'Markt voor een zondags pakhie' Kooplieden blij met opzienbarend record LET OP! ROMANCE KOMT BIJ U THUIS! Mr. J. G. L. Reuder als president ingeluid Enorme decoratie van Van Roode Bluseenheid 432 sleept wisselbeker in de wacht Ruim 600 bejaarden Spangen een dagje uit Voor Havenvakschool gedenksteen gelegd Beiaardconcert Bok 'Pionier' in gebruik gesteld Studiereis naar Ver. Staten Op spoorwegpostkantoor 'Knal-alarm' bij Romi-fabrieken Reclamevlieger verspeelt sleep Concert in de Prinsekerk Rotterd. Toneel opent seizoen 1 entoonsteliingeu Toneel en muziek 4potheken Dodelijk ongeluk op motorschip HET VRIJE VOLK MAANDAG 1 SEPTEMBER 1958 PAGINA 8 'Boekerij' elders? Spanning duurt voort Goede voortekenen (V?n een onzer verslaggevers) Louis van Roode, de Rotterdamse kunstenaar, die al op ver scheidene gebouwen het stempel van zijn artistieke prestaties heeft gedrukt (Holbein Huis, Nederlandse Bank, Bank voor Handel en Scheepvaart, enz.) voorziet ook het hoge spoorweg postkantoor aan het Stationsplein van een muurdecoratie, die tvel bijzonder imposant is. Nieitive beker Aantal bezoekers: meer dan 200.000! ..Schattingen? Wel die zijn bijzonder moeilijk, maar natuur lijk hebben we geprobeerd ze te maken, steunend op onze erva ringen met de markt aan de Maashaven. We geloven er niet ver naast te zijn als we zeggen, dat de nieuwe markt aan de Blaak dinsdag door 80.000 tot 90.000 mensen is bezocht. Zaterdag zullen het er 75.000 a 80.000 zijn geweest. Dit was een absoluut record! Zelfs ervaren marktverkopers hadden hun hele leven niet zoveel mensen bij elkaar gezien jgen. versieringen en feestelijke aan- j biedingen Hoe hoog zal öari het be- zoekerscijfer zijn? De dinsdag is van oudsher dé marktdag in Roti, 't'óam. Gesteld dat er 45.000 a 50.000 men sen zouden komen. Dan is dat nog altijd zo ongeveer het dubbele van wat de drukke markt aan de Maas haven pieegt te trekken. Die wordt Advertentie I.M. ROTTERDAM ARENA: De tien genoden: 2 en 7.30 uur (aj.). CAPITOL: Wilde Jeugd. 2, 7 ea 0.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Helmweüdort wo die Blumen bllihn. 2. 7 en 9.15 uur CINEAC (naast de Bijenkorf)Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw)Sabu. 9.30, 11,30, 1.30, 3.30. 5.30, 750 en 950 uur (14 Jr). COLOSSEUMDas Here von Sankt P&uil. 2. 7 en 9.15 uur (IE Jr). HARMONIE: Salvo des doods. 2 7 en 9.15 uur (14 jr). LM MIERE: Nat asfalt. 2.15. 7 ea 9.30 uur (14 jr), LUTUSCA: De reis om de wereld ln 80 dagen. 2 en 8 uur (aL). LUXORMon oncle. I, 7 en 950 uur ia.l.). METRO: Het komplot der minder jarigen, 2. 7 en 9.15 uur (IS jr). PASSAGE: Malgret zet een val 2 en S.I5 uur (18 jr). PRINSES: Het tamp op het bloed- etland. 2.15, 7 en 9.30 uur (i8 jr). REX: Rit ln de nacht. 2, 7 en 2.15 uur (14 Jr). SCALAThe bridge on the river Kwal. 2 en 8 uur (14 jr). THALIA: De clreusheld. 2.15, 7 en 950 uur •t VENSTER: Spook te koop. 2 7 en 9.15 uur ia.l,j. VCTORiA: Tarzan en de verloren Safari. 2 en a uur (14 jr) BOUWCENTRUMInt. Voorlichtings centrum voor Bouwen en Wonen. Permanente en tijdelijke exposities op 't gebied ran functioneel wonen en bouwmaterialen, geopend van 9 tot 17 uur, behalve zondagen HISTORISCH MUSEUM. Korte Hoog straat 31. I9e-eeuwse interieurs, kostuums door twee eeuwen INSTITUUT VOOR SCHEEP V AART EN LUCHTVAART, Burg. s'Jacob- pleln 30. Verzameling over scheeps bouw en luchtvaart. „Onder Nederlandse vlag de wereld rond", tot september. MARITIEM MUSEUM Prins Hen drik". Burg. s'Jacobplein 8, Brits» zellsport, t/m 15 september. MUSEUM VOOR LAND- EN VOLKEN KUNDE, Wlllemskade 25. M'JaEÜM BOYMANS. Oude en mod. schilderijen, beeldhouwwerken, ce ramiek. glas. zilver, kant. meubelen. Van Clouet tot Matisse. 