Straa Ijagerb uren willen gevaar en lawaai testen 'Nederland dupe van ontbreken Europees zuivelbeleid' I 'Spaanse driften' bemanteld ÉÉN GULDEN WYBERT Fictieve facturen bij legede veringen 9 maanden geëist Drie Eilandenmeer: kamperen, zeilen en zwemmen Gewijd bronwater bij doop supertanker Spreeuwenpraat Sliill Haveninzending van Expo naar Philadelphia nu in Nederland België: tekort aan ingenieurs en onderwijzers \Kmpetuwo -netA/o smvromoosr Eervol ontslag voor mr. Algera Europese Beweging zet koers uit Fiscale stimulans voor bezitsvorming Bouwresearchcongres in Maasstad HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) „Minister Staf heeft in een brief aan een bewoner van Soes- terberg geschréven, dat er niets was gebleken van een recente toeneming van het lawaai „Schande! Een schandaal", werd er geroepen toen dit gister middag werd medegedeeld in een vergadering in Bilthoven waar een 150 omwonenden van de straaljagerbasis bijeen waren om te protesteren tegen de overlast die ze van de vliegtuigen on dervinden. Telegram en comité Een gezamenlijke actie, dat was het doel van deze byeenkomst, maar men was het er niet over eens op welk doei deze moest worden gericht. de meest gewaardeerde Amerikaanse sigaret WW Studiebeurzen en voorkom verkoudheid met -was (Van een onzer verslaggevers) 'Machtsposities hebben hier geleid tot misstappen, waarmee men niet meer kon ophouden.' Zo kwalificeerde de officier van Justitie bij de Arnhemse rechtbank, mr. J. van IJsendoorn, de achtergrond van de malversaties rond de leveranties aan ojb. het infanterieschietkamp De Harskamp. Wegens valsheid in geschrifte (fictieve facturen) stond dinsdagmiddag voor de rechtbank terecht de 40-jarige Wage- ningse grossier in kruidenierswaren G. J. L. Hij bekende de hem ten laste gelegde punten (drie uit een grote reeks) en hoorde 9 maanden gevangenisstraf (waarvan vier voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar) onder aftrek van 1 week voorarrest tegen zich eisen. QÖOMppC? Om de klandizie Je weet 't natuur lijk nooit, maar *t zou best kunnen ge beuren dat een Tan de spreeuwenlezers dezer dagen een vleermuis tegenkomt. En dat die vleermuis een oormerk heeft. En dat dit oormerk het opschrift „akad. nauk.warszawa" plus een serienummer tussen de 2401 en 2500 heeft. Zo ja dan moet die spreeuwen lezer dat schielijk melden aan het zoölogisch laborato rium, Janskerkhof 3 te Utrecht. Na de geringde vogels, gemerkte vlinders (in deze rubriek uitvoerig besproken) vraagt men dus nu onze aandacht voor de ge(oor) merkte vleermuizen. Pieter zal u vertellen waarom. ta een holle boom buiten het dorp Ede is enige tijd geleden een kolonie vleermuizen ontdekt. Dergelijke kraamkamers de plaats waar de dieren hun jongen ter wereld brengen zijn vrij zeldzaam. Van de zijde van het zoölogisch labo ratorium van de rijksuniversiteit te Utrecht heeft men voor deze kraam kamer veel belangstelling getoond. Een aantal dieren het ging hier om de roze vleermuis fayct&lus noctula) is door de deskundigen van een oormerk voorzien. Dat vleermuizen van een speciaal kenteken worden voorzien is overi gens niets nieuws. "Vroeger werden zy aan een van de vlieghuidea geringd, maar het is gebleken dat de ringen soms door het knagen onleesbaar raakten. Vaak werden die ringen dichtgebeten, waardoor beschadiging van de vlieghuid ontstond. Een Poolse onderzoeker, dr. Kra- Bowski, gebruikt nu oormerken, die deze nadelen niet "bezitten en daar van heeft het Utrechts laboratorium er een aantal ontvangen. Op een tweetal plaatsen al. in Utrecht en Ede is er nu een proef mee geno men, zodat de mogelijkheid bestaat, da' iemand zo'n vleennuis-met-oor- mei'- in handen krijgt. Voor het we- tense -appelijk onderzoek is het dan van belang het nummer van het oor merk nauwkeurig af te