Vrachtwagen - betrokken bij ernstige aanrijding - had gebreken Gidsen in Grote Kerk hebben veel klandizie Nu twee bussen naar luchthaven ingezet SW-atleten gaan een week naar Engeland Voor Schiedams kantongerecht GOESTING: AL 1000! VAKANTIEFEESTEN '58: GOED WEER! Brand in plastic-afval was zeer snel geblust Prijsuitreiking nederlaagserie Wat zij vingen Gevaarlijk soort baldadigheid HET VRIJE VOLK DONDERDAG 31 JULI 1958 PAGINA 5 (Van een bijzondere medewerker) Op het kruispunt van de Julianalaan en de Burgemeester Knappertlaan te Schiedam vond op 4 juni een ernstige aan rijding plaats, waarbij een vijftienjarige wielrijdster, die geen voorrang had verleend, om het leven kwam. Bij rader onder zoek bleek echter, dat de vrachtwagen, die bij dit ongeluk be trokken was, niet aan de gestelde eisen voldeed. De remmen waren namelijk niet in orde. In verband hiermee verschenen woensdagochtend voor de kantonrechter te Schiedam de chauffeur F. D. uit Maassluis en de eigenaar van de vrachtwagen, de expediteur N. de H. uit Maassluis. Toch n; Tckenartikelen Gevonden op straat Van de duiventil 'Niet bekend' Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Zinnenprikkelende prenten vertonen is verboden i B. en W. ontvangen Australische ploeg in museumaula Gewond bij stoeien Veilingnieuws Maximum, Kinderspelen Burgerlijke Stand P. F. M. Geul 50 jaar bij distilleerderij voor Advertentie I.M. SCHIEDAM 2li I D - H O LLANDSC H KANTQORBOE K HA N DEL Maandagavond worden de prijzen uitgereikt van de jubileum-neder laagserie van de Schiedamse voetbal vereniging Martinit. Dit gebeurt om half negen in de Martinit-kantine in het Volkspark. MAASSLUIS De nieuwe speel tuin, ingericht door de Maassluise Gemeenschap, in de nieuwe woonwijk Sluispolder-West voorziet in een grote behoefte. Op de derde ochtend na de opening op zaterdag, kon de 1000ste bezoeker worden verwelkomd. Het was-de zevenjarige Eddy Smink uit Amsterdam, die zjjn vakantie doorbrengt in Maassluis. Het heuglijk feit ging voor Eddy niet onopgemerkt voorbij. Hij werd verrast met een heerlijke taart, die werd aangeboden door Martie van der Snoek, het jongste zoontje van de wethouder van Openbare Werken. Dit is niet de eerste maal dat Eddy's naam in de krant. komt. Drie jaar geleden was dit eveneens het geval, toen hij met een buurmeisje zich door de politie te Amsterdam liet rondrijden in Amstelveen zoge naamd op zoek naar zijn woning, die echter in een ander gedeelte van Amsterdam stond. Na enige tijd kreeg hij zijn geheu gen weer terug en werd per auto aan de ouderlijke woning afgele verd Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur: zijden hoofddoekje; lederen tas met inhoud. Te bevragen bü de vinders: dames handschoen (I.), v. Dijk, v, Hogen- üorpstraat 28; bruin kinderhand schoentje, Ris, Fr. Haverschmidt- laan 58; afschrift van een rekening, L. Schippers, Emmastraat 13; auto ped, v, d. Lubbe, Frans Halspi. 