224 Franse tekeningen uit Amerikaanse col lecties, t/m 28 september. ROTTERDAMSE KUNSTSTICHTING, Kort® Lijnbaan ISc. Kunstenaars zien onze haven, schilderijen, teke ningen. litho's, etsen en aquarellen, t 'm 7 september. STEDELIJK MUSEUM, Schiedam. ..Man en paard", t/m S september ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Aert van Nesstraat. Rott. Toneel met „Goede reis", 8 uur. NIEUWE ZUIDERKERK Kerkconcert t g V. verjaardag H.K.H, prinses Wilheimina m.m.v. p. v. d Kerk- hoff. E. Imhoff en A. v. d Weele. 8 uur. De volgende apotheken zijn des avonds na zes uur geopend: RECHTER MAASOEVER Dr. P. H- Brans, Nw. Binnenweg 420. v. d. Brink, en Gantvoort. L Rotte- k-ade 81- Pa K. M. Brussaard. Oostzeedijk 211 J Ex,er. De Sav. Lohmaniaan 117. Dr. D. Gerhardt Apoth., SchieXade 99 Kelnpoider Apotheek. DuyvesteUn- straat 5. Pa. J. B. Kugel, Cl. de Vrleselaan 2 Lagaay, Van Voiienhovenstraat 58. Van Lennep, Mathenesserdijk 102. Zeelt en Co,, Bergweg 233. LINKER MAASOEVER B H. Drielsma. Oranjeboomstraat 85 Dr Tb. Exler, Wolphaertsbocht 395 A. 'Riet, Vaerhorst 12. Dr Van Son's Tuindorp-\potheer Groene HUledijk 336. H'BERG-SCIIIEBROEK H. Esicr. Bcrste Dcrpfvtraat tOf HOOGVLIET-PERNIS HEI/PLAAT Pernls. Burg. Van Esstraat 25. Dat is het antwoord van de lieer J. P. Bruul, directeur van het Markt wezen. op een vraag, ciie dit week eind wel door velen zal zijn gesteld. Niet te zeggen is, hoeveel personen op woensdag, donderdag en wij dag op de nieuwe markt zijn geweest. Het waren er uiteraard wat minder dan op de gebruikelijke marktdagen, dins dag en zaterdag. Maar met dat al blijft men met een totaal-raming van ruim tweehonderdduizend mensen m vijf dagen aan de voorzichtige kant. De marktverkopers zijn verguld met hun nieuwe standplaats in het cen trum. Niet alleen om het record-aan tal bezoekers en de gunstige per spectieven, maar ook om de sfeer, die ontegenzeglijk anders is dan vroe ger. „Mijnheer," zo hoorden we er een opmerken, „dit is een markt voor een zondags pakkie!" Hoe is het allemaal technisch gegaan? Is het waar dat men over weegt de „boekerij" een andere plaats te geven, omdat zij een beet je afzijdig stond? „We weten het nog met," zegt de heer Bruul. „On ze indruk is, dat de mensen de weg naar de boekenstalletjes zaterdag wel gevonden hadden. Maar na tuurlijk is het nog te vroeg voor een definitief oordeel." „Voor het overige is hes allemaal best gegaan." vervolgde de heer Bruul. „Be potloodstreepjes op onze tekeningen bleken juist maar je hebt met mensen te maken. Zijn ze tevreden met hun standplaats en met hun omgeving? Dat is allemaal bij zonder meegevallen." „Een beetje moeilijk was de over vloed van standwerkers, die wij voor een deel moesten onderbrengen op een plaats, waar ze normaal niet ho ren. Maar het was dan ook feest. En waarschijnlijk brengen we hier of daar nog een kleine verandering aan, die nuttig is voor het verkeer." Nog is de spanning bij het Markt wezen niet geheel geweken, want morgen is er aan de Blaak dan de eerste „gewone" markt. Zonder vlag- namelük op 30.000 mensen gemiddeld gesebat 25.000 (Van een on2er verslaggevers) Oud-stadsbeiaardier Ferd. Tim mermans zal woensdagavond de Rot terdamse stadhuistoren weer eens beklimmen en het carillon bespelen. Hi) heeft een zeer gemengd pro gramma samengesteld, om. bestaan de uit de zeven variaties over „Heer Jezus heeft een hofken" van sar. Rotnke de Waard. (Van een onzer verslaggevers) De N.V. Maatschappij Drijvende Bokken v.h. Bonn en Slees tt Rot terdam heeft zaterdagmiddag met wat feestelijk vertoon een nieuwe bok in bedrijf gesteld. Het vaartuig (capaciteit zestig ton voor de hoofd takels, dertig ton voor de toptakels) is „Pionier" genoemd ter herinnering aan het feit dat Bonn cn Mees in 1887 het eerste „drijvende