Kethelse ouden van voor de vijftiende maal een dagje uit Wandelaars langs de havens belooft wel wat overwegen Jonge Van Aalst won zijn eerste partij Op 12 juli tocht door Westlandse polders Maaskant gauw open iigen 671 I Bier, lim en eieren.. Secretarissen bezoeken Vlaardingen Spelavond en badminton Melkauto liet spoor achter Kegelkampioen F. van Heezik Pearl River glijdt water in Duivennieuws DHS incasseert eerste verlies GEVONDEN OP STRAAT chiedammen onder elkaar m'mm Jaarvergadering van Pro Juventnte Burgerlijke Stand Verzekerd bedrag nu 772,6 miljoen Jubilarissen Teclin. Bedrijven VEERTIENDE K.W.-MARS Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning ffijïinsiiiiiiimufliiiimiiimnmniiiiimiiüniiiiiib'iiimmiiiiiiiHiniin HET VRIJE VOLK DONDERDAG 19 JUNI 1958 (Van een onzer verslaggevers) Heel Kethel was gisteravond op de been om..., zijn 110 ouden van dagen, die een dagje uit waren geweest, een massale en hartelijke ontvangst te bereiden. Om acht uur hadden zich reeds vele inwoners in het „dorpscentrum" verzameld, maar zij moesten wachten tot half tien. Toen kwamen de 42 per sonenauto's binnenrijden, die de Kethelse bejaarden langs zovele mooie plekjes in Noord-Brabant hadden gevoerd. Op ds wonderlijkste manieren ver kleed trokken zij gisteravond door de oude binnenstad: tientallen jongens en meisjes, die op de maat van de muziek (de Harmonie ging voorop) ■vief in het gelid voortstapten. Zij kwamen in luisterrijke buurtjes zoals de Verbrande Erven, Achter de Teerstoof, het Raam en de Louron- straat. Hun jong en. vrolijk gedoe vormde een opmerkelijk contrast met de oude, vervallen huizen in deze contreien. Voordat de kinderen in optocht door oud-Schiedam gingen, hadden zij eerst onder leiding van Karei Scholten sr. en zijn assistenten op het Doeleplein zich vermaakt met de „toverfluit". In letterlijke zin hebben zij op het pijpen van deze fluit gedanst. Aller lei bekende kinderspelen werden uit gevoerd. Jammer alleen en wel wat te leurstellend voor Karei .Scholten en zijn. medewerkerswas, dat de be langstelling dit jaar aanzienlijk, min der was dan vorig jaar. Zag toen bij de start het Doeleplein zwart van de kinderen nu had zich een handjevol voor het Clubhuis verzameld. Waar bleef de jeugd??? •J Dit was de vijftiende keer, dat een dergelijke tocht voor de Kethelse oudjes werd georganiseerd. Met het uit alle macht musice rende harmoniekorps Sint Radboud voorop kwamen de bejaarden in hun luxueuze „rijtuigen" binnen. Zy kre gen een plaatsje aan de lange tafels, die men op het erf van de boerderij van wed. Ruygrok had neergezet, en de dag die hun al zoveel plezier had gebracht werd besloten met het schenken van een kop koffie. Boven alle aanwezigen uit torende de forse gestalte van dokter P. van der Kuy, die in 1938 het initiatief tot het organiseren van dergelijke toch ten nam. Overigens liet hij ln een toespraakje duidelijk uitkomen, dat het in de eerste-plaats de Kethelse bevolking is, die dergelijke beleve nissen voor haar oudjes mogelijk maakt. Mooi iveer Ook deze vijftiende tocht is voor treffelijk geslaagd. Allereerst was dat te danken aan het mooie weer. Maar zeker niet in de laatste plaats ook aan de prachtige piekjes, die men heeft bezocht. De bejaarden zijn met hun begeleiders eerst naar de Bos wachterewoning in het Mastbos bij Breda geweest en vervolgens naar de ontspanning Groot-Speijk in Oistcrwijk, waar men gegeten heeft. De tocht is vlot verlopen. Nog pech gehad? „Een lekke band alleen maar", vertelt ons dr. Van der Kuy lachend, „en die was van mijn auto". Vlaardingen staat de laatste dagen wel ln het teken van bezoeken van buiten de