DHS en DRZ dringen in derde bekerronde door Schiedams hoop door De Mussen vernietigd Fortuna VI. won met 3-0 van mat spelend Hermes Zelfbedieningszaak op wielen in Vlaardingen Gloednieuw idee pas in praktijk gebracht SVV eindigt honkbalseizoen met nederlaag bij Neptunus Duif van J. Wester holt maakte snelle tijd Rolschaatsen een succes WALDO-TAXI Na-onderzoek Tuberova Schiedammers nog niet in competitiestemming Geslaagd ROVS-toernooi op 't BPM-sportpark Zeilbootjes in recreatiegebied Aanrijdingen Twee inbraken, schrale buit 64.65.0 (3 lijnen) vingen Wat zij Swaneveld won in Geldrop Duivennieuws Tuberova barak naar Schiedam DCL wipte RKWIK 1 HST VRIJE VOLK MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 PAGINA 9 DHS en DRZ hebben in de tweede ronde van de bekercompe titie opnieuw voor verrassend», resultaten gezorgd. DHS sloeg met niet minder dan 4het gerenommeerde Rotterdamse Overmaas en DRZ stootte Fluks uit de bekercompetitie door de Pordtenaren met een 31-nederlaag huiswaarts te sturen. Schiedam daarentegen raakte uitgebekerd door bij De Mussen met 31 door de knieën te gaan. Enthousiast H-DVS 2-Fortima 2 Jonge organisten geven concert De ROVS Shell, afdeling basketball is zich weer Ae5d2f voorbereiden voor de komende competitie. In^yerband hiermede en mede bedoeld als training voor het komende an Hasseltbekertoer nooi, werden zondag enkele wedstrijden tegen het Amsterdamse Landlust gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) In de bloemenwijk van Vlaardingen, waar de hortensia, de klaproos, de lavendel, het peenkruid en andere geurige gewas sen hun namen aan moderne huizenrijen hebben verpand, is sedert donderdag dè grote bezienswaardigheid: een zelfbedie ningswinkel op wielen. Een grote Ford V8, negen meter lang en twee meter breed, doorkruis); van 's morgens negen tot 's avonds zes uur acht naar bloemen vernoemde straten: In elke straat komt de auto tweemaal per dag tot stilstand. Aan de buitenkant ziet men van de wagen niet veel af, maar binnenin is een complete winkel. Op rijen planken uitgestald liggen daar allerlei kruideniers waren, staan flesjes bier en limonade voor het pakken, en bo vendien is een aparte hoek afgeschoten voor de verkoop van kaas en vleeswaren. De huisvrouw kan op haar gemak een keus uit de uitgestalde artikelen doen en na haar rondgang door deze rijdende winkel afrekenen. Experiment begonnen Vorige week kwam deze gemotori seerde handel klaar. Donderdagoch tend stapte de heer Gouwens achter het stuur, zijn achttienjarige dochter (Van onze honkbalmedewerker) Ongetwijfeld heeft de onbelangrijkheid van dc ontmoeting gyyNeptunus de wedstrijd beïnvloed. Dit honkbal treffen is een vrij matige vertoning geworden. Zwak slagwerk van de SW'ers en matig werpen van Hans de Lange stelden de ep- tunianen in staat een 4—2-overwinning te bewerkstelligen. Werper Tonnie Markenstein van Neptunus wist in samenwer king met zijn veld deze laatste wedstrijd om te zetten in een „...hit' z.op-e. Geen enkele SVV'er zag kans een honkslag te 'no-hit' zege. Geen enkele plaatsen, wat teleurstellend was, Yan fiets gevallen Burgerlijke Stand Esperanto-agenclo Fiets gestolen Groot liengelconcours Nooit op zijn best Van Diest viel uit Fortuna ivas sterker Het laatste restje ran het vakan- tieteest „De tengels los!" is opge snoept. Zaterdagmiddag is in de Nassaulaan te Schiedam de rol- schaatswedstrijd gehouden, die vo rige week door de regen moest wor den uitgesteld. Het weer werkte difc keer wel mee. Enkele deelnemers waren niet opge komen, doch desondanks hadden de wedstrijden een spannend en spor tief verloop. Over publieke belang stelling mochten de rolschaatsers niet klagen. De uitslagen zón: Meisjes 8 en 9 jaar: le prijs Elly Hamakers, etui met inhoud; 2e