Op weede pinksterdag: honderden hervormden naar Maasland Actrice Fie Carelsen neemt afscheid van Vlaardings publiek Dronken lieden dient caféhouder te weren' Atlantic verrijkt met 2 nieuwe kegelbanen m Toontje tekent paard weeren met succes modern Experiment van classis Schiedam Raad morgen bijeen UIT OF THUIS "ODO liet nu eens anderen aan het werk Omringdijk is nu de waterkering Auto gestolen Voor Schiedams kantongerecht Over gevaren drankmisbruik .SHARPIE Bad Groenoord 10 mei open Auditie voor vakantie-revue Drie fietsen gestolen Scooter tegen niet verlichte handwagen Voorkeur voor Schiedam: 490.545 Het Vrije Volk chiedammers onder elkaar 'STEEDS IS HET WEER ANDERS' SVV -honkballers naar Den Haag Diefstal in het Sportfondsenbad SPONTAAN APPLAUS: MRS. PARSONS Veemarkt Den Bosch bewijst wat service is De grootste krant HET VRIJE VOLK DONDERDAG 24 APRIL 1958 EHBO Het Zuiden Veilinghal Daarna volgt in de enorme veiling- ha! te Maasland het is zo goed air zeker, dat deze voor dit doel zal wor den afgestaan; alleen het bestuur van de hal moet nog beslissen de opening van de kerkdag. Na samen zang zal een sociodrama worden op gevoerd. - Jeugd binnen of buiten, overal draagt U muziek bij U met een van die fan tastische PHILIPS portables. V.V.V. V.V.V, •ÏW.Vt v.v.v, v.v.y f 5.- p. m. 1.16 p. w. Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Voor het eerst in de geschiedenis zal de classis Schiedam van de Nederlands Hervopnde Kerk een kerkdag houden. Op tweede pinksterdag zullen, naar wordt verwacht, zo'n 800 tot 1000 „Her- vomden uit Schiedam, Vlaardingen en wijde omgeving naar het dorp Maasland stromen. Ongeveer 400 kinderen tot 12 jaar zullen elkaar die dag in 't Trefpunt te Maasland ontmoeten. De classis Schiedam omvat de plaatsen Schiedam, Kethel, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg, Bleiswij k, Bergsehen- hoek, Berkel, Moerkapelle, Zevenhuizen en Capelle aan den IJssel. Men sou toch kunnen voorstellen, dat een. stad laten we Schiedam maar als voorbeeld nemen) voor mensen is gebouwd, niet waar? Niet temin zijn. er wezens, die de heer schappij van de mens over de stad betwisten, die zonder meer hun rech ten laten galden op mat des men sen is. In Schiedam zijn dat de zwa nen, ganzen en eenden. Onze stad heeft verscheidene sin gels, waarvan er sommige dicht bij elkaar zijn gelegen. Nu houden som mige zwanen en eenden ervan af en toe te verhuizen. Parmantig stappen zij de ene singel uit, steken ie straat over en laten daarbij autobussen, auto's en fietsen stoppen, en plowf pen ten slotte in hef water van de andere singel. De ganzen zijn over het algemeen honkvaster, maar zij houden er weieens van om een wan delingetje op straat te maken, 1Vanmorgen fietste ik over een van Schiedams singels, toen ik het vol gende zag gebeuren. Vier jonge gan zen wandelen in de bekende ganze- pas over de straat. Van de andere kant komt met een behoorlijke snel heid een auto aan, die met veel ge piep een paar meter voor de ganzen tot stilstand komt, ï)e bestuurder heeft blijkbaar teel haast, want hij begint luidruchtig te toeteren, met heb enige gevolg, dat de ganzen hun pas vertragen en verbaasd hm sna vel de lucht instekenDat wordt de automobilist al te bar. Hij draait het portierraampje open, steekt zijn hoofd naar buiten en roept kwaad: „Vort, domme ganzen!" De „domme" ganzen blijven nog even treuzelen en vervolgen dan lang zaam en waardig hun wandeling. De automobilist kan weer doorrijden, De afdeling Schiedam van de Kon. Ned. Ver. EHBO geeft zaterdag nog steeds ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum een feest avond in Arcade, die om half acht begint. Op het "programma' staat ctr. cabaret-variété, waaraan o.a. moe- werken The Rile Bros, het duo aal- bartl, Conny Renoir en Harry Bor den, aN afloop is er bal met muzi- kele medewerking van Gor van der Graaf. „De grote stilte" (The deep blue sea) heeft het toneelspel in drie be drijven van Terence Rattigan, dat zaterdagavond in Irene door de chr toneelgroep Het Zuiden over het voetlicht zal worden gebracht. Regis seur is C. Paardekope'r, Aanvang acht uur, DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Het kind van een ander. Geen avond- voorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: De vlam en de pijl. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 105 uur. Tentoonstelling „Karei Appel op klein lormaat". Diversen: PASSAGE-THEATER 8 uur: Toon- kunstconcert. MUSIS SACRUM, 3 uur: Tuneelver Geror. brengt „De dienstknecht In het huls". IRENE. 8 uur: Vereniging tot behar tiging der belangen van tbc-patien- ten, f-ropagenda-avond. VOLKSGEBOUW, 8 uur: Party van at Arbeid, J. Hommer spreekt over wonlngbouwpolltlek, VRIJDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur. De tijger valt aan. MONOPOLE-THEATER 2, 7 en 9.15 uur: De trein van tien over drie Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur. Tentoonstelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen: STADHUIS, 7.30 uur: openbare ver gadering gemeenteraad. ZANDVLAKTE STERREBOS, 8 uur: Clrco Espagnol. MUSIS SACRUM. 8 uur: toneelver. Geron brengt ,,Dc dienstknecht in het huis". De kerkdagen zijn in het noorden van Nederland reeds enkele jaren lang hoogtepunten van het kerkelijk leven. Het idee komt uit Duitsland. Daar houdt men reeds geruime tijd door duizenden bezochte groots op gezette Kirchentage. In Nederland hebben de kerkdagen in de loop der jaren een ietwat an der karakter gekregen. Zij werden per gewest of per provincie opgezet, terwijl de Kirchentage voor heel Duitsland golden. In Nederland ziet men de kerkdag als een poging het familie-besef van de hervormden onderling in een be paalde streek te versterken. De bedoeling van een kerkdag is, mensen uit verschillende plaatsen samen te brengen. Door samen- bezig-vjjn" met de vragen van deze tijd, waarmee men als christen wordt geconfronteerd, wil men komen tot ,,een ervaren van een familieband tussen al deze christe nen." Krin gwerk Dit jaar vormt de kerkdag de afsluiting van het zogenaamde bjjbel- kringwerk, dat rond het kerkdag boekje God met ons Is verricht. Leden van de Hervormde Gemeenten werden in bet afgelopen jaar aan de hand van dit boekje voor de vragen van deze tyd gezet! Men hoopt te bereiken, dat zoveel mogelijk mensen met in godsdienstig kerkelijk opzicht uiteenlopende op vatingen in Maasland samen zullen worden gebracht. Eén probleem Uit de vele zullen zij samen bespreken. Om tien uur morgens zullen de ouderen onder de honderden bezoe kers van de kerkdag een kerkdienst In de imposante kerk van Maasland bijwonen, Ds. J. Bouterse uit Vlaar dingen U deze dienst lelden. Een muziekkei ps zal aan deze kerkdienst zijn medewerking verlenen. In de ochtenduren nog volgt een erroepsvrwijjw discussie, over de pro blemen. die in het sociodrama sijn verwerkt. Na een pauze, maaltijd en samenzang zal deze discussie worden afgerond door een spreker en door middel van een lekenspel, geschreven door Ted Logeman. Het lekenspel zal worden verzorgd door de lekenspeigr'oep van de Evan gelische Jeugdactie te Vlaardingen. Koren uit Schiedam. Vlaardingen en Maasland, onder leiding van de heer (Van een onzer verslaggevers) De leden van de christelijke ver eniging voor lichamelijke oefening ODO, die vorig jaar zo'n goede jubi- leumuitvoeririj verzorgden, hebben waarschijnlijk gedacht; „Laat dit jaar maar eens een ander voor ons werken". Op de jaarlijkse propa- ganda-avond, die gisteren in Arcada gehouden werd, traden tenminste Gijs de Graaf, zullen dit alles