Demonstratie op Edisonplein van micro- en Voorproefje van Hermes miste voldoende overtuiging Vele cracks starten in 14e Ronde van Schiedam Zege SVV-atleten slot sportcontact Derby gewonnen door Damlaanbewoners lil® Gezellig klaverjassen in Excelsior-kantine "Schiedam' stak in goede vorm ;isje liep tegen motor Kan legionair dienstplicht ontspringen? HET VRIJE VOLK WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1958 PAGINA 5 I r T' xr- m* (Van onze sportredactie) Aanvankelijk bedoeld als .„overwinterings- sport" voor de korfballers heeft micro-korfbal, evenals trouwens het zaalhandbal, in korte tijd een enorme populariteit bij het publiek verwor ven. De duizenden toeschouwers bij de wed strijden in de sporthallen van de grote steden zijn hier een bewijs van. Dergelijke aantallen zouden deze spelen als veldsport nooit trekken. Dat zulks niet verwonderlijk is, was gister avond weer eens op het Edisonplein te zien. In het kader van de vakantieweek was een demonstratiewedstrijd georganiseerd tussen een achttal van de christelijke korfbalvereniging ODI en een combinatie van acht dames en heren van de verenigin gen Succes en Schiedam. cbiedammers j elkaar onder "We blijven gaan' „We blijven gaan!" luidt tegen woordig een geijkte term. Een uit drukking, die ook van toepassing, is op het vakantiefeest „De teugels los". Morgen op de dag zyn er weer jeugd voorstellingen in hel Passage-theater en 's avonds wordt in dat zelfde theater de revue „Hit Parade" voor de laatste maal opgevoerd. In de Plantage kan morgenavond vanal acht uur gedanst worden op de mu ziek van het orkest van Jack Wilson Een half uur eerder is een demon stratie basketball op het Edisonplein. Op het podium Op het podium van de CJMV en CJVF in de Gerrit Verboonstraat worden vanavond en morgenavond weer demonstraties gegeven. Van avond treedt om half negen het Ba zuinenkoor van.de Vlaardingse CJMV o.o en donderdagavond is het de beurt van de Schiedamse zingende zusjes de Frijo's. Sterk Nederlands Militair elftal speelt zaterdag Burgerlijke Stand (Van een onzer verslaggevers) Een tikkeltje aarzelend hebben SVV en Hermes-DVS het Schiedamse voetbalpubliek een voorproefje voorgeschoteld van wat er in het komende seizoen van beide clubs verwacht kan worden. En wakend voor al te voorbarige conclusies gaf deze plaatselijke ontmoeting toch bepaald niet al te hoge aspiraties van de Schiedamse verrichtingen voor de zware strijd die te wachten staat. Het vertoonde spel was daarvoor te oppervlakkig, te weinig constructief van opzet, ondanks het feit, dat de lichamelijks conditie aan belde zijden bepaald bevredigend was. Dat het spel niet uit de grondverf kwam, was stellig geen oorzaak van on voldoende training en moet dus hoofdzakelijk gezocht worden in de kwaliteitsfactor. En dit werd des te duidelijker onder streept door de verrichtingen van de „oudjes" (v. d. Tuyn, v. Pelt en Konemann), waaraan de jongeren zich zelden wisten aan te passen. WmmSmmë Ég» BH Cock v. d. Tuyn Veemarkt Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) Twee kandidaten voor het wereldkampioenschap 1958, waar voor de wedstrijden op 23 en 24 augustus in Reims (Frankrijk) worden gehouden, starten zaterdagmiddag in de 14e Ronde van Schiedam. Deze wielercraks zijn H. Scholten en Ab van Egmond. Schol ten, winnaar van de 13e Ronde van Schiedam, won dit jaar drie klassiekers: de 13e Ronde van Noord-Holland, de Ronde van N.W.