Het is weer eens kermis in Kethel - -- Stevige MAP herbergt vakantiefeest-program W oningbouw in Nieuwl and bioscopen Catherina Valente speelt, zingt, danst I Huisman Bouwplaat, kikkerland, dagreis]es en molen Vlaardings jeugd wacht veel Smokkelaars worden gezocht Orgelbespeling in Grote Kerk mod. kleine plano's Amerikanen op Vijfsluizen Voor tuinaanleg in Nieuwland 18.500 VO vergadert Maassluis kan weer lenen Weer bezoek aan stadhuis Wat zij vingen Raad vergadert Plaatwals voor Gem. Reiniging Honkballers tegen Amerikaanse Navy Leermiddelen voor St.-Josepliseliool Predikbeurten Marseillaanse hel Hard tegen bard AFSLUITING BEURSBRUG Artsen op zondag Vaste lening van ruim miljoen ANMB-jeugd naar Flevo-oord Ruim 2000 op foto-expositie Wisselkoersen 5.98 HET VRIJE VOLK ZATERDAG 19 JULI 1958 PAGINA 4 ZJ> HOUTMAN HERENBLAZERS 45- 24.90 JONGENSBLAZERS m. aaao 19.90 HEREN PANTALONS a an HERENPYJAMA'S ff B. en W. van Schiedam stellen voor om voor het aanschaffen van een plaatwals een krediet te verle nen van 2,850,ten laste van de Gemeentelijke Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst. In de Ge meentebegroting 1958 is op de post onvoorziene uitgaven reeds rekening gehouden met de aanschaffing van een plaatwals. Er staan weer verschillende Schie- damse honkballers opgesteld in het Rotterdamse honkbalteam, dat dins dagavond op het RFC-terrein te Rotterdam een wedstrijd zal spelen tegen een ploeg van de .Amerikaanse Navy. Het zijn 'B,-Heshof van SVV en Tetteiaar en Reinierse van - de SV HV .Schiedam, De Oranjefeesten in Kethel zijn niet compleet zonder kennis. Daarom staat op het feestterrein aan de Dr. Sauerstraat weer een attractiecen trum, weliswaar van bescheiden om vangmaar met een oer-gezelliae sfeer Het is vooral 's avonds, dat de Kcthelaars zich hier komen verma ken in de zweefmolen, in het spook huis, aan de schiettent en bij meer van dergelijke nobele instellingen. Voor de jeugd die een niet al te dikke portemonnaie heeft, valt er ook wat te halen, zoals een van de /oio's toont: de jongeman kan voor een dubbeltje naaf hartelust in de ton grabbelen. Den wat minder opgewekt gezicht maar waar is dat gezicht?/ vertoont de varkoper van snuisterijen en strooien hoeden, die kennelijk ge duldig op een klant wacht. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur: Das elnfache MSdchen (Tipl, tipi, tipso). MONOFOLE-THEATER, 3. 5, 7 en 9 uur: De hel van Marseille. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en Paard" Diversen: KETHEL (Schiedamsewegi, 7 uur: gekostumeerde voetbalwedstrijd voor dames en heren. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur: Das elnfache MSdchen (Tipl, ttpi. tlpso). MONOPOLE-TBEATER, 3. S, 7 en 9 uur: De hel van Marseille. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en Paard". MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Das elnfache Miidchen (Tipl, tipl, tipso). MONOPOLE-TKEATER, 2, 7 en 9 u. De hel van Marseille. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en Paard". ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Song en Jazz Festival, zat. en zond. 2. 4.30, 7 en 920 u. (a.l.): zondagochtend 11 uur: Mario Lan za als De grote Caruso (a.L). CAPITOL: Abbott en Costello la We zien ze rennen!, zat. en zond. 2. 420. 7 en 9.15 uur (aJ.). CENTRAAL: Alpenlled...., zat en zond. 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC (naast De Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Paradijs onder de horizon, zat. 9.30, 11.30, 120, 3.30, 520, 7.30 en 9.30 uur; zon dag van 120 uur (aJ.). Zondag morgen IX uur; Tussen zeespiegel en zeebodem (al.). COLOSSEUM: De schrik van de 2e compagnie, 2 uur (a.l.). Hat laeh- karton van de Infanterie; zat. 7 en 9.15 uur; zond. 420, 7 en 9 uur (14 jr). J HARMONIE: School voor misdaad, zat..3.