Burgemeester Peek spreekt nieuwe gemeenteraad toe Dagelijks bestuur van Schiedam onveranderd Feest bij vereniging De Nieuwe Waterweg Jubilerende leraar hartelijk gehuldigd Reinier Hulsker heeft altijd pech met weer Diefstal in huis van Vlaardingse leraar geheel opgehelderd Aftredende ivethouders zijn allen herhozen Biljarten Aanvoer thee gedaald - Het Vrije Volk Keet op Gusto uitgebrand Ongeluksscliip overvaart ms. 4Leta' Jachthaven gereedgekomen R. de Kok 25 jaar firmant Verdeeldheid in r.-k. fractie Daar gaat mijn fiets!' Duivennieuws Tafeltennisdemonstraties Wat zij vingen Kind onder scooter Wisselkoersen Burgerlijke Stand S' De grootste krant van Nederland Y olksboncl-dames HET VRIJE VOLK WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1958 PAGINA 5 (Van onze raadsverslaggever) Gisteravond zat burgemeester J. w. Peek alleen met ge meente-secretaris, mr. N. J. Post, achter de grote tafel in de raadzaal, waarachter gewoonlijk tijdens raadsvergaderingen het voltallige college van B. en W. zit. De nieuwe raad was voor de eerste maal bijeen, de leden moesten nog worden geïnstal leerd en de wethouders benoemd. Staande legden 32 raadsleden (drie waren verhinderd) de zuiverheidseed en de eed op de grondwet en de wetten des lands af. Vervolgens werd er gestemd om in de vacatures van de af tredende wethouders te voorzien. Woningtekort Waarborg Mr. J. W. Peek Onder luid getoeter van vele scheepshoorns werd dinsdag avond de wimpel van de watersportvereniging De Nieuwe Wa terweg in top gehesen bij de ingang van haar „terrein" aan de nieuwe jachthaven. Dit hield in, dat thans de nieuwe jacht haven, die dus behalve als Spuihaven nog een functie heeft gekregen, zo goed als geheel gereed is. Het ligt voor de hand, dat men een dergelijk heuglijk feit niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan en daarom had men alle scheepjes van De Nieuwe Waterweg vrolijk gepavoiseerd en sprak voorzitter S. P. van den Broek een kort openingswoord, waarna hij het lint doorknipte en het gedeelte van de jachthaven, dat aan de Nieuwe Waterweg toebehoort, in gebruik stelde. (Van een onzer verslaggevers) Het dagelijks bestuur van de gemeente Schiedam wordt ge vormd door de burgemeester, mr. J. W. Peek, en vier wethou ders. De nieuwe gemeenteraad heeft in zijn eerste gisteravond gehouden vergadering de aftredende wethouders, de heren H. Sabel, mr. P. van Bochove, mr. M. J. M. van Kinderen en Th. J. L. van den Berg, herkozen, zoals was te verwachten. Th.L. van den Berg Wethouder Th. J. L. van den Berg is een geboren Schiedammer. Hij werd geboren op 14 februari 1900. Aanvankelijk leerde hij voor onder wijzer, maar weldra koos hij het be drijfsleven. Hoogtepunt Mr. M. J. M. van Kinderen H. Sabel (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond is op de werf Gusto te Schiedam een verfkeet van de onderaannemer het zandstraalbedrijf C Timmer, nagenoeg uitgebrand. Om tien voor negen ontstond de brand. De bedrijfsbramveer was het eerst paraat, zij kreeg weldra assis tentie van de gemeentelijke brand weer o.l.v. ir. S. Moesker. De verfkeet was niet meer te red den. Twee ernaast staande keten, die door het vuur waren aangetast, wer den bijtijds geblust. De oorzaak van de brand is onbe kend, evenals de schade. De opkomst van de spelers op de tweeed speelavond, is we liets beter geweest dan op de eerste speelavond, zodat bij DKC alle vier vastgestelde