lezen en dit ta melden aan dr. J. W. Sluiter of dr. P. F. Heerdt van het laboratorium. Maar oppassen! Het is per se met de bedoeling dat men met opzet vleermuizen, gaat vangen en ze doodt, doch in voorkomende gevallen leze men het nummer af en daarna geve men het dier zijn vrijheid weer. Mm poge evenmin het oormerk te verwij deren. Akadnauk-warszawaLet erop, vrienden. t In Pieters kast liggen bijstand-loten Sn 't hele gezin hoopt dat die loten "n boel geluk zullen brengen. Geluk? Luisteren we even naar een lezer uit Rotterdam-Zuid. ,Jk heb met bijstand-loten gestaan en nu hen ik acht gulden kwijt, want die loten hebben dubbel gezeten en dat had ik niet in de gaten. Ik sal het geld er bij moeten leggen en dat kan ik nietwant wij hebben AOW Ik hoop dat. er eerlijke mensen zijn, ate de loten terugbrengen, want ik weet me geen raad,". Ik hoop dat die loten terugkomen. Anders houdt deze lezer alleen maar sombere herinneringen over aan die bijstand. Lezer W. c. S. uit Delft stuurt mij een kranteknipsel. We lezen: „Zij is me een beetje over het hoofd ge groeid," zegt de heer K. Huis uit II- pendam, die drie jaar lang experi menteerde met pitten van zonnebloe- mm. in zijn tuin staat thans het re- suitaat: een zonnebloem met een doorsnee van 42 cm en een stengel hoogte van 4 meter en 65 centimeter. Lezer W. O. S. vraagt: „Is die meneer Huis nu kampioen zonnebloemkwe- ker?" Wat Pieter betreft wél, want uit Rotterdam en zeer wijde omgeving heb ik geen enkele melding van een nog grotere zonnebloem binnengekre gen. Pieter, ik ben een meisje van li jaar. Er is mij iets heel ergs overko men. Zaterdag jl. tussen half 4 en 4 uur in een Rotterdams warenhuis. Ik ben sinds verleden jaar oktober, nadat ik aan een zioare A-griep ge leden had, een erge hartpatiënt ge worden. Ik mag niets doen, bijvoor beeld, niet werken, zwemmen, ik mag ook niet naar school, niet hardlopen en fietsen, enz. „Dit kan niet zo doorgaan," zei de specialist en nu word ik dezer dagen opgenomen in een ziekenhuis voor nader onder zoek. En als het kan word ik geope reerd aan mijn hart. Maar nu mocht ik van moeder voordat ik naar het ziekenhuis ging een paar nieuwe schoenen en een leuke rok kopen. Mijn zus van 19 jaar is meegeweest en liet de tas even on beheerd staan. En, o wat een schrik de tas met inhoud roos weg. Schooltas met naam en adres erin f 1435, mijn nieuwe schoenen f 1635, steunzolen f 14, schoencrème 0,60, kousen f 138kam f 038, hoofddoek je v. Expo f 2.50 en nog een heel goede regenmantel, alles is weg. AchPieter, wij zijn zo bedroefd en moeder heeft ook geen geld om mij weer nieuw te geven en nu wou ik vragen of de een. eerlijkewilde zijn en mij alles weer terug wil ge ven. Ik heb alleen maar 1 paar witte zomerschoenen". Wie die tas heeft meegepikt, moet zich doodschamen, 'k Hoop dat hem of haar dit na dit briefje duidelijk is geworden. Aanbod Ia dank Hebben wij vandaag de vol gende aanbiedingen ln ona boeit der Bij dragen opgeschreven: een tweepersoons ledikant met bed (bestemd) en twee fauteuil» van K. uit de Grondheren- straat, een divan van D. uit de Bajonet straat, vier stoelen en een dressoir (alle bestemd) van Van L. uit de Noordmolen- dwarsstraat een tafel (bestemd) van V. uit de Fortugesestraat en een haard (be stemd) van M. van de Prunuslaan. Een tweellngwandeiwagen (bestemd) hebben wh genoteerd van G. van de Dorpsweg, een batterijenlader (bestemd) van De B. uit de Tweebosstraat, kleding en rete- b o nr. er, van M. van de Pastorledljlr te Penile en speelgoed van B. van de Wol- plmensboeht. Capsules en zilverpapier hebben wl) opgeschreven van V. uit de Watcrgeusstiaat en nog een» capsules van K. van de Groenendijk te Nleuwer- kerk a. d, UsseL Vondst Mevr T. Oole, Boezemkade 32, heeft op 4 oktober op de Hoogstraat een don kerbruine aktentas