Zwemsterretjes uit Australië schrikken van Hollands weer Vlaardingse clubs winnen prijzen in Schiedamse serie In Groenoord is al tribune opgebouwd Zeepkisten rollen Voorstraat omlaag m Duivennieuws Gerard v. d. Wal sprong 1.60 m Tour van Di ie in Maassluis Brand in leeg huis ontdekt Nieuws van de waterkant Wat zij vingen Sportschool in Kethelstraat vernieuwd Carillonconcert Amusement op vrijdagmiddag Programma van morgen HET VRIJE VOLK DINSDAG 5 AUGUSTUS 1958 chiedammers onderelkaar Burgerlijke Stand Twee dagen rust Veilingnieuws Versierde fietsen in optocht PAGINA 4 V oor j eugcldrumban d 500 uit Anjerfonds (Van een onzer verslaggevers) Terwijl gisteravond een twintigtal leden van de Schiedamse Zwem-Club zich manmoedig in het koude water van Bad Groenoord stortte temperatuur 16 graden C! en de in structies opvolgde van trainer Dries Peute, die niet vergeten had een wollen vest en een lange jas aan te trekken, waren enkele tribunebouwers druk in de weer om de stellage op te bouwen, die op 8, 9 en 10 augustus drieduizend mensen in de gelegenheid moet stellen de nationale zwemkampioenschappen goed te volgen. Zwemfeest Kolpabad afgelast: te lage temperatuur water Wie was meisje in Volkspark? SNA-OG viste Wisselkoersen Vakantiefeusl j voor de Er zijn gisteren daar aan de Voorstraat te Vlaardingen geen snelheidsrecords gebroken en ook geen klassementsproeven gehouden volgens ingewikkelde formules, niets van dat alles. De jeugd heeft er niet minder om genoten, bij de zcepkistenrennen die het Comité Vakantiefees- tcn had georganiseerd. Onder luide aanmoedi gingen rolden daar de wonderlijkste „renwa- gens" de Voorstraat af. Maar ook ge beurde het, dat de coureur van zijn wankele zitplaats afrolde en de wagen de afzetting inschoot Veemarkt Rotterdam Uitslagen Huldiging van de vierdaagselopers (Van een onzer verslaggevers) „Ik het 't koud" was het eerste wat in goed verstaanbaar Nederlands het Australische zwemstertje met de onuitspre kelijke naam AIva Colquhoun op Schiphol uitbracht. Er viel een dreinerig motregentje, dat de net uit een zonniger Parijs gear riveerde Australische zwemsters koud op het lijf viel. Maar ze waren dan toch gekomen: de wereldrecordhoudsters Dawn Fraser, Use Konrads en Lorraine Crapp en hun tripge noten Sandra Morgan, Alva Colquhoun, Anne Nelson, Beverly Bainbridge, Barbare Evans en Gergaynia Beckett, die evenmin voor wat water bevreesd zijn. Zijn de Vakantie feesten vorige week donderdag al begonnen? Ge looft u het maar niet. Dat was de Zomercocktail in het Passage-theater moge nog zo verkivikkend zijn ge weest voor de lachgrage Schiedam mers een schijnstart. Nadien is er immers nog niets gebeurd! Nee, overmorgen, dan begint hei feest pas echt! Dan valt er tien da gen lang (behalve op zondag) elke dag wat te beleven. Voor de ouderen onder meer avondvoorstellingen in het Passage-theater en in de Plan tage en voor de jongeren tal van wedstrijden en kindervoorstellingen. Dan mogen we natuurlijk ook niet de kermis vergeten, die zaterdagmiddag sinds jaren weer eens op de Broers- vest komt te staan. Mij is alleen ver teld, dat het attraktiecentrum wat kleiner zal worden dan in voorgaan de jaren. Er zullen vooral minder goktenten zijn. De goklustigen die nen zich ditmaal dus tevreden te stellen met zweefmolen en spookhuis. Dat het de Schiedam.se Gemeen schap deze week pas (werkelijk) ernst wordt met het uitvoeren van de jeestplannen bewijst wel, dat gis teren in het centrum van de stad de verlichtingsattributen eilaas de zelfde van vorig jaar, maar dat zal wel door de beruchte BB komen zijn