partyen gespeeld konden worden; bij Luetor et Emrego in Maassluis bleef het gisteravond nog tot twee partijen beperkt. Volgens schema moeten de voor wedstrijden op 10 september achter de rug zijn, zodat alsdan de achter stallige wedstrijden (na 2 speelavon den reeds gestegen tot 8) ingehaald zullen moeten zijn. De uitslagen van de partijen bij DKC zijn: Vermorhen 50 50 41 7 1.219 2 Buddebohmer 50 19 41 3 0.473 0 Brussa&rd 50 50 37 7 1.351 2 Verheij 50 39 37 5 1.054 0 Vermeulen 50 50 53 4 0.943 2 Erussaard 50 46 53 5 0.867 0 terheij 50 50 38 7 1.315 2 Buddebohmer 50 27 38 3 0.710 0 De uitslagen van de partijen ge speeld by Luctor et Emergo zijn: Schra Kote Kote Bezemer 50 50 50 50 50 36 19 36 18 34 50 34 1.388 0.558 0.529 1.470 Door een scooter aangereden werd gistermorgen omstreeks kwart voor tien op de Buys Ballotsinge! te Schie dam de driejarige Sjaak de W, die achter een geparkeerde auto om de rijbaan opliep. Hij kreeg een snijwond boven het rechteroog en schaafwonden. Dokter Van Buuren heeft de jongen behan deld. En toen de nieuw benoemde wet houders genood werden om even eens achter de grote tafel plaats te nemen, bleek er niets veranderd. Rechts van de burgemeester zaten weer H. Sabel (29 stemmen voor, 2 blanco) en mr. P. van Bochove (28 voor, 3 blanco), links van hem Th. J. L. van den Berg (28 voor, 3 blanco) en mr. M. J. M. van Kinderen (29 voor, 2 blanco). „Op dit moment", aldus de burge meester, „wil ik een kort woord tot u spreken, een woord van welkom in deze zaal, waarin u thans bijeenge komen bent en. waarheen u zich in de komende tijd vele malen zult be geven om de belangen van gemeente en burgerij te behartigen. Niet altijd zal uw taak gemakke lijk zijn. Om een voorbeeld te noe men: de onteigening van landbouw grond ten behoeve van de woning bouw is voor betrokkenen veelal een zware last, maar deze wordt aan vaard in de overtuiging, dat andere belangen hier voorrang hebben; moeilijker wordt het al de bevolking er van te doordringen, dat stadsuit breiding meer omvat dan enkel wo ningbouw, zodat landbouwgrond ook gebrukit wordt voor groenstroken en sportvelden; nog moeilijker wordt de situatie, wanneer de onteigening is uitgesproken, maar de realisering van de plannen nog lang op zich laat wachten, om welke reden dan ook. Zo groeien de vragen en de pro blemen en het zal mede aan U zijn hiervoor een antwoord en een oplos sing te geven. Het voornaamste probleem waar voor de raad in de komende vier ja ren zal zijn gesteld is de bestrijding van het woningtekort. Te lang reeds is dit tekort te beschouwen als volks vijand no. 1. maar nog steeds is het kwaad niet overwonnen. Ook in de komende tijd zal een definitieve op lossing niet worden bereikt al mag de gegronde hoop worden gekoesterd, dat de problemen veel minder be klemmend zullen worden. Ook zal Uw aandacht worden ge vraagd voor de bescherming van std en burgerij tegen het water; de waterkering zal aan de nieuwe er varingen en inzichten moeten, wor den aangepast en hiertoe zullen- zeer vergaande maatregelen genomen moeten worden. De plannen hiervoor zijn in studie, maar nog steeds niet is het duidelijk welke bijdrage door het Rijk verleend zal worden in dit vele miljoenen vragende project. Naast bovenvermelde punten zul len aan de orde worden gesteld de verbouwing van het ziekenhuis, de bouw van een nieuw stadhuis, de bouw van een brug over de Polder vaart en van de