Schiedams jeugd .verovert' speeltuin van gouden TS m Mr. Peek: Technische School, een uitmuntende ins telling Acid v. d. Hoeven doet muzikale beloften 1 i I ÉP Loftuitingen op receptie van gouden jubilaris E m Levendige discussie over concept Beginselprogramma G. van Marion gehuldigd op laatste revne-avond Het Vrije Volk HBSS uit in bekerronde m i ij Ai :fj| IR I I Si SVC zaterdag in competitie Wat zij vingen m Niets beter Echt feest ipi I lil IP HET VRIJE VOLK DONDERDAG 30 OKTOBER 1958 PAGINA CV an een onzer verslaggevers) Niet één lagere school, zoals de bedoeling was, heeft gistermiddag de speeltuin van de Technische School voor Schiedam en Omstrelsen in gebruik genomen, maar honderden kinderen van allerlei scholen en van allerlei leeftijden hebben dat gedaan. Nauwelijks hadden de leerlingen van de A. H. Gerhardschool een plaatsje gezocht op de wippen, schommels, caroussels, klimrekken of glijbaan, of tientallen andere kinderen klommen over de afrastering en glipten onder de uitgestoken armen van de wachthoudende agenten door. Deze massale en ongeordende „verovering" vormde de bekro ning van de overdracht van het feestgeschenk van de Tech nische School aan de gemeente Schiedam, een kostelijke speel tuininventaris, waaraan op school leraren en leerlingen talloze uren hebben gezwoegd. De overdracht zelf was zeer stijlvol en officieel verlopen. In het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautpiein heeft de voor zitter van het schoolbestuur, M. van der Nagel, in het hijzijn van burgemeester mr. J. W. Peek en zijn echtgenote, de wet houder van onderwijs, H. Sabel, de gemeentesecretaris mr. N. J. Post, de gemeentelijk inspecteur voor onderwijs M. Holl en het personeel van de school de speeltuin aan de gemeente cadeau gedaan. PANTALON? DE BROEKENKONING Inbraak Bottelo voor rechtbank Luchtkoker valt op classificeerder TS-speeltuin in VARA-rubriek Zwemtoernooi van Technische School Hollandiaan contra Hennes-DVS 2 Jonge n aangereden F ilm voorstellingen 'Liefde en Vrede' Na de overdracht van de speeltuin op het Dr. Wibautpiein togen gisteren allen, die bij het vijftigjarig bestaan van de Technische School betrokken waren, naar de kantine van de Technische School, waar het schoolbestuur recipieerde cn waar men gedurende anderhalf uur gezellig bijeen bleef. Burgerlijke Stand j Noordveslbrug Voor herenmodes Timco Veertig jaar bij Technische School Concert door jeugd Leser des Heils De grootste krant Goede smaak ■m lil M "ifel .mi mi I I i lil 'SU I m JpL ift|| faPI -SS - l "li fpi m m pf ifS :ff|| 'M Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 (Van een onzer verslaggevers) Twee Schiedammers, de 23-jarige p. J. K, en de 24-jarige "W. H. de L., beiden !os werkman, stonden van ochtend voor de Rotterdamse recht bank terecht wegens een inbraak bij de N.V. Bottelo in Schiedam, waar De L. vroeger gewerkt heeft. Zij hadden zich toegang verschaft door op het dak van het gebouw te klim men en daar een luik te forceren. De officier van Justitie eiste tegen De L., die in negen jaar 31 werk gevers heeft gehad tien maanden met aftrek waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd onder toezicht van drie jaar. Tegen K. luidde de eis: tien maanden onvoor waardelijk met aftrek. De verdedigster bepleitte ook voor K. een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. Woensdagavond heeft de VARA In haar actualiteitenrubriek aan dacht gewijd aan de overdracht van de speeltuin van de Tech nische School. Reporter was Henk van Stipriaan. Naast zijn stem klonken even die van burgemees ter Peek, M. van 'der