Pro Juventute Schiedam verzet weer veel werk Preventief werk vraagt gesalarieerde kracht Jk O© 00®0© 0000® Marinierskapel blaast over A tlantische Oceaan Feestavond Rode Kruis Schiedam in Irene Verdiende overwinning VZC-jeugd op SZC S V C-r ecords-volleybal in rook opgegaan Geblakerd op de boeien Grote belangstelling NWB -vierdaagse Reorganisatie wijzigt veel Het Vrije Volk Wat zij vingen Begin van brand in noodschool Groot succes campagne Rode Kruis in Schiedam Programma Jeugd-Jolijt RECORD AANTAL DONORS De grootste krant Wisselkoersen Visafslag Veilingnieuws Veemarkt Rotterdam: Vakantiezegels Burgerlijke Stand HET VRIJE VOLK WOENSDAG 11 JUNI 1958 PAGINA 9 Avondvierdaagse Opheffen Minder EMPEROR OF SONG LANIN VOL VAART ITALIAANSE JOHNNY De teams van de Schiedamse Volleybal Club hebben het er ditmaal lelijk bij laten liggen. Bekerhoudster ZVC uit Rotter dam zegevierde in drie vah'de'vier wedstrijden en wel met een dusdanige puntenvoorsprong, dat de beker zo goed als zeker ten tweede male in haar bezit zal komen. Competitie <Van een onzer verslaggevers) De vereniging „Pro Juventute" in Schiedam heeft in het afgelopen jaar weer veel en prachtig werk verzet. Dat blijkt wel uit het jaar verslag 1957, dat dezer dagen is verschenen. „De meest dringende vraag voor de toekomst" noemt secretaris s' ih Y 5 het verslag de aanstelling van een gesalarieerde kracht voor het preventieve werk. Dit werk, aldus het verslag breidt zich meer en meer uit en zal in de toekomst nog meer uitgebreid worden. De secretaris van „Pro Juventute" wijst erop, dat juist het preven tieve werk niet gesubsidieerd wordt, „Hoewel we nog nauwelijks een half jaar met dit werk bezig zijn is nu reeds gebleken, dat naast de bureau-secretaresse iemand aangesteld zou moeten worden, die zich geheel aan dit preventieve werk zou kunnen wijden." Bijna is het zover. Nog slechts en kele dagen scheiden ons van de dag, waarop het grootste wandelsport evenement in ons land weer gaat beginnen. Het is de Avondvierdaagse, voor velen van u, al lang geen on bekend begrip meer. Dan zullen weer tienduizenden in 1957 waren het er 55.000 gelijktijdig de wegen in ons land bewandelen. Dan trekken weer uit ongeveer 80 plaatsen in ons land de Avondvierdaagse-wandelaars erop uit. De deelnemers van voorgaande ja ren zullen wij zeker niet behoeven aan te sporen dit jaar opnieuw aan onze NWB-Avondvierdaagse die thans voor de 15e maal wordt gehouden, deel te nemen. Zij kennen de Avond vierdaagse en willen deze niet meer missen. Wij echter roepenU Ja, u die nog steeds aan de kant heeft ge staan, u die niet weet wat het zeg gen wil vier avonden achtereen al wandelend de omgeving van uw stad te verkennen, daarbij volop genie tend van de buitenlucht, de natuur om u heen, van de sfeer van de Avondvierdaagse. Wandel dit jaar eens mee, dan zult ook u aan het einde van de Avondvierdaagse als zovelen zeggen: „Jammer, dat het voor dit jaar weer afgelopen is. Maar kunt u niet meedoen, u bent slecht ter been, u moet werken, kom dan zaterdag kijken langs de route en neem dan een bosje bloemen mee om dat aan een of andere wandelaar aan te bieden. Maar kunt u meelopen en behoort u tót déi,sportieve jöhè^rètf;bt(öudèü' ren, daii neemt u, natuurlijk geen genoegen met het kantje, maar komt u de 10de of de 11de juni naar de St. Thomasschool of nog beter het is voor ons zoveel gemakkelijker loopt u even