pr. Ineke Book, etui; 3e pr. Ria van Til» punteslijper. Meisjes 10, 11 en 12 jaar: le prijs Annemie Droge, Een paar rolschaat sen; 2e pr. Gretha Dal, een vulpen; Se pr. Ina Sweisstra, een ballpoint. Meisjes 13 en 14 jaar: le pr. Han- neke Sijgers, een doos postpapier; 2e pr. Cokkïe Haekam, Een doos te keninkt; 3e pr. Ria Foncke, een ball point. Jongens: le prijs Jan Fiegen, een ballpoint. Een achttien door bewoners van Kethel gebouwden minatuurzeilboot- jes vormden gistermiddag een bron van vermaak voor de talrijke wande laars in Kethel. De jeugdige scheeps bouwers lieten de door hen vervaar digde bootjes spelevaren in een van de vijvers gelegen in het nieuwe recreatiegebied. Er was zelfs een bootje dat voorzien was van een ont vang- en zendapparaatje, waarmee het radiografisch bestuurd kon wor den. De bootjes werden gebouwd vol gens eeri'dm de 'Winkels verkrijgbaar bouwschema dat met eenvoudige mid delen verwezenlijkt kan worden. Op de Nieuwe Haven reed za terdagmorgen de scooterrijder A. J. B. tegen een vrachtauto, bestuurd door J. v. L. uit Rotterdam, die van richting veranderde en niet op de achter hem rijdende scooter lette. B. viel en kreeg schaafwonden aan zijn rechterarm. De scooter werd ernstig beschadigd. Tegen v. L. is proces-verbaal opgemaakt. Op het kruispunt Stadhouders laanPrins Bernhardlaan te Schie dam kwam gistermorgen een brom fiets die geen voorrang verleende, in botsing met een personenauto. Het zestienjarige meisje C. G. V., dat achterop zat, viel en kreeg schaaf wonden in het gezicht. Tegen de bromfietser maakt. is proces-ver Tegi baal opge- övermaas is by DHS een tikkeltje bedrogen uitgekomen. Niet dat de Rotterdamse overkanters de Schie dammers hebben onderschat, maai de gastheren sloegen dermate krach tig van zich af dat de jongens van voorzitter Thomas er geen voldoende antwoord op hadden. Overmaas startte hoopgevend door reeds in de le minuut te scoren door een foutje van de Schiedamse ver dediger Roozen. Het inspireerde DHS echter tot een initiatief waaruit v. Bockom (uit een pass van De Jager), v. Unen (met een strafschop) en nogmaals v. ockom (ineens hard inkogelend) -g voor de rust hun club een 3- voorsprong bezorgden. Overmaas hi intussen niet stilge zeten, maar hun aanvallen (te hoog door de lucht) waren niet bepaald gevaarlijk. In de tweede helft startten de Rot terdammers in een overrompelend tempo waaruit de rechtsbinnen in de 5e minuut reeds succes had. DHS werd ingesloten en de Schiedamse defensie had alle inspanning nodig zich staande te houden. De Schie dammers wisten zich echter aan de druk te ontworstelen en na 20 mi nuten viel de beslissing toen De Jager met een listig boogballetje de stand op 42 bracht. Overmaas gaf zich hierna gewonnen. DRZ heeft het Dordtse Fluks niet de minste kans gelaten. Enthousiast en vasthoudend weerstonden de Schiedammers de hoger geklasseer de tegenstanders om bij het schelden van de markt te bemerken dat zjj beslist niet alles nodig hadden om de Dordtenaren terug te wijzen. Na 3 minuten hadden de Schie dammers reeds de leiding door een In de nacht van vrijdag op zater dag zijn In Schiedam twee inbraken gepleegd die de daders weinig heb ben opgeleverd. By de machinefa briek Kuno aan de Gustoweg kwam men op het kantoor door een ruitje In t# drukken. Er wordt echter niets vermist. - - By de Kwast- en Borstelfabrlek B.. aan de Nieuwe Mathenesserstraat kwam men op dezelfde manier bin nen. Met een breekyzer werden kas ten geopend. Een klein bedrag aan geld is gestolen. treffer van Zeeman. Vijf minuten hierna bracht rechtshalf Ouwens de bal goed in de Dordtse doelmond, waaruit Altorf hard raak schoot. Door een strafschop wist Fluks de achterstand te verkleinen, waarna tot acht minuten voor tyd de stryd een