-Nederland en de Ronde van Overijssel. Hij werd vijfde in de Wegkampioenschappen van Nederland. Ab van Egmond bracht de Ronde van Nederland '58 voor amateurs en onaf- hankelijken op zijn naam. Hij zegevierde in de Ronde van Zuid- IIolland en in de Ronde van Delft en werd derde in een inter nationale wegwedstrijd te Luxemburg en tweede in de Ronde van Gendringen. Bij i slecht weer niet in open lucht Internationaal Wisselkoersen Vlaardingen stal portefeuille (Van onze sportredactie) Dat „Schiedam" het volgend sei zoen niet van plan is met een onder geschikte rol genoegen te nemen, heeft het maandagavond op een van de terreinen van Groenoord wel aangetoond. In een zeer aantrekke lijke wedstrijd werd een sterke SVV- eombinatle, waarin enkele jongere spelers werden geprobeerd, met 31 verslagen. Techniek en combineren waren bij SVV beter verzorgd, doch het tame lijk hoge tempo werd door de 4e- klassers gedurende de gehele wed strijd uitstekend gevolgd. Er waren zelfs perioden dat Schie dam beslist de toon aangaf. Boven dien werd beter van de kansen ge bruik gemaakt. Vooral Nico Huët was ov schot: drie maal trof een kogel van deze ex-Excelsior-kanonnier doel. SW had reeds spoedig na het be gin de leiding genomen, maar ver der dan één doelpunt bracht de jon de voorhoede het niet. Daarbij kwam dat spil Wim de Koning (ex-HDVS) in ongenaakbare vorm stak, en ver der niet veel kansen meer toestond. Voor Schiedam is het te hopen dat het elftal deze goede vorm ook tij dens de competitie weet te behouden. Beide teams hebben werkelijk uit stekende propaganda voor hun spel gemaakt. De talrijke toeschouwers konden constateren hoe goed het korfbalspel voor een alzijdige licha melijke ontwikkeling is. Het hele lichaam moet bij de verschillende acties ingeschakeld worden. Snelheid en uithoudingsvermogen zijn onmis baar, wil men tot goed spel komen. Door het ontbreken van het. mid denvak heeft het micro-korfbal in vergelijking met het „moedersper enonn aan vaart gewonnen. Het spel golft snel heen en weer. De ene mand is nog niet aan doorboring ontko men, of aan de andere zijde wordt al weer een schot gewaagd. Geen enkele speelster of speler kan zich dan ook een lange adempauze gunnen. Daarom is de gewone korf balspeeltijd aanmerkelijk verkort tot tweemaal twintig minuten. En zo aan de vermoeide, bezwete De kindervoorstellingen zijn voor de Schiedamse jongeren van grote waarde. Zij worden een -paar uur op verantwoorde wijze aangenaam bezig gehouden. Ik betreur hel alleen, dal de Schiedamse jeugd in deze vakantie- feesten eigenlijk zo weinig activiteit aan de dag kan leggen. Weliswaar hebben we een hondenshow gehad en siaat nog rolschaatsen en hengelen te wachten, maar daar blijft het bij. Zou de Schiedamse Gemeenschap volgend jaar niet een wat ruimer kin- dervakantie feestprogramma kunnen opstellen? Een tentenbomowedstrijd bijvoorbeeld of een zeepkistenrace zou toch zeker wel inslaan. Vlaar- dir.gcn gaf deze zomer het voorbeeld' In mijn rubriek is gisteren een ake lige zetfout geslopen. De bessenfeeën maken niet volgende week, maar deze week een tocht door Utrecht, Amers foort en Hilversum, 't Is maar een weet. gezichten van speelsters en spelers na afloop te zien, vergt zo'n partijtje micro-korfbal heel wat meer inspan ning dan een normale partij veldkorf- bal. Dat ODI na een spannend slot, uit eindelijk met 43 van de