gevonden. De heer M. Eoelewhn. Josephstraat 139a, vond op 4 oktober op de hoek van deze straat een bovengeblt. Een zwart, kinderschoentje (lak) maat 22 heeft de heer Ketting, Boezemlaan 19a, 4 oktober in deze laan opgeraapt. Bij de Xam. Mansveld. Hlüedljk 189, berust een kln- derbril, die ln deze omgeving gevon den iS, Dierenrijk papagaai van d® fam. A. van Dom burg, Berkelstraat 19a, is op 5 oktober van huls weggevlogen. De kinderen zijn erg gehecht aan het dier. De heer Arend». Lange HUleweg 48b. verzorgt een witte duif. Wie Is de eigenaar? Het Malthezer leeuwtje van mevr. Hoovers, Bonaven- turastraat 38b, is -weggelopen. Hst beest van haast niet horen en zien. Bij mevr. De Banls. Strijensestraat 85. ja op 5 oktober een jonge koekeroedulf met een zwarte streep komen blnnen- vUésèa. Ia Sa tuin van da fam. "Vlot, Olmendaal 134, hulst een grijs met «wart geatreept* kater. Wie te de eigenaar? Tal van inwoners van Soesterberg, Bilthoven, Huis ter Heide en Den. Dolder hebben hier, in hotel Heide- park, uiting gegeven aan hun ver ontwaardiging over het steeds toe nemende lawaai en het gevaar. Zij zeiden: Zo laag gierde laatst een toestel over, dat het olievlekken achter liet op het wasgoed in een der tui nen. Q De commandant, kolonel Vermeu len, heeft mij gezegd, dat de toe stellen hoven Bilthoven op 450 meter moeten vliegen en toen Ik hem ver telde, dat ze soms op 60 meter over kwamen antwoordde hij: „Ik heb mijn mannen ook niet aan touwtjes." 0 Mijn kleinkind, een meisje van vier maanden oud, schrikt van elk geluid, wy kunnen die baby niet meer buiten laten staan, want als er straaljagers passeren begint ze te hullen en moeten we erheen om onze vingers in haar oortjes te stoppen. De lessen op verschillende scholen moeten telkens worden onderbro ken, omdat de onderwijzer zich niet meer verstaanbaar kan maken. Een geluidsingenieur, ir. A. M. de Boom: Beschadigingen van psychische aard zijn zeer - el denk baar. Fysieke schade treedt niet zo snel op, maar is niet uitgesloten. Het kan jaren duren eer men fysieke schade ondervindt, maar dan is deze ook vrijwel onherstelbaar. (Van een onzer verslaggevers) Het samengan van de Nederlandse Raad der Europese Beweging en de Beweging van Europese Federalisten (nieuwe naam, kernachtig: Europese Beweging) vindt een organisatori sche afronding en een werkzaam be gin op een groot congres, dat zater dag in Roermond wordt gehouden. Op de ochtendzitting wordt het hoofdbestuur gekozen en wordt het program van de beweging voor het komende jaar vastgesteld. Prof. dr. H. Brugmans leidt de openbare middagzitting. Dr. S. L. Mansholt, staatssecretaris drs E, H. van der Beugel, mej, mr. B. Twaalf hoven, jkvr. mr. C. W. X, Wttewaal van Stoetwegen, mr. H. R. Nord, drs V. Roemers en ir. P. A. A. Wirtz zui len het woord voeren. Een paar brieven van de minister van Oorlog kwamen ter sprake, Eén ervan was duidelijk in tegen spraak met het schrijven, waarin ir. Staf had verklaard, dat er geen recente toeneming van lawaai was, want in deze brief, van maart 1958, stond: „De maatregelen ter bestrij ding van het lawaai hebben geen gelijke tred gehouden met de steeds sterkere motoren. Op korte termyn Is dan ook geen verbe tering, te verwachten." De Initiatiefnemer, de heer H. "W, P. van Bockel betoogde, dat het vliegveld Soesterberg gesloten diende te worden. Anderen stelden voor par lementsleden voor deze kwestie te interesseren, te streven naar een audiëntie bij de minister van Oorlog en als dat niet baatte naar een in terpellatie in de kamer. Ten slotte besloot de vergadering in de eerste plaats een telegram aan de Koningin te zenden, waarin zjj werd verzocht al haar invloed aan te wenden, opdat er maatregelen ge nomen zullen worden tegen het la waai en het gevaar. Voorts wordt een werkcomité op gericht dat gegevens zal verzamelen over de frequentie van de vluchten, de hoogte en na, metingen over de geluidssterkte. (Van onze parlementsredactie) De Nederlandse regering meent, dat veel moeilijkheden op zuivel gebied voorkomen hadden kunnen worden wanneer de zes landen van de Euromarkt een gemeenschappelijk zuivelbeleid hadden ge voerd. Nu is er in onze buurlanden dure melk geproduceerd terwijl Nederland geen afzet meer kon vinden voor zijn goedkoper geprodu ceerde produkten. Advertentie I.M. Drs. E. H. van der Beugel, de staats secretaris van Buitenlandse Zaken, heeft nu namens de regering een brief gestuurd aan de voorzitter van de EEG-commissie. „Nederland zo zegt hy in deze brief. heeft zich evenals de overige landen van de Europese Economische Gemeenschap met de anderen verbonden met het oog op een zo goed mogeiyk gebruik van de produktiemiddeien en op het bereiken van een evenwicht tussen produktie- en afzetmogelijkheden." „Het is bereid de nodige maatrege len te treffen, maar gezien de econo mische structuur en üe natuurlijke omtLrndighedeS van de Nederlandse landbouw komt het de regering voor dat Nederland niet in de eerste plaats het aangewezen land is om met name de melkproduktie te beperken." Nederland ziet zich nu voor bijna onoverkomeiyke moeilijkheden ge plaatst. De Nederlandse regering moet maatregelen treffen om de melkproduktie af te remmen, maar zo wordt gevraagd kan een der- De regering overweegt, de bezits vorming te bevorderen door tege moetkomingen op het gebied van de belastingen. Verwacht wordt, dat de regering over deze mogelijkheden binnenkort mededeling zal doen. Er is een wetsontwerp tot wijzi ging van de inkomstenbelasting m voorbereiding. In de memorie van toelichting zal een en ander over deze mogelijkheden worden meege deeld. De Moskouse correspondent van het Amerikaanse radiostation CBS moet de Sowjet-Unie binnen veertien dagen verlaten. Deze uitwijzing staat in verband met de uitzending voor de televisie van het stuk „Samenzwe ring om Stalin te vermoorden waartegen de Russische ambassadeur in Washington krachtig heeft gepro testeerd. De wandelaar in Utrechts straten zou kunnen denken dat er van filmster Br.Qit.te Bar- dots Spaanse dnjten' opper vlakkig beschouwd zeer weinig meer overgebleven is.nu :i] zo ivarm Hollands en tot de neus toe ingepakt op dtt bioscoop- reclamebord is verschenen. De van top tot teen geverf de Brigitte is het werkstuk van een niet van goede zeden ont bloot student, die Brigitte in min of meer natuurlijke staat niet langer kon aanzien en haar vermanend met de verf kwast bestreek een inspan ning die hein overigens met een proces-verbaal f wegens vergrijp aan iets wat hem rechtens met toebehoorde) toerd gehonoreerd. gelijke afremming op grond van na tionale overwegingen wel een oplos sing bieden als de melkproduktie in andere landen zich biyft uitbreiden. Hoe sterk de stimulering van de melkproduktie in onze buurlanden geweest is blijkt uit enkele cijfers, die drs. Van der Beugel in zijn brief noemt. De totale produktie 1957-1958 bedraagt in percenten van de voor oorlogse produktie in Denemarken 101, in West-Duitsland 116. In Ne derland 119, in Frankrijk 136 en in Italië en Engeland 145. Het Trade and Commercial Mu seum te Philadelphia heeft grote be langstelling .voor een deel van de in houd van de Nederlandse paviljoens op de Expo. Dit museum, dat werkers in en om de haven van Philadelphia wil to nen wat er in. de verschillende han deldrijvende en zeevarende landen te koop is, gaat een afdeling over han del en wandel van de Benelux in richten. Daarom gaat de belangstelling van de museumdirectie onder meer uit naar voorwerpen uit de Amsterdams- Rotterdamse haveninzending in het Nederlandse paviljoen maar ook naar andere tentoonstell&ngsmatriaal. Een gedeelte van het landbouwpaviljoen gaat naar Bunde (Z.