Briljante verto nauwelijks b Haagse Comedie met blijspel De Cirkel I Marionetten spelen I .De Parelvissers' HDVS contra Haarlem BRIL NODIG? KANSEN VOOR DRZ blijven stijgen Jubilerende KNA brengt morgenavond1 Welterusten VOOR SCOOTERS J. HUIS Aantrekkelijk program Schiedams Excelsior SW honkbalt tegen DOS op hoofdterrein van SW Kandidaten voor j verkiezing van gemeenteraad Van touwtjes tot staafjes Grafische Bond kijkt naar foto's Hel Vrije Volk Promotiekansen voor SVV 2 worden groter Schiedam krijgt er een vijfde sportschool bij Uit het dagboek van de politie Bestelauto rijdt jongen aan Wat er te doen is Lager Schiedams KNVB-voetbal herenkleding Propaganda-avond t.b.c.-bestrijders Gevonden op straat Filiaal,, van Velo gerestaureerd Open-deur-dienst in Grote Kerk De grootste krant Schiedamse musici naar Baarn Burgerlijke Stand Wisselkoersen HET VRIJE VOLK VRIJDAG 18 A PR TT, 1953 PAGINA 5 De Schiedam se Kunstkring heeft c/isteravond in het Passage theater een uitmuntende opvoering gezien van het uit 1921 daterende stuk „De cirkel" van W. Somerset Maugham. De Haagse Comedie speelde dit ernstige blijspel in kostuums uit die tijdhetgeen even charmant als overbodig was. Zulk soort knap vervaardigde en niet verouderde stukken als „De cirkel" hebben een „eeuwigheidswaarde". Met deze karakteristiek willen wij overigens nauwelijks op een verdienste wijze: wat nooit geleefd heeft, kan nu eenmaal moeilijk doodgaan. Nauwelijks boeiend Briljante vertolking t (Vad een medewerker) De bekende en bijzonder mooie opera „De Parelvissers" van Georges Bizet is niet dikwijls in Schiedam te zien en te horen. Zeker niet in de uitvoering' zoals die donderdagavond in het Volksgebouw plaatsvond, namelijk door bekende Franse solisten als René Bianco, Leopold Simoneau en Pierrette Alarie, die be geleid werden door het al even bekende orkest „Les Concerts Lamoureux" onder leiding van Jean Fournet, Zij waren echter niet in levende lijve aanwezig, maar slechts op grammofoon platen, die dienden als muzikale illustratie bij de opvoering van bovengenoemde opera door het Nederlands Marionettentheater van Bert Brugman. v. cl. AREND, Hoogstr. 91 In de afdeling In dé Rotterdamse afdeling gaat WF op eigen terrein zijn leiderspo sitie handhaven tegen St. Lodewijk; voor Ursus in de uitwedstrijd tegen WAW zien we niet direkt winst het geen voor DEMOS in eigen huk tegen huis Gud-Beijerland wel mo gelijk moet zijn. Schiedam Boys ten siotte gaat te gast bij BUjdorp. ROTTERDAMSEDIJK 14S - SCHIEDAM - TELEFOON 69522 o.a. Heinkel - N.S.U. vanaf 1545.- Deze week schreven wij reeds over de voorbereidingen, die wedstrijden gespeeld moeten worden„Excelsior" aan het treffen was voor het grote jaarlijkse con cert. Gisteravond hebben wij er het resultaat van kunnen be luisteren. Het heeft tot een groot succes geleid, dat met name te danktn was aan de aantrekkelijke programmasamenstel ling, dat artistiek zeer verantwoord was en bovendien aan de deelnemende solisten alle kans bood. HART (Van een onzer verslaggevers) Voor de verkiezing van de leden van de Schiedamse gemeenteraad zijn bij de voorzitter van het hoofd stembureau zeven kandidatenlijsten ingeleverd. Hieronder volgt een over zicht van de door de partijen inge diende lijsten en daarop voorkomen de kandidaten. rvdA: H. Sabel, P. van Bochove, H. B, Engelsman, A. J. van Lith, H. Kornfeld, mej. G. Burger, mevr. W. R. Drukker—Brink, H. C. van Rui ven, P. Meijer, W. de Vries, C. van der Hoek, M. van Harmeien, C. Boer man, J. Scheffers, A, Aardcom, mevr. G. BosVan Ringen, J. H. Simons, M. Talmon, mevr. J. Smidt—Kosters, J. Weergang, P. Sanders, C, Bleik- sloot. P. Dnel, mevr. J. Knkke—Hein, W. Westerbeek, mevr. A. W. Smol dersKoers, D, Grootenboer, C. Kerssen. KVP: W. H. van der Toorn, M, J. M v. Kinderen. J. Alijk, J. P. Klop pers, P. Hofman, J, J. Reijnart, P. J. Beekman, A. A. Vink, H. M. Willem- se, C. Meijer, J. B. Schueler, A. J. J. van