i\a weinig hoopvolle start Schiedam honkbalt Pacifico van 't veld AFGESLAGEN Twee van drie eisen nog niet ingewilligd Bussen maken in contact Gasflessen exploderen bij brand Maandag wasdag Een Geo-Theologisch jaar? radio modern Regen spelbreker bij N CG V-aspirantendag 100% SERVICE BELOOFD? Uit het dagboek van de politie R.-k. nooclscliool in Kethel Jeugd Jolijt 0,99 Metropoliet: 'Nieuwe situatie' GEVONDEN OP STRAAT De düivenklok registreerde Jongen van 8 in IJssel verdronken Het Vrije Volk IDEE IN DE VERENIGDE STATEN Burgerlijke Stand Wielrijdster botst auto tegen KDO'ers slaagden voor examen ACTIE-COMITE GAAT DOOR Visafsiag mm Nieuw wijkcentrum BB in Vlaarelingen De grootste krant van Nederland HET VRIJE VOLK DINSDAG 24 JUNI 1958 gduM°m ook X tweed^edltSflbte^ilcifiTte8 wtaj™ De Schiedammers moeten het tegen deze ploeg wel van de laat- ste inning hebhen, want in de thuiswedstrijd zette Schiedam in de „fmale een 7—3-achterstand om in een 8—7-overwin- ningr en nu bracht het in de laatste inning de stand van 6—8 op ii®. PAGINA 5 ARTIKELEN SPEC. WOENSDAGKOOPJES 00 gr. heerl. RUNDERGEHAKT 0,89 500 gr. DOORREGEN LAPPEN 0,99 Drie Russische kerkvorsten zullen van 7 tot 10 augustus in Utrecht aan de confe rentietafel gaan zitten met drie hoge vertegenwoordigers van de Wereldraad van Ker ken. Kerkelijke beroepen enz. Plicht te waarschuwen Maandag is wasdagook in Schiedam. Onze fotograaf maak te in d» omgeving van de Lange Kerkstraat twee opnamen van deze wekelijks terugkerende be zigheid van de Schiedamse huis vrouw. Het zouden twee plaatjes van voor de oorlog kunnen zijn: oude huizen met verouderde or namenten en het wassen ge schiedt zelf ook nog op de „oude" manier, namelijk met de hand. 10 MAAL GEBELD NIEMAND GEKOMEN? bewijst wat service is In de sigarettenautomaat van de winkelier M. E, aan de Hoog straat is ingebroken, zo is gisteren ontdekt. De dader heeft de onder zijde van de automaat geforceerd zodat hy bij het geldbakje kon ko men. Dertig zilveren guldens verdwenen. zijn Vijftien kilogram koffie is ge stolen uit een der proviandruimen van het Zweedse motorschip „Hasse- lö", dat momenteel bij Wilton ligt. De gemeenteraad besloot in 1956 medewerking te vertenen voor de bouw van een 2e r.-k. glo-school in Kethel in de omgeving van de r.-k. kerk. De bouw van een nieuwe school al daar was noodzakelijk, omdat de oude school, die reeds in 196 ongeschikt geacht werd, niet langer te handha ven was, terwijl herstel van het oude gebouw zelfs niet meer in overweging kon worden genomen. Inmiddels is de toestand zo ver slechterd, dat het gebouw moest wor den ontruimd terwijl met spoed een urgentieverklaring werd gevraagd en verkregen voor de bouw van enige noodlokalen om in de meest dringen de behoefte aan schoolruimte te kun nen voorzien. Volgens de hierbij overgelegde be groting zijn de kosten voor de bouw van een 4-klassige houten noodschool met inbegrip van de kosten van de le inrichting en de kosten van de architect geraamd op 85.501,31. Het programma van Jeugd Jolijt voor vanavond luidt als volgt: In de Fabristraat is een autopedwedstryd, waarvoor de kinderen om zeven uur kuitnen inschrijven bij de startplaats. De leiding heeft Cor Stolk. Op de speelplaats van de Dr. de Visserschool aan de Westfranken- landsestraat is een spelavond voor jongens en meisjes van zes tot der tien jaar, die om zeven uur aanvangt. Het begin van deze uitwedstrijd was helemaal niet zo hoopvol voor Schie dam, want het keek in de eerste in ning al tegen een 3O-achterstand aan, die zelfs in de derde inning werd vergroot tot 5—0. Maar toen kwam de ommekeer in de strijd, want in de vierde inning werd die achterstand verkleind tot 53 en in de vijfde inning omgezet m een 67-voorsprong. Zo bleef deze stand tot de achtste Inning, toen een