Proveniersbrug, dit zijn slechts enkele van de plan nen in petto, welke aan U zullen worden voorgelegd, wanneer de stads uitbreiding dit noodzakelijk maakt en de financiën dit toelaten. Gaarne spreek ik dan ook de wens uit, dat een basis van samenwerking zal worden gevonden, van waaruit een doeltreffend en actueel beleid kan worden opgebouwd, welke het mogelijk maakt aan de beschikbare middelen de nuttigste bestemming te geven. Een waarborg hiervoor zie ik In de benoeming van de wethouders, zoals deze zo even heeft plaats ge vonden, Ik wens de gekozen heren geluk met het vertrouwen, hun door de raad geschonken, en dit te meer omdat dit vertrouwen niet alleen ge baseerd is op goede verwachtingen, maar wellicht in sterker mate op uw reeds gebleken capaciteiten ais bestuurders van onze gemeente. Wanneer zich een vernieuwde raad S van de 35 leden hebben voor het eerst zitting in dit bestuursor gaan de ervaren leidslieden her kiest tot dagelijks bestuur, dan mag een samenwerking worden verwacht, welke voor onze stad veel goeds kan brengen", aldus de burgemeester. De raad handelde voorts zee'- vlot (Van een onzer verslaggevers) In het Volkerak is gisteren het ongeveer 500 ton metende Belgische motorschip 'Beta' overvaren door het zandschip "Merwede' uit Rotterdam. De schepen botsten, kort nadat de 'Leta' de haven van Dinteisas was uitgevaren. Het motorschip liep vrij wel dwars op de kop van de door een sleepboot getrokken 'Merwede'. De 'Leta* zonk vrijwel onmiddel lijk. De vrouw van schipper Van Berghum uit Werkendam raakte in paniek en sprong op het moment van de botsing overboord. Zij kon direct worden gered. Haar man, de enige andere opvarende, kon aan boord van de "Merwede* worden geholpen. Het zandschip werd voor Oolt- gensplaat op een zandplaat gezet. Het liep ernstige schade op, maar het kon gisteren nog naar Rotterdam worden gesleept. De "Leta* ligt mid den in het vaarwater. Vandaag zou reeds begonnen worden met de ber ging van het wrak. De 'Merwede' is hetzelfde schip, dat verleden jaar kapseisde op het Hollandsch Diep. Twee van de zes opvarenden verdronken bij dat on geluk. Engels pond 10.56110.563 Amerik. dollar 3.7813.781 Franse frank 90.05—90.15 Belgische frank 7.5917.603 Zwitserse frank86.53186.534 Zweedse kroon 73.13173,184 Duitse mark 90.2490.29 Deense kroon 54.614—54.664 Noorse kroon 52.8052.85 Zwitserland (vrij)88.24488.294 de agenda af. waarop het voornaam- Canada 3.8843.883 ste punt de benoeming van de vaste [Italiaanse lire60.75460.80), raadscommissie was. 'Oostenrijkse schilling 14.58114.59i Het spreekt vanzelf, dat er heel wat heeft moeten gebeuren, voor het zover was. De verenigingen (Nieuwe Waterweg, Schiedam, Volharding en Samenwerking)die hier een ligplaats hebben gevonden, moesten groten deels met eigen materiaal (en met eigen geld) de ligplaatsen in de nieuwe jachthaven maken. Bij de Nieuwe Waterweg is het vooral de penningmeester, de heer L. Rijntatder, geweest, die bergen werk heeft verzet en dag in dag uit rond de Jachthaven tê vinden was voor het maken van de vlonders. Een van de firmanten van de fir ma R. G. de Kok uit Vlaardingen, de bekende kuiperij en vatenhandel, heeft het feit herdacht dat hij een kwart eeuw geleden het bedrijf van zijn vader binnenstapte. Maandag is in de kuiperij aan de Oosthavenkade het werk een ogenblik onderbroken om dit feit te herdenken. De heer R. de Kok is in 1933, na zich