Dijek, J. C. van Geene, mevr. M. A. C, TaverneVan Campen, C. P, M. Lansbergen, G. J. Senteur, mej, A. G. M. Fluijm, A. J. van Z wieten, J, M. van Collenburg, J, van Geloven. AR en SGP: A. Hoek, K. 3. J. Do- minicus, W. van Shcooneveld, A. H. Niewenhuis, C. Chr, Meyvogel, P. v, d. Kuy, W. Mak, J. van Katwijk, J. van Tilborg, L. H. Knipscheer, M. Eykenaar. B. C, Blok, W. T. P. Nijen- huis, H. J. Molenaar, H. Bade, W. A. van der Meiden, J. P. van Baarde- wijk, N. Louis, J. Olieman. CHU: Th. J. L. van den Berg, W. Kok, S. Kuiper, G. Westerveld, A. Borsje, P. Brouwer, A. Sonneveld, F. Poot, W. A. Poot, J. H. van Krieke, J. Jonkman, J. Poot, K. de Baat, C. J. P. de Bree, H. Meijers, J. H. Meulen- djjk, VVD: J. J. van Woerkom, mevr. A, MoliLips, J. Houtman, H. W. G. Hoek, mevr. I. M. Schade van West rumüijtenbogaart, A. M. Sunder - man, M Vlug, J, H. Wijnbergen, J. Kreber, Ant. Lauwaars, A, P. W. van Hofwegen, G. M, Hovingh, D. Stapel, L. L. Willems. CPN: B. E. Collé, A. J. Karstanje, C. de Borst, mej. E. A. Karstanje, mevr. E. van StratenVan Oers, W. Collé, A. van der Sloot, C. A. Ver- hoev, J. C. C. Dettmejjer, mevr. P. H. Karstanje—Slieker. GPV: J. Punt, J. H. Verheij. A. de Blois. Het secretariaat van de voetbalvcr- H. M. Sonneveld, Bakkerstraat 26, naar Th. Krommenhoek, Groene- laan 62, De voetbalwedstrijd Schiedam Vredenburg wordt zondag niet om eniging „Schiedam" is verplaatst van half drie maar om half een gespeeld. Maugham vertelt op zyn geestige 1 wijze over een eigenaardige traditie in een Engelse familie. De vrouw Gijsbert Tersteeg paste voortreffe lijk m de rol van vader Clive, de neht-cynische levensgenieter. Frans van der Lingen was wat al te ner veus als de stijve Arnold, maar ver mocht op zijn manier het publiek wel te vermaken, Coen Flink geloofde niet zo erg in zijn liefde als Edward Luton, maar speelde jongensachtig meeslepend. Annet Nieuwenhuyzen verdient de grootste lof van hen allen. Zij speel de met overgave en veel talent de 10I van de romantische en bekoorlij ke Elizabeth. Fu t Dekker en Irish Stepehenson nadd ;n bijrollen. Het decor van Guus Korrubel voldeed goed. Dc Vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland, afdeling Schiedam, houdt volgende week donderdagavond om acht uur een propaganda-avond Irene. Voor de pauze Ueedt, op liet Schie dams Gemengd Koor „Euhponia" en daarna wordt de speelfilm „Dr. Solm" vertoond. Plaatsbewijzen voor deze avond zijn voor vijftig cent veikrijgbaar bij mevr. H. Verhnde-Materrop. Marconistraat 69a, tel. 64595, en J. Elgers, Van Swin- denstraat 53b. van Clive Champion Cheney is op haar vijfentwigste jaar van hem weg- geloopen met een andere man. De vrouw van zoon Arnold Champion Cheney doet op haar vijfentwintigste niet anders. Zij gaat er geestdriftig met Edward Luton vandoor. In het stuk treden behalve het jonge echtpaar (een stijve, carrière makende man en een romantisch meisje) de vader en de moeder van de man opo en de lord met wie de moeder indertijd is weggelopen. Met de moeder en die lord Is het met erg goed gegaan. Zij is vervallen en lelyk; hij is een mislukte brom pot. Arnolds vader daarentegen, in dertijd zo smadelijk verlaten, is een oude heer geworden, die van het le ven weet te genieten. Men doet pogingen om de jonge Elizabeth, die haar vervelende Arnold m de steek wil laten, van haar dwa lingen te overtuigen. Vergeefs. De er varingen van de ouderen kunnen de jongeren niets leren. Het stuk is zeer knap gemaakt, maar eigenlijk na het eerste bedrijf nauwelijks boeiend meer. Zoals in dit genre gebruikelijk is, houdt de auteur de touwtjes stevig in handen en laat hij zijn marionetten geen seconde doen wat zij zelf willen. Omdat de personen echter geen eigen leven krijgen, hun geschiedenissen zo dui delijk afhankelijk blijven van de luim van hun auteur, gaat een ervaren be zoeker van toneelvoorstellingen zich al gauw vervelen. Toch kreeg de verveling gister avond bij de leden van de Schièdam- se Kunstkring vrijwel geen kans. Daar zorgde de Haagse Comedie voor, die een briljante vertolking van het stuk gaf. Paul Steenbergen, die de voorstel ling had geregisseerd, zag men als de brommende lord. een kluchtfiguur. Hij deed zijn werk heel komisch. Ida Wasserman speelde zijn oud en lelijk geworden geliefde, maar deed niet altijd even aannemelijk, daarvoor toonde zij te geestig charmant. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 912,30 uur en 26 uur: ring met sleutels, bruin kinderschoentje (1.), portemonnale met Inhoud. Te bevragen bij de vinders: rijwiel- tnBje met Inhoud, E. Molenaar, D. van Wassenaarstraat 35b; bedrag aan geld, K. Bakker, Lange Nieuwatraat 121b; be- 63b; zilveren oorbel, H. Etman, Rotter- drag aan geld, P. de Wolf, Edlsonstraat damsedijk 397a; bedrag aan geld, Stöpe- tie. Alb. Thymstraat 44a; portemonnale met inhoud, O. Engel, Am. van Solms- straat 20; portemonnale met Inhoud. M. van Dijk, Nieuwe Sluisstraat 1; porte monnale met inhoud, winkel DES, Bot- terdamsedijk 185; portemonnale met in houd, Prins, Hoogstraat 68, klnderpor- temonnaie, M. van Dorp, Singel 94; jonge herdershond, Smulders, Milllngseatraat 108a, Rotterdam Zuid; 1. bruine hond, P van Berk, Rotterdamsedljk 441; auto ped, Verhaal. Hagastraat 72; voetbal, F. Walbeek, Fr. Halsplein 47a; voetbal. Middeldorp, Vondellaan 59b; bruine glacé herenhandschoen (r.), H. Putter, L. Ach terweg 36b; wollen want <1.), Timmers, Nlc. Beetsstraat 22; paar bruine gebreide dameshandschoenen, Spaarbank, Dr. Wi- bautplein 141 (van 912 uur); wit kin derwantje, J. Wuister, Louronstraat 16; foto's en negatief, Volkert Lamens, Deensestraat 21a, Rotterdam; blauw witte wollen das. A. v. d. Heijden, Oude Maasstraat 11b; witte shawl, A. Beuger, Marconistraat 67b, paar overschoenen,1 Bons, Dr. Wlbautplein 82; ring met sleu tels. Zwamborn, Ampèrestraat 27b; 2 koffersleuteltjes, J. Verhaar, Martaatraat 85; ring met sleutels, Frederiks. Frans Halsplein 47b; balpen, A. Staat, Nassau* laan 43. Vóór de uitvoering van „De Parelvissers" hadden wij nog een kort gesprekje met de heer Bert Brugman, die de algehele leiding van het Marionetten theater heeft en mochten wij tevens even een kijkje nemen in het kleine rijk der poppen achter de schermen. Breeds Brugmans vader is ermee begonnen en wat oor spronkelijk tamelijk klem is opgezet, is nu uitgegroeid tot een „bedrijfje", waarin niet al leen Bert Brugman zelf, maar ook verschillende broers en één zus aan de „touwtjes trekken". Nee. toch niet aan de touw tjes trekken, want vader Brug man, die niet geheel tevreden was met de reeds bestaande manier om de poppen door middel van dunne draden van boven af te bedienen, zocht naar een andere mogelijkheid en vond deze ook. De poppen worden nu van onder af gespeeld, waarbij de speler één hand in „het li chaam" en de kop steekt, waardoor hi) dus tevens de mond van de pop kan bedie nen, terwijl hij met de andere hand twee dunne ijzeren staaf jes bedient. Deze twee staaf jes zijn aan de armen van de pop verbonden en maken het mogelijk, dat de gebaren van de pop nog natuurgetrouwer worden. Dit nieuwe sysetem voldoet goed, zelfs voor een zo modern medium als de televisie. Bert Brugman verzorgt namelijk ook het televisie-jeugdpro gramma „Dappere Dodo". De afdeling Schiedam van de NVV Vrouwenbond had namelijk de goede gedachte voor haar vrouwenb(jeen- kornst (die overigens ook door man nen bezocht werd 1 Bert Brugmans gezelschap uit te nodigen. Dat het een goede gedachte geweest is, bleek wel, want toen de voorzitster, Mevr. A. Braud-Dijkhoffz deze bijeenkomst opende, was de zaal tot op de laatste plaats bezet. opgetogen en dankbaar publiek aan het einde van de avond met een har telijk applaus voor het gebodene dankte. (Van een onzer verslaggevers) De Velo