In Schiedams bioscopen Fernandel in één f samen met Bob Hope Grootste expositie ooit in Schiedam gehouden Weth.Van Kinderen opent ,Man en Paard Rotterdam krijgt Jeugdvierdaagse Diploma-uitreiking Technische School Luisterrijk Café ChantanC in t Gevallen Brandje Wat zij vingen Zorg in Duitse zeehavens Met zoutzuur gegooid: eis IV2 jaar Aanbesteding voor Europoort Het Vrije Volk Prijsuitreiking zeevaartschool L. BOER'S HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 JULI 1958 PAGINA 4 - - s<^'vy. O'- v -v* v;> (Van onze filmredactie) Om weer eens iets anders te doen, heeft men de Franse ko miek Fernandel en de Amerikaanse komiek Bob Hope in één film verenigd. üij hebben een heel verschillende stijl van werken. Bop Hope bedrijft in alle situaties een humor van met stalen gezicht dol zinnige opmerkingen maken. De grootste tentoonstelling, die ooit in het Stedelijk Museum te Schiedam gehouden is! Dat is „Man en paard", de achtste somertentoonstelling in het museum onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap, die gisteravond door de wethouder van Culturele Zaken, mr. M. J. M. van Kinderen, geopend is. Naaimacliineliandel aan de HoogsIraat Predikbeurten Samenkomsten Artsen op zondag Welkom Nachtmerrie Scholen West wijk aanbesteed Uit andere eeuw Laatste jacht Een dagje naar De Hoek of vakantieuitstapjes naar bos en hei fijne blikconserven moeten er bij NU extra voordelig ViSBEDRUF t t t Burgerlijke Stand Ere-diploma Hierna reikte de heer Pulleman dc ere-diploma's uit aan de elektriciens C. Bijl, F. J. A. Frenzen, M. Stern berg, J. J. M. Wijsbroek, aan de automonleuis P. J. Beekenkamp en M. C. Neuteboom en aan de schilder W. Dries, waarvan enkele wegens bij zonder goede cijfers een boekwerk Attracties De grootste krant Visafslag Knappe satire „Man en Paard", de grootste ten toonstelling die ooit in Schiedam is gehouden, omvat schilderijen, beeld houwwerken, prenten, tekeningen, vazen, enz. Een bijzonder treffend beeldhouwwerk is dit Veulentje van Renée Sintenis. Op de Koemarkt te Schiedam bij hotel De Kroon is gistermorgen om half elf de 72-jarige mevrouw A. L.- N. uit Cappellè a. d. IJssel gevallen. Zij probeerde over te steken, maar schrok van een naderende auto en struikelde over de trottoirband. Zij kreeg een bloedneus, schaafwonden en een lichte hersenschudding. Dooi de GG en GD is zij naar haar wo ning gebracht. Een brandje ontstond gistermorgen omstreeks tién uur op de glooiing van de Wilhelminahaven ter hoogte van het voormalige zwembad, Daar lag 20 m2. hout aangespoeld, dat aan het smeulen was. Toen de wind toenam, vatte het vlam. De brandweer oJ.v. De Jager bluste het vuur. Wanneer niemand minder dan Anita Ekberg. tegen hem aangevlijd, in het. Frans zegt: „Je t'adore" (ik aanbid je), verstaat hij „Shut the door" (sluit de deur) en hij ant woordt op haar hijgende liefdesbe kentenis met onbewogen uiterlijk: „de deur is al dicht." Fernandel daarentegen is één en ai beweeglijkheid, praat, grijnst, toont 'zijn geweldige mond. maakt zijn Franse herrie èn trekt de gekste gezichten. Het heeft heel wat moeite gekost om deze twee verschillende stijlen met behoud van hun eigen karakter in één film te verenigen en volko men geslaagd is men zeker niet. Men heeft voor deze „Paris Holiday" bo vendien een verhaal verzonnen, dat nu niet zo bijzonder boeiend en ver makelijk is en door de „nummers", die de beide komieken zelfstandig moeten opvoeren, nogal uit elkaar wordt gerukt. Het verhaal is zo ingewikkeld, dat het geen zin heeft om er een korte inhoud van te beproeven. Het eindigt met een iange helikoptervlucht, die wel het beste deel van de film is. Fernandel zit het toestel te besturen. Bob Hope hangt er aan een touw ladder onderaan. Dat is heel ko misch. Behalve Anita Ekberg treedt Mar tha Hyer charmant in „Paris Holi day" op (Passage). (Van een onzer verslaggevers) Advertentie I.M. ZATERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 3.1S uur: Paris Holiday. MONOPOLE-THE ATER. 3, 5, 7 en 9 uur; Het Kasteel In dc schaduw. Apotheek: Van Westendorp. Singel 51- Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: PLANTAGE, 3 uur; Start Kon. Wll- heiminamar®. MUSIS SACRUM. S uur: Huishoud en Induestrleschool. feestavond. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 3.15 uur: Paris Holiday. MONOPOLE-THEATER, 3. 5, 7 en 9 uur: Het kasteel In do schaduw. Apotheek; Gouka en Co., Groenelaan. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur: expositie „Man en Paard" Diversen: PLANTAGE, S uur: Harmonie OBK. openluchtconcert. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Parts Holiday. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 U. Het kasteel ln de schaduw. Apotheek Gouka en Co.. Groenelaan. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—3 uur: expositie „Man en Paard" ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De kamploen-fietsjongen. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Zondagochtend 11 uur- De grote Caruso (a.I.). CAPITOL De trek naar het wilde Westen. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (a.L), CENTRAAL: Opoe ln het mannen- bad. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur; zon dag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (a.l.i. CINEAC (naast de Bijenkorf)- Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): De droom van een bakvis. Zaterdag 9.30, 11.30. 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur. zon dag vanaf 1.30 uur (a.l.i. Zondag morgen 11 uur: Naar het rijk dei- Inca's (ai.). COLOSSEUM: Brigitte, het meisje van Place Pigallc. Zaterdag en zon dag 4.30, 7 en 0,30 uur (14 jr). Al leen in de matinees Hcldo en Peter (a.l.i. HARMONIE: Met dc dood voor ogen. Zaterdag 3.30. 7 en 9,15 uur; zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIÈRE: Liebe, Jazz und Ubermut! Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.L), LUTUSCA: De reis om de wereld in 80 dagen. Zaterdag 2 en 8 uur. zondag 1, 4.30 en 8 uur (a.i LUXOR: ....vind abends in die Scala. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (aJJ. METRO: De Jonge leeuwen. Zaterdag 3 en 7.30 uur; zondag 1, 4.30 en 8.15 uur (18 jr). PRINSES: De man met de gouden arm. Zaterdag en zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). Zondagmiddag 2 uur: speciale middagvoorstelling. REX: Met getrokken pistolen.... Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: Liane, het meisje uit het oerwoud. Zaterdag 2. 7 en 9.30 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). THALIA: Scampolo. Zaterdag en zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.L). 't VENSTER: Tumult ln toga. Zater dag 2, 7 en 0.15 uur: zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (a.l.i. VICTORIA: De zcon van Robin Hood. Zaterdag en zondag 7 en 9.30 uur (14 Jr). Stad op stelten. Zaterdag 2 uur zondag 2 en 4.30 uur (a.l.). De heer H. Vollebregt heeft van daag aan de Hoogstraat 62 te Schie dam een naai- en breimachinehandel geopend. Voorheen was in dit pand eveneens een naaimachinehandel gevestigd, doch in minder dan twee weken is de zaak geheel verbouwd, waarin de heer Vollebregt zelf een belangrijk aandeel heeft gehad. De winkel heeft een ruimer aanzien gekregen, voornamelijk doordat men cie wanden frisse en lichte kleuren heeft gegeven. Een aanwist is voorts de dcmonstratictafel voor de dames, die de naaimscl mes eens willen pro beren. NED HERV. GEMEENTE: Grote kerk 10 uur ds. A. Hoffman (H. avondmaal); 5 uur ds. A. Hoff man. Bethelkerk 10 uur ds. J. D. Smids; 5 uur: ds. J. G. Jansen. Opstsndingskerk 10 inir ds. H. W. Hemmes (H. avondmaal); 7 uur ds. H. W. Hemmes. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen: 7 uur ds. J. D. Smids. NED PROTESTANTENBOND 10.30 uur ds. H. Faber, Wassenaar. BAPTISTEN GEMEENSCHAP, 10 uur: ds. Posthumus, Rotterdam, 7 u ds. Reiling, Rotterdam. OUD-KATHOLIEKE KERK, 10.30 uur: Hoogmis. LEGER DES HEILS, 10 uur Heili gingsbijeenkomst, 7.30 uur Verlos singssamenkomst. JEHOVA'S GETUIGEN, 6.30 uur; Wachttorenstudie. De samenkomsten van het Leger des Heils zullen zondag als volgt ge houden worden. 10 uur: Opdracht- dienst: 12.15 uur Zondagschool; 6.30 uur Openluchfprediking aan de Ger- nt Vei-boonstraat; 7.30 uur Verlos- singssamenkomst. Bovengenoemde samenkomsten zul len geleid worden door majoor en mevrouw-'M. Souverein. De medische diensten worden dit weekeinde waargenomen door W. H. F Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. 69696, F. Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67355 en P. J. W. Beukers, Burg. Knappertlaan 76, tel. 63004. De dienstdoende apotheek is- de firma Gouka en Co., Groenelaan 127. Wet.iouder Van Kinderen greep deze gelegenheid aan om iets te zeg gen van de stichting Schiedamse Ge meenschap, die dit jaar tien jaar be staat. De taak van de SG is te bundelen en te stimuleren. Maar zij heeft meer -te doen dan dat. Zij dient evenzo-die delen van het culturele leven uit te voeren, die door de verenigingen zelf «iet tot stand kunnen worden ge bracht. Het mooiste voorbeeld van deze vqim van activiteit vormen de Va kantiefeesten. De wethouder vond juist een van de grote verdiensten vai: de SG, dat zij van het museum het centrum van de "Vakantiefeesten wil maken. Dat het de stichting in clit-opzicht ernst is, bewijst wel het feit, dat zü reeds voor de achtste maal een zo- nierexpositie deed organiseren. Voor de officiële opening voerden de heren M. Holl en P. L. A. Janssen nog het woord. De heer Holl, voor zitter van de SG, heette alle aanwe zigen welkom, in het bijzonder burge meester J. W. Peek, de wethouder van Culturele Zaken en de museum commissie. Museumconservator Janssen ver telde in een zeer geestige speech, die doorspekt was met uitdrukkingen en woordspelingen waarin het woord „paard" voorkwam, iets over de ten toonstelling: zelf. „Sedert Poppen- dtoom is het paard voor mij een nachtmerrie geweest", aldus begon hij. (Van een onzer verslaggevers) In Vlaardingen is namens dc Ver eniging voor Gereformeerd Onderwijs aanbesteed de bouw van een zevcn- klassige school voor gewoon Jager onderwijs in de buurt Wetering (Phi lips de Goedestraat) van de West- wijk. Aan de laagste inschrijfster, de firma Bijl te Keihei (Schiedam) werd de bouw inmiddels gegund, De inschrijvingsprijs bedroeg 102.500. Voorts werd als volgt ingeschreven: J. v. d. Tempel en Zn„ Schiedam, f 187.200, L. van Rij, Vlaardingen, 191.892, P. Kloppers en Zn., Schie dam, 197.000, bouwbedrijf F. Phi lips, Haarlem, 198.400, N.V. West- landse Wegenbouw te Rijswijk, 198.900, L. Vermaat en. Zn. te Rot terdam, 202.400 en P. v. d. Stadt, Tilburg, 210.000. Het architectenbureau Nuyt en Heykens heeft in Vlaardingen aan besteed de bouw van een zesklassige bchool voor gewoon lager onderwas. Het bureau .Handelde in opdracht van de Vereniging voor Bijzonder Chris telijk Schoolonderwijs. De school zal in de buurt Wetering in de Westwjjk worden gebouwd. De gunning werd aangehouden. De laagste inschrijver was Van der Tem pel uit Schiedam met 178.500 en 11.000. De hoogste was Bouwens uit Schiedam met 325.973 en 19.258. Poppendroom trok veel publiek. Maar, aldus de conservator, het re creatieve element had teveel de over hand. Man en Paard is meer dan Poppendroom een tentoonstelling in de strikte betekenis van het woord. De heer Janssen gaf duidelijk te kennen van deze expositie geen hoge bezoekersaantallen te verwachten. Na de opening leidde de heer Jans sen zijn gasten rond door twee bene denzalen. de aula en twee bovenza len, over welke grote ruimte de ex positie zich uitstrekt. Vangstberichten van zaterdagmor gen: VI 78, 60 kantjes; VI 79, 40 k.; VI 85. 