naar een van de onder staande adressen, om u te laten in schrijven voor de 15de NWB-Avond vierdaagse. Laten we. afspreken: tot ziens op dinsdag of woensdag aan de St. Thomasschool in de Warande. Inlichtingen en inschrijvingen: Schiedam: J. F. Bakkeren, C. v. d. Lindenlaan 69, tel. 68168; H. Terwiel, Dr. Boslaan 31; A. H. v. d. Sande, Hoogstraat 21. Vlaardingen: Koffiehuis, Oostha- venkade 10; C. J. Oers. Aert van Nesstraat 24. Plaatselijke Regelingscommissie Schiedam Over het preventieve werk wordt in het verslag opgemerkt, dat sinds het begin van dit werk 26 ouders hulp kwamen vragen voor 13 kinderen bo ven de 14 jaar, waaronder drie jon gens en voor 14 kinderen onder de 14 jaar, waaronder negen jongens. Verreweg de meeste klachten betrof fen onhandelbaarheid. Alleoude rs werden door Pro Juven tute van advies gediend. Uit eigen beweging kwamen op het spreekuur een jongen en een meisje boven de 14 jaar. Twee keer kwam familie van kinderen. Als gevolg van het spreek uur, dat in 1957 werd ingesteld, heeft Pro Juventute nog geregeld contact met elf van de 36 kinderen, waaron der met twee in de vorm van vrij patronaat. In het Groene-Kruisgebouw in Kethel werd gedurende negen maan den wekelijks spreekuur gehouden. Hiervan werd zo goed als geen ge bruik gemaakt, zodat het geen zin heeft dit spreekuur verder voort te zetten. De Commissiev oor Preventief Werk, die werd samengesteld, bestaat uitde heren L. J. T. Boender en A. J. Plug en mevrouw C. van Schoone- veld-Linde. De vakantieuitzending verliep niet in alle opzichten bevredigend. Enkele kinderen waren „beslist te moeilijk" voor een gewoon gezin. Met de voorbereiding zal voorzichtig en nauwkeurig te werk moeten worden gegaan. Een grote moeilijkheid is ook geschikte adressen te vinden. De commissie voor gezinsvoogdij heeft in het afgelopen jaar 36 keer vergaderd. Er werden 171 pupillen besproken, waaronder 52 voor de eer ste keer. Veertien nieuwe gezinsvoog den werden bereid gevonden hun me dewerking te verlenen. Het aantal kinderen, dat per 1 ja nuari 1958 in Schiedam onder wette lijk toezicht stond, bedroeg 149. On der vrije patronaat stonden op die datum 43 kinderen, elf minder dan het jaar daarvoor. Het zomerkamp voor 30 jongens van 911 jaar, dat ook dit jaar weer wordt georganiseerd, en dat in het koetshuis van „Heerewegen" in Zeist werd gehouden onder leiding van de heer J. Bakker, is weer uitstekend ge slaagd. Dat blijkt wel uit de enthou siaste verhalen in het jaarverslag. Al met al gaf het jaar 1957, na de reorganisatie van de kinderbescher ming, een geheel ander beeld dan de voorafgaande jaren. Veel werk werd weer verzet, aldus het jaarverslag. Het Rode Kruis té Schiedam heeft gisteravond in de grote, stamp- voile en met vlaggen versierde zaal van het gebouw Irene een feest avond gegeven aan de Schiedamse donors, de medewerkenden aan de collecte en de leden der kolonne. In zijn openingswoord bracht dokter J. A. H. v. d. Berg als voorzitter van de afdeling hulde aan allen, die medegewerkt hebben aan deze groots-opgezette coilccte- campagne, in het bijzonder aan de heren C. Aleman en P. Boes. "Stuur eens wat bandjes van Europese orkesten," vroeg ruim een jaar geleden een Amerikaanse platenmaatschappij aan een Nederlands zuster bedrijf. Een groot aantal opnamen ging de oceaan over. Het principe daarbij was 'goede waar verkoopt zich zelf. Tot de goede waar behoorden blijkbaar de opnamen van de Marinierskapel, toen nog onder leiding van Gtjsbert Nituwiand. Want er kwam spoedig een nieuw verzoek: "Zend nog meer van de Royal Netherlands Navy Band.' Ook Engeland toonde belangstelling en zo ontstond er onverwacht een buiten landse markt voor het na de oorlog herleefde korps van de Koninklijke Marine. 