Werk Grieshaber: alleen betekenis als verschijnsel NWB-avondvierdaagse gestart10 0 benen Zondag weer toernooi rond Zilveren Logger SHS Kapitale industriehal op het nippertje behouden Grote voorraad hout prooi van het vuur Muzieksectie SG met grootse marsenparade voor diamanten Leger L. Reitsma Schiedams Schaakkampioen '58 5 Nieuwe zomercyclus in Schiedam gestart Volendam, Excelsior en Fortuna deelnemers r W. A. VERWAYEN Jolijt-route vanavond Wat zij vingen "Aan Floreslaan te Vlaardingen Brand bij Muys en De Winter GEVONDEN Wisselkoersen START IN SCHIEDAM Wie zag tankauto TOL organiseert bekerconeours Spprthüii Centrum FLEURIG FEEST IN SCHIEDAM VFC-atletiek EEN NUTTIG CADEAU VOOR VADERDAG 4 I i Hersenschudding MET ORGANIST BEKKERS HET VRIJE YOLK DONDERDAG 12 JUNI 1958 Prof. H A. P. Grieshaber, die in 1909 te Rot, Algrau in Duits- g °refenin opdacht o.a. wandschilderingen, Kerkramen, metaalplastieken en leisteenreliëfs vervaardiade l,ee« in het StoMJï Musmm te Schiedam eel Sffen-' toonstelling van hoofdzakelijk kleurhoutsneden, het onderdeel van de beeldende kunst, waartoe hij zich het meest voelt aan getrokken. Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Explosie van kracht Laat niemand nu denken, dat hij deze zelfverzekerde explosie van kracht mooi moet vinden en accep teren, omdat hy haar tegenkomt in een belangryk museum en omdat het de erkende arbeid is van een belangryke man in zyn vaderland. Wat de wezenlijke waarde van deze houtsneden is, en wij hebben er weinig ver trouwen in, zal nog moeten blijken. Voorlopig heeft dit werk alleen een positieve be tekenis als verschijnsel, als neerslag van een der vele extreme aspecten van de mo derne kunst. En als zodanig Is het in een museum, dat de nieuwe kunst propageert, zeker op zijn plaats. PIET BEGEER K SPOTGEESTEN Strafschoppen Alle wedstrijden zullen zondag twee-maal dertig minuten duren. Als een wedstrijd gelijk .eindigt, dan valt de beslissing door- het nemen van strafschoppen, door iedere vereni ging drie, te nemen door drie ver schillende spelers. Mocht de wed strijd dan nog niet beslist zjjn dan zal loting de winnaar aanwijzen. Verenigingen Vlotte 24.75 7.50 i Li Groot materieel Totaal verbrand Met de prachtige score van 8 punten uit 9 partijen heeft L. Reitsma, lid van de schaakvereniging ESS, het kampioenschap van Schiedam veroverd. Al in de dertiger jaren, om precies te zijn in 1938 kon .hij zich kampioen van Schiedam noemen Sindsdien heeft hij aan vrijwel alle kampioenstoernooien deel genomen, waarbij hij beslag op de titel wist te leggen in 1946, 1948, 1950 en 1954. Met de reeds vermelde score heeft hij er geen twijfel over laten bestaan, dat het kampioenschap bij hem thuis behoort. "Wij herinneren ons vorige zomer afscheid te hebben genomen van Jacq. P. Bekkers niet de zekerheid van zijn stellige vooruitgang en de hoop op de bestendiging daarvan. Gisteravond is de organist van de Grote Kerk begonnen met zijn nieuwe zomercyclus, en hij deed dat op kennelijk voorzichtige wijze door met een programma van oude bekenden voor de dag te komen' zodat de tendens van vernieuwing, die vorig jaar inzette thans nog geen bevestiging vond, hetgeen echter