Nagel, de veertienjarige Maarten en een meisje dat de glijbaan had ge- 6probeerd, in de aether. Op de werf Wilton-Pijenoord te Schiedam heeft gistermorgen de 55- jarige classificeerder P. J. Bolman uit Den Haag een 300 kg zware plaat ijzeren luchtkoker tegen zijn lichaam gehad. Het ongeluk gebeurde 'op de i wedrtriiTe'iTdeèr in aanbouw zijnde ertstanker Meer- drecht, toen de koker opgetakeld werd. Een strop scheurde en de koker gleed 12 meter naar beneden. B. Is met inwendige verwondingen in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. Het zwemtoernooi, dat gister ochtend in het Sportfondsenbad te Schiedam gehouden werd, kan als een geslaagd slotstuk van de sport wedstrijden van de Technische School worden beschouwd. Er namen ruim vierhonderd jongens aan deze Het tweede elftal van Hermes-DVS speelt zondagmorgen om halfelf op het terrein Darnïaan te Schiedam een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Hollandiaan 1 uit Vlaar- dingen. Het derde elftal van Hermes speelt om tien uur op het terrein van Schie dam tegen Schiedam 1. Aangereden door een wielrijder werd gistermiddag omstreeks half- twee de achtjarige Kees Friens, die het kruispunt Vlaardingerstraat— Westvest te Schiedam onvoorzichtig overstak. Met een hoofdwond en schaafwonden is de jongen door de GG en GD naar de Dr. Noletstich- ting vervoerd en vervolgens naar zijn woning gebracht. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 uur: Fanfare. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 uur. De knapste meisjes moeten iterveu -.Apotheek: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten). Kunst van toen. Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: Toon kunst. concert door het Rott Phlln: Orkest, solist Cor de Groot, piano. VOLKSGEBOUW: 8 uur: ANMB, films. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Fanfare. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 u.: De dag der geweldenaars. Apotheek: Apotheek Evers. Lange Haven 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM,. 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten) Kunst van toen. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: SG-toneel wedstrijd. Tot Steun in den Strijd brengt „Op hoop van zegen". Er werd gezwommen in drie leef tijdsgroepen, te wten van 12 en 13 jaar, 14 en 15 jaar, en 16 jaar en ouder. In de eerste groep ging de eerste prijs voor de schoolslag naar J. Pims, die de 25 meter in 21.8 sec. zwom. Bij de vrij slag won J. Mulder met 17.4 see. en bij de rugslag won J. Krabbendam met 21.7. De wedstrijden voor de -14- en 15- jarigen won bij de schoolslag C. Noomen in 18,8 sec, bij de vrijesleg B. Romijn met 14.4 sec. en bij de rugslag W. van de Berg met 18 sec. Bij de graoep voor zestienjarigen won M. Christen met 19.8 sec. de schoolslag, A. Mellema won met 16.8 de vrije slag en C. Rookschutter won met 20 sec. de rugslag. De 4. x 25 meterf estafette, waar aan, de TechnischeSchool', de Prin ses lerenschool, de Willem de Zwy- gerschool en de R.K. Ulo deelnamen, werd gewonnen door de Technische School. Tweede werd de Prinses Ire- neschool, gevolgd door de Willem de Z—wijgerschool en de R.-K. Ulo. Er was buitengewoon veel belang stelling voor deze wedstrijden en een en ander verliep in een bijzonder sportieve sfeer. Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van de Techische School, vertelde de heer Van der Nagel, wil de men met iets origineels tevoor schijn komen, met iets in de geest van het technisch onderwijs. Toen het idee van een speeltuin er een maal was, was het enthousiasme niet meer te stuiten. ,De jongens hebben hun best gedaan om onder leiding van hun leraren dit cadeau zoveel mogelijk te doen slagen." Blijkbaar vonden zij dat zelf nog niet voldoende, want de veertienja rige Maarten Kostense uit de tweede klas. die vervolgens op het podium klom, zei: „Niet alleen de leraren, maar ook de leerlingen willen een cadeau aanbieden. (Het materiaal .voor de speeltuininventaris is bekos tigd door het personeel en het be stuur van de school.) Daarom heb ben ze voor twee banken gezorgd." Deze banken zijn bestemd voor ouders, die met hun kinderen naar de sepeltuin gaan. „Ht feestgeschenk van de jubile rende Technische School wil ik graag namens het gemeentebestuur met grote erkentelijkheid aanvaarden", aidus burgemeester Peek. „Ge had onze gemeenschap geen beter en geen waardevoller cadeau kunnen aan bieden." „Vooral waardeer ik de sympa thieke gedachte, die aan dit geschenk ten grondslag ligt. De taak van de Technische School immers is niet alleen de jongens technisch scholing te geven, maar ook de leerlingen so ciaal bij te brengen en hen op te voeden tot goede burgers." De burgemeester vond het op merkelijk, dat juist in deze tijd, die zich kenmerkt door grote pas siviteit. iets dergelijks t-ot stand werd gebracht. „Een school als de Technische School vergt grote offers van de overheid. Gij hebt getoond dit te waarderen en iets te willen terug geven", aldus mr. Peek. „Ik geef u allen, die hieraan mee werkten. de verzekering, dat de speel tuin een mooie opvallende plaats in het Stadspark Kethel krijgt, waar zij in lengte van dagen zal herin neren aan deze daad van burgezin." Het gezelschap begaf zich naar buiten en toen werd het pas echt feest. Men had nauwelijks tüd de speeltuin in al zijn ongerptheid, dc felle kleuren van het buiswerk sta ken joyeus af tegen het frisse groen van het plantsoen, in ogenschouw te nemen. Schooldirecteur J. Pulleman ontstak een donderbus en meteen stormden de leerlingen van de A. H. Gerhardschool. vlaggetjes met „50 jaar STS" in de hand, op de diverse speeltulnattracties af. Schommels, wippen en caroussels kwamen ln beweging. Vrolijke mu ziek schetterden uit luidsprekers. En toen gebeurde wat men eigenlijk wel had kunnen voorzien. Honderden kinderen, die onder het straffe oog van de parkwachters zich al dagen lang hadden moeten bedwingen, klommen over de afrastering. Weldra zag het plantsoen zwart van spelende, lachende en elkaar verdringende kinderen. Het pronk stuk van de speeltuin, de glijbaan, was het meest in trek, en niet alleen bij de jeugd. Zelfs de heer Pulleman en zijn vrouw waagden een rit langs het gladde hout naar beneden. Wij overdrijven niet, als we schrij ven, dat juist door deze enorme spel- woede-manifestatie van de jeugd de overdracht van de speeltuin het hoogtepunt in geworden in de viering Technische School. (Ongecorrigeerd) Zaterdag zal de Pico van het Vlaardingse CJV drie filmvoorstel lingen verzorgen in de zaal „Liefde en Vrede". Op het programma staan twee jeugdvoorstellingen en wel voor de jongeren van 10 tot 14 jaar, des middags om 3 uur en om 6.45 uur voor die van 14 tot 16 jaar. Vertoond wordt de jeugdfilm: „Dusty Bates en de smokkelaars". De ouderen boven de 16 jaar worden verwacht des avonds om 9 uur voor de film „Morgen Is te laat". Het waren niet alleen kinderenhet pronkstuk van de nieuwe speel- heer J. Pulleman en zijn echtgenote die gistermiddag bezit namen van tuin: de glijbaan. Hier ziet u de di- naar beneden glijden. I rccteur van dc, Technische School, de Verschillende officiële personen als burgemeester Peek en de wethouders H. Sabel. P. van