Succes- Schiedam-combinatie won, was nu niet zo belangrijk. Wel, dat beidé teams een uitstekende demonstratie ran de mogelijkheden van het micro korfbal en van de korfbalsport in het algemeen, hebben gegeven. SVV speelt zaterdagmiddag om 4 uur een belangrijke oefenwedstrijd tegen het Nederlands Militair Elf tal. Voor het Militair Elftal temeer belangrijk daar dit één van de laat ste selecties kan zijn voor de samen stelling van het definitief Nederlands Militair Elftal dat In september moet aantreden tegen België om alsnog een plaats te zien te bemachtigen in de finale van het Internationaal Voetbaltoernooi van Militairen. De landen België, Nederland en Griekenland moeten nog uitmaken wie van deze drie een plaats In de finale zal krijgen en welke finale wordt gehouden ln november In Por tugal. De reeds bekende eindfinalis- ten zijn: Portugal. Frankrijk en Egypte. In het Nederlands Militair Elftal zitten diverse spelers die de cruise hebben meegemaakt van het Jeugd Ned. Elftal naar Curagao en Suri name, zodat de militairen dan ook op hun sterkst zullen uitkomen met o.m. Coole en Kraay van DOS. Krui- ver van PSV, De Groot van Storm vogels en Coen Moulijn van Feyen- oord. Een en ander beloofd dus een interessante voetbalwedstrijd te wor den aan de Bosrand. De tentoonstelling Hobby's en Bloemen" mag zich. in een heel redelijke belangstelling verheugen. Jong en oudere Schiedammers komen 's mid dags of 's avonds een kijkje nemen. Op de ene foto ziet ge, dat onze fotograaf er in is ge slaagd twee schoonheden bij- damse dame in bewondering voor de stand van de teken en schilderclub „De Studie vrienden". De andere foto toont twee jongens, die geïn teresseerd de maquettes van de Natuurvriendenhuizen, die het IvAO zeer zorgvuldig heeft uitgestald, in ogenschouw ne men. Zullen zij wellicht nog eens als Natuurvrienden door Nederland en over de grenzen zwerven? Geboren: Pietje A., d. v. A. van Eekeren en A. M. Oosterlee; Karei, z. v. K. de Man en J. de Zwart; Emilie, d.v. J. Bergkotte en D. J. A. van Wiesen; Ronald, z. v. L. C. Meuldijk en N. de Jong. Overleden: G. J. Vincent, 74 jr; P. A. Beyer, 36 jaar. Dinsdagochtend is de zesjarige Cor- rie Roobol uit Vlaardingen, die te Gorkum logeerde, op de Dalemsedijk tegen een motor opgelopen. Zij brak een sleutelbeen. De motorrijder J. B. uit Vuren viel en kreeg enkele schaafwonden. De motor werd zwaar beschadigd. volledigheidshalve dient toegevoegd, dat het spelbeeld van de wedstrijd hierdoor een tikkeltje werd sche-f getrokken. Praktisch de gehele wedstrijd had SW een licht veldoverwicht en bleek het technische arsenaal van de rood groenen ook wat beter gevuld te zijn. Hermes kon dit echter compenseren met een wat fellere gretigheid naar de bal en bij de blauwwitten diende vooral de verdediging met spil Rijke aan het hoofd van stugge repliek. SVV noch Hermes hebben in hun formaties ingrijpende wijzigingen on dergaan. De roodgroenen probeerden de Overmaas-speler Heshof op de linksbuitenplaats bijgestaan door de tweede-elftal-speler Slavenburg. Vooralsnog leek hun kandidatuur niet bepaald ernstig. Bij Hermes fungeerde rechtsachter De Groot als verbindingsspeler in de voorhoede, maar te veel trok de jeugdige blauwwitter zich in verde digende houding terug om in de aan val tot prestaties te komen. Overigens waren de vertrouwde ge zichten op de vertrouwde plaatsen gehandhaafd, hetgeen uiteraard door