'De beer is los F 4Hek van de dam F Twee groentehandelaren strijd rofiteren - voor c Man werd bigamist, hij kon niet weigeren Eerste trein over viaduct Verf fabrikant: 'Politie heeft mij mishandeld' 'inspecteur wil schatkist óók rijk kijken Gouden echtpaar kreeg serenade Dordrecht krijgt muzieklyceum AFSLUITING HOOGSTRAAT Animo op mars door Kethel Meer hulp via Wereldbank liwê fÊMmmmÊÈÊmmsim Rijden onder invloed: eis 3 weken Samenkomst en jeugdrally Jeugd schilderde ceramiek in Hist. Museum Verkoper staat terecht wegens verduistering Celstraf geëist voor Bedreiging ex-schoonzoon Burgerlijke Stand EHBO-cursus van het Rode Kruis Veemarkt Rotterdam 'Bomfantast' belt KLM over Hugo de Groot Visafslag f HET VRIJE VOLK WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 PAGINA 7 (Van een. onzer verslaggevers) Het is niet alleen de melk, die de Schiedamse gemoederen kan opzwepen, proberen sedert enkele dagen twee groente handelaren aan de Swammerdamsingel en de SneUiussingel te bewijzen. Zij zitten tegenover elkaar, maar en daarin schuilt juist de oorzaak van alle moeilijkheden de een zit er vier weken, terwijl de andere al jaren een zaak aan de singel- strook heeft. Nu woedt er een bittere concurrentiestrijd, waar van de mensen uit de omgeving profiteren. Een week of vier geleden vestigde Stef van Mourik zich als groentehandelaar aan de Snelliussingel. Doordrongen van het besef dat een winkel zonder klanten een kort bestaan is be schoren, begon hij de prijzen van zijn waren zo scherp mogelijk te stellen. Bovendien kreeg elke zoveelste klant iets wat nieu we zaken meer doen iets extra's. Deze maatregelen hadden groot succes. De mensen kwamen en Van Mourik en zijn assis tenten hadden hun handen vol met bedienen. Stiller mmmM Twintig dagen geleden werd in Nieuwer-Amstel het huwelijk voltrokken van de 42-jarige uitvoerder M. D. en een 38-jarige vrouw uit die plaats. Nog dezelfde dag, toen een klein gezel schap deze gebeurtenis vierde met een etentje in een café, werd de bruidegom echter gearresteerd. Gistermiddag reed de eerste trein over het gloednieuwe via duct van het Schiedamse spoorwegemplacement. Hij reed weliswaar niet ver, want het was een werktrein met materialen voor de verdere afbouw van de nieuw aan te leggen spoorbanen die het viaduct mocht „inwijden". Maar niettemin, als er één schaap over de dam is.Al zal het nog ettelijke maanden duren, voordat er regelmatig goederen- en personentreinen over het betonnen gevaarte over de Schie zullen ratelen. Sherry- Bewusteloos 'Ik kon niet terug Gusto's muziekvereniging bracht gisteravond in de Klaaswaalsestraat het echtpaar Hölsche-de Boer een se renade. Het echtpaar was gisteren vijftig jaar getrouwd. Zondag werd in fami liekring dit gouden feest gevierd en gisteren waren vrienden en kennissen in de gelegenheid het echtpaar te complimenteren, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. In het muziekkorps van Gusto zit ten twee schoonzoons. Vandaar die serenade. (Van een onzer verslaggevers) Tjjdens een vergadering van de Vereniging van Leerkrachten aan de Toonkunst Muziekschool is beslo ten in Dordrecht een nieuwe mu ziekschool te stichten. Het bestuur van deze vereniging heeft daarvoor al contacten gelegde Reeds staat een ruimte om lês te geven tot de beschikking van de nieuwe school; twaalf leerkrachten waarvan elf vroeger aan de Toon kunst Muziekschool waren verbon den zijn aangetrokken. Menstreeft ernaar om deze nieuwe volksmuziek school zo spoedig mogelijk, uiterlijk oktober, te openen onder de naam Stichting Dordrechts Muzieklyceum. Notaris