41b; portemonnaie met inhoud, W. van Almen, Buijs Ballotsingel 52b; por temonnee met inh., K. Verboom, Ma- riastraat 68b; weekendtas met inh., S. Klinkhamer, Rotterdamsedijk 28c; wit kindertasje, mevr. Ouwens, Goe man Borgesiuslaan 42; bedrag aan geld, M, v. Zuijlen, Nassaulaan 49; herenpolshorloge, N. L. v. d. Vliet, Stationsplein 11a; 1 p. jongensschoe nen, D. Wissen, Groenwegje 70a; zwembroekje, M. Zijlstra, Burg. van Haarenlaan 1246: riem met dolkmes, Mineur, Sav. Lohmanlaan 76: bad doek met zwembroek, De Stigter, Boerhavelaan 113a; rode lederen pet, W. Broekhuizen, Eendrachtstraat 44; geel meisjesjack. C. Slagmoien, Nu- mansdorpsestraat 19; sleutels A. de Winter, Heenvlietsestraat 8; ring m. sleutels en mes, B. Voets, Ouddorp- sestraat 14: zakmes. H. v. Kruinin- yen, Brielsestraat 7; ring met sleu tels, J. v. Walsum, Berkenlaan 12, Kethel. De Schiedamse pv De Blauwe Dof fer hield een wedvlucht vanuit Gim- bloux, afstand 148 km. De eerste twintig waren: J. Wenteler 1, Morra 2 6, C. v. Gogh 3 8 9, Dik 4 18, Kou- denberg 5 7 15, v. d. Hoeven 10 20, B. van Gogh 11, Wolthuis 14, v. d. Kant 16 19. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGES-THEATER. 2 uur: Lopen ot liften. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATEK 2, 1 en Pas op....'val niet! Apotheek: C. Jansen. Swaromerdamslngel 41.- Nieuwland-Apotheek, Wlbautpleln 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: SG- Vakantlef eesten, „Zomercocktall" ro.tn.v. Jules de Corte. Dick Gabei, Bueno de Mesquta e.a. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: 2 Zoek het maar uit! Z MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: J Trapeze. Apotheek: C. Jansen, swammerdamslnget 41. 4 Nleuwland-Apotheck, Wlbautpleln 17. Tentoonstellingen: 3 STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Door het onderzoek van de wagen werden de beide verdachten vier pun ten ten laste gelegd. Deze waren; 1 het niet voldoende functioneren van de bedrijfsrem; 2 een te grote spe ling in de stuurinrichting; 3 gedeel telijk onbruikbare richtingaanwij zers; 4 het tn zeer slechte staat ver keren van de banden en wei in het bijzonder die van de achterwielen. Het was de hoofdagent van de ver keerspolitie L. ten A., die de wagen op het bureau van politie te Schie dam onderzocht heeft en die gedu rende de behandeling van deze zaak een toelichting gaf op de tenlaste legging. De agent zette uiteen, dat het remsegment versleten was en dat ook de remvoering een te grote slijtage vertoonde. Bovendien waren er on derdelen versleten van' de hoofdci linder van de remmen, zodat deze niet goed konden werken. De rem men op de achterwielen waren in een betere conditie. Ook de andere punten van de tenlastelegging wer den nader onder de loep genomen, waarbij tot uiting kwam. dat de banden om de achterwielen totaal glad waren en behalve dat ook scheuren vertoonden. Het was de chauffeur D. niet bekend, dat de wagen in een derge lijke toestand verkeerde. De wagen remde altijd prima en trok niet naar een bepaalde richting, zo zei hjj. Op de vraag van mr. Cos, wanneer de auto het laatst voor het ongeluk was nagezien, antwoordde De H., dat dit een week voor het ongeval,' op 27 mei, geschied was. Mr. R. A. Schimmel, ambtenaar bij het OM, wees in zijn requisitoir op het feit, dat de remmen een ver regaande slijtage vertoond hadden. „Garagehouders," aldus mr. Schim mel, „kunnen altijd zeggen, dat een wagen in orde is, doch het gebeurt maar al te vaak, dat dit niet het geval is. De eigenaar van de wagen is evenwel altijdverantwoordelijk voor die wagen." De officier achtte de tenlasteleg gingen bewezen en eiste tegen de ex pediteur voor de slechte remmen ƒ400,subs, tachtig dagen hechte nis, waarvan 200 voorwaardelijk, voor de speling in de stuurinrichting ƒ40 of zestien dagen, voor