ontbreken van in- en verkoop van Schiedamse spelers geheel in de ver- wachting lag. In het plaatselijke duel zelf heeft SVV (opnieuw) de eer aan de Dam laanbewoners moeten laten, waaraan ISpHW ~a'v/-Xj ■tfccSMp ggSHI Ondanks het meer aanvallende spel van SVV sloeg Cock van de Tuyn nog voor de rust zijn slag. In de tiende minuut moest Clarys voor hern capituleren en vanaf de linker vleugel sloeg het „Hermes-Intellect" goalie Tap met een vervaarlijke inzet (0—1). Na ruim een half uur herhaalde v. d. Tuyn dit spelletje door zich uit een hoekschop van v. d. Burg handig los te maken en met een diagonaal schot nummer twee aan te tekenen. SVV bleef intussen bepaald niet kansloos middels Corbeau en darijs. maar hun acties hadden te weinig controle. In de tweede helft bleef SW domi neren en de kracht van de Hermes- aanvallen ebde successievelijk weg. Van Pelt miste aan de andere kant echter zjjn befaamde schotrichting en bovendien wist de fel spelende stopper Rijke het Hermes-doelgebled te beheersen. ZUn felheid (vooral tegen aanvals leider Corbeau) kwam hem echter in de 25e minuut op een strafschop te staan, die door zijn co''7gastopper v. Kampen feilloos werd benut (12). Een feilloze schuiver van de altyd weer begerige Corbeau vermocht aan deze stand geen wijziging meer te brengen. ROTTERDAM, 12 aug, Aanvoer in totaal 2708 dieren, waarvan 350 vette koelen en ossen, 806 gebruiks- vee, 267 vette kalveren. 240 graskal veren, 225 nuchtere kalveren, 27 var kens. 25 biggen, 543 schapen of lam meren. 15 bokken of geiten. Weekaanvoer 4467 dieren. Prijzen: Vette koeien le kw. '295— 320, 2e kw. 270—285, 3e kw. 250—260; vette kalveren 2,953,10 2,602,90 2,102.60, slachtpaarden 2,30—2,05 1,95, alles per kg; graskalveren 500 450—300; nuchtere kalveren 33—73 —63. veulens 475—350300; schapen 706555; lammeren 70—6050; kalf- en melkkoeien 1200975850; varekoelen 825—725660; vaarzen 900—800—600; pinken 625—500—400. Overzicht: Vette koeien: aanvoer iets meer, handel goed. vooral niet lager in prijs; Vette kalveren: aan voer korter, handel kalm, niet geheel prijshoudend: Graskalveren: aanvoer iets korter, handel stug, prijzen onge wijzigd: Nuchtere kalveren: aanvoer iets kleiner, handel vlot, wat hoger in prijs: Slachtpaarden: aanvoer even meer, handel kalm. niet geheel prijshoudend; Veulens: aanvoer ruim handel levendig, alleen le kwal. wat stijver in prijs, verder onveranderd; Lammerenaanvoer iets korter, han del stroef, iets minder in prijs; Kalf- en Melkkoeien: aanvoer matig, han del stil, prijzen als vorige week; Varekoeien: aanvoer klein, handel stroef, prijzen onveranderd: Vaarzen en Pinken: aanvoer tamelijk, han del lui. prijzen constant. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Bovendien bestaat een goed kans, dat nog een derde kandidaat voor Het kan zijn, dat het vanavond ty- dens het nationaal judotoernooi in de Plantage te Schiedam gaat rege nen. Mochten de weersomstandighe- den niet toelaten, dat er in de open lucht gejudo'ed wordt, dan zullen de wedstrijden voortgang vinden in het Sportcentrum Schiedam aan de Westvest 17. Alles is zo geregeld, dat het toernooi hiervan toegenaamd geen oponthoud zal hebben. Een zaal met klaverjassende mensen biedt een gezellige aanblik. Geroezemes, koffiegeur, sigarettenrook en uitroepen als „Vijf maal klaver aas en boer negen", en „Ik zie het al, we hangen!", dit alles tekent de typische sfeer