geiykopgaand karakter kreeg. Een solo van Muilwijk besliste hierna de strijd. De Schiedamse rechtsbinnen passeerde drie tegenstanders om ver volgens haarzuiver in te schieten. Fluks had op dit alles geen ant woord meer. Bij DRZ viel vooral het spel op van Zeeman, Wigmans en Rissema. Ook invaller-doelman 't Lam speelde voortreffelijk. Schiedam heeft het in Rotterdam niet kunnen bolwerken en leed tegen De Mussen een volkomen regelmatige 3I-nederlaag. Het eerste Rotter damse doelpunt viel in de 20e minuut nadat de Schiedamse achterhoede voor vermeend buitenspel was blij ven staan. De Mussen bleven domineren en geheel in de lijn van het spelbeeld werd de stand nog voor de rust tot 20 opgevoerd. In de tweede helft kreeg de strijd een meer gelijk op gaand karakter en wist G. Spronk uit een corner de stand op 2—1 terug te brengen. Ondanks felle en vele aanvallen" van Schiedam wist het niet verder te komen dan een afgekeurd doel punt van Burrink en enige schoten tegen paal en lat. Op wat onverwachte wijze scoor de De Mussen tien minuten voor tyd uit een scrimmage het laatste doel punt (3—1). Het was tevens het ein de van een aantrekkeiyke tweede helft, waarin Schiedam zich, ondanks de twee klassen verschil, kranig heeft geweerd. Advertentie LM De Stichting Tuberova (Tubercu lose Bestrijding door middel van Röntgenologie en Vaccinatie) zal in Schiedam een na-onderzoek houden van 28 augustus tot 3 september. Dit zal plaatshebben in het medisch centrum aan de Burg. Honnerlage Gretelaan naast de b.l.o.-scholen. Vorig jaar is het bevolkingsonder zoek niet volledig geweest door de toen sterk aeersende A-griep. Alle Schiedammers, die voor dit na-onderzoek in aanmerking komen, krijgen eerstdaags een oproep. Hermes-DVS 2 en Fortuna 2 (Vlaardingen) speelden zondagmor gen in het Nleuwland een oefenwed strijd. De Vlaardingers die het team hadden versterkt met Swaneveld. v. d. Berg jr. en Bouman (eerste-elf- talspelers) wonnen met 32. Voor de rust was het vooral een pittige en snelle wedstrijd die de vele bezoekers zeker vermocht te boeien. Hermes-DVS verschafte zich in deze eerste speelhelft een 2-0-voorsprong. Na de rust zagen de blauwbemden geen kans meer het Vlaardingse doel te doorboren. Daarentegen schoot Fortuna 2 driemaal raak. Bij Fortuna speelde Swaneveld rechtsbuiten, v. d. Berg jr. rechtsbinnen en Bouman linksbinnen. Gezien de sterke Vlaar dingse voorhoede heeft Hermes-DVS toch een verdienstelijk resultaat ge boekt. Eén ding is zaterdagmiddag, tijdens de oefenwedstrijd tussen For tuna VI. en Hermes-DVS wel gebleken: de Schiedammers waren deze middag nog lang niet aan het normale competitievoetbal toe. Wat Hermes deze middag presteerde was vrij pover en vaak glansiocs spel, waarmede de ploeg zeker vèr, zeer vèr beneden zijn normale cnmpe- titievorm van het vorige seizoen bleef. En Fortuna? Heeft het elftal, zonder Swaneveld, v. d. Berg jr. en Bouman (de twee eersten waren gepasseerd en de laatste is in mili taire dienst) tot ieders bevrediging gespeeld? Stellig niet, al kon toch wel worden vastgesteld, dat het „spelbegrip" langzaam maar zeker groeiende is, terwijl bij de meeste spelers ook de ernstige wil aanwezig is om ervan te maken wat er van te maken valt. Bij Fortuna was Baksteen weer de beste man in de voorhoede en hij mag er o.i. stellig op rekenen, dat hij een vaste plaats in het elftal krijgt. De nieuwe debutant Weber voldeed niet als rechtsbuiten en na de rust ook niet als rechtsbinnen. Maar mis schien komt hy in een volgende proefwedstryd beter voor de dag. De hernieuwde proefneming met v, d. Borden als binnenspeler ïykt ons ook niet geslaagd. We zien hem liever op treden in de middenlinie, maar hij heeft nu de pech, dat Niessen en Hl- wat tegen Hermes-DVS stukken beter op dreef