gemeente. Vandaag was er weer een gezelschap, dat de storm achtige ontwikkeling van de stad met eigen ogen kwam aanschouwen. Het waren ongeveer veertig secretarissen van Kamers van Koophandel in Ne derland, die een bezoek brachten aan Vlaardingen. Omstreeks half elf werd het gezel schap, dat op uitnodiging varx de secretaris van de Kamer van Koop handel voor het Beneden-Maasgebied, de heer A. van Minnen, naar Vlaar dingen was gekomen, op het stadhuis ontvangen. Dat geschiedde ln de koffiekamer by afwezigheid van bur gemeester mr. J. Heusdens door de loco-burgemeester en broer van secre taris A, van Minnen, de heer H, K. van Minnen. De loco-burgemeester verhaalde de bezoekers over groei en bloei en his torie van de gemeente en de voorzit ter van de secretarissen, mr. J. G. Wittkampf uit Den Haag, beant woordde de toespraak. Mr. Wittkampf deelde in zijn antwoord ook nog tal van bijzonderheden over Vlaardingen mee: hij bleek de stad heel goed te kennen, omdat hij zijn loopbaan als jongste bediende bij de Vlaardingse Kamer van Koophandel begonnen was. Tot half een vanmiddag hebben de secretarissen daarna in de raadzaal vergaderd. Daarna werd o.l.v. voor lichtingsambtenaar G. C. Spruift het stadhuis bezichtigd en omstreeks kwart voor een volgde een tocht door Vlaardingen. Om half twee zou men aan een lunch, aangeboden door de directie van Wiiton-Fyenoord in Schiedam, aanzitten. Na een bezichtiging van de werf zou men omstreeks kwart voor vjjf vanmiddag in het Delta hotel afscheid van elkaar en Vlaar dingen nemen. Advertentie IM. HOOGSTRAAT 86 Op goed eten en drinken ge stelde lieden hebben dinsdag nacht een,ongeoorloofd bezoek gebracht aan het clubgebouw van Hermes-DVS aan dé Dam- laan te Schiedam. Zij hebben een ruit uit de sponning ge licht en in de kantine bier en limonade gedronken. Een har- tige hap mocht niet ontbreken en daarom hebben zij in het gebouwtje meteen maar eieren gekookt en gegeten Het programma van Jeugd Jolijt vermeldt voor vanavond een spel avond ln het oosten van Schiedam en wel op de speelplaats van de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel. Voor kinderen van zes tot dertien jaar. Aanvang zeven uur. Zaterdagavond zijn er badminton- wedstrijden in de gymnastiekzaal van de BLO-school o.l.v. de sport vereniging The Smashing Fellows. Aanvang zeven uur. Een tankauto van De Combinatie reed gisteren over de Adm. de Ruy- terstraat, de Westfrankelandsedijk en de Julianalaan te Schiedam, toen de chauffeur C. Z. uit Vlaardingen plotseling ontdekte dat hij een breed wit spoor achter zich liet. Bij nader onderzoek bleek, dat het kraantje van de tank sinds Wilton gelekt had. In totaal ging zeshonderd liter melk verloren. De tweede dag van de Avondvierdaagse van de WKR, lid van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, iverd begunstigd door ideaal wandelweer. Het afhalen van de startkaarten voor groepen en individuelen geschiedde zeer vlot, zodat om zeven uur alle deelnemers op pad waren. Het parcours voerde deze maal langs de havens, doch jammer genoeg moest de route over de Maas boulevard die voor vele wandelaars, die regelmatig in de polders lopen, een attractie is komen te vervallen door het opgebroken zijn van enige straten in de omgeving. In hotel De Kroon is gisteravond de kamploensbeker uitgereikt van de Scbledamse Kegel Bond. De win naar van deze beker kan zich kam pioen van Schiedam noemen. Dit jaar is het de heer F. van Heezik, die op deze titel beslag heeft gelegd. De heer Van Heezik wist het tot 1415 hout te brengen en onttroonde daarmee de kampioen 1957, de heer P. RQsoord. Uit handen van de voor zitter van de SKB, de heer