om- 5Sen «""nastenvoor het voetlicht, lijsten .naar een groepje cabaretiers uit Rotterdam. De samenkomst van de jeugd tot 1 2jaar (men heeft deze leeftijd be paald, omdat men anders bang is, dat er te veel komen!) begint met een kinderdienst in het Maatiandsc Trefpunt. Is het goed weer, dan zal de jeugd verder bezig worden gehou den op het voetbalveld. Zijn er drei gende luchten, dan houdt men het Trefpunt als domicilie. De kerkdagcommissie, die zich in tens met de organisatie van het festijri, dat voor 't eerst in dit deel van. Zuid-Holland wordt gehouden, heeft beziggehouden, hoopt die eerste keer op een overweldigende belang stelling. Want blijkt het experiment te slagen, dan zullen ook in andere gewesten van de Nederlands Her vormde Kerk kerk -gen worden ge organiseerd. Naast de classis Schiedam organi seert, óók voor 't eerst in Zuid-Hol land, de classis Leiden een kerkdag. Het waren de Rolé's, i voor een afwisselend en vlot prog -amma van zang, n.uziek en sketches zorgden Een extra vermelding verdienen wel de accordeonist Nic Gorden en de „praatjesmaker" Len Corner, Toch zal een deel van (jjJO-gym- nasten binnen korte tijd enige ac tiviteit aan ie dag moeten leggen. Samen met de nog zeer jonge gym nastiekvereniging Animo organiseert ODO in jum een aspirantendag m Kethel. De propaganda-avond werd ge opend door voorzitter A. van Diest. De zaal was niet geheel gevuld. Na afloop was er nog een geanimeerd bal. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingen heeft afscheid genomen van Fie Carelsen. En Fie Carelsen nam op haar beurt afscheid van Vlaardingen. Het ge beurde gisteravond in de Stadsgehoorzaal. Na een succesvolle op voering van „Toontje heeft een paard getekend." De voorzitter van het Vlaardingse huldigingscomité, burgemees ter mr. J. Heusdens, bood namens 't Vlaardingse publiek bloemen aan. Fie Carelsen beantwoordde deze kleurrijke hulde allerharte- {Joogd ciTverzwaanT'maar*dê~provïn- liilrst. Wpt. nnKltolr QirnloiiHiecnorrln loner on cfounrlp T7.tr ipmanrl 7.f*\ 1.1 „i iiV" ~Tt- Vistitfriura. (Van een onzer verslaggevers) De omringdijk van Schiedam zal voortaan als hoofdwaterkering wor den beschouwd inplaats van de wa terkering, die dwars door de stad loopt en wel via de Hoogstraat, Korte Dam en Dam. Deze door de stad lo pende waterkering kan niet verhoogd worden, ofschoon daartoe reeds se dert 1897 een bevel van de toenma lige dijkgraaf bestaat. Sedert 1916 heeft het Schiedamse gemeentebestuur wel voortdurend de buiten de stad gelegen dijken ver lij kst. Het publiek applaudisseerde lang en staande. En iemand zei fluisterend: „Wat jammer, hè, dat ze er nu mee ophoudt Gestolen is de personenauto van de heer H,, die gistermiddag op het neelspeelster? Overschieseplein te Schiedam stond en in de middag was verdwenen. Het Is een beige wagen, merk Volvo. Het kanteken is XD 06-49. Vijftig jaar geleden begon de actri ce bij Willem Royaards haar loop baan „op de planken". Slechts in de laatste van die vijftig jaren trad ze ook in Vlaardings Stadsgehoorzaal op. Maar velen in de zaal hadden haar langer zien spelen. De gevoelens van hen vertolkte burgemeester Heusdens. die zei „ongeveer dertig jaar het spel van de actrice" te hebben gezien. „Als u een rol in een stuk speelde, dan was het voor ons een aansporing om te gaan." En welk groter compli ment bestaat voor een scheiosnde to- Als een in kennelijke staat van dronkenschap verkerend persoon een café betreedt dient de caféhouder deze te ver wijderen. Doet hij dat niet, dankomt de caféhouder voor 1 het kantongerecht. Dat ervoer de caféhouder B. de J., die de 1 onder invloed van alcohol verkerende J. K. niet tijdig de deur gewezen had en dientengevolge woensdagmorgen voor de kan tonrechter te Schiedam, mr. P. B. Cos