Bochove en Th. J. L. van den Berg en vertegenwoordi gers van scholen en schoolbesturen gaven acte de presence. In een korte toespraak zei mr. J, W. Peek onder andere, dat de Technische School met voldoening, dankbaarheid en fierheid kan terugblikken op deze periode van vijftig jaar. Het gemeentebestuur heeft in deze vijftig jaar de ontwikkeling van de De Schiedamse Volleybal Club start zaterdag de volleybalcompetitie van de Nevobo. Het eerste hcrenteam komt dan in het veld tegen VPSV pit Voorburg. Donderdag 6 november beginnen de overige SVC-teams. Dames 1 in de eerste klasse tegen DRL 2, dames 2 I en 3 in de tweede klasse, resp. tegen Hudig en Smash 2, terwijl het 4e dames-team in klasse 3 de strijd moet aanbinden met het sterke Hou Stand 3. Heren 2 ten slotte speelt tegen de reserves van het Rotterdam se Smash (2e klasse). Heren 3 is vrij. Alle wedstrijden worden gespeeld in de Energiehal te Rotterdam. Enthou siaste volleyballiefhebbers kunnen in deze zaal een gehele avond goed vol leybal aanschouwen. De hal wordt om half acht voor het publiek open gesteld. Geboren: Johanna H. d. v. L. J. van Potten en J. H. Kassei: Theodorus N„ z. v. T. J. Bosman en E. M. T. van Hagen. Overleden: H. Jongejan, 84 jaar: H. J. Hersbach 67 jaar; D. Bloemen- daal 68 jaar. Advertentie LM. DE NEDERLANDSE COMED1E vrijdag 31 oktober, 8 uur HET LANDGOED STEPANTSJIK0W0 Blijspel van F. M. Dostojewski Regis, Peter Schcroif, I «11" ROTTERDAMS TONEEL I raterd. 1 en zaad. 2 acv, 8 uur DE VOGELVERSCHRIKKER van Dominique Rolln. FAMILIEMATINEE zondag 2 ootr., 2.15 anr k HEEFT IEMAND NOG IETS? 0 Sp«l uit de zakenwereld van George Rot» en Campbell Stager. maandag 3 november, 8 uur HET NEDERLANDS BALLET Concerto Baroeco - De Disgeno ten - Pas de Guatre Graduation Ball." Directrice Sonla GaskalL Ktwithww/mdorksit. KONINKLIJKE NIDEHLANDSE SCHOUWBUBG Antwerpen dinsdag 4 november, 8 uur Bijzondere gaztvooritelling HET SPINNEWEB Komische thriller van Agatha Christie. Regie: Maurit» Bal/oort- Morjen laatst* dag couponboekjes-Tsrtoop MBHPVHHnV' Technische School met belangstel ling gevolgd. Het is een uitmuntende instelling, die aan zijn doel heeft be antwoord en aan de leerlingen on schatbare diensten heeft bewezen. De docenten en oud-docenten hebben, aldus de burgemeester, het levens doel van de jongens verheven door hun vorming. Men moet niet denken dat de- be hoefte aan een Ambachtshooi .stamt vanaf 1908; reeds in 1850 richtte het toenmalige genootschap Fysica een geschrift tot het gemeentebestuur, waarin zij verzocht om de stichting van een technische school. De 15.000 gulden, die ervoor nodig waren, kon den echter toen niet' worden opge bracht door het gemeentebestuur. Met de ontwikkeling van het in dustriële apparaat en vooral het ont staan van de veie scheepswerven, werd het mogelijk om de technische school op te richten, dit om de toe voer van geschoolde technische krachten te verzekeren. I Op een opmerking, die de heer M. van der Nagel 's middags gemaakt had over de slechte wegen naar de Technische School, antwoordde de burgemeester, dat dinsdag van de Gedeputeerde Staten bericht was ontvangen, dat toestemming werd verleend voor de bouw van de Noord- vestbrug. Nu alleen het geld nog, voegde hij eraan toe. Ook de heer M. van den Nagel sprak ais voorzitter van het school bestuur een kort dankwoord tot de docenten en het personeel. Namens de bond van directeuren van Technische Scholen in Neder land bood de heer Feres felicitaties aan. Aan de gedaanteverwisseling van de Technische School is nog geen eind gekomen aldus de heer Feres. Men moet zich