Groot sportfeest van de Sportschool Schiedam GEWICHTHEFFEN SCHIEDAMSE TITEL Schiedam contra PSV SW bindt strijd aan tegen HFC Haarlem Bekkers speelt oude en nieuwe werken J. Helmich winnaar van DKC-zuil Enthousiast turnfeest op Hollandiaanveld Streekschool in Ylaarclingen W erkzaamheden bij Vijfsluizen begonnen Oranjefeesten in Ketliel De Toverfluit in het oosten Even bellen - tas verdwenen Afscheid (2x) bi j de GTB GEVONDEN OP STRAAT Wat zij vingen L. BOER'S VISBEDRIJF Fietser gewond bij aanrijding HET VRIJE VOLK DONDERDAG 26 JUNI 1958 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De Sportschool Schiedam houdt ter afsluiting van het seizoen dinsdagavond in de school aan de Nieuwstraat een groot sport feest. De leiders van de school, de sportleraren Wout Bishoff, Ber Janse en Dries Peute, hebben een belangwekkend program ma opgesteld, waarin vooral het gewichtheffen een tak van sport die in Schiedam nog maar weinig beoefend wordt een belangrijke plaats inneemt. Mede om deze sport hier wat meer bekendheid te geven, wor den dinsdagavond open kampioenschappen gewichtheffen om de Schiedamse titel gehouden. Iedereen kan hiervoor dus inschrijven en wel vanaf heden tot en met maandag iedere avond van half zeven tot elf uur in de school aan de Niéuw- straat. GROENE HARING Artikel 31 Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Geen avondgebed Filmmiddag voor 83 ldaar-overs Zwerm bijen Burgerlijke Stand Sterk PSV Geslaagd voor Mulo-examen Met een door niets en niemand te stuiten expansiedrift bouwt Vlaardingen aan zijn nieuwe stad. Het gedeelte van de eens zo gezapige vissersplaats, dat op deze foto uit de lucht is genomen, de Babberspolder, is in een paar jaar tijds uit de grond gestampt. Links onderin de foto is nog een klein deel te zien van de oude stad, waar hoogbouw nog een uitzondering is. Komende van het station Vlaardingen-Oost kan men, via een enorm verkeersplein (rechts onder) of regelrecht via een nieuwe weg naar het Westland en Hoek van Hol land rijden of rechts afslaan naar de Babberspolder. D a a r, in de enorme flatgebouwen en in de, door brede groenstroken en ruime parken omringde eengezinshuizen, woont de „Vlaardingse import", de duizenden werknemers, die door de grote oliebedrijven en andere industrieën naar Vlaardingen zijn aangetrokken. GROENE HARING Fietsen gestolen Visafslag D OK-ui l voering in open lucht Afsluiting Joppelaan en Kerklaan Geslaagd Wisselkoersen GROENE HARING KOPEïv IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN UITVOERING VAN LVT Dissonant Advertentie LM. nu 13 cent per stuk ^ïgr. Nolcnslaan 850 - Schiedam De Vereniging tot bevordering van schoolonderwijs, naar de ieer van de Gereformeerde Kerken (art. 31ge vestigd te Schiedam, heeft aan het Vlaardingse gemeentebestuur mede werking verzocht, ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet, voor het stichten van een streekschool voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Tot op heden werden in deze ge meenten voor dit onderwijs geen la gere scholen gesticht in verband met het te kleine aantal leerlingen. Het bestuur meent dat nu moet worden overgegaan tot het stichten van een streekschool. Het vereiste aantal handtekeningen van ouders, die voor hun kinderen bedoeld onder wijs wensen, is voldoende. Naar