Scheffer, ontving hij de beker. Er is ook een kampioene uitgeroe pen. Ook dit jaar is mevrouw Vlig- Jansen de titelhoudster geworden. Zy verzamelde 1191 hout. Zonder enig officieel vertoon, zon der stukbarstende flessen en zonder genodigden is gistermiddag om streeks kwart voor zes van de werf Wilton-Fyenoord in Schiedam het 20.000 ton metende schip „Pearl Ri ver" te water gegleden. Wel wapper den de Griekse vlag en de Neder landse driekleur op het fraaie schip, dat soepel, statig en onder het wa kende oog van de rivierpolitie de Nieuwe Maas ingleed. De 20.000-tonner is gebouwd voor- rekening van de Griekse maatschap- pij „Livanos". De directeur van deze maatschappö had de WF-directie verzocht geen publiciteit te geven aan de tewaterlating. Als gevolg hiervan kunnen we slechts meedelen, dat het schip, gezien vanaf het Ha venhoofd in Vlaardingen. waar hon derden de tewaterlating gadesloegen, zonder moeilijkheden en fier rechtop het water inging KW,!? th*.-r DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.JS uur: Getuige A charge. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.15 uur: Quentln Durrward. Apotheek: Bakker, St. Lldulnastraat. T entoons tellingen STEDELIJK MUSEUM, 305 uur: Expositie Japanse volkekunst en expositie Grleshaber. Diversen: Buys Ballotsingel, 7 uur: Jeugd jolijt, spelavond. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2' en 8.15 uur: De Mau Mau slaat toe. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.15 uur: zy allen wajen schuldig. Apotheek: Bakker, St. Lldulnastraat. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Expositie Japanse volkskunst en expositie Grlaahaber. (Van onze honkbalmedewerker) De spanning is bij de honkballers weer teruggekeerd in de over gangsklasse B. Neptunus verloor van TIW en de achterstand van SVV Is teruggebracht op drie punten achter leider Schoten 2 en Neptunus. Er zit dus weer van alles in. Ondanks twee'invallers zon dag jl. hebben de SVV-honkballers zich kranig geweerd door een ruime 92-zege op The Catchers. Maandagavond zal 'na het huis houdelijke gedeelte van de jaarver gadering van Pro Juventnte de heer j. S. van Hessen, socioloog te Utrecht een lezing houden over ge organiseerde vrijetijdsbesteding. De vergadering wordt gehouden in Lin- denhof aan de Lange Achterweg. Advertentie zate:dog 21 juni - 8.IS uur THEATRE D'AUJOURD'HUI FIN DE PAR71F. ACTE SANSPAROtE Prijzen F. 2.- tan 7-50 fc maandag 23 juni - 6.15 uur THEATRE NATIONAL POPULAIRE HENRI IV VAN P1RANDEU.0 Regie en hoofdrol? Jean VÜar Decors en costuumsr Léon Gtscnla Prijzen F. 2.- tan F. 12.50 KASSA VERKOOP IO-3,ÏEL.(IH766)»b7 veer allo rangen es voor alle voorstellingen HOLLAND FESTIVAL 1958 Geboren: Hendrika M J, d v M Huizei' en A W C Hol; Anita, d v L Boekhout en D'P Vroomman; An- tonia, d v A Brand en C J Koppen hagen; Catharina, d v P M van Schaften en F Feyen; Robert C M, z v A J den Hartogh en R Visser; Marie Y F L, d v J A de Werd en A M Foss; Maria T. d v N Pater en C G M Valck. Overleden: A van den Hoek, 63 jr, echtg v D Onverwagt; R G Garret- sen, 24 jr. Geboren: Johannes C A z v A-van Eek en K Vermaas: Lambertus J D z v L van Duyn en E J Hille; Rudolf F z v H J van der Moer en A van der Most; Clara J T d v C Broeren en C J T Wesssling. Overleden: N. Vermaat, 64 j; C in 't Veen 72 j. ONDERTROUWD: H J M Buckers 25 an T A M Wuisman 23; D Gies- selbaeh 25 en M Baas 21; O E Jung 34 en A Wolthuis 31; C W Scheen- loop 23 en M Broekhuizen 21; L M Rappoldt 25 en E S Polderman 25; A van der Ende 25 en J M M den H&rtog 21: C Maan 23 en N M van Driel 22; T A van. de Vooren. 