Clubhuis De Haven gaat eerste lustrum vieren Tentoonstelling laat de resultaten zien J. van DrielEenheid van volk is ons lief Leeslust neemt toe Zeer matige oorlogsfilm Busritten in Delft voor toeristen Grootse huldiging voor jubilaris Van Neerbos Wat het IvAO in mei doet Oude kunst in niemve zaal Duivennieuws Straatvoetbal begint weer Trein reed koe aaïi; agent gaf genadeschot Gusto: 9 pet. J. Demessieux in Maassluis Het Vrije Volk Expositie over Willem V al week in Delft VTM gaat naar Schiedam Raad over bouw maisonnettes VDL start met feesten Sfriedctniineys ondere^aar Politiesportdag op Vijfsluizen In Monopole DAG VAN OPENBARE SCHOOL Zuidbuurtseweg weer afgesloten Wisselkoersen Visafslag Burgerlijke Stand De grootste krant Twee exposities in Gusto-kantine Parkeereuvel neemt toe in Vlaardingen Maassluise kinderen in Bergen aan Zee Damnieuws Kannibalen de een (Van een onzer verslaggevers) Ha, Stokhof! roepen zelfs de kleinste kinderen in Gorzen, als hij voorbij komt op zijn carriereen ten<. middelgrote man met een vriendelijkveriveerd gezicht, gebruinde schedel en een krans van dichtegrijze haren. Ze kennen hemzoals hun ouders hem kennen en zoals welhaast heel Schiedam hem kent. „Veel Schiedammers kermen mij en ik ken veel Schiedam mers," zegt de 75-jarige Jan Stokhof en hij voegt er kalm aan toe: „Er zijn er maar weinig die mij niet kennen." .Stokhof mag dit gerust zeggen. Arrogantie kan men deze goedgeluimde en bedaarde werker niet toedichten. Want als je ai bijna vijftig jaar als bode door Schiedam rijdt, eerst met een handwagen, dan met een hondekar, vervolgens met een paard- en-wagen en ten slotte met een carrier, dan gaan de mensen je wel kennen. NIC en AJC Opa Moser Receptie en feest Het Voetlicht 'Graag gewerkt' Maasstadspelers Activiteiten Tekort groter HET VRIJE VOLK WOENSDAG 7 1VTRT 1953 PAGINA 5 Zelfs de kleinste kinderen kennen Verenigingsbladen en -blaadjes pleeg ik met de regelmaat van de klok. te ontvangen. Sommige zijn ge drukt, andere zijn gestencild, enkele zijn heel goed leesbaar, verscheidene zijn dat niet, er zijn erbij met kleu rige en frisse omslagen en weer an- lere die uit een enkel velletje bestaan, kortom: geen enkel soort periodieken biedt zo'n grote verscheidenheid, als verenigingsbladen. Aan mij is de taak deze schrifturen te lezen. Men neme het mij niet kwa lijk, als ik doorgaans dit met een rou- tine-achtige bekwaamheid doe. Men neme mij het evenmin kwalijke dat ik gistervaond met een hand, die al lerminst trilde van emotie, het nieuwste nummer van Schiedam Nieuwshet officieel orgaan van de SV <fc H7 „Schiedam"oppakte. Bij het doornemen van de eerste pagina's werd echter mijn interesse al gewekt. Het jubileumnummer van deze vereniging, die donderdag hel predikaat goudenmag voeren, bleek in mijn argeloze handen te zijn gespeeld. lit ben tot de conclusie gekomen dat het jubileumnummer van Schie dam Nieuws het lezen waard is. In de eerste plaats voor de leden, wie in dit blad al dan niet in dichtvorm vervaardigde stukjes verenigingshis torie worden opgeschoteld. Maar ook 1 oor nieet-leden. Verscheidene pro minente figuren hebben er iets m geschreven en niet alleen eert ge lukwens, maar meestal ook een paar oelangrijke opmerkingen over de sport in het algemeen. En zijn arti keltjes van de hand van burgemees ter J. W. Peek, politie-commissaris K RijpmaA. L, M. Schroder. W. H. E. Pasthuma, J. Bijloo, mr. F. van Bochove, J. C. Bronneman, Chr. van Dijk, L. van Sijll, e.a. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor foto's en te keningen. De Katholieke Film-Actie vertoont morgenavond in het Passage-theater voor haar leden twee belangwekken de films. Begonnen wordt met ,3ij de kannibalen van Nieuw-Guinea", een reportage over de gebruiken dpr verschillende kannibalenstammen, waarbij de cineasten ook aandacht hebben besteed aan het natuur schoon. Als hoofdfilm staat het Sha- kespeare-drama „Julius Caesar" in de verfilming van Mankiewicz op het programma. Aanvang der voorstel ling acht uur. J. Stokhof De afdeling Schiedam van het In stituut voor Arbeiders Ontwikkeling gaat ook de maand mei nuttig beste den. ondagmorgen om halfelf zullen de IvAO'ers onder leiding van het bestuurslid 'Van der Gaag een ex cursie maken door het Julianapark. Verder staan op het programma een gewestelijk fotoweekend op het August Reitsmahuis te Hoek van Holland (17 en IS mei), een Pinkster kamp in Oostvoorne met overnach ting in het Rotterdamse kamphuis Blierherne of in een eigen tent (24 t/m 26 mei) en een kampeerweekend met eigen tent aan de Nieuwkoopse plassen (31 mei en 1 juni) Byna vijftig jaar geleden. Om pre cies te zijn: op s mei 1908 vestigde de toen 25-jarige Jan Stokhof een bodedienst aan de Broersvest (hij is later verhuisd naar het Broersveld) De eerste rit maakte hij met zijn handwagen naar de Prins Hendrik kade in Rotterdam om een kist met lege blikken weg te brengen. Dti kar weitje werd beloond met vijftien cent. Of hy hard moest werken om aan de kost te komen? „Och, het viel wel mee, vertelt Jan Stokhof, „ik had" goed myn brood." Lange werkdagen? „Ik werkte van 's ochtends half acht tot 's avonds tien of elf uur, soms wel twaalf uur," Is hij van plan straks het bijltje erbij neer te leggen? Stokhof schudt ijverig zijn hoofd. „Waarom zou ik niet bljjven werken? Ik moet me al leen niet hoeven te haasten." Nee, haasten doet hy zich niet meer. Rustig trapt hy zyn carrier door weer en wind. Maar komen doet hy er wel, in Kethel, in Delfzyl of Hiliegersberg, waar de boodschap ook afgeleverd moet worden. Vanavond houden Nieuwe Koers en de AJC een gecombineerde by- eenkomst in het AJC-gebouw aan de Stadhouderslaan. Aanvang acht uur. „Opa weet het beter" heet de film, die de phrsitelyke Film-Actie vrij dag- en zaterdagavond in Irene ver toont en waarin Hans Moser de hoofdrol speelt. Aanvang der voor stellingen acht uur. Zaterdag viert de voetbal- en honkbalverienging Schiedam haar gouden jubileum, zy doet dat met een receptie van drie tot vyf uur in Musis Sacrum en met een feestavond in de zelfde zaal. De toneelvereniging Het Voetlicht geeft zaterdagavond in het Volksge- fcouw een opvoering van „Als kinde ren groot worden", een spel in vier bedrijven van Herman Bouber. De regie heeft J, Nys, De voorstelling begint om acht uur. Na afloop is er bal m.m.v. Maarten Slavenburg. „Ik heb altyd graag gewerkt," be tuigt hij ernstig. Houdt deze 75-jari- ge, maar verwonderiyk vitale bode er nog een liefhebberij op na? Een paar familieleden knikken lachend. „Ja, na zijn werken rommelt hij wat In zyn winkel." Wacht, h(j heeft toch een belang rijke liefhebberij:.... zingen. Zin gend zit hij op zijn carrier, zingend ruimt hij zijn winkel op. Wat hij zingt? „Liederen, die ik bij het Leger des Heils geleerd heb." Jan Stokhof is nameiyit een trouw bezoeker van de zondagavondbijeenkomsten van het Leger. Zingen, het steevast zingen, dat is wel het duideiykste bewys, dat de vergrijsde bode veel plezier uit zyn werk put, ook nu nog. Elke dag om half zeven, als het belletje van het katholieke weeshuis rinkelt, wordt hy wakker en staat hy op. Het weeshuis belletje is voor hem een wekker. Hy staat op en klimt zo gauw dat nodig is op zyn carrier om een vrachtje weg te brengen. Hy trapt de pedalen stevig en kalm neer, terwyl zijn zoon en zyn kleinzoon ze zyn met drieën in het zelfde bedryf in de kabine van een auto klimmen. Een auto? „Niks voor my, dat laat ik aan myn zoon over," heeft Jan Stokhof gedacht, toen de voortschry- dende mechanisatie ook de bode dienst „aantastte". Ook toen later zich de mogelykheid