B. H. Vaags is bezig met het opmaken van het concept van de stichtingsakte. Het bestuur zoekt nog naar drie mensen, die als oprichter willen tekenen en een waarborgsom willen storten. Daarvoor "heeft men reeds vele namen in gedachte. De lesruimte, die de vereniging reeds ter beschikking staat, zal ook gebruikt kunnen worden voor uitvoe ringen van leerlingen en concerten van leraren. Het bestuur van de ver eniging, die bij de oprichting van de school van naam zal moeten veran deren, denkt de school té kunnen be ginnen met ongeveer honderd leer lingen. Het conflict bij de Dordtse mu ziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst ont stond enige maanden geleden, toen het bestuur besloot een reorganisa tieplan van de directeur Henk Berg hout door te voeren en in verband daarmee alle leerkrachten per 1 sep tember ontslag aanzegde. De leraren, die de mededeling kre gen, dat zij allen mochten solliciteren naar een nieuwe benoeming, maar dat niemand voorkeur 'zou krijgen, waren zeer ontstemd. Ze richtten een vereniging op. waarvan echter niet allen lid werden. Deze vereni ging heeft vergeefs getracht het mas sale ontslag ongedaan te maken. Wel heeft het bestuur een vrij groot aantal oude leerkrachten op nieuw benoemd. Ruim tien anderen, van wie de meesten overigens niet hebben gesolliciteerd, keren in sep tember niet terug. Onder hen is ook het dagelijks bestuur van de vereni ging van ontevredenen. Deze muziekleraren hebben nu be sloten de vereniging in een stichting om te zetten en zelf een muziek school op te richten. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Sc&mpolo. MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.: De held van Benghazi. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: expositie „Man en paard". DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en '8.15 uur Scampolo. MONOFOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u. De held van Benghazi. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur expositie .Man en paard" Geboren; Antonius A. P. z. v. P. T. v. d. Maat en I. C. Turk; Wilfrida C. W. d. v. P. T. v. d. Maat en I. C. Turk Wouter z. v. D. v d Linden' en C Ach terberg; Yvonne 3. d. v. L. Harpe en E. v. Dijk; Reinier z. v. P. M. Elshof en G. F, v. Hoek. Hendrika J. d. v, 3, Schuurman en A. v, d Weijaen Overleden: C. de Krijger 83 jr wed. v. J. A. Louwers. Aan de overkant echter, in de win kel van de Gebr. Nieuwkerk aan de Swammerdamsingel, sloeg men dit gedoe met lede ogen gade. Tegen maatregelen bleven niet uit. Een paar dagen geleden verscheen in ferme kalkletters op de ruit van Nieuwkerks winkel het opschrift „De beer is los" en daaronder stonden prijzen vermeld die in Schiedam wer kelijk ongekend mogen heten. Van Mourik liet zich ook niet on betuigd; „Het hek van de dam" en „Vooroorlogse prijzen!" schilderde hij op zijn ramen. En hij bood aan: kilo andijvie voor zeven cent, twee kilo tomaten voor een kwartje, enz. Het liep storm. Dit was de Gebr. Nieuwkerk te veel. „Al moeten er duizenden guldens op worden toegelegd, hij moet kapot." moet een uitlating uit die hoek zijn geweest en zij maakten natuurlijk weer op de ramen bekend: Andij vie vijf cent een kilo, een kilo sperzie bonen voor een dubbeltje, drie kilo aardappelen voor een kwartje, enz. Vanmorgen was het in beide win kels een drukte van belang. De Gebr. Nieuwkerk zün zelfs overgegaan tot distributie: iedere klant kr(jgt bijv. niet meer dan zes kilo aardappelen iueê. Beide groentehandelaren had- De Hoogstraat zal in verband met werkzaamheden aan de bestrating (tussen