19 en P Verwiel 17; G van der Most 2S en J van der Wal 21; G H Kruijs 22 en A E van den Berg 22; D Scheffers 25 en C de Vries 19; G J van der Wijt 26 en L Gllyamse 22; P G J Broere 25 en W van Noortwyk.25: A J Mors 20 en M C L den Uy!'19; P J den Vormer 28 en. A Kroon 23; D van Driel 22 en C van Brandwijk 19; A Gille 23 en L van Bokkem 22. OVERLEDEN; W A de Jong 89 jr: P van Staverden 78 jr, wed v T C Ham. Zondag komt er weer een Amster damse overgangsklasser op bezoek. DEC komt voor de returnwedstrijd naar Schiedam. Hoewel de eerste ont moeting te Amsterdam een ruime overwinning werd voor de roodgroe nen, krijgen de sW'ers het zondag moeilijker. Wlm Reygerzberg krygt weer de moeliyke taak om als werper te fun geren, terwyi Gerard Gommel door een gescheurde spier voorlopig is uit geschakeld en vervangen zal worden door Gerard Heshof. Misschien dat enthousiasme en goed slagwerk veel goed zal kunnen maken om tot winst te komen, nu de SW'ers met drie invallers verschynen. De aansluiting met de kopgroep blijft bij winst gehandhaafd, zodat we een spannende strijd aan de Bos rand verwachten. Deze wedstrijd wordt zondag 22 juni om 2 uur op het hoofdterrein van SW aan de West-Frankelandse- dyk gespeeld. Zaterdagmiddag krijgt SVV 2 be zoek van het Haagse Storks. De be zoekers staan ongeslagen bovenaan. De wedstrijd wordt op sportcomplex Groenoord gespeeld en vangt om 4 uur aan. Het derde team speelt zondagmor gen om 10 uur op Groenoord tegen leider Sparta 4, Zal het weer een overwinning worden? De junioren nemen zondag deel aan het RCH-toernoot te Haarlem. De spectaculaire honkbalwedstrijd (die overigens teleurstellend weinig belangstelling trok) dinsdagavond op het Boshoekterrein tussen de ver tegenwoordigende negentallen van Rotterdam «n de Nederlandse Antil len is op een klinkende zege voor de Rottierdammers uitgelopen. Zij won nen met 142. Dat men de snelle Antillianen zo goed in bedwang kon houden was voornamelijk te danken aan de voor treffelijke werper Markensteyn van Neptunus en het zeer sterke midden veld. Scoreverloop: Rotterdam 10—4 5—4—0—0—0—0 14. De Antillianen scoorden alleen in de zevende innings tweemaal. YVerpersresulaten: Rotterdam, Mar kensteyn, in 3 innings 6x3 slag; 1x4 wijd; een honksiag tegen. Cor- peleyn, in 2 innings, 3x3 slag; 1X4 wijd; een honksiag tegen. Renierse, in 3 innings, 2X3 slag; 2x4 wijd; drie honkslagen tegen. De Schiedamse postd. vereniging De Blauwe Doffer hield en wedvlucht vanuit Chimay, afstand 196 km. Dc resultaten zijn. J Wenteier 1: v d Hoeven 2; Paar- denkoper 3; vj Kant 4 6 15 17; II- mer en Co 5 10; Ouwendijk 7; Hers- bach 8 18; Sebrechts 9; Kerkhof 11 12 19; v Gogh en Co 1 320; Hopstem 14; Morra 16. Jaarverslag HAV-Bank Het jaarverslag over 1957, het 54ste boekjaar van de N.V. Levensverzeke ring-Maatschappij HAV-Bank te Schiedam vermeldt dat de bruto pro- duktie ln 1957 ruim 123 miljoen gul den bedroeg, de nettovooruitgang bedroeg 72,5 miljoen. Per 31 decem ber 1957 is het verzekerde bedrag ge stegen tot 772.6 miljoen. Aan perio dieke premiën werd in 1957 ontvan gen 17 miljoen (v. j. 15.9 mil joen), terwijl aan koopsommen een bedrag van ruim 5,7 miljoen (v. j. 7,3 miljoen) werd geboekt. De pre miereserve, welke geheel berekend is volgens de netto-methode, steeg met ruim 17 miljoen tot 170 miljoen. De gemiddeld gebruikte interestvoet was 2,86 pet. (v. j. 2,84 pet.). De gee middeld gekweekte interest steeg tot 3,99 pet., zodat er een voordelige marge is van 1,13 pet. (v. j. 1 pet,,). De directie merkt in haar verslag op, dat het netto rendementspercen tage van de exploitatie van het on roerend goed ad 6,11 pet. een te gun stig beeld geeft van de exploitatie. Dit