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIÈRE: Perrl. zat. en zond. 2. 420, 7 en, 9.30 uur (a.L). LUTUSCA: De reis om de wereld in 80 dagen, zat. 2 en 8 uur; zond. 1, 4.30 en 8 uur (a.L). LUXOR; .und abends in die Scala, zat. en zond. 2, 4.30e 7 en 930 uur (aJ.). METRO: Schön 1st die Welt. zat. 320, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 430, 7 en 9.15 uur (af.). PRINSES; S.O.S. aan de Zuidpool, zat. en zond. 4,30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). Zondagmiddag 2 uur: spe ciale kindervoorstelling (14 Jr). HEX: Daar komen de tanks!, zat. 4, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 420, 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: Liane, het meisje uit het oerwoud, zat. 2. 7 en 920 uur; zond. 2, 420. 7 en 9.30 uur (14 Jr). THALIA: Scampoio, zat. en zond. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (aJ). t VENSTER: Tumult in toga, zat. '1, 7 en 9.15 uur; zond. 1.30. 4.15. 7 en 9.15 uur (aJ.). VICTORIA: Piloot Quax In Afrika, zat. 2, 7 en 920 uur; zond. 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (al.). (Van een onzer verslaggevers) Het comité Jeugdvakantievreugd is op een voortreffelijk idee ge komen. De Vlaardingse jeugd zal vanaf zaterdag 26 juli tot en met 9 augustus op een bijzonder originele manier worden beziggehouden. In "plaats van het gebruikelijke boekje met foto's is dit jaar een andere vorm gekozen voor het programma van de kinderfeesten. En laten we het van te voren vaststellen die andere vorm is geen achteruitgang. Dit jaar is een grote, stevige map vervaardigd, waarop een bouw plaat is afgedrukt, die, opgebouwd, de Vlaardingse molen aan de Kortedijk te zien geeft. In de map vindt de Vlaardingse jeugd alles van zijn gading. In de map bevindt zich het volle dige program van de komende kin- dervakantlefeesten (6 pagina's) met alle aanwijzingen. Er is een circul- laire in opgeborgen, waarop alle me dedelingen staan over de dagtochten, die naar het natuurreservaat De Beer zullen worden gemaakt, In de map bevindt zich voorts een borduurkaart voor de meisjes, een vel met voorbeelden van „hoe maak ik van papier een boerderen in kleuren" een plaat vol verkeersfouten en aan wijzingen voor een opstelwedstrijd. Voorts wordt er in de map een te- De organist Jacq. P. Bekkers geeft woensdagavond weer een orgelbespe ling in de Grote Kérk te Schiedam, ditmaal met medewerking van Kees Hoving, altviool. Het programma luidt; 1. Psalm 116 (6 variaties). Anthoni van Noordt (17e eeuw)2. Sonate in G, B. Marcello (1686—1739), a. An dante, b. Allegro, c. Grave, d. Alle gro (altviool en orgel)3. Fraeludium Fuga en Ciaccona, J. Pachelbel (1653—1706); 4. Adagio, J. S. Bach (16851750), (altviool en orgel); 5. Fantasie en Fuga in g, J. S. Bach (op verzoek)6. Sonate I, A. Vivaldi (36801743), a. Largo. b. Allegro, c. Largo, d. Allegro, (altviool en orgel); 7. Improvisatie over Psalm 138 1, ,,'k Zal met mijn ganse hart uw eer vermelden Heer". (Van een onzer verslaggevers Op donderdag 7 augustus zal in het kader van de kin- dervakantiefeesten te Vlaar- dingen een „politiedag" wor den georganiseerd. Het motto van het opdrachtenspel voor jongens en meisjes tussen de 10 en 15 jaar zal zijn: „Wie helpt de politie bij het opspo ren van vijf diamantsmokke laars". De jongens en meisjes, die aan deze opwindende