de rich tingaanwijzers 10 of vier dagen en voor de slechte banden 35 of veer tien dagen. De uitspraak luidde in totaal 370 Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 Voor de kantonrechter te Schie dam had gisteren J. P. S. uit Koe dijk zich te verantwoorden. S. had op 6 februari in Vlaardingen „zin nenprikkelende prenten" getoond aan een jongen van zestien jaar. De rechter legde S. een boete van ƒ50 op. De prenten zullen worden vernietigd. De eis was 60 of 24 dagen hech tenis. (Van een onzer verslaggevers) De Australische zwemsters, die meè zullen doen aan de Nederlandse zwemkampioenschappen op 8, 9 en 10 augustus In Bad Groenoord. en enkele KNZB-officials zullen vrijdag 8 augustus 's morgens om elf uur in de aula van het Stedelijk Museum door het gemeentebestuur van Schie dam worden ontvangen. Na afloop wordt deze gasten een lunch aangeboden in hotel De Kroon, waaraan vermoedelijk ook de ambas sadeur van Australië zal aanzitten. of 88 dagen hechtenis, waarvan 150 voorwaardelijk. Tegen chauffeur D. eiste mr. Schimmel voor de vier feiten in to taal 97,50 subs. 39 dagen hechtenis. De uitspraak luidde 77.50 of 31 da gen. De wagen zal aan-De H. worden teruggegeven. Een hoofdagent van de Schiedamse politie vond gistermiddag tijdens zijn surveillance op het zgn. vogeleiland in het recreatiegebied de 15-jarige Arie van L. uit Kethel, die op de grond lag met een bloedende vlees- wond in zijn rechterdijbeen. De jongen vertelde, dat bij het stoeien met een paar vriendjes het padvindersmes, dat hij bij zich droeg, uit de schede was geraakt en in zijn been was terechtgekomen. De jongen is naar dokter Van der Kuy gebracht, die de wond heeft ge- ROTTERDAM Coöperatieve tuinbouwveiling der Zuidhollandse Eilanden G.A. van 30 juli. Aardappe len 3—14; andijvie 7—8; bloemkool 1044; spcrciebonen 25—39; stoksnü- bonen 3990; stamsnijbonen 2555; uien 1219; augurken 63—82; kroten 7; sla 3,106,50; komkommers 8 17; waspeen 1017; rabarber 812; peterselie 3—6; selderij 47; rode kool 710; tuinbonen 25; rode bessen 711,58; kruisbessen 41—88; golden Japan 1,74; perziken 1232; zwarte bessen 1,431,44. Tomaten export A 4546. B 3741, C 49. CC 30, binnenland A 29—32, B 20—26, C 20—22. Hard fruit: Oomskinderen H 1 85, H 2 74; Manks Godlin H 1 72, H 2 60; Pimpernel H 1 78; Early Lacton 92 1,37; Early Vict. HH 60-65 46—54, HH 55-60 45. HH 50-53 42, H 1 44. H 2 46; Yellow St 70-75 54. St 65-70 61—62. 60-65 49—59. 55-60 39—46. 50-55 36. HH 70-75 59—60, HH 65-70 52—59, HH 60-65 43—56, HH 55-60 34 —41, HH 50-55 31. GORKUM Veiling van 30 juli. Kropsla 300600 per 100 St.; bospecn 10—23 per bos; komkommer I 15—19 per St., II 12—15, III 8—12, stek 8 per kg; rabarber 1014 per kg; tuinbo nen 19 per kg; kroten 3 per bos; sel derij 3 per bos; andijvie 711 per kg; dubbele stambonen 2537 per kg; stamsnijbonen 2541 per kg; staak- snijbonen 5777 per kg; staakprin- sessen 6267 per kg; spekbonen 30 per kg;- pronkbenen 3034 per kg; groenekool 16 per kg; rodekool 713 per kg; spitskool 14—17 per kg: pos telein 8 per kg; uien 1320 per kg; tomaten 3848 per kg; doperwten 63 per kg; augurken 15—107 per kg; eerstelingen 810 per kg; eigenhei mers 10 per kg; aardbeien 2225 per doosje; rode bessen 135138 per kg; zwarte bessen 109132 per'kg; prui men 1022 per st.: perziken 830 per st.; frambozen 160—220 per kg; kruisbessen 55—78 per kg. (van