percentage wordt nl. geflatteerd door het feit dat de afschrüvingen op de panden rechtstreeks ten laste van de extrareserve worden ge bracht, terwyi bovendien het exploi tatie-overschot wordt gerelateerd aan de boekwaarde der panden, welke boekwaarde aanzienlijk beneden de vervangingswaarde ligt. De balans waardering der effecten ligt 1,8 miljoen lager dan de beurswaarde per 31 december 1957. De reserve voor diverse voorzienin gen bedraagt nu 1.000.000.en dient om. tot dekking van latente belastingschulden. Het dividend is per aandeel van 1000,waarop 10 pet. is gestort, bepaald op 30, (v. j. 30,—). Naast het ge plaatste maatschappeiyk kapitaal ad 2.212.000,bedraagt de extrare serve per ultimo 1957 f 8.250.000,—, vormend derhalve aan extrawaar- borgen boven de op zeer veilige grondslagen berekende premiereserve een bedrag van 10.482.000, In de op 18 juni gehouden alge mene vergadering van aandeelhou ders werden de jaarstukken 1957 goedgekeurd. De aan de beurt van aftreden zynde commissaris S. v. West werd herkozen, terwijl de even eens aftredende commissaris Ir. C. Hoek door verzekerden werd herko zen. De resultaten van de N.V. Assuran tie-Maatschappij Nieuwe HAV-Bank te Schiedam gaven, als gevolg van de grotere premie-ontvangst en het gun stiger schadeverloop, een verbetering te zien ten opzichte van het vorige boekjaar. Speciaal het resultaat van de afdeling Ongevallen en Ziekte was zeer bevredigend. Het totale premie-inkomen steeg van 3,8 miljoen in 1956 tot ruim 4,3 miljoen in 1957. Uitgekeerd werd in totaal 1.970.000.— (V. j. 1.746.000,—). Voor uitdeling werd een bedrag van 56.800,bestemd. Evenals vorig jaar wordt hiervan een dividend uitge keerd van 30,— per aandeel van f 1000.waarop 10 pet. gestort Is. De extrareserve beloopt thans een be drag van 1.400.000,—, vormende met het geplaatst maatschappeiyk kapitaal ad 1.000.000.aan extra- waarborgen 2.400.000,—. j Geen van de wandelaars heeft van ideze parcours wijziging enige hinder i ondervonden. Allen waren tijdig terug, zódat het startbureau spoedig kon sluiten. BU het opmaken van dé balans bleek geen der deelnemers te zijn uitgevallen. Wij hadden nog een onderhoud met mevrouw P. M. Campenv. d. Pluijm, een der oudste deelneemsters, die voor de zesde maal aan de Avond vierdaagse deelneemt en ook dit jaar voor de zesde maal naar Nijmegen gaat voor deelname aan de Inter nationale Vierdaagse. Z(j zou beide wandelevenementen niet gaarne wil len missen. Dit zelfde beaamde mej. A. Bosch, die voor de 13e maal naar Nymegen gaat en die de Avondvier daagse gebruikt voor haar training na haar dagtaak. Vrijdag op de slotavond zulten de wandelaars worden voorafgegaan door de drumband van de Oranje- Garde. De ouders en bekenden van de deelnemers worden verzocht deze Intocht tot een glorievolle te maken, die de „gladiolendag" van Nijmegen zal evenaren. Ten behoeve van hen. die bloemen, vooral aan de jeugdige deelnemers, willen aanbieden wordt medegedeeld, dat dit geschieden kan omstreeks kwart voor negen in de Slachthuis laan. Het verdere gedeelte van het parcours luidt; J. Poelslaan, Burg. Van Haarenlaan, Jan Steenstraat, Rembrandtlaan, Mesdaglaan, West- Frankelandsestraat, Nieuwe Haven, Korte Haven naar Koopmansbeurs. Voor diegenen, wie dit te ver mocht zijn. is er altijd nog plaats in de Koopmansbeurs. De Maasboulevard in Schiedam moge nog zo aantrekkelijk zijn gesi tueerd en opgebouwd, het is onloo chenbaar dat de „trek" naar de oude Maaskant nog steeds groot'is. En het is waarschijnlijk, dat de Maaskant nog meer wandelaars naar zich toe zal lokken. Over ruim een week opent Wilton-Feijenoord in het aldaar aan gelegde wandelpark