allerminst wil zeggen dat in het verloop van het komende korte seizoen de zich kenbaar gemaakt hebbende krachten niet baanbrekend zullen blijken te zijn Advertentie r« HOOGSTRAAT SS Route gekostumeerde optocht ,J>e Toverfluit" voor vanavond. Start Westfrankiaadasstraat, Schiedam. Westfrahklandsestraat, Alb. TMjms- straat. Potgieterstraat, DIrck van Wassenaarstrsst, Aleidastrast. Pi. van Bourgondiestraat, Tollenstraat, Nic, Beetsstraat, Fl. v. Bourgondie straat, Alb. Thymstraat, Nic. Beets straat, Rembrand!'tan (oneven) Ruys- daellaan, Frans Halsplein, P.d. Hoog straat, Jan Steenstraat, P, Potter straat, Jan Vermeerstraat. Viaardin gerdyk, Jn Steenstraat, Ostadelaan, Hobbemastraat, Vlaardingerdijk, Is- raëlstraat, Rembrandtlaan, Frans Halsplein, (op speelplaats einde). De autowedstryd begint ooi 7 uur in de Ampèrestraat. Aanmelden bij de start. Vangstberichten van donderdag morgen: VI 78 4 kantjes; VI 79 15 kantjes; VI 85 3 kantjes; VI 172 4 kantjes; VI 203 45 kantjes; VI 216 10 kantjes; Vi 97 10 kantjes; VI 114 10 kantjes, thuisvarend; VI 115 50 kantjes, nog 20 netten; VI 142 8 kantjes; VI 180 10 kantjes; VI 84 thuisvarend; VI 132 thuisvarend, nog 180 mijl. Prijzen van donderdagmorgen maatjes haring: groen f 79 tot 1 85; klein f 76; groot f 62.20. Trawl haring: groen f 76; klein f 76; groot f 47 tot f 48. Binnen 10 juni: VI 199, L. Kuiper, 150 kantjes en 80 kantjes verse ha ring, als jager van alle Viaardingse ichepen. Voortaan zal er elke morgen een schip thuisstomen, zolang er maat jesharing gevangen wordt, opdat er elke dag groene haring kan worden verkocht. 11 juni: vertrokken: VI 70, A. Plug; VI 89, C. Duindam. 11 JUNI Engels pond 10,58—10,581 Amerik, dollar 3,793,791 Franse frank89,8089,90 Belgische frank7,S9i~7,59S Zwitserse frank 86,5486,59 Zweedse kroon73.1573,20 Duitse mark 90,391—90,441 Deense kroon Noorse kroon Zwitserland (vrij) Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 54,691—54,741 52,861—52,911 88,451—88,501 3,93 ff—3,94 A 60.711—60,761 14,60114,615 Hij begon zijn loopbaan als let terzetter en drukker en bezocht de academies voor beeldende kunsten te Stuttgart, Londen en Parijs. Daarna werkte hij in Egypte, maak te reizen door Griekenland, en Tur kije en keerde in 1933 naar Duits land terug, waar hij in de daarop volgende moeilijke jaren medewerk te aan het tot stand komen van uit gaven, die de vrije meningsuiting verdedigden, in 1943 drukte hij nog in het geheim zyn Plastische Medt tationen. Hij was van 1951 tot 1953 leraar aan de Bmisteinschule en sedert 1955 is hy professor aan de acade mie voor beeldende kunst te Karls ruhe. In november 1956 maakte hij ken nis met het oeuvre van de Groninger H. n. Werkman, kunstenaar en verzetsman van indrukwekkende betekenis, over wiens arbeid hy een boek vervaardigde, dat hy aan Werkman opdroeg en waarin her scheppingen van diens kunst en bij dragen in geschrift en beeld van vele anderen zyn opgenomen. De kleurhoutsneden van Gries haber, die in het Museum op voor treffelijke wijze zyn geëxposeerd, hebben uiterlijk een sterke ver wantschap met het bezielde Duitse expressionisme van ongeveer 40 jaar geleden. Uiteriyk, want de geladen menselyke