het Broersveld en de Appel markt) op donderdag 28 augustus van 13 tot 22 uur of zoveel langer of korter dan nodig mocht blijken zijn afgesloten voor alle verkeer. Donderdag zal de chr. gymnas tiekvereniging Animo, die vorig jaar in Kethel is opgericht, haar eerste mars door Kethel houden. De stoet gymnasten vertrekt mor genavond Om zeven uur vanaf de Koningin JulianaSchool aan de Vlaardingerweg. Onderweg zal Animo bovendien een paar demonstraties geven. De route is: Vlaardingerweg, Schie- öamseweg, Meeuwensingel, Schie- damseweg, lepenlaan, demonstratie voor de r.-k. school. Olmenlaan, Ber kenlaan, Kamperfoeiielaan. Iepen- laan, Meidoornlaan, Populierenlaan, Rozenlaan, Lijsterbeslaan,1 Peren laan (demonstratie), Schiedamse- 'weg, Vlaardingerweg tot Kon, Julia- naschool (eindpunt) Woensdagavond 3 september om kwart voor acht begint in het Rode- Kruisgebouw aan de Lange Nieuw- straat 197 te Schiedam de nieuwe EHBO-cursus van het Nederlandse Rode Kruis. De Rodekruiseolonne heeft naast het transport van gewonden en zie ken tot taak bij ongevallen en alle mogelijke gebeurtenissen eerste hulp te verlenen. Elke helpster en helper moet dit kunnen. Hiertoe dient deze cursus, waaraan een diploma is verbonden. De mini mum toelatingsleeftijd is achttien jaar. De enige kosten bestaan uit het aanschaffen van een leerboekje. Ook zij, die reeds een EHBO-diploma be zitten, zijn van harte bij de colonne welkom. Inlichtingen kan men verkrijgen in het Rode-Kruisgebouw 's morgens van negen tot één uur of per tele foon, nummer 68013. ROTTERDAM Aanvoer op dins dag in totaal 2943 dieren. Hierbij wa ren 450 vette koeien, 1034 stuks ge- bruiksvee, 235 vette kalveren, 271 graskalveren, 210 nuchtere kalveren, 52 varkens. 66 biggen, 98 paarden, 80 veulens, 423 schapen of lammeren en 24 bokken of geiten. Weekaanvoer bedroeg 4833 dieren. De prijzen waren als volgt: vette koeien le 3.3,30, 2e 2,80—-2,95, 3e 2 602,70; vette kalveren le 2,90 3— 2e 2,60—2,80, 3e 2.-2,60; gras- kalveren 500, 450, 300; nuchtere kal veren 83. 73, 63; varkens 55, 40, 35; slachtpaarden 2,30, 2.1,90; veulens 485, 385, 300; schapen 70, 65, 55; lam meren 70. 60, 50; kalf- en melkkoeien 1200, 975, 850; vare koeien 850, 750, 670; vaarzen 900, 800, 600; pinken 625, 500, 400. den vanochtend zelfs geen tijd om nieuwe reclames op hun ruiten te schilderen. Het vervelende is, dat de twee groentehandelaren niet alleen elkaar narigheid bezorgen, maar ook hun collega's In de buurt. In de winkels van Van Esch en Van Oosterhout bijv., belde gelegen in de Galileistraat achter de Swammerdamsingel, is het de laatste dagen opmerkelijk stiller, want zij verkopen de waren tegen de gewone prijzen. De heer A. van Oosterhout. die penningmeester is van de Schiedam se bond van Groentehandelaren „Ons Belang", vindt dat zijn belangen kans lopen ernstig geschaad te wor den door „Die flauwekul" van Nieuw kerk en van Mourik. „Als dat zo doorgaat, moeten er maatregelen genomen worden, anders wordt het een chaos," zegt hij. Mor genavond op de bestuursvergadering van de bond zal hij te berde brengen dat leden als Van Mourik gerust ge schrapt kunnen worden (Nieuwkerk is lid van de Rotterdamse bond). Maar valt er wel iets aan te doén?" Wij leven In een vrij Nederland, mijnheer," zegt de voorzitter van „Ons Belang," de heer v. d. Hoeven, ons. „Het enige wat wij kunnen doen is die twee tot de orde roepen, maar verder kunnen wij er niets aan doen. Wij kunnen iemand niet beletten tegen lage prijzen te verkopen en al leen hü die de meeste dubbeltjes heeft, zal dit vol kunnen houden LONDEN (Reuter, AP) Een onbe kende man heeft gisteren het KLM- kantoor op het vliegveld van Londen opgebeld om mee te delen dat, naar hij iemand had horen zeggen, 'dyna miet geplaatst was' aan boord van de Hugo de Groot, het voor de Ierse kust met 99 inzittenden vergane KLM-toestel. Men trachtte de man nog aan de praat te houden om te weten te komen waar hij vandaan belde, maar hij hing op. De Londense politie, die bij de zaak betrokken werd. denkt dat de man dezelfde is als de onbekende die onlangs herhaaldelijk heeft op gebeld om te zeggen dat er 'een bom aan boord' van een of ander vlieg tuig was. Een functionaris van de KLM zei later: 'We krijgen wel wat genoeg van dit soort anonieme telefoontjes. .Er zijn ook ai meldingen geweest, dat het toestel misschien getroffen was door raketten of andere voor werpen en er zijn nog andere theo rieën doorgebeld.' WASHINGTON (Reuter) Amerika zal op de in oktober in New Delhi te houden Jaarvergadering van de Wereldbank en het Internationaal Monetair Ponds voorstellen de mid delen van deze Instelling te vergroten door grotere kapitaalbijdragen van de aangesloten landen. De Amerikaanse minister van Fi nanciën, Anderson, heeft voorts van president Eisenhower opdracht ge kregen voor te stellen onmiddellijk onderhandelingen te beginnen over de oprichting van een internationale ontwikkelingsorganisatie (Van een onzer verslaggevers) Reeds dinsdagmiddag stond hij voor de Amsterdamse rechtbank terecht, beschuldigd van iets, wat in ons land slechts zelden voorkomt: bigamie. (Van een onzer verslaggevers) Wat gisteren voor de Alkmaarse rechtbank een eenvoudige zaak leek te worden, het onder invloed besturen van een auto, nam on verwacht een zeer lange tijd in beslag, waarbij tal van bijkomstig heden aanleiding gaven tot uitvoerige discussies. Waar men het wel over eens kon worden -was, dat de 49-jarige Rotterdamse verffabrikant G. H. A. in Den Helder na een etentje met enkele zakenvrienden en een hoeveelheid spiritualiën, in een auto was gestapt, was aangehouden door politiemannen en overge bracht naar het bureau. Maar over de vragen: hoeveel er nu wel ge dronken, hoe vrolijk men nu wel was geweest en hoe hard- of zacht- handig de verffabrikant door de politie was behandeld, liepen de lezingen nogal uiteen. De verdachte verklaarde in eerste instantie op die fatale dertigste juli nog zeer goed in staat te zijn geweest een auto te besturen. Goed, er was wat gedronken, het was er vrolijk toe gegaan, maar toch was er zijns inziens niets gebeurd dat niet door de beügei kon. Van zijn kant dan, want, zo ging' hij verder, eenmaal aangehouden door maar liefst drie agenten, zou hij ten eerste op weinig zachtzinnige wijze in een motorzijspan zijn ge werkt en ten tweede later, en dat was heel wat erger, op het politie bureau grondig zijn afgetuigd en ver volgens in een cel zijn gesmeten. Een getuige a decharge, een mas seur. door mr. Berkhouwer, raadsman van verdachte, opgeroepen, verklaar de enige dagen later op het lichaam van A. verscheidene blauwe plekken te hebben geconstateerd. De bëïïTe agenten van politie die zich met de zaak hadden bezigge houden, ontkenden verontwaardigd de verdachte te hebben mishandeld. Overigens zou de verffabrikant zich tevoren in het restaurant ai niet bijzonder „als een heer" heb ben gedragen. Hij zelf meende dat er van gepaste vrolijkheid sprake was geweest, maar de restaura teur had tegenover de politie ver klaard dat de heren wei degelijk lastig waren geweest. Zo had hij htm niet alleen moeten verzoeken het wat rustiger aan te doen, maar bovendien zou