jacht willen deelnemen, moeten zich die dag op het feestterrein aan de Broekweg tussen 9 en 10 uur "s morgens melden. Alle inlichtingen en aanwijzingen over de smokkelaars zullen dan worden vrijgegeven en de kinderen, die over de beste „speurneus" blijken te be schikken, zullen een prijs kun nen winnen. Alle deelnemers die 's mor gens aan de smokkelaarsjacht hebben meegedaan, wacht een feestelijk programma op het bureau van politie aan de Delftseveerweg. Een jury zal de prijswinnaars aanwijzen! kenwedstrijd aangekondigd. - Van die map zijn rond 9200 exem plaren vervaardigd en de helft daar van is reeds voor de kinderen van be- drjjfspersoneelsleden opgekocht. De rest zal in Vlaardingen zelf aan de man (of vrouw) worden gebracht en dat zal zeker wel lukken: de prijs is slechts 40 cent! In Visbank Vanaf woensdag 23 juli is de map In de Visbank, het kantoor van het Comité Jeugdvakantievreugd, te ver krijgen en vanaf vandaag kunt u de mappen vinden bij 't Kolpabad, Oost- hoek's leesbibliotheek, Broebmans boekhandel, Het Kinderparadijs, Hooglands Vulpenhuis, Boekhandel Middendorp en Oosterboekhandel. Evenals vorig jaar worden in de jeugd vakantie weken door het comité were dagtochtjes georganiseerd naar de Konijnenberg, gelegen in het na tuurreservaat De Beer op het eiland Rozenburg. Er worden daar wande- Imgen gemaakt en kinderspelen ge houden. Bij slecht weer worden in de Konijnenberg allerlei spelletjes ge daan. De dagtochtjes zullen worden ge houden van maandag 28 juli tot en met 1 augustus en van maandag 4 augustus tot en met 8 augustus. De Vlaardingse jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen mee doen. Zo'n dagje kost per kind, alles inbegrepen, 1,75. 's Morgens om acht uur wordt reeds gestart vanaf het Stationsplein aan de Parallelweg en omstreeks 5 uur 's middags komt de jeugd weer terug. De „riviertaxii" zal weer aan de ponton aan de Spoorhavendam lig gen (vlak bij de spoorwegovergang) en de hele dag zullen er weer af vaarten zijn. Zeven in totaal. Kinderdraaimolen Aan de Fransenstraat zal weer een kinderdraaimolen worden opgesteld, er worden weer bestijgingen van de Grote Kerk georganiseerd en tochten per autobus worden weer gemaakt naar de Luchthaven Rotterdam. Het Door het bestuur van de St. "Willi— brordusstichting te Schiedam is ver zocht medewerking te verlenen, in gevolge artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920, voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve vati de vorming van een 6e parallelklasse aan de gJ.o. school, Nassaulaan 42 (St. Josephschool) B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar en stellen voor. de gewaagde medewerking te verlenen, de ge raamde kosten ten bedrage van f 971, te brengen ten laste der begroting 1958 en deze dienovereenkomstig te wijzigen. (Van onze filmredactie) In Passage draait deze week de charmante, hoewel niet altijd even verheven komische rolprent: „Das einfache Mad- chen". Het verhaal en de filmische verwerking ervan doen mis schien wel een beetje erg Duits aan, althans wat de grollen in de bekende stijl en zuurtjesachtige kleuren betreft. Glippertje, het stadstramnietje» zal weer op het Van Schravendijirpleio starten. Van de sluier, die over het verdere programma lag, lichtten wij enige weken geleden al een tipje op. XJ weet het, zaterdag 26 juli wordt het feest ingezet met een kindermaskeroptocht en het oplaten van de ballonnen op de Markt voor het stadhuis en de kroning van de maskerade prinses en prins. Zo gaat dat dan de hele volgende week verder: Wilton-excursies, kin