bewogenheid, die van dat expressionisme het meest attractieve kenmerk is, kan men er niet in terugvinden. Zij zijn gesneden met een groot vertoon van kracht; met de onverveerde zekerheid van de houthakker en met dezelfde onverveerdheid zyn m gedrukt, zonder aarzelen, zon der diepere bezinning en vaak in vele weinig edele, weinig expres sieve kleuren. En even onhandelbaar, even sterk buiten de historisch gegroeide pro porties als deze houtsneden zijn, vele in afmetingen van meer dan een meter, is de 70 x 50 cm grote catalogus. De vijftiende avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsport- bond, de NWB, is woensdagavond te Schiedam, waar dit jaarlijks terugkerend wandelfestijn nu voor de vijfde maai wordt georgani seerd, bij de St.-Thomasschool aan de Warande officieel van start gegaan. Waren er dinsdagavond, de inhaaldag voor de zaterdag middag, reeds bijna 100 deelnemers gestart, gisteravond was het aantal deelnemers aan deze volgens chronologische voigorde: eerste! avondvierdaagse niet meer te teilen. (Van een onzer verslaggevers) Zondag zal er dan, na een paar jaar pauze, weer een voetbal toernooi rond de „Zilveren Haringlogger" worden gehouden. Daar mee wordt een traditie hersteld. Fortuna-Vlaardingen, dat het toer nooi organiseert, is van plan het toernooi ieder jaar te laten terug keren en het ook ieder jaar grootser van omvang te maken. Dit jaar zullen vier voetbalclubs deelnemen. Allen met elftallen, waarin spelers voetballen, die zondag niet ouder zijn dan 20 jaar. Om elf uur zondagmorgen, komen SHS uit Den Haag en Fortuna- Vlaardingen tegen elkaar in het veld, om kwart over twaalf volgt de wedstrijd VolendamExcelsior-Rotterdam. Advertentie I.M. 1 *11* ROTTERDAMS TONEEL I vrijdag 13 juni, 6 uur van No^I Coward. zaterdag H juni en dinsdag 17 juni, 8 uur HOTEL „HET PARADIJS" Klucht van George» Feydcqq. zondag 15 juni, 8 uur 100e -voorstelling van DE BOLLE Comedle van Marcel Achard. Coupons geldig t/m 15 junt Geldigheid wordt niet verlengd. f HOLLAND FÊSTIVAL. 1958 KASSAVERKOOP 10-3fTEL..<!11766) 11-7 9 voor alle rangen en 0 voor alle voorstellingen Dinsdag omstreeks 1 uur heeft een tankauto op de Schiedamsedyk te Vlaardingen, ter hoogte van Plein 1940, een hoeveelheid stookolie ver loren. Tengevolge hiervan kwam even later een motorrijder te vallen. Zy, die deze tankauto hebben zien rijden, worden verzocht zich te mel den aan het bureau van politie te Vlaardingen, afdeling verkeer. De verliezers van de eerste ronde zullen om half drie 's middags stryd leveren om de derde en vierde plaats en de winnaars komen om kwart voor vier tegen elkaar uit. Excelsior-Rotterdam was de laat ste bezitter van de Zilveren Logger. En omdat het toernooi, na het af scheid van dc „amateurtyd" niet meer is verspeeld, was deze club nog steeds in het bezit van de glanzende zilveren logger. Nog wel is geprobeerd voor zondag contact op te nemen met een club uit het buitenland, maar Fortune-VI. is van mening, dat het de eerste keer wat kalm aan moet worden gedaan. Er bestaan echter plannen om het toernooi ietwat meer op internatio nale leest te gaan schoeien. De vereniging, die drie maal ach tereen of vyf maal in totaal win