van een klaverjasconcours. Een sfeer, die ook hing gisteravond in de grote kantine van Buizenfabriek Excel sior, waar het klaverjasconcours van de SG werd gehouden. Het was de eerste maal in de tien jarige geschiedenis van de Schiedam se Gemeenschap, dat zij een dergelijk concours organiseerde. De leiding en voorbereiding was in handen gegeven van het bestuur van de Schiedamse Bedrüfsklaverjascompetitie. die in september weer gaat startenon der leiding van de heer J. de Boer. Nu, het bestuur heeft haar goede reputatie als concoursorganisatoren hooggehouden, want zowel voor dins dagavond als voor donderdagavond was de inschryving volkomen volge boekt en moesten vele liefhebbers teleurgesteld worden. Als vertegenwoordiger van de Schiedamse Gemeenschap opende de heer M. Holi de avond met een korte rede, waarin hy onder andere zei niet te weten dat er in Schiedam zoveel animo voor klaverjasconcoursen be stond. Er zal door de SG zeker voor gezorgd worden dat volgend jaar een dergelijk evenement op het program ma staat. Hierna startten de 80 koppels aan hun eerste party van 2000 punten en na nog een tweede partij, eveneens van 2000 punten, gespeeid te hebben, kon om ongeveer tien uur de uitslag bekendgemaakt worden. Deze luidde als volgt; 1. mevr. Lipa-v. 't Hart 4251 pun ten; 2. C. v. Leeuwen-De Jong 4245 p.; 3. mevr. Hoek-de heer Hoek 4216 p.; 4. mevr. Pluym-de heer Pluym 4207 p.; 5. Koppenol-Karsdorp 4167 p.; 6. Scholten-Halleman 4160 p.; 7. Vroomiand-Hoender 4155 p.; 8. Wit- tebol-Wijntjes 4152 p.; 9. Wijntjes jr.- Wittebol jr. 4151 p.; 10. Woord-Hoek 4151 p.; 11 Degeling-Sprong 4146 p.; 12. Straver-Zuidgeest 4138 p.: 13. Tyen-Pel 4112 p.; 14. Lips-Ouwendyk 4107 p.; 15. v. Gogh-Brouns 4096 p.; 16. Meerbrug-De Goede 4082 p. Donderdagavond is er een t./eede wedstryd met eveneens tachtig kop pels. liet wereldkampioenschap, de kam pioen van Nederland Jo de Haan uit Klaaswaal, aan de wedstrijden in Schiedam deelneemt. De 14e ronde van Schiedam be looft een interessant gebeuren te worden. Want bovengenoemde ren ners zijn niet de enige mannen met naam die wy onder de deelnemers tegenkomen. Er zijn ook enkele plaatselijke sterren die gerust tot de kanshebbers gerekend mogen wor den: de niet meer zo jonge maar nog altijd constant „draaiende" Schie dammer G. van Straten, winnaar van de Ronde van Den Haag, en de Vlardinger Sj. Koevermans. Andere gerenommeerde renners zyn: Bert Boom, winnaar Ronde van Winterswijk en 3e in de Ronde van Munster: Did.). W. Bogers, winnaar Ronde van Nw. Vennep; Opmeer en ciubkamp. van zijn vereniging „De Bataaf". M. Snyder, winnaar Ronde van Beverwijk en Landsmeer. Ab. Sluis, winnaar Ronde van Hei- lOG-Blericum-Son-Uden en Hoorn. J, Stolk, winnaar Ronde van Spy- kenisse. H. v. Duyn, winnaar Ronde van Alkmaar-Lisse-Haarlem-Culemborg en Den Helder. G. van Dienst, winnaar Acht van Chaam L. de Leur, winnaar Ronde van Katendrecht. C. v. Leeuwen, winnaar ochtend- wedstrijd Ronde van Feyenoord. Cuvelier, winnaar Ronde van Zwa nenburg. C. Kouwenhoven, wegkamp. van Zuid-Holland 1958. H. v. Bastelaar, winnaar Ronde van Naaldwyk. A. Jansen uit Nootdorp, die de Ronde van IJzendyke won, L. ten Dam, winnaar Ronde van Oostvoor- ne, W. Bravenboer, winnaar Ronde van Schiedam 1956, P. den Dikken- boer, J. Heiden, A. Ket, G. Kreuk niet, P. Muilwijk, J. Hermes. A. v. Steenselen, Th. Sythoff, D. Ver doom, W. Verhoeven. Stuk voor