paard" in de Rotterdamse haven introduceerde. De hijsmstaüatie van de „Pioniti werd gebouwd bij de Machine- en Lierenfabriek C. Kraaijeveld, de pon ton bij de N.V. Scheepsbouwwerf en Lasbedrijf vjh. J. C. Slob, de diesel- elektrische uitrusting by de firma A. Gort en Zn., alle te Sliedrecht. In de machinekamer staan twee Gardner dieselmotoren van negentig pk, direct gekoppeld aan twee gene ratoren van elk 54 kw. De toptakels hebben een hijshoogte van 33,70 me ter. De top kan in drie standen wor den gezet, zodat het mogelijk is de machinekamers van lege tankers te bereiken. In afwijking van tot dusver gebrui kelijke constructies werden dê „be nen" van de „Pionier" vervaardigd uit gelaste buis, De N.V. Maatschappij Drijvende Bokken, die zich op het lichtere werk had gespecialiseerd, heeft nu vier bokken in bedrijf: een van twintig ton, twee van vijfentwintig ton en een van zestig ton. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse rechtbank heeft een nieuwe president. Maan dagmorgen is onder zeer grote belangstelling tijdens een plechtige zitting in de grote rechtszaal aan de Noordsingel als zodanig ge ïnstalleerd rnr. J. G. L. Render, tot dusver vice-president bij dezelfde rechtbank. Denkend aan de presidenten die hij heeft gekend, heeft mr. Reu der zich in een korte toespraak bij de vervulling van zijn hoog ambt een aantal eigenschappen toegewenst: „De scherpzinnigheid van Teltink. de nauwkeurigheid van Thomas, de humor van Trip. het gezag van De Bie, de werkkracht van Van Oosten Slingelandt, de mensenkennis van Van Vollenhoven en de tact van de onlangs overleden mr. Overwater." (Van een onzer verslaggevers) Dr. E. F. J. Zahn, bedrjjfssocioloog bij de N.V. Unilever. vertrekt op 9 september naar de Verenigde Staten. Hij gaat een studiereis maken langs enkele Amerikaanse onderzoekings- centra, daartoe in staat gesteld door de Commonwealth Foundation, die hem op grond van enkele sociaal wetenschappelijke publikaties een beurs verstrekte. De heer Zahn is niet de enige Europeaan, die deze gelegenheid ge boden wordt, maar wel de enige Ne derlander, In totaal werden tien beurzen verstrekt. Zijn reis zal een jaar duren. De 38-jarige matroos L. van Lonk- huyzen, die als waladres heeft Hooft- straat 90 te Dordrecht, is vanmorgen aan boord van het motorschip 'Languedoc' van de CNFR dodelijk gewond. Het schip lag op de anker plaats voor Papendrecht. Toen Van L het anker wilde opdraaien, kreeg hij een zwaar stuk ijzer van de lier tegen het hoofd. Hij was op slag dood. Brandweerlieden aan het werk op het „brandterrein" in Oversehie, waar saterdagmiddag wedstrijden werden gehouden. .De zittingszaal was meer dan vol, en het zwart van de toga's en het wit van de beffen domineerden, toen de lange rij rechters, vertegenwoor digers van het Openbaar Ministerie en de griffier met substituut-griffiers binnenschreden. De oudste vice-pre sident, mr. H. M. B, ter Haar Rome nd, opende de zitting, de officier van justitie en hoofd van het arrondisse mentsparket, mr. S. J. van der Hoe ven, requireerde het voorlezen van de akte. waarna de griffier, mr. J. C. Th. Pull ter Gunne dit document met luider stem voorlas. Nadat mr. Reuder zijn plaats op de presidentszetel ingenomen en mr. De oudste vice-president van de Rotterdamse rechtbank, mr. H. M. B, ter Haar Romenij (links) overhandigt de voorzittershamer aan de nieuwe president, mr. J. G. L. Reuder rechts «-tv-,,» v; .te. V IvN. rwx Ter Haar Romeij hem de voorzitters hamer overhandigd had, heeft de oudste vice-president een toespraak gehouden, waarin hij sprak over een heel bijzondere benoeming. „Gij aanvaardt," aldus mr. Ter Haar Ro menij, „dit hoge en belangrijke ambt op de in mijn ogen jeugdige leeftijd van 49 jaar." De