naar van het jeugdtoemooi wordt, komt definitief in het bezit van de logger. Een prognose voor aanstaande zon dag valt moeilijk te maken. Wel is te voorspellen, dat het er spannend toe zal gaan. De elftallen komen in de volgende opstellingen in het veld: Fortuna: Doel: J. Splunter; achter: J. Baksteen en K. Biesheuvel; mid den: H. Noujoks, A, Jansen en C. Janse; voor: W. Vink, M. Weber, A. Brouwer, Jan Bouman en J. Hoek. Exceisior-R'dam: Doel: Brouwer; achter: Hoeeboom en Forman; mid den: v. Alphen, Ooirschot en Mudde; voor Schell, Weber, Berkhout, Slot boom en Diepstraten. Schevening H.S.: Doel: T. v. Wijn gaarden; achter: W. Buis en J. ter Borg; midden: Chr, Pruoester, E. Boot en M, Toet; voor: G. Eckhart, P. Ryntjes, P. Dekker, O. IJspelder, G. Eversdyk. Volendam; Doel: Visser; achter: K. Zwarthoed en H. Bont; midden; H. Veerman, J, Bont en Tol; midden: A„ Tol, L. Benk, I. Tol, B. Kers en A. Vlugt. Het publiek dat 's morgens een toegangsbewys heeft gekocht, krijgt by het verlaten van het terrein een contrabriefje, zodat men 's middags op hetzelfde kaartje toegang heeft tot het Fortuna-terrein. Alle wedstrijden worden op het hoofdveld gespeeld. Scheidsrechters zijn de heren A. Aalbrecht en Chr. Roodenburg, die worden bijgestaan door neutrale grensrechters. Tot diep in de nacht hebben de or ganisatoren zitten tellen. Maar toen konden ze ook tevreden zijn. Dit jaar lopen 535 deelnemers de NWB- avondvierdaagse in onze stad, dit is 119 meer dan vorig jaar, toen 416 wandelaars hun herinnering in ont vangst konden nemen. De heer p. Deenekamp. voorzitter van de Zuidhollandse Wandelsport bond, speciaal hierheen gekomen om de avondvierdaagse in Schiedam te openen, hoefde dit niet te doen; op het kritieke moment bleek er iets aan de geiuidsversterking te haperen. Om kwart over zeven ging de pit tig musicerende drumband van de gymnastiekvereniging DOK 58 mensen in totaal het wandelleger vooraf. De route ging langs de beide zie kenhuizen, via Schiedam-Zuiö. de Gorzen, naar de Van Marumstraat, waar de muziek de wandelaars ver der op eigen kracht lieten lopen. 'Te voren hadden de senioren, die 15 km moesten lopen, het wandellegioen reeds verlaten. De 10 km-lopers ver volgden hun weg door de Singel, langs het station, alwaar een uur later de senioren, die vla de Mathe- nesserdijk en Spangesekade gewan deld hadden, het 10 km-parcours weer opnamen. Allen bereikten, on der het toeziend oog van de bekwame EHBO'ers, die op de eerste dag" twee blaren te behandelen hadden, de finish in de Warande. Verenigingen, die aan de avond vierdaagse meedoen zyn bij de senio ren: Wandellust en de gidsen van de St.-Catharina van Siéna-groep, bei den uit Schiedam en Liberty uit Vlaardingen. By de junioren doen mee; 5 groepen van TOP, 4 van FIT, Wandellust, 't Westen, de St.-Huber- tusgroep, de catharinaschool met 2 groepen en een groep van de Maria Gorethschool, alleen uit Schiedam, verder UVO en Spartaan '20 uit Rot terdam en Liberty en een verken ners- en gidsengroep uit Vlaardingen. Daarnaast lopen vele wandeliusti- gen uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam mee. Onder hen bevindt zich mevrouw Huisman-de Boordt, die MAASSLUIS. De hengelaarsver eniging VDL uit Maassluis organi seert op zondag 29 juni een groot bekerconcours, waaraan ook kunnen deelnemen de individuele leden van de Viaardingse Hengelaarsbond. Er zal alleen op maatvis worden gevist. Op de dag van het concours te 8 uur worden de prijzen uitgereikt in het clubïokaal De Brug, Noordvliet. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Dank zij snel, doeltreffend en doortastend optreden van Vlaar- dirigs Vrijwillige Brandweer en dank zij bet feit, dat slechts een zwak windje woei, is vannacht de kapitale industriehal van „Muijs en De Winters Bouw- en Aannemingsbedrijf" niet in vlammen opge gaan. Wél ging een grote voorraad hout en glijbekistingen, die achter de hal lag opgeslagen, verloren. Maar de schade, die nu nóg in de duizenden guldens loopt, bleef toch beperkt. Met niet minder dan dertien stralen bestreed de brandweer de vuurgloed, die kort na het uitbreken van-de brand in heel Vlaardingen te zien was. Moderne jack-blouse, zeer aparte streepdessins Bijzonder mooie short, van prachtige Zwitserse popeline Ter viering van onze pas verbouwde parterre „Spor tieve Modeontvangt elke koopster GRATIS EEN HANDIG BADTASJE ea rn de ochtenduren!EEN KOPJE KOFFIE! biedt bet meest! vraagt het minst! Omstreeks half één vannacht was het, toen één van de nachtportiers van de tegenover de Viaardingse in dustriewijk gelegen BPM-complexen een vuurgloed ontwaarde achter de hallen van het aannemersbedrijf, dat zich nog niet zo heel lang geleden aan de Industrieweg in een nieuw fabriekscomplex vestigde, vestigde. Hoog laaiden even later, toen de portier brandweer en politie had ge waarschuwd, de vlammen achter de zagery van het pand op. De politie, die het eerst op de plaats van de brand aanwezig was, wekte de bewo ners van de woning vóór in de in dustriehal. „We lagen heerlijk te sla pen en hadden er nog niets van ge merkt," aldus uitvoerder C. Lager werf, die, toen hy naar buiten keek, een enorme vonkenregen over zag vliegen. Met drie spultwagens en de ladder wagen rukte de brandweer onder lei ding van commandant H. Gr oen e- velü uit. Op het moment, dat de brandweer arriveerde, was nog niet te zien of de vuurzee de zagerij ook reeds had aangetast. Een grote rook- ontwikkelï-g belemmerde het uit zicht. Onmiddellijk: werden drie stralen tegen de wind in en vier van een zy- kant in de vuurhaard gericht. Via de magyrusladder kropen brandweer mannen op het dak om vandaar af het vuur te bestrijden. Zoveel mogelijk later met nog vyf stralen extra werd de muur van de hal vochtig gehouden. En na tien minuten, een kwartier, hard wer ken had de brandweer de laaiende gloed onder controle. Op dat moment was ternauwernood voorkomen, dat de zeer brandbare grote zagerij, waar in zich ook grote voorraden hout en kostbare machines bevonden, in vlammen op zou gaan. De kantoor ruimte in de zagerij bleef ook ge spaard, hoewel hier al enkele kar tonnen doosjes schroeiden! In deze ruimte bevonden zich veel bouwplan nen! Ook een naastgelegen in aanbouw zynd fabriekspand werd behouden. Eén der wanden werd geblakerd. Ruim een. uur duurde het, voordat de brandweer de steeds weer oplek- kende vlammen had