waren dan in de oegenwed- strijd tegen DWS-Amsterdam. In de tweede helft speelden belden zelfs zeer verdienstelijk. Uitblinkers waren doelman De Leeuw en spil Jansen, De Leeuw heeft, waar schijnlijk mede door het rustige, zelf- Twee jeugdige organisten verzor gen donderdagavond samen in de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam te Schiedam een orgelconcert. Het zijn Aad van der Hoeven en Jan Ste- renberg, beiden zestien jaar. Van der Hoeven speelt werken van Bach, Alain en Franck en Stern berg zal composities 'van Facheibel, Bach en Andriessen ten gehore bren gen. Aanvang acht uur. Zowel het heren- als damesteam van Landlust spelen in de hoofdklas se van de Nederlandse Basketbalbond en zijn dus bijzonder sterke tegen standers. Niettemin hebben de beide Shell- teams zich verdienstelijk geweerd. De heren verloren met 3342. nadat de rust was ingegaan met 1625. De da- ven nog beter partij, want zy sloten de eerste helft van hun ontmoeting ai met 1914. De eindstand werd echter 32—35. Vorige week werden ook enkele oefenwedstrijden gespeeld. De uitsla gen hiervan waren: ROVSHudig (dames) 3323 en ROVD—Rotterd. Comb, (heren) 4243. Aanstaande donderdag vindt nog een trainings- avond plaats en op zondag 31 augus tus wordt dan deelgenomen aan het Van Hasselttoernooi in Amsterdam. Als opening van het nieuwe bas ketballseizoen vindt in de zaal van het sportpark zaterdag 6 september nog een feestavond plaats. van maandag kantjes; VI. 172, Vangstberichten morgen: VI. 78, 3 5 kantjes; VI. 203, I kantje; VI. 203, 3 kantjes; VI. 216, 3 kantjes VI: 115, geen vangst; VI. 197, weinig; VI. 14, 60 kantjes; VI. 56, geen vangst; VL 112, 20 kantjes; VI. 150, 80 kantjes. Prijzen van maandagmorgen: Vleetharing groen 60,tot 61, Maatjesharing 39.70 tot 44, Maatjes volle 39,70 tot 41,20; Volle haring 37,40 tot 38,20; Hollandse haring 24,tot 27,40; Trawiharing groen 100,—: Volle haring 42,— tot 43,70; Volle maatjes 41,tot 45,50; Maatjes haring 42.tot 45,50; Makreel 35,30 tot f 37,—. BINNEN 22 Augustus, VI 89, C. Doorduin, 23 last; 23 augustus J. de Jong, 15 last. Zondag speelde ook nog een TSB- combinatie een voetbalwedstrijd tegen Landlust. Met de rust stond. TSB met 43 achter, maar de einduitslag werd Een zelfbedieningszaak in een auto: uniek voor Nederland, een pri meur voor Vlaardingen. De beer M. Gouwens uit de Oranjelaan te Vlaar- dingen-Ambacht is de .schepper" van deze gloednieuwe instelling. Hoe h|j op het idee gekomen is? Min of meer door noodzaak ge dwongen, blijkt ais hy gaat vertellen. Het oorspronkelijke plan was, dat hy in de bloemenwijk waar de detail handel schaars vertegenwoordigd is een winkel zou laten bouwen. Het plan was door allerlei instanties goedgekeurd, maar moest op het laatste ogenblik struikelen over het veto van de welstandscommissie. „Toch zal ik daar een winkel heb ben", dacht de heer Gouwens en toen groeide de idee van een zelf bedieningszaak op wielen. Zo gezegd, zo gedaan. Hy kocht een grote wagen, dokterde zelf het ontwerp uit en liet dat door twee vrienden uitvoeren, de een schilderde en de ander timmerde. Op de wagen kwam een plastic lichtkap, die ervoor zorgt dat de klanten, by het bestu deren der artikelen niet hun ogen behoeven te bederven. In Geldrop is zondag de 17e jaar lijkse ronde voor onafhankeiyken, amateurs en nieuwelingen verreden. Bü de onafhankeiyken en amateurs werd de Dordtenaar Werner Swane veld eerste. Met Van Lith en Ver- straeten had hij kans gezien een bres te slaan in een verbrokkeld peloton en met een felle eindsprint zegevier de hij in de tijd van 2.23.41. De af stand bedroeg 100 km. Tweede werd G. v. Lith, Gerlicum; 3. G. Verstraeten, Schiedam; 4. J. Corstjens, Budel; 5. H. Zilverberg, Goirle; 6. P. v. As, Roosendaal; 