Schiedam-loper het thuishonk bereikte en 6—8 liet no teren. De negende inning bracht de ver rassing! Iedere slagman van Schie dam sloeg de bal het veld in en dat deed de score oplopen, want niet mmder dan tien lopers kwamen bin nen. In de laatste slagbeurt van Paci fico kwam nog 1 punt binnen, maar dat was alleen nog maar waardevol voor de statistiek. Werpersresultaten Schiedam: Reij- merse: 13 x 3 slag, 9x4 wijd, 7 honk- slagen. Pacifico: Ebben: 9x3 slag, 7x4 wijd, 25 honkslagen. Geboren: Theresia, dv J. W. Bos en P. Overgoor; Alexander P. J., zv A. M. Meeder en J. E. van den Boogert; Cornelia, dv N. de Ruiter en C. Ko per: Maria K„ dv J. A, Ham en M. Over de Vest: Hendrik, zv A. Kiela en J. Kalfsbeek; Maria A. J„ dv J. Voorend en W M. van Ooijen: Ma ria C., dv M. Faasse en J. S. Bender. Overleden: W. Borsboom 63 jr; J. de Knegt 66 jr. De 28-jarige wielrijdster C. L.-B. uit Vlaai-dingen reed maandagmid dag op net kruispunt Ridderstraat Westnieuwland tegen een auto aan. De auto kwam uit de Ridderstraat en de wielrijdster van het Westnieuw land. Op het moment dat de auto met een bocht naar links het Westnieuw land opreed, kwam ook de wielrijd ster aanrijden. De auto stopte, doch de wielrijdster weifelde en reed tegen de stilstaande auto aan. Zij kwam te Aan de zaterdag in Den Haag af genomen examens voor de officiële diploma's voor accordeon namen der tien leerlingen van de heer P. v. Kas sei deel. Alle kandidaten slaagden, waarvan een zelfs niet lof van de examencommissie met een cyferge- middelde van 9. Alle geslaagden zijn lid van de Schiedamse accordeonver. KDO. Voor diploma A slaagden: Riet Blomsteel. Bep Blomsteel, Dick Blom- steel, Greta de Haas, Rita Lamens, Luudje Meeder, Wolfgang van Pelt, Plonia v. d. Sloot, Connie Vermeulen, Ansje Zwaans (cum laude). Voor di ploma B: Toos v. d. Bos, Jopie Mee der en Corrie Saas. 500 gr. VERSE BRAADWORST 500 gr. dik mals ROOKSPEK 500 gr, magere KINNEBAKLAPPEN U KENT TOCH ONZE ADRESSEN (Van een onzer verslaggevers) De melkoorlog in Schiedam tussen de bewoners van de hoogbouw en de samenwerkende melkhandel is, in tegenstelling tot anderslui dende berichten, nog niet voorbij. Wel is oplossing gevonden voor rond 275 galerij-woningen, maar het actie-comité Hoogbouw gaat nog onverminderd voort met de actie, die nu ruim een maand gele den begonnen is. Ook in het oosten van Schiedam, dat zich tot dus ver nog afzijdig hield, is nu een actie-comité in het leven geroepen, dat nauw samenwerkt met het bestaande actie-comité Hoogbouw. In rond 275 galerij-woningen zul len bezorgkosten worden aange bracht voor rekening van de ver enigde melkhandelaren. B. en W. van Schiedam hebben de plannen hiertoe goedgekeurd. De oplossing, die voor de galerij woningen is gevonden, betekent ech ter niet, dat nu alles in kannen en kruiken is. Tijdens een bemiddelings vergadering tussen melkhandel en actie-comité, op dinsdag 12 juni door de Schiedamse Middenstandscentrale vallen en moest met een heupfrac tuur naar het algemeen ziekenhuis tijden aankondigt, waarin de belofte Die kerkvorsten zijn metropoliet Nikola van Moskou, bisschop Michael van Smolensk en een derde vertegen woordiger van de Russisch-Orthodoxe kerk. Hun gesprekspartners: dr. Franklin C. Fry, dr. W. Visser 't Hooft en Johannes, patriarch van Melita, aile drie namens de Wereld raad. Het voornaamste pnnt van bespre king is de verhouding van de Russi- sche-Orthodoxe kerk tot de Wereld raad van Kerken. In een rede voor de theologische hogeschool van Moskou heeft metro poliet Nikolai de houding van de Rus sische kerk aegenover de Wereldraad van Kerken toegelicht. Hij zei, de oecumenische beweging te zien als een 'bijzonder fenomeen in het leven van de christelijke wereld', dat tot op zekere hoogte ons de nadering der worden overgebracht. ROTTERDAM. 