onderdrukt. Toen kon worden vastgesteld, dat een ruim vier meter hoge, tien meter lange en drie meter diepe opslag van kurkdroog hout totaal verbrand was. Ook omliggende opslagen liepen brandschade op. „Het is nog prachtig afgelopen. We waren er net op tijd bij en de zwakke wind, die hadden we ook mee," zo vertelde ons ondercommandant J. i Polderman. Ook de heer De Winter was uiter aard verheugd over het behoud van de hal. Burgemeester mr. J, Heus- dens was op het terrein van de brand aanwezig. Wat de oorzaak "van de brand is kon men ons vannacht nog niet zeg gen, Het hout was verzekerd. Tot diep in de nacht is de brandweer met de nablussing bezig geweest. Het is eigenlijk een geluk, dat de repetitielokalen van de Schie- damse muziekverenigingen goed over de stad verspreid liggen, want ware dat niet het geval, dan zou de marsenparade, die de muzieksec tie van de Schiedamse Gemeenschap gisteravond aan het diaman ten korps van het Leger des Heils aanbood, niet zo'n gevarieerd beeld hebben opgeleverd. De repetitielokalen liggen echter wel behoorlijk excentrisch, en daarom zijn de negen gezelschappen, die onze stad als belangrijkste telt, in staat geweest alle wijken langs te gaan op hun weg naar de Plantage, en dus iedereen kond te doen van het zestigjarig toestaan van het muziekgezelschap van Het Leger des Heils. Het Is een fleurig geheel geworden. Van alle kanten naderden de negen verschillende geüniformeerde korp sen het stadscentrum, waar de hoog waardigheidsbekleders in de Planta ge gereed waren tot de ontvangst en het beluisteren van het gezamenlijk concert, dat enkele van de beste der ensembles ten gehore brachten: over het algemeen marsachtige en plecht statige muziek, die alle eer deed wel gevallen aan het jubilerend korps, dat deze avond, na een inspannende week, niet zozeer op de lauweren kon rus ten, dan wel als actieve organisator en receptieve feestvierder op de ach tergrond kon verbiyven. Men heeft er goed aan gedaan het programma van deze in letterlyke zin kleurrijke avond zeer afwisselend sa men te stellen. Gusto's muziekvereni ging wedijverde er met de accordeon vereniging KDO en vaandeldraagster OBK vond een min of meer onverge lijkbaar maar qua prestaties geljjk- voor de 12e maal aan de NWB- avondvierdaagse meedoet cn de da mes C. C. van Giis en Anneke van Harn. die dit jaar hun elf hopen te behalen. Vanavond wordt er weer om 7 uur gestart. De parcoursen zyn: Voor de Junioren: Warande - Burg. Knappertlaan oversteken - r.d. Wa rande - r.a. St.-Liduinastraat - Ia. Nieuwe Haven - l.a. Vlaardingerdijk - r.a. p. J. Troelstralaan - Burg.Van Haarenlaan oversteken - r.d. Houten brug over - r.a. Viaduct onderdoor - l.a. Pad volgen iangs de spoordijk - la. Van Hogendorplaan - r.a. Van Hogendorplaan - Viaardingerdyk oversteken - r.d. 2de en 1ste Van Leydengaalstraac - !.a. Oosthaven- kade - l.a. Grote Vlsseryplein - r.d. Wilhelminahaven - l.a. Vulkaanweg - r.a. viaardingerdyk - r.a. Juiiana- laan - r.d. Stadhouderslaan - La. W. de Zwygerlaan - l.a. Warande - finish. Voor de senioren: Warande - Burg. Knappertlaan oversteken - r.d. Wa rande" - r.a. St.