7. J. Hennes, Berkel-Rodenrbs; 8. A. Jon- gejan, Rotterdam; 9. H. Dusseldorp. Nijmegen; 10. H. Sbraver, Haarlem. Nieuwelingen: 1. W„ Schulling, Den Haag 50 km in 1.12.13; 2. P. Soete- kouw, Nijmegen;" 3. G, Harwasser, Dungen; 4. L. Blatter, Den Bosch; 5. C. Jansen, Haarlem. De eerste innings verliepen punt loos. Verscheidene malen werden de honken bezet door beide teams, doch de thuisplaat werd niet bereikt. Een deels doordat de werper de baas bleef, terwijl aan de andere kant de velders het veld gesloten hielden, Jorissen van Neptunus opende de eerste inning met een fraaie honk slag. Lupgens deed hetzelfde m de tweede inning, doch niets mocht baten. De stand bleef dubbelblank tot de 6e inning. Een beter spelend Neptunus werd plotseling in de 6e inning voor een l_0-achterstand geplaatst. Bennie Heshof werd uitgevangen door korte stop Hennie Smit. Nico Kolmeyer kreeg een vrije loop en bereikte zon der moeite het 2e honk. Ook Gerard Gommcl werd het slachtoffer van een vang, nu door 2e honkman Len- derink. Cor. Bras tikte hierna de ba! in de richting van de werper. Een fout van le honkman Lupgens was oorzaak, dat Nico Kolmeyer de rood groenen een I—0-voorsprong ver schafte. Hans de Lange verdween door een snelle actie van le honkman Lupgens als derde nul. Ook in de 7e inning scoorden beide teams niet. Een gelijke stand werd in de 8ste inning bereikt. Hoewel de Rotterdammers door een zwakke inning van werper Hans de Lange en goed slagwerk een 2—1- voorsprong verkregen, was dit niet van lange duur. In de gelijkmakende slagbeurt zorgen de SW'ers voor de gelijkmaker. Drie vrije lopen en honkslagen van Markenstein, Noordzij en Schoen makers leverden de Rotterdammers een 2I-voorsprong op. Gerard Hes hof was de gelijkmaker in de 8e in ning. 4 wyd bracht hem op het le honk. gevolgd door snel honklopen op tikken van Bennie Heshof, Nico Kolmeyer en Gerard Gommel. Als voornaamste factor in de 9e inning enige veldfouten, die Neptu nus op 42 brachten. Drie SW'ers sneuvelden in de ge lijkmakende inning achter elkaar op 3 slag, waardoor SW zijn ongeslagen thuisrecord gebroken zag door een 42-nederlaag. Het scoreverloop was SW 0-0-0-0-0-1-0-1-0 2 Neptunus 0-0-0-0-0-0-0-2-2 4 De werpersresultaten waren: H. de Lange (SW) 9x3 slag; 9 x 4 wijd; 8 honkslagen tegen. A. Markenstein (Neptunus) 11 x 3 slag; 7x4 wijd; 0 honkslagen tegen. Sparta 4 wist zaterdamiddag het kampioenschap te behalen door een gelijk spel tegen rivaal SVV 3. Aan de eindstand 55 hadden de Spar tanen genoeg om onbereikbaar te blijven voor de roodgroenen. De junioren van SW wonnen met 6—3 van Neptunus in de beslissings wedstrijd zondagmorgen op Groen- oord. De roodgroene jeugd is echter nog geen kampioen, aangezien Nep tunus tegen een beslissing van de hoofdscheidsrechter protest heeft aangetekend. Sjaan kwam naast hem zitten en z*y reden naar de bloemenwijk achter de Van Hogendorplaan. Het experiment was begonnen. Een experiment dat succes zal heb ben? Toen wy de heer Gouwens daar naar vroegen knikte hy hoopvol. De goede resultaten zyn al aantoonbaar. „De mensen komen", zegt hy. „Ze vinden het fantastisch. Vooral, voor ouden van dagen of voor mensen met zieken of kleine kinderen is het een uitkomst." Het enige wat hem dwars zit is, dat hy nog geen geschikte naam heeft voor zijn rijdende handel. Daarom is hy voornemens eerst daags een prysvraag uit te schryven. WU informeren, of de heer Gou wens nog verdere plannen heeft. „Zeker", vertelt de ondernemende winkelier „abt deze zelfbedienings- z&ak bi een auto een succes biykt, wil ik uitbreiden." Dat betekent dus, dat in Vlaardingen het winkelen dan meer en meer „op rolletjes" zal gaan. Gistermorgen is de twintigjarige mej. M. S. in de Dr. Boslaan van haar fiets gevallen, zy kreeg een hoofdwond