het trio enkele dames hebben lastig gevallen. Ha hun vertrek uit het restaurant, waar een niet meer te reconstrueren aantal glazen sherry en een fles wijn waren genuttigd, had A zich naar zijn wagen gespoed. Zijn beide tafel genoten, en dat leek nogal bezwarend voor verdachte, vóelden er echter weinig voor bij A. in de wagen plaats te nemen. Er was geharrewar met een sleuteltje van gekomen en om standers hadden in die tijd de politie gewaarschuwd. In een zijspan was A. naar het politiebureau gebracht. Eenmaal in het politiebureau had verdachte zich weerspannig getoond; hij wilde niet gefouilleerd worden en had de agenten lelijke woorden naar het hoofd geworpen. Mr. Berkhouwer, die tal van vragen op de politiemannen afvuurde, infor meerde ook nog of het in de cel brengen van verdachte prettig was gegaan. „De eerste keer wel", kreeg hij ten antwoord, „en de tweede maal ook wel." ,,De eerste keer was ik al bewusteloos", interrumpeerde ver dachte. De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen. Een vrijheidsstraf was hier zijns inziens op zijn plaats. Hij eiste daarom drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Uitspraak over 14 dagen. De Sowjet-Uniè zal binnenkort circa 1.500 kunstwerken, w.o. schilde rijen van Picasso, Rubens en Goya, naar Oost-Duitsiand terugzenden, die in 1945 door het Russische leger naar de Sowjet-Unie zijn gezonden. De interkerkelijke evangelisatie- comités Schiedam voor Christus en Jong Schiedam voor Christus houden volgende week weer enkele bijeen komsten. Zaterdag 6 september is een samenkomst rond het podium in de Plantage en zondag 7 september is er een jeugdrally in de Julianakerk om acht uur 's avonds. De bijeenkomst van zaterdag wordt een uitgebreide straatprediking met vertoning van een evangelisatiefilm pje. In de Jeugdrally zal ds. J. de Lever uit Vlaardingen spreken. Verder wer ken er aan mee: het IJE-koor, het dubbelkwartet, Johnny Buurman, (samenzang) en de organist Flip de Koning. (Van een onzer verslaggeefsters) Vele Rotterdamse jongens en meis jes hebben in hun vakantie geregeld het Historisch Museum aan de Korte Hoogstraat bezocht, waar zij zich en kele weken lang konden bezighouden met het beschilderen van ceramiek. Voor de beste werkstukken waren prijzen beschikbaar gesteld. Er zijn verrassend aardige resulta ten te voorschijn gekomen. Sommige jongens en meisjes maakten tref fende afbeeldingen zonder echter rekening te houden met de functie van het te beschilderen voorwerp; anderen toonden daar juist groot be grip voor. De echtgenote van Rotterdams eerste burger, mevrouw mr. J. M. van Walsum-Quispel, leidde gistermiddag de prijsuitreiking in. Zij vertelde de jeugd een gezellig en leerzaam ver- haai over een pottenbakkerij in Fries land, waar zij het hele proces van potten bakken en beschilderen eens heeft kunnen volgen. Mevrouw Van Walsum stelde de waarde van het „unicum" het zelf vervaardigde en dus unieke voor werp tegenover de massaproduk- ten Yan de industrie. De directrice van het museum, mej. P, Beydals, sprak tot ieder der prijs winnaars een persoonlijk, vaak aan moedigend woord over zijn of haar werkstukjes. De prijzen gingen naar Marko van Gerven, Cora ICruis, Adeline van Wa ning, L. Hazelzet, Hans v. d. Meer, Flneke Biewanus, Paul Schmitz en T. Dekkers. Een eervolle vermelding kre gen Dorothea Koster, Yvonne de wilde, Annelies v. Linden, Reinhard Schregardus, Nico Hansen en Zina Obbema. Het in 1945 gesloten huwelijk van deze uit Gorredijk afkomstige uit voerder, die vader van vier kinderen is. bleek namelijk niet te zijn