elders de nodige vaardigheid in de vatenbranche te hebben bijge bracht, als firmant bij zijn vader in het bedrijf gestapt. Vader en zoon, de heren R, J. de Kok en R. de Kok. zijn het nu nog steeds, die het bedrijf leiden. Ondanks het feit, dat tal van soortgelijke bedrijven zich in de loop van de laatste jaren niet kon den handhaven, heeft de firma De Kok het hoofd nog altijd uitstekend boven water kunnen houden. Het bedrjjjf werd zelfs uitgebreid en nieu we installaties werden aangeschaft. Officieel zal het zilveren jubileum worden gevierd tijdens een vakantie reisje, dat aan het personeel zal wor den aangeboden. In Warschau zijn 155 autobus sen in hun garages gebleven als ge volg van een geschil van de maat schappij met de bestuurders die weigeren in de vakantieperiode over uren te maken. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.J5 uur Malgret zet een val. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.. Cel 2455. Apotheek: Gouka, Groene!aan. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard" Diversen: GROTE KERK, 8 uur: orgelconcert door Jacq. p. Bekkers. ONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 uur: Malgret zet een val. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u Cel 2455. Apotheek: Gouka. Groenelaan. - Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: expositie „Man e; paard". (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag is de heer W, Goettsch, die veertig jaar geleden al» leraar in dienst trad bü de toenmalige Ambachtsschool te Schiedam, in de kantine van de Technische School voor Schiedam en omstreken een hartelijke hulde ten deel gevallen. Collega's, het schoolbestuur en vele kennissen hebben deze sympathieke leraar een jubileumfeest bereid, dat de heer Goettsch zelf achteraf als „onvergetelijk" bestempelde. De leerlingen van de school zullen hun ieraar dezer dagen nog huldigen. Vele woorden van lof en vele ge schenken kreeg de heer Goettsch toe bedeeld. „Ons bestuur is meer dan tevreden over U," zei de heer M. Na gel, voorzitter van het schoolbestuur. „Er was orde in zijn klas en er werd gewerkt," vertelde oud-direc teur Pomes. „En dat zijn de twee voornaamste dingen, die van een leraar gezegd kunnen worden. Twin tig jaar lang heb ik met de heer Goettsch samengewerkt en twintig jaar heb ik een beste leerkracht aan hem gehad. Neem ten slotte een goe de raad van mee aan, Goettsch: pro beer van het pensioenfonds net zo'n grote strop te worden, als ik ben ge worden." „Goettsch is een man, die altijd bereid is om voor zijn collega's wat te doen," merkte directeur J. Pulle man op. „Evenals mijn voorganger moet ik zeggen: Goettsch is een van mijn beste leraren." Van het personeel kreeg de heer Goettsch een armbandhorloge en bloemen, van het schoolbestuur een teakhouten buitendeur i waar mee een lang gekoesterde wens van In de gisteravond gehouden ge meenteraadszitting is de aftredende wethouder C. Sonneveld Gzn. (prot. chr.) met 12 van de 13 stemmen her kozen. In de vacature van wethouder Th. G. M. Vonk (k.v.p.) koos de raad de heer F. van der Meer (k.v.p.) met 8 stemmen. Deze uitslag bevestigt de bestaande controverse in de r.k, fractie, ont staan doordat de heer J. C. J. van der Leeuw (k.v.p.i, die vele jaren ais fractieleider optrad ditmaal met voorbijgaan van de vierde kandidaat op de lijst met voorkeurstemmen werd gekozen en ondanks de bij de kandidaatstelling gedane toezegging om in zo'n gevai de benoeming niet aan te nemen, dit toch heeft gedaan. Ofschoon, voor zover op het ogen blik bekend, het districtsbestuur van de KVP in deze nog geen beslissing heeft genomen, is de heer Van der Leeuw niet betrokken bij het overleg, dat tussen de prot. christ. en de k.v.p.