Leger des Heils Schiedam zet jubileumweek in Twee home-runs basis voor zege van Schoten S VV- goed op dreef - tikt zonder succes ODI levert weer een uitstekende prestatie SF C-voetbaltoernooi in feestelijk Boshoek Gezapig voetbal bij Graafschap-SVV Voetballende dames laten op zich wachten Ontvangt op stadhuis, marsen en festival Melkoorlog in Schiedam woédt voort WALDO-TAXi Geslaagde slotavond van 'Tot steun in den strijd' 64.65.0 (3 lijnen) Zwaluwen gewipt cloor Wouclrichem Laborers winnen Pernis-toernooi Programma Jeugd Jolijt Aviolanda wil ontslag voor 34 man Duivennieuws Geen voorrang verleend Tas gestolen Fietser gevallen Wat zij vingen Vrije Volk Voetbal Geslaagd zwemfeest Sportfondsenbad Prijzen Clutenba Over de kop Schie twedstrij den oud-strijders Asef had nu klok gewaarschuwd Jongen aangereden VZC-dames falen in Den Haag De grootste krant HET VRIJE ¥OLK MAANDAG 9 JUNI 1958 PAGINA 8 2_3 Nog méér Inzinking Twee ongelukken Het was jammer, dat twee onge lukken hun schaduwplekken op dit voetbalfestijn moesten werpen. Toen een leider een bal wilde vangen sloegen zijn vingers dubbel. Hjj moest naar het ziekenhuis gebracht worden. Tjjdens één van de wedstrij den brak André Kouwenhoven zjjn been. Onmiddellijk daarop hebben de Haagse verenigingen een bedrag aan geld beschikbaar gesteld voor een fruitmand en een van de scheidsrechters heeft 's avonds na mens zjjn collega's wat snoeperijen gebracht aan hun ongelukkig voet balvriendje. Doelpunten (Van een onzer verslaggevers) bee" h.et teser des Heils in Schiedam zaterdagmiddag: de jubileumweek ingezet. Twee grote muziekkorp sen van het leger het Amsterdamse en het Rotterdamse, maakten marsen door de stad. Het hoogtepunt van de marsen was ongetwij feld de ontvangst op het stadhuis, waar burgemeester J, W. Peek twee wethouders en de gemeentesecretaris gereed stonden om de vertegenwoordigers van het 60-jarige leger te verwelkomen. Burgemeester Peek wees in het stadhuis, nadat de korpsen vóór het stadhuis reeds een aantal nummer had uitgevoerd, op de idealen van het Leger des Heils, dat zowel bij blijde als bij droevige gebeurtenis sen handelend optreedt. AFD. ROTTERDAM Kampioenschap afdeling TediroSchiebroek 2—1 Promotie res. Ie klas/3e kl. KNVB St. Volharden 2Leonidas 2 15 3A: Blij dorp—DBCG 2— B: Flos—RJB 30 RESERVEKLASSEN 4A: RFC 10Fortuna 6 C: VDL 5Mussen 7 D: Coal 5Spartaan 10 E: Transvalia 5Excelsior 14 G: DDC 4—DEH 4 H: Excelsior '20 7—Slod 4 J: DDC 5Noorden 6 DPB 2—Coal 7 Schtebroek 3—DRZ 4 Excelsior '20 9Demos 3 K: TOGB 5—Soag 2 L! SVDP 3—RET 3 Zuldcrst 5Belvedere 4 DZB 5Aeolus 5 DZB 5—Acoius 5 M: Belvedere 5Satumus 4 20 ZwWit 3VOB 3 6—2 gest. I Nr RET 4—Dell 2 2—6 I Q: Flos 2—Blijde *p 4 Blijd. n.o. 3—4 1—5 2—0 10—3 5-2 a 0—3 2—0 10—1 1—10 2-4 5—3 Belv. n.o. 4-0 4-0 Gr Witten 5—SC X 2 P; SCR 3—DESV 4 4—1 ZATERDAGAFDELING J 2A: Goudsw BoysGOZ 12 3 A: Zlnkweg Boys—HPV 33 Promotie res. 2e klas/le klas NSW 3Capelle 3 Vlaardlngen 2—Zw Wit 3 1 A: Bolnes 2—Excels. M 2 B: Zwervers 2— RVVH 3 Excels. M 3BVCE 2 2 A: TOGR 4—Eexcels. M 4 B: Zwervers 3TOGR 5 C: Rozenburg 2BVCB 3 3 A: HVO 3—Excels. M 5 PPSC 3Zwaluwen 6 B: DVO 4—MVV 3 HVO 4—PPSC 4 C: RSM 2Insulinde 2 E: Groen Wit 4—ZWSH 4 Energie B. 2Nelson 2 F: Bolnes 3Zw Wit 5 TOGR 6—GOZ 2 G: RVVH 6RSM 4 JUNIORAFDELING Kampioenschap afdllng ExcelsiorVFC CKCExcelsior P Neptunus 4Excelsior 4 St Lodewijk—Feijenoord 5 2—2 1—1 0—1 5—3 2—1 0 30 0 2—2 3—4 9—1 6—10 0 6—1 1-7 1-1 1-2 0—2 0 1—1 22 0 2-1 6—0 6—1 0—10 o—s 1 „Mede dank zij het werk van het leger zijn vele vroegere wantoestan den verdwenen," aldus de burge meester. die de strijd van het Leger als .moeilijk" kwalificeerde en die zich voorts waarderend uitsprak over de resultaten. „Steeds is u bezig het sociale .peil van tal van gezinnen op te trekken." „Dat muziek door ieder wo*Qt ver staan, heeft het leger begregm," ai- dus tenslotte burgemeester ïlpek. En de leden van de