-Liduinastraat - l.a. Nieuwe Haven - La. Viaardingerdyk - r.a. Burg. Van Haarenlaan - I.a. Schledamseweg - Overgang over - r.d. Kethelweg - Brug over - r.d. Kethelweg - La. Van Hogendorplaan - geheel uitlopen - Viaardingerdyk oversteken - r.d. 2de en 1ste Van Leydengaalstraat - La. Oosthaven- kade - La. Grote Visseryplein - r.d. Wilhelminahaven - La. Vulkaanweg - r.a. Viaardingerdyk - r.a. Juliana- laan - r.a. Adm. De Ruyterweg - La. West Frankerdandsedyk - r.d. Ha- vendyk - La. Voornsestraat - r.a. Nieuwe Maasstraat - La, Lekstraat- r.d. Hoofdstraat - La. Nieuwe Haven - Brug over - La. Westerkade - r.a. Warande - Schoolstraat oversteken - r.d. Warande - finish. waardig harmonie- en pijpercorps Harmonie tegenover zich. Tot het vallen der duisternis heb ben de vele muzikanten de verheu gend talryke toehoorders weten te boeien met hun zorgvuldig voorbereid programma. Het mag ten slotte wel gezegd wor den, dat Het Leger des Heils zyn ju bileum niet ongemerkt voor de Schie damse belangstellenden voorby heeft laten gaan. Na haar eigen concert van vorige week heeft de geste van de Schiedamse Gemeenschap van thans aan het onmogeiyk maken der ver getelheid het zyne bygedragen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie tc Schiedam tussen 9-12,30 uur en 2-6 uur: Portemonnee met inhoud; etui met vulpen en potlood; regenbroek; en plastic Jas; X p. nylons; groene muts van mantel. Te bevragen bij de vinders: Metselaars- hamer en stoffer. Versteeg, Broersveld 164; klnderboodschappenmandje. L. van N"ielen, Rozenlaan 9; autoped, I. Brink man, Heenvlletstraat 17; autoped, G„ Cerrlts, Pemissestr&at 9a: plastic pop, A. v. Vugt, Oranjegalerij 77; bruin man chester jongensjasje, politiepost Kethel; handdoek, zwembroek en zeep, v. Dtest, Hozenburgsestraat 18b; wit kinder schoentje (L), a. Gilie, Havendijk 133;,. gei uit kinderoverhemd, en groen met grijs truitje, J. Barvoets, BelJcrlaiicise- atraat 14; zwart windjack, Rombout, Do ren zlaan 10; plastic kinderregenjasje, D, v. Suuren» Lorentziaan. 10c; bruin kin.- derschoentje (R), mevr. Slmonis, Arschi- medesstraat 12b; kinderjasje, P. v. Kamp, Maasdamsestraat 6b; zwart babyschoen tje, H. Vlek, Lange Kerkstraat 29; pad vinderspet, Th. Boks, Simon Stevinstraat 20; wit kindermutsje, E. de Jonge, W. Brouwerstraat 31a: zijden sjaal, Donks, Overschlesestraat 94b; sleutels aan ket ting, Markx, Warande 85: zakmesje, W. Dutjn, Hoofdstraat 28; balpen, De Lange, Pr. Hav erschmidtlaan 17; knipmes. L. v. d. Anker. Mlddelhamlssestraat 38a; vul pen, C. Moerman, Richard Holstraat 3a, Vlaardingen; zilveren armband. Den Dunnen, Pr. Hendrikstraat l; doublé armband met^ bedeltjes, E. v. Strien, Zweedsestraat 139b, Rotterdam; schakel- armand, R. Veltenaar, Wlbautplein 26: herenpolshorloge, C. Alblas, Vlllastraat 84; zak met stukjes glas, L. de Roo, Beljerlandsestraat 43; poederdoos, F, Rcmeijn, Lange NieuwBtraat 27b; naai- garnituur, Ekris. Wattstraat 5b (na 19 uur); paraplu, H. J. Meivogel, Waranda 193. Op de regionale atletiekwedstrijden te Rotterdam behaalden de VFC- meisjes verschillende pryzen. By de meisjes C werd M. Struys 2e by het hoogspringen met een sprong van 1.27. een 3e prys behaalde N, Hilt. R. de Gelder werd by het hoogspringen meisjes B