namelijk de theekocpcl, waaraan 't aannemings bedrijf J. K. Simon N.V. momenteel de laatste hand legt. In dit theehuisje zullen de Maas kantbezoekers een verfrissing kunnen gebruiken en van een prachtig uit zicht kunnen genieten, want de ronde wand bestaat vrywel geheel uit glas. Pachter van deze koepel, die meel mensen zal kunnen bergen dan men zo op het oog zou zeggen, wordt de heer" Jacq. A. de Bruijn, Direct verbonden met de koepel is een kleed- en wasgelegenheid, uit sluitend bestemd voor de werknemers van Wiiton-Fijenoord, die op het sportveldencomplex (dat zijn vol tooiing eveneens zeer dicht genaderd is) zullen komen voetballen en hand ballen. De ingebruikneming van de thee koepel en het sportveldencomplex Is vastgestÖU op volgende week zater dag. Eer. en ander zal vergezeld gaan van enkele sportfestiviteiten, zoals een voetbalwedstrijd, een handbal- wedstrijd en gekostumeerde handbal wedstrijden,. Vijf Bulgaren zijn tot gevange nisstraffen van een tot vijftien jaar veroordeeld op beschuldiging van spionage ten behoeve van Amerika en Turkije, meldt Radio-Sofia. In Detroit zijn twee gemaskerde mannen gearresteerd die bij tien overvallen op plaatselijke banken in totaal ongeveer 100.000 dollar hebben gestolen. De rovers bleken politie agenten te zyn. In tegenstelling tot de matige opkomst der leden was de vergadering van de Algemene Schiedamse Hengelsportvereni- ging gisteravond in Tivoli wel van degelijk belang voor de toe komst van de Schiedamse hengelsport.. Op deze vergadering werd namelijk de overweging naar voren gebracht een fusie tot stand te brengen tussen de ASH en de hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken". In samenwerking met „Schiedam en Omstreken'', werd voomameïyk voor de jeugd en bejaarden de be schikking verkregen over de viswate ren rond het recreatiegebied. Tijdens deze vergadering werd het nut en de noodzaak overwogen van een' samenvoegen, van, beide vereni gingen om eendrachtig de belangen van de hengelaars te'ktmnen behar tigen. Men achtte het daarom wen selijk de op de agenda geplaatste bestuursverkiezing uit te stellen tot dat de plannen vaste vorm hebben aangenomen, zo niet verwezenlijkt zijn. Door de secretaris van de ASHV, de heer A. van Breda, werd verslag uitgebracht van het in mei gehouden bondscongres en van de in dezelfde maand gevoerde besprekingen met de domeinen. Vooral deze laatste be sprekingen hebben, aldus de heer Van Breda, verhelderend gewerkt. (Van onze biljartmedewerker) De jonge speler A. van Aalst heeft gisteravond kans gezien, zün eerste party te winnen; het was die tegen de Confianco-speler Van Wijk. Bei de spelers hadden zich de luxe ge permitteerd, om in 16 beurten 8 maal te poedelen en was de stand 2422 voor van Aalst. Hierna ging het met het spel van deze speler Iets beter en noteerde in de 23e beurt 44 tegen 31. terwijl Van Wijk nog een voor gift van 10 moest geven. Na de 30e beurt bleek Van Wijk wat Ingelopen te zyn met een 59-52- stand en bracht het zelfs tot 61 van de benodigde 70 toen Van Aalst op 55 stond. Het ging op het laatst nog spannen toen deze speler met 2 op 57 kwam en Van Wyk met 4 op 65, Van Aalst liet zyn kans niet glippen en maakte met 3 zyn benodigde 60 vol; de laatste kans voor Van Wyk Bü de Gem. Technische Bedrijven te Schiedam worden morgenochtend twee jubilarissen gehuldigd. Het zijn de heren W. Pelt, administratief hoofdambtenaar en veertig jaar in gemeentedienst en H. P. Rijkuiter. techniker en veertig jaar in over heidsdienst. Beide jubilarissen worden om elf kantine verwacht en daar gehuldigd, uur met hun gezinnen in de GTB- Beiae heren houden bovendien 