bezinnen op het feit dat er een jeugd opgroeit, die minder gevoel voor gezagsverhoudingen heeft en minder bereid is om te luis teren. Alle aanwezigen grepen de kans aan om het bestuur te feliciteren en er werden vele- cadeaus aangeboden. Onder andere schonk een afgevaar digde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas een schilderij. Na de broodmaaltijd, die op deze receptie volgde, trokken allen naar Musis Sacrum, waar voor de laatste maal en met onverminderd enthou siasme de revue „Tisso opgevoerd werd. Na deze revue bracht de heer M. van der Nagel zijn dank uit aan de verschillende medewerkers aan de festiviteiten. De heer M. Vane kreeg een ge schenk en bloemen aangeboden 'voor zijn verdienstelijk werk bi) de tot standkoming van de speeltuininven taris. De heren G. L. den Os, D. van Zuren, W. Zweinenberg, A. Bos, H. Voorbach en N. Singer kregen een geschenk en bloemen aangeboden voor hun werk aan de revue. Ten slotte richtte de heer Van der Nagel zich nog tot de jongens, die aan de revue meegewerkt hebben. Zij hebben voortreffelijk werk verricht en het schoolbestuur hoopt dat dit voortgezet zal worden. Advertentie I.M. Vangstberichten van donderdag morgen; VI. 70 5 kantjes; VI. 78 8 kantjes; VI. 79 5 kantjes; VI. 35 7 kantjes; VI. 172 22 kantjes; VI. 203 7 kantjes; VI. 208 7 kantjes; VI. 216 17 kantjes; VI. 97 8 kantjes; VI. 115 14 kantjes: VI. 142 17 kantjes; VI, 190 17 kantjes; VI. 197 85 kantjes, nog 20 netten; VI. 199 10 kantjes; VI. 14 90 kantjes; VI. 56 12 kantjes; Vi. 89 22 kantjes; VI. 112 géén, VI. 132 8 kantjes Ss vleet. BINNEN: VI. 114, J. Spaans, 30 last en 100 kisten verse haring. Wanneer musici in de puberteitsleeftijd het podium betreden en zich aankondigen als kunstenaars die een publiek een hele avond kunnen boeien, dan is men geneigd met ongewone span ning en nieuwsgierigheid hun verrichtingen te volgen. Zou men een wonderkind ontdekken? Zo ja, dan kan men immers zulk een concert als zeer memorabel beschouwen en later zeggen „daar ben ik bij geweest!" De 17-jarige organist Aad van der van Scheidt, hetgeen interessant. ver- Het was de bedoeling dat slechts één lagere school de speeltuin in gebruik zou nemen, maar tien tallen andere kinderen klommen over de afrastering en in het plantsoen van het Dr. Wibaut piein was het weldra een drukte van belang. De 22-jarige motorrijder G. B. uit Vlaardingen is gisteravond met zijn motor op het kruispunt Van Hoo- gendorpslaanRotterdamseweg in Vlaardingen in botsing gekomen met een personenauto. De motorrijder, die klaagde over pijn in de rug, is naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. De automobilist had ham te laat op gemerkt. (Van een onzer verslaggevers) Op een zeer goed bezochte ledenvergadering van de afdeling Schiedam van de PvdA in het Wijkcentrum Nieuwiand zijn gister avond door drie inleiders verscheidene punten besproken van het voorlopig concept Beginselprogram van de Partij van de Arbeid. Hun uiteenzettingen hadden een zeer levendige discussie tot ge volg, waarin zich meer dan tien sprekers deden horen. De afdelingsvoorzitter ir. C. Boer man opende de avond. Hij was tevens de, eerste „inleider". Hij releveerde schetsmatig de veranderingen in de maatschappij gedurende de laatste tien jaar. veranderingen - die een nieuw Beginselprogram noodzakelijk maken, wil een party in zijn politieke vormgeving modern blijven. Hij behandelde voorts de punten een en twee van het concept, het de mocratisch socialisme (definities) en de zedelijke drijfkracht van het so cialisme. Mr. P. van Bochove maakte kant tekeningen. bij punt vijf. het