23 juni. Aan de visafsiag alhier werden van IJmui- den en elders 2000 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: scïiol, midd. 32—33, klein f 20—21: schelvis midd. 25—27. klein 14—16: kabel jauw gr. 4347. midd. 32—34. klein 2021; zeehanen midd. 27 —40, klein 1625; wijting 1116. Alles per kist. DINSDAG PASSAGE-THEATER, 2 en S.13 uur: Iets van waarde i De Mau Mau slaat toe). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.1a uur: Mogambo. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. WOENSDAG PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Iets van waarde (De Mau Mau slaat toe). MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Mogambo. Apotheek: Rembrendt, Rembrandtlaan 5- Diversen: WIJKCENTRUM NIEUWLAND. 8.15 uur: Alg. Fotokring Schiedam, kringavond. van onze Heer Jezus Christus inzake de ene kudde en de eneHerder in vervulling zal gaan. Lange tijd onmogelijk 'Om historische redenen," aldus me tropoliet Nikolai, "is de Russisch- orthodoxe kerk lange tijd niet in staat geweest de westelijke christe nen bi.i te staan in hun pogingen kerkelijke eenheid te brengen. Een wezenlijke reden is volgens de metropoliet geweest d# omstandighe den, dat het" streven naar de christe lijke eenheid van het begin af aan door 'sociale en politieke overwegin gen' begeleid is geweest, welke tijdens de conferentie van Amsterdam in 1948 tegenover de dogmatische een heid 'klaarblijkelijk de voorrang' had den gehad. Ook had men de indruk, dat de Wereldraad zich meer bezighield met het streven van louter externe, orga nisatorische eenheid, en met het zoe ken van een compromis dan met ge- loofseenheid en dat de besprekingen werden bepaald door de politieke situatie. Naar aanleiding van de bereidheid van de kerk van Engeland en de oud- katholieke kerken tot voortzetting Advertentie LM. DE ROTTERDAMS^ SCHQUW8USG k woensdag 25 juni, 8.15 uur AMERICAN BALLET THEATRE m.m.v, Rotterdams Phllh. Orkei» Prlfcen f. Z* t/m F- 15.- KASSAVERKOOP 10-3, TEL.(IH766)M-7 voor alle rangen en -nor *ille voorstelHnger Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oude Tonge. S. Meijers. Hoogblokland, te Welsrijp K. den Hartog. Leermens, te Voorburg J. F. Wagenaar, Zoutelan- de Bedankt voor Werkendam B F. C. de Grot, Vlissingen. Benoemd tot legerpreclikant W. R. Ambrosius, Soest. Geref. kerken: Beroepen te Lrndsaj (Ontario, Canada) G, Ringnalda, Oudehome, te Groningen-W. en te Leiden, J. H. de Boer, Middelburg, te Den Haag-W. C. P. T. Rijper, Water graafsmeer. Bedankt voor Amster dam dr. C. Gilhuis, Den Haag-O. van het gesprek over hereniging met de orthodoxen zei de metropoliet: "Velen in de oecumenische bewe ging die in contact komen met ons kerkelijk leven, hebben hun opinie over de orthodoxie gewijzigd. Zij be ginnen er niet alleen een grote rijk dom van geestelijk leven in te onder kennen, maar ook de beveiliging van de geestelijke schat van de ongedee! de oorspronkelijke kerk.' En hij besloot: 'De Orthodoxe Katholieke Kerk deelt de angst der volken, die door de spanningen in de internationale betrekkingen in het leven wordt ge roepen, en gelooft, dat voorbereiding tot de oorlog en,bewapeningswedloop ongehoorzaamheid jegens de God van het leven en van de vrede betekenen In de naam van de christelijke kerk U het onze plicht te waarschuwen voor de slavernij der hartstochten, die het menselijk geslacht door dikke muren van wantrouwen, vijandigheid en nationale zelfzucht van elkaar scheiden. Voorts is het onze plicht de rege ringen van aile landen op te roepen alle internationale vragen langs de weg van onderhandelingen op te hel deren en zich voor altijd van het ge bruik van geweld te onthouden en ten slotte de christenen van alle lan den dringend te verzoeken, zich ach ter deze taak te stellen.' belegd, luidde