wij vernemend bestaat het plan de school tc bouwen in de omgeving van de Ge reformeerde Kerk als daarvoor bouw volume beschikbaar is gesteld. Met de voorbereidende werkzaam heden voor de bouw van een nood brug bij de Vijfsluizen tussen Schie dam en Vlaardingen is gisteren be gonnen. Het bergingsbedrijf Van der Graaf en Mulder uit Rotterdam is bezig het Stortepad voor de sluis te verwijderen. Men hoopt deze week hiermee gereed te zijn zodat volgende week met de definitieve bouw en het slaan van de palen kan worden begonnen. Er worden drie prijzen beschikbaar I gesteid voor de drie beste heffers. De kampioen krijgt bij voorbeeld een abonnement op de sauna. Bovendien staat een leerzame de monstratie gewichtheffen op het pro gramma. Niemand minder namelijk dan Bram Charité uit Den Haag, de Nederlandse kampioen zwaargewicht en derde-prijswinnaar op de Olym pische Spelen te Londen In 1948, zal met enkele leden van zijn vereniging een uitgebreide show komen verzor gen. Verder zullen Ber Janse en Dries Peute op deze avond door middel van openbare lessen laten zien hoe er op de Sportschool Schiedam on derricht gegeven wordt. Ber Janse zal een moderne condi tie-trainingsles geven gericht op de voetbalsport, zoals die wordt gepro pageerd door Jelles, die twee jaar lang de conditie-training van het Nederlands elftal heeft verzorgd. Dries Peute zal een demonstratie body-building verzorgen. Het programma wordt gecompleteerd met'twee partijtjes boksen (sparren) in de sfeer zoals het boksen op de school wordt beoefend. Luc van Dam zal hierbij als scheidsrechter optre den. Dit sportfestijn is voor iedereen boven de veertien jaar gratis toegan kelijk. In Ketheï zullen op 16. 17, 18 en 19 juli de jaarlijks terugkerende Oranje feesten worden gehouden. De nodige aandacht is besteed aan de opening op 16 juli. Op het pro gramma staat o.m. vermeld een caba ret met radioartiesten. Er zullen voorts allerlei volksspelen worden gehouden, zoals zaklopen voor dames, tonsteken voor dames en he ren en boegspriet lopen voor dames en heren. De bevolking van Kethel is verzocht zoveel mogelijk deel te nemen aan deze spelen. Ook zullen er ringrytie- rijen met Tilbury's, losse paarden en iandbouwtractoren worden gehouden. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 3.15 uur. Iets van waarde (De Mau Mau slaat toe). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 on 9.15 uur: Mogambo. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. VRIJDAG PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Iets van waarde (De Mau Mau slaat toe). MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9.15 uur: De vloek van Frankenstein. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Diversen: STADHUIS, 7.30 uur: openbare ver- caderlng gemeenteraad. O MUSIS SACRUM, 8 uur: Centraal Gezelschap van de SG brengt „Je kunt her toch niet meenemen". Advertentie LM. maandag 30 juai, 8 15 uur DE NEDERÏ.ANDSCHE OPERA k UK BALLO IN MASCHERA Opera van Veidi Diligentt Francesco Moilnaïi Pradelll Gré van Svrol.BroiwemtiJn, Anny Delorlt, Mimi Aarden, Eugenia Rattl, Sclpio Colombo, Giuseppe Zampieri. Prifren 1 2.