voordeed om zyn carrier te laten motoriseren, bleef hy erby, dat zyn benen nog sterk genoeg waren. Donderdag viert Jan Stokhof zijn gouden jubileum als bode in Schie dam. Zijn familieleden zullen hem stevig de hand schudden, gebak be stellen, maar je kunt er vrijwel zker van zijn, dat je hem morgen op zyn carrier in de stad ziet rijden, een ten gere middelgrote man met een ver weerd gezicht, een gebruinde schedel en een krans van grijze haren. De kinderen zullen „Ha .Stokhof" roepen, hy zal vriendeiyk terug groeten en waarschnqiyk opgeruimd beginnen te zingen. Oude kunst in een nieuwe zaal, Dinsdagavond wordt in het Stede lijk Museum te Schiedam de tem toonstelling „Japanse volkskunst" om kwart over acht door burgemees ter J, W. Peek geopend. Hy zal daar by tevens de nieuwe zaal van het museum in de linkervleugel van het v.m. St.-Jacobs Gasthuis officieel in gebruik stellen. De tentoonstelling is voor het pu bliek toegankelijk van 14 mei tot 22 juni, dagelijks van 10 tot 5 uur en 's zondags van 12 tot 5 uur. De SCV De Postduif vloog met 600 duiven een wedvlucht vanuit Rozen- daal. Prijswinnaars waren: i 16 H. v. d. Kant, 2 10 18 gebrs. v. d. Windt, 3 J. de Koster, 4 7 Harmeien en Vol, 5 6 L. Verheugen, 8 Jac. Koogje, 9 Th. van Weelie, 11 K. Kristen, 12 J. Westerholt, 13 L. Borranie, 14 E. van Smirren, 15 C. Verlinde, 17 P. Eyken- broek, 19 H. Hagen, 20 A. Heeren. Gelost 9 uur, aankomst eerste duif 9.24 uur, laatste duif 9.33 uur. De jaarlijkse politie-sportdag tus sen de korpsen Schiedam, Vlaardin- gen en de rijkspolitie te water, zal worden gehouden op dinsdag 1 juli j Het Vlaardingse clubhuis voor wat wel aangeduid wordt met de naam „ongeorganiseerde jeugd" bestaat vijf jaar. Vrijdag 9 mei 1953 is het gebouw „De Haven" aan de Westhavenplaats in gebruik ge nomen. De Haven gaat dit eerste lustrum feestelijk vieren. N.'et alleen om grotere bekendheid te geven aan het voortreffelijke werk, dat er door ervaren jeugdleiders wordt verricht, maar ook om eens te tonen wat allemaal in de vijf jaar van het bestaan werd gepres teerd en bereikt. op het sportpark „De vyfsluizen Het zwem - en het schietprogram- ma wordt afgewerkt op maandag 30 juni, respectieveiyk in het Kolpabad en de garage van het bureau van politie aan het Delftseveer. Dinsdag begint de straatvoetbal competitie van Schiedam. Enkele af gevaardigden. van de voetbal,.clubs", die wensen deel te nemen aan deze competitie, worden uitgenodigd vrij dagavond naar het clubhuis aan het Doeleplein te komen. De vertegenwoordigers van de C- afdeling komen om halfacht, die van de A- en B-afdelingen om halfnegen. Het is de bedoeling de competitie op deze avond in te delen. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 3.15 uur. Slachtoffers van het trottoir. MONOPOLE-THEATER 2, 7 en 9.15 uur: Onder spervuur. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamsingel 41. Nieuwland-Apotheek, Wlbautpl. 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Tentoonstelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen: MUSIS SACRUM. S uur: Personeels vereniging Wilton-Fijenoord, ope rette-uitvoering. DONDERDAG Bioscopen: passage-theater. 2 uur: slacht offers van het trottoir. Geen avond voorstelling. MON OPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Onder spervuur. Apotheek: C. Jansen. Swammerdamsingel 41. Nieuwland-Apotheek, Wlbautpl. 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Tentoonstelling ..Karei Appel op klein formaat". Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur. Kath Film Actie, „Julius Caesar". Het verhaal speelt in Korea tydens de oorlog tussen de communisten en de Zuid-Koreancn. Een groepje Ame rikaanse infanteristen, drie Britten met een gehavende tank en een Amerikaanse verpleegste vinden el kaar in vijandelijk gebied en trekken gezamenlijk naar een heuvel, die door de Amerikanen bezet moet zyn. On derweg roeien zy een communisti sche patrouille uit, plunderen ze een vijandelijke feoionne en steken zij een mijnenveld over. Op de heuvel vinden zy de stellin gen verwoest en onbezet. Zy krygen telefonisch contact met de staf en horen, dat de communisten worden teruggedreven en de heuvel naderen. Dan geven zy instructies voor de bombardementen van de vliegtuigen en het spervuur van de schepen. Zelf rekenen zy met de vyandeiyke voor hoede af. Dit nogal onwaarschijnlijk aan doende oorlogsverhaal kunt u in de film „Onder spervuur" zien, die van daag en morgen in het Monopole- theater wordt vertoond. Het is een zwart-wit produkt van Harmon Jo nes, die blijkbaar geen andere bedoe ling heeft gehad dan het bioscooppu bliek een matige avonturenfilm te bieden. Zo zijn byvoorbeeld de dialo gen wel bijzonder clichéachtig en vervelend. Het slot is byzonder zoetelyk be doeld, maar in de gegeven omstan digheden uitermate stupide. De stoe re leider van het groepje sluit de ver pleegster in zy'n armen, samen kijken zij uit over 't met (voor 99,9 com munistische) lichamen bedekte slag veld en dan zegt hy„Het wordt een mooie dag vandaag." Een koe is gistermiddag te Schie dam door een trein aangereden. Het dier werd zo ernstig gewond, dat een politieagent haar het genadeschot moest geven. Het ongeluk gebeurde op het baan vak Hoek van Holland by de split sing van de spooriyn naar Delft. De koe behoorde toe aan de veehouder J. Z. uit de 's-Gravenlandse polder. In de algemene vergadering van aandeelhouders der NV. Werf Gusto voorheen firma A. F. Smulders, wer den dc jaarstukken met betrekking tot het boekjaar 1957 goedgekuerd en het dividend vastgesteld op 9 pet. Tot commissaris werd herbenoemd de heer prof. dr. A. H. M. Albregts. „Wij zijn voorstanders van het openhaar onderwijs, omdat de een heid, van ons. volk ons lief is. Omdat het verdraagzaamheid kweekt. Omdat het „karaktervolle mensen" oplevert. Omdat de ontwikkeling in de wereld wijst in de richting van het openbaar onderwijs." Deze woorden sprak gisteravond, aan de vooravond van de „Dag van de openbare school", de heer J. van Driel uit Rotterdam tot een teleurstellend klein aantal leden van de afdeling Vlaardingen van de Vereniging „Volksonderwijs". En terwijl vandaag van alle openbare scholen In Vlaardingen de vlaggen wapperen en de leerlingen van de zesde klassen In de Stadsgehoorzaal van een programma genieten, klinken de woorden van de heer Van Driel nog na. „Volksonderwijs" bedrijft geen po litiek, maar is de schutspatroon van het openbaar onderwys, dat ernaar streeft de eenheid in verdeeldheid te bevorderen, zo zei de heer Van Driel voorts. Hy wekte op onvermoeibaar en fel op de bres te bljjven staan voor het openbaar onderwys. De voorzitter van de afdeling, de heer D. v. d. Ende, betreurde het in zyn openingswoord, dat de opkomst zo teleurstellend was. „Voorai uit de kringen van het onderwijs zelf zyn velen weggebleven," zo constateerde hy. Woensdag, donderdag en vrijdag is de Zuidbuurtseweg in Vlaardingen weer afgesloten voor alle verkeer. Al leen voetgangers kunnen die dagen passeren. De afsluiting houdt verband met de aanleg van pypleidingen, die no dig zyn voor de modderopspuitin- gen in de Broekpolder. MAASSLUIS. In de Immanuel- kerk te Maassluis vindt zaterdag a.s. te 8 uur een zeer byzonder concert plaats, dat gegeven wordt door de wereldberoemde Franse organiste Jeanne Demessieux. Verder treden op het Rotterdams Kamerorkest o.l.v. dir. Piet Ketting, en de organist Koos Bons. In het afwisselend programma ko men voor werken van Bach, Handel, Ha;,'dn, Poulene e.a. Ook de jeugd kan van het concert genieten, daar een reductie van 0,59 wordt gegeven op de toegangsprys. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank 6 MEI 10,585—10,59 3,78a—3.786 89.80—89,90 7,591—'7.608 Zwitserse frank 86,5586.60 Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Zwitserland (vry) Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 73,04573,095 90,41—90,46 54,59554,745 52,90—52,95 88,32—88,37 3,90{I3,91^ 60,65560,701 14,591—14,605 ROTTERDAM, 6 mei Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zeevis en 50 kg paling aangevoerd. De prij zen waren: tarbot ïnidd. 1,201,80; heilbot 1,603,30, p. kg; schol midd. 2629; klein 1719; schelvis midd. 3441; kabeljauw gr. 3539; klein 2224; makreel 2224; wijting 19— 24; verse haring 2123, s'les per kist; kuit 1,001,20; levende paling dik 4,30—4,85; levende paling midd. 2,60—2,70, per kg. Geboren: Hedwig. dv P. van Leeu wen en J. M. van der Ent; Rudolf A. F., zv D. L. Ingelse en J. Flinterman Pieternella A, dv C. Hoogenboom en W. A. Arts; Arien G., zv G. Bos en L. M. Drukker; Robert, zv G. van der Most en F. P. Frenay. Overleden: C. D. de Ligt, 26 jr, echtg, van G. van Vliet. Na de heer Van Driel kwamen de in Vlaardingen welbekende Maasstad spelers uit Rotterdam het toneel be volken. Zy speelden het stuk „Reizi gers zonder bagage" van de Franse auteur Jean Anouilh. Endeze Rotterdamse amateurspelers gaven een boeiende vertolking van dit lang niet makkelijk te spelen stuk. Stuk voor stuk demonstreerden de spelers een bewonderenswaardige rol vastheid en voordracht en mimiek waren van een zo goed gehalte, dat ieder kon merken, dat één der beste amateurtoneelverenigingen van Ne derland voor het voetlicht trad. Ben Schmitz vertolkte uitstekend de rol van Gaston, de „man-zonder geheugen", die belast is met een af schuwelijke bagage van het verleden. Baronesse Dupont-Dufort, de praatzieke presidente van liefdadige instellingen, was mej. Aad Vervelde en als broer (vermoedelijk althans) van Gaston kwam Bob van Duiken zéér goed uit de hoek. „Dit had minstens een volle zaal verdiend," zo zei dan ook de heer Van der Ende tot slot, „we zien u graag nog eens terug!" (Van een onzer verslaggevers) De rondritten door Delft zijn nu min of meer uit het experimentele stadium. Deze zomer zullen voor het eerst rondritten voor buitenland se toeristen worden georganiseerd door de Delftse VVV In samenwer king met het reisbureau Delfland. Het Is de bedoeling in de maanden juli en augustus ritten te organise ren naar Honselersdyk voor een be zoek aan de Centrale Westlandse Snybloemenveiling. Als men terug keert van deze reis wordt er een rondrit door oud-Delft aan vastge koppeld. Deze ritten, die tweemaal per week zullen worden gehouden, en wel op maandag en vrydagochtend, duren ongeveer twee uur. Voor alle ritten wordt vanaf de Markt om kwart over tien gestart. De rondritten zijn natuurlyk in de eerste plaats bedoeld om de toeris tische aantrekkelykheïd van Delft te vergroten. Daarom wordt ook grote aandacht besteed aan een goed ex plicatie in diverse vreemde talen. Uiteraard kunnen ook Nederlanders en dus zeker Delftenaren deze rit ten maken. (Van een onzer verslaggevers) Eerst thans wordt bekend, dat in het stedelijk museum Het Prinsenhof te Delft zich een tentoonstelling be vindt gewyd aan prins Willem V, die een week geleden eigenly'k door koningin Juliana min of meer is ge opend doordat zy als eerste er een bezoek aan bracht. Ter gelegenheid van. het feit, dat op 29 april het stoffelijk overschot van de laatste erfstadhouder in de Nieuwe Kerk werd bygezet, zyn in een vertrek van het stedelyk museum wat schilderijen prenten en pennin gen met de beeltenis van de Prins bij eengebracht. Verder bevindt zich er nog een zetel van de Prins. De voorwerpen zijn afkomstig uitj particuliere verzamelingen en bin nen- en buitenlandse musea. Deze kleine expositie