-fracties plaats had over de wethoudersverkiezing. De prot. chr. fractie telt 5 leden, de KVP, zonder de heer Van der Leeuw, 3, tezamen de 8 stemmen vormend, die de heer Van der Meer op zich verenigde. de jubilaris in vervulling gaat), van de bond bloemen en van het minis terie een gratificatie. Een bescheiden man toonde zich de heer Goettsch, toen hij in zjjn dankwoord zei: „Ik wil bedanken voor al die vriendelijke woorden, maar ze waren natuurlijk een tikkie overdreven.' De hele kantine protes teerde (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag om zes uur kwam de 12-jarige Henk J. Pronk op het politiebureau aan de Lange Niemostraat te Schiedam vertellen, dat zijn fiets, die hij bij ie Hema aan de Sroersvest had neergezet, was verdwenen Al vertellend keek, hij door het raam naar buiten en plot seling riep hij uit: „Daar gaat mijn fiets!" De politiemannen keken op en zagen een onbekend jonge tje voorbij fietsen. Een recher cheur stelde een onderzoek in en ja hoor, het bleek inder daad het rijwiel van Henk te zijn. De jeugdige fietsendief was acht jaar. Er is in het eerste halfjaar van *58 jij het thee-etablissement te Amster dam, volgens de Pakhuismeesteren van de Thee, aanzienlijk minder vei- lingthes aangevoerd dan to dezelfde periode van 1957, namelijk 13.199 kisten vergeleken met 34.740 kisten De middenprys voor Java thee be droeg in het eerste halfjaar 2233 cents per halve kg (2241 ct) en vooi lumatra thee 2375 ct (2335 ct) per ks. De totale aanvoer van thee In Ne- ierland in het eerste halfjaar bedroeg 10573.684 kg netto tegen 10,717.583 kg in dezelfde periode van 1957, met een waarde van ƒ46.571.356 (ƒ55.622.937) De aanvoer bestond voornamelijk uil Java- an Sumatra the*. In 1923 stichtte hij de CV Th. J. L. van den Berg Eternit en Board (la ter omgevormd tot NV), die onder zijn dynamische leiding uitgroeide tot een belangrijk bedrijf. Sedert 1934 maakt de heer Van den Berg deel uit van de gemeenteraad voor de CHU Op 28 maart 1953 werd hij, als op volger van de heer Van der Kraan, benoemd tot wethouder van Ge meentewerken en Grondbedrijf, De heer Van den Berg heeft zitting in besturen van tal van christelijke ver enigingen. o.m. op het gebied van on derwijs, Zonnebloemwerk, verpleging van chronische zieken, enz. Mr. P. van Bochove Wethouder mr. P. van Bochove werd 22 april 1907 te Schiedam ge boren. Hij doorliep na de lagere school de ri)ks-h.b.s. en studeerde, na aanvullend staatsexamen, rechten te Leiden, waar hij in 1930 de titel van jurist verwierf. Het volgen van col- Mr. J. W. Peek werd met ingang van 1 oktober 1946 benoemd tot bur gemeester van Schiedam. Hij werd op 13 december 1899 te Culemborg ge boren en studeerde in Utrecht rech ten. Na zijn promotie werd hij, in 1928, benoemd tot burgemeester van Pannerden (Gld.); in 1933 volgde zijn benoeming ot burgemeester'van het overwegend rooms-kathoüeke Al- cemade, een gemeente van 7.000 zie len, gelegen onder de rook van Roe- lofarendsveen. Mr. Peek, geboren in een r.-k. ge zin, is lid van de KVP. Onder de burgemeester ressorteren politie, brandweer en gemeenteziekenhuis. 