verscheen. Kennissen „Eigenlek zijn we goede oude ken nissen," zo sprak de burgemeester verder, „al kent u de meesten van ons niet." Mr. Heusdens prees voorts de liefde en toewijding, waarmee me vrouw Carelsen zich steeds van haar taak heeft gekweten. Indrukwekkend was het afscheids woord van Fie Carelsen zelf. „We hebben al in veel plaatsen in Neder land afscheid genomen. Steeds met hetzelfde stuk. Maar steeds was het weer anders. Elke plaats, elke schouw burg. elk publiek heeft zijn eigen sfeer." Overal heb Ik mijn eigen herinne ringen. Voor Vlaardingen, waar ik nog niet veel heb gewerkt, zal de her innering aan deze avond het belang rijkst zijn." Oprecht dankte zij het Vlaardingse publiek, „waarvan ik altijd het gevoel had, dat het mij graag zag!" cie bleef de „stadsdijk" als hoofdwa- terkering beschouwen. Dat gaf allerlei moeilijkheden, die nu door een be sluit van het Hoogheemraadschap Schieland kunnen worden opgevan gen. De omringdijk krijgt nu als hoofdwaterkering een officiële erken ning: en zal voortaan ook als Delta- dijk kunnen worden beschouwd. „Ja edelachtbare, de biljartveren} ging had een feestje in onze zaak on die was ik juist aan het bedie nen, dus heb ik die T, maar even la ten zitten. Toen echter kwam een rechercheur van speciale wetten binnen en die maakte verbaal op aldus de caféhouder. „Als een man in een dergelijke staat uw café bin- nenkomt, dan moet u de politie op bellen voor de man zich wanordelijk gaat gedragen," zei mr. Cos en ver oordeelde De J. conform de eis tot 15 sub zes dagen. De koopman J. C. was op 8 maart in botsing gekomen met een van rechts komende wagen. Het had die nacht gevroren en gesneeuwd en toen de Parallelweg afreed, was het uitzicht belemmerd door sneeuw op de ruiten van zijn auto, waardoor de botsing was ontstaan. „Voor u wegrijdt, dient u de ramen schoon te maken," zei de ambtenaar van het OM, mr. R. A, Schimmel en eiste 55 subs. 22 dagen hechtenis.Mr. Cos veroordeelde deze verdachte tot 40 subs. 16 dagen. De schilder A. B. uit Kethel ver scheen voor mr, Cos, omdat zijn hond een zwaan had doodgebeten. Het was een zwaan van onze gemeente. De zwaan had reeds eerder getracht de hond van B. aan te vallen en ook tegen B. had hy als eens zijn veren opgezet en met zijn vleugels geslagen. Toch mag een hond niet zo maar een ."23 (Van een onzer verslaggevers) In café Atlantic zijn gisteravond onder grote belangstelling twee nieuwe kegelbanen officieel in gebruik genomen. Schiedam heeft nu zes kegelbanen, waarvan hotel De Kroon er twee en Atlantic er vier bezit. Advertentie I-M. '1 ROTTERDAMS TONEEL 11I zaterdag 26 april, 8 uur L QOEOE REIS BIj}»pel van Joccuez DergL zondag 27 april, our NIETS IS ZEKER BlUipcl ven A. de Mmaet DE NEDEKLANDSCHE OPERA maandaa 2fi april, 8 uur FAUST Opera VOO Gounod. DE KAAGSCKZ COMEDIZ dinsdag 29 optil, 8 uur AMPHITRYON Biljipel tan Mas Ciolaet. De voorzitter van de Schiedamse Kegelbond, B, J. Scheffers, opende de bijeenkomst en heette in het bij zonder de commissaris van politie K. Rjjpma welkom. Hij verheugde zich over de aanwinst van twee nieuwe ba nen, Minder verheugend vond hij het echter, dat van de 12 in Schiedam bestaande kegelclubs er slechts 5 bij de bond zijn aangesloten. Hij sprak de hoop uit, dat meer clubs zich zul len aansluiten. De heer Sclieffers deelde mee. dat over enige weken korpswedstrijden worden gehouden, waaraan alle Schiedamse clubs deelnemen. Inzet de Atlantic-wisselbeker, beschikbaar gesteld door de eigenaar van café Atlantic W. M. A. Haasbroek. De heer K. Rüpma („Ik heb nog nooit gekegeld") hield verder nog een geestig speech je, waarna hi) samen met de heer Haasbroek de twee nieuwe hanen ingooide. De vrije-baanwedstrijden, dje op deze avond werden gehouden, dien den als propaganda