Schiedammers gooien donderdag teugels los Maar een week later begint feest pas goed Ongelukkige nederlaag vanSchiedam' (13-4) Sociale taak SBB is zeer belangrijk Foto's van J. Schaper nu in Amsterdam EEN brasem bezorgt Vlaardingen le prijs Dronken zeelieden wilden niet varen mnmmw WALDO-TAXI 64.65.0 (3 lijnen) GEVONDEN Duivemiieuws SCHIEDAMS HONKBAL Blauw oog Scooterrijder (geen voorrang) ernstig gewond Ingebroken Bromfietser over de kop Zware jongen in Delft gepakt 'Onder Ons' maakte reis langs de Rijn Wandellust tippelde goed in Apeldoorn Esperanto-agendo Jaarverslag NW-Bestuurdersbond Telegram uit Genua: succes voor Effa Dilettantjes traden in Oostvoome op Burgerlijke Stand VAN KETELBINK TOT LIJNBAAN Jas gestolen cjnedammers onder elkaar Zij liepen vijftien keer de Vierdaagse 4Rust zacht9 op brandend bed Been gebroken bij voetballen ZAAIERTJES HET VRIJS VOLK MAANDAG 28 JULI 1958 PAGINA 5 Dan pas goed 'los' Echter op donderdag 7 augustus worden de teugels eigenlijk pas goed los gegooid. Dp die dag komen „Les plus petlts pompiers de France" (de Jeinste brandweerlieden uit Frank rijk), veertig jongens van 6 tot 15 jaar, in Schiedam demonstraties ge ven en 's avonds is er een opera, avond in het Passage-theater. Joegoslaven Prijzen Verder werH een uitstalling ge bouwd voor oe vele prijzen, die voor dit concours beschikbaar gesteld wa' ren. Bekers en vaantjes waren de aanwinsten voor de prijzenfcast, ter wjjl de overige prijzen onder andere nieuw vhma teriaal, huishoudelijke ar tikelen, boeken enz. omvatten. Herinnering dag!n wordt evan de Schiedammers verwacht, dat zij de teugels los zullen gooien om met ongebreidelde vreugde mee te hobbelen in het feestgewoel, dat onze stad jaarlijks pleegt te tref fen in de vorm van door de Schledamse Gemeen- schap georganiseerde vakantiefeesten, „De teugels los. onder dit motto is ditmaal een indrukwek kend programma van feestelijkheden opgesteld, met de afwerking waarvan donderdagavond al een begin wordt gemaakt. Donderdagavond wordt de liefhebbers van licht i16' ^assaee-theater een ,Zomercock- tall ingeschonken. Deze avond wordt wei het meest aantrekkelijk gemaakt door het optreden van Jules de Corte, een van de weinige troubadours van het Nederlandse Jied die we hebben. Andere medewerkenden aan dit amusementsprogramma zijn Dick Gabel, de jongleur Gino Manelli en de antipodiste Gina Manelli. de ba- lanseur Korfina, de muzikale clown Kexis, de pianist Co van der Heide V'ijrna, de man met de vele gezichten Eueno de Mesquita, de cabaretière Sonja van Weerdenburg, de Limbers en Jan Blaaser. Het merkwaardige Is echter, dat na deze start van de vakantiefeesten voorlopig hoegenaamd niets gebeurt tot donderdag 7 augustus. Wel begat; nen op maandag 4 augustus de ha venrondvaarten van de havendienst Spido. maar daar blijft het voorlopig bij. Overigens: die havenrond vaar ten duren tot het eind van de vakantie feesten, dus tot en met zaterdag 16 augustus. Er zijn dagelijks drie af vaarten, namelijk om twee uur, half vier en vijf uur. Afvaart van de Hoofdstraat nabü het Hoofd. De tocht duurt ongeveer l!-i uur en voert de deelnemers door de Rotterdamse havens, die zoals bekend de grootste ter wereld zijn. Advertentie cm De Schledamse reisverehiging „On der Das" bestaat tien jaar. Afgelopen week hebben de leden een vijidaagse jubileumreis langs de Rijn gemaakt. Met 28 man zyn ze vorige week zon dag tn een autobus vertrokken tiaar de Rijnoever tussen Keulen en Mainz. Vanuit Arenberg, waar de Schie dammers in het hotel Roter Haha verbleven, zijn dagelijks excursies naar allerlei tnooie plaatsen in de omgeving gemaakt. Donderdag keer den de leden van Onder ons ver moeid, maar uiterst voldaan over al het schoons dat zij gezien en beleefd hadden, in Schiedam terug. Binnenkort zal „Onder Ons" een feestavond houden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Dan zullen ook voorzitter P. Brouns en secretaris J. Witte, die beide sinds de oprich ting in het bestuur zitten, worden gehuldigd. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 12.30 en 26 uur: rood kinderregen jasje, zwarte fietspomp, 2 groente kisten. Te bevragen bij de vinders: rozen krans, Van Duikeren, Wilhelsniua- plein 28; portemonnee met inh,, v. d. Steen, Troelstralaan 83; geruit tasje, C. Christen, Lek.tr, 60b; houten stepje, M. Soeters, Mgr. Nolenslaar 101; rolschaatsen, Marks, Van Karne- beekstraat 78; boom, Nolet, Hoofd straat. 10; leefnet, G. Vermeer, Tal- malaan 59; pakken watten Th. van Hees, Broersvest 132; plastic emmer, W. Brandt, Dr. Wibautulem 159; zak met gereedschap, Walbeek, West- molenstr. 11; autoband, P. de Heij, Stationsstr. 15b; padvindersriem, C. van Merwijk, Nw. Maasstraat 8; zwarte regenbroek, J. van Hagen, Steenstr. 5; blauw jack, v. d Maat, Mariastr. 55; vlerkante sjaal, Huis- kens, Hoogstr. 198; sportriem, J. Sda- venburg, BoerhaveIaan46b; gekleurde hoofddoek, W. Zonneveld, Parallel weg 152a; grijze nylon dameshand schoen, Borstlap, Rembrandtlaan 18; damespolshorloge, W. Trommel, Gali- leistr. 41a; bedrag aan geld, mevr. Kooij, Populierenlaan 48, Kethel; be drag aan geld, J. Stolk, Rottedamse- weg 28, Vlaardingen, De jeugdbrandweerwedstrijden zijn om half drie op de HavendUk naast het Sportterrein, om vier uur op het Singelplantsoen bij de brand weerkazerne en om zeven uur op de Speelweide aan de Ylaardinger- dük. Vrijdagavond 8 augustus opent loco-burgemeester H. Sabel de ten toonstelling Hobby's en bloemen' in het Beursgebouw. Zaterdag 9 augustus valt er heel wat te beleven. Het attractiecentrum op de Broersvest stelt dan zijn ver makelijkheden voor het jubliek open, de toren van de Grote Kerk kan weer beklommen worden en de va kantie-expresse (u kent ze wel, die treintjes) zal weer ryden, terwijl er tevens een Ponytax wordt ingesteld. Zaterdagmiddag is er op de speel weide aan de Vlaardingerdijk een hondenshow! Deelname staat uitslui tend open voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar. Of de hond van een zuiver ras is, speelt bij de jury geen rol. Er zal alleen gelet worden op de beste verzorging. De leiding van deze show berust bij de afdeling Schiedam van de Dierenbescherming. Zaterdagavond verschijnt op het Plantage-podium het Joegoslavisch danstheater „Ivan Goran Kovacic" o-l.v. dr. Viadimier Sfereblin. Het ge zelschap bestaat uit vijftig dansers, zangers en musici, die enige folklore uit Kroatië, Macedonië, Servië, Dal- matie, Bosnië, Slowenle en Montene gro hier zullen doen herleven. Ook in de week van 11 tot en met 16 augustus staan er vele festiviteiten op het programma. De Schledamse amateurrevue ,Hit Parade* wordt op dc avonden van 11, 12, 13 en 14 augustus in het Passagetheater op gevoerd. De vakantiefeesten worden zoals gebruikelijk besloten met een massaal vuurwerk aan de Vlaardin gerdijk. De duiven van de Rotterdamse Postdulvenhoudersbond hebben een snelle vlucht gemaakt: te 7.30 uur in Gembloux, 148 km, In vrijheid ge steld, bereikte de eerste om 9.20 uur de hokken en waren de prijzen tn en kele minuten verdiend. Verenigingsuitslagen: Sportief: P. Oosterbos, W. Timmerman, B. v. d. Leyden. Feijenoord: J. Pak, Gorter v. d. Sluys, D. Bakker; Vale Doffer: D. Scholten, J. Wijnbelt, F, de Ko ning; MAAS: J. Teunisse, C. Tete- ring, J. de Ruiter. Ooievaar; P. Dis seldorp, G. Bos, R, Kruithof. Jonge Sperwer: J. van Gameren, P. Ouden aarde, M. Deslover. Recht