stuk renners, die kans maken op de over winning van de 14e Ronde van Schie dam. Deze ronde heeft tevens een in ternationaal karakter. Een ploeg van v(jf renners uit het Roergebied ne men aan de Ronde deel, vier uit Gelsenkircben en een uit Essen. Verder is de Italiaan Bruno Calle- gari uit Boizano, momenteel verblij vende in Nederland, van de party. Alhoewel er nog onderhandelingen gaande waren over twee Engelse renners, M. Jacobs en B. Parker, bei den woonachtig te Londen, is hier over nog geen bevestiging ontvangen. De amateurs en onafhankelijken starten om drie uur. zjj ryden 90 ronden, in totaal 105 km, Lange NieuwstraatTuinlaan. Voorafgaan de zal er een klassementsrit verre den worden voor Nieuwelingen (12 ronden met 3 klassementen). Hieraan nemen 42 geïnviteerde renners deel. Inzet van de 14e Ronde van Schie dam is een wisselbeker, beschikbaar gesteld door Het Vrije Volk. Deze beker (die voor het definitieve bezit twee maal achter elkaar of drie keer in totaal gewonnen moet worden) werd in '55 veroverd door Jaap v. d. Pul. in '56 door Wil Bravenboer cn in '57 door Schollen. De prijsuitrei king vindt na afloop van de race tussen zes uur en half zeven in café Liberty plaats. De SVV-atleten, die de afgelopen week in het good-old England hebben doorgebracht, smaakten zaterdagmiddag in Fartford het ge noegen het sportieve gedeelte van deze sportuitwissellng af te slui ten met een spannende atletiek-overwinning in een 3-verengiingen- ontmoeting op. de Dartford-sintelbaan. N. Veldhoven werd op de 100 yards 2e en Van Dommelen op de 220 yards eveneens. Wim de Graaf zegevierde op de 880 yards in 2 min. 6 sec. Frans Ruseier eindigde als 2e op het kogel stoten. De ralley over 880-440-220-220 yards moest uiteindeiyk de beslissing brengen. De SVV'ers wisten na een uiterst spannende race als eerste te finishen, waardoor de eindzege werd veilig gesteld. SVV behaalde 65 pun ten; Dartford 63 punten en E n 43 punten. Over de gehele tour zijn de SW-ers buitengewoon enthousiast. Ertth met zyn ruim 50.000 inwoners en met zyn diverse industrieën, gelegen langs de oevers van de Thames, ligt buiten het stadsgewoel van de wereldstad Lon den en heeft door haar enorme gast vrijheid onvergetelijke herinneringen 12 AUGUSTUS Engels pond 10,56—10,56) Amerik. dollar 3,785—3,788 Franse frank 90,00—90,10 Belgische frank 7.59J—7,60i Zwitserse frank 86,5386,58 Zweedse kroon 73,215—73,265 Duitse mark 90,385—90,435 Deense kroon 54,61 -54,66 Noorse kroon 53,80553,855 Zwitserland (vrij) 88,315—88.365 Canada 9.93J3,941 Italiaanse lire 60,775—60,825 Oostenrijkse schilling 14,601—14,615 (Van onze parlementsredactie) Heeft Sjors Schol, de Amsterdamse jongeman, die onlangs uit het Vreemdelingenlegioen ontsnapte, z(jn Nederlandse nationaliteit nog wel? Volgens de wet verliest men immers zfjn Nederlanderschap als men zon der toestemming van de koning in vreemde krijgsdienst treedt? Deze vraag rijst by het bericht, dat de jonge avonturier bU zyn thuis komst een oproep voor Nederlandse militaire dienst aantrof. Aangeno men kan worden, dat op hem van toepassing zal zyn een arrest van de Byzondere Raad van Cassatie van kort na de oorlog. Dat zou dan be tekenen. dat hij op grond van z(jn minderjarigheid toen hy in het Le gioen ging. zijn Nederlands staats burgerschap niet heeft verloren. Een en ander zou hij dan te danken hebben aan de Nederlandse minder- jarige