'We spelen vrijwel alles tussen Bach en Duke Ellington.' zei Gijs- bert Nieuwland. Een populaire se lectie uit musicals of een meesle pend stukje swing kost de marine- blazers al even weinig hoofdbrekens als Overthere of Marehe Lorraine om maar eens twee marsen te noe men uit de album International Tat too. die bewust op de 'export' ge richt is. Het mannenkoor Orpheus uit Schiedam draagt daartoe zijn forse stemmen bij. De Fanfare hoornbla zers, Roffel tamboers (geraffineerd drumwerk). Onward Christian Sol diers, om nog eens een greep te doen, worden met zo'n elan en toch op zo'n strikte wijze gespeeld, dat onze marine er internationaal eer ...van Bach tot Ellington... in een gevarieerde reeks, hebben hun bekoring behouden (HMV DLP 1165). Kenneth Spencer, een vriend van Robeson en vaak zijn 'reserve', heeft mee inlegt (Philips PR 13040). laatste jaren vooral in Europa Wanneer een niet-militaire band. Safeïmddhif'w Mitch Miller, zich op een mars werpt, kan er een wonderlijke vari- ifh eteit ontstaan als The River Kwai B ack iS^ m Canv Me Back To March-Colonel Bogey. Met Nichcl- Sm woESwl? I sons Victory Bridge is een boeiende fikn-EP ge vormd (BE 429382). en Working On The °?k- Vervolgens nam het hoofd van de bloedtranfusiedienst van het Neder landse Rode Kruis hiel* ter stede, dr. A. C. Taverne het woord, waarbjj deze de nadruk legde op de noodza kelijk van nog meer donors. Want de mensen worden steeds ouder, er ko men meer, mogelijkheden en de be volkingsaanwas duurt voort; Men kart zich het gehele Jaar door als donor aanmelden in het gebouw van het Rode Kruis. Lange Nieuwstraat 197 of bh de bloedtransfusiedienst in de Dr. Noletstichting. Aan de volgende 13 donors, die minstens 15 maal bloed hadden ge geven, werd daarna de Landsteiner- piaquette uitgereikt. Dit is de eerste keer in Schiedam, dat men ean zo veel donors tegelijk deze plaquette overhandigde. Achtereenvolgens kwamen naar voren de dames J. Aleman. A. L. Jansen-Oetker, C. Ladage, J. D. Of fers, A. J. de Wolff-Vogelij en de he ren H. A. Collingnon, P. van Dijk, L. De jeugdploegen van het Schiedamse SZC en het Vlaardingse VZC hebben elkaar zondagavond in het bad Groenoord te Schiedam be streden. De Vlaardingers zijn erin geslaagd deze wedstrijd met 21 te winnen. De strijd miste de derby-sfeer en de felheid waarmee de eerste teams meestal tegen elkaar spelen. Het was een lauwe wed strijd. Hierbij dient echter wel opgemerkt te worden dat de tempe ratuur van het water te laag was om tot goed waterpolo te komen. De temperatuur was rond de zestien graden, terwijl de „Ideale" tem peratuur rond de achttien graden ligt. Reeds ia de voorgaande wedstrij den had de VZC zich onbetwist de sterkste getoond, de laatst gespeelde ontmoeting hadden zij met liefst 6—0- gewonnen. Het zag ernaar uit dat dit beeld zich in deze strijd zou herhalen, van de afworp af nam VZC het ini tiatief in handen. Zowel wat baltech niek als wat routine betreft waren de Vlaardingers veruit superieur. Dit offensief duurde slechts enkele mi nuten, toen begon het koude water zijn invloed uit te oefenen. Van goed waterpolo was toen geen sprake meer. Leo Zandwijk, de Vlaardlngse aan- voerder, was het die met een hara schot de openingstreffer plaatste (1—0). Doch de Schiedammers kwa men nog voor de rust op gelijke voet wet de VZC'ers. Alex de Raai) loste een afstandsschot dat via de binnen kant van de paal achter keeper Piet Erkelens verdween. Na de rust werd een der Schiedam mers door de scheidsrechter het wa ter uitgestuurd en VCZ profiteerde onmiddellijk van deze numerieke meerderheid. Jan Lankester onder nam een solo-actie en bekroonde deze met een goed doelpunt. (2—1). Tegen het einde kreeg de SZC- keeper last van de koude en Kreeg kramp in zijn benen. Hij ging het- water uit en één der VZC'ers volgde zijn voorbeeld om niet aan Vlaar dingen op deze wijze een numerieke meerderheid te verschaffen. Tot gro te verbazing verscheen er echter een invaller en de VZCër langs de kant had toen eveneens zoveel last van de koude gekregen dat ook hij maar ne ver op de kant bleef, In de resterende minuten kwam in de stand geen ver andering meer, zodat de Vlaardin gers een kleine, doch verdiende over winning behaald hadden. Vangstberichten van woensdag morgen. VI 78—25 kantjes: 79—2; 85 —15; 172—30, iiog 15 netten 203—30: 208, thuisvarend; 216—20; 9740; 11460; 115—12; 142—40; 190, geen vangst; 19720: 14, weinig; 5685; 13245; 13225. thuis varend; 121. thuisvarend; 163, thuisvarend. Maatjes Haring; groen 104.00— 115.00; klein 76.00—78.00; groot 60.80 —62.20. Holiershoek, C. J. J. van Lier, G. H. Mast, A. J. Melief, M. Ossewaarde, W. P. Poulus. Bovendien ontvingen 72 donors de Landsteinerpennlng voor 5 maal bloed geven. Evenens kregen 23 donors van de jaarlijkse bloed- plasma-actie deze penning. Dokter Van der Berg deed dit met een;toepasselijk woord, voor elke do nor. Na de pauze werd de film De Laatste Brug met Maria Schel! in de hoofdrol vertoond. Deze spannende en aangrijpende film vertolkte op dramatische wijze de Rode Kruisge- dachte en speelde in de Joegoslavi sche bergen tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog. De altijd vindingrijke Edmundo Ros laat horen dat Colonel Bogey ook als merengue kan slagen (Decca FM 236062). De negerzanger Paul Robeson, wiens machtige bas In zijn genre waarschijnlijk nog niet werd geëve naard. is onlangs zestig jaar gewor den. Een aantal concertzalen is weer voor hem opengegaan in de V.S. en de recensies bevatten nog steeds vele superlatieven. Emperor Of Song, keizer van het lied, is Robeson wel eens genoemd. Dat is ook de titel van een album, waarin elf successen van weleer zijn samengebracht. Ma Curley-headed Baby, Fat Li'l Feller, Carry Me Back To Green Pastures of waggon Wheels ook nu nog redelijk aanvaardbaar (Columbia SEGW 21- 7856), Om nog even in de buurt te blij ven, My Old Kentucky Home is een LP van het steeds in bezetting wis selende, maar immer gave Norman Luboff-koor. Ook dat zingt Carry Me Back To Old Virginny, het land waarnaar waarschijnlijk minder ne gers heimwee hebben dan het lied zou doen vermoeden. In acht songs (Red River Valley en Home On The Range brengen ons naar westellj ker streken) bereikt het koor vrij wel steeds perfectie (Phil. BR. 07829). Voor wie een danspartijtje zou willen organiseren is de Amerikaan Lester Lanin de man. Zijn pittige orkest rijgt in hoog tempo zo'n der tig melodieën aaneen. Van Night