korpsen walen het daar kennelijk mee eens. Wanitnadat brigadier H. Lahuis, secretaris mn de sectie Muziek van het Leger des/Heils de samenwerking tussen gemeentebe stuur van Schiedam en het Leger had geprezen, zongen de kapellsijen zonder behulp van hun instromen onder leiding van dirigent A. van Gulik in het aloude Schiedamse stad huis enkele liederen. Met deze ontvangst op het stad huis was de eerste dag van de jubi leumweek nog niet gevierd. Na de „tea" in de kantine van de HAV- Bank gebruikt, volgde een mars naar de Juiianakerk, waar zich naast de muzikanten een „ere-comité" Instal leerde. Dit ere-comité en een aantal gasten beluisterden een daverend muziekfestival. die zaterdagavond via de geluidsband te horen waren. Zij boden op deze manier mondeling de felicitaties aan de jubilerende afdeling van het Le ger. Wethouder Th. J. v. d. Berg was op deze avond de tolk van het Schie damse gemeentebestuur. Namens de federatie van Harmonie- en Fanfa recorpsen sprak de heer G. de Waal, namens de echtgenotes van de mu zikanten sprak mevr. Den Ouden, Vele geschenken onder couvert bege leidden de toespraken. Een openluchtconcert tijdens een openluchtsamenkomst en een open bare verlossingssamenkomst stonden zondag voorts op het programma. Advertentie iai Een badpakkenshow en een zwem feest hebben zaterdagavond veel be zoekers naar het Sportfondsenbad in Schiedam getrokken. Na het ope ningswoord van directeur F. A, Pitto volgde diploma-zwemmen. Het di ploma werd dit keer niet in de vorm van een papiertje uitgereikt. Er was een fraai uitgevoerd tegeltje voor de geslaagden. Preciés 88 kandidaten behaalden het diploma 1 van de KNZB en 48 meisjes en jongens verrichtten met succes hun zwemkunsten voor di ploma 2. Bij de eerste groep waren drie afvallers, van de tweede groep werd er slechts één afgewezen. Icarus was weer in het bad om schoonspringen en figuurzwemmen te demonstreren en ook de dames van Wilton Fijenoord lieten staaltjes van sehoonzwemkunst zien. Lien Dreese tenslotte was de explicatrice bij een badpakkenshow, die door twee Schie damse firma's werd gegeven. Schie damse dames droegen goedkope en meer exclusieve modellen zelf. De uitslag van de verloting „Clu tenba" 1958 in Schiedam luidt als volgt: le prijs flets no. 674; 2e prijs schemerlamp 1393; 3e pr. trapje 197; 4e pr, teiltje 991; 5e pr. fluitketel 1037; 6e pr. presenteerblaadje 843; 7e pr. ledikantje 1574; 8e pr. trekwa- gentje 2141; 9e pr. eendje 295; 10e pr. auto 1644. Prfjzen afhalen bij Clubhuis St.. Joris Doele, Doeleplein 1, Schiedam. „Muziek" was weer de taal, die het Leger sprak tijdens een bezoek dat het (overgebleven) Amsterdamse or kest bracht aan het Gemeentezieken huis. Een heiligingssamenkomst volg de om tien uur en om drie uur gis termiddag was het weer aantreden geblazen voor een concert in de Plantage. Voordat het concert in de Juliana- De tienjarige J. C. v. B. uit Schie- kerk begon, voerden tal van sprekers dam is zaterdagmiddag met zijn fiets het woord. Geroerd luisterden de in de Fabristraat over de kop gesla. aanwezigen naar de stemmen van gen. De Jongen raakte de macht over enkele oud-leden van de Schiedamse het stuur kwijt. Met gekneusde rib band van het Leger des Heils, die i ben is hij door de GG en GD naar naar Canada waren geëmigreerd enhet Gemeenteziekenhuis vervoerd. Zwaluwen is zaterdag voor de KNYB-beker gewipt door een pro- duktiever Woudrichem, dat de ont moeting op eigen veld tegen de Vlaardingers met een 4-1 zege wist te winnen. Op een zeer effectvol terrein werd deze" bekerwedstrijd gespeeld, die door de thuisclub verdiend gewonnen werd. Na 5 minuten maakte W. reeds het eerste doelpunt uit een hoekschop van rechts. Daarna kwam Zwaluwen verwoed opzetten, maar Visser schoot hard over. Toch maakte v. d. Weyden op keurige wijze gelijk. Verschillende mooie kansen voor Zwaluwen deden zich voor, maar men wist hiervan geen gebruik te maken. Na