en heeft waarschynlyk een lichte hersenschudding opgelo pen. Door de GG en GD is zy naar het Gemeente-Ziekenhuis gbracht, De negenjarige jongen T. v. L. uit de Simon Stevinstraat probeerde zaterdagmiddag op de Van Swin- densingel te Schiedam achter op de rijdende fiets van zijn twaalfjarige vriendje W. L, v. D. te springen. Bij de vierde poging gleed hij van de fiets die geen bagagedrager had en hM vlei met zyn hoofd op straat. Met een lichte hersenschudding is h(j ter observatie in de Dr. Noletstichting opgenomen. De PV „De Snelvliegers" hield een concours vanuit Noyon. afstand 280 km en een concours vanuit Roosen daal, afstand 48 km. Op beide vluch ten is het verloop zeer traag ge weest, terwijl er 's avonds veie dui ven op hun hokken nog afwezig wa ren. De uitslag is van Noyon; A. Faas 1, 3, 7, J. C. Konings 2, 6. 9; H. Tjaden en Co 4, 8, 11; P. v. Eijk 5; J. v. Rossen 10. Uitslag van Roosendaal: C. Beljaars I, 4, 16; J. C. Konings 2, 3; J. Tromp 5, 13, 14; H. Tjaden en Co 6, 7; A. J. Konings 8: P. Overdevest 9; A. Faas 10; A. de Bruin 11, 12, 15, 17. Geboren; Marcebs C. zn van M. Saas en C. P, de Wit; Arnoldus H. zn van A. Bonfrer en J. P. Zonne veld; Antonia dr van A. Bonfrer en J. P. Zonneveld; Dirk zn van D. Bra- venboer en J. E. Bosua; Wilhelm F. J. zn van J. Kerssemeyer en L. Brouns; Ingrid dr van M. Mulder en M. Wagenaar. Overleden: P. G. Alblas 87 jr. Jaudon, la 28an de augusto. Klubves- pero. Ni kunvenas ce fam. Menningh Gr. Markt 7. Vedu ciuj estos baldau la verda monato. Zaterdagnacht is de fiets die A. d. A. niet op slot voor zijn woning aan de Marconistraat te Schiedam had gezet, gestolen. Op zondag 7 september wordt in de Vlaardingse vaart, onder Schiplui den, een groot nationaal hengelcon- eours gehouden. Dit concours, waar voor de inschrijving inmiddels is opengesteld, wordt georganiseerd door de Vlaardingse hengelaarsver eniging „De Zwervende Visser". Naar wy vernemen bestaat er reeds veel belangstelling voor dit komende hen- gelfestyn. verzekerde optreden van Jansen, die nog steeds beter gaat spelen, geen last meer van nervositeit. Daardoor is De Leeuw een goed en uiterst bruikbare doelwachter geworden. Fortuna kan echter een sterkere formatie op de been brengen dan za terdagmiddag het geval was. Daarbij willen wy nog weer eens opnieuw wij zen op de mogeiykheid Swaneveld als rechtsback te doen optreden. Geen vreemde plaats voor hem en die hij in zyn oudt club De Hollandiaan al- tyd met succes heeft bezet. Waarom niet eens een proef genomen? „Hermes speelt üi vriendschappe lijke wedstrijden nooit op zijn best," verzekerde ons één van de blauwwit te bestuurders tijdens de thee in de bestuurskamer van Fortuna. Dat mag dan een pleister op de wonde zijn, maar voor ons staat vast dat de Schiedamse ploeg, als de opstelling van zaterdag tenminste zou worden gehandhaafd, wat we niet kunnen aannemen, het. ia de komende com petitie niet gemakkelijk zal krijgen. Laten we het maar ronduit zeggen: er ging van de voorhoede praktisch niets uit. Maar heel zelden zagen we een goed opgezette aanval. Zo nu en dan wel eens aardig individueel werk van Frans v. d. Burg en Cocq van der ""Uyn, maar daar bleef het bij. Cock v. d. Tuyn heeft betere tyden gekend en v. d. Burg kon ook niet best op dreef komen. Linksbuiten Groene we gen, waarvan in Hermes-kringen véél wordt verwacht, stelde keer op keer teleur. En verder bleef praktisch iedereen by Hermes-DVS beneden de maat, uitgezonderd spil Rijke, die zich vooral in de tweede helft uitste kend weerde tegen de steeds terug komende Vlaardingse aanvallen. De eerste tien minuten van de wed strijd verstreken zonder dat er voor de toeschouwers veel te zien was. Al leen moest doelman Van ^triest na deze periode het veld ruimen na een