derspelen, grote kinderfeesten en turndemonstraties. Carla Flink brengt een jeugdshow 1958 getiteld „Pietje Pluim en Toosje Tol maken een reis per raket" en een grote tentenbouw- wedstrijd zal op donderdag 31 juli volgen. Het grote feest zal op die zelfde donderdag 's morgens om half elf plaats hebben. Dan komen de be roemde jeugdige brandweermannetjes uit het Franse Dole een demonstratie geven, 's Morgens op het Grote Vls- serüpiein aan de Koningin Wilhel- minahaven, "s middags demonstreren de 50 brandweerlieden in de dop op de grote speelweide In het Oranje park. Hengelconcours Een jeugdhengelconeours zal op za terdag 2 augustus in de vijvers van park t Nieuwlant worden gehouden. Met medewerking van de Vlaardingse Hengelaars boud, Sporttlemons trades op de rolschaatsen baan, een zeepkis tenrace op de Voorstraat en wedstrij den voor buisvrouwen in de dop staan verder op hei programma. kunt het tegen die tijd nauwkeurig in deze krant naslaan. Een complete jongens-Tour de France zai op woensdag 6 augustus van het Kruininger Gors bij Oost- voome in Vlaardingen aankomen. Om 11 uur op de Industriestraat zal de ploeg aankomen. En dan verder zal er op de verjaar dag van prinses Irene 5 augustus, 'n grote oranjelampionoptocht plaats hebben. Een vakantie-lichtjesfeest voor duizenden kinderen is het motto ditmaal. Er wordt weer gedefileerd langs het stadhuis en de start vindt plaats op het feestterrein aan de Broekweg. Kikkerland Woensdag 6 augustus is er ook een feest in kikkerland', een jeugdzwem- feest in het buitenbad van het Kol pabad. Basketballwedstrijden zullen aan de Kathelweg worden gehouden. „Wij zijn niet bang," zo Is de titel van een feestelijke kindervoorstelling met Adrie van Oorschot. Goochelen, sueltekenen en poppenkast staat op 't program. Slotfeest met de parade van Vlaar dingse amateurtjes volgt op zaterdag 3 augustus in de Stadsgehoorzaal. Een versierde fietsenwedstrijd zal gelijk tijdig plaatsvinden. En dan zijn twee weken voorbij, waarin een druk programma Is afge werkt, waarin hopelijk de zon volop geschenen heeft en waarin het Co mité Jeugdvakantfefeest weer haar beste beentje heeft voorgezet. Het uitstekende programma, dat de fees ten weer biedt, belooft alle goeds. Advertentie I.M. NAAST RUIME KEUZE IN NIEUWE hebben wij voorradig een mooie collectie bespeelde instrumenten. BILLIJKE PRIJZEN. GARANTIE. SINGEL 114116 SCHIEDAM Tachtig Amerikanen van de oor logsvloot. die op het ogenblik in Rot terdam ligt, zullen zondag op het sportpark De Vijfsiuizen in Vlaar dingen komen om daar een aantal wedstrijden te spelen. Omstreeks half elf zondagmorgen zai worden begon nen met de afwerking van een ten- nisprogram en omstreeks elf uur volgt de start van zwemwedstrijden op een aantal nummers. Om twee uur 's middags zal een basketballwedstrijd volgen tussen een ROVS-team en een ploeg van de USS „Macon", Om vier uur volgt tot be sluit nog een basketballwedstrijd tus sen een ROVS-team en een ploeg van de USS „Intrepid". i999999999999999999999999 De raad van Schiedam besloot op 18 januari 1957 in beginsel tot de bouw van plm. 500 woningen in Nieuwland op een complex gronden tussen de Oudedijk en de spoorlijn SchiedamVlaardingen, ten oosten van het complex van 228 woningen. Bij de uitwerking van het voorlo pige plan bood het architecten- en ingenieursbureau Sprayt en Den Butter b,i., alhier, ons een plan aan voor de bouw van 454 woningen. Bij de daarna gevoerde besprekin gen over het contingent 1958 bleek ons, dat een contingent zou worden verstrekt voor 318 woningwetwonin gen in het