aangebracht. In het plantsoen op het Koemarktplein flonkerden gis teravond de lampjes aan. De feest verlichting op de trottoirs zal ook spoedig gaan branden. De SCV De Postduif vloog met 800 duiven broed '58 een wedvlucht van uit Chimay, 200 km. Gelost 10.30 uur. Eerste duif 13.25.00. laatste 13.45.00. Uitslag: 1, 3, J. Koster: 2, 14, G. Vermeer Zn.: 4, du Chartenier; 5, H. Veltman; 6, 27, J. Hazenbrood; 7, 11, J. Koogje; 8, r. v. d. Tuijn; 9, F. Koppenhagen; 10, J. v. d. Beek en Co.; 12, H. Blondé; 13, 19, J. de Waard; 15, M. de Ruiter: 16, 24, 30, C. Verlinden; 17, A. Moog; 18, C. de Tuinder; *20, O. 'Bolkenbaas; 21,- A. Vis; 23, H. Crama; 25, J. Tweeboom; 26, C. Verboom; 28, M. v. Mourik; 2S, W. v. Deurseh; 25, P. v. Os. Geboren: Frans, zn van M. Klinge en P. Pors; Yvonne M„ dr van M. Brevoord en N. A. Keijts; Marjolein, dr van D. Sluimer en H. de Goede; Robert, zn van A. Bonte en S. A. van de Klundert; Marianne, dr van P. A. Philippa en J. Bas; Yvonne, dr van J, Limburg en P. A. Tieleman; Cornells, zn van M. F. Jonkman en M. J. van der Krift: Franciscus, zn van A. Brussé en C. M. Kortland; Valentina W., dr van V. W. van der Raaf en J, M. Buurman; Margaretha M„ dr van P. J. Olsthoorn en A. M. van der Geest. Overleden. K. J. de Groot, 67 jr; L. Beijaars, 73 jr; F. de Ronde, 79 jr; P, L. Bruining, 78 jr. Tijdens de dit weekeinde gehou den atletiekwedstrijden op de Ne- nfjtobaan te Rotterdam behaalde Ge rard van der Wal van de Vlaardingr- se atletiekvereniging Fortuna op het nummer hoogspringen jongens klas se B het Rotterdams kampioenschap r.iet een zeer goede sprong van 1.60 meter. Op het nummer speerwerpen wist deze jeugdige Vlaardingse atleet ook nog een derde prijs in de wacht te slepen. Een woordvoerder van het Co- lumbiaanse leger heeft medegedeeld, dat 41 opstandelingen en twee mili tairen van het Columblaanse leger zijn gesneuveld bjj een treffen tussen een bende van 50 opstandelingen en een detachement ordetroepen in de provincie Tolina. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Zoek het maar uit! MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u.: Vijl stappen in het gevaar. Apotheek: F. H. Backer, St. Liduinastraat 58. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: HET HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: af vaarten Spldodlenst. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur Zoek het maar uit! MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.: Vijl stappen ln het gevaar. Apotheek: F. K. Backer, St. Liduinastraat 58. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: HET HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: af vaarten Spldodlenst. Eerst hadden ze nog even op hun tocht van Parijs naar Amsterdam de Brusselse Expo wilien bezoeken, maar dat ging bij nader inzien toch niet door, zodat hun aanvankelijk reis plan kon w.rden uitgevoerd. Vrijdag, zaterdag en zondag zullen zij deelnemen aan de Nederlandse zwemkampioenschappen en ze wilden .br?teen maar weten, hoeveel graden het water in het Schiedamse bad is, waar de wedstrijden worden gehou den. Niet alleen AIva Colquhoun begon te klappertanden, toen zfj over 16 graden hoorde spreken (de Australi sche meisjes zijn gewend aan water temperaturen van rond 21 graden). „Dan had ik beter schaatsen mee kunnen nemen," schertste de vlinder slagzwemster Beverly Bainbridge. En Dawn Fraser riep verheugd: „Ben ik even blij, dat ik mijn trui heb mee genomen!" Ze waren kennelijk ge waarschuwd voor het Hollandse kli maat, de veelbereisde Australische topzwemsters. Alva verklapte, dat zij het