Wasmachine Maatschappij Mevr. Brand wekte de aanwezigen NV heeft hftar ffliaal mn de Hoog_ ••••••••••••••••«•••••A De Evangelisatiecommissie van de Hervormde Kerk te Schiedam houdt zondagavond een open-deur-dienst in de Grote Kerk, aanvang zeven uur. Spreker is dr. A. A. Ruler, hoogleraar te Utrecht. Onderwerp: „De tien ver schijningen van de opgestane Heer". Na de overwinning van Hermes-DVS op Limburgia komt er zondag aan de Damlaan een wedstrijd tegen een aloude tegenstander, nl. Haarlem. Reeds jarenlang komen deze twee oude rivalen met wisse lend succes tegen elkaar in het strijdperk. Dit jaar is de situatie zo, dat Haarlem de punten goed kan gebrui ken en Hermes, als het wint, zich enkele plaatsen omhoog kan werken op de ranglijst en definitief het zicht op de rode lantaarn heeft verloren. Daarom wordt dit voor de Schie dammers een zeer belangrijke wed strijd, waarin zij alles zullen geven om de roodbroeken op de knieën te krijgen. Haarlem is gelukkig weer een van de weinige clubs, tegen welke werkelijk gevoetbald kan worden en daarom geven wij Hermes wel de Advertentie Ï-M. Schiedam - Erkend Ziekenfondsleverancier „Ik geef het op! Ik probeer mijn eigen vrouw mijn excuses aan te bieden en dan slaat ze met natte luiers in mijn gezicht!" roept de heer Gerard Dróge vertwijfeld uit. Regisseur A. van Rosmalen glimlacht tevreden, het gaat goed zo. Wjj zijn beland in de repetitie van een van de vele levens echte, huiselijke tafereeltjes, die het pretentieloze en vrolijke blijspel „Wel terusten" telt. het jubileumstuk, dat de 40-jarige arbeiderstoneelvereniging „Kunst na Arbeid" morgenavond in het Volksgebouw voor het voetlicht brengt. VRIJDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER. 2 en B.15 uur Het kind van een ander MONOPOLE-THEATAR, 2. en 9,15 uur: Klopjacht. Apotheek: Gouka, Kouzstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur. Tentoonstelling werken van Gerri' Benner. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Schled. Gem. Prijsuitreiking toneelwedstrijd 1957—1958. CLUBHUIS ST. JORIS DOELE 7.30 - 10.30 uur: Clutenha, - Bioscopen: ZATERDAG PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Het kind van een ander MONOFOLE-THEATER, 2 en 4 uur kintiernmtlnee; 7 en 9.15 uur Klopjacht. Apotheek: Gouka. Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Tentoonstelling werken van GerrH Benner. Diversen -. CHR. SOC. BELANGEN, 3—5 uur: Kon, Ned. Ver. EHBO. receptie. VOLKöGEBOUW, 3—5 uuitoneelver Kunst Na Arbeid, receptie ST. JORIS DOELE. 2.30—5 uur en 710.30 uur: Ciutenba. Gisteravond was de „generale". Niet zoals gebruikelijk in de grote zaal op het toneel, omdat die bezet was, maar m zaal acht van het Volksgebouw. Het was dus behelpen en nog eens behelpen, maar de leden van de KNA sloegen zich er manmoedig door heen. Van verscheidene gex-epeteerde onderdelen kregen we althans een in 1 zeer gunstige indruk. Zaterdagavond speelt in „Welte- i us ten", het blijspel heet oorspronke lijk „Come back. Peter" en is van A. P. Dearsly. ook een Haagse dame als gaste mee. Het is mevrouw C. Jan sen- van de Pol van de toneelver eniging „Het Belgische Park" en zij vervangt de hoofdrolspeelster mevr. N. Kreeft-Ridderhof, die dinsdag avond een verkeersongeluk heeft ge had en nu een paar '..eken het bed moet houden. Over het algemeen is plaatsvervangen een zaak met- veel risico's, maar de prestaties van mevr. Jansen op de generale repetitie doen ons het allerbeste ovor zaterdag ver wachten. De jubdeumavond van KNA begint om half acht. Zaterdagmiddag is er bovendien m het Volksgebouw een receptie van het bestuur van drie tot vijf uur. De foto-avond van de Algemene Nederlandse Grafische Bond, die woensdagavond m het Wijkcentrum Nieuwland gehouden werd, was rieehts matig bezet. Nadat de secre taris, de heer B. G. Hazenkamp ie avond geopend had, gingen de lich ten uit voor de nrojectie van de