een onzer verslaggevers) Vakaniiefesst J WEER EEN ZONNIGE DAG: Weer boekten alle onderdelen van de jeugdvakantiefeesten in Vlaar dingen vele deelnemers. Weer was de belangstel ling groot. Het grote verschil met de feesten van vorig jaar, toen zware regenval veel bedierf, kwam weer sterk tot uitdrukking. De Vlaardingse bevol king bewees de activiteiten van het Comité Jeugd- vak&ntiebesteding nog steeds zeer op prijs te stel len. De Stadsgehoorzaal was gistermiddag tot op de laatste stoel bezet. De tocht naar De Beer boekte het maximum aanta' inschrijvingen. Van de kan didaten voor een bestijging van de Grote Kerk moesten er velen worden teleurgesteld. De watertaxi zat vol met merendeels jeugdige vakantiegangers en het Clippertje had vele passagiers. De kinderspelen trokken, buiten de grote belangstelling, 146 deelnemers. Twee bussen vol z(jn gistermiddag vanaf de Visbank naar de Luchthaven Rotterdam vertrokken. Eén bus was niet voldoende meer, wat bewijst, dat ook deze tocht middenin de belangstelling staat. Vangstberichten van donderdag morgen; VI 70 20 kantjes, thuisv., VI 78 34; VI 172 20; VI 203 51, nog 15 netten; VI 208 20, nog 20 netten; VI 216 20, VI 114 50; VI 115 15, nog 10 netten; VI 115 15; VI 142 3; VI 190 34; VI 197 25, nog 2 netten; VI 199, weinig; VI 14 60, nog 15 netten; VI 56 20; VI 112 50; VI 132, thuisvarend; VI 153, weinig. ROTTERDAM, 30 juli. Markt bericht visafslag Rotterdam. Aan de visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot gr 2,80 2,85; middel 2,40—2,60; schol middel 49—56; klein 30—52: schelvis middel 50—54; klein 3840; kabeljauw kl 28—33; makreel 18—21; wijting 30 —34; verse haring 28—31: spiering 10,700,75; heilbot 2,90—3,40. Ook vanmorgen weer, tijdens de demonstratie van de kleinste brandweermannetjes van Frank rijk, was het buitengewoon druk op en om het Visserijplein tje 1 De tentenbomvwedstrijd trok een groot aantal inschrijvers aan'. De gidsen W. Hofman en J. Buis hebben het gistermiddag in de Grote Kerk bijzonder druk gehad. Groep na groep, 36 tot 40 man, vrouw- of kind, beklom de oude trappen van 1 de oude toren. Men bewonderde het uurwerk, men keek naar het carillon, men zag de luiklokken en men stond vooral verbaasd over het fraaie uit zicht vanaf de torentrans. Het zicht was gisteren buitenge woon goed, zodat de bezoekers tot ver in Rotterdam konden kijken. Het maximum aantal reizigers naar het natuurreservaat De Beer vertrok gistermorgen omstreeks acht uur. Een prachtige dag, heerlijk weer, zo meld den 's avonds de terugkomers. Ook vanmorgne vertrokken weer ruim 130 deeinemertjes. De tocht met de watertaxi is sinds gisteren extra-attractief. De taxi, die ook toestemming heeft de haven van WUton-Fijenoord in te varen, komt in deze haven ook vlak iangs het daar liggende vliegkampschip Karei Doorman. Niet alleen voor gisteren, ook voor vandaag zijn weer vele kaarten voor een taxitocht verkocht. De molen aan de Kortedijk, hel symbool van de vakantiefeesten 1958, vlagt al twee dagen lang niet meer. Dat komt, zo deelde men ons mee, omdat de harde wind de vlaggetjes slierten heeft stukgewaaid. Er zou in de loop van vandaag een voor ziening worden getroffen. Want vlag getjes moeten er wapperen tussen de molenwieken. Oom John en tante Lilly hebben ongeveer 700 kinderen een bijzonder aangename middag bezorgd. Zij brachten de jeugdshow 1958 gister