is tot en met 29 mei voor het publiek toegankelijk. Uit een overzicht van de activitei ten, dat ons gisteren door clubhuis leider J. Bijleveld werd verstrekt, blijkt wel, welk een vlucht het werk heeft genomen. Hoe komt het anders, dat in de maand februari van dit jaar 450 jeug dige leden waren ingeschreven. Dat deze leden in die maand in totaal 2300 maal het clubhuis bezochten. Dat vertegenwoordigers van een lan delijke jeugdraad en de landelijke vereniging' van clubhuizen hun be wondering uiten voor de wyze, waar op in Vlaardingen werd gewerkt en de resultaten prezen. Vlaardingen kan op donderdag 8 en vrijdag 9 mei zelf kennismaken met die resultaten. Op die dagen zal een tentoonstelling laten zien wat werd bereikt. De op de tentoonstelling vertoonde en door de jongens en meisjes ver vaardigde voorwerpen geven een goed beeld van de vele activiteiten die in het clubhuis worden ontwikkeld. Prachtige staaltjes van pitrielwcrk, bloemversieringen, linoleumsneden, draadfiguren, boetseerwerk, timmer-, teken- en schilderwerk zijn er te zien. Al is dit nog maar een klein beeld van wat er allemaal te zien is. Het fineerwerk, tam-tams, plaatwerk en zelfs een eigen gebouwde gitaar, dwingen bewondering af. En we zijn met deze opsomming-dan nog maar zeer onvolledig. Maardat alles kost geld, veel geld. De exploitatiekosten van ,De Haven" vergden in 1957 een bedrag van 60.000. Ryk en gemeente verle nen subsidie tot een bedrag van 80 dat is ƒ48.000. Twaalfduizend gulden moet het clubhuis dus zelf opbrengen, Aan contributies komt 3.000 binnen, zodat er een tekort blyft van 9.000. En dat tekort dreigt jaarlijks gro ter te worden, want het werk breidt zich meer en meer uit en de subsidie blyft 80 "Wellicht zal de leiding dus eens gedwongen worden de acti viteiten te beperken, tenzij ja, ■tenzy de Vlaardingse burgerij bij- springt. Het bestuur van het clubhuis „De Haven" wordt gevormd door de sec tie Jeugdzorg van de Vlaardingse Jeugdgemeenschap. Hierin zyn alle richtingen vertegenwoordigd en daar om meent dit bestuur ook een beroep te kunnen doen op de Vlaardingse burger y. Voorzitter van dit bestuur is de heer M. H. L. Weststrate. Verder zijn. er de leden mej. Chr. W. de Boer, mej. J. Vlasblom, dr. G. J. Bleeker, F. J. Gastkemper, J. Maat, J. J. K. Moll, H. van Teylingen en B. van Viegen. Hoe kan men hier nu bijspringen? Op de eerste plaats door de tentoon stelling te bezoeken. Deze is geopend op donderdag 8 mei en vrijdag 9 mei, telkens van 16.30 tot 22 uur. Maar meer daadwerkelijke steun kan men leveren door zich op te geven als do nateur van het clubhuis. Tegelijk met de tentoonstelling wordt een dona teursactie gestart. MAASSLUIS Zaterdag gaat VTM uit Maassluis wederom op mars en wel naar Schiedam, alwaar een mars gehouden wordt door de Schie- damse Tippelaars. In Overschie behaalde VTM een extra eerste en zesde prijs. De leden vertrekken om twee uur van de parkeerplaats. Daarna gaat VTM op zaterdag 17 mei naar de mars in Den Haag, uit geschreven door de wandelsportver eniging DES als voorbereiding van de avondvierdaagse, die gehouden wordt van 17 hm. 20 juni. Zaterdag 28 juni organiseert VTM de tweede Verto-mars, die een groot wandelfestijn belooft te worden. Had men vorig jaar 1191 deelnemers, dit jaar wordt het zeker 1500. MAASSLUIS De raad Van Maas sluis komt vrydag te 7.30 uur ten ring bijeen. O.m. inzake de woningbouw. In de vergadering van 6 december jl. be tuigde de raad instemming met het voorstel van B. en W. inzake de bo:uw van 137 woningen in de Sluis- polder-West. Men verkeerde wat het bouwplan aangaat echter nog in het ongewisse. De beperking van de woningwetbouw is er de oorzaak van, dat de bouw van deze woningen nog niet ter hand kon worden genomen. Het dezer dagen, aldus B. en "W. aan.de raad, met