fo to's van de heer W. Groothuizen. Na een korte inleiding vertoonde cie heer Grootuijzen, een amateur fotograaf, eerst enkele zwart-wit ver grotingen. Ook werden de aanwezi gen nog bizonder goede kleuropna- mes vertoond. De onderwerpen die gefotografeerd werden, waren voor- nemelijk portretten en studies van planten, bloemen en dierenOok werden er naast enkele goede land schapfoto's nog verschillende expe rimentele studies vertooud. SVV 2 is nog steeds lijstaanvoerder in de res. 2e divisie en door de over winning van afgelopen zondag op Haarlem 2 een der naaste concur renten zijn de kansen weer geste gen en gaat het er veel op lijken dat SVV 2 serieuze plannen heeft om te promoveren naar de res. eerste divisie. Weliswaar is het nog te vroeg om hoera te roepen, omdat er nog acht meeste kans. Als tenminste rustiger en doeltreffender van de kansen ge bruik gemaakt wordt. Het elftal Is: Van Diest, d.; De Groot en v. d. Sloot, a.; Van Zuyle- kom, Rijke en Ten Braak, m.; Jacobs, Van der Tuyn, Van der Burg, "Mijns- bergen en De Zwart, v. De wedstrijd begint om half drie. Het 2e elftal speelt reeds zaterdag middag om 5 uur in Eindhoven tegen PSV 2. Dit zal een heel moeilijke wedstrijd worden en alleen een groot enthousiasme zal in staat zijn PSV tenminste 1 punt afhandig te maken. Feijenoord 3 komt zondag om 10 uur op Lot terrein, a an üc Polder vaart te gast bij het 3e elftal, dat helaas vorige week een steek liet val len. Ook hier is een zeer interessante wedstrijd met goed spel te verwach ten. Het 4e elftal gaat naar SMV 2. Verwacht mag worden, dat de over winning van zondag jl. naar meer smaakt. Naar wij vernemen, zal de Rotter damse judoleraar Relnier Hulsker in de kantine van de vroegere bedrijfs ruimte van de firma Pieterman aan de Westvest een sportschool vesti gen. Dit wordt dan de vijfde sport school in Schiedam. Aan de verbou wing en Inrichting wordt begonnen en de opening vindt op 1 juli reeds plaats. Zoals bekend, beschikt Schiedam nu over twee sportscholen van Ber Jansse in de Kethelstraat en de Nieuwstraat, een judoschool van Wout Bishoff aan de Westvest en een boksschool van W. de Haan in de Lekstraat. op er voor te zorgen dat op 1 Mei a.s. de 1 Mei bijeenkomst in het Passage theater even goed bezet zal zijn als nu het geval Was. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door mevr. Ank Krist, secreta resse van het Centrale Bestuur. De NVV Vrouwenbond is ontstaan uit de behoefte naar binding onder ling, aldus Mevr. Krist, en werd tien jaar geleden opgericht. De activitei ten van de bond zijn thans vele. Niet alleen dat men In vrijwel alle belang rijke organen vertegenwoordigd is, maar ook de vele activiteiten zoals handenarbeid, zangkoren, handwerk- clubs, toneelclubs, en contact-groe pen, maken de Vrouwenbond tot een organisatie waarvan het lid zijn een genoegen is. Mevr. Krist wekte eventuele niet' leden dan ook op om zich alsnog op te geven. Verder wekte zij de aan wezigen op om toch vooral deel te nemen aan de acties „Zonnestraal" en „Meisjestehuizen". Door hier aan mee te werken brengt men in het leven van hen die, of aan het bed ge kluisterd zjjn of verstoken zijn van een ouderlijk tehuis toch nog een beetje geluk en draagt men tevens zijn steentje bij tot de idealen van de vrouwenbond: Vrede, vrijheid, welvaart en sociale gerechtigheid. Na. deze woorden klonken weldra de eerste tonen van ,De Parelvissers' en was iedereen in de ban van het geraffineerde poppenspel op het mi- niscule toneel. Door him bijzonder grote vaardigheid weten de spelers van Brugmans Marionettentheater de poppen zo natuurlijk te laten be wegen, dat men al spoedig in de echtheid van deze schijnwereld ge looft. Zelfs het bewegen van de mon den stemde volkomen overeen met de gezongen tekst. Daarbij maakte men gebruik van zeer goede decors, die door een goed gebruikte belich ting de actie vaak bet juiste accent verleenden. S Knap was ook de aankleding van de poppen die het verhaal van de twee parelvissers, die belden dezelfde vrouw, de priesteres Leila, beminnen, speelden. Het behoefte geen betoog dat een Ingebroken is in de garage van J. S. L. aan de Graaf Florisstraat te Schiedam. Uit het kantoortje werd uit een niet afgesloten geldkistje ƒ312.