ont bonden. Dit kwam pas aan het licht na controle van de persoonskaart van de bruidegom uit het rijksregis ter in Den Haag. maar de (thans nietige) huwelijksvoltrekking te Nieuwer-Amstel was toen al geschied. De uitvoerder was op 5 juli voor een verlof van twee maanden van Nieuw-Guinea naar Nederland geko men. Ruim een week daarna had hij zijn wettige echtgenote opgezocht en voor zijn kinderen geschenken mee genomen. Op 23 Juli liet hij zich echter in schrijven als inwoner van Nieuwer- Amstel. Reeds de volgende dag was hii naar het raadhuis getogen om het huwelijk te laten aantekenen metdc vrouw die hij vóór 5 juli nog nooit had gezien, doch met wie hij ai enige tijd had gecorrespondeerd. 'Ik kon niet meer terug' en 'ik kon net haar niet weigeren' waren vrij wel' de enige antwoorden die de uit>- yoerdor gaf op vragen van de pre sident. die wilde weten of hij dacht dat zo iets niet uit zou komen.' De officier van Justitie noemde zijn daad een ernstige inbreuk op de Nederlandse huwelijkswetge ving. die hij gestraft wilde zien met een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. Van deze eis blijkbaar geschrokken :af de zwijgzame uitvoerder daarop e kennen, dat hij 'nooit de bedoe ling had gehad de staat te schen den.' Verdachtes raadman probeerde een oplossing te vinden voor de puzzel waarom zijn cliënt, die het in zijn vroegere woonplaats tot raadslid had gebracht, nu bigamie had gepleegd. Foute advertentie Het begin van deze affaire was een advertentie waarin de uitvoer der om correspondentie had ge vraagd, zo onthulde de raadsman. Per vergissing zou in de. annonce de afkorting van het woord huwe lijk zijn opgenomen en daar kwa men liefst 32 antwoorden op. Het schrijven was. oorspronkelijk een vorm van tijdverdrijf meende pleiter. Met de vrouw uit Nieuwer Amstel was de uitvoerder, wiens hu welijk niet ai te best was. ten slotte blijven corresponderen 'en daarna leidde de verliefdheid tot verblin ding'. Tenslotte stelde de verdediger, dat de uitvoerder thans niet zou hebben terechtgestaan, als de amb tenaar de rijksregisterkaart vóór de sluiting van het huwelijk zou hebben geraadpleegd. De raadsman vroeg een kortere straf, 'omdat deze man weer aan het werk moet.' De rechtbank zal op 9 september uitspraak doen. Dit kan gebeuren in Zuid-, Afrika. Een rinoceros verleende geen voorrang aan de heer O. W. Paul. die met een snelheid van honderd kilometer over de hoofd weg NairobiMombasa raasde. De rinoceros overleefde de botsing niet, de chauffeur kreeg enkele onbetekenende schram men. Voor de heer Paul een ge lukkige afloop. Menigmaal is het op die hoofdweg gebeurd, dat de rollen bij een botsing waren om gedraaid. (Van een onzer verslaggevers) Onder tranen bekende de 55-jarige vertegenwoordiger L. Z-, dat hij ten nadele van zijn Rotterdamse werk gever 3600 had verduisterd. Er waren gaten in zijn financiën geval len en hij had geprobeerd, het ene -gat met het andere te stoppen. De president hield verdachte voor, dat iemand die 9000 per jaar ver dient, ƒ2000 per jaar voor zijn auto krijgt en zijn onkosten mag decla reren, toch wel moet kunnen rond komen. Volgens de officier is Z. een goed verkoper en een aardige man, maar hij kan helaas niet met geld omgaan. Van de klanten heeft hij 6800 ge leend met verhalen, die misschien niet helemaa! juist waren. De eis luidde: acht maanden gevangenis met aftrek, hiervan drie maanden voorwaardelijk met twee jaar proef tijd, De verdediger deelde mee, dat Z.'s werkgever hem vermoedelijk weer in dienst wil nemen, mits de gevan genisstraf niet te lang duurt. Ver