-Limburg)Ook de glas-in-beton-ramen van Daan Wilschut zullen naar deze plaats ver huizen. Den Haag wil de vloerkleden van de Nederlandse inzending kopen. 'MERICAN AMERICAN (Van onze Brusselse correspondent) België heeft een zeer groot tekort aan technisch kader en aan onder wijzers. Dat is bekendgemaakt in een 'Witboek' en toegelicht door de minister van Onderwijs, de heer Hemelrljck. Op het ogenblik zouden bij over heid en bedrijfsleven m totaal 3500 ingenieurs geplaatst kunnen worden. Het wetenschappelijk onderzoek in België heeft een achterstand en de verlenging van de leerplicht heeft de behoefte aan leerkrachten sterk vergroot. Het onderwijzerstekort wil de re gering onder andere bestrijden door het ter beschikking stellen van stu diebeurzen. Dit begrotingsjaar: 5900 beurzen van elk 1500. De regering zal daarom een extra krediet vragen van zeven en een half miljoen gulden. Ruim tien miljoen gulden wil men beschikbaar stellen voor wetenschappelijk onderzoek. Advertentie LM. Bescherm Uw kee! In -jptember '59 zal ia Rotterdam een internationaal congres over bouw research worden gehouden. Men verwacht hiervoor een vierhonderd deelnemers uit alle delen van de we reld. Tot het houden van dit congres is besloten op een vergadering van het Conseil International du B&ti- ment. Het congres zal onder leiding staan van de CIB-voorzitter, ir. J. v. Ettinger. (Van een onzer verslaggevers) Binnen afzienbare tijd zal Zeeland over een recreatiege bied beschikken, dat de men sen uit een wijde omtrek zal aanlokken. Het is het Drie- Eilandenmeer, gelegen tussen Noord-Beveland, Zuid-Beve land en Walcheren. Het wordt een meer met een oppervlakte gelijk aan die van de Loos- drechtse plassen, De Kaag en de Reeuwijkse plassen te za- men. Er is thans een rapport versche nen dat de mogelijkheden van du toekomstige recreatiegebied be schrijft. Het meer, dat nu nog de Zandkreek heet, wordt door de boven genoemde eilanden begrensd en af gesloten door twee dammen, een oos telijke tussen de beide Bevelanden ter hoogte van Karseveer, en een westelijke de sluitdam van Walche ren naar Noord-Beveland. De ooste lijke dam komt in 1961 gereed, de westelijke in 1962. Het meer zal door zeilboten van elfc niet al te klem type bevaren kunnen worden en in watersport- kringen zijn de verwachtingen hoog gespannen. Ook Belgische zeilers hebben vee! interesse. De Royal Vacht Club d< Belgique, die m eigen omgeving te kampen heeft met ruimtegebrek is van plan Kortgene als jachthaven te gaan gebruiken. Ook Veen: zal Jachthaven worden. Tussen deze twee plaatsen ln wil men enkels kleine aaoloophavens aanleggen. Niet Aileen voor de watersport beoefenaars zal het Drie-Eilanden- meer aantrekkelijk worden. Ook de kampeerders en de zwemmers kun nen er terecht. Men is namelijk van plan bungalowkampen en kamp terreinen té maken, grote bij Vrou wenpolder op Walcheren en Kam perland op Noord-Beveland en klei nere bij Veers en in het Noord-Sloe. kBBWtrotaP sc zand- .JtóMUül VQor MnÉK' en van andere wil men natuurre servaten maken, opdat een deel van de vogelbevolking die door de Euro- poortwerken van De Beer wordt verjaagd, hier een broedgelegenheid zal vmden. Men verwacht dat de bevolking die binnen een straal van negentig kilometer woont en daartoe be hoort ook de Roterdamse m deze streek ontspanning zal komen zoe ken. (Van een onzer verslaggevers) Geen bruisende champagne zal zaterdagmiddag in Alblasserdam de doop bezegelen van de supertanker „Presidente Juscelino", maar gewijd bronwater, geput uit een bron in de geboortestad van de Bra ziliaanse president Juscelino Kubitschek. „Wij beschouwen dit ais een waar dig eerbetoon aan onze geliefde pre sident". zei de vertegenwoordiger van de Braziliaanse nationale