middag in de Stadsgehoorzaal. De jeugdige kijkers leefden intens mee met datgene, wat op het toneel plaatsvond en zij staken evenmin hun kritiek onder stoeien of banken. Reeds bij het uitgaan der lichten en bij het opgaan van het toneelgor dijn uitte de jeugd luidruchtig zijn instemming met deze handeling. Na dat de jongens en meisjes kennis hadden gemaakt met de gastheer en -vrouw, oom John en tante Lilly, zorgden twee sprekende poppen voor de juiste stemming. Deze twee pop pen, Joepie en Jenny, wisten op goede manier de jongens en meisjes in hun ruzies te betrekken. Ook het verdere programma had bij de jon gelui een groot succes. De kinderspelen aan de Floris de Vijfdelaan hebben gisteren rond 150 deelnemers getrokken. Er werd weer verwoed gestreden. De uitslagen luid de 1 dit, keer; Dit is een van de foto's, die de Ermitage te Leningrad op verzoek van conservator P. L. A. Janssen naar het Stedelijk Museum te Schiedam zond voor de expositie „Man en Paard". Dit is een exemplaar uit de zending foto's, die een plaatselijk dagblad overijld betitelde als „een onderdeel van een perfide communistische propaganda". Hoe deze paardebitten in relatie tot het communisme zouden staan, begrijpen we niet. In ieder geval: het zijn paardebitten, gevonden in een grafheuvel te Pazyryk in Oost-Altai (Rusland), waar zij ln plm. 1400 v. Chr. zijn begraven. Deze foto is wegens plaatsgebrek niet, zoals de andere uit deze serie, in het museum opgehangen. Jongens 67 jaar: baldribbelen1. Kees Groen, 2. Lex Stam, 3. Dick de Jong 4. Evie Baars. Meisjes 67 jaar: eierlopen: 1. Leida Jansen 2. Tinie Smits, 3. Elly Kuit, 4. Tineke den Keizer. Jongens 89 jaar: hoepelen; 1. Braam Snoek, 2. Bennie Troosk, 3. Maarten Broek. Meisjes 8—9 jaar; balgooien: l.Ria Boer, 2. Dita v. d. Berg, 3. Teunie Vogel. Jongens 1011 jaar: opdrachten- spel; 1. Herman Lissenberg, 2. Gerrie Verschuur, 3. Rudie v. d. Heuvel. Meisjes 1011 jaar; tafeldekken; 1. Marian "Weeda, 2, Thea Folkers, 3. Thea Vermeulen. Jongens 1213 jaar; hardlopen; 1. Leen Hokke, 2. Rob de Waard. 3. Leo Witsenburg 4, Johan Hogerwerff. Meisjes 1213 jaar; ringsteken: 1. Gerrie d. Lie, 2. Janet Versteghe, 3. Gerrie v. d. Velden, De met gemerkte winnaars heb- oen maandag een prijs gewonnen. Een chauffeur van het taxi-bedrijf Ravero is gisteren in Schiedam het slachtoffer geworden van een ge vaarlijk soert baldadigheid. Om kwart over drie reed hij op de Vlaardingerdijk. waar een paar jon gens met stenen naar de auto gooi den. De voorruit werd vernield. Schade ƒ230. De jeugdige vandalen konden niet worden achterhaald. Geboren: Hermen zn van D. den Boer en C. W. SUjkoord; Augustinus M. zn van H. W. de Kaper en M. M. Peek; Elisabeth S. L. dr van A. S. van Oorschot en J. H. Haesakkers; Anna C. W. dr van F. van der Heiden en A. C. W. van Dijk. Overleden: M. A. Muilwijk 76 jr echtg van G. F. de Zwart: E. Oost hoek 76 jr wed van M. van Toor. Donderdag 7 augustus is de heer P. F. M. Geul, procuratiehouder van de firma J. T. Beukers A. C. A. Nolet te Schiedam vijftig jaar in dienst van deze distilleerderij. Op verzoek van de jubilaris zal deze dag uitslui tend in intieme kring worden ge vierd. Zaterdagmorgen om negen uur vertrekt van het Centraal Station in Rotterdam een SVV-atletlekploeg naar Engeland voor een zevendaagse sport uitwisseling met de Erith District Athletic Club in Erith, welk