And Day via Greensleeves, La Mer, Oklahoma en Mary Ann naar Bal- lin' The Jack. En intussen blijkt hij ook Johann Strauss niet vergeten te zijn (Fontana TR 662108}. Meer naar het subtiele neigt het orkest van Jackie Gleason in Velvet Brass, een albumpje waarin zijn koper het oor soms inderdaad met de zachtheid van fluweel streelt, blijkens de zeer aantrekkelijke uit voeringen van Cherokee. Skyliner en Me And Mv Shadow (Capitol EAF 1-827) All-time Favorites lijkt een groot woord, maar van de twaalf succes sen die op de grote LP van deze naam bijeen zijn gebracht, heeft een aantal de jaren doorstaan zonder ook maar 't minst aan belangwek kendheid te hebben ingeboet. De uit voering heeft steeds bijzonder vee! allure, bij voorbeeld: Moonlight In Vermont (Margaret Whiting), Star dust (Ray Anthony), Deep Purple (Paul Weston), Embraccable You (Nat Cole) en Laura door Stan Ken- ton (Cap. T 9103). Veel meer aan tijd gebonden is Fontanas Hit Parade no. 1 met vier ééndagsvliegen, waarvan The Story Of My Life gezongen door Marty Robblnx verreweg het aantrekke lijkst lijkt (TE 462017). Nederlandse liedjes -kunnen soms onverwacht onze grenzen over schrijden. Oh Johnny bleek in Frankrijk, gewoon met Nederlandse tekst, verkoopbaar. En nu Is er een Italiaanse versie, met wat meer pit. Het Enzo Gallo kwartet opent er een Iris (in Nederland opgenomen) Italiaans EP'tje mee (HMV 7 EGH 139). Fris is ook het loverwerk cm de accordeon van Edouard Duleu In o.a. Cigarettes et whisky en Banjo Bill de 1'Arizona Wild West op i'n Frans (Phil. PE 424066). Tot slot twee bijzondere albumpjes. Het eerste is 'Spanje en Afrika', uit de selectie van de Amerikaanse speurder Alan Lomax. De authen tieke opnamen van de kegelvormige trommen in Oeganda, het 'Jodelen' van de Pygmeeën in de Kongo of de zang. van oen Andaluslsch meisje zijn zonder meer fascinerend (NE 427007). Het tweede is Rondes et Chan sons de France no. 3 door Lucienne Vernay en Les Quatre Barbus. Deze vier gebaarde heren, zeer muzikaal naar dë vrolijke kant. zingen vol op- Franse kinderliedjes als getogeöheid Bon voyage voyage Monsieur Dumolfet, Le petit bassu en Petit papa. Uitmun tend, zowel in muzikale uitvoering als van hoes, die in prentenboek- vorm alle teksten en de muziek be vat (EIE 9102). Groot alarm is gistermiddag tegen half zes in Vlaardingen gemaakt voor een begin van brand in de R.K. hou ten noodschool aan de Curacaolaan. De aanstormende brandweer behoef de echter geen dienst te doen. Bij aankomst bleek "nil, dat hét hoofd van de school en een van de onder wijzers met behulp van brandblus- apparaten -de brand reeds hadden bedwongen. In 1 een van de lokalen ging een prullemand en een kastje verloren. De schade is gering. De oorzaak van de brand zou een in de prullemand weggeworpen nog bran dende sigaret sfjn. Dames 2 begon prima en speelde in de eerste set zo enthousiast en tech nisch goed, dat aan een nederlaag zeker niet meer gedacht werd. Dit Engels pond 10,58110.581 Amerik. dollar 3,793,791 I Franse frank89,8089,90 Belgische frank7.59J7,593 Zwitserse frank 86,53186,585 Zweedse kroon 73,15473,20) Duitse mark 90,41190,46) Deense kroon54,7154,76 Noorse kroon52,87152,921 Zwitserland (vrij)- 88,45488,504 ROTTERDAM, 10 juni. Heden kwamen aan de visafslag alhier van IJmuiden en elders 100 kisten verse zeevis en 125 kg. paling en snoek baars. De prijzen waren; Tarbot kl. 75—90; Griet 