- tfm 1 12,30. dinsdag 1 lult, EU5 uur NED. TONEELMANIFESTATIE SAKUNTALA Toneelspel van Kólldasft, Regie i Cee« Laseur. Prijzen 1 2,> t^m 1 7.50. KASSAVERKOOP 10-3, TEMHtfiéW-' Q voer alia tsmgzn es 9 voor alle voorstellingen f-j p HOLLAND FESTIVAL Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 De route van de gekostumeerde op tocht De Toverfluit die vanavond door het oosten van Schiedam trekt is: Speelplaats Prinses Beatrixschool Buijs Ballotsingel Fultonstraat Bellstraat Dalonstraat Mor sestraat Lorentzlaan Celsius- straat Stationsstraat Stations plein K. O.laan Stephenson- straat Oosterstraat Franklin- straat Van Leeuwenlioeckstraat Stephensonstraat Villastraat Swindenstraat Oostsingel Sin gel L. Costerstraat om speeltuin naar Marconistraat Lange Singel straat Rotterdamsedük Van Marumstraat 's-Gravensande- straat Leibnitzstraat Hogen- banweg Lorentzlaan Newton- straatNewtonplein. De verklede jongens en meisjes komen om 7 uur op de speelplaats Prins Beatrixschool. De stoet ver trekt om half acht. De Jonge Harmonie begeleidt de stoet. Vrijdagavond zijn er weer badwin- tonwedstrijden en wel in het gymnas tieklokaal aan het Edisonpleln. Aan vang zeven uux. Maandagavond wor den in de Korenbeurs de wedstrijden gespeeld die de competitie afsluiten. In verband met de vakanties der predikanten zal in de maanden juli en augustus geen avondgebed in de Lue- therse kerk plaats hebben. Het laat ste avondgebed wordt derhalve ge houden zaterdag om half acht. Voorganger is ds. J. A. Hably. (Van een honkbalmedewerker) De SVV'ers zijn de tivee thuiswedstrijden, die zonder werper Hans de Lange en 3e honkman Nico Kolmeyer gespeeld moesten worden zonder kleerscheuren doorgekomen. Door deze overwinningen is de aansluiting met de kopgroep gehandhaafd en bezetten de roodgroe nen momenteel de 2e plaats achter leider Schoten 2 uit Haarlem. Zaterdag reizen de SW-honkballers naar Haarlem, om HFC Haarlem te ontmoeten. De thuiswedstrijd werd een no- run en no-hit zege voor onze stad genoten, doch de Haarlemmers heb ben in de loop van het seizoen be wezen niet tot de zwakkere broeders te willen behoicn, en zullen belust zijn op revanche. Het SW-negen cal zal volledig aan treden in Haarlem, en wij verwach ten een spannende strijd, waarbij we een winnaar met durven tippen. De 41-jarige mej. H. C. de B, uit de Komir.iezenlaan te Schiedam moest gistermorgen even bellen. Zij ging een telefooncel op de Koemarkt te Schiedam binnen en liet haar fiets met een plastic handtas buiten staan. Toen zij uit de cel kwam was de tas verdwenen. Daarin zaten een pas poort, een postwissel en wat geld. In de zaal Chr. Soc. Belangen werd gistermiddag voor 88 Schiedamse klaar-overs. die in het schooljaar 1957 1958 dienst hebben gedaan, een filmmiddag gehouden die verzorgd werd door de Ver. Schiedamse Melk handelaren. Er werden aardige films van het Rijkszuivelbureau vertoond. De kin deren kregen bovendien een ballpoint, een spel en een verfrissing. Zij werden toegesproken door de inspecteur van politie H. Willems-Van Beveren. Als bekroning van deze'gezellige middag werd aan de klaar-overs een. oorkonde uitgereikt voor verrichte diensten. Bij de Gem. Technische Bedreven zullen zaterdag de heren W. J. Schot, technisch hoofdambtenaar A van de elektro-afdeling, en A. Wigmans, nia- chine-dnjver, het bednjf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlaten. 