kleine botsing met Baksteen, die tegen hem opbotste toen hü doorliep op een pass uit het midden. De jeug dige H. v. d, Tuyn (neef van Cocq) nam zün plaats onder de lat in. In het midden vaa dc eerste helft kwam er wat méér pit in de stryd. Hermes-DVS kreeg enkele hoek schoppen te nemen en Dc Leeuw moest nu een keer een schot van Groenewegen stoppen. Pech had de Schiedamse midvoor De Lange met een schot tegen de staander, vooral omdat Baksteen kort tevoren een succesje had geboekt. Hy l?ep weer door op een pass, ijverig ais hi) Is, en de uitlopende v. d. Tuyn trapte de bal tegen hem aan, waarna het leer m doel verdween (10). In de 27ste minuut kreeg Hermes- DVS opnieuw een kans naast Fortu na te komen. De Lange verscheen al leen voor De Leeuw, verspeelde val lend de bal, maar maakte daarbij een gebaar, dat hy vastgehouden werd. Daarna moest De Leeuw nog twee keer een moeilijke situatie de baas worden. Een keer toen v. d. Burg op links plotseling voor hem verscheen en de tweede maai, toen Groenewe gen eindelijk eens 'een bijzonder goede voorzet lanceerde. Fortuna heeft in de tweede helft stukken beter gespeeld dan Hermes- DVS. Dat was misschien niet zo by- zonder moeilijk, omdat de Schiedam se middenlinie en achterhoede, uit gezonderd Rijke, weinig op de voor- grond traden. Reeds na 8 minuten kon Baksteen doelpunt nummer twee langs Van der Tuyn jagen. De Vlaar- dinger kreeg de bal in vrije schiet positie nadat v d. Sloot tegen de toe stormende Smits had aangeschoten (2—0). Fortuna kreeg hierna gelegenheid vri) behoorlyke aanvallen op te bou wen, omdat de Schiedammers het middenveld vrijwel voortdurend aan Niessen en Hiwat lieten. Baksteen kon op de rechtervleugel zijn hart ophalen, maar hU kreeg toch te wei nig steun van Weber, die nu rechts binnen speelde. Acht minuten voor het einde gaf De Korver een keurige trekbal naar v. d. Barden, die raak schoot, waar door de eindstand op 30 werd be paald. In de voorgaande competitie verloor Fortuna destijds vaa Hermes- DVS met 6—3, terwijl in Schiedam 1—1 werd gespeeld. Zaterdag aanstaande komt het Rot terdamse Excelsior nog naar Vlaar dingen. De Bancarella-prijs voor het boek, dat het afgelopen jaar in Italië het meest is verkocht, is toegekend aan de Russische schryver Boris Pas ternak voor zyn roman „Dokter Ji- vago". De grote nationale monsterduiven vlucht op Orleans, waaraan door ruim 68.000 postduiven werd deelge nomen. is een zeer voorspoedige ge worden. Om 6.30 uur werden de dui ven by zeer gunstig weer gelost. De wind was zuidwest, zodat er gemid delde viiegsnelheden werden bereikt van ruim 90 km per uur. Van de 202 duiven welke in Schie dam werden ingekorfd hieronder waren er uit Vlaardingen, Overschie en enkele uit RoUerdam-tVest vlogen er 162 nationaal. De duif van Joop Westerholt (De Postduif) kwam reeds om vier minuten over twaalf binnen en het bleek, dat deze duif de snelste tyd had gemaakt van alle duiven, welke uit Schiedam, Vlaar dingen en Rotterdam aan de race hebben deelgenomen. Dit is voor de heer Westerholt een bijzonder mooi resultaat, dat hem dan ook geen windeieren zal opleve ren. De bewuste duif vloog echter niet nationaal, wat niet wegneemt, dat wat zij nu aan pryzen inbrengt, nog altijd de moeite waard is. De heer Verhoeven (De Blauwe Doffer) noteerde met een van zijn duiven een tijd van 12.5, waarmee hy ook nog dik in de pryzen valt. De eerste Vlaardingse duif werd gemeld om 12.25, terwyl naar wy vernamen er een in Rotterdam-Noord een tijd van 12.17 liet afdrukken. Binnen één uur werden alle prijzen verdiend, wat zeggen wil, dat de race op Orleans dit jaar byzonder snel is geweest en. daar praktisch alle duiven ""binnen zyn gekomen, succes vol is verlopen. Er gaan wel enkele weken mee heen voordat de totaaluitslag