100—110 p. kg.; Schol m, 4749; Schelvis m. 3538; Schel vis ki. 19—24; Kabeljauw gr. 4451; Kabeljauw midd. 36—38; Kabeljauw kl. 23—26; Makreel 28—30; Zeehanen midd. 35—38; Wijting 18—22 alles p. kist; Snoekbaars 150160; Levende paling, dik 390—415; Levende paling midd. 315320; Levende paling dun 160—205 alles p. kg. Toen de 16-jarige J. Vermeer uit Cromvotrt gisteravond met een land- bouwtractor langs het Drongelens- kana&l reed, is hij door onbekende oorzaak te water geraakt en ver dronken. Geblakerd over de gehele bak- boordfiank lag de „Artemis" met De Noorse vlag halfstok op de boeien voor Schiedam. De. felle benzinebrand heeft de tanker zwaar beschadigd, vooral in het achterschip, waar de beman- ningsverblijven totaal uitbrand den. De schade aan het schip als vaartuig is betrekkelijk ge ring. De aanvaring veroorzaakte een scheur van nog geen meter en de eerste brand in het voor schip heeft geen grote bescha digingen veroorzaakt. Het is zeer waarschijnlijk, dat de „Artemis", nadat de lading vilegtuigbenzine te Pernis gelost is, naar een Rotterdamse werf gaat om daar hersteld te wor den. Deskundigen schatten, dat deze reparatiewerkzaamheden een maand of vier zullen vergen. ROTTERDAM. Coöp. Tuinbouw veiling der Z.H. Eilanden GA van 10 jni: Aardbeien p. doosje 31—72; id. p. kg 1,402,20; aardappelen (oud) kg 12—23; id. (nieuw) 39—51; andij vie 725; bloemkool A p. st. 7—25; kaspruimen (Golden Japan) kg 1,55; bospeen 1 bos 37—57; id. 2 20—37; waspeen kg 30—46; komkommers A p. st. 19—25; id. B 14—20; id. C 9; kroten p. bos 1225; dubbele stam- bonen kg 2.602,90: pruimen p. st. 8—16; peulen kg 1,04—1,18; postelein 29—31; rabarber 11—16; radijs bos 12—14; rode bessen p, doos 92—1,10; sjalotten kg 924; sla p. st. 3,00— 6,20; sla kg 10—11; perziken IA p. st. 28—30; id. IB 22; id. IC 13; spinazie kg 1731; selderij p. bos 3—10; spits kool kg 1921; tuinbonen kg 1,15; tomaten exp, A 1,25; id. B 1,27; id. C 1,16; id. CC 95; id. binnenland A 90; id. B 76; id. C 7579; id. CC 42. WOERDEN. Kaasmarkt van woensdag: Aanvoer 113 partijen, le kwal. 176—186; tweede kwal. 165— 175; extra kwal. 187—208. Handel goed. WOERDEN. Jongveemarkt van woensdag: Aanvoer 145 lameren, no tering 4556—66, biggen 45—58. Handel redelijk. werd door de ZVC-dames keurig be nut, door in de tweede set de zelf overschatting van de Schiedamse meisjes voor hun overwinning te ge bruiken. In de derde set waren de SVC-dames dermate overbluft, dat de onverwachte nederlaag een feit werd. Met 21-zegevierde het ZVC-team. Heren 2 was er bij het begin al he lemaal uit. Niets lukte en er werd zo slecht gespeeld, dat ZVC 2 niet veel moeite had. Met 30 wonnen de Rotterdammers. Ook het eerste da mes-team verloor met 3—0. Aange zien de ZVC-dames echter tot de sterkstea uit de overgangs-klasse be horen, was dit beslist geen schande, temeer door de fraaie tegenstand, die het SVC-te&m nog wist te bieden. Heren 1 ten slotte wist de eer voor de Schiedammers nog te redden. Met 21 won dit team, heiaas niet erg overtuigend. Over 14 dagen komt de laatste deelnemer, Rotterdam-Zuid, op be zoek. De verwachting is, dat de SVC- teams dan hogere ogen zullen gooien. In de afgelopen week werden we derom diverse wedstrijden gespeeld voor de vriendschappelijke na-com petitie. Het eerste dames-team van Juliana legde in deze week definitief beslag op de eerste plaats In haar poule en zal nu met de winnaars van de B-poule moeten uitmaken, wie voor de eerste prijs in aanmerking komt. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden: Dames: Juliana 1SVC S 30; SVC 5—UVG 1 0J3; SVC 6—O DO 1 1—3: DOK 1—SPSV 1 2—2. Heren: Juliana 1ODO 1 30; UVG 1—DOK 1 1—3; SPSV 2—Ju liana 1 03. De jaarlijkse, in onze tweewcekse cam pagne in ome stad van het Neder landse Rode Kruis behoort weer tot het verleden. Zij is een groot succes geworden. De climax ervan was de straatcollecte op zaterdag jl. Dank zij de samenwerking tussen afdelingsbestuur en colonne was er een vruchtbare teamgeest geschapen, zodat het raderwerk der campagne- machine al heel gauw op volle toeren draaide. Vooral de colonneleden hebben zich onvermoeibaar getoond. Vijfhon derd vlaggen en tweeëntwintig duizend folders met bijbehorende geldzakjes hebben ziirondgebracht, terwijl gedurende twee- vrijdagen een paar helpsters de Rode Kruis-stand- plaats op de weekmarkt bedienden. Bovendien werden de Schiedamse bedrijven met lijsten bewerkt. De to tale 'opbrengst van de actie bedroeg 10.935,32. Verleden jaar was dit bedrag 8.652,20. Vanavond om 7 uur is er on der auspiciën van Jeugd Jolijt, Schie dam, een speiavond voor 613-jorlge jongens en meisjes. Speelplaats school Huismanstraat. De badmintonwedstrijden worden onder leiding van TSF gehouden op vrijdag 13, 20 en 27 juni, aanvang 7 uur. De gymzaal van het Edlson- plein wordt daarvoor gebruikt. De deelnemers krijgen van de organise rende sportveren. nog een uitnodiging met instructies. De Schiedamse Gemeenschap heeft een wisselbeker uitgeloofd voor de winnaar (es) en een medaille. Voor deze wedstrijden is een be hoorlijke belangstelling. Op de veemarkt, alhier werden dinsdag in totaal aangevoerd 3570 dieren. Hierbij waren 250 vette koeien, 646 stuks gebruiksvee, 260 vette kal veren. 140 graskalveren, 928 nuchtere 99 paarden, 7 veulens, 186 schapen of lammeren, 909 weide lammeren en. 27 bokken of geiten. Weekaanvoèr. 5428 dieren. De prijzen waren: vette koeien 3.00—3.35, 2.70—2.90, 2.56J2.72: vette kalveren 2.85—3.00, 2.55—2.85. 2:M*~ 2.65; nuchtere kalveren 500450 300; varkens 696050: slachtpaar- dea p. kg 2.302.152.00; schapen 958575; lammeren 1008575; weidelammeren 655040; kalf- en melkkoeien 12401000850; vare koeien 925780680; vaarzen 950 825—625; pinken 650—525—400. Overzicht: vette koeien, -aanvoer klein, handel flauw, prijzen- vooral niet hoger dan: gisteren; vëtté kal veren, aanvoer minder, handel vlug, wat minder stijf in prijs; graskalve ren, aan voer kleiner, handel lui, prij zen als vorige week; nuchtere kalve ren, aanvoer minder, handel redélijk, met staande prijzen; biggen, aanvoer als vorige week, handelfkalm, niet geheel prijshoudend; slachlpaarden, aanvoer iets minder, hajjdêl" traag, gedrukte prijzen; schaptó"en lam meren, aanvoer ruimer, handel''.-ta melijk, ,wat vaster in prijs; weide- lammeren, aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel redelijk, goed prijs houdend; kalf- en melkkoeien, aan voer matig, handel stil, gedrukte prij zen; vare koeien, aanvoer klein, han del redelijk, prijshoudend; vaarzen en pinken, aanvoer korter, handel stroef, prijzen onveranderd. Vakantlezegelboekies 1957/1B58 van de Stichting Sociaal Fonds, voor- de Bouwnijverheid kunnen worden- in geleverd In .Jïet Volksgebouw". Tulnlaan 50, Schiedam, door hen wier naam begint met de letters: A t.m. G maandag 16 juni; H t.m. N dinsdag 17 juni; O t.m. T woensdag 18 Juni; u t.m. Z donderdag 19'juni. 