's Morgens om elf uur worden zij in de GTB-kantine ontvangen, waar af scheid van hen wordt genomen en om twaalf uur een receptie volgt. Een zwerm bijen streek gistermid dag om 2 uur bij het gebouw van Sociale Zaken aan het Broersveld te Schiedam neer. De imker J. J. de Kievit uit de Jacob Catsstraat heeft „e zwerm weggehaald. GEBOREN Maria F., d v J. M. Nij- raan en J. Flipse; Johannes C.t z v J. Groeneweg en M. A. de Reuver. OVERLEDEN: C. Donker, 81 wed. van J. H. Woudenberg. Zaterdag 28 juni om 4 uur wordt deze wedstrijd in Haarlem gespeeld. Het SW-team vertrekt om 13.45 uur vanaf het postkantoor. Het tweede speelt zaterdagmiddag op Varkenoord in Rotterdam tegen Feijenoord 1. Aanvang 5 uur. SVV 3 krijgt zondagmorgen Sparta 5 op be zoek op het sportcomplex Groen- oord. Aanvang 10 uur. De SW-junioren nemen zondag deel aan het grote juniorenhonkbal- toernooi van Neptununs in Rotter dam aan de Abraham van Stolkweg. Tegenstanders van de jeugdige SW- honkballers worden o.a. TTW, Cele- ritas en 't Gooi. Zondag speelt Schiedam op de Boshoek tegen het sterke PSV uit Eindhoven. Bij het eerste treffen in Eindho ven wisten de zwart-witten na een zeer spannende wedstrijd met S—4 te winnen en bezetten nog steeds de tweede plaats met twee punten ach ter op .Tjikalcng. PSV staat nog steeds op de derde plaats het zal dus aan spanning niet ontbreken. Schiedam wil alles in het werk stellen, om ook deze wedstrijd na de prachtige overwinning van zondag te winnen. In verband met de televisie-uit zending, is de aanvang gesteld op 12 uur. Verder speelt het tweede ne gental zondag uit tegen ITSC I aan de Abr. v. Stolkweg te Rotterdam; het derde negental is vrij. Bij de in „Irene" gehouden exa mens voor het mulo-diploma zijn de volgende kandidaten geslaagd: Diploma B: A. M. M. van Eijk uit Schiedam: J. P. v. d. Hoek, W. Nieu- wenhoff, E. Bottenberg, B, Coenra- die. D. A. Berkhout, C. van Gameren, A. A. de Koning, uit Vlaardingen; H. C. Voorneveld uit Pernis en A. Lang horst uit Hoek van Holland. Diploma A (tevens aant. Midden standsdiploma): F. E. Groeneweg, Schiedam (geen MD); L. T. H. Slag boom, W. Tas, B. E. Waalboer, S. W. van Hees, W. Proost. K. P, Meyer (geen MD), J. E. Fortman, C. v. d. Berg, J. M. Veldhuijzen, A. Berkhout, C. J. Blankenstein, J. Boerdam, A. Boomert uit Vlaai-dingen. Afgewezen 9 kandidaten. Op woensdag: Diploma A: W. Th. Freeman, J. H. Lankester, H. Hollick, H, W. v. Nieu- wenburg, P. Kuiper, R. P. v. d. Akker. J. K. Boomert uit Vlaardingen; J. Steehouwer uit Maassluis; W. J, Woermeijer. B. Zuiderent. J. Abbink, J. J. Beijer, A. H. Bosman, uit Schie dam. Diploma B: F. van Duffelen, A. van Heijst, P. A. C. Bergeman G. van Wijk, I. G. E. Radema, uit Vlaardin gen. Afgewezen zijn tien kandidaten. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12.0 uur en 26 uur: zwembroek en handdoek, stuurslot met sleutel, schooletui met potloden en pen, ro zenkrans m etui, jongensportemon- naie. portemonnaie, aktentas met irj- houd, oorbel. Te bevragen bij de vinders: paar motorhandschoenen. De Wet, Betto- weg 2; bedrag aan geld, Leger des Heils, Lange Haven 27: wit kralen ketting, B. Mineur, Nassaulaan 19a; bedrag aan geld. Vietje, v. Ostade- laan 47; portemonnaie. L. Kreft, Nieuwsticht zz 35; aktentas met in houd. Struijk. Den Bommelsestraat 2; ring met sleutels, v. Schijndel, Voorn- sestraat 16; fietssleuteltje