politieke bestel, en punt acht, de internatio nale samenwerking. J. Simons nam de sociaal-economische paragraaf van het concept voor zijn rekening door een toelichting te geven op het sociaal-economisch bestel. Een van de voornaamste punten van het TS-feestprogramma, dat gister avond na de revue tijdens het gezellig samenzijn volgde, was ongetwijfeld de hulding van de heer G. van Marion, die op 1 november aanstaande veertig jaar verbonden is aan de Technische School. „Warm klopt ons hart voor u", zo begon de heer Van der Nagel zijn toespraak tot de jubilaris, waarop deze antwoordde, dat dit wel hard nodig was, daar het op zijn plaats erg tochtte. Nadat men de plaats van de heer Van Marton tochtvrij had gemaakt, kon de heer Van der Nagel verder gaan. Hij roemde de verdiensten van de heer Van Marion als adjunct-direc teur en wees er op, dat hij ais be middelaar veel goed werk heeft ver richt Bij de keuze van het cadeau dat het schoolbestuur zou aanbieden, kampte men met de moeilijkheid, dat er niemand op de Technische School zo gesloten is als de heer Van Ma rion. Vandaar ook dat het school bestuur de heer Van Marion tot het eind van de herfstvakantie tijd geeft om zijn keus te maken. Veertig jaar is geen kleinigheid, al dus de heer Pulleman, die zich blij toonde over de wijze waarop de ju bilaris de moeilijkheden, die zich op school voordoen, altijd uit de weg heeft geholpen. Adjunct-directeur is geen gemak kelijke taak, aldus de heer Pulleman. Hij is de wrijfpaal tussen de leraren. Namens de collega's feliciteerde de heer Pulleman de jubilaris en bood hem een projector voor dia's aan. Ook de leerlingen van de school wilden zich niet onbetuigd laten. Zij zullen de heer Van Marion na de herfstvakantie huldigen. Vanavond wordt er in de zaal van het Leger des Heils. Lange Haven 27, een muziek- en zanguitvoering ge geven. verzorgd door het Jeugdmu- zlekkorps en het Jeugdzangkoor van het Leger des Heils. Medewerking aan deze uitvoering wordt verleent door de heren C. den Ouden, vibraphoon en xylophoon en de heer H. den Ouden, concert-solist. Aanvang 7.30 uur. De baten van deze avond zijn bestemt voor het uniformfonds van het Jeugdmuziek- korps. Hoeven, die gisteravond wel geen po dium maar de speeltafel van het or gel der Oudkatholieke kerk aan de Dam betrad in het bijzijn van enige tientallen belangstellenden, behoort o.i. niet tot de wonderkinderen, maar tot de categorie van zeer begaafden, die het mettertijd zeker tot 'bekend heid als uitvoerende musicus kunnen brengen. Een sensatie in bovenbedoelde zin is zijn recital niet geworden daar voor bezat het teveel tekenen van on ervarenheid maar het publiek heeft stellig beseft dat Aad van der Hoevens spel veel beloften inhoudt. De jonge concertgever had zijn pro gramma niet lichtvaardig gekozen en zijn keus verdedigde hij moedig. Klei ne haperingen (pedaalspel o.a.) in Bachs Preludium-en-fuga in F kun nen worden toegeschreven aan een tekort aan technische beheersing, maar ook aan nervositeit. Dat hij het laatste en wellicht moeilijkste werk, Francks Derde Koraal, tot een waardig slot van de avond wist te maken, wettigt onze verwachting omtrent zijn verdere gunstige ontwikkeling, maar ook hier kon men tekenen van onvol groeidheid als vertolker waarne men. Een vlotte vingertechniek stelde hem in staat, het werk door zichtig uit te voeren, al mag niet worden ontkend dat het een meer virtuooze aanpak verlangt, Het was verstandig gezien van de jonge organist of zijn leraar, niet het hele programma in deze moeilijk heidsgraad te kiezen. Van Bach speel de hij vier koraalbