan het zgn. kleine type waar- van deze aannemer er reeds 150 in Kethel heeft gebouwd, bestemd voor de verkoop. De huizen krijgen een woon- en een slaapetage en er achter komt een. tuin met een stenen loods. De bouw prijzen komen na aftrek rjjksprexnie Voor de verkiezingen van de ge meenteraad van Schiedam heeft de VVD een groslijst opgesteld, waarop de volgende personen voorkomen: J. J. van Woerkom, mevr. A. Moll-Lips, J. Houtman, H. W. G. Hoek, mevr. I. M. Schadê van Westram-Uytenbo- gaart, A. M. Sunderman, M. Vlug, J. H, Wijnbergen, J. Kreber, A. Lau- waars, A. P. W. van Hofwegen, mr. G. M. Hovingh, D. Stapel, L. L. Wil- lems. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en S.15 uur: De dochter van de woestijn. MONOPOLE-THEATEK, 2. 7 en 9.15 uur: Ontvoering op Kreta. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Tentoonstelling werken van Gerrlt Benner. Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholh. dranken, propaganda bijeenkomst;. WOENSDAG Bioscopen: FASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: De dochter van de woestijn. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9.15 uur; Ontvoering op Kreta. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur. Tentoonstelling werken van Gerrit Benner. Diversen: CLUBHUIS ST. JORIS DOELZ, 7.30 U.: opening Clutenba, CHR, 80C. BELANGEN. 8 UUT: LhS- club Schiedam, lezing. KUSIS SACRUM, 8 uur: Personeels- ver. Wllton-Fljenoord, cabaret. VOLKSGEBGUW, 8 uur: Alg. Bond „Mercurlus". filmvertoning. (Van onze sportredactie) Schiedam heeft reden om in de handen te wrijven en de Suc- eessers zullen een gevoel van onvoldaanheid niet kunnen on derdrukken. Eerstgenoemde is zegevierend tevoorschijn geko men uit de belangrijke wedstrijd tegen Danaiden en laatstge noemden verforen op het nippertje van Charlois na de gehele wedstrijd een voorsprong te hebben gehad. ODI heeft zaterdag middag de sportieve viering van haar jubileum gehad en be waart daaraan de prettigste herinneringen. \üv'ertentie m. TONEELGROEP „THEATER" k donderdag 17 april, 8 uur PLANTAGE TAMARINDE Toneelspel van Hans Keuls.. De wedstrijd SchiedamDanaïden, vertoonde aanvankelijk een gelijk- opgaand spelbeeld, maar door een vrij snelle voorsprong van de thuis club zijn de Leidenaren in feite ver slagen. J. v. d, Tuuk opende na enige tijd de score, welk voorbeeld door mej, J. Carriere 5 minuten later werd gevolgd. De tweede Sehiedamse aanval wil de echter niet vlotten, maar toch trof H. Verschoor döel en daarmede werd de tegenpartij min of meer overdonderd. Na een tegenpunt her stelde. F. Veer met een ver schot de voorsprong (41). De eerste helft werd afgesloten met 4—2. Na de hervatting bleef Schiedam het gevaarlijkst voor de korf. J. v. d. Tuuk bracht het scoringscijfer op 52, na zich keurig te hebben vrii- gespeeld. Maar Danaiden kwam nog terug, doch D. Vermeulen stelde daarna met een keurige doorloopbal de overwinning veilig (63). Het laatste half uur vielen er geen doel punten meer. Aan beide zijden had men pech met schieten. Door deze overwinning heeft Schie dam de Rotterdamse club Ons Huis in beste positie gebracht. Er zijn nu kampioenskandidaten, waarvan laatstgenoemde de beste papleren heeft. De stand in de kop luidt; Da naiden 21 uit 15, ALO 20 ut 14, Ons Huis 19 uit 13, Schiedam 16 uit 12 en Fhoenix 16 uit 12. Er moeten 16 wedstrijden worden gespeeld. Elf .spelers Door een misverstand bond Sue- Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 012.30 uur en 2—6 uur: Gekleurde hoofddoek. Te bevragen bij de vinders: Pop. W. Zuidgeest, P. Potterstraat 8a, 3-wiellg kinderfietsje, P. Loendersloot, Dwars straat 13; slagersmes, Habermehl, Vlasr- dlngerdijk 219b; hakbijl, S. Does, Large Singelstraat 86a; staafbatterij, Jos Fran ken, Kethelst.t-a.at, 7; klein zwart hondje, dierenasyl, St. Anna Zusterstraat: grijs kinderwantje, J. Hogervorst, v. Ruys- daellaan 11b; bruine glacé fterenhand- sehoen. A. Zuidgeest, Bllderdljkstr. 