aan Allen: M. Westbroek, P. D. de Jong en Co., D. C. Visser en Zn. Vriendschap: H. Braneker Az, P. Ouweneel, F. Treure. Voorbode: A. v. d.Sman, D. Uitbeyer- se J. Geeve. Maasstad: J. Berben, Gebr. Maxphail, A. Bel. Oostencom binatie, J. Voogd, Bernhart, W. Ver snel, Snelvliegers: W. Kleinoot, B. v. d. Sande. C. Blom. Tot Wederziens: A. Holthuizen, 2 3 D. Stedehouder. Centrum: Wuyster, gebr. Fhilix, G, v. Zon en Zn, Vitesse: Joh. Grund, A. Harmsen, C. J. Campenhout. Wilhel- mina: J. Visser, H. Kruyt, H. van Rooyen. Noorderpost: B. v d. Assem, J. v. d. Sande, W. v. d Wouden. NCC: C. Witkam. A. Bouwmeester, J. v. d. Reyden. Westen: H. Wolders, A. Nieuwland, H. v. d. Linden. Rode Doffer: 1 3 J. Peters, L. Voskamp. Recht voor Allen: C. A. Remkes, Joh. Pijpers, C. Brederode. Sportief: J. P. Staneke, A. Mooldijk, G. van Lent. Postduif: L. v. d. Mey, J. v. d. Windt, W. J. Jansen. Keer Weer; Droog Stam, Steenbergen, J. Westerholt. Bï. Doffer: J. Wentler, Morra, v. Gogh en Co, De duiven van Nationaal Dax, 1004 tan, werden vrijdag te 13 uur in vrij heid gesteld, in rayon Rotterdam verzorgd door de pv. Tot Wederziens werd de eerste gemeld zaterdag 12.11 uur door C. van Immink, Vale Dof fer, 2 D. Bommel, Zevende Wijk, 3 J. Posthoorn, Zevende wijk. (Van onze honkbalmedewerker) Een ongelukkige nederlaag kreeg „Schiedam" zaterdag tegen Laak kwartier te slikken (13—*1), „Schiedam" dat nog prachtige kam pioenskansen had, heeft door deze nederlaag de aansluiting met lei der Tjikaiong verloren. Ook voor het stadhuis hadden de buitenlandsegasten tevoren al een staaltje volksdansen ten beste gege ven, dat heel wat bekijks trok. Zondagavond haddén ze reeds de benen van de vloer geheven op een volkedansbal. i 2,25 ge- f - en w Aan het eind van dit jaar, In december dus, zal de nood brug over de Vijfsluiien tussen Schiedam en Vlaardingen in gebruik worden genomen. Het Schledamse aannemingsbedrijf J. Simon N.V. vordert goed met de bouw, De damwand staat er en de voorbereidende werkzaamheden rijn vrijwel voltooid. De „nood"brug (die ais tij delijke verbetering is bedoeld, maar naar verwachting veie jaren dienst zal doen), wordt meer dan dertien meter breed. De brug krijgt een rijbaan van 9 meter, een rijwielpad van 2,40 meter en een voetpad van meter. De oude brug wordt handhaafd voor het rijwiel- en voetgangersverkeer in de rich ting Vlaardingen. De kosten bedragen 325.000 en komen voor rekening van de gemeenten Vlaardingen en Schiedam en Provinciale Sta ten. Het nieuwe jaar zal dus be ginnen met een belangrijk ver keersprobleem minder voor Valardingen en Schiedam. De Schledamse wandelsportvereni- ging Wandellust nam o.l.v. de heer W. Post met twaalf leden deel aan de Vierdaagse in Apeldoorn en vol- bracht deze traditiegetrouw zonder uitvallers. Fris en monter bereikten de Schie- damse wandelaars met hun twee elf jarige verzorgers de finish, waar zij met bloemen werden overleden door hun jeugdige mede-leden. Mevroud J, Pademakers liep deze Vierdaagse reeds :or de vijfde maal. Bij het défilé dat volgde ging de jeugd van Wandellust hun grote sportbroeders en -zuster vooraf. Voor de zwart-witten is de klap van de nederlaag echter dubbel zwaar aingekomen, door de manier waarop de Hagenaars aan hun overwinning kwamen. In feite Is een en ander nog terug tr voeren op een mankement in het honkbalreglement. Hierin wordt be paald, dat bij niet opkomen van dc bfficiele Hoofdscheldsrechter een be toogd lid van dc ontvangende ver eniging de wedstrjjd moet lelden. Hiertegen kan de bezoekendevereni- ring geen bezwaar maken. En ge woonlijk levert dat ook geen tnoel- ykheden op. De scheidsrechter die Laakkwartier aanwees, liet zich echter dusdanig tot partijdigheid verleiden, dat van een normaal verloop geen sprake kon zijn. Daar honkbal, meer dan enig an JauSón, la 31an de julio. Klubves- pero Konversacia vespero ce fam. v. Gink, Ploegsferaat 19. Ankau dum la somero vi devas viziti la klubvesperojn. MAANDAG Bioscopen: PASS AGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Lopen of Uften. MONOPOLE-THEATER 2, 7 en 9 U.: De dulvelsbccht. Apotheek; C. Jansen, Swammerdamslngel 41, NieuwlanU-Apotbeek, Wibautpleln 17. Tentoonstellingen STEDELIJK ï.rUSEUM. 10—5 uur: expositie „Man cn paard". DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en'8.15 uur: Lopen of Uften. MONOPOLE-THEATER 2, 7 en 9 u.: Pas op.,., val niet! Apotheek: C, Jansen. Swammerdamsingel 41. Nieuwland-Apotheek, Wibautpleln 17. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De tien geboden, 2 uur (aj.j CAPITOL: S.O.S. ruimteschip. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: De wonderman. 2, 7 cn 915 uur (14 Jr). CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Schlager revue 1958. 830, 11.30. 1-30, 3.30, 5.30, 7-30 en 9.30 uur (a.l.). COLOSSEUM: Niets dan pech 2, 7 erf 9.15 uur (a.l.). HARMONIE: Sissl. keizerin en moe der. 2, 7 on 9.15 uur (aJ.). LTJMIÈREStoottroepen in de aanval. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: De reis om de wereld ln 80 dagen. 2 en 8 uür (a.l.). LUXOR: .und abends in die Scala 7 ea 8'30 uur (aW- METRO: Hyena's van de grote weg. 2, 7 en 9.15 uur (13 jr). PRINSES: De drie Musketiers. 2.15, 7 en 0,30 uur (6.1.), HEX: De held der Semlnoles. 2. 7 en 3.15 uur (14 jr). SCALA: De iord, de lady en de butler 2, 7 en 9.30 uur (a.t.). THALIA: Scampolo, 2.15, 7 en 3-30 uur (a.l.), 't VENSTER: The passionate stran ger. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). VICTORIA: Laurel en Hardy by de luchtbeschermng. 2 en 8 uur (aJ.). (Van een onzer verslaggevers) „Alom in den lande, en dus niet alleen in Schiedam, was er ver slapping. We hebben verlies moeten boeken in ledental. Dat valt niet te ontkennen." Aldus enkele regels nit het slotwoord van het jaarverslag over 1957 van de Schiedamse NW-Bestnurdersbond. „Maar betekent dit nu, dat er geen perspectief meer is voor ons?" gaat het schrijven verder. Het antwoord op deze vraag is natuurlijk ontkennend. Ten slotte is het nog maar een grote minderheid van de arbeiders, dat prachtige resultaten heeft kunnen boeken. Maar voordat ieder het zijne heeft, zowel geestelijk als materieel, zal nog heel wat werk moeten worden verzet. Bovendien: uit het verslag blijkt duidelijk, dat de sociale taak van de SBB nog steeds belangrijk is en meer omvat dan die, welke men doorgaans ais karakteristiek voor bonden schetst. De tuberculosebestrijding bi) voor beeld. Het NVV-t.b.c.-fonds trok in 1957 6497,76 uit voor extra-voeding, huishoudelijke hulp, sanatoriurnver- pleging, kleding en reisgeld. Dit is minder dan in 1956, maar men be denke daarbij wel, dat in een jaar tijd het aan de zorg van de SBB toevertrouwde aantal patiënten met ongeveer veertig percent daalde. Het is een verheugend verschijnsel, dat overigens in het gehele land het aan tal t.b.c.