voor de kegel- sport. Er waren prijzen beschikbaar gesteld door de Schiedamse Kegel bond en de heer Haasbroek. De SVV-honkballers ga_.n voor de laatste oefenwedstrijd alvorens de honkbalcompetilie begint naar Den Haag. Zaterdagmiddag om half vier spelen de roodgroenen namelijk tegen het pas naar de 2e klasse ge promoveerde Tjikalong, welk team verscheidene Antillianen telt. De Schiedamse honkballiefhebbers hebben al eerder kennis kunnen maken met een Antilllaans team, vorig seizoen tegen een Rotterdams B-negental, in welke wedstrijd op viel, hoe gemakkelijk deze honkbal lers het slaghout kunnen hanteren. Het zal zaterdag dus een goede oefening worden voor de velders van SW» die nu de kans krijgen het be ter te doen dan tegen DOS. Het SVV-team gaat, op Verzijlberg na, volledig naar Den Haag, dus ook weer met de herstelde werper De Lange. Cor Bras zal weer het eerste honk bezetten, terwijl de opengeval len plaats in het midveld door Goet- geluk of Heshof ingenomen zal wor den. - Gestolen is ten nadele van de bank werker T. J. M. B. een portemonnaie met foto's en postzegels uit zijn kle ding in de kleedcabine van het Sport fondsenbad te Schiedam. zwaan doodbijten, ook al is zo'n ïwaan lang niet mis. Mr. Schimmel eiste voor „deze dooie zwaan" 15 subs, zes dagen hechtenis en B. werd conform de eis veroordeeld. Voor het overige werden op deze kalme zitting enkele verkeersover- treders veroordeeld. De gemeenteraad van Schiedam komt vrijdagavond in een openbare vergadering ten statlhuize bijeen. Op de agenda staat o.m. de be noeming van een lid van de commis sie voor het Stedelijk Museum. Op de nominatie staan üe heer P. Dirkzwa ger en .Ie heer A. van der Poest Clement. Voor de gemeentelijke jeugdcom missie moeten vier ieden worden aangewezen van buiten de raad. Op de aanbeveling van de afdeling Schie dam van de Ned. Jeugdgemeenschap staan mevr. mr. E. A. Jochems- Goettsch (NFG), mej. A. G. M. Pluym (KJB), de heer A. M. Sunder- man (NpV) en de heer P. Boschman (AJC), Het bestuur van de St. Willibror- dusstichting verzoekt het gemeente bestuur medewerking te willen ver lenen voor de aanschaffing van enig gymnastiekmateriaal ten behoeve van de ulo-school voor jongens in Nieuw- land-oost, ter waarde van 1400, Verder heeft de stichting geld nodig voor de aanschaf van kleltafels voor de kleuterschool. Het gaat hierbij om een bedrag van 265, B, en W. stellen voor mej. dr. J. A. van Haaf ten definitief tot schoolarts bij de GG en GD te benoemen. Bü het onderwijs staat mej. G. J. Matthijssen op de nominatie voor een benoeming tot onderwijzeres aan da Klaas de VriesschooJ B. en mevr. M. van Heiningen-Rottier tot onderwij zeres aan de Prof. Kohnstammschooi. Aan mej. S, Krug zal eervol ontslog worden verleend als onderwijzeres aan de Theo Thijssenchool. y=rim>: (Van een onzer verslaggevers) Toontje heeft weer eens succes gehad. Ondanks het feit, dat noch hij noch het paard, dat hij tekende één ogenblik op het toneel van de Stadsgehoorzaal kwam. De Haagse Comedie heeft gisteravond weer eens bewezen, dat Lesley Storms aloude blijspel nog lang met verouderd is. Integendeel. Zelfs zij, die het stuk voor de tweede of derde keer zagen, hebben wéér genoten De opvoering van gisteravond betekende voor Vlaardingen de af- scheidsvoorstelling van Fie Carelsen, de actrice, die vijftig jaar op de planken stond. En die, om het met Cees Laseur te zeggen, af scheid „viert". Ze wil immers niet meer bijtekenen! Fie Carelsen speelde haar succes- ïol. Die van grootmoeder mrs. Par sons, De grootmoeder van kleinzoon Toontje, wiens tekentalenten aanlei ding wetwn tot een groot aantal kostelijke verwikkelingen. Niet zo kostelijk Hjkt het aanvan kelijk. dat Toontjes vader en moeder dreigen te zullen scheiden. Dat groot vader