27a; badhanddoek, zeep, washandje, badmuts en gymschoen, N. Schneiders. Korte Achterweg 10; padvlnderariem, Kars, Sommelsdijksestraat 9: oelge jongensjas, A. Achter, Groeneloan 45c; klnderporte- monaee met lnh.. Mevr. Jansen, Hoog straat S3: portefeuille met lnh., Lenolr, C. v. d. Llndenlaan 12; portemonnee m. lnh., G. tie Jager, Rembrandtlaan 33: kinderportemonnee met lnh., Mevr. v. Schljndeï, Th. A Kempisstraat 48; porte monnee met mhoud. N. Knoops, v. Ma- rumïtraat 21S: zilveren halsketting. Krtilze, Dr. Wlbautpleln 21: bedrag aan geld. M. Monster. Strijensestraat 14; da mespolshorloge. Th. darijs, BUderdtjk- slraat 13a: sierspeld, v. d. Water, Mgr. Nolenslaan 303: bedrag aan geld, L. Mal tha, Fabrlstraat 55a; ring met sleutels, S. Gordijn, Paulus Potterstraat 16a. ces met 11 spelers de strijd aan te gen Charlois. De 12e een dame meende, dat er later moest wor den gespeeld. Desondanks kwa men onze stadgenoten met 0—2 voor door H. Bons. Na 12 zorgden S. la Lau en J. Gordemans voor 14, waarvan het laatste doelpunt vanuit een straf- worp werd gescoord. De rust gin in met 24. Na de hervatting werd de voor sprong verhoogd door mej. N. Ou- wendjjk. De twee tegenpunten, die daarop volgden, bracht het veilige gevoel wel even in gevaar, maar mej. J. Veenendaal zorgde voor herstel door de stand op 46 te brengen. De laatste 10 minuten werden voor de Successers echter noodlottig. Het vak van drie kon in de verdediging niet verhinderen, dat Charlois de ba lans in evenwicht bracht. En in de laatste fase slaagden de Rotterdam mers er zelfs in het winnende doel punt te scoren (76). Voor Succes onbevredigend, maar in het veld wa ren de Rotterdammers toch wel ster ker. ODI heeft zaterdagmiddag haar drie senior-twaalftailün In vermeng de opstelling laten spelen tegen drie generaties veteranen, waarvan de oudste ploeg dames en heren telde van boven de 45 jaar. Die oudjes deden het nog best: wat ze In snel heid en uithoudingsvermogen tekort kwamen, maakten ze goed met raf finement. Ten slotte heeft de tegen woordige generatie de competitie ge wonnen, maar dat kon eerst na het nemen van str&fworpen. Schiedam 2 verloor met 81 van Rozenburg 4. Succes 2 bleef op het goede pad voortgaan door met 28 van Ons Huis te winnen. De Succes- jeugd deelde de punten met OSCR (3—3). en zonder grond op 16.000,en 17.000,Volledigheidshalve ver melden wij, dat de grond aan de Meeuwensingel 45 per m2 kost. De eerste paai in totaal komen onder de eerste 14 woningen 226 hou ten palen werd geslagen door mej. Zeegers, die op het punt staat de echtgenote te worden van de heer Van Alphen, een van de gegadigden voor een woning. Wanneer de bouw van de woningen Is voltooid, zal de Gem. Plantsoenen dienst groenstroken aanleggen. De tweede „etappe" om de club kampioenschappen van de renners club „Schiedam" is zondag verre den. Beproefden vorige week de ren ners hun krachten op de korte af standen, dit keer maten zij eikaars krachten op de lange afstanden. De resultaten zjjn: Amateurs. 