vice-president noemde het een uitzonderlyk mooie carrière: im mers, de nieuwe president begon in 1946 als rechter en hij heeft slechts twee jaar de functie van vice-pre sident uitgeoefend. Mr. Ter Haar Ramenij het hel dere Inzicht, vlugge begrip en rustig oordeel van mr- Reuder en diens werkzaamheden op strafrechterlijk en civielrechterljjk gebied lovend meende, dat de voortekenen erop wijzen, dat hij een goede president zal zijn: „Ge past goed in de Rotter damse sfeer; de handelsgeest is u niet vreemd; ge bent een eenvoudig, vriendelijk en opgewekt mens." Ook de officier van Justitie, mr. Van der Hoeven, was verheugd over deze benoeming: „De Rotterdammer wenst ook op gerechterlijk gebied snel en goed bediend te worden, U hebt deze Rotterdamse traditie steeds hooggehouden. Zonder haarkloverijen hebt ge nuchter gedaan wat er te doen was. Gun ons het voorrecht nog enkele malen in een strafkamer on der uw leiding het openbaar ministe rie te mogen vertegenwoordigen." Verder Is nog het woord gevoerd door mr. Pull ter Gunne („uw werk vergt de gehele man") en de deken van de orde van advokaten, mr. A. Blom. Er was enige hilariteit toen de deken erop wees hoe belangrijk het voor de balie is, wanneer een kamer van de rechtbank op tijd begint De gehele westwand van het gebouw krijgt een versiering, die naar haar vorm in overeenstemming is met de ruimtelijke afmetingen, waarbinnen deze versiering moet functioneren. De kunstenaar heeft met deze de coratie de grootste opdracht gekregen die men ln West-Europa kent. Het gaat om een wandversiering van 53 bij 7 meter, een enorm oppervlak. Van Roode 'neeft daarbij gestreefd naai een figuratieve oplossing: een motief in drie kleuren zonder bepaalde voor stelling. Merkwaardig is, dat in deze gevel de 22 ramen meespelen in de versiering: de ramen zijn namelijk m uitvallende hoeken, kantelend m de gevel opgenomen. Het geeft een bijzonder aardig effect, zoals men thans reeds ln het bovenstuk van deze gevel kan zien (de onderzijde staat nog in de steigers). De ramen krygen glasinzetten met twee en een halve centimeter dikke inlegstukjes, groot en klem in diverse kleuren, waardoor een doorzichtig mozaïek ontstaat. Louis van Roode werkt reeds drie jaar aan deze grote opdracht; hij hoopt het werk over enkele maanden klaar te hebben. (Van een onzer verslaggevers) Enkele doffe knallen hoorde gis termiddag omstreeks twee uur één van de portiers van de ROMI-mar- gnrinefabrieken te Vlaardingen. Toen hü in de richting van de afval hoop van de fabrieken keek het geluid kwam daar vandaan zag hij een rookontwikkeling. Onmiddellijk sloeg de portier, die enkele jaren geleden ook brand mee maakte, die op een dergelijke manier ontstond, alarm. Vlaardmes Vrijwillige Brandweer rukte op het sein „groot alarm" uit. Met groot materiaal hoefde echter niet gewerkt te worden. Eén straal was voldoende om de smeulende plek in de afvalhoop, die zich op een buitenplaats binnen de fabrieksmuren bevindt, te doven. Er werd geen schade aangericht. Wat de oorzaak is van het geknal, is nog niet bekend. De piloot van een reclame-vlieg tuig raakte zaterdagmiddag boven Rotterdam door slecht zicht in moei lijkheden, Hoewel hij vlak bij de Luchthaven Rotterdam was, kon hij slechts landen door zijn sleep van 20 x 12 meter los te laten. Deze kwam terecht op een emplacement van de Nederlandse Spoorwegen in de buurt van station-Noord. Nie- manü werd geraakt. Er werd ook geen schade aangericht. (Van een onzer verslaggevers) Bluseenheid 432 (Delfshaven) heeft zaterdagmiddag op overtui gende wijze de eerste prijs gewonnen van de brandweerwedstrijd, die onder grote belangstelling aan de kop van de Mauritssingel in Over sehie werd gehouden. Onder aanvoering van brandmeester