de rust moesten de bezoekers tegen de schuinstaande wind optor nen. Lange tijd hield de verdediging stand, maar W. speelde sneller en nuttiger en wist v. d. Reyden nog driemaal te passeren. De Zwaluwen- defensie ging hierbij niet steeds vrij uit en stortte volkomen ineen. Een omzetting van enkele spelers kon niet meer baten. Ondanks krachtige po gingen om wijziging in de stand te brengen moest Zwaluwen het hoofd in de schoot leggen. Ten slotte ging de wedstrijd als de bekende nachtkaars uit. Door deze nederlaag Is Zwaluwen voor de beker uitgeschakeld. Twee homeruns, van Kuykhoven en Koeleman, respectievelijk In de 6e en 7e inning waren gisteren de grondslag voor de 116-overwinning van Schoten2. Toch waren de SW honkballers goed op dreef, zowel aan slag als in het veldwerk, doch de tikken van de Schotenaren werden over het algemeen gunstiger in het veld geplaatst, hetgeen de SVV'ers tegen hadden. De pres taties van de werpers ontliepen elkaar niet veel. De roodgroenen begonnen het eerst aan slag. Gerard Gommel kreeg 4 wijd, waarna Bennie Heshof een Uonkslag plaatste. Ook Toon Verztjlberg (weer hersteld) gaf een lage tik, zodat het eerste punt werd gescoord. Te gewaagd honklopen van Bennie Heshof werd noodlottig. Schoten 2 zette de le Inning goed in. Een serie honkslagen werd op het SVV veld losgelaten, waardoor vier man de thuisplaat bereikten. In de 2e Inning opende Hans de reikte het tweed honk, omdat Huib Lange met een goede stootslag en be- Kooy 4 wijd kreeg van werper Mun sterman. Een verre tik van Cees v. d. Gaag, verkeerd beoordeeld door rechtsvelder Zandberg, had tot. ge volg, dat Huib de Kooy de thuisplaat bereikte. Hans de Lange was even te voren uitgetikt door de derde honk- man Van Maren. De stand 4—2 werd tot de 6e inning gehandhoafd. Beide werpers waren te sterk voor de slagmensen, die aan De melkoorlog in Schiedam woedt voort. Vanmorgen is door de bewoners van een tweede flat gebouw, de Wilhelminaflat, de be nodigde melk en andere zuivel- produkten met een vrachtauto uit Rotterdam gehaald. Ook uit deze flat hadden zich enkele vrij willigers gemeld, die de melk aan de huisdeur bezorgden. Zaterdag reeds kon melkboer A. Zonneveld onverriehterzake met een voile kar huiswaarts keren, omdat de bewoners uit de Vlifsluizenflat zelf reeds melk hadden gekocht en aan tie deur bezorgd. Ook vanmorgen kon deze handelaar weer naar huis gaan. Inmiddels beraadt het uit de be woners van de Schiedamse hoog bouw gevormde actie-comités zich over vérdere stappen. De vorming van een verbruikerscombinatie van alle hoogbouwbewoners is in beraad genomen en vele flatbewoners heb ben de klandizie bij hun mclkhande- laren reeds opgezegd. De groentenman en de bakker be zorgen normaal in de hoogbouw Ook in de flat Spirringhoek gist het. deputatie van de bewoners »t-h mondeling tot het arl'e-pa'UUé VO"- Iwiiw gewend om zich over de lijkheden van het zelf betrekken melk te criënteren. Hoewel hier de meik op de etages wordt afgeleverd. Dit is een straf maatregel, die de saneringscommis sie uit de melkhandel aan de bezor ger van deze flat heeft opgelegd, om dat hij bij het begin van de sanering zeer onbeleefd tegen zijn klanten zou zijn opgetreden. De Schiedamse Mid- cieixstandscentrale heeft vertegen woordigers van de beide partijen voor een bespreking bijeen geroepen. Deze bijeenkomst zal morgenavond in hotel Beyersbergen worden gehou den. De vergadering zal niet open baar zijn. ODI hee£t andermaal een uitsekende prestatSe geleverd. Ditmaal hebben de dames en heren kampioenspretendent TOP uit Rotterdam uitstekend partij gegeven. Ten slotte moesten de Rotterdammers met een benauwde 3—4-zege genoegen nemen. De gasten waren in het begin sterker, maar de eerste helft werd toch met een gelijke stand (22) afgesloten. Na de rust liep TOP tot 2I uit, maar het laatste kwartier gaf de thuisclub duidelijk de toon aan, met als resultaat het derde en verdiende tegenpunt. Schiedam sloot de competitie af in de uitwedstrijd tegen Phoenix. Een revanche op de 47-nederlaag van de vorige week is het niet geworden, nltegedeel: Phoenix heeft de over winning geprolongeerd, waarvoor het met vier invallers verzwakte Schie dam alle gelegenheid bood. De eerste helft eindigde met een 5Olvoorsprong voor Phoenix, welke na de rust tot 60 werd vergroot. Eerst toen kon J. v. d. Tuuk indirect vanuit een vrije worp tegen scoren. P. Bogaerdts volgde dit goede voor beeld door 62 te laten noteren. Daarna volgde weer een treffer van de thuisclub en een doelpunt van D. Vermeulen. Ten slotte maakte Phoe nix er in de laatste minuut 8—3 van. Door dit resultaat is Schiedam naar de vierde plaats van de ranglijst teruggedrongen. Danaiden en Phoe nix zijn respectievelijk 2e en 3e ge worden. ODI 2 verrichtte eveneens goed werk door Kwiek met een 64-ne- derlaag huiswaarts te zenden. Schie dam 2 verloor met 2—0 van Actief 3 en ODI 3 met 24 van Blauw Wit 2, hetgeen ook een verdienstelijk resul taat is. De eerste wedstrijd verloor ODI 3 met 130 van deze ploeg. Het programma van Jeugd Jolijt in Schiedam ziet er voor de komende dagen als volgt uit: Dinsdag 10 juni: Spelavond aan de Para Helweg. Het voetbalveld van j SVDPW is aangevraagd. Aanvang uur voor kinderen van 613 jaar. fabriek Aviolanda heeft bij net ge- (n7.ii -juni Stvlflvnnd «.-mi. ^.«Knii^c-Viivi-ooii vovcmnrnm' Het personeel van CaltexPernis had zaterdagmiddag een groot deel van zijn aandacht gericht op het „teamwork", zij het, dat dit „team work" nu niet direct in het bedrijf zelf werd gedemonstreerd. Het to neel van de strijd was het sportpark „Zuidbuurt" te Vlaardlngen waar een twaalftal voetbalelftallen een door de gezamenlijke directies aan geboden wisselbeker, ieder voor zich In de wacht trachtte te slepen. Dit gelukte uiteindelijk aan de „laborers", die in de finale de „wel ders" aan de zegekar bonden en toen uit handen van de heer Muilt, di recteur van het Centraal Caltex La boratorium, de zwaar verzilverde bo kaal in ontvangst mochten nemen. De als tweede geëindigde „welders" kwamen in het bezit van een, door de voetbalvereniging „Red Stars" Dcschi".' var gestelde, lauwertak. De b bi: -,t»llmg van de zijde van l.d p.'bluk vor dit toernooi was be- itr-ner. er werd met enthou- sias*n» ve*>pee!d. Zelfs 'n fikse regen bui koo dit enthousiasme niet blus sen. De gedetailleerde uitslagen luiden: poule A: le ronde: Kantoor tegen Welders 0—1; MGR—Storehouse 1—0 CCL—Treari- 4—0, 2e ronde: MGR—CCL i> —1, Welders vrijgeloot; 3e ronde: CCL—Welders 0—1, Wel ders poulewinnaar: poule B: le ron de: CRO—Laboratorium 0—0, CRO wint doo>' strafschoppen. Laborers— Steigers, Steigers n.o.. Laborers winnaar. 2e ronde: LaborersOpe rating 2—1, CRO vrijgeloot; 3e ron de: Laborers—CRO, Laborers poule winnaar. Finale: WeldersLaborers, i—2. Laborers toeroooiwinnaar. Ope ratingPortiers 50, waarmede dus de Portiers slechte „poortwachters" bleken. Ben van moord en roodoverval beschuldigde bankbediende vlucht naar een verlaten landhuis. Hij heeft het plan de ware daders te ontmaskeren en blijkt per ongeluk het hoofdkwartier van de bende te zijn binnengedrongen. Wanneer verder blijkt dat het landhuis in de streek bekend staat als een spookhuis, dan heeft men ingre diënten genoeg om een zaal voldoenbde spanning en sensatie te bezorgen. Tot op zekere hoogte zijn de spelers en speelsters van de Schiedamse Arbeiders Toneelvereniging Tot .Steun inde Strijd hierin fiS/sXteTvan 'van slag reeds sneuvelden en geen hon ken konden bereiken. Korte stop Kuykhoven opende de gelijkmakende 6e inning met een homerun. De bal belandde in het midveld achter Cor Bras, die ijverig in het hoge gras zocht, doch de ren over vier honken niet kon verhinde ren. In de 7e Inning werd nogmaals door W een punt gescoord. Honksla gen van Gerard Gommel en Huib Kool liet laatstgenoemde de achter stand verkleinen tot 53, Nadat Kuykhoven, de beste slag man van Schoten, in de 7e inning een lage tweehonkslag in het linksveld had geslagen, sloeg Koeleman met drie honken bezet een homerun, de tweede in deze wedstrijd, die ver ach ter Huib Kooy over een hek sprong. De score werd toen 103 voor Scho ten 2, SW verkleinde nogmaals de ach terstand In de Se inning tot 106, omdat werper Munsterman een in zinkingdoor maakte en de SW'ers erop lossocgen. Een tweehonkslag van Toon Ver?, ijl berg, honkslagen van Hans de Lange en Huib Kooy en 2x4 wijd leverden drie punten op. In de gelijkmakende slagbeurt pro geslaagd. Zij speelden „Boeven en Madeliefjes", een komische thril ler van George Batson, zaterdagavond in zaal Musis Sacrum te Schiedam. Tijdens een zwaar onweer komen alle leden van de bende en de ver loofde van David Brewster, de be schuldigde bankbediende, in het land huis van Miss van Loon bijeen. Een lerares in de natuurlijke historie, is er met twee leerlingen op uit getrok ken, maar vlak bij het landhuis krij gen zij motorpech. Ook zij zoeken een toevlucht in het huis. Na tal van verwikkelingen slaagt David erin zijn onschuld aan te to nen. J. Waard, die de rol van Proctor speelde, kon ons het meest bevredi gen, hoewel hij af en toe té veel op de souffleur moest spelen. H. v. d. Roer was zijn grote tegenspeler als Davtd, maar hij haalde niet de hoog te van J. Waard, hij speelde te wis selvallig. Mevrouw J. Morra-Rodenberg als zijn verloofde speelde een goede rol. Mevrouw P. Rodenberg-de Vogel had de rol van Miss van Loon, de bendeleidster. Zij slaagde er niet he lemaal in een gewetenloze en voor niets terugdeinzende vrouw voor te stellen. Haar spel miste persoonlijk heid. nodig om in de alles overheer sende bendeleidster te geloven. Twee alleraardigste school-bakvis- sen werden gebracht door mej. I. V/aardenburg en mej. A. Rodenberg, Mej. J. van ipenburg als hun lerares was de komische nooit in dit stuk, hoewel zij een merkwaardige lerares ten tonele bracht. Zij speelde haar rol zeer verdienstelijk, maar de tekst liet haar niet overtuigen als lerares aan een middelbare meisjesschool. Verder werkten mede L. de Vogel Pzn., L. de Vogel en J, Rodenberg. De regie was in handen van de heer P. Rodenberg. Voorzitter D. D. Goedhart, die de avond opende, memoreerde enkele opvallende feiten uit het afgelopen seizoen. In de wedstrijd voor ama teurgezelschappen werd zjjn vereni ging vierde van de acht deelnemers. Verder werden vier spelers uitverko ren een rol te spelen met het „Cen traal Gezelschap", een toneelgezel schap, gekozen door de leden van de jury. Op 27 juni geeft dit groepje een uitvoering onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap. Een trio, bestaande uit F. Carré, accordeon, G. v. Unen, klarinet en saxofoon, en W. Schroten, drums en zang speelde voor de aanvang en tij dens het gezellig samenzijn na afloop vele populaire liedjes en hielden de zaal aangenaam bezig tussen de drie bedrijven. Al met al een geslaagde slotavond van de Schiedamse Arbeiders To neelvereniging. Cor Bras, die door vervanging van Nico Kolmeyer door Toon Goetgeluk op het 3e honk was gekomen. Hij probeerde een hard langs de grond geslagen bal met de voet te stoppen, waardoor de bal doorschoot. Op honk slagen van Zandbergen en Dinkel- Reeds vroeg wapperden zondagmorgen de vlaggen in allerlei kleur en vorm op het sportpark „Boshoek", waar SFC een voetbaltoernooi organi seerde voor de junioren en aspiranten van Duno, Kranenburg en Maas straat uit 's-Gravenhage en haar eigen jeugdleden. Nadat naast de vlag van SFC de vlaggen van de Haagse vez-enigingen gehesen waren, opende de voorzitter van SFC, de heer Z. P. Scftüper- oord dit toernooi door op het hoofdveld precies op de vastgestelde tijd, om 10 uur, de aftrap te verrichten voor de wedstrijd Kranenburg c— Duno c. Ook op de andere velden werd toen een aanvang gemaakt met de wedstrijden SFC