le groep met een. sprong van 1.35 eerste en S Schrijvershof 3e met 1.30 bij groep 2. De B-meisjes behaalden een le prijs bij de 4 x 80 m. estafette. J. Duilaarci werd met een sprong van 1.3S, 2e by de dames C. Advertenties Overigens werd hy op weg naar de begeerde titel op de hielen gezeten door H. den Uyl, eveneens lid van ESS, die zyn theoretische kans tot de laatste ronde toe met succes ver dedigde. Hij moest echter ervaren, dat Reitsma geen fout maakte en bereikte een eervolle tweede plaats. A. Noordegraaf van SCS werd goede derde en R. A. Visser legde na een slechte start toch nog beslag op de vierde plaats. Hoofdklasse: Uitslagen: L. Reitsma—J. J. Th. Penning 1—0; J. ImerzeelG. Groen 1414; A. M. v. d. StarreH. Plan- ken%— 54; R. A. Visser—H. den Uyl 01; A. Leerentveld—A. Noorde graaf 0—1; 'H. den UyiA. M. v. d. Starre 1—0. Eindstand: 1 L. Reitsma 8 uit 9; 2 H. den Uyl 7Ü uit 9; 3 A. Noorde graaf 6 uit 9; 4 R. A. Visser 4 li uit 9; 5 G. Groen 4 uit 9; 6 J. Immerzeel 4 uit 9; 7 H. Planken 3!i uit 9; 8 J. J. Th. Penning 3 uit 6; 9 A, M. v. d. Starre 2)4 uit 9; 10 A. Leerentveld 2 Uit 9. le Klasse A: Uitslagen: J. DonkhorstA. A. van Etten 1—0; O. C. Vrijland—H. Boele 1—0; J. Marbus—J. Stahlie 44- S. Kosterj. c. Hölzken 10; -V4; Eindstand: ,1 J. Stahlie 7 uit 8; 2 C. Vryiand 6 uit 8; 3 J. C. Hölzken 6 uit 8; 4 J. Donkhorst 414 uit 8; 5 A. A. van Etten 4 uit 8; 6 J. Marbus 3)4 uit 8; 7 S. Koster 3 uit 8; H. Boeie 1 uit 8; 9 J. Timniers 1 uit 8. Eindstand: 1 G. G. Brouwer 614 uit 7 plus afg. partij; 2 W. Hoegee 6 uit 7 plus afg. party; 3 W. de Bruin 5'4 uit 8; 4 j. Byloo 4ü uit 8; 5 M. Buckers 414 uit 8; 6. J. van Groot- veld 4 uit 7 plus afg. party: 7 W. Warnier 2 uit 7 plus afg. partij: 8 P. ten Kortenaar 1 uit 8; 9 C. Meyer 0 uit 8. vindt U zeker in onze grote sortering LIGSTOELEN met kussens vanaf 58.—. RADIO- en TELEVISIETAFELTJES, ROOK TAFELTJES en BOEKENKASTEN. HOOGSTRAAT 184—186, SCHIEDAM, TEL. 67581 I I De 56-jarige M. V. uit Vlaardin gen. is vannacht omstreeks half drie met zijn bromfiets op de Schie- damseweg gevallen. De man, die onder invloed van sterke drank ver keerde is met een zware hersen schudding naar het Algemeen Zie kenhuis overgebracht. De technische en interpretatieve vooruitgang van Jacques Bekkers in middels bleek ook gisteravond ten overstaan van een bevredigend aan tal toehoorders (zjj moeten echter in aantal groeien de komende maan den). De registerkeus leek vryer en on- gedwongener te geschieden dan voorheen en met name de improvi satie heeft gewonnen aan diepte en expressiviteit. Het orgel heeft nu eenmaal euvelen en die zyn niet één. twee, drie te overwinnen. Ook Jacques Bekkers slaagde daar in niet, maar hij wist de gebreken goed te verbloemen dan wel te om zeilen en zodoende slaagde zyn con cert, dat twee koraal voorspellen van Bach, het concert in F van Haendel en de Pastorale van Franck omvatte, wonderwel. wy kunnen er daarom op rekenen dat het orgelseizoen in Schiedam dé Mjn van vorig jaar voortzet en tot succesrijke prestaties zal leiden, WESSEL BENNIS HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 30 - TeL 6OTS6

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1