90 km in 2 uur en 31 minuten: P. den Dikkenboer, H. Veldhoven, P. Spijker, W. de Jong, li. Schuijff. Nieuwelingen, 90 km in 2 uur en 38 minuten: F. Albers, M. Visser. A-junioren, 27 km in 50 minuten: P. Jantschik, W. Lepolder, F. de Kok, K. Bouw, H. v. d. Heyde. B-junioren, 18 km in 40 minuten: J. Jantschik, A. de Rooy{ R. Neer voort. Dames 1 was te gast bjj Hellas, In een zeer zware wedstrijd wisten zy de Haagse dames een nipte 3-2- overwinning te laten. Een zeer goede prestatie. Hellas had de leiding ge nomen, maar Lenie Robart wist vlak voor rust geiyk te maken. Na rust wisten de Helleanen nog twee maal te doelpunten. Bep Kouwenhoven scoorde voor DWS een maal. In de afdeling schynt er iets niet te kloppen. St.-Lodewijk zou heren 2 van DWS ontmoeten. Maar om on verklaarbare redenen ging deze wed strijd niet door. Ook de scheidsrech ters vormen een probleem op zich zelf. Vele wedstrijden vonden geen doorgang doordat er geen arbiter aanwezig was. Heren 3 ontving Activitas 2. De Schiedammers hebben ook deze keer De Braziliaanse regering beeft een zeer omvangrijke bestelling In Neder land geplaatst op baggermaterieel ter waarde van ruim f 24.000.000,. De opdracht omvat twee zelfvaren- de hopperzuigers, een stationaire zui ger, ruim 3 kilometer pijpleiding voor het wegpersen van de baggerspecie, een dryvend opjaagstation, een sleep boot en divers drijvend hulpmate riaal. Deze order werd verworven door het IHC Holland, Den Haag, de exportcombinatie van zes bouwers van baggermateriaal. In de IHC participeren: Conrad- Stork, Werf Gusto, De Klop, L. Smit en Zoon, J. en K. Smit en Verschure. Koorzang in kamermuziek van de hoogste orde hebben veel toehoorders maandagavond kunnen beluisteren in de Museumaula, waar het radio- dubbelkwartet onder leiding van An De ledenvergadering van de Sehie damse sportvereniging Hermes-DVS heeft ingestemd met de uitschryving van een obligatielening voor een be drag van zestigduizend gulden, rente vier procent, aflosbaar in twintig jaar. Dit bedrag heeft H-DVS nodig voor dc bouw van losse kleedlokalen, die fater een aansluiting by de ac commodatie van het hoofdveld zullen krygen. ton Krelage optrad. Een prachtig en semble, dat vooral uitmunt door uiterst consciëntieuze samenzang en perfect afgewogen klankverhoudin gen. Men Is by het horen van een der- geiyk gezelschap al gauw geneigd vergeiykingen te maken met bij voorbeeld het Nederlandse Kamer koor van Felix de Nobel of het NCRV Vocaal Ensemble van Mari- nus Voorberg, die beide van interna tionaal gehalte zijn. Een dergelijke vergeiyking. gaat eigeniyk ten dele mank, omdat An ton Krelage met een kleinere bezet ting werkt, maar zinvol biyft zy, om dat er een zelfde benaderingswijze is en een vrijwel geiyk soort reper toire, dus geestelijke en wereldlijke liederen uit de middeleeuwen en de moderne tijd, a-capella. Het individuele stemmerunateriaal van dit dubbelkwartet is ongetwyfeld minder dan van de beide hierboyen genoemde geselschappen, maar merk- waardigerwyze zyn wij geneigd de samenklank, die Anton Krelage be reikt hoger aan te slaan dan. het door zyn collega's bereikte resultaat. Let wel, de samenklank, niet de vir tuositeit van de samenzang. In de geestelyke liederen, die voor de pauze werden gezongen, werden wy vooral getroffen door een zeldzaam fraaie gelijkgericht heid. Geen vibrato, geen effectbe jag, maar