c—Maasstraat c. PAPENDRECHT. De vliegtuig- Woensdag 11 juni; Spelavond speelplaats Erasmusschool. Huisman- straat, aanvang 7 uur. Alleen kinde ren van 613 jaar. Donderdag 12 juni: Gekostumeerde optocht. „De Toverfluit", verzamelen 7 uur Dr, De Visserschool Westfrank- landsestraat. Medewerking band Oranje Garde, Vertrek naif acht. Donderdag 12 juni: Autopedwed- stnjd, start 7 uur m de Ampèrestraat. In het oosten van de stad o.l.v. Kath. Verkenners. westelijk arbeidsbureau vergunnin; gevraagd 34 personeelsleden te ont slaan, Onder deze 34 zijn er verschil lenden, voor wie reeds eerder ontslag werd gevraagd. Dit werd hun toen wegens ziekte niet gegeven. Het is de bedoeling, dat deze ont slagen emd juli ingaan. Deze ont slagaanvrage staat, evenals de vorige, in verband met de orderpositie van het bedrijf. Het begin was helemaal niet kwaad van De Graafschap, dat met twee jeugdige invallers speelde, en Bos veld schoot na een fraaie aanval hoog over. Nee, in die afwerking wa ren die SVV'ers absoluut beter. Het werd dan ook een ruime 0'-zege voor de Schiedammers. In de twintigste minuut liet Jon kers zich door Valk omspelen en daarna viel doelman Gerritsen over het tamme schot Jieen. Trouwens, ook het tweede doelpunt van SVV was een ernstige tekortkoming van De Graafschap-achterhoede. Men liet Hees zolang de bal opdrijven totdat hij op schotsafstand was en Gerrit sen kansloos werd geslagen. Het schudde De Graafschap wel wakker. Tweemaal moest v. d. Oever op de lijn redding brengen, nadat doelman Tap al gepasseerd was en in deze periode zat het de thuisclub bepaald tegen. Rust 02. De Graafschap kwam in de tweede helft als een geslagen ploeg weer binnen de lijnx. Wat er toen gepres teerd werd was maar minnetjes. Dit gaf SVV gelegenheid zjjn spel ten volle te ontplooien, maar tot be paald grootse daden kwamen ook dc Schiedammers niet, zodat het nogal een gezapig gedoe werd. De Graafschap-verdediging drong soms gevaarlijk ver op en teen Van Pelt doorbrak, kon Gerritsen nog op het nippertje corner trappen. Men bleek er echter niets van geleerd te hbebcn, want tien minuten voor het einde herhaalde zich deze situatie met Hees en die faalde niet 03, In de resterende tijd ontging De Graafschap nog een verdiend etgen- punt, toen Kruin bij een cocmer in kopte en een back de bal uit het doel sloeg. Scheidsrechter Dreimüller wilde in de malaise niet achterblijven en liet rustig doorspelen. Zaterdag hield de postduivenver eniging De Luchtbode een wedvlucht vanuit Nijon. Zij werden gelost om 11.30 uur met zuidenwind. Er waren 176 duiven in concours. De eerste duif bereikte haar hok om 2.22.17 u., terwül de laatste werd genoteerd om 2.37.56 uur. Uitslag: 1, 6, gebr. Zelm; 2, 11 W. Eikelenboom; 3 A, v. Tienen; 4 B, Vletter: 5 P, Buters; 7, 10, 12 L. v. Aken—L. de Groot; 8 H. C, Roos; 9 A. Cornelisse; 13, 18 J. Kroos; 14 M. Vallenduuk: 15, 16, 17, 20 L. de Clerck; 19 A. Struijs. Dinsdagavond tnkorven voor Cha- teauroux van 7.30 tot 8.30 uur. Don derdagavond klokken stellen op 8 uur, tevens inkorven voor St. Quen- tln van 7.308.30 uur. Vrijdagavond klokken stellen op 8 uur. Het toernooi, dat uit zou groeien tot een waar voetbalfeest, werd ge kenmerkt door gezelligheid. Vele ouders zjjn naar hun kroost komen kijken, de jonge voetballers werden aangemoedigd door broers en zus sen,, vrienden en kennissen en door de grote voetballers van SFC, de senioren. Ook de Haagse verenigin gen hadden enkele supporters mee genomen. Hoe groot was de vreugde toen Bobbie Brinkman in de adspi rantenwedstriJd SFC b tegen Maas straat het eerste doelpunt, dat latei- tevens de enige van de hele dag bleek te zjjn, van de jongste ploeg van SFC onder de lat joeg. Tijdens de pauze vond er een veteranenwedstrijd plaats tussen SFC en DAZ. Hierin speelden tal van bekende spelers uit vroeger jaren mee. DAZ won deze strijd met 5—2. Om half vijf kon de voorzitter de prijzen uitreiken. Maar