30 k.; VI 203, 55 k.; VI 216, 10 k.; VI 97, 30 k,; V! 115, 30 k.; VI 142, 25 k.; V! 190, 30 k.; VI 197, 50 k.. nog 40 netten; VI 14, 60 k.; VI 56, thuis varend; VI 84. thuisvarend; VI 89, 55 k.: VI 112, 50 k., nog 20 netten; VI 132, 12 k.; VI 153, 30 k. Prijzen van zaterdagmorgen: Maat jesharing: groen 47.00—58,00; idem klein 45,30—48,30; groot 46,30— 50,70; Makreel 31,00. ViiijijHenoieuricfAóHie 64 „Het kasteel in de schaduw" con fronteert de bezoeker met een stel letje schr uiten uit een andere eeuw, die aan dc kost komen met drank smokkelen. De aanvoerder is van betere afkomst en streeft met zijn deelneming aan de affaires diverse doeleinden na, die wij niet zullen onthullen, om de spanning niet voor af weg te nemen. In de hoofdrol Stewart Granger. (t.m. maandag ln Monopole). Monopole (dinsdag t.m. don derdag) „De laatste jacht". Het is een groot drama en een groot schandaal geweest: de verdel ging van de miljoenen Amerikaanse bisons door blanke huidenjagers, die daarmee ook het lot van de Indianen bezegelden. Tegen deze bloedige achtergrond speelt „De laatste jacht" met Stewart Granger en Robert Tay lor in de hoofdrollen. Granger vertolkt het type van de jager, die houdt van de dieren die hij doodt, en bijgevolg een onrustig geweten heeft. Taylor vertegenwoor digt het genre van de „schieters", de door weidelijke jagers verachte mas- sadoders, die geen enkele code er kennen. Het verhaal is spannend, maar on derscheidt zich toch te weinig van de doorsnee-western om de tragedie van de bisons en de Indianen recht te doen wedervaren. De beste gedeel ten zijn te danken aan het feit, dat de film in een natuurreservaat kon worden opgenomen. Advertentie I.M. heeft een ruime keuze MGR. NOLENSLAAN 850 (naast Keurslager Poot) SCHIEDAM De Westduitse zeehavens hebben de laatste weken getracht in sterkere mate de openbare aandacht te vesti gen op de gevolgen, die er voor hen zouden kunnen voortvloeien uit de toenemende concurrentie van de Be- neluxhavens na de oprichting van de gemeenschappelijke markt. Aanleiding daartoe is vooral het begin van de grote uitbreidingswerk- zaamheden, in het bijzonder in Rot terdam en Antwerpen. Deze beide havens bereiden zich er op voor hun reeds grote voorsprong te vergroten en de hoofdhavens te worden in de toekofstige Westeuro- pese gemeenschap, zo schrijft de .Frankfurter Allgemeine Zeitung". (Van een onzer verslaggevers) In navolging van Nijmegen zal ook Rotterdam binnenkort een grote vierdaagse kennen: een Internationale vierdaagse voor de jeugd. Voorlopig weliswaar nog op een bescheidener schaal dan in Nijmegen, maar toch van een royale opzet, die mogelijkheden biedt tot een snelle groei. De wandelsportvereniging „Te Voet Voorwaarts" neemt het initiatief tot deze wandeigebeurtenis, die geheel naar het voorbeeld van de grote Nij meegse broer wordt georganiseerd. Waar de Nijmeegse wandeltochten echter alleen zijn bestemd voor oudere deelnemers, zullen ln Rotterdam juist wandelaars van 8 tot en met 16 jaar starten. Men zal proberen de Nijmeegse Geboren: Robert zn van D. van Hernen en J. M. Tettelaar; Arie J. zn van J. A. Hoogendijk en F. de Gans. Overleden: J..M. Soeters 08 jr; A C. Smoor 43 jr. Geslaagd voor het artsexamen aan de stichting Klinisch Hoger On derwijs de heer J. L. Mokkenstorm te Schiedam. In de kantine van de Technische School vond vrijdagmiddag de uit reiking plaats van de diploma's en rapporten aan