raam van het vijf-jaren- contract met de N.V. Muijs en De Winters Bouw- en Aannemingsbe drijf N.V. te Rotterdam. Aangezien de technische continuï teit 't noodzakelijk maakte te trach ten in 1958 een aanvang te maken met een complex van 454 woningen, werd een poging ondernomen om de industrieën te Schiedam te bewegen het genoemde aantal van 318 wonin gen aan te vullen met premiebouw- woningen. Deze pogingen leidden niet tot enig resultaat. De raad van Schiedam besloot op 20 december 1957 tot de bouw van 130 woningen in Nieuwland ten oos ten van de Nieuwe Damlaan. De plannen voor de tuinen met kinderspeelplaatsen bij dit complex woningen waren toen nog niet ge reed, zodat de aanlegkosten hiervan met konden worden opgegeven. In tussen zijn de plannen gereed ge komen. De kosten van uitvoering worden geraamd op 18.500. B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag ten laste van het Wo ningbedrijf beschikbaar te stellen. Daarop deelden Muijs en De Win ter mede, dat zij zelf 136 premiewo ningen wilden bouwen, geheel voor eigen rekening en risico. Bij zijn becshikking van 9 juli jl. verleende de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid premie voor de uitvoering van dit object. De financiering van de bouw en van de grond van 318 woningwetwo ningen moeten plaatsvinden met voorschotten van het rijk. Op last van de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid die nen de voorschotten bij besluit van de gemeenteraad te worden aange vraagd. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor: a. in het be ginselbesluit van 18 januari 1957 in plaats van „plm. 500 woningen" te lezen: „318 "woningen": b. aan te vragen en te aanvaarden uit *s rijks kas op de voet van de Wo ningwet een grondvoorschot van 1.049.384,10 en een bouwvoorsehot van ƒ5.906 830,08 voor de uitvoering van het plan voor de bouw van 318 woningwetwoningen. Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur: ds. S. Bijl, Krimpen a.d. IJs- sel; 5 uur: dr. L. J. Cazemier. Bethel- kerk 10 uur: ds. H. F. Meijer, Maas sluis (H. Avondmaal); 5 uur: ds. Bakker, Rotterdam. Opstandingskerk 10 uur: dr. L. J. Cazemiei; 7 uur: ds. J. A. Timmers, Huizen (N.-H.). Vredeskerk 9 en 10.45 uur: ds. H. W. Hemmes (H. Avondmaal); 7 uur: ds. H. W. Hemmes. Ned. Protestantenbond, 10.30 uur ds. J. B. Schouw ink. Baptisten Gemeente, 10 uur ds. Vegter en 7 uur ds. Reiling. Jehova's Getuigen, 6.30 uur Wacht torenstudie. Het verhaal is dat van een zange resje met ambities. Zij dringt ais dienstmeisje binnen in het kasteel van een schrijver, van wie een boek wordt verfilmd. In deze film wil zi) graag een rol vervullen. Zo klinkt het verhaal nog niet erg onderhoudend, maar misschien raakt u meer overtuigd, als wij u vertellen, dat het spelende, zingende en dansende dienstmeisje Caterina Valente is. In Monopole draait tot en met maandag de film „De hel van Marseille". Port-Vieux was de oude havenstad van Marseille samenge steld uit wrakke huizen, nauwe stra ten en stegen, duistere gangen en tunnels en bewoond door het uit schot van de gehele wereld. Een ideale stadswijk voor achtervolgde misdadigers, maar in de oorlog ook voor voortvluchtige krijgsgevan genen. deserteurs en verzetsstrijders. In deze benauwde stadswijk vonden al die opgejaagden een veilig heen komen. vanwaar sommigen naar de vrije wereld wisten te ontkomen. De Duitsers konden het gebied niet on der controle krijgen en besloten ten slotte het te ontruimen en op te bla- zen. De Engelsman Dirk Eogarde. die in ons land zijn populariteit heeft ge kregen door voor student