van deze monsterrace volledig bekendge maakt kunnen worden. Vast staat dat de Schiedamse duiven het weer niet slecht gedaan hebben. Volgende week wordt er een na- vlucht op Parkstone (Engeland) ge houden. Donderdagavond a-s, moeten de duiven welke hieraan zullen deel nemen, ingekorfd worden m het clubgebouw van „De Snelvliegers" te Vlaardingen en wel tussen 7 en 8 uur 's avonds. 'Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. door de stichting Tuberova, waar mede eind januari 1958 een begin werd gemaakt, is zaterdag 23 augus tus in Vlaardingen beëindigd. De barak van „Tuberova" wordt van daag afgebroken en overgebracht naar Schiedam, waar nog enkele weken wordt gewerkt. Daarna gaat het Tuberova-team naar Maassluis. Het Rotterdamse DCL is er zon dagmiddag in het paTk 't Nieuwelant in geslaagd RKWIK te wippen voor de KNVB-beker, De Vlaardingers, die in de eerste helft van de wed strijd een 10-voorsprong namen, werden met 2I geklopt. RKWIK, dat Stegeman weer op de midvoorplaats had, waar deze niet byzonder opviel, begon met een aan tal goede aanvallen op het DCL-doei. Dit resulteerde na 15 minuten in een doelpunt van Boose. Ook daarna kreeg RKWIK nog enkele kansen om de voorsprong te vergroten. Het grote struikelblok bleek de DCL-spil Limburg te zyn. Deze speelde, even als zijn Vlaardingse collega, een goede party. In de tweede helft was DCL wel sterker. Nu werd het RKWIK-doel onder druk gezet. Na ongeveer 20 minuten kregen de Rotterdammers een strafschop te nemen. De DCL'er v. d. Gelen zond een hard schot tn, dat door invaller doelman Olsthoom werd gestopt. Vijf minuten later kon linkshalf v. d. Velde toch voor de geiykmaker zorgen (1—-1). DCL bleef de toon aangeven en uit een tweede strafschop, wegens hands, schoot Snoek zyn club naar een 2—1-zege en naar de volgende ronde voor de beker. En met deze nederlaag is RKWIK dus geen kandidaat meer. Invaller doelman Olsthoorn komt een pluim toe "oor zijn moedige werk. Van huis uit geen doeiverde- diger behoedde hij zijn club toch 'rtAV f"""» f» MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8,15 uur: Scampolo. MONOPQLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Be wreker uit Mexico. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: expositie „Man en paard", DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 cn 8,1.3 uur: Scampolo. MONOPQLE-THEATER. 2, 7 en 9 u.: De held van Benghazi. Apotheek: Van Westendorp. Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De tien geboden. 2 en 7.30 uur (a.l.). CAPITOL: De man ls gevaarlijk. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Helmweh.dort wo die Blumen bluhn. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC (naast de Bijenkort): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (In Beursgebouw): Vader heets 't moelljk. 9.30, 11.30. 1.30. 3.30. 5.30, 7.30 en 9.30 uur (a.l.). COLOSSEUM. De rode Pimpernel. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: De kamploen-tletsjon- gen. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). LUMIfcRE: Als ouders slapen,.., 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr!. LUTUSCA: De reis om de wereld In 80 dagen. 2 en 8 uur (a.l.). LUXOR: Mon onele, 2, 7 ca 9.30 uur (a.l,). METRO: A en C bij" de kannibalen. 2, 7 en 9.15 uur (a,l.). PRINSES .Ur*d abends in die Scala 2.15. 7 kn .9.30 uur (a.l.). HEX: Jungle Jim In de koppensnel- lersvallel. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). dCALATile bridge on the rlver Kwal. 2 en 8 uur (14 Jr), THALIA: De clrcusheld. 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). t VENSTER: Spook te koop. 2. 7 en 5.15 uur (aj.), VICTORIA: Slssi. keizerin en moeder, 2 en 8 uur <a.l.).

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1