Neder lands had geleerd van Cocky Gaste laars en Corrie Schimmel, toen die in Australië waren, maar verder dan dat ene zinnetje over de kou en 'ja' en 'nee' had ze toch niet onthouden. De meisjes, die na hun uitmun tende prestaties op de Empire Games ln Engeland, nog even Parijs „ge daan" hebben, verlangden nu naar een bed. Ze hadden de lichtstad zo zeer bewonderd, dat er maar heel weinig tijd voor slaap was overgeble ven enze wilden vrijdag fris aan de start staan voor de start van de Nederlandse kampioenschappen. Want ze weten, dat het hier heus niet zo'n eenvoudige overwinning za! worden als tegen de Franse zwem sters. Ze krijgen echter een paar dagen gelegenheid in Bad Boekelo om op verhaal te komen; donderdag gaan ze vandaar naar Schiedam. Na Schie dam komen voor de „Aussies" nog Duitsland, Wenen, Rome en Singa pore. Dan pas als zij ruim twee maanden getoerd hebben is hun trip ten einde. ROTTERDAM. Coöp, Tuinbouw veiling der Zuid-Hollandsche Eilan den G.A. van 4 augustus. Groenten: Aardappelen 416, An dijvie 79, Stambonen 2544, Snij bonen 28—61, Kroten 414io. Sla 3—9, Selderij 4—10, Uien 12—22, Waspeen 10—18, Rode kool 918. Gele kool 13—14, Bloemkool 18—47, Komkommers 821, Spinazie 3235, Rabarber 18, Prei 17, Peterselie 24, Stoofsla 20—22. Zacht Fruit: Ontario 1,761,96, Early Laxton 681,39, Ananas me loen 701,27, Frambozen p. ds 39— 56, Rode bessen 701,79, Peraken A 2349, idem B 1523, idem C 1018. Tomaten A exp. 53—55, binnenland 47—58, id. B 50—51 50—58. id. C 60— 61 35—49, ld. CC 29 en 43. Hard Fruit: Yellows Transp. St. 70/75 35—51, id. St. 65/70 38—53, id. St. 60/65 30—43, id. St. 55/60 28—31, id. HK 65/70 36—48, id. HH 60/65 33 —38, id. HH 55/60 27—32, id. HH 1 SI—48, id. HH IX 24—32, id. K 24—41; Oomskinderen H I 53—84, id. HH II II 30, id. K 17—21; Beauty of Bath H 55/60 30, id. HH I 31—34, id. HH 36—74; Early Vict. H 60/65 34, id. St 65/70 83, id. St 60/65 67, id. St 55/60 47, id. K 21—41; N. Hollanders H I 41, id. HH II 18—28. Roger Moens, de wereldrecord houder op de 800 meter, heeft maan dagavond te Brussel aangekondigd niet te zullen deelnemen aan de Europese atletiekkamploenschappen te Stockholm. Zaterdagmiddag trekt weer een fleurige stoet van versierde fietsen als een bontgekleurde Chinese op tocht langs Vlaardings straten. Weer zullen talloze meisjes en jongens met gerechtvaardigde trots hun feestelijk opgesierde karretjes den volke to nen en al rondpeddelend de volledige aandacht van de voorbijgangers op eisen door zo luid mogelijk te bellen. Hoe meer jongelui meedoen, des te meer indruk het geheel maakt en des te leuker het fietsenfeest wordt. Daarom worden alle meisjes en jon gens van 10 jaar en ouder dringend aangeraden dit jaar mee te doen. Met een beetje goede wil ziet je fiets er in een uurtje fantastisch uit. De deelnemers(sters) moeten om half drie aantreden bij de Brandweer kazerne. De optocht, welke om half vier start, rijdt de volgende route. Hoflaan, Schiedamsedijk, Voorstraat, Burgemeester de Bordesplein, Ke- thelweg, Plein Emaus, Julianalaan, Emmakade, Prins Hendriklaan, Mau- ritssingel. Brug. Burg. Verkadesingel, Burg. Luyerinksingel. Van den Lin den van den Heuvelsingel, Kethel- weg, Goudenregenstr., Dotterbloem straat, Meidoornstraat, Salviastraat. Sneeuwbalstraat, Van Hogendorp- laan, Goudsesingel, Oprit Plein 1940, Julianasingel, Binnensingel. Ooster straat, Callenburgstraat, Hofsingel. Hoflaan, Emmastraat, einde achter de Stadsgehoorzaal om ca. half vijf. ROTTERDAM, 4 aug. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prijzen waren; Tarbot klein 0,80 tot 1,10; Griet 1,10 tot 1,20; Schol midd 34.