en arts te spelen in een reeks komische dok tersfilms, is in Monopole (dins dag t.m. donderdag) een charmante held. De Engelse film heet „Hard tegen hard" (Campbell's Kingdom) en vertelt over olieboringen in Ca nada. Het is ook allemaal erg ingewik keld Dirk Bogarde erft een stuk land van zijn grootvader, waar an deren veel belangstelling voor heb ben. Hij wil er olie winnen; de ande ren willen het onder laten lopen. Zij bouwen ill. een elektriciteitscentrale en het land ligt op de bodem van het toekomstige stuwmeer. De conflicten worden niet bepaald zachtzinnig uitgevochten. Morgan, de bouwer van de stuwdam, vervalst cijfers, steekt trucks in brand, schrikt niet terug voor een moord. Dirk Bogarde weet echter met sym pathieke zij het gewelddadige list de overhand te behalen, net als alles mis lijkt te gaan. Bovendien is hij niet ongeneeslijk ziek, zoals de doc toren hem hadden verteld. In Cana da weet men beter. De film is boeiend en geeft aardi ge natuurtaferelen. De sensatie is beschaafd-gedempt gehouden. Ralph Thomas was regisseur. MAASSLUIS De tijd is voorbij, dat het bestuur van Volksonderwijs het gevoel alleen te staan. De tijd is voorbfl, dat er vrijwel geen belang stelling bestond voor het wel en wee van het openbaar onderwijs. Dat bleek wel uit de voor de tijd van het jaar zeer bevredigende opkomst voor de ledenvergadering van de Maas- sluise afdeling van deze vereniging, die donderdag is gehouden. En dat bleek evenzeer uit de waardevolle suggesties die de leden naar voren brachten. De heer Van Rossum, die deze ver gadering wegens afwezigheid van de voorzitter presideerde, stak zijn vol doening hierover dan ook niet onder stoelen en banken en bleek bereid een aantal van deze suggesties over te nemen en ze op de eerstvolgende bestuursvergadering aan de orde te stellen. Men vond het zeer gewenst op kor te termijn na te gaan welke moge lijkheden er zijn op het terrein van het voortgezet onderwijs voor de voorstanders van de openbare school. Opnieuw werd gepleit voor een betere reiskostenverioedlngsregeling voor de ouders, die guuoodzaakt zijn hun kin deren naar scholen bulten Maassluis te sturen wezens het ontbreken van openbare onderwijsinrichtingen voor voortgezet en buitengewoon onder wijs ter plaatse. Tijdens deze bijeenkomst werd de heer M. B. Duimelaar gekozen tot secretaris in de plaats van. da heer A, Mulder, die wegens drukke werk zaamheden heeft bedankt. De Beursbrug zal wegens onder houdswerkzaamheden voor alle ver keer gesloten zijn van maandag 21 t.m. zaterdag 26 juli en 's nachts van 0.30 uur tot en met 6 uur. De medische diensten worden ge durende dit weekeinde waargenomen door de artsen L. H, Geerdes, Veen- lantstraat 2, tel. 68357, mevr, C. Duyster-Jamin, Burg. Knappertiaan 156, te!. 69991 en G. Pet, Tuinlaan38, tel. 66898. De dienstdoende apotheek is M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Van de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten te 's-Gravenhage ont ving Schiedam een aanbieding tot het aangaan van een vaste ïening, groot 1.232.000 ter definitieve finan ciering van onderhanden of reeds voltooide kapitaalswexken. tegen 4"i pet per jaar. looptijd derug jaar. Gezien de omvang van de huidige vlottende schuld onzer gemeente en van de nog onderhanden zijnde ka- pitaalswerken achten B. en W. het gewenst dit aanbod te aanvaarden. Tachtig 12-jarige kinderen van leden van de Vlaardingse ANMB vertrekken maandagmorgen om streeks kwart voor negen vanaf het NS-station te "Vlaardingen. De reis gaat naar Huizen, waar de ANMB- jeugd een week