-patiënten afnam. Niettemin zal echter geen enkele der inkomsten gemist kunnen wor- dü, nu naast de bestrijding van de tuberculose ook andere volksziekten de aandacht gaan vragen. An re werkzaamheden van sociale betekenis, die de aandacht van de Schiedamse Bestuurdersbond hadden, waren die van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies (dat in totaal 1145 verpleegdagen voor 25 Schie damse kinderen verzorgde) en het Zonnebloemwerk. Op cultureel gebied bleef de SBB evenmin achter. Men denke slechts aan de opvoer,ng van Herman Heyermans' „Sci.. in het Pas sage-theater, Ook organisatie van het meifeest icu avonds „ge splitst" werd gevierd in Musis Sacrum en de Korenbeurs) had de SBB een belangrijk aandeel. Een dissonant blijft echter, dat het ledental vorig jaar daalde van 5582 tot 5413. Ook de Schiedamse NW-Vrouwen- bond, die het initiatief nam tot zeer veel activiteiten (zoals excursies, kin- derbijeenkomsten, vakantiekamp, charitatief werk) moest een leden verlies boeken. Eind 1957 waren van de 448 vrouwen er 495 overgebleven. De Vrouwenbond hoopt echter zich in 1358, waarin het tienjarig bestaan De Schiedamse zwemcoach Dries Peute heeft vanmorgen uit Genua een telegram ontvangen van zijn pupil Effa de Marchi. Zij heeft tijdens de gisteren gehouden wedstrijden in Genua op de 100 meter rugslag voor aspiranten een tweede plaats bereikt. Zondagochtend om half tien ver trokken ongeveer twintig kinderen van de Schiedamse jeugdtoneelver eniging De Dilettantjes met hun lei ders en leidsters per touringcar naar Oostvoorne. Zij waren uitgenodigd door de jubilerende kampeervereni ging Dindoa, die voor de kinderen van haar leden een groot feest had georganiseerd, 's Middags voerden de Scmedam- mertjes voor de kinderen het door Jan Post geschreven toneelspel „De avonturen van Pinokkio" op. Zij kre gen van hun leeftijdgenootjes een hartelijk applaus. Om zeven uur wa ren De Dilettantjes, voldaan over hun succesrijk optreden, weer in Schiedam terug. Geboren: Gerrit H. J. zn van H. van Veen en T. IJ. van Kruinin- gen; Yvonne dr van K. W. Maczol- leck en J. J. Zuidema; Klaas W. zn van W. Hofma en A. G. Sijtema, Servaas zn van S. Timmermans en J. van Schenkhof; Rita dr van A. M. J van wamelen n M. J. de Ruiter: Jacoba dr van M. J. Houtbraken en J. van Gelderen; Magdalena E. M. dr van J. M. Pieters en I. E. Foppe. Kendrika B, C. dr van A. van der Ende en A. C. B. Brokken; S(ja K. dr van S, de Lange en K. van der Wagt. Ov iden: J. P, B. Biemana 48 j' S. Oranje 73 jr wed van W. t, .ge. Een ogenschijnlijk lelijke vai maak te de 71-jarige H. J. V. uit Dordt die zaterdagmiddag in de Vlaardinger- straat te Schiedam wandelde Toen hij niet meer goed overeind kon komen, werd hij door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht, waar bleek dat hij alleen een blauw oog had opgelopen. Verder kwam vast te staan dat hij te veel gedronken had. (Van een onzer verslaggevers) Een Vlaardlnger exposeert In Amsterdam. Zaterdagmiddag is de expositie geopend. Achttien van de serie foto's, die een week geleden nog in de Vlaardingse Visbank hing, hangen nu in „La Cave Inter nationale" aan de Herengracht, vlak bij het beeld van Thorbecke. „Van Ketelbinkie tot Lijnbaanjeugd", zo is de tentoonstelling van foto's, die een type Rotterdamse jeugd uitbeelden, ten slotte ge noemd. Hoe de Rotterdamse jeugd in Amsterdam ontvangen zal worden staat nog te bezien. Wel kan nu al worden gemeld, dat de Amsterdamse pers goed vertegenwoordigd was bij de opening. Een bekend Rotterdammer, Geert Elfferich („Wat doe je voor de kost" en „Koek en ei"), heeft Jan Scha pers expos- ie met enkele woorden en een gulle Rotterdamse lach ingewijd. De Amsterdammers luisterden hoofd schuddend. Geert Elfferich zag in de foto's van de „moderne Rotterdamse jeugd" meer een verschijnsel (het woordje mode viel ook heel zacht!) dan een probleem. Jan Schaper heeft met de scherpe, fraaie foto's dit verschijnsel sterk op de voorgronc gebracht. De foto-expositie va: Jan Scha per is de 48ste expositie die nu al in „La Cave Intemation, le" is ge houden. In de „kelder" aan *e Heren gracht (de ruimte is zeer beperkt) komen over 't algemeen v /rmoeide en hongerige studenten e;„arties ten" een niet zo heel