- ontvreemd, De grasberm aan de spoorlijn achter de Dr. Zamenhofstraat te Schiedam stond gisteravond om streeks half negen in brand. S»e aan wezige politie slaagde er niet in het vuur te doven. Met een nevelspuit heeft de brandweer de brand, waar van de oorzaak onbekend is, geblust. Een schoorsteenbrandje woedde gisteravond omstreeks half tien in de woning van de bouwvakarbeider J. van B., Hagastraat 65b te Schie dam. De brandweer heeft onder lei ding van brandmeester Mak het vuur met een ramoneur geblust. De oor zaak was een vuile schoorsteen door het stoken van eierkolen. Gestolen zijn bij het in aanbouw zijnde viaduct van Rijksweg 20 in d<* 's-Gravenlandsepolder twintig pla ten triplex ter waarde van ƒ380. ten nadel van het aannemersbedrijf Krikke uit Zeist. straat te Schiedam laten modem! seren. De filiaalhouder de heer Van Barneveld recipieerde gistermiddag in zijn weer als nieuwe domein. zHet sous-terrain en de benedenver dieping munten uit in smaakvolle inrichting en doeltreffendheid. Bin nen vier maanden zal men ook klaar zijn met de restauratie van de boven verdieping, zodat dan in totaal 500 m2 als show- en bedrijfsruimte in gei. -lik zal komen. i>.3t interieur is ontworpen door de architect De Wolf uit Wassenaar en (voor de kleurencombinaties) door architect Annegarn uit Den Kaag. De directeur van de Velo, de heer J, W. van Oest, heeft de finishing touch aan het ontwerp gegeven. De werkzaamheden zijn uitgevoerd door het aannemersbed I de firma Kuijpers, het stucadoorsbedrijf Geus en Van Waart, de smid J. H. Bems en de schilder J. Duijmel, Ben* hersenschudding en verwon dingen aan zijn kin kreeg de zeven jarige Dickie van H. uit de Prof. Aal- berselaan, die gistermorgen om elf uur op de Taimalaan te Schiedam werd aangereden door een bestelauto bestuurd door de plaatwerker H. J, O. De jongen liep plotseling van het voetpad de rijbaan op. Hij is door de OG en GD naar de Dr, Noletstich- ting gebracht. Van het agendabureau van de Schie dam»© Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens over het tijdvak van 2i tot en met 27 april; 21 april: Monopole Theater( 19.00 uur: Kath. Film Actie: „The King and r\ Monopole Theater, 21.00 uur: Kath. Film Actie: „The King and V'. Irene, 20.00 uur: CJMV Jongensclub: Feest avond. 22 april, Volksgebouw, 20.00 uur: Inst, voor Arh. Ontwikkeling: „Engeland, het land van tradities" door A. A. Gol». Musis Sacrum, 20.00 uur: Ned, Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatie Kruis: Het Schied, Toneel brengt „Het hoedje van Mariua." Irene. 20.00 uur: Oudercomm. Comenlusschool B: „Problemen v. d. hedendaagse Jeugd" door ds„ J. G. Jansen. Film Paulus." Arcade. 20.00 uur: St.-AJoy- slusschooi: Ouderavond. 23 april: Irene, 14.00 uur: NCGOV: Film voor de Jeugd. Irene, 16 00 u.*. NCGOV; Film voor de Jeugd. Irene, 20.00 uur: NCGOV: Film. Musis Sacrum. 20.00 u.: Wilton-Feijenoord O. en A„Caprice." B K.-laan 189a, 20 uur: Nieuwe Koera: „Beroepskeuze" door dr». Dippel. Wijk centrum, 20.15 uur: Alg. Fotokring Schiedam: Dia-avond. Arcade 20.00 u.: ODO: Uitvoering. 24 april: Passage Theater, 20.00 uur: Toonkunst: Concert. Soliste: Annie d'Arco, piano. Musis Sacrum, 20.00 uur: Geref. Amateur-toneelgroep „Geron": „De dienstknecht in het huis" door Ch. R. Kennedy. Irene. 20.00 uur: Ver tot behartiging der belangen van TBC- patiënten: Propaganda-avond. 25 april: Musis Sacrum, 20.00 uur: Geref. Amateur-toneelgroep „Geron": „De dienstknecht in het huis" door Ch. R. Kennedy Irene, 20.00 uur: „Zonne gloren": Propaganda-avond. Marijke, 20.00 uur: Ver. Het Singelkwartier: Kontakt avond. 