de departementale en andere Instanties gevoerde overleg heeft ertoe geleid, dat de medewer king van rijkswege is toegezegd voor een gedeelte van vorenvermela bouw plan. Dit betreft het aan de Guido Ge- zeücstraat te bouwen blok van 65 maisonnettes. Aangezien het in de bedoeling ligt in de maand juni met de bouw een aanvang te maken, - dienen de ver eiste bescheiden op korte termyn te worden ingediend. B. en W. stellen de raad voor in deze een besluit te nemen. In de Gusto-Werf-kantine worden zaterdagmiddag om 12 uur twee ten toonstellingen geopend. De schilders club van Gusto „Beati" zal door eigen leden vervaardigde schilderyen ex poseren en tevens is er dan een ex positie van werkstukken, gemaakt door leerlingen van Gusto's Bedryfs- school. De commissaris van politie in Vlaardingen deelt ons mee, dat met ingang van 13 mei verbaliserend zal worden opgetreden legen overtreders van het parkeerverbod. De commissaris wijst er op, dat in Vlaardingen het „euvel", dat het parkeren van vrachtauto's en auto bussen vooral, is geworden, zó is toe genomen, dat de tijd daar is om krachtige maatregelen te nemen. Volgens de algemene politieveror dening Vlaardingen is het verboden de „weg als stalling te bezigen voor vrachtauto's en autobussen". (Van een onzer verslaggevers) Niet minder dan 70 bloemstukken en daarbij nog een groot aan tal andere geschenken werden gistermiddag de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen binnengedragen. De cadeaus en vele blijken van waar dering gingen allemaal naar de heer C. G. v a n N e e r b o s, die het middelpunt van een grootse huldiging was. En 's avonds waren er, tijdens een feestelijke avond, nog meer geschenken: Van het perso neel van de Van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschappij N.V. te Vlaardingen. dankte vervolgens alle sprekers en gevers in welgekozen woorden. Zijn broer gaf hy slechts een hand een gebaar dat meer „zei" dan alle woor- ROTTERDAM, 6 mei. Aardap pelen 6—19; andyvie 37—56: bloem kool A 31—76; B 22—59; C 19—36; sla A 8—22; B 5—18; C 7—15; kg 38 —62; spinazie 8,525; witlof A 67— 82; B 4478; knolselderij 515: wns- peen 2327; prei 1324; selderij 5 9; peterselie 89; sjalotten 13; bos peen 1 5381; 2 3454; radys 16 31; postely'n 4350; rabarber 2936. aardbeien p st 812; doosje 80ITO. De statistiek over de maand april van de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek geeft te zien. dat de leeslust in onze stad nog steeds toeneemt. Het totaal aantal uitleningen in deze maand bedroeg; Romans 10402 (v.j. 9076); Studie werken 6107 (v.j. 5023); Kinderboe ken 7650 (v.j. 6362). Totaal 24159 Verdeeld als volgt; Centrale Bibliotheek Lange Ha ven; Romans 5324 (v.j. 5054), Studie werken 3774 (v.j. 3175), Totaal 9098 Kv.j. 8229). Filiaal Dwarsstraat: Romans 915 (v.j. 368), Studiewerken 294 (v.j. 98), Jeugdboeken 803 (v.j. 428). Totaal 2012 (v.j. 894). Filiaal Lorentzlaan: Romans 1386 (v.j. 1453). Studiewerken 813 (v.j. 745), Jeugdboeken 860 (v.j. 759). To taal 3059 (v.j. 2957), Filiaal Dr. Wibautplem: Romans 1520 (v.j, 967). Studiewerken 996 tv.j. 736), Jeugdboeken 1889 (v.j. 1457). Totaal 4405 (v.j. 3160) JeugdafdelingJeugdboeken 1890 (v.j. 1776), Jeugdstudieboeken 1119 (v.j. 985). Totaal 3009 (v.j. 2761). Filiaal Kethel: Romans 791 (v.j. 646), Studiewerken 187 (v.j. 233), Jeugdboeken 809 )v.j. 724). Totaal 1787 (v.j, 1603). Uitleenpost Lindenhof: Jeugdboe ken 189 (v.j. 205), Romans 42. Totaal 231. Uitleenpost ziekenhuis; Romans 158 (v.j. 254), Studiewerken 5 (v.j. 6). Totaal 163 (v.j. 260i. Correspondentschap Maasdijk: Ro mans 266 (v.j. 302). Studiewerken 38 (v.j. 30). Jeugdboeken 91 (v.j. 60). Totaab 395 (vj. 392). Houders van leeskaarten 5461 (v.j. 4898). Boekenbezit 58.224 (vj. 56302). Precies een kwart eeuw geleden trad