één van de drie eisen, die het comité de melkhandel stel de, dat voor de galary-wonlngen be- zorgkastjes zouden worden besteld. Nog twee eisen Als tweede eis werd gesteld de melk en andere zuivelpro(lukten in de to renflats (10 verdiepingen hoog) op Iedere etage, dus niet aan dc deur, af te leveren. En de derde en laatste eis gold de portiekwoningen. Het actie-comité stelde als minimum eis, dat de melkhandelaren in deze wo ningen op 2JA etage hoog de melk zouden komen brengen. Over deze twee laatste - meest om streden - punten bestaat nog geen overeenstemming. Nog steeds kopen iedere dag de bewoners van de to renflats de melk gezamenlijk bui ten Schiedam in om daarna zelf in de flat de bezorging aan de deur te behartigen. Nog steeds wordt de oprichting van een eigen verbruikersvereniging voorbereid. „Wij gaan door totdat voor alle h oogbou wwen ingen een juiste oplossing is bereikt," zo ver klaarde men ons van de zijde van het actie-comité. Tc bevragen, aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tusaen 912.30 uur en 26 uur: vulpen en potlood in etui, tas met badgoed. pianoboelc. Bij de vinders: vishengel en net, C, Sovhwa^erman, Parallelweg 182a: mapje rr.et foto's, Speelmeljer, Van Dijckstraat 4; vishengel, G. Klooa, Nieuwe Maas straat 75b; bedrag aan geld, A. Leeuwen- stein, Rotterdamsedljk 275a; 2 grijze Jon gensjassen, Chambon, Numansdorpse- straat 6; gestreept Jack, K. v. cL bchalk, v. Leeuwenhoekstraat 31; zwart jongens jack, B. Burgnet, v. Marumstraat 32a: gestreept kindervestje, Sigterman, Julia- nalaan 94a slipover, W. Muysson, Fabri straat 35; babyschoentje (1.), G. Kam man, Rotterdamsedijk 277a: boodschap pentas met overall en brood, v. Ravens- bergen, Iepeniaan 6. Kethel; blauw-grijs jongenswindjack. Politiepost Kethel; plastic kindercape, A. v. d. Velden, Burg. Verveenschool Kethel; blauw klnder- vestje. W. Post, Middelhamlssestraat 17; schroevedraaier, J. Willems. L. Nieuw- straat 65; tennisbal, Engering, Hoog straat 180; autoped. J. Nuyten, Over- schlesestxaat 78: voetbal, G. Leerdam, S. v. Houtenlaan 105; ring met sleutels, Jansen, Oostsingel 15; aansteker, Van Vessem, Ampèreatraat 29a: witte dames tas met inhoud, N- den Houting, Alei- dastraat 52c; zijtassen met inhoud. Go- vaart, Troelstralaan 38; portemonnaie met inhoud, Hollander, Meidoornlaan 16, Kethel. MAASSLUIS In een der pijp- loodsen van Key Kramers As- phaltfabrieken te Maassluis, ont stond dinsdagnacht, even voor drie uur, brand bü een der teerketels. Door de grote rookontwikkeling liet de brand zich in eerste instantie ernstig aanzien. De brandweer onder leiding van de commandanten H. P. Mooiman en H. A. Gats en de bedrijfsbrandweer wa ren spoedig ter plaatse met veel ma teriaal. Men stond voor een bijzon dere taak. daar in de nabijheid van de brandhaard zich flessen met pro- paangas bevonden. Een tweetal kwam tot explosie, waardoor een gedeelte van het dak van de loods werd weg geslagen. De explosies hadden vele Maas- sluizers uit de slaap gewekt, waar door zowel op het terrein als daar buiten veel belangstelling bestond voor de brand. Dank zij het intensief optreden wist men spoedig de brand te lokali seren en met schuim te verstikken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op het terrein van de brand waren o.m. aanwezig de loco-burgemeester P. v, d. Snoek, de gemeentesecretaris L. Mostert, verschillende politie- auatoriteiten benevens directieleden van het bedrijf. De SCV De Postduif hield een wedvlucht met 280 duiven vanuit Chateauroux. Afstand 600 km. De uitslag luidt: 1. H. Crama; 2 Poelman v. Ark: 3, 12, 16, 18 M. v. Mourik: 4, 15 P. V. Oss; 5, 8 Th. Jansen; 6 A. Heeren; 7 G. v. Wingerd: 9 C. v. d. Grijp; 10 C. Verboom: 11 Harmeien: 13 F. F. Eiikenbroek; 14 M. Lancer; 17 A. Delmotte; 