— tot 36.Schol klein 22.tot 33.Schelvis midd 33.tot 34.—; Schelvis klein 28.tot 30.Kabeljauw gr 50.tot 56.Kabeljauw midd 38.tot 41.—; Kabeljauw klein 21.tot f 24.Makreel 16.18.Zee hanen klein 24. —tot 26.Wij ting 25.tot 29.Haring, verse 22.— tot 27.—. MAASSLUIS. De Tour van Drie-rijders van het Kruininger Gors komen woensdagmorgen met de veer boot Rozenburg om 10.10 uur te Maassluis, om een bloemenhulde te brengen aan de werkplaats van minder-validen. Daarna gaat de ploeg naar Vlaar- dingen, MAASSLUIS. Tijdens de collecte ten bate van het Anjerfonds maakte de jeugddrumband „Klein maar dap per" te Maassluis, middels enige marsen, propaganda voor het fonds. Deze medewerking is beloond. Het bestuur ontving uit het fonds een 1 gift van 500,-, die bestemd moet worden voor de gedeeltelijke finan- cierlng van de onlangs aangekochte trommels met toebehoren. Het eerste horenzevental van VZC, dat gisteravond in de be slissingswedstrijd tegen De Zijl uit Leiden het kampioenschap be haalde. Het won namelijk met 42 door twee doelpunten van Leo Zandwijk en Cor Dalmefjer. De spelers zijn (van links naar rechts): zittend: Leo Zandwijk, Jaap Zwanenburg en Cor Paal vast (aanvoerder). Staand: Ben Arons, Gerrit Buis, Cor Dal- meijer en Mar Berkhout. (Van een onzer verslaggevers) In de kantine van Martïnit in het Volkspark te Schiedam zijn gisteravond de prijzen uitgereikt van de nederlaagserie, die deze jubilerende voetbalvereniging traditiegetrouw in de afgelopen paar maanden heeft gehouden. Merkwaardigerwijs waren het twee Vlaar dingse clubs, die beslag legden op de prijzen; een wisselbeker voor het toebrengen van de grootste nederlaag en elf shirts voor de sportiefste tegenstander. De Hollandiaan kwam met 1644 punt (het maximum was 20 punten) als de sportiefste tegenstander in deze serie uit de bus. Het kreeg ech ter niet de elf shirts. In de bepa lingen is namelijk vastgelegd, dat één elftal slechts één prijs kan win nen. De Hollanóiaan nam al bezit van de wisselbeker door Martinit de grootste nederlaag toe te brengen (4—1). Daardoor bofte Fortuna Vlaar dingen, Het had na De Hollandlaan met 16 punten het sportiefst ge speeld. Voorzitter Hardeman (die naderhand zei het prettig te vinden, dat in deze series niet alleen op de grootste nederlaag maar ook op spor tiviteit wordt gelat) kon dus de elf shirts in ontvangst nemen. Voordat tot de uitreiking van de prijzen werd overgegaan, uitte de waarnemend voorzitter van Martinit, de heer W. F. H. van der Kant, zijn tevredenheid over de gehouden serie. Hij nam tevens de gelegenheid te baat om te pleiten voor meer voeling tussen de besturen van de verschei dene clubs en voor het uitdragen van de sportieve gedachte onder de spe lers. Hij gaf voorts een overzicht van de „ranglijst" van de sportiviteit der tegenstanders, zoals die werd opge maakt door een speciale commissie onder leiding van de heer L. van Sijll, voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. De heer Van Sijll vertelde, dat de commissie de elftallen niet alleen be oordeeld had naar hun sportiviteit tegenover hun tegenstander, maar ook naar hun discipline, verschijning, optreden en kleding. De clubs, die meegedaan hebben aan de nederlaagserie van Martinit zijn: De Holiandiaan, Fortuna VI., Neptunus (R'dam), SFC, SVDPW, HBSS, PPSC en DRZ. Gisterochtend waren zij al begon nen met het opzetten van de tribune. Reeds eerder hadden werklieden van Gemeentewerken steunbalken op de grond rondom het bad neergelegd. Balken, die de ijzeren stellage hori zontaal moeten houden en er