jongens, die in de bezettings- tyd in Duitse krygsdienst traden en die de aanleiding waren tot het ar rest. Ingew(jden achten de kans, dat Sjors Schol niettemin de militaire dienst ontspringt Try groot. Als hy dat wenst, kan hy namelijk vrijstel ling van eerste oefening aanvragen en het lijkt lang niet uitgesloten dat hy die dan ook zal krygen. In het verleden is dat nameiyk in soortgelijke gevallen ook wel gebeurd op de overweging dat de jongeman ruim voldoende militaire oefening heeft ontvangen. Wel wordt zo'n dienstplichtige echter ingedeeld en krygt hy een mobilisatiebestemming. Door de politie werd gearresteerd de 32-jarige Viaardinger P. die ten nadele van een medebezoeker in een patatzaak een portefeuille had gesto len, welke de laatste op de toonbank had laten liggen. achtergelaten by hun hollandse gas ten. By de verschillende industrieën waar men te gast is geweest werden herinneringsgeschenken en uitgebrei de lunches en teas aangeboden. Officiële hoogtepunten waren o.m. de ontvangst door de burgemeester van Brighton (een der mooiste bad plaatsen aan de Engelse kust) in het historische Royal Paviljon, vroeger het paleis aan zee van het Engelse Koningshuis. Ten stadhuize van Crayfort, een nabuurgemeente van Erith, werden de SVW'-ers onthaald op een uitgebreid souper en tot be sluit van dit officiële gedeelte bood dé burgemeester van Erith de Hol landse gasten in de town-hall vrij dagavond een diner aan waarover de Schiedammers nog lang na zullen praten. Alles ging uiteraard op de specifieke en traditionele Engelse wiizé. Zaterdagavond was er tot besluit ln het club-paviljoen van de British OU <5; Cake Mills een afscheids-soiree- dansant waarby over en weer her inneringsgeschenken werden aange boden en hartciyke afscheidswoorden werden gesproken. Ai met al heeft dit sportkontakt met Erith voor de SW'- ers een fanastlsch verloop gehad, en zUn er weer vele oude vriendschaps banden met de Engelse sportvrienden hernieuwd en nieuwe aangeknoopt. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE-THbATER, 2. 7 en 9 u.: Modern Times. Apotheek: Rembrandt Rembrandtlaan S. Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—3 uur: expositie „Man en paard". BEURSGEBOUW. 2—5 en 7.30—10.30 uur: Hobby's en bloemen. Diversen: PASSAGE-THEATER. 9 er. 11 uur. kindervoorstellingen. Het Neder lands Jeugdtoneel brengt „De ka llef cu de goochelaar". PASSAGE-THEATER, 2 en 4 uur: Scaplnoballet voor de Jeugd. HET HOOFD. 2, 3.30 cn 5 uur: af vaarten Spldodlenst. PASSAGE-THEATER, 3 uur. Schie damse revue „Hit Parade". PLANTAGE, 2 en 7.30 uur: judowed strijden. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER, 2, 7 tD S u.: Modern Times. Apotheek: Rembrandt Rembrandtlaan S. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur; expositie „Man en pftard" BEURSGEBOUW. 2—5 en 7.3U—10.30 uur* Hobby's en bloemen Diversen: PASSAGE-THEATER, 9 en 11 uur' kindervoorstellingen. Het Neder lands Jeugdtoneel brengt „De ka llef en de goochelaar". PASSAGE-THE/, TER, 2 en 4 uur: Scaplnoballet voor de jeugd. HET HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur* af vaarten Spldodlenst. PASSAGE-THEATER, 8 uur ochle- damse revue „Hit Parade". DISONPLE1N, 7.30uur: demonstratie - basketball. EXCELSIOR-KANTINE, J.30 uur: SG-klaverjosconcours. PLANTAGE. 8 uur: dansavond m.m.v. dansorkest Jac. Wilson,

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1