m. plaatje, J. v. d. Velden, Voornsestraat 25a; huissleutel, mevr. Arends, Rembrandt laan 6a; Rozenkrans, v. d. Berg, Een- drachtsstraat 58 r witte overall, A. P. Jeup, Strjjensestraat 36; gestreept zijden sjaaltje, A. Jansen, IJssel- mondesestraat 51a; zonnejurk, W. Rissema, Burg. van Haarenlaan 1345; zwart dameshoedje, M. de Smit, (Foto KLM Aevocarto) (Van een medewerker) Welhaast volgens geiaoonte was het aantal bezoekers van het orgelconcert, dat woensdagavond in de Grote Kerk door Jacq. F. Bekkers gegeven werd, weer bijeonder klein. Dit is bijzonder teleur stellend te noemen, daar hier een bijzondere gelegenheid gegeven wordt, nader kennis te maken met de muziekliteratuur voor orgel uit alle tijden. Bovendien treedt naast de organist dikwijls nog een andere solist ov zoals ook looensdagavond het geval was, toen de violist Piet 't Hart meewerkte. Voor de samenstelling van het pro gramma had Jacq. Bekkers ook dit keer weer eens een keus gedaan uit zowel werk van oude ais nieuwe meesters. Zo vermeldde het pro gramma onder meer werken van Bach en Vivaldi, maar ook van Max Reger en Hugo Distier. Geopend werd met een goed ver tolkt Praeludium, Fuga en Ciacona m C van Dietrich Buxtehude. Van de Italiaanse meester Anionto Vivaldi stond het Concerto in Ain een bewerking voor viool en. orgel op het programma. De muziek van deze componist, die in de ontwikkeling van het vioolconcert een toonaangevende rol heeft gespeeld, verschijnt de laat ste jaren meer en meer op concerten en de wijze waarop Piet 't Hart deze avond dit concerto vertolkte, droeg ongetwijfeld bij tot waardering van deze componist uit de baroktijd. Hoogstraat. 158; schuimrubber zadel, mwl Kitton. Dr. Zamenhofstraat 149: auto- voor viool en or „ei Sitton, Dr. Zamenhofstraat 149auto ped, J. v. d. Brug, Alberdastraat 3; racket van badmintonspel. met veer tje, v. ,d. Waal, C. v. d. Lindenlaan 16; autoped, M. Elderkamp, Dr. Kuy- perlaan 20: autoped, M. Weber. Pot gieterstraat 27a; autoped, C. Beerens, Nwe Buurt 17/9. Advertentie I.M. Mgr. nu 15 cent per stuk Nolenslaan 850 -'Schiedam (Vna onze biljartmedewerker) Nadat gisteravond de laatste twee partijen om de DKC-zuil waren ge speeld, bleek de Volksgebouwspeler J. Helmich als overwinnaar uit het toernooi gekomen te zijn. De wedstrijdleider van het district Schiedam van de Kon. Ned. Biljart Bond de heer H. Snijders, memoreer de bij de prijsuitreiking, dat er fel is gestreden om in het bezit te komen van deze mooie prijs, beschikbaar ge steld door de heer A. van Rijnder- hof, waarvoor hij de gever namens het districtsbestuur dank zei. Nu de wedstrijden om de Birks Vrienden beker tot het verleden behoren is het DKC-toemooi een waardige ver vanging geworden. Dit is wel geble ken uit de grote inschrijving: 32 spelers. De spelers die in het eindtoemooi zijn geplaatst geweest zuilen hier geen spijt van hebben, omdat ook de laatste beslissingspartijen naar wens zjjn verlopen. Jammer vond spreker het, dat de HVO-speler R. Post in de eindwedstrijden vier maal ver stek heeft laten gaan. De heer Snijders complimenteerde de heer Helmich, die in 7 partijen 95.97 pet. van de vereiste c'„ am bol es had gemaakt. Door dit hoge percen tage was hij winnaar geworden, aan gezien de heer J. Heeze van de BV Het Zuiden ook met 10 punten