tevens voor zorgen, dat de tribune niet in de drassige grond van Groenoord kan verzakken. Tot twaalf uur vannacht hebben de tribunebouwers aan een stuk door gewerkt. Daarna legden zij zich ter ruste ln twee grote tenten, die op het grasveld van Groenoord spe ciaal voor hen waren opgeslagen. Vandaag hebben zü de tribune verder afgebouwd. Bad Groenoord is dus al klaar om het publiek te ont vangen. Van de zwemmers en zwemsters, die zullen deelnemen aan de kam pioenschappen, z(jn er verscheidenen al in Schiedam gearriveerd. Enkelen van hen zijn ondergebracht op particuliere adressen. Een groep zwemmers van de vereniging Het IJ uit Amsterdam kampeert m een grote tent bij een boerderij niet ver van Groenoord. Zij zijn wat vroeger in Schiedam gekomen om alvast te kunnen trai nen in het bad, waarin straks de kampioenschappen worden gehouden. Enkele schoonspring(st)ers hebben de springplank reeds geprobeerd. PUTTERSHOEK De heer A. F. v. d. Perk zag zaterdagavond tot zijn verbazing rook komen uit de schoor steen van het' huis van de familie Van der Stel. Hij wist, dat deze fa milie met vakantie was. De politie, die door hem gewaarschuwd werd, drong met de brandweerman C. van Vliet het huis binnen. Men ontdekte in de schoorsteen een hoop gloeiend roet. Mevrouw Van der Stel blijkt, voor zij zaterdag- Onder leiding van hoofdcontroleur G. van Witzenburg hield de Vlaar dingse hengeivereniging De Ruis- voorn zondag een serieeoncours in de Schie. De" vangst was maar ma tig. De uitslag was: 1. P. Hartog 799 gram. 2. C. Dobbelstein 619 gr.. 3. P. Rozeboom 462 gr.. 4. G. Boer 460 gr„ 5. A. Kaufmann 345 gr.. 6. Th. van Waas 276 gr., 7. K, van Gelderen 273 gr., 8. P. "Heijndijk 263 gr., 9. D. Moerman 260 gr., 10. H. Bijl 249 gr. De wisselbeker voor het hoogst aan tal grammen maatvis was voor P. Hartog, die 594 gram had. Zaterdag hield de hengeivereniging ENCK een serieconcours in Maas land. De vangst was slecht. Resul taten; 1. N. Verheij 186 gr., 2. J. v. d. Vaart 119 gr., 3. H. Bijl 103 gr., 4. M. de Goede 87 gr., 5. J. Koets 48 gr., 6. F. v. Oosten Jr 39 gr. De zwaar-, ,ste vis werd gevangen door J. v. d. Vaart. Deze vis woog 115 gram. Het concours stond oJ.v. L. Verheij. Zondag hield de VHV „De Zwer vende Visser" haar 4e serieconcours in de wateren van Maasland. Het weer was uitstekend en de vangst viel nogal mee, daar er vijf brasems werden gevangen. Dit concours stond onder leiding van de hoofdcontroleur P. Haddeman. De uitslag was: 1. M. R. d. Bruyne 733 gram, 2. P. Hadde man 733 gr., 3. A. Hoogendijk Jr 689 gr., 4. J. Vink 551 gr., 5. D. Verburgh 421 gr., 6. G. Wijnhorst 401 gr. VLAARDINGEN. Vangstberich- ten van dinsdagmorgen: VI 78, 40 kantjes; VI 79, 40 k.; VI 172, 20 k„ nog 10 netten; VI 203, 25 k„ nog 10 netten; VI 208, thuisva rend; VI 216, 40 k., nog 60 netten; VI 115, 60 k„ nog 40 netten; VI 142, 45 k„ nog 28 netten: VI 197, 60 k., nog 40 netten: VI 14, 60 k.: VI 89, 35 k.; VI 112, 55 k. Prijzen van dinsdagmorgen: Trawl- haring klein 42,2045,90: id. groot 37,2038,00; makreel 34,60; zoutevis 101,00—118,00 per ton. Sportschool Bishoff in de Kethel straat. het domicilie van de Schie damse judoka's, is gemoderniseerd. De gehele zaal is geschilderd in ver schillende, moderne pasteltinten, die het oude Astoria een nieuwe, licht voetige sfec meegeven. Men heeii er thans de beschikking over twee grote judomatten: een van schuimrubber, waaraan vooral de be ginners hun hart hebben verpand, en een naar Japans voorbeeld ver vaardigde rieten mat voor de gevor derden. Sinds kort zijn de dameslessen op dinsdag uitgebreid met