26 april: Musis Sacrum, 20.00 uur: De Dilettant: Toneel. Arcade, 20.00 uur: EHBO: Feestavond. Irene, 20.00 uur: Chr. Toneelgroep Het Zuiden: Toneel. 27 «pril: Musis Sacrum, 14.00 uur: SJors van de Rebellenclub. Arcade. 20.00 uur: St.-Franclscusgroep: Feestavond, Het heeft er alle schijn van, dat DAZ In het Schiedams lager KNVB-voetbal in de laatste etappe van de competitie voor een ver rassing gaat zorgen. De sprong van de „Zonners" naar de kopgroep Is volkomen gelukt én met nog twee wedstrijden achterstand, en og totaal zes wedstrijden voor de boeg, staan de Schiedammers gereed hun opmars voort te zetten. Zondag gaat DBZ op bezoek bij Saturnus. Een lastige wedstrijd, maar gesterkt door het gunstige verloop in de laatste maanden, hebben de Schiedammers in moreel opzich een aanmerkelijke voor rang. Van de derdekllassers gaatDHS in Kethel volle puntenwinst boeken, op RDM, Het gaat er naar uitzien dat DRS de competitie met een eervoile plaats gaat afsluiten. Hetzelfde geldt voor Excelsior '20 (gelijk aantal pun ten met DHS op dit ogenblik'», dat zondag in Rotterdam tegen FSV Pre toria aantreedt en tot winst in staat moet worden geacht. Van de overige vierdeklassers blij ven Schiedam, Martinit en SFC in eigen huis om er resp. Vredenburch, DDC en Dirksland te ontmoeten. Schiedam, dat om 12.30 uur aan treedt, zal een agressief Vreden burch tegenover zich vinden, dat een gooi doet naar de bovenste plaats en dus beïust Is op de punten. Martinit moet het tegen DDC kunnen bolwerken en SFC moet kans zien tegen Dirksland tot een puntenverdeling te komen. SVDPW ten slotte gaat de punten brengen bij Naaldwijk, dat over een zeer behoorlijk elftal beschikt. Advertentie LM. en er nog van ales kan gebeuren maar als de Rood-Grocnen de vorm van zondag jl. tegen Haarlem kunnen handhaven, is de mogelijkheid zeker aanwezig. Zondag komt DOSKO 2 op bezoek en zal deze wedstrijd gewonnen moe ten worden, daar NAC 2 uit Breda op de loer ligt en bij een eventuele mis stap SVV zeer dicht benadert; dit mag echter niet gebeuren en wij hou den het op een overwinning. De wed strijd vangt aan om 2 uur op het hoofdveld. Het derde elftal speelt thuis om 10 uur nu niet aan de Poldervaart maar op het hoofdveld in het Sterre- bos tegen SVW uit Gorinchem. SVV 3 prjjkt nog steeds fier aan de kop. maar zal toch zondag tegen SVW uit een andenr vaatje moeten tappen dan de laatste uitwedstrijd tegen Sparta, welke een lelijke nederlaag opleverde. Indien zondag gewonnen wordt is het kampioenschap wel heel dichtbij en ais het derde elftal zich niet uit haar spel laat brengen ligt een over winning in het verschiet. Twee Schiedamse harmoniekorpsen zullen op 15 mei (Hemelvaartsdag) deelnemen aan het muziekconcours In Baarn, georganiseerd door de Ne derlandse Unie van Muziekgezel- shcappen. Het zijn de verenigingen „Crescendo" (eerste afdeling) en „Gusto's Muziekvereniging" (afde ling uitmuntend). Maar een consequentie van deze veelzijdigheid was; dat „Excelsior" zelf niet al te zeer aan bod kwam. Het omlystte met vier werkjes van Verhey, Dufay en Haydn het gedeel te voor de pauze en eiste pas daarna goed de aandacht voor zich op in de Cantate 140 van Bach. Het koor blijkt onder Leo Smit hard te hebben gestudeerd, en voor al het dynamisch beeld van een com positie nauwlettend In zich opge nomen te hebben. Uit een oogpunt van vertolkingskunst, de aandacht voor schakeringen en nuances, waren de resultaten dan ook zeer bevredi gend. De klankkwaliteit echter liet hier en daar wel eens te wensen over. De intonaties waren waren dan wel opmerkelijk zuiver, maar de toon werd niet altijd tot vrije, onbelem merde zang. Toch voldeed .Excelsior" beter dan het gastkoor van deze avond, de dames van „De Kleine Stem West", die eveneens onder leiding van Leo Smit zongen. Hoe zorgvuldig en met kennelijke de liggingen