dachte verzekerde, dat hij graag hard zal gaan werken om het geld terug te kunnen betalen. Uitspraak over veertien dagen. ROTTERDAM 27 augustus. He den kwam aan de visafslag alhier een vaartuig en werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prijzen waren: Tong midd. 3.10 —3.70: klein 2.602.80; slips 2.65 2.70; Tarbot klein 1.10—1.15 alies p. kg; Schol gr 4345; midd. 3644; klein 2931; Schelvis midd. 2834; Kabeljauw gr 4245; midd. 3335; klein 1829: Makreel 2226: Zee hanen midd. 4446; klein 1824: Wijting 24—30: Heek 33—35; Haring verse 3032 alles p kist. (Van een onzer verslaggevers) In de St. Mariastraat zag de 61- jarige J. van K. op 5 juli na jaren zjjn vroegere schoonzoon terug, te gen wie h(j nog steeds een hevige wrok koesterde. Van K. kreeg een woede-aanval, trok zijn mes en maakte een stekende beweging. Vol gens de ex-schoonzoon zou hij daar bij hebben geroepen: „Nu heb Ik Je eindelijk, nu ga je aan het mes!" De jongeman weerde de aanval met zijn linkerarm af. Hij kreeg een vrij diepe wond aan de onderarm. Ver dacht van poging tot doodslag, sub sidiair poging tot zware mishande ling, stond Van K. dinsdagmiddag voor de Rotterdamse rechtbank te recht. Hij zei, dat hij in zijn drift gestoken had. zonder precies te we-, ten wat hij deed. De officier van Justitie, mr. H. van Buuren, achtte de poging tot doodslag bewezen. Verdachte pro beerde de jongeman in het linker bovendeel van de borst te treffen onder het uiten van een bedreiging. Spreker wilde er rekening mee hou den, dat Van K. inderdaad redenen had tot verbolgenheid. HU eiste ze ven maanden gevangenisstraf, ver minderd met het voorarrest; van deze straf drie maanden voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. De raadsman betoogde, dat ver dachte niet de bedoeling had. zijn slachtoffer te doden. De ontmoeting met de ex-schoonzoon was geheel toevallig. Van K. had dadelijk spijt; hü is zelf naar de politie gegaan. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. De ere-medaiüc in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau is verleend aan C. Kats, voorman van de laad- en lospioegen bü de handelsmaatschappij R. S. Stokvis en Zonen NV te Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) Zal de heer A. Krom hout uit Beetgum, de man die vorig jaar met 'Kijk U Rijk' ƒ239.000,- in de wacht sleepte, toeh fl55.000,- belasting moe ten betalen? minister hiervoor de tijd. uitschreef. Ze haakten Het gerechtshof in op de reclamecam- achtte het gokelcment Pagne. te groot bij deze prijs- Bovendien was, zo zei vraag om van inkom- "e. inspecteur, de goede sten uit arbeid te 'Plpssmg te beredeneren, kunnen spreken. Bij had zelf, met twee Andere prijsvragen personen, de proel vroegen slagzinnen "en p so-tn senomen eo daar zat welTenkUk ^en0^lnfja^! Het Leeuwarder ge- aan vast. aldus het ar- rechtshof besliste op 6 rest. w}w„ k tó juni in een geding tus- Krijgen, san fiscus en winnaar. Wat de Hoge Raad nt dat de prijs niet belast- Maar de inspecteur kan doen? Drie dingen baar is. betoogde voor het hof. Hii kan van oordeel tUt Nu heeft echter de in- dat hier. hoezeer het rij het hof Sn imr specteur van belastingen gokelement ook aanwe- iPf (Keede afdeling) te zig was, de mensen die f heeft gewezen, hi' Leeuwarden de minister aan de prilsvraag de»!- n öe "Scus in het ge vac Financiën geadvi- namen tooh een dienst nlk stellen, of ora eier seend in cassatie te gaan. bewezen aan het con- nadere motivering ver Tot 4 september heeft de cera dat de prijsvraag za^-ssq..

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1