zal logeren. Samen met nog 400 Kindeeren uit heel Ne derland. De Vlaardingse jeugd zal vergezeld gaan van Vlaardingse leideis. Zater dagavond volgende week zal de groep, die ditmaal als gevolg van de geboortegolf van vlak na ae oorlog tweemaal zo groot is als in andere jaren, weer terugkeren. MAASSLUIS Opnieuw kan Maassluis bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten geld lenen. Het betreft twee leningen tot een geza menlijk bedrag van 847.000, De gelden van de eerste lening, no minaal groot 209,000,-— welke zijn bestemd voor consolidatie, c.q. ver dere financiering van onderhanden zijnde kapitaalswerken zullen worden verstrekt tegen een rentevergoeding van 4:.li pet. De looptijd is 30 jaar, terwijl de opnemingdatum is vastge steld op 1 augustus 1958. De andere lening groot 638.000.— tegen een rente van 4 zeven achtste pet, kan worden bestemd voor het bouwrjjpmaken van de gronden in de Sluispolder-Oost, het maken van een tweetal wegkruisingen met de rijks weg nr. 21, het leggen van een kabel en buizennet In genoemde polder ten behoeve van de nutsbedrijven, en de bouw van een rioolgemaal annex transformatorruimte. Verder zullen ook de tijdelijke voorzieningen aan de kademuur van de Dr. Kuyperkade uit de lening worden gefinancierd. De looptijd van laatstgenoemde le ning Is 1214 Jaar. Vlaardingen staat de laatste dagen wel weer in het centrum der be langstelling. "Waren het woensdag enige architecten en stedebouwkun digen uit Krefeld, vrijdag maakten de directeur van publieke werken, van Soedertalje de heer Holmberg, yergezeld. van de stadsarchitect, de heer "Volgt hun opwachting ten stad- huize. Soedertalje Is een stadje van 30.G0Ö inwoners, 30 km ten zuiden van Stockholm gelegen. Ook daar staan grote uitbreidingen in de eer ste decennia voor de deur en ook daar moet de oude binnenstad plaats maken voor een nieuwe moderne city. Met grote belangstelling namen zij kennis van Vlaardings plannen. Een bezoek aan Rotterdam en Am sterdam stonden nog op het pro gramma. Tot en met gisteravond zijn ruim 2000 bezoekers in de Vlaardingse Visbank geweest om de foto-exposi tie van Jan. Schaper en Frits Vogel te bezoeken. Vanavond wordt, na twee weken geopend te zijn geweest, de tentoonstelling weer gesloten. Vangstberichten van zaterdagmor gen: VL 70 80 kantjes nog 20 netten; 79 50 k nog 20 n; 172 60 k nog 30 n; 203 50 k nog 20 n; 208 55 k; 216 40 k nog 20 n; 97 75 k: 114 45 k; 115 30 k; 190 35 K; 197 60 k nog 20 netten;" 199 weinig; 14 14 k; 56 34 k; 89 17 k; '132 15 kantjes. Prijzen van zaterdagmorgen: Maatjes haring: groen 87-94, klein 46-48, groot 42,10-44,20. 18 juli Engels pond 10.56—10.564 Amerik. dollar3.79A3.79 ft Franse frank 89J2J—90.021 Belgische frank 7.593—7.601 Zwitserse frank 86.67j86.725 Zweedse kroon73.30173,35* Duitse mark90.4590.50 Advertentie LM. Een fabrikant verkocht ons zijn overtollige voorraad heren- en kinderblazers tegen een prijs die 308fc lager ligt dan nor maal. Wot Is natuurlijker don onze vaste cHinten hiervan te laten profiteren MAASSLUIS De raad van Maas sluis komt op 25 juli te 7.30 uur ten raadhuize bijeen in openbare verga- dei ing. Opnieuw staat op de agenda het voorstel tot verkoop van grond in de Sluispolder-West* aan de Diaconie der Herv, Gemeente ten behoeve van de bouw van een bejaardencentrum. v. 10 Jaar kl. at, p. mtraclet. van. l&SO voor wivU alle maten. cilv. Kleuren CC KUHM MAXIM Ol MAM W HUISMAN MAAKT D£ KUAMM KORTE HOOGSTRAAT 15 I 1* MIDDEUANDSTR. 98-100 I WQlfiHAERTSBOCHT 218-22<

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2