Parsons boos wegloopt. En dat een huwelijk van dochter Alice in het water dreigt te vallen. Grootmoeder Parsons plannen, die haar in de richting van het „Lady schap,, voerden, werden door al deze verwikkelingen allemaal lelijk door kruist. Dank zij een groot aantal mis verstanden, dat ten slotte opgehel derd wordt en dank zij het winnen van een prijs, loopt alles weer uit stekend af.... Fie Carelsen, die bij haar opkomst midden In het stuk van het Vlaar dingse publiek een spontaan applaus kreeg, speelde mrs. Parsons alsof de actrice helemaal niet van plan was afscheid te nemen. Cees Laseur bracht een „Vader Doorsnee-rol" op de manier, die wij allen van hem kennen! FIE CARELSEN verdiende bloemenhulde (Van een onzer verslaggevers) Over de gevaren van het drank misbruik sprak gisteravond op een propaganda, bijeenkomst van de Nat. Chr. Geheelonthouders Vereniging, afdeling Schiedam, in Irene de heer Hodder, propagandist van de NCGOV. Hij vertelde, dat er In Nederland niet minder dan 40.000 alcoholisten zijn en dat hun aantal nog steeds toeneemt. Het werk van :ie NCGOV, aldus de heer Hodder, blijft dus een dringende noodzaak. Niettemin zal de alcoholist, die genezen wil, het uit eindelijk helemaal zelf en alleen moeten doen. Hei enige middel voor hem om van zijn ziekte af te komen is: persoonlijke en volkomen onthou ding, Na deze speech werd de bekende Deense film „Café Paradis" vertoond, die in sobere beelden de ondergang beschrijft van een aan de drank ver. slaafd mens. 's Middags gaf de NCGOV, oven eens in Irene, twee filmvoorstellingen voor kinderen. Zij kregen „Robinson Crusoë" te zien. En dan was er verder Elisabeth Andersen, die als moeder van Toontje de dankbare rol kostelijk uitbuitte. Tegenover haar stond een te houte rige Frans Vorstman, die dr. Howard Flemlhg verbeeldde. Luc Lutz deed het veel beter als Tim Shields, de. „aanstaande" van het zusje van Toontjes moeder, de allerliefste Maria de Booy. Een kostelijk spelende grootvader werd gecreëerd door Jan van der Linden. Ook de bijrollen waren goed bezet. Guus Korrubel verdient een pluim voor zijn juiste decors. En zo werd de afscheidsvoorstelling van Fie Carelsen een succes, zoals het in al zoveel plaatsen dit jaar een succes werd! ■«f88* e de meest volmaakt transistor - portable, super-licht in gewicht, zeer fange levensduur vao de batterijen 300 uur voor 1.60) Prima geluidsweergave. Midden-en iangegolf f 198.- (exci. bate.) f 10.25 p.m. ƒ2.36 p.w. Philips portables reeds v.a. f 99.50 (Van een onzer verslaggevers) Bad Groenoord opent zaterdag ochtend 10 mei z(jn poorten voor de Schiedamse (en eventueel ook Rot terdam! en Vlaardingse) zwemlus- tigen, die het vroege seizoen niet schuren. Momenteel wordt er op Groenoord nijver gewerkt om alles in gereedheid te brengen voor een waardige ont vangst van de eerste badgasten. De bezoekers zullen het straks wel op merken: or zijn meer paden en de grond, die op verscheidene plaatsen zelfs 15 tot 20 centimeter was gezakt, j De Sectie Toneel van de Schie damse Gemeenschap houdt de eer ste auditie-avond voor de Schiedam se vakantietveek-revue op dinsdag in zaal S van Arcade. Aanvang acht uur. EBce Schiedammer, die iets pres teert op het gebied van toneel, zang. muziek of ballet, wordt verzocht te komen om op deze manier blijk te geven te willen meewerken asn de nieuwe vakantte-revue, die geregis seerd zal worden door Lou de Groot. De balletten zullen worden ingestu deerd door Phyllis L'lights tone en he* muzikale gedeelte zal onder super visie komen van de heer Van Belnen. De repetities zullen voornamelijk plaatsvinden op dinsdagavonden, te beginnen in mei. Er zijn gisteren In Schiedam drie fietsen gestolen. Mej. Z. v. B. had haar rijwiel gisteravpod niet op clot In de Korte Singelstraat