kostbare maal tijd in een sfeervolle omgeving ge nieten. Schilders, fotografen en beeldhou wers exposeren er, terwijl de goege meente eet. Af en toe speelt onder tussen ook nog iemand gitaar of wordt er zacht gezongen. Ecu ernstige aanrijding vond za terdagmorgen om 19 uur op de Ju- Hanalaan te Schiedam plaats, waar bij de scooterrfjder N. Niezen uit Vlaardingen, Inspecteur b(j de ci viele dienst bjj de Sheii, ernstig werd gewond. N. reed op de Julianalaan en ver leende geen voorrang aan de van rechts komende vrachtauto, bestuurd door de Rotterdamse chauffeur H. v. d. K. N., die geen valhelm op had, liep bij de botsing een zware hersen schudding op, sriijwondsn in het ge laat en vermoedelijk inwendige kneuzingen. Het slachtoffer is m de dr. Noletstichting opgenomen, zyn toestand is nog ernstig. Gestolen is zondagavond van de koopman A. v. d, H. een regenjas die hij in zijn auto voor zijn woning in de -an Steenstraat te Schiedam had laten liggen. De auto was niet af gesloten. dere sport, een spel is. waarbij het op objectieve leiding aankomt is het be grijpelijk dat het de Schledamse spe lers de grootst mogelijke zelfbeheer sing kostte, onder dergelijke leiding de wedstrijd uit te spelen. De meest duidelijke slagballen werden voor wijd verklaard", zooat het vrije lopen voor Laakkwartier regende. Hiermede wisten de Hagenaars een aanvankelijke 2—0-aehterjtand in een 134 voorsprong om te zetten. Verschenen is in een frisse omslag het programmaboekje van de Vakan tiefeesten, die onder auspiciën van de Stichting Schiedamse Gemeenschap van 31 juli tot en met 16 augustus in onze stad worden gehouden. In 64 bladzijden wordt de lezer het wat, waar en wanneer van een lange reeks veelbelovende festiviteiten duidelijk gemaakt. De vlotte tekst is verlucht met verscheidene foto's en frisse te keningen. Bijzonder hanteerbaar is het schematische overzicht van de va kantiefeesten, dat voorin het boekje is opgenomen. Het programmaboekje, waarvan de bezitter ruim twee weken plezier kan hebben, is voor 25 cent, verkrijgbaar bij de VVV-kiosk tn de Plantage en bij vele winkels tn alle delen van de stad. Ingebroken is tijdens het week einde in de villa van de meubel fabrikant T. w, de W, aan de Son- derdanckstraat te Schiedam. Men heeft zich toegang verschaft door een keukenruit stuk te drukken. Alle kas ten zyn doorzocht en de inhoud is door de kamers geworpen. Twee bu- reau's zyn opengebroken. Wat er wordt vermist is niet bekend, omdat de bewoners met vakantie in het buitenland verblijven. „Beet! Vele malen klonk deze nitroep zaterdagmiddag langs de druk bezette Trekvliet te Maasland. Hier werd het Nationaal Viseon- cours gehouden, georganiseerd door de Vlaardingse Hengelaars Bond. Vijfhonderd hengelaars waren aanwezig! Zij waren met tin tussen stand van 5 meter van elkaar geplaatst, zodat tweeëneenhalvt kilo meter van de oever van de Trekvliet bezet' was Reeds om half drie waren de eerste hengelaars aangekomen om hun papieren in de enorme veilinghui in ontvangst te nemen. Tegen drie uur kwam de grootste stroom. Maar op alles was uitstekend ge rekend, zodat iedereen snel geholpen kon worden. Door de uitge strektheid van het parcours waren er sommige deelnemers, die 20 minuten moesten lopen voordat zij hun plaats bereikt hadden. De Engelse tanker „British Rose", die bil de Tanker Cleaning te Schiedam lag, moest zaterdagmiddag om drie uur vertrekken. Om half vijf waren echter nog zes bemanningsleden zoek, vijf ervan had de eerste stuurman ln een café aangetroffen, doch zij weigerden om met hem mee te gaan. Hij ver zocht toen de Schledamse politie in te grijpen. Zonder veel moeite hebben enkele agenten de onwillige varensgezellen, die allen min of meer aangeschoten waren, aan boord gebracht. De zesde zeeman die gezocht werd liep omstreeks halfvijf in de Haven straat en klaagde over hevige pijnen. De portier van de Tanker Cleaning die de klachten van de Brit hoorde, waarschuwde de GG en GD, die de man voor een geneeskundig onder zoek naar het Gemeenteziekenhuis bracht. In het ziekenhuis bleek, aat de „zieke" alleen maar beschonken was en voor de rest niets mankeerde. Hij had getracht door te simuleren zich aan de vaart te onttrekken. Ook hij wordt gevierd, te herstellen van deze werd gauw naar de „British Rose" ge- teruggang. bracht. De 17-jarige stukadoor D. K. uit Rotterdam is vanmorgen omstreeks 7 uur zoet z(jn bromfiets over de kop geslagen, toen. hij op de Burg. Knap- pertlaan te Schiedam in botsing kwam met een voetganger. Met een hersenschudding is hij esrst naar het Schiedamse Gemeenteziekenhuis ge bracht en vervolgens is hij in het Zuiderziekenhuis opgenomen Het ongeluk gebeurde by de Tho mas a Kempisstraat, toen K., die op de rijweg reed, op het fietspad wilde komen. De voetganger, die op het rijwielpad van weerszyden niets had zien aankomen stak juist op dat moment over. Door dé oplettendheid van enkele rangeerders van de Nederlandse Spoorwegen te Delft is in de nacht van zaterdag ou zondag een zware jongen gepakt, de 30-jarige K uit Vlaardingen, die reeds tien veroor delingen voor inbraak heeft. Hij gaat zijn elfde veroordeling te gemoet, want hy werd gesnapt toen hij rich bevond in de kantine van de korfbalvereniging DKC aan de Laan van Voliermg. Hy was binnengeko men na een slot te hebben verbroken. De mannen van de NS waren er op afgegaan, toen zij een brekend ge luid hoorden. Terug uit Nijmegen zyn de Schie damse wandelaars de heren W. van Noortwijk en C. Middendorp, die er beiden ondanks regen en wind in ge slaagd zijn de "Vierdaagse voor de vijftiende maal uit te lopen. Een agent, die zondagoch tend om vyf uur tijdens zyn surveillance ln de buurt van s \chter de Teerstoof te Schie- lam kwam, zag een smeulend j oed op straa liggen. Het bed was van de achttien- jarie J. S., die 's nachts om halfdrie wakker was geworden en bemerkt h^d dat het bed waarop hy lag te slapen in brand stond. S., die in Rotter- lam uit was geweest en iets te /eel had gedronken, heeft vaarschijnlyk op bed een t iga- ret opgestoken en is toen in daap gevallen. Het bed is geblust in de Schie en daarna weer bij S. binnen? gebracht. Om half vier waren het de hoofd' controleurs, die door op een scheepS' hoorn te blazen, het concours open den. Vijfhonderd haakjes schoten door de lucht en kwamen met een plons in het water terecht. Ingespan nen tuurden vijfhonderd paar ogen naai de dobbers in de hoop ze zo spoedig mogeiyk onder water te zien verdwynen. Maar de gunstige weersomstandig heden van de morgen, zachte regen en een betrokken hemel, hadden plaats gemaakt voor een harde wind. En wat door vele insiders gevreesd werd, is waarheid geworden. De vangst was niet groot. Vele henge laars moesten zonder ook maar enige vangst naar huis terug keren. Terwyl de hengelaars trachtten de vis te verschalken, heerste er in de veilinghal een grote activiteit. Het ongezellige aanzien van de hal werd enigszins weggenomen door lvaan brengen van vlaggen. De firma Albatros uit Amsterdam richtte een stand in met allerlei be nodigdheden voor de werphengel. De achtergrond werd gevormd door een collectie bijzonder goed gevonden foto's van de sport journalist-foto- graaf Jon stóperie uit Amsterdam. Aan het concours namen 28 vereni gingen met een korps deel. Een korps werd door vijf hengelaars gevormd. Half zes werd het signaal „inpak ken" gegeven. In één van de veiling