was geëindigd, doch een percentage had van 98,42 en dus voor cfe tweede prijs in aanmerking kwam. Spreker hoop te dat een volgend jaar de deelne ming voor dit toernooi weer even groot zal zijn. Hierna overhandigde spreker de heer Helmich de fraaie prijs en hoopte dat hij een volgend jaar deze prijs zou komen verdedigen. Als per soonlijke prijs ontving hij een mooie beker. Ook de overige prijswinnaars wer den toegesproken en ontvingen na een dankwoord hun prijs. De voorzitter van DKC, de heer F. Fraterman, heeft allen hierna dank gebracht voor de sportieve wijze waarop is gespeeld en ver wachtte hen een volgend jaar terug. De wedstrijdleider van de BV Het Volksgebouw heeft een woord van dank gesproken voor het beschik baar stellen van de mooie prijs en de prima wijze waarop de wedstrij den zijn verlopen. De uitslagen van de laatste twee partijen zijn als volgt: V&u Vliet 90 90 35 18 2.57 Van Wijk 70 63 35 9 1.80 Heeze 100 100 41 14 2.43 Quamel 85 71 41 1! 1.73 van W. A. Mozart, terwijl de uitvoe ring tevens de oharme en het rag fijne musiceren niiste die Mozart werkelijk tot Mozart maken. In dê improvisatie over psalm 86. vers 6. kreeg Bekkers gelegenheid tot vrij musiceren. Na de goed gespeelde Aria in A voor orgel en viool van Max Reger kreeg het concert een magistrale fi nale in de knap uitgevoerde orgel- partita „Nun kommt der Heiden Er zijn gisteren twee fietsen gesto len. De 12-jarige Franciska B. had gistermiddag haar fiets niet op slot voor de HEMA gezet en de 12-jarige Anton de V. had hetzelfde met zijn rijwiel op de Langehaven gedaan. Beiden zijn nu hun karretje kwijt. Vangstberichten van hedenmorgen: VI 70, 70 kantjes, nog 20 netten; VI 78, thuisvarend; VI 79. 50 k.. nog 40 net ten; VI 85 0 k.; VI 172, 60 k., nog 40 netten: VI 203, 40 k.. nog 40 netten; VI 208. 40 k., nog 40 netten; VI 97, 12 k.; VI 114, 6 k.; VI 142, 14 k.; VI 190. 12 k.; VI 197, 15 k.; VI 199. 25 k.; V! 56. 14 k VI 89, 70 k.; VI 112, 5 k.: VI 132, 50 k„ nog 40 netten. 26 juni binnen- Visser, 33 last. VI 14, schipper A. ROTTERDAM, 25 juni Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 2,10-2,20 per kg; schol mid f 42-43, klein 27-30, schelvis midd 31-36, klein 24-25, kabeljauw gr 36-41 midd 33-36, klein 20-21, zeehanen klein 10-12, wijting 12-20, haring vers 20-22 alles per kist. De collecte, die door de Neder landse Vereniging AVO zaterdag m Vlaardingen is gehouden, heft m totaal een bedrag van. 1085 ice- bracht. Heiland" van Hugo Distier. Te weinig nog wordt de muziek van deze Duitse vernieuwer der protestantse kerkmu ziek gespeeld en Bekkers zal zeer ze ker menigeen aan zich verplichten door muziek van deze componist meer In zijn programma's op te nemen. De eerstvolgende orgelbespeling vindt plaats op 9 juli. De Christelijke Gymnastiekvereni ging Door Oefening Kracht geeft zaterdag een openluchtuitvoering op het podium in de Plantage, Hier zal 'n gevarieerd programma ge bracht worden, zowel in toestelwerk als in vrije oefening, terwijl het Tam boer- en Pijperkorps van DOK zich ook niet onbetuigd zal laten. Aan vang half acht. De Joppelaan vanaf de Kerkwe? tot de spoorwegovergang Schiedam- Deift en de Kerklaan vanaf de Pol derweg tot de Poldervaart zullen in gaande 27 juni t.m, 11 juli of zo- vee! langer of korter als nodig mocht blijken zijn afgesloten voor alle ry- verkeer. uitgezonderd rijwielen, zulks i.v.m. de verbreding van de overweg KerklaanJoppelaan. Op 24 juni slaagde onze stadgenoot de heer B, J. Hoek voor het examen scheikundig ingenieur aan de Tech nische Hogeschool te Delft. 