achterge laten, de Rotterdamse scholiere J. T. M. K. had haar karretje gistermorgen niet op slot neergezet voor de Mater Deischool aan de Waranda en de ver tegenwoordiger K. G. had zijn rijwiel gebrekkig afgesloten op Ce Vlaardta- gerdijk achtergelaten. Advertentie IJl. HOOGSTRAAT 86 ls opgehoogd. De tarieven van vorig jaar zijn ge handhaafd en eveneens de uren, waarop het bad geopend ls. Dat is op door-de-weekse 'dagen van 's och tends half zeven tot 's avonds zeven uur en op zondag van 10 uur 's och tends tot zes uur "s avonds. Bovendien kan het publiek op de avonden van dinsdag en zaterdag in Bad Groenoord terecht van half acht tot zonsondergang. De andere avon den zijn gereserveerd voor Schie damse zwemverenigingen en wel maandag voor de Schiedamse Zwem- club, woensdag voor Wilton-Fyen- oord. donderdag voor de Schiedamse Reddingsbrigade en vrijdag voor Start. Op de Bossche veemarkt van woensdag werden aangevoerd 8462 stuks vee, zijnde 3894 runderen. 257 graskalveren, 688 vette kalveren, 866 nuchtere kalveren, 541 schapen, 21 geiten. 217 lammeren, 51 fokzeugen, 418 slachtvarkens, 43 lopers 1556 big gen. De prijzen waren, behoudens uit- SCH1EDAM5EW6G 1*$ STRAATWEG 59 - PLEiNWEG 152 TEW 52,500 TEL. 89.200 TEL 17.555 Speciaal voor TV-reparatie: HOOGSTRAAT M TEL. 12.12.99.12.13.13 Een scooter, bestuurd door de assis tent-bedrijfsleider G, E., kwam gister- avnod omstreeks elf uur op de Dorps straat in Kethel In botsing met een met planken beiaden handwagen van de 15-jarige tuinder A. M. v. d. L„ die niet was verlicht. E. zag de handwagen te laat. Met een lichte hersenschudding en ver moedelijk een ribfractuur is hy in de Dr. Noletstichting opgenomen. De duo-rijdster, mej, M. D., kreeg een bloeduitstorting aan de rechter- bovenarm. De scooter werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. Kopers van^jsswéespaarbricven van de tweede nationale woningbouwle ning hebben voor een bedrag van f 490.545 voorkeur uitgesproken voor de gemeente Schiedam. zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalfkoeien van 7151285; guiste koelen 640050; kalfvaarzen 7801240: klamvaarzen 750950; gulste vaarzen 660840; pinken 440 665; graskalveren 270—425; nuch tere kalveren voor fok- of mesterij van 55215; weideschaperi 45—80 drachtige ooien van 95—135; ooien met lammeren van 100155- drach tige zeugen 270—375; lopers van 62 68; biggen 45—57. Slachtrundereaaanvoer 772 st. Extra kwaliteit 3.303.45 per kg gesl gewicht; le kwaliteit 3.10—3.25 per kg gesl gew; 2e kwaliteit 2.853.05 per kg gesl gewicht; 3e kwaliteit van 2.60—2.80 per kg gesl gewicht, vette stieren van 2.85—3.10 per kg gesl ge wicht; worstkoeien 2.552.65 per kg gesl gewicht: vette kalveren le kws~ ïiteit 2.402.80 per kg lev gewicht; vette kalveren 2kwaliteit 2.102.35 per kg levend gewicht; vette kalveren 3e kwaliteit 1.802.00 ner kg levend gewicht; nuchtere slachtkalveren 1.151.30 per kg levend gewicht; slachtvarkens 1.601.70 per kg lev gewicht; slachtzeugen le kwaliteit 1.481.52 per kg levend gewicht; slachtzeugen 2e kwaliteit van 1.38— 1.44; per kg levend gewicht: vette schapen 95-115; vette lammeren 90 110; nuchtere slachtkalveren 35 50. Verdere medelingen: Melk- en kalfkoeien: aanv enorm groot, handel stug, prijzen duur; gulste koeien: zeer groot, stroef, prh; jongvee: ruim, rtdeiyk, stabiel; vette nuchtere slachtkalveren: mmdel. tra- kalveren: normaal, williger, vaster: ger. weinig verandering. Schapen en lammeren: groot, ge drukt. moeilijk te handhaven, Fokzeugen: normaal, rustig prsh; lopers en biggen.: minder, stroef, ge drukt; Slachtvee; ruimer, kalm, prsh slachtzeugen; minder, rustig, minder; Volgende week 30 april, Konlngin- nedag, gaat de markt gewoon door.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1