dc leerlingen. De bijeenkomst die werd bijgewoond dos" hei schoolbestuur en de heer J. J. Pulleman, werd geopend door de heer M. v.. d. Nagel, voorzitter van het schoolbestuur. De heer v. d, Nagel wees de jonge ren erop dat z(j in hun nieuwe werk kring in de maatschappij de school vertegenwoordigen. Onder hun col lega's moeten zij ook het voorbeeld geven wat betreft reinheid en hou ding. Van de zeven jongens die een ere diploma in ontvangst namen, gaan er enkele naar de MTS en een naar de Tekenacademie. Dit was voor spr. de aanleiding te wijzen op het be lang van verdere studie na de TS. „Wanneer iemand kan. heeft hjj de plicht verder te studeren. Ook de dank, die de jongeren verschuldigd zijn aan docenten en ouders bracht de heer v. d. Nagel hun nog even onder ogen. De heer Pulleman voegde aan de toespraak "van de heer v. de Nagel nog het een en ander toe. Hij wenste de jongens en hun ouders geluk met het bereiken van deze mijlpaal. „Jul lie zijn er echter nog niet". Op de TS zijn slechts de fundamenten gelegd waarop zij voort moeten bouwen. Er wordt van de jongeren verwacht, dat z(j hun werk, en beter iets meer met vreugde doen. Alieen dan kun nen z(j zich een positie veroveren, waarop zij trots kunnen zijn., „Geef je volkomen". ontvingen uit het Harwegen-Den Breemfonds en Frenzen als beste leerling een boek in ontvangst mocht nemen van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Beneden- Maas. De heer Pulleman deelde nog enkele bijzonderheden mee over de veranderingen in het onderwijs op de school. De cursussen zijn van twee- op driejarig -gebracht, terwijl de leerlingen van de elektriciens cursus na vier jaar nu ook het aspi rantenexamen afleggen. Naast de praktische ervaring wordt nu ook aandacht besteed aan de al gemene vorming, die minstens even belangrijk is, zei de heer Pulieman. Na de uitreiking van de ere diploma's en de K 102 gewone di ploma's namen de jongens, die bevorderd zijn, hun rapporten in ont vangst. ge- (Van een onzer verslaggevers) Een jaar en zes maanden vangenisstraf en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de rege ring eiste de Groningse officier van Justitie tegen de 23-jarige J. A. uit Hoogezand, omdat hij zijn gewezen meisje zoutzuur in het gelaat zou nebben geworpen. J. A. zou dit hebben gedaan u't ivraak voor haar omzane met eer andere jongeman. Verdachte ont kende donderdag, hoewel hij eerder voor de politie de daad heeft toege- eeven. vierdaagsesfeer in alle opzichten op te roepen. Maandagavond 4 augustus marcheren de jonge wandelaars, voorafgegaan door de drumband „Sterker door Strijd", van het Ameij landseplein naar het clubhuis aan de Texelsestraat, Hier wacht de harmonie-kapel van de Rotterdamse Lloyd de jongens en meisjes op. De nationale liederen worden gespeeld en, evenals in Nij megen, wordt er een vlaggenparade gehouden. Vast staat al, dat behalve de Nederlandse hymne, die van Duits land, Beigië en Luxemburg zullen klinken. Uit deze landen zijn defini tieve aanmeldingen "ontvangen. Mo gelijk zullen ook Deense jongelui deelnemen. Minstens zo spectaculair als dit be gin is de laatste dag opgezet. Terwijl dagelijks aan elke tocht attracties zullen zijn verbonden, zoals een be zoek aan de diergaarde, is voor de achtste augustus een tocht naar het ontspanningseiland van Brienenoord vastgesteld. Op het ogenblik worden bespre kingen gevoerd over de eventuele aanleg van een pontonbrug door militairen. Het bestuur van TVV heeft goede hoop op inwilliging van dit verzoek, maar voor het geval de besprekingen geen gunstige resulta ten opleveren, heeft men de beschik king over een grote pont. De laatste avond is er een blaren- bal. Voor de vierdaagse, die uniek is in Nederland en waarschijnlijk zelfs Europa, venvacht men ongeveer