alvorens hij dit deed, bracht hij dank aan. de leiders van SFC voor het vele werk, dat ze gedurende vele maanden hadden verricht, voor de wijze waarop ze ook de financiële zijde hadden opgelost door oud papier en lorren op te halen. Dit, aldus spreker, wat, de ware SFC-geest. Voorts bracht hij dank aan de scheidsrechters, voor het „veel verbijten, veel slijten", en over handigde aan ieder van hen een Op 31 mei en 7 juni namen enige leden van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Oud-Strij ders en Dragers van het Mobilisatie- kruis, afdeling Schiedam, deel aan schietwedstrijden met scherp te Rot terdam. Deze wedstrijden werden uit geschreven door de afdeling Rotter dam en worden jaarlijks gehouden voor de verschillende afdelingen. De resultaten door onze leden be haald zijn; Personele baan: G. F. J. Kuiters, 45 pt,; K. J. v. Hartingsveldt 42 pt.; D. Krook, 41 pt.; L. Wielaard 41 pt.; G. Rosman 34 pt.; J. H. de Ruiter, 34 pt.; L. Ophof 28 pt. Vrije baan: D. Krook 76 pt.; G. K. J. Kuiters 75 pt.; K. J. v. Hartings- velt 73 pt.; L. Wielaard 67 pt.; G. Rosman 64 pt.; J. H. de Ruiter 52 pt.; L. Ophof 51 pt. Ook aan de korpswedstrijd werd deelgenomen met een vijftal Het vijftal van Schiedam, be staande uit de heren: L. Wielaard, L. Ophof, G. F. J. Kuiters, J. H. de Ruiter en D. Krook, bereikte daarin een totaal van 176 punten. vaantje ter herinnering aan dit toer nooi. Hierna volgde de prijsuitrei king. Bij de A-junioren behaalde Kra nenburg de eerste prijs, Duna de tweed, SFC de derde en Maastraat de vierde. Bij de „c-tjes" bleef de eerste prijs in eigen huis, de tweede ging naar Kranenburg, de derde naar Duno en de vierde naar de Maasstraat. Maasstraat behaalde de eerste prijs bij de aspiranten, Kranenburg kranige boy's" aldus voorzitter de tweede en Duno de derd. De vierde en vijfde prijs waren voor beide ploegen van SFC. berg kwam Wijkhuizen binnen. In de 9e inning scoorde de SVV'ers niet meer. Het score verloop was: Schoten 2 40000151xisll SW llD000130is 6 De werpersresultaten waren: Munsterman (Schoten 8) 12x3 slag, 6x4 wijd 9 honkslagen tegen De Lange (SVV) 13x3 slag, 4x4 wijd, 10 honkslagen tegen. Een plezierige dag was het- voor de reserves van SW. Zij behaalden za terdag een kleine, maar verdienste lijke overwinning op Feijenoord. Na gelijkopgaande strijd trokken de rood groenen met 87 aan het langste eind. Koploper USC 2 struikelde over het derde negental van SW, en moest met een 1311-nederlaag genoegen nemen, hetgeen zeker een opvallende pretatle genoemd kan worden voor de beginners van SVV. Overige uitslagen In de Overgangs klasse B waren: OWO 2Neptunus 3—9; DEC—HFC Haarlem 2—0; TIW The Catchers 214. De toneelvereniging Asef kwam zaterdagavond in Muzanda op de planken met het toneelstuk „Als de klok waarschuwt", een stuk, dat blijkbaar in Vlaardïngen bij de to neelverenigingen voorliefde geniet, daar het de zaterdag ervoor ook op hetzelfde podium werd gespeeld. Onder regie van Aad van Eek is het een voorstelling geworden, waar aan het publiek, dat ondanks het gevorderde seizoen goed was op gekomen, prettige herinneringen zal bewaren. Anny van Oosten, als mevrouw Brouwer, de echtgenote van een ge pensioneerde zeekapitein en Joop de Romph, als een schijnbaar kwasterige dokter, behoorden tot de uitblinkers. Na afloop van de toneelvoorstelling, werd er nog enkele uurtjes gezellig gedanst. De bestuurder van een vrachtauto heeft zaterdagmiddag op de Mr. L. A. Kesperweg, bij het Shell-station, onvoldoende ruimte voor een brom fietser vrij gelaten. Deze, de zeven tienjarige J. v. d. Z„ viel en liep enige verwondingen op. Hjj is over gebracht naar het AJgeraeene Zie kenhuis te Vlaardlngen. Bjj het oversteekpaö Broekweg Westlandseweg te Vlaardingen is zondagmiddag de veertienjarige jon gen J. H. door een bestelwagen aan gereden. De jongen stond met enige andere voetgangers op het trottoir te wachten toen