hallen begon men toen aan het nauwkeurig werk van het wegen. De vissers hebben zich echter bij het wachten geen ogenblik verveeld. Velen stroomden naar de smaakvol inge richte stand van de fa. Albatros. En dan was er Jonny Broers. Dezi wist de hengelaars, die toch wel het eer, en ander gewend zijn, door zyn precieze wijze van werpen te impo neren. Van de commissie van aanbe veling waren twee leden aanwezig en wel de heren H. K. v. Minnen, wet houder van sportzaken en K. v. d. Ham, commissaris van de Vlaardingl se politie. W isselprijs De eerste Prijs voor verenigingen werd gewonnen door de Vlaardingse vereniging Het Alvertje met in totaal 718 gram. Uit handen van de heer K. v. -Minnen mocht de voorzitter van deze vereniging de wisselprijs. een grote beker, beschikbaar gesteld door dc gemeente Vlaardingen, ln ont vangst nemen. De Vlaardlnger L. Eikhof was winnaar van het Indivi duele concours. Hij wist een brasem van 775 gram te verschalken tn deze ene vis was voldoende voor de eerste prijs. Tweede was de heer E. Verhei] van de Vlaardingse vereniging Het Westen met 8 vissen, die in totaal 633 gram wogen. Enkele kleine geschenken waren er voor 'bijzondere' hengelaars. De jong ste en oudste hengelaar werden voor het voetlicht gehaald. De jongste was Jantje v. Rutten uit Delft, de oudste de Vlaardlnger H. Dronkers. T)rie vreemde eenden in de bijt' werden eveneens naar voren gehaald. Het waren de heren F. v. d. Luit uit As sen, Dezutter uit Terneuzen, die reeds om drie uur in morgen op pad ge gaan was en H. v, Aalst. Deze laatste kwam vanuit Australië weer naar zyn vroegere woonstad terug en hoorde van de plannen voor dit concours. Zonder zich te bedenken stelde hij zich voor de werkzaamheden bij de voorbereiding beschikbaar. was voor het treffen van de (vele) voorbereidingen. Als geheel kan gezegd worden dat het concours uitstekend is verlopen. Bijzondere voldoening zal het ge schonken hebben aan de heren G. Vink en H. v. d. Krans, die samen vee! gedaan hebben om dit concours te laten slagen. Wethouder G. Walstra (sociale za ken) zal eveneens verheugd zyn over het succes van het concours. De ba ten ervan komen nameiyk tea goede van de Stichting Vlaardingse Bejaar denzorg. Hoewel men het bedrag nog niet kon noemen, zal het de (flnan- cièele) zorg van de stichting voor een belangrijk gedeelte verminderen. De uitslagen waren: Verenigingsprijs: I. Het Alvertje, Vlaardingen, 718 gr.; 2. Het Westen, Vlaardingen 683 gr.; 3. Watergeus, Den Briel, 657 gr.; 4. Vriendschap, Vlaardingen, 492 gr.; 5. Naaldwijk 1, Naaldwijk 480 gr. Persooniyk: 1. L. Eikhof 775 gr.; 2. E. Verheij, Het Westen V).. 633 gr.: 3. Breevaart, Watergeus. Brielle, 522 gr.; 4. P. d. Ouden 492 gr.; 5. C. Klos Het Alvertje, VI. 458 gr.; 6. C. Vink, Vriendschap, VI. 398 gr.; 7. B. Tiele- man 396 gr.: 8. W. Plomp 365 gr.; 9. J. v. d. Hoeven 335 gr.: 10. L. v. d. Ende, Scheerbliek, VI. 318 gr. De heer B. Vermeer mocht even eens een prijs in ontvangst nemen. Hij was de kampioen 1957 van Vlaar dingen en hy kreeg een fraaie beker aangeboden. De 31-jarige J. S. uit Vlaardingen heeft zaterdagavond tijdens een voet balwedstrijd tussen twee elftallen van de NVvO op het Hoilandtaan- terrein een gebroken dijbeen opgelo pen. Hy is per ambulance naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. Leerling, halfwas en BF.TON- IJZERVLECHTEBS gevraagd voor diverse werken. Aanmel den by J. H. Scheerhoom, op het werk 2—173 van Muijs en De Winter, Bamlaan, Schiedam, Tel 63069. Voor regenachtige vakantie dagen hebben wij een ruime sortering GEZELSCHAF- SPELEN, Fröbelartikelen en een grote sortering speel goed. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1