oliemaat- schappij Petrobras, graaf Toscano de Britto ons vanmorgen. Een speciale koerier heeft de fles met het door de aartsbisschop van Diamantina gezegende bron water naar Europa gebracht. Uiterlijk lijkt de fles veel op de traditionele champagnefles. Namens de echtgenote van presi dent Juscelino Kubitschek zal de vrouw van de Braziliaanse gezant m Nederland, mevro Joaquim de Souza Leao deze fh tegen de boeg van de supertanker versplinteren. De „Presidente Juscelino" ,is de eerste van een serie van zeven super tankers. waarvan ei vier door Verolme Verenigde Scheepswerven en drie m Japan gebouwd worden. Petrobras voert thans onderhande lingen over 'n opdracht voor de bouw van vier tankers van tienduizend ton. De kans bestaat, dat deze schepen ook in Nederland worden gebouwd, In 1960 zal Petrobras meer dan zes honderdduizend brutoregisterton in de vaart hebben. Het muziekkorps van het Leger des Heils te Almelo, dat als een van de beste van het land bekend staat, geeft zaterdagavond om halfacht een concert in de Congreszaal aan de William Boothlaan. Juridisch was de zaak vlot be keken, maar officier en raadsman gingen diep in op de achtergrond van de gehele zaak én van de verdachte, omdat zij beiden ervan waren over tuigd, dat dit voor de bepaling van de juiste strafmaat noodzakelijk was. De officier zag twee machtsposities tegenover elkaar staan, die uiteinde lijk leidden tot een samenwerking toen men eenmaal wist wat men aan elkaar had. Aan de ene kant waren er drie hofmeesters, de sergeanten S Van 't S. en R., van wie de grossier voor het verkrijgen en behouden van zijn leveranties volkomen afhankelijk was. Anderzijds kreeg de verdachte de onderofficieren in zijn macht (leningen, geschenken). Het leidde tot een warboel van financiële transacties, waaruit weer de valse facturen voortvloeiden. Veel beter was de verdachte er niet van geworden, maar, zei de officier, het ging ook slechts om het behoud van de klandizie. In totaal liadL. een omzet aan militaire leveranties van tussen de 2 en 3 ton per jaar, waar van ongeveer vijftig duizend gulden aan De Harskamp. Rekening houdend met het verlies van zijn broodwinning voor de gros sier, kwam mr. IJsendoorn tot zijn eis, maar de raadsman, mr. Beek Schouten, bepleitte nog grote clemen tie, bij voorkeur een geheel voor waardelijke straf. Hij schilderde de verdachte ais een man die geen neen kan zeg gen. die met een natte vinger is te lijmen. •Neem het derde punt uit de ten lastelegging.' zei hij. Hoe hebben ze hem te pakken gehad. Ze bestelden bij hem 225 Sinterklaaspakketten, maar toen hij ze zou afleveren, wil den ze er maar 25. Toch vroegen ze hem om een factuur voor de gehele bestelling, want door een feestje was het potje leeggeraakt waaruit de pakketten moesten worden betaald. Ze hebben hem zelfs nog heen en weer naar huis gestuurd, want ze wilden een zegel op de kwitantie.' .Nimmer heeft mj geld aange boden," betoogde mr. Beek Schouten, 'want hij werkte met een krediet en had dus niets aan te bieden. Zij vroegen hem geld (tot bedragen va» duizenden guldens) en veel o heeft hij nog niet teruggezien. Dei gefactureerde, maar niet-geieverdei goederen heeft hij nu ook nage-j everd, zodat hij de schade zoveel' mogelijk heeft herste'd.' By KB is aan de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. 3. Algera, op diens verzoek met ingang van 10. ok tober 1958 op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder dankbetuiging voor de vale en gewichtige diensten, aan de Koningin en den lande be lt ezen. Zolang in de benoeming van een nieuwe minister met is ioorzien. zal de porte/euille va/i Verkeer en Wa terstaat worden beheerd door de mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid ir. H. B. J. Witte.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2