een. ingetogen, strakke zang, die de meerstemmigheid van o.a. des Prés, da Vittoria, Byrd, Schütz, Ferez, Röntgen en Krela ge voorbeeldig tot haar recht deed komen. Na de pauze domineerde een losse re toon in de wereldlijke liederen van Othmayer, Praetorius, di Lasso, De bussy en Nieland. De hier meer ver eiste virtuosiliit was niet gepronon ceerd, maar de kwaliteit van de klank viel wederom te roemen. De negen kunstenaars, die rond de tafel geschaard zaten, hebben een bUzonder goede indruk achtergelaten en moesten een staande ovatie in ontvangst nemen. WESSEL BENNIS weer getoond goede aanspraak te maken op het kampioenschap. Reeds voor rust hadden zij een 83-voor- sprong. Na rust vielen de heren van Activitas feller aan. Hun werken werd dan ook beloond. Tot 5 maal toe wisten zy het DWS-doel te door boren, terwyi de gastheren er slechts 2 tegenoverstelden. Junior-heren behaalden zondag te gen Dynamo een verdiende 85- overwinning. Junior-dames Is over haar dieptepunt heen. Ditmaal was Pioniers het kind der rekening. Met een 16—3-nederlaag keerden de Rotterdammers huiswaarts. Het pedagogisch jeugdconccrt dat hedenochtenr in het Passage- dat hedenochtend in het Passage loop nog een pedagogisch vervolg, zij het niet in muzikale zin. Na Eduard Flipse en zijn musici was het namelijk de Sehiedamse poli tie, die de jeugd nog iets -wilde bijbrengen. Vele scholieren waren mat hun fiets naar het Passage-theater gekomen. De rijwielen werden ge stald op de Broersvest bij de Pas sage, maar toen bleek dat de daar beschikbare ruimte niet groot genoeg was voor alle karretjes, parkeerden een aantal scholieren hun fietsen op het trottoir van het Broersveld. En nog wel bij een. bord, waarop duidelijk te lezen stond, dat het neerzetten van fietsen in deze contreien zonder meer verboden was. De narigheid van deze in aller ijl geïmproviseerde fietsenstalling was, dat de voetgangers in het Broersveld er last van ondervon den. En wel zoveel last, dat de politie besloot met wagens van de Gemeentereiniging, de karretjes weg te halen. Hetgeen gebeurde. Na het concert misten ongeveer vijftig leerlingen hun rijwiel. In optocht werden ze naar het poli tiebureau aan de Lange Nieuw- straat gedirigeerd, waar zij een vermaning kregen en hun namen werden opgeschreven. Hun fiets mochten ze weer meenemen. The Three Jacketts, die tijdens het afgelopen weekeinde de winnaars werden van de Grand Prix de Rot terdam, komen ook naar Vlaardin- gen. De amateur-parodisten zullen op donderdagavond 24 april in Excel sior optreden voor ouden van dagen uit Vlaardingen. De Zingende Vissers en de Rolé's zullen aan dat program ma ook deelnemen. Tijdens de grote werkersbyeen- komst, die op de avond van de eerste mei in het Passage-theater wordt gehouden, treden onder meer de le den van Wim Ibo's Triangelcabaret voor het voetlicht. Het programma van het Triangel cabaret omvat de volgende nummers: Een bosje bloemen (Wim lbo), Op visite (Enny Mols de Leeuwe), Par- lez-moi- d'amour (Jetty Paerl)Lou ter leugens (Simon Carmiggelt). Kent u de familie Doorsnee? (een quiz te leiden door Wim lbo met zes deelnemers uit het publiek, waarbij leuke prijsjes te winnen zyn), Paillet ten (Cor Lemaire), Allemaal onzin (Simon Carmiggelt), Verre reizen (Wim lbo), Allerlei mensen (Enny Mols-de Leeuwe), Good bye (Jetty Paerl). Kaarten voor "deze byeenkomst zijn verkrijgbaar bij de leden en penningmeesters van de NVV-vak bonden en voorts by de wijkleiders