een gi,..pje kortdate verpleegsters van het Ge meente-Ziekenhuis, die zich voorge nomen hebben het judo en jiu jitsu onder de knie te krijgen. Of zij dit doen om eventueel weerbarstige pa tiënten tot de orde te roepen of om stille tijden voor het ziekenhuis voor wat gebroken armen en benen te zorgen, Is niet bekend. Wél dat zij door hun enthuosiast trainen aardig op weg zijn de techniek van deze sporten te doorgronden. In verband met de te lage tempe ratuur van het buitenzwemwater is het zwemfeest op woensdag in het Kolpabad afgelast. Een zegsman van de Ver. Naties heeft verklaard dat een waarne mingsvliegtuig gisteren een noodlan ding heeft gemaakt bij de Syrische grens. De commissaris van politie te Schiedam verzcekt een meisje van 10 jaar, dat volgens voorbijgangers gisteravond om acht uur in het Volkspark lastig gevallen werd door een onbekende man, zich op het bureau bij de afdeling recherche te melden. Het meisje heeft kort geknipt rood haar en droeg een licht jurkje en groene vest. Zaterdag hield de Vlaardingse hengeivereniging „SNA-OG" haar vierde serieconcours in de Maaslandse wateren. De uitslag i: 1. A. Waarden burg 1295 gr., zwaarste vis 372 gr.; 2. Jac. v. d. Vaart 680 gr., 3. J. Ver- kade 430 gr., 4. F. Plomp 374 gr., 5. P. v. d. Velde 371 gr. De leiding van dit concours had de hoofdcontroleur Jac. Vrijland. Programma van het carillonconcert te geven op het Oranjecarillon te 1 Vlaardingen door Ferdinand Tim- mermans, oud-stadsbeiaardier te Rotterdam en Schiedam, op vrijdag van acht tot negen uur 's avonds. 1. Toccata Glockenapiel (uit de suite voor cembalo in G) J. S, Bach. 2. Drie Valerius liederen: a) Wi Geuskens willen nu singhen (1572); b) Begeertenslust baert aityt quaet (15891c) lek wil te landt uitryden (1573). 3. La badine (de grappenmaalcster) uit een suite voor cembalo P. J. Leblanc. 4. Drie liederen uit t het devoot en profitelyck boeken: a) Die alder- soetste Jesus; b) Adieu, natuurlyc leven myn; c) Van liefden comt groot iiden W. A. Mozart, 5. Menuet en trio (uit divertimento in D). 6. Drie liederen van Cathr. van Rennes: a) Bruidsdans; b) Zonne lied, cl Het Angelus. 7. Praludium voor beiaard Joh. A. Bordewijk-Roepman. 8. Impromptu (Hommage a Cho pin) Ferd. Timmermans. 9. Drie bergerettes (verzameld door Weckerlin): a) l'Amour s'envole; b) Que ne suis-je la fougère; c) Plus ne suis-je que j'ai été. Engels pona 10.5610.564 Amerik. dollar 3.7853.79 Franse frank 1.851.95 Belgische frank 7.5957.601 Zwitserse frank 86.5286.57 Zweedse kroon73.2373.28 Duitse mark 90.3790.42 Deense kroon 54.6054.65 Noorse kroon 53.81453.864 Zwitserland (vrij) 88.37488.424 Canada 3.9313.944 Italiaanse lire 60.79460.844 Oostenrijkse schilling.. 14.614—14.624 Dat wordt vrijdagmiddag weer een mooi programma. Adrie van Oorschot brengt dan in de Stadsgehoorzaal een goochelprogramma met een aan tal ongelofelijke trucjes, een snelte- kendemonstratie en een fijne pop penkast vertoning. De politie organiseert verder een verkeerswedstrijd, waaraan enige aar dige prijzen verbonden zijn, terwij] ten slotte als voorproefje op de pa rade van Vlaardingse Amateurtjes pp zaterdagmiddag ook nog enige jeugdige kunstenaars een proeve van hun muzikale begaafdheid geven. De voorstelling begint als gewoonlijk om half twee, terwijl bij gebleken grote belangstelling om kwart voor vier een 2e voorstelling plaatsvindt. Voor verkoop van 7 augustus af aan de kassa van de Stadsgehoorzaal (dage lijks van 10—15 uur). ROTTERDAM. Veemarkt, van 4 augustus. Aanvoer in totaal 1791 dieren, waarvan 1166 vette koeien en ossen en 625 varkens. De