dui zend deelnemers, waarvan vele moe ten worden ondergebracht bij pleeg ouders. Pleegadressen worden gaarne genoteerd door mevrouw T. Huis in 't. Veld, Schildstraat 13 a en de heer H. B. v. d. Sluis, Kruizemuntstraat 20 c. Kinderen van 8 tot 10 jaar kunnen hier tevens inschrijven voor de 10- km-tochten, meisjes en jongens van 11 tot 13 voor de 15 km, en de jonge lui van 14 tot 16 jaar voor de 20 km. Fernandel flinksen Bob Hope samen in „Paris Holiday", De hoofd-directeur van gemeente werken heeft namens B. en W. aan besteed bestek 475: het maken van perskaden ten behoeve van de om- kading van loswallen voor de aanleg van Europoort op Rozenburg-West. Van de veertien inschrijvers was laagste het Aannemingsbedrijf W. Gleijm en Co. te Rijswijk met 96.400,en opvolger het Aanne mingsbedrijf E. Blok alhier met 98.700,—. De heer C. J. Rol, gemeentelijk in specteur bij het onderwijs te Rotter dam, heeft vrijdag de jaarlijkse prij zen uitgereikt, die zijn toegekend aan die leerlingen van de gemeentelijke zeevaartschool te Rotterdam, die de afgelopen twee jaar de beste presta ties hebben geleverd. De eerste prijs uit het prijzenfonds van de gemeente Rotterdam, een sextant, een van de vier, die door een viertal Rotterdamse rederijen aan hei prijzenfonds zijn geschonken, was voor D. J. van der Mast uit Rotter dam. De tweede prijs, een kijker, kreeg D. B. den Braber. eveneens uit Rotterdam, en de derde prijs, en kele boeken ging naar B. van Beuse- kom uit Ottoland. ROTTERDAM, 11 juli. Hei is, nu de burgerijfeesten van het 22ste lustrum van het Delftsch Studenten Corps enige dagen aan de gang zijn, wel duide lijk, dat er een bijzonder grote zorg aan alle details van deze festivi teiten is besteed. Dagenlang is het druk ïn de vrijstaat Monlc Fictie en het is een genot om de sfeer in de vele kroegjes, keldertjes en eaféetjts mee te maken. Overal heeft men iets gevonden om de bezoeker het idee te geven, werkelijk in een luisterrijke vrijstaat te zijn en die vindingrijkheid is van een overrompelende charme. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis en 20 kg. paling aange voerd. De prijzen waren: Tarbot kl 80—150; Griet 70—85 p kg: SehoS midd. 3236; Schol klein 22— 26: Schelvis midd. 2938; Schelvis klein 1821; Kabeljauw midd. 45— 59; Kabeljauw klein 3034; Lommen 1 19—21: Makreel 21—24; Wijting 25— I 27: Haring verse 1925 alles per kist; Levende paling dun 220240. p. kg We hebben soms grote moeite, om ons voor te stellen, dat een aller genoeglijkst tentje als „Mare del Vino", wat zoveel betekent als „wijn- zee" (waar het dan ook erg op lijkt!), enige dagen geleden nog een smerige stal was. DSTG-Cabaree In een ander wijnkeldertje worden de bezoekers aan deze oorspronkelijke toestand her innerd in een liedje dat daar vele malen per avond wordt ge zongen. Het is cr iedere avond boorde vol cn dat is niet vreemd, want het is het „café chantant". waar het DSTO-Cabarpp doorlopend voorstellingen geeft.. Een aantal kostelijke liedjes, begeleid door een al even kostelijk piano- muziekje, maakt dit cafeetje tot een der Fictie. gezelligste van Monte Het zit goed in elkaar, dit Cabaree, waar men op het kleine podium met alles de draak steekt. Het is zeker niet alleen kolder, wat hier wordt ge bracht. We behoeven maar te denken aan het knappe liedje over de twee regen druppels en het satirische lied van Jan Klaassen in de poppenkast. Niemand ontkomt aan het mee zingen bij het grootse lied van de Tour de France, dat overigens bij zonder aardig is geënsceneerd. Modeshow, balscène, en vooral niet tc vergeten hr - tekst en muziek bijzonder plez: "dje van de een- a5n, hel '1. maken dit DSTG-Cabaree tc. cn onvergetelijk onderdeel van dit lustrum.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1