19 J. v. d. Beek; 20 H. Ha gen. HAASTRECHT Maandagmiddag omstreeks 1 uur ia in de Hollandse IJssel iangs het Jaag pad het achtjarige zoontje Addy van de familie A. de Goey van de hoeve Providentia aan de Steinsedjjk ver dronken. Aangezien het kind bijna altjjd na schooltijd bjj vriendjes bleef spelen, misten de ouders hem eerst omstreeks zeven uur 's avonds. Bij navraag bleek hij echter niet by zijn vriendjes te zijn geweest, hij was 's middags zelfs niet op school geweest. De rijkspolitie te Haastrecht werd van de vermissing in kennis gesteld en begon direct te dreggen. Omstreeks negen uur werd het lichaampje uit de IJssel opge haald. Even te voren was zijn fiets al gevonden. Meestal reed het kind tegelyk met zijn zusje naar school, doch dit keer was h(J het Jaagpad afgefietst, terwijl zijn zusje de Stein- sedyk had gevolgd. Vr(jdag 27 juni wordt In de Zo merstraat te Vlaardingen, in pand no. 27, op de eerste etage, een nieuw wijkcentrum van de BB (Bescher ming Bevolking) geopend. Dat zal geschieden door het plaatsvervan gend hoofd van de BB, de heer P. Doornbos. Na de officiële opening zal de heer A. S. v. d. Zijden, wijkiioofd van Wyk 02 in Vlaardingen, een kort overzicht geven over de werkzaam heden in de wyk en zullen enkele films worden vertoond. Vangstberichten van hedenmor gen; VI 70, 25 kantjes; VI 78, 30 kantjes; VI 79. 17 kantjes; V! 132, 12 kantjes; VI 203, 30 kantjes: VI 208. 7 kantjes; VI 97, 34 kantjes; VI 114, 35 kantjes; VI 115, thuisvarend: VI 142, 40 kantjes; VI 190, 120 kantjes, nog 20 netten; VI 199, 50 kantjes, nog 40 netten: VI 14, 12 kantjes, thuis varend; VI 56. 40 kantjes; VI 89, 50 kantjes: VI 132. 45 kantjes. Advertentie I.M. Moet de Nationale Raad der Kerken van Christus in de Verenigde Sta ten van Noord-Amerika, in samenwerking met andere religieuze lichamen in de gehele wereld niet beginnen met het uitwerken van plannen voor een Internationaal Geo-Theologisch Jaar, naar analogie van het Inter nationale Geo-Fysisch Jaar" Die suggestie heeft dr. Edwin T. Dahiberg, voorzitter van deze raad (waarin kerken van 34 denominaties samenwerken), gedaan in National Council Outlook, het maandblad van dc raad. De 44-jarige incasseerder Th. J. Speulman uit de Den Hertigstraat liep een hersenschudding op, toen hij gisteren op zijn bromfiets op het kruispunt EbenhaëzerstraatUten- hagestraat werd aangereden door eer. bestelauto. Naar het Zuiderzieken huis. Dit moet niet een theologisch 'hals over de kop-programma' zijn, zo zegt het artikel van dominee Dahiberg. Theologie, de 'koningin der weten schappen', moet de laatste zijn, die vatbaar is voor een hysterie als de oppervlakkige opwinding rond de spoetnik. De adviescommissie (van president Eisenhower inzake de ruimtevaart) geeft vier argumenten voor een ster ke uitbreiding van het ruimtevaart programma, I. De onweerstaanbare drang van de mens tot verkennen ei ontdekken. 2. De defensie, wij wille) ons ervan vergewissen, dat de kos mische ruimte niet wordt gebruikt om onze veiligheid in gevaar te bren gen. 3. De prestige-factor; een krach tige en vermetele ontwikkeling va' onze ruimtevaart-technische weten schap zal het prestige van de Ver enigde Staten onder de volken der wereld versterken. 