Jac. v. d. Spek werkten de mannen uit het westen snel, kundig en verstandig. De heer Van der Spek won de bevelvoerdersprijs met zijn zeer goede beoordeling van de situatie vp het „brandterrein". Voor en na bluseenheid 432 werden vele fouten gemaakt. Men spoot b.v. ex bak met brandende olie met een forse straal uit, wat een indrukwek kende effect maar een zeer gering aantal punten opleverde. De bedoe ling was geweest de olie met het ter plaatse aanwezige schuimbiusappa- raat te blussen Elf bluseenheden en een ploeg van het beroepsgedeelte van de Rotter damse Brandweer namen aan deze traditionele wedstrijd. Bluseenheid 432 won voor de derde maal de eerste prijs en kon de wissel- beker mee naar huis nemen. Als te genprestatie boden de heer Van der Spek en zijn mannen bij de prijsuit reiking een nieuwe beker voor voigend jaar aan: de „Hoofdman A. I. Boone beker", Dit om het werk te onder strepen van deze hoofdman voor deze wedstrijden. Bovendien zal de heer Boone vol gend jaar november de brandweer verlaten. Hij heeft dan 40 dienstjaren en ontelbare brandjes achter de rug. De tweede prijs van dit concours werd gewonnen door de bluseenheid uit Oversehie o.l.v. brandmeester M. Snaathorst, de derde prijs door de eenheid Tuindorp Vreewijk, o.l.v. I brandmeester W. Gerritse. (Van een onzer verslaggevers) „Dag opa! Dag oma!" Moeders tilden kleine kinderen, omhoog en honderden omstanders wuifden: om tien over half acht van morgen zette zich in de Bellamystraat een imposante stoet van vijf tien autobussen in beweging. Voor meer dan zeshonderd bejaarden uit Spangen was een prettig dagje aangebroken. Jat hen naar Hil versum en Apeldoorn brengen zou. (Van een onzer verslaggevers) In de bocht van de Waalhaven, op het terrein van de voormalige vlieghaven, rijst uit het land een stuk van een zeeschip met laad bomen en allerlei gerei, dat op het dek van een vrachtboot nodig is, omhoog. De Havenvakschool krijgt hier haar natuurgetrouw nage bouwde midscheepsafdeling, waar de leerlingen van de school en de cursisten van de havenvakopleiding voor volwassenen tot vakbe kwame mensen zullen worden opgeleid. het schoolgebouw, dat waarschijnlijk het volgende jaar, m september, als de nieuwe cursus begint, in gebruik kan worden genomen. Bij dei plechtigheid van de eerste steenlegging richtten zich veler ogen op het boupwwerk en op de hande ling, die dr. Backx met troffel, specie en steen verrichtte. Toen sprak hij, na trompetgeschal van scholieren, over de betekenis van de haven vak scholing. „Geen luxe," zei hij. „Groot moet de vakbekwaamheid van de ha venarbeider zijn, want de mechanise ring eist dat. Met die vakscholing zal de havenarbeid ook steeds grotere waardering vinden. Daar heeft de havenarbeider recht op." In 1953 is de school begonnen met 25 leerlingen: thans zijn er 325. De school is berekend op een bevolking van ruim 450. Groot is de belang- iHer, dichtbij dit onwezenlijke „schip op het land", heeft avnmorgen dr. J. Ph. Backx een gedenksteen gelegd in Het Comité Bejaarden Spangen had gezorgd voor een gladde organi satie. Veel moeilijkheden met het vullen van de bussen ondervond het niet: lang voor vertrektijd waren de wagens ai goed bezet. Een tikkeltje consternatie ontstond niettemin op het laatste moment toch nog om een oude heer. die niet op was komen dagen. Zijn naam werd verscheidene malen omgeroepen, schijnbaar zon der succes. Met slechts enige minu ten vertraging vertrok de stoet daar na toch, terwijl het niet zeker was of de vermiste nu aan boord was. ja dan nee. Hilversum verwelkomde de Rot terdammers met wiziek en koffie en in Apeldoorn i nd men klaar met een lunch. Natuurlijk liet men de kans niet voorbijgaan om wat van de omgeving te zien en zo kon men de