's middags van 2—5 uur, 's avonds van 7.309.30 uur. Na-inlevering van zegels over pen- dagen kan geschieden in de week van 23—28 juni a.s. 's avonds van 7.309 ur. Vakantiezegels Schildersbedrijf, Inleveren; maandag 23 juni dinsdag 24 juni 's avonds van 7.30 9.30 uur. GEBOREN: Grietje, d v T. L. Gerritsen en C. van Mourtk: Johan na, d v. M. van der Kruit en A. van Kooti; Pteter C„ z v P. C. Vink en M. Webers. OVERLEDEN: H. A. Franken, 54 j., wed. van G. F. Lemm; A. Verkade 80 J., wed. van A. van Waart; J. W. Hentzen. 82 J. Prins Bernbard zal op 18 juni naar Groningen komen om in het provinciehuis de Koning Willem I- prijs van de Vereniging Nederlands Fabrikaat uit te reiken aan de Win- schoter industrieel J. A. Koning. öinsdagavodn reeds, toen in Schiedam de bijna 100 wandelaars Hepen/die zaterdagmiddag niet kunnen wandelen, was het duidelijk dat het aantal deelnemers aan de NWB-avondvierdaagse dit jaar weer zou stijgen. Het vorig jaar, toen men ook al een stijging van ruim 100 deelnemers noteerde, kon men aan 416 wandelaars het avondvierdaagsekruis of het vervoigeijfer uitreiken. De Catharlna-school uit Schiedam, de wandelclub „De Spartaan" uit Rot terdam-Zuid (I) en de vele individuele deelnemers, zowel op de junioren- ais op de seniorcuafstand, hebben de eerste dag van dit jaarlijks terugke rend wandelfestijn er nu reeds opzitten. Parcours eerste dag senioren: Warande - r.a. W. de Zwijgerlaan - r.a. Nassau laan - Ia. J. v. Stolberg- straat - r.a. Dr. Noletstraat - l.a. Penninglaan - l.a. Stadhouderslaan - Brug over - r.a. Rozenburgerstraat - r.d. Rozenburgerplein - r.d. Geer- vlletsestraat - la. Havendijk - l.a. Rijnstraat - r.a. Lekstraat - r.a. Brug over - r.d. Maasdijk - l.a. Mathenes- serstraat - r.a. Van De ven terstraat - r.d. Marconistraat - l.a. Rotterdamse- dijk oversteken - r.a. Mathenesserdijk - Schuin links naar beneden - P. c. Hooftplein - r.a. Vosmaerstraat - r.d! wallisweg - l.a. Spangensekade - Via duct onderdoor - l.a. Schuttevaerweg - l.a. Vlaardingen weg - l.a. Over- schiesewcg - Overweg over - r d Overschiesestraat - r.a. Brug over - r.d. Noordvest - r.a. Brug over - l.a. Vellovertsingel - r.d. oversteken naar Nieuwe Haven - r.a. Liduinastraat - l.a. Warande - Burg. Knappertlaan oversteken - r.d. Warande - finish. (ongecorrigeerd) Parcours eerste dag junioren: Warande - r.a. Willem de Zwijger- laan - r.a. Nassaulaan - l.a. J. v. Stolbergstraat - r.a. Dr. Noletstraat - l.a. Penninglaan - l.a. Stadhouders laan - Brug over - r.a. Rozenburgen straat - r.d. Rozenburgerplein - r.d. Geervlietsestraat - l.a. Havendijk - l.a. Rijnstraat - r.a. Lekstraat - r.a. Brug over - r.d. Maasdijk - l.a. Ma- thenesserstraat - r.a. Van De ven ter - straat - l.a. Gustoweg - Rotterdamse- dijk oversteken - en naar beneden - r.d. Van Marumstraat - r.a. 's-Gra- venzandestraat - r.d. Engelsestrmat - r.a. Daarna l.a. Langs de dijk - l.a. Barkastraat (langs het Witte Dorp) - l.a. Franselaan - r.d. Lorentzlaan - r.d. Prof. Kamerl. Onneslaan - r.a. Stationsplein - l.a. Overschiesestraat - r.a. Brug over - r.d. Noordvest - r.a. Brug over - l.a. Vellevestsingel - r.a. Nieuwe Haven - r.a. St.-Liduina- straat - l.a. Warande - Burg. Knap pertlaan oversteken - r.d. Warande - finish.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1