25 JUNI Engels pond 10.5810,581 Amerlk. dollar 3,78,3.78,V Franse frank 39.95—90,05 Belgische frank 7.591—7,591 Zwitserse frank86,55186,60i Zweedse kroon 73.13173,18i Duitse mark 90.55}90,60} Deense kroon 54.7154.76 Noorse kroon 52,86}52,911} Zwitserland (vrij) 88,29}88,34} Canada 3,94—3,94i Italiaanse lire 60,72}80,775 Oostenrijkse schilling 14,62114,63i Advertentie I.M. HET ENIGE ADRES VOOR DE ECHTE GROENE HARING IN NIEUWLAND IS (naast Keurslager Poot) MGR. NOLENSLAAN 850 SCHIEDAM TELEFOON 67043 Op het Hollandiaanveld te Vlaardingen hield de gymnastiekver eniging LVT woensdagavond zijn jaarlijkse jeugduitvoering. Na een korte mars door de stad, presenteerden de jeugdige gymnasten zich om half acht voor ouders en belangstellenden, die in grote getale naar het Hollandiaanveld waren gekomen. Nadat de heer C. de Willigen, secre taris van LVT, met een kort woord het programma had geopend, werden m een vlot tempo een vijftiental nummers afgewerkt. Van de aller kleinsten, die een grappig „bank- nummertje" weggaven, tot de gro te meisjes en de dames, die het pro gramma sloten met een uitstekende knotsoefening. Ook het brugensem ble van meisjes E muntte uit door oen correcte uit voering. Hilariteit was er bij de es tafette van de kleine jongens, die kennelijk hun zenuwen niet helemaal in bedwang hadden. Spectaculair was de vrije oefening van de kleine meisjes B en de meisjes A, B en C Wat echter bovenal opviel, was het enthousiasme waarmede van de kleinsten tot de grootsten werd ge werkt. Een uitstekende propaganda voor de gymnastiek, waaraan de pro- pagandaconsul van de Turnbond, de heer Th. H. den Adel, die vanaf de tribune de verrichtingen van de jeugdige LTV'ers gadesloeg, zeker plezier zal hebben beleefd. Een kleine dissonant was het ge wriemel voor de tribune, van jeug dige toeschouwers en deelnemers, waardoor het uitzicht en de aandacht van de toeschouwers op de eerste rij, nogal eens werd verstoord. De kostuumpjes van de deelne mers en deelneemsters waren uitste kend verzorgd, waarvoor de ouders terecht een compliment van de heer De Willigen in ontvangst mochten nemen. De heer A. Gouman, hoofd van het gemeentelijk Sportbureau. gaf door zijn aanwezigheid blijk van be langstelling. Met uitzondering van een enkel druppeltje regen, aan her, einde van de uitvoering, lieten ook de weergoden zich van hun goede zijde zien. LVT kan met voldoening op deze jeugduitvoering terugzien. Een aanrijding vond gistermiHdag om half een plaats op de Buitenha venweg te Schiedam, waarbij de wiel rijder, de 18-jarige bankwerker A. Sommer werd gewond. Van de Koemarkt kwam een mo torfiets bestuurd door de 24-jarige R. K-, die moest uitwijken voor een stilstaande vrachtauto en daardoor links op de v.eg kwam. Op dat mo ment naderde S. van de andere kant. De fietser kreeg een siiüwoiid aan de rechterpols, waardoor pezen ver- den afgesneden van de rechteronder- arm. Het slachtoffer is door de GG en GD naar het Coolsingelziekenhuis in Rotterdam gebracht.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1