's middags thuis een receptie en wel de heer Pelt (Singel 10) van drie tot zes uur en de heer Rykuiter (West- vest 76 b) van drie tot zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) Het vendel Schiedam van de Oranje Garde organiseert dit jaar voor de veertiende maal een Koningin Wilhelminamars, een eve nement dat in de loop der jaren voor vele wandelliefhebbers tot ver buiten Schiedam tot een begrip is geworden. Op 12 juli wordt deze veertiende Koningin Wilhelminamars gehouden, die ditmaal het karakter van een echte „poldertocht" zal dragen. De 14e KW-mars zal de wandelaars door de oude binnenstad van Schie dam naar de wyde polders van het Westland voeren. In de polders zul len de deelnemers a! tippelend kun nen genieten van verrassende verge zichten, de propere boerderijen en het glanzende vee dat in de weiden staat. Het parcours voert de wandelaars langs vele kapitale boerderijen, langs de vaarten met de vele bruggen, door de nieuwe parken en langs de ~ieu- ,we sportvelden. De KW-mars bestaat feitelijk uit drie marsen: een hoofdmars van 25 km voor burger-, BB-, Nat. 'Leserve-, semi-militaire en bedrijfsgroepen, mi litaire en bedrijfsgroepen, militairen en individuelen, een jeugdmars van 18 km voor jeugd-, school-, senior- groepen en individuelen, en een ex- tra-jeugdmars van 12 km voor jeugd-, school-, speeltuingroepen en indivi duelen. Natuurlijk zijn er weer de diverse prijzen beschikbaar gesteld. Iedere deelnemer die de tocht volbrengt krygt- in ieder geval een medaille aan draaglint. Verder zijn er nog groeps- pryzen. bijzondere en extra prijzen. Startplaats en füiish is de Plan tage. In de Plantage wordt de deel nemers eveneens tussen de binnen komst van de groepen en de prijs uitreiking een feestprogramma aan geboden. Naar verwachting zullen op de twaalfde juli minstens vierduizend wandelaars zich in Schiedam voor de 14e KW-mars gereed maken. om remise te spelen ging verloren; hij mistte de nastoot. Van Aalst Van wyk 60 TO 60 65 37 37 1,62 1.75 In zyn volgende party tegen Hel- mich vlotte het niet met het spel van Van Aalst. HU bracht het in deze party niet verder dan 36 van de be nodigde 60 caramboles. Pas ln zyn 30e bernt maakte hy een serie, een van slechts 4 caramboles; bovendien werden heel veel poedels voor hem genoteerd, waardoor Heimich gemak kelijk kon uitlopen en in de 39e beurt zijn 60 vol maakte. Van Aalst noteerde 36. Heimich Van Aalst 60 60 60 36 39 38 10 4 1.53 0.92 Heimich heeft ook kans gezien zijn tweede partij, tegen Van Vliet te winnen, zy het dan nóg juist op het nippertje, want deze speler kwam slechts 4 caramboles van de benodig de 90 tekort. Aanvankelijk ging het by Van Vliet goed met zijn. spel, want in de 14e beurt noteerde hij 33 tegen 19, terwyi na 6 maal poedelen van beide spelers Van Vliet in zyn 30e beurt 71 noteerde, waar tegenover Heimich pas 34 kon brengen. Hier na veerde Heimich wat op en kwam met enkele series op 55 te staan toen Van Vliet reeds 84 noteerde. Hier mede was Van Vliet achterop ge raakt en ging het ln het laatst nog spannen. Nog 8 beurten had de vol houdende Heimich nodig om zyn laatste 5 caramboles te maken, doch Van Vliet kwam niet hoger dan 86. Een onverwachte uitslag. Heimich Van Vliet 60 80 60 88 44 44 1.36 1S7 Volgende week woensdagavond worden de laatste partyen gespeeld, waarna de prijsuitreiking zal plaats Finden. (Van onze sportredactie) DHS is gisteravond zijn nederlaag- toernooi begonnen met een wedstrijd tegen HDVS 2, die door de Hermes- reserves met 45 werd gewonnen. Van deze voetbalontmoeting valt overigens weinig lovends te zeggen. Het werd een harde wedstryd en dat kan moeilijk de