4 Men kan dit te meer waarderen als men weet, dat de heer Rijntaldér niet in het bezit is van een boot Het was dan ook wel begrijpelijk, dat de heer Rijntaldér op deze avond een» extra in het zonnetje werd ge zet. Nadat hij uit handen van voor zitter Van -den Broek bü de opening reeds een fraaie foto van de jacht haven had ontvangen, werd hem later op de avond, toen het feest zich naar De Nieuwe Brug verplaatst had, een horloge .aangeboden. Officieel is de jachthaven nog niet- in gebruik genomen, dat zal pas later j geschieden tegen de tijd. dat hotel Europoort gereed is gekomen. Dan zal ook de Jachthaven meer in de belangstelling komen in verband met zijn ligging. De Nieuwe Waterweg telt momen teel ruim 150 leden en deze beschik ken gezamenlijk over ongeveer vijftig boten, zeiljachten en motorboten Er Is echter nog gelegenheid de vlon ders uit te breiden, zodat nog meer boten een ligplaats kunnen krijgen. In het geheel bezien, betekent deze nieuwe Jachthaven voor onze stad een grote aanwinst, die echter later, wanneer de omgeving geheel gereed Is en Europoort verrezen, meer betekenis zal krijgen. GEBOREN: Anna G. L., d v F. de Koning en C. T. M. van Winden; Martinus G. A„ z v H. C. Baartmans en C. A. van Beurden: Reinierus G. M., z v J. A. van Ham en M. J. J. van Winden; Johanna P. C., d v A A Mieloo en E. P. Dekkers; Carolina L. M., d v J. M. M. Bijtenhoorn en C J. Nesse. OVERLEDEN: L. van der Horst, 99 jaar. De p.v. de Vredesduif was met haar duiven te Vilvoorde, afstand 113 km. In concours 126 duiven. Met kalme zuidwesten wind werden de duiven om 12.30 uur in vrijheid gesteld. Aan komst eerste duif 14.12.26; laatste prijsduif 14.30.58. Prijzen waren als volgt; C. Verwev 1, 2, 19, 20, 23; M. Broek 3, 8. 10. 13, 25, 26; J. Jekel 4: A. van Houwelingen 5, 16, 28; J. Bel 6, 7, 11, 18, 29; H. van 't Oor 9. 12, 15, 24; H, de Willigen 14, 31; J. de Ligt 17; I. van Keulen 21, 22; S. Swaneveld 27; J. Coole 30. Vrijdag inkorven voor Neufvilies. Klokken stellen op 20 uur. (Van een medewerker) „Ik heb ook altiid pech met het weer," merkte Reinier Hulsker gisteravond mistroostig op; „eerst verregende m'n judodemonstra tie tijdens de vakantieweek en juist nu ik voor de tafeltennisdemon- stratie wat echt „Hollands" toeer kan gebruiken, is het een prach tige zomeravond." Het was dan ook volkomen begrijpelijk dat slechts weinigen de tocht naar het nieuwe Sportcentrum aan de Westvest hebben on dernomen. Zij zullen echter daarvan, ondanks het mooie weer bui ten, zeker geen spijt gehad hebben, want voortreffelijk tafeltennis werd ten beste gegeven. Na een welkomstwoord van de heer tot wat voor perfectie het spel met Hulsker gaf de heer Kusters. direc teur van het Tafeltenniscentrum te Rotterdam, een kort overzicht van de geschiedenis van het tafeltennisspel. Hoe dit gegroeid is van een spel met stokjes en propjes via het huis-, tuin- en keukenspel ping-pong tot de volwaardige sport tafeltennis. Voor de demonstraties die volgden, had men sterke speelsters en spelers uitgenodigd. Allereerst speelde de pittige Nelly Visser, dameskampioene van Rotterdam, tegen Marijke Kus ters, meisjeskampioene van Rotter dam. De aantrekkelijke partij werd met 21 door Nelly Visser gewonnen. Hetzelfde resultaat bereikte de sterke overgangsklasse-speler Cor Kessel- ring tegen Piet Nuys, eveneens uit Rotterdam. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de wedstrijd tussen dr, Bela Simon en diens echtgenote me vrouw Agnes Simon. Deze, in ons land verblijvende Hongaren, toonden leges aan de Handelshogeschool te Rotterdam gaven hem bijzondere kennis van economie en administra tief- en staatsrecht. In 1939 nam hij zitting in de gemeenteraad voor de Vijz. Democratische Bond. Na de bevrijding werd hü lid van de tijdelijke Schiedamse raad voor de PvdA en in 1946 volgde zijn benoe ming tot wethouder. De heer Van Bochove draagt de sport een zeer warm hart toe en als voorzitter van de Schiedamse Sport raad staat hij steeds voor de belan gen van de Schiedamse sportvereni gingen op de bres. Wethouder Van Bochove beheert financiën, reini gingsdienst, --'personeelszaken en sportaangelegenheden. Mr. M. J. M. van Kinderen, die de portefeuille van Bedrijven en Cultu rele Zaken beheert, is geen Schie dammer. Op 10 november 1910 werd hij in een r.-k.-gezin te Moerdijk ge boren. Hij studeerde na het doorlo pen van de li.b.s. voor kandidaat-no taris en promoveerde in 1941 tot meester in de rechten. Tot 1943 was hy werkzaam als belastingconsulent in Den Haag, in welk jaar hij zich te Schiedam vestigde als advocaat en procureur, waar hij zich verbond met de advocatuur van de mrs. v. Velzen. Sedert 1946 heeft mr. Van Kinde ren zitting in de gemeenteraad. Zijn benoeming als wethouder viel op 25 mei 1951, nadat hij reeds gedurende een half jaar de ziek geworden wet houder C. Kramers had vervangen. De heer H. Sabel werd op 5 novem ber 1900 te Strijen geboren. Op jeug dige leeftijd moest hy reeds de schoolbanken verlaten om op het land te gaan arbeiden en zo mede te werken aan het instandhouden van het gezin, waarin hij leefde. De toe stand van de landarbeiders liet zeer te wensen over. Reeds op 16-jarige leeftijd trad de heer Sabel daarom toe tot de SDAP. Hij voelde het gemis van gedegen on derwas en zette zich daarom noest aan de studie. In 1921 kwam hij bij de politie te Rotterdam en ging later over naar de Dienst van Rijksbelas tingen. afdeling invoerrechten en ac- cijnzen. Deze arbeid bracht hem in i Schiedam. In 1935 was hij tien maan den raadslid. De heer Sabel trad na de bevrij ding toe tot de PvdA, werd gekozen tot voorzitter van de afdeling Schie dam en kreeg zitting in de tijdelijke gemeenteraad. Daarna werd hij in 1946 gekozen tot lid van de raad. Hij was voorzitter van de PvdA-raads- fractie, totdat hij acht jaar geleden gekozen werd tot wethouder. Hij beheert de portefeuilles van onderwijs en sociale zaken. (Van een onzer verslaggevers De Vlaardingse recherche heeft na knap speurwerk de diefstal opgelost, die, zoals wij vorige week reeds berichtten, tijdens de afwe zigheid van de bewoner, dr. J. v. d. Schaar, leraar aan het Groen van Prinsterer Lyceum en de Middelbare Handelsavondschool, in diens woning aan de Mozartiaan werd gepleegd. In Den Haag is de 33-jarige Hagenaar A. W. d. G. aangehouden. Deze is in Vlaardingen ingesloten. Zoals wij vorige week reeds meld den bleek de heer v, d. Schaar bij terugkomst van zijn vakantiereis in zijn woning tal van antieke voor werpen te missen. Voorts zocht de leraar tevergeefs naar een postzegel album ter waarde van 500. een geldbusje met 35 en een enveloppe met 40 als inhoud. De Vlaardingse recherche ver moedde, dat de eventuele inbreker(s) zich via het verbreken van een raam toegang tot het huis had(den) ver schaft. Toen de recherche dit had ontdekt