4. Nieuwe kansen voor wetenschappelijke waarneming zodat onze kennis en begrip van d< aarde, het zonnestelsel en het heela zullen toenemen. Ais christenen nu hebben wij belani bij een vijfde argument, zegt he artikel: het verlangen Gods natuui te kennen en de diepste zin van het heelal. Hier volgen enkele van dc theologisch? iTdcigstv.kkcv. nature kosmisch, die "teel haait on vermijdelijk zullen, rijzen: Leven, bewegen en existeren wij in God, o} louter in een soort elek trisch plasma? Betekent gebed een persoonlijke ge meenschap met een liefhebbende hemelse Vader zoals Christus het beschreef, of is het slechts een reeks gedachtentrillingen, waarmee we proberen een zeker geestelijk evenwicht tot stand te brengen tus sen de mens en zijn natuurlijke omgeving? elk gezag heeft Christus? Indien er meer bewoonde werelden be staan, is hij dan evenzeer de Heer en Heiland van die werelden als van onze eigen wereld?. :lke bestemming heeft de mens heid en wat is de zin van haar geschiedenis? Hoe zullen we den ken over de tijd, tijdeloosheid en eeuwigheid temidden van het don derend geweld, waarmee geluids barrières worden doorbraken van het lawaai der raketten, die door de ruimte suizen en van schok kende landingen op de maan? -■'at is de grondgedachte van de schepping? Een vertaler van Jo hannes 1 1 geeft de volgende ver sie van de inleiding tot het vierde Evangelieverhaal: 'In den beginne teas de Idee'. Welke was deze Idee? Als volgelingen van Jezus geloven wij. zo schrijft ds. Dahiberg verder, dat de Godheid meer is dan een Idee. Zij is een Persoon Indien de Idee van deze Persoon de uiteinde lijke overwinning betekent van ge rechtigheid, rechtschapenheid, waar heid en liefde, die in Christus vlees geworden zijn. kunnen we verwach tend uitzien naar de komst van dat soort koninkrijk en ons leven dien overeenkomstig leiden. Indien evenwel de Idee niet meer is dan een technisch, onpersoonlijk stelsel van mechanische wetten, met bruut geweld als laatste pleltbeslech- ter, dan kunnen wij ons wellicht met goede reden geheel en al gaan instel len op bommen en automatisering. Deze vragen suggereren slechts enkele van de agendapunten die aan de orde zouden kunnen komen in een Inter-reilgicus Geo-Theologisch Jaar. Tot de deelnemers zouden niet alleen de beste joodse, rooms-katholieke en protestantse denkers moeten beho ren, maar die van alle godsdiensten, zowel niet-christelijke als christelijke. Tot zulk een samenspraak der reli gies zou ds. Dahiberg willen uitnodi gen onze beste kernfysici en de be kwaamste filosofen en theologen. Grote instellingen en de voornaamste kerkelijke lichamen moeten bedra gen uittrekken voor royale subsidies, om de meest profetische geesten van de twintigste eeuw In staat te stellen zich te wijden aan de verkenning van 'de spirituele aard van het heelal.' 'Een dergelijk experiment zou een groter bijdrage tot de wereldvrede en tot de verstandelijke beheersing van de kosmische ruimte kunnen zijn dan alle topconferenties van politieke en militaire leiders.' zo besluit d< voorzitter van de Nationale Raad. Bel dan 12.12.99 of 12.13.13!! U behoeft bij Radio Modern maar éénmaal ie bellen. Scbied.weg 145 Tel. 52.500 Straatweg 59 Pleinwc; t52 Asterlo 39—51 Tel. S2.290 Tel. 77.555 Tel, 174200 Speciaal voor TV-rrparatie: HOOGSTR. 64 - Tel. 12 12.39-12 13 13 De aspirantendag trekkelijk succes geworden. Een deel van het omvan-rüke Voirmmm» SS! het S,echt* weer - 9 te e dsh devrege n e ri Aan de aspirantendag namen acht verenigingen deel met in totaal zes honderd leden, namelijk Animo, ODO en DOK uit Schiedam, Tenaco en ODIT uit Rotterdam, NIO uit Maas land. Excelsior uit Roozenburg en Advendo uit Maassluis. Tengevolge van het slechte weer kwamen de demonstraties en mars- wedstrijden geheel te vervallen. Van het wedstrijdtotaal werd tachtig pro cent afgewerkt, zodat nog geen re sultaten bekend konden worden ge maakt. De leiding zal trachten de deel nemers. die nog geen wedstryd heb ben „gedraaidt.z.t, in een zaal hun programma te laten afwerken. De al- genele leiding was zaterdag in goede handen by de heer H. Voorbach In het nieuwe Zweedse onder zoekcentrum voor atoomenergie te Studsvik fen zuiden van Stockholm is in ruime mate gebruik gemaakt van met ijzererts vermengd beton ter bescherming tegen straling.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1