de auto door een felle rukwind gedeeltelijk het trot toir opreed. J. H. iiep een hersen schudding op. Hij is overgebracht naar het Algemeen Ziekenhuis te Vlaardingen. Uit een personenauto, die op de Grote Markt in Schiedam geparkeerd stond, is zaterdagnacht een tas met papieren en badgoed gestolen. De tas is later leeg teruggevonden. Eigenaar van de auto was de Schiedammer P. J. K. B. Niet minder dan 75 hoge functio narissen in de Oostduitse regering waren indertijd vooraanstaande le den van Hitiers nazipartij. Dit staat te lezen in een perio diek rapport van de Westduitse or ganisatie van vrije juristen. De voetbalwedstrijd tussen de da meselftallen van het Rotterdamse WV (Veni Vidi Vici) en Krefeld/ Essen begon zaterdagavond op bet iiDVS-terrein 25 minuien te laat. Mogelijk was een sterk geval van traditie hier de oorzaak.... Gevoetbald werd er dan uiteinde lijk ook nog, waarbij de scheidsrech ter de voor een man zo moeilijke taak had, om tweeëntwintig vrouwen in toom te houden, wat hem nog lukte ook. Zonder het damesvoetbal te willen afwijzen, kon men echter wel consta teren, dat de vrouwen op voetbalge- bied voorlopig nog de minderen zul len zijn van de heren der schepping en met deze wetenschap voor ogen, was het voor het mannelijk deel van het publiek een .heerlijk avondje". Met kritiek waren zij niet zuinig en dikwijls lachte men luidkeels als een goedbedoelde voetbalpoging mis lukte. Lukte een bepaald handigheid je wel. dan was er ook waardering od de tribunes. Doelpunten werden er in deze wedstrijd ook gemaakt. Vóór de rust waren het de Duitse dames die scoorden. Een vrij hard schot werd door de Nederlandse doel verdedigster vallende gestopt. Zij kreeg de bal echter niet voldoende onder controle en een toestormende Duitse speelster had weinig moeite de opstuitende bal in het net te schieten. Na de rust waren de Nederlandse dames aan de beurt voor een goal. JCn het strafschopgebied werd een Nederlandse speelster wat hardhan dig gevloerd en dit betekende: pe nalty Met een enorme „punter" verdween de bal in het Duitse doel. Verwoed poogden de VW'sters toen nog een overwinning te behalen, maar dit lukte door goed verdedigen van de Duitse achterhoede niet en met de cijfers 1—1 kwam het einde. Op de afrit van Schied&mseweg— Plein 40-45 is zaterdagmiddag de 46-jarige wielrijdster, mej. J. S. ge vallen, Zij gaf g een voorrang aan een andere fietser, waardoor zij viel en een gebroken linkerarm opliep De fietser is onbekend gebleven. (Van onze zwemmedewerker) Het eerste waterpolo-zevental van VZC (dames) is er niet In geslaagd haar goede prestatie tegen BZV te herhalen. Zy speelden vrijdag tegen HZ en PC ia het zwembad op de Mauritskade in Den Haag, en verlo ren met 40. Hoewel dus een ne derlaag geleden werd, speelden de dames niet minder dan in hun eer ste wedstrijd, alleen was de tegen stander sterker. HZ en PC was een tamelijk oud, maar zeer geroutineerd team. En in VZC spelen enkele jeug dige meisjes, die nog de nodige wed strijdervaring missen. Bovendien schoten de Haagse da mes uitstekend, want zij hebben slechts weinig vrije kansen gekregen, die zij voortreffelijk benutten. Hier bij kregen zij de „medewerking" van VZC-keepster L. v. d. Ree, die zeker twee doelpunten had kunnen voor komen. Voor de rust scoorden de Haagse dames tweemaal, evenals na rust. De 4O-overwinning gaf de verhouding in het veld misschien enigszins ge flatteerd, weer. Deze week spelen de Vlaardingers tegen Zian, die HZ ea PC kansloos met 4—0 klopte, zodat VZC een zware wedstrijd te wachten staat. Vangstberichten van maandagmor gen: VI 78 34 kt, VI 65 25 kt, VI 172 3 kt; VI 208 4 kt, VI 216 4 kt VI 97 14 kt, VI 114 9 kt. VI 115 8 kt. VI 14i 30 kt, VI 197 10 kt, VI 199 3 kt thuis- ™'5kt.56 6 V1 112 4 Prijzen van maandagmorgen* maatjesharing groen f 75—104, klein f 76(8.20, groot f 63—64.50

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1