bedoeling zijn ge weest van de organisatoren, die on getwijfeld een sportief gebeuren be oogd zuilen hebben. Dit vooral ten aanzien van de door da hengelaars, die 't Brieische Maas complex bevissen, geuite klachten, als zouden de broodvissers de witvis te veel wegvangen. Deze broodvissers hebben zich echter bereid verklaard, niet met opzet op witvis te vissen. ■Voor hen heeft alleen snoekbaars cn aal waarde, al vallen de vangsten hiervan tegen.Gevangen; karper en voorn wordt direct teruggezet. An ders is dit met brasem; deze bren gen grote schade aan in de netten en fuiken en worden derhalve niet te ruggezet doch afgestaan aan de vis-- meelfabrieken. Verlagen! Er gingen in de vergadering boven dien stemmen op om de vergoedingen voor vergunningen tot het vissen in de zo pas in voormalig Kethel ge pachte wateren voor de bejaarden in prijs te verlagen. Men vond deze rijkelijk hoog en voor velen een bezwaar. Het bestuur had oven naar het voorstel aan deze mensen gratis een vergunning te ver strekken. Zo men hierop kon ingaan zal dat toch eerst in juli van het komende jaar gerealiseerd kunnen worden. De heer Van Breda waarschuwde tevens terloops nog even bepaalde jonge hengelaars die al of niet met een vergunning het zo pas verwor ven viswater misbruiken. Er wordt met de spinner gevist (het zg. blin kertje). Hiermede wordt de snoek- stand ernstig geschaad. Een dergelij ke viswyze heeft ook niets met hen gelsport te maken. De met toezicht belaste personen zullen nauwlet tend toezien op de handhaving van de hiervoor geldende verordeningen. Ook de politie is verzocht een oogje in het zefl te houden. By geconstateerde overtredingen kan de vergunning onmiddeliyk wor den ingetrokken. Nog erger wordt het als men geheel, zonder de vereiste papieren al vissende wordt aange troffen. De hengelsportverengingen zyn wars van elke dictatuur. Een stre ven om in een geordend verband de visstand in zoveel mogeiyk water te verbeteren, kan uiteindelyk de Schie damse hengelaars slechts ten goede komen. Te bevragen aan bet Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-12 30 uur rtïinó AU/.,: Aktlnt<t3 met inhoud; me daille (4-dagen kruis): damespolshorlo ge: vlag met stok; aansteker. Te bevragen bi) da vinders: Wit llets- t'erhagen. Oroenelaan 71; bond, Dijkshoorn, st. Lldulnastraat l: jenge fazant. Boa. Nleuwstraat 24; vul pen, v. Egmond. Rembmndtlaan 58b; autosleuteltje. Koeten, Troelstralaan 173' rozenkrans in etui. E. den Hertog. Lekf Straat 10c; vulpen ln etui, v. d. Bos, u K.taan 59: armbandje, Konines Prankllnstraat 13 a; autoped. E. v! Otterlo, Juc. v. Lenonpstraat 6b: beren- portemonnee. J. v. Dommel, Carteslus- stïaat 33; «nipportemounee, M. Marees Nleuwstraat 12; knipportemonnce met v' Dl3, Busschlngstraat 34. Rotterdam; tasje met boekjes en pet, 0 Klinken. ïv.brtstma; 72: kinderponef ïïS'Pf*' Tllborg, v. Ostadelaan 32b: kinderjasje, A. p. Jeup, StrljensestrRat 36, sjaal en hockeystick, Chabonne. Nu- mansdorpsestraat 6; gymschoen (L) v Mï-urik. bt. Lldulnastraat 39a; bèlvê jongensjasje, F. Timmerd, Boerhavelaan F; kerenregrajas. E. Vlasveld. Louise de Cobgnyatraat 4b; klndervest,J. Ver haal Stationsstraat 66-, Jongensjasje. G. V Vliet, Da Costastntat 17b: - dtunes- ciouse. A. Jaeger, Hoogstraat 26: jon- ?»k v^e' P- Retsbach, Kreupelstraat lob .blauwe damnweheen (LI T. Top pers, Lange Haven 100: wit klndervest 1 V Hees. Prof Keesomstraat 10c: grijs windjack en jongensjack, V.'. v. Dijk, IJsselmonde8eafrftot 57a: bruin Jongens- jack, Th. Bok», Leuren» Costerstraat 10b-, blauw kindervestje, A. Qreve. Vlaardln- gerdljk 11.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1