van de Party van de Arbeid: Centrum (incl. Kethel)F. v ,d. Hoek. Fabry- plein 3. Gorzen: R Krifcke, Lek straat 76, Westen: M. de Braaf, Westfrankelanclsestraat 115, Nieuw- Ónafhankelyk hiervan begint Her- i land: J. J. Bieze, Fuys de Beeren- mes binnenkort met de bouw van broeckiaan 6, Oosten:' C. Tettelaar, een clubhuis. j Marconistraat 11. (Van een onzer verslaggevers) Elke arbeider toerist! Onder dit motto heeft de Sehiedamse Be- stuurdersbond van het NVV een aantrekkelijk; reisplan opgesteld waarvan iedereen '.die lid is van een bij het NW aangesloten vak vereniging, kan profiteren. Er zijn acht tochten vastgesteld, die on afhankelijk van het deelnemersaantal alle doorgaan, Slechts vier zestallen van de Sehie damse Volleybal Club kwamen In de afgelopen week binnen de lijnen. Dames 1 speeme tegen het Rotter damse Smash en kon het niet verder brengen dan een 2—2 resultaat. Na met 2—0 te hebben voorgestaan, zakte het team als een kaartenhuis in een en moest de beide laatste sets aan de tegenpartij laten. Het tweede heren-team, dat met één punt achterstand op de tweede plaats zetelt, heeft met nog twee wedstrij den te spelen een mooie kans op een nog betere plaats in de eindrang schikking. Ditmaal moesten de SVC- heren, na 7 achtereenvolgende over winningen met een gelijk spel genoe gen nemen. Het Rotterdamse ZVC 3 ontnam de Schiedammers een kost baar punt en daarmee de kans om de kop over te nemen. Overige uitslagen: SVC 3—Juliana 1 03( dames); SVC 5Nationale 3 3—0 (heren). Vyf dagtochten staan er op het programma en wel met als reisdoelen de Veluwe (15 juli), de Wereldten toonstelling in Brussel (18 juli), de Oisterwykse vennen en de Efteling (21 juli) Alkmaar, Bergen en Schoor) (25 juli) en Verviars in België (31 augustus)waar de grenslandmeeting wordt gehouden. De prijzen zyn van 5,75 tot 10.pes persoon. De meerdaagse reizen voeren de deelnemers naar Limburg. Duitsland en België (17 t.e.m. 20 juli en 23 tm 26 Juli) en naar het Ahr-dal In Duits land (1 t.m. 4 augustus). De prijzen bedragen resp. 64,— en 74,— per persoon. Aanmeldingen voor de dagtochten kunnen tot een week voor de vertrek datum plaatsvinden. Voor deelname aan de meerdaagse tochten dient men zich voor 15 mei op te geven. Inüeh- zeven en half acht geschieden by de secretaris van de Be stuurdersbond, C, v. d. Hoek, Westfrankelandsestr. 91a, telefoon 66764. De Bestuurdersbond overweegt om volgend Jaar, zo daar animo voor mocht biyken te bestaan, grotere plannen te realiseren en byvoorbetld langere reizen te organiseren door middel van een spaarregeling. Jaudon. la I7an de aprilo klubves- peno. Paroikaskado ce Xam. v. Gink, Ploegstr. 19. i. Venu ciu, ne tirau ia malvarmon. tingen over het reisplan en inschry- La 26an de aprilo esperanüinsrval vingen kunnen 's avonds tussen half I filmoj en la Borso Rotterdam -De 21-jarige voetballer Cor Cor- beau, die tijdens de wedstrijd SW Roda Sport op zo ongelukkige wijze werd gebleseerd, is mét het weekend gezond en wèl („ik voel me weer goed, ik heb nergens meer last van") uit het Gemeente Ziekenhuis teruggekeerd. ,3en je van plan -weer gauw te gaan voetballen?" vragen wij hem. Cor glimlacht. „Als het aan mij lag, zou je me zondag alweer op het veld kunnen vinden." Maar Cor heeft het niet alleen voor het zeggen. Wij hopen ech ter deze jonge en sympathieke voetballer weer spoedig ln de SW-gelederen aan te treffen.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1