in de verschillende verkjes waren vaak aan de hoge tant, hetgeen vooral de sopranen parten speelde. Toch zorgde dit dameskoor wel voor een betrekkelijk hoogtepunt van de avond in Le Mer van Vincent dTnoly, waarin de sopraan Christine Spierenburg een prachtige solo zong. Zij liet zich zelfs na een eveneens mooi geslaagde Mozartaria tot een toegift (Schubert) overhalen. De andere solist was de nog jeug dige bas-bariton Jan Huizinga, die vooral m een ballade-achtig werk van Max Bruch fmet dameskoor) tot een goede prestatie kwam. Hij heeft een mooie, geweldige stem, die echter enige scholing behoeft. Adri Slootmaker was een betrouw bare begeleider aan de vleugel. Veel applaus van een talrijk pu bliek, dat Arcade evenwel met ge héél vulde. WESSEL BENNIS Geboren: Jolanda dr v. P. Gijten- beek en W. J. v. d. Velde; Johanna dr v. H. v. Harmeien en J. Konings; Marjon dr v. M. v. d. Giessen en M. Hermsen; Cornells zn v. W. v. d. Hoeven en C. Scheenloop; Paul G. M. overgave hier ook gezongen werd,zn v. G. J. Schoonderwoerd en P. C. v. B.aarle; Ellen dr v. M. C. Vreug denhil en P J. Groeneweg; Rob zn v. J. C. Kats en U. Hordijk; Wilhelmus A. D. zn v. H. G. Lóke en B. Nijman; Cornelia J. M. dr v. A. D. M, Heet- kamp en C. de Kok; Jen W. zn v, M. Eijkenaar en M. Krnendonk; Lena dr v. A. Plaisier en A. v. Zanten. Ondanks de 82-nederlaag tegen EHS in de vriendschappelijke ontmoeting op le paasdag kunnen de SVV-honkballers toch op een nuttige oefenwedstrijd terugzien. Tot de 6e inning was de wedstrijd van een goed*gehalte, doch hierna zakte het spelpeil. De te koude weersomstandigheden speelden een voorname rol. Op het oefenprogramma van de roodgroenen staat wederom een interessante wedstrijd. Het Utrechtse DOS komt namelijk zaterdag op bezoek aan de Bosrand. De beslissingswedstrijd tegen DOS in Uithoorn vorig seizoen ligt de SVV'ers nog vers in het geheugen. Het werd in Uithoorn een op hoog peil staande wedstrijd met een 82- overwinning voor de Schiedammers. Lc de competitie hadden beide ver enigingen een overwinning op elkaar behaald. In Schiedam werd het 6—3 voor DOS, doch uit won SVV met 8—5, dank rij een felle eindspurt in de laatste it ning. De Kanaries zullen dus belust zijn op revanche, waardoor een fel duel verwacht kan worden. Hoewel DOS twee spelers moet missen, die het vorig seizoen tegen SW meespeelden, heeft het toch nog een sterk team met prima slagmen sen en een prima werper. Ravensber- gen is dit jaar van DOS naar de Haagse 2e klasser Laakkwartier over gegaan en Westbroek kan niet spelen i.v.m. de voetbalcompetitie (stopper- spil bij BW). Bekende namen in de Utrechtse ploeg zijn de le honlcman Wethley, de verre-velders Janszen en Imhof, en de korte stop De Kleyn, die over het algemeen goede slagpresta ties leveren, Op de plaat staak de bekende werper Stilting. SVV zal in deze wedstrijd volledig aantreden, zodat het eerste negental goed ingespeeld kan worden voor de komende competitie, voor het eerste in de Overgangsklasse, welke «en zware opgave voor de Roodgroenen inhoudt. De oefenwedstrijd SWDOS wordt zaterdag op het hoofdterrein van SW aan de West-Frankelandsedijk gespeeld en begint om 4 uur. ROTTERDAM. Coöp. Eiervet- ling der Zuidhollandse Eilanden GA van 17 april. Aanvoer 50.000 stuks. Sortering 1. soort 00 20,40; 0 15,70— 10.00; 1 14,60—14,70; 2 13,90—14,10; 3 13,20—13,70; 4 13,00; 5 12,10—12,20; 6 10,70: sortering 2, soort 0 14,80- 1 13,80; 3 13,30; 3 12,90; 4 12,40. Kneuseieren 10,70—10^0; bloed- eieren 8A0. 17 april Engels pond Amerlk dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Zwitserland (vrij) Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 10,611—10,618 3,78,V-3,78j-ï 88,771—89,87* 7,60—7,601 86,66—86,71 73,1573,20 90,421—90,471 54,82—54,87 53,021—53,071 88,351—88,401 3,90}3,90S 60,791—60,841 34,60—14.61 Advertentie i.M.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1