prijzen waren: Vette koeien le kwal, 295—320, 2e kwal. 270—285, 3e kwal. 250260: Varkens (levend ge wicht) le kwal. 1,85, 2e kwal. 1,83, 3e kwal. 1,81, alles per kg. Vette koeien: aanvoer kleiner, han- morgen met. vakantie vertrok, nog i del kalm. prijzen ais vorige week; enkele kranten in de kachel te heb- I Varkens; aanvoer kleiner, handel ben verbrand. i tamelijk, prijzen iets hoger. Aan de race ging de keuring van de wagens vooraf. Hierbij was de jury het erover eens, dat Sjaak Boogert de aardigste ./zeepkist" had gefabriceerd. Klokslag drie uur gaf leider L. van Zanten het startsein voor de eerste aanche. De eerste twee van de 63 zeepkisten gingen van start. Soms kwamen ze niet verder dan de start wanneer de stuurmanskunsten van een der rennertjes niet voldoende waren om de juiste richting te hou den. Dan werd er ook wel eens „ge sneden" Maar de meeste wagens roetsjten toch wel tussen de haag van dui zenden jeugdige belangstellenden die door de politie goed in toom wer den gehouden op de finish af. Er volgden nog een winnaars- en verliezersronde, en zo werd de jeugd ook deze vakantiemiddag weer aan genaam beziggehouden De uitslagen van de zeepkisten race waren: Versierde wagens: 1. Sjaak Boo gert, 2. Nick v. d. Meer, 3. Peter Goe- dendorp, 4. G. v. d. Meer. Troostprijs Joh. de Keijzer. Winnaarsronde: 1. Rob Eggers, 2. J. Bosboom, 3. Andre de Bloeme, 3b. Nico Huiberts, 4a. Atie den Hoed, 4b. Daan van Gilst, 5. Cock de Baan. Verliezersronde: 1. Bert Paalvast, 2. Wim Liebrecht, 3. Arie Verweij, 4. Jaap den Engelsman. 5. Jan Huizer. Troostprijs Kees v, d. Hoeve. Het programma voor morgen (woensdag) van de Vlaardingse kindervakantiefeesten luidt als volgt: Industrieweg 11 uur: Bezoek „Tour van Drie". Kethelweg bij Zwaluwen-ter rein 19 uur: Basketball-wedstrij den tussen kampioenen VBLO- sportdag voor lagere scholen. v „Wij vereren u en wij weten dat ge onze vriend zijt. Zonder u kunnen we niet bestaan, maar deze overvloed verdienen wij niet. V/ij bidacn er. smeken u, onze geëerde watergod, dat gij uw bui tensporigheden achterwege laat". Zo bidt deze Japanner in de hoofdstraat van het dorp Niigata tot de plaatselijke watergod in zijn kapel. En kennelijk is de situatie zo, dat men zijn smeek beden wel kan begrijpen. Zondag zijn de vierdaagselopers van SWS OV door liet bestuur gehuldigd. Om kwart over drie 's mid dags werden zij in het clublokaa! aan de Prof. Kam. Onneslaan ingehaald. Daar werden zij al snel onder de bloemen bedolven en kregen als blij vend aandenken een beker met in scriptie van het bestuur. Het oudste lid, de heer D. Bam berg kwam natuurlijk weer om elke loper zijn gelukwensen aan te bie den, en liet deze samengaan meteen gedicht. Na deze huldiging werd het feest voortgezet met wat accordeonmuziek en declamatie door de heren A. Kooy en D. Bamberg. Aanwezig waren ook de fam. Rijksen waar de lopers in pension zijn geweest gedurende de vierdaagseweek. Zij waren zo onder de indruk van hetgeen het bestuur de lopers aanbood, dat zij zich na afloop als nieuwe leden aanmelden, wat het bestuur zeeer op prijs stelde. Er waren 8 leden die de vier daagse alle uitliepen, t.w. de dames P. v. Campen 40 km (6x), W. Kooy 30 km (2x) en de heren H. de Groot 55 km (2x), K. Krah 40 km (8x), A. Ozephius 40 km (3x), M, Vos 30 km (lx), A. Burger 30 km (lx), B. Ozephius 30 km (lx). Be Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Golda Meir. is gisteren in Parijs aangeko men voor besprekingen. Vandaag zal zij een onderhoud hebben met pre mier de Gaullc.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1