enorme stoet zich vanmid dag over de Veluwe zien bewegen. Als het weer zich houdt zoals het vanmorgen was de zon stond ovei de Bellamystraat te stralen! staat Spangen vanavond opnieuw op zyn kop. Want als de stoet omstreeks half negen m de stad terugkeert, wordt hij bij het politiebureau Hud- sonstraat opgewacht door de politie harmonie en het pijperkorps van de Jonge Pieter Jellen. Er zal dan wel heel wat te verte' len zijn! Mevr. H. Biggenkerk, sinds verle- j den jaar filiaalleidrier van de krui- I denierswinkel Pieimveg 173, herdenkt morgen de dag dat zij 25 jaar gele den in dienst trad van de coöperatie Vooruitgang Rotterdam. Niet écu omstander in de ochtend lijke Bellamystraat, die niet uitbun dig zwaaide naar de bussen-karavaan vol bejaarden. Hilversum, het Goot. Apeldoorn, de Veluwe, de tocht be loofde heel veel moois. Vandaar al die opgeioehte gezichten! stelling voor deze opleiding en dat is te begriipen: want de opleiding vormt vakgeschoo'.de mensen en meer dan dat. Zij krijgen er een algemene vor ming. die zich met het beste vak onderwijs kan meten, zo ze deze al niet overtreft. Namens de bouwers is dr. Backx een kleine troffel aangeboden, ter herinnering aan deze stenelegging. Het spel van de organist André Verwoerd bezit ongetwijfeld vele goede eigenschappen, maar daaraan wordt wel eens door een zekere ner vositeit min of meer afbreuk gedaan. Dit was zaterdagavond dan het ge val in Bachs Preludium en Fuga in G gr. t„ waarmede Verwoerd het con cert in de Prinsekerk opende. Onge lijkheden in de verschillende stemmen en ritmische schommelingen vertroe belden het klankbeeld in een niet on aanzienlijke mate. Gelukkig herstelde de organist zich hierna spoedig, zodat het Concerto No. 10 van Handel een vertolking druk vermocht na te laten. Geheel op kreeg, die een veel bevredigender in- zijn gemak scheen de organist zich echter eerst in de kleinere werken van Wesley en Jan Nieland te gevoe len en uiteraard ook in de Toccata in <3 (1948), een talentvol werkstuk van eigen hand. De weergave van deze composities kenmerkte zich door een knap beheerste techniek en een ge zonde muzikaliteit. Medewerking aan deze avond ver leende de sopraan Elisabeth de Klep per, die met de voordracht van een aria uit Handels oratorium Josuna en vooral ook het Alleluja van Mozart bewees vocaal reeds heel wat in haar mars te hebben. Wel bleek, dat haar stem vooral in het hoge register nog aan vocale diepte en expressie kan winnen. Overigens trok de zang van deze talentvolle zangeres om zijn technische gaafheid, zuivere intona tie en gevoelige muzikaliteit zeer de aandacht. Het concert dat ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina werd gegeven is besloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. A. I. Rotterdams Toneel zal op 5 sep tember het toneelseizoen 1958-1959 openen met de eerste voorstelling van het spel uit de zakenwereld van George Ross en Campbell Singer „Heeft iemand nog iets?" (Anyother business). Het stuk wordt ten tonele gebracht door Lia Dorana, Pim Dikkers, Leo de Hartogh, Adolf Rijkens, Pierre Balledux, Wim Grelinger, Jan Le- mairesr. Peter Holland. Peter Aryans, Onno Molenkamp en Hans Polman. De regie is van Bob de Lange, ter wijl Joost van. der Grinten voor het decor zorgde. Onder regie van Ton Lutz hoopt Rotterdams Toneel op 26 september de eerste voorstelling te kunnen geven van „De Misantroop" (Le misan thrope) van Molière, in een vertaling var. L. Th. Lehman. Op het Burg. Meiniszplein is za terdagmiddag de zwarte Royal En- field motorfiets van de 37-jarige schilder W. H. uit de Essenburgstraat gestolen. eHt bouwjaar van de motor is 1946 en het kenteken PE 61-54. wn?A?? i*S».

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2