de heer Van Neerbos, nu mede directeur, in dienst van de vennoot schap. Vele vrienden en relaties uit binnen- en buitenland waren gister middag naar Vlaardingen gekomen om de heer Van Neerbos ter gelegen heid daarvan te huldigen. Daar was onder meer de heer G. Wapstra, die namens de My. voor Handel en Nyverheid de jubilaris prees om zyn grote verdiensten. „De maatschappij heeft byzondere belang stelling voor hen, die meewerken tot vermeerdering van de volkswelvaart," aldus spreker. En de heer Griffioen, die namens de Ilibin, de Vereniging voor Bouw materialen in Nederland sprak, was het daar volkomen mee eens. Zijn toespraak vond de bekroning in het overhandigen van de zilveren Hibin- medaiile met lauwerkrans. 's Avonds was het opnieuw feest. In zaal HarmQnie luisterden de jubi laris en het personeel van Van Neer bos eerst naar mi. D. Schuur, presi dent-commissaris van de n.v. Deze zei o.m., dat het de grootste verdien ste van de heer C. G. van Neesbos is, dat hy bij de door hem opgebouwde klantenkring een zeer groot vertrou wen geniet. Men weet wat men aan hem heeft, want men kan alt:„d op hem rekenen. Namens de vennoot schap bood hij de jubilaris een stoel aan, waarin hy na zyn dagelykse plichten van een verdiende rust kan genieten. De heer C. J. Witte, adjunct-direc teur, begon met herinneringen op te halen uit de periode, dat de jubilaris en hij zelf het gehele kantoorperso neel vormden. De heer Witte was ook de tolk van het gehele personeel. Hjj bood een kaarsenkandelaar aan, die, verklaarde de heer Witte, als een symbool moet worden gezien. De mid delste arm is de firma in Vlaardin gen, terwijl de omringende armen de bedryven m de diverse plaatsen aan duiden. De heer H. J. Plom sprak namens de (dochteronderneming )NEWA. Hij uitte de erkentelijkheid voor de altijd ondervonden medewerking en bood een picnick-tas aan. De heer J. G. v. d. Pyl was de woordvoerder van de (gelieerde) firma Smit-Bottenberg uit Oud-Beveland. De heer B. van Neerbos, de oudste directeur en broer van de jubilaris, hoopte, dat zyn broer de kracht zou bezitten de vennootschap ook door deze periode van bestedingsbeperking heen te loodsen. Hoewel dit niet een voudig zal zijn, had hy toch vertrou wen in de toekomst. De zichtbaar geroerde jubilaris r!i^A?SIjllZIS: Deze week zullen ™e" beginnen ter gelegenheid t an het 40-jarig bestaan van de voet balvereniging VDL. Vrijdag vindt in de kantine van ue Ver. Touwfabrieken een feest avond plaats voor de werkende leden Optreden van de Rolanda's. Zaterdag om 3 uur vindt, eveneens in de kantine, de officiële receptie plaats, terwijl in de avonduren (7.30 uur) op dezelfde plaats de oud-spe lers byeenkomen. MAASSLUIS. Mede dank zii de. offervaardigheid van het Maas sluise bioscoop-publiek is het weer mogeiyk om twee kinderen uit Maas sluis van een vakantie van 6 weken te doen genieten o phet „Bio-Vakan tieoord te Bergen aan Zee. Donderdag vertrekken de kinderen dit op advies van de schoolarts. De uitzending wordt verzorgd door de oem. Dienst van Maatschappelyke xmS /;i1insd?-8 13 mei 8.S. zullen by VDV-yiaardingen in Excelsior de jaarlijkse gongwedstryden worden gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Er zal gespeeld worden in drie groepen Voor de best geplaatsten in iedere enkele pryzen beschikbaar gesteld. De stryd voor de bordenbe- resultften 6 W66k de vol2enöe F. DessensN. Voogt 20; C Biel— Leeuwen 0—2; J. Bakker—L, iD- v KerkhofW. Achterberg 20; W. H. NiestadtG 1—1: P. y. Veelen—P. Dessens 2—0, J. ScholteN, Voogt 20; G.a Vermeulen—D. v. d. Kerkhof 2—0- W. Achterberg—W. H. Niestadt 0—2 J. KoermanJ. Vermeulen 0—2; P. BuddmghC. v. Everdingen 2—0: J* Im rfl.' 2—1c- v- Everdin- !en~Mostert 1—l; Th. Hofman— P. Buddingh 0—2.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1