hoorden de Vlaardingse po litiemannen dat een Hagenaar on langs enkele karweitjes aan het huis van de heer v. d. Schaar had opge knapt. Deze Hagenaar, de 33-jarige De G. bleek bij onderzoek een goede bekende van de Haagse Justitie te zijn. Onmiddellijk daarop gingen de Vlaardingse rechercheurs in Den Haag op onderzoek uit. Zij hadden het witte balletje opgevoerd kan wor den, De charmante mevrouw Simon liet haar echtgenoot achter bijna on bereikbare, keiharde smashes aan draven. Doch meestal lukte het dr. Simon, die bondstrainer in dienst van de Nederlandse Tafeltennisbond is en nu ook aan het sportcentrum van Hulsker verbonden is, de bal op de ttafel terug te brengen. Hü won ten slotte na spannende strijd met 2—1. Na afloop reikte de heer Hulsker als dank voor de deelneming aan alle spelers en speelsters een lepeltje uit Vangstberichten van woensdagmor gen: VI 70 50 kantjes, nog 45 netten; VI 78 34 kantjes, nog 50 netten; VI 79 30 kantjes, nog 10 netten: VI 203 60 kantjes, nog 10 netten; VI 216 34 kantjes, nog 15 netten: VI 97 60 kantjes; VI 115 20 kantjes, nog 10 netten; V! 142 10 kantjes; VI 190 30 kantjes, thuisvarend; VI 197 30 kantjes, nog 10 netten: VI 199 28 kantjes; VI 14 40 kantjes; VI 56 20 kantjes, nog 40 netten; VI 89 60 kantjes; VI 112 50 kantjes, nog 15 netten; VI 132 9 kantjes; VI 121 60 kantjes. Prijzen van woensdagmorgen: maatjesharing groen 40—59. klein 35.90—39,40; volle en maatjes 37 39,10; ijle haring 27,70; trawlharing klein 43,30; volle haring 41,9042.10; steur haring 40; makreel 35,10- zoute vis 80. BINNEN 2 sept.: VI 172, W. Schaar. 33 last. VERTROKKEN 3 sept.; VI 208, G. V'lrz- i geluk. Bij de eerste de beste antiquair in Den Haag. waarbij de recher cheurs binnenvielen, bleken verschil lende eigendommen van de Lyceum leraar te zijn opgeslagen. Een foto van De G. werd aan de antiquair getoond en deze herkende hem als de man, die hem de antieke voor werpen had verkocht. Geen twijfel was nu nog mogelijk. De G. werd in de loop van maan dagavond door de Haagse recherche aangehouden en op transport naar Vlaardingen gesteld. Tot vanmorgen is De G. blijven ontkennen iefs van de diefstal af te weten. Zaterdag zal hij voor de Rotterdamse officier van Justitie worden geleid. Wat hebben de dames van de Be jaarden Breiclub, uitgaande van de Vlaardingse Volksbond, weer genoten tijdens de autorit naar Oisterwijk! Komen de groepen van deze brei club wekelijks in één der zalen van Excelsior in een goede sfeer- bijeen, op zulk een uitgaansdag, wanneer zij gezamenlijk uitgaan, bereikt hun vreugde een hoogtpunt. Des morgens omstreeks 9 uur ver trokken deze pi.m. 50 bejaarden (en kelen ontbraken door ziekte), begun stigd door prachtig weer- in vrolhke stemming per bus van de EVAG van af het gebouw Excelsior voor een tocht naar Brabant. Mochten de dames in een uitspan ning in Teteringen de koffie gebrui ken, in Breda volgde een goed ver zorgde maaltijd. Voorts ging de toch naar Oister- wfjk, alwaar in het Bos-Restaurant „Groot Speyk' de thee werd geser veerd, terwijl een band van een ge- zeischap chauffeurs voor vrolijke klanken zorgde. In de prachtige omgeving van L denhout hebben vele dames nog een mooie wandeltocht gemaakt. Alles bijeengenomen was het een zeer geslaagde uitgaansdag en arri veerden de dames dan ook In een dankbare stemming omstreeks S uur Ie Ylaardingen.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1