plaatsje gelegen Is aan de oevers van de Thames in het mooie graafschap Kent. Sinds 1946 heeft SW steeds con tact gehad met deze Engelse sport club. dat toen ontstaan is door de zgn. ENSO-organisatie met de Wans- worth-sportuitwlsseHngsontmoetin- gen. Ook dit jaar zullen de SVV'ers weer diverse bekenden ontmoeten en hebben de Engelse sportcollega's een uitgebreid en attractief programma voorbereid. Maandag a.s. vBank-holi- Het leek aanvankelijk erger dan het in werkelijkheid was. „Mid denalarm" werd er gistermiddag omstreeks half zes geslagen voor een brand, die in de fabriek van „Rietschoten en Houwens" aan de Industrieweg zou woeden. Zeer snel was de oudste motorspuit van Vlaardings vrijwillige brandweer onderweg naar de Industriewijk. Bij aankomst daar bleek een ijzeren bak met plastic-afval te smeu len. Even voordat het alarmsignaal in de hulzen van de leden van de vrij willige brandweer opklonk was de brand in de bak afval reeds door personeel ontdekt. Onmiddellijk ging men met drie brandblusapparaten tot bestrijding van het vuur over. Dit. snelle optreden had succes! Omdat de ijzeren bak, geheel gevuld met uiterst brandbare afval van plastic-produkten, dicht bi) een van hout opgetrokken loods achter de fa briek stond, en gevaar voor uitbrei ding van het vuur niet denkbeeldig was, waarschuwde men de brand weer, die weer bewonderenswaardig snel in actie kwam. Onmiddellijk na aankomst ontrol den de brandweer mannen van com mandant Groeneveld een slang. Want het personeel van Rietschoten en Houwens kon de nog voortsmeulende massa afval met behulp van een ma ger straaltje uit de kraan, niet ge blust krijgen. Een forse straal water uit de brandslang echter was voldoende om het vuur te blussen. De oorzaak van de brand was gisteren nog niet be kend. day in Engeland) wordt ln het Erith- stadion een zes-verenigingen-atle tiekwedstrijd verwerkt. Het SW- team heeft voor dit jaar, gezien de sterkte van de Engelse atletiek-clubs, versterking van enkele prominente Rotterdamse atleten, o.a. Schram en v. Kleef, beiden hoogspringers van x. 3.85 m, en van de Nederlandse schaatskampioen en Rotterdamse at- ieet Wim de Graaf. Op deze sportmiddag zijn er te vens in het Erithstadion gymnastiek- uitvoering, een voetbalmatch en des avonds een groot vuurwerk. Maandagavond vindt ook de offi ciële ontvangst ten stadhuize plaats van het Schiedamse gezelschap door de burgemeester van Erith. Dinsdag staat er een bezoek op het programma aan de GEC-works, waarbij een lunch en thee wordt aangeboden. Woensdag per touringcar naar Brighton, de bekende Engelse bad plaats. waar in het historische Royal Paviljoen de Schiedammers een tea wordt aangeboden door het gemeen tebestuur van Brighton. Donderdag is men te gast bij de di recteur van het Oakroom-Restauraht met een bezoek aan de British Cal ender's Cables. Voor vrijdag staat er een lunch te wachten b(j de British Oil and Cake Mills Ltd. Zaterda g nemen de SVV'ers deel aan een vier-verenigingen-wedstrijd in het Centra] Park in Dartford, terwijl er 's avonds eer. afscheids feest plaatsheeft in het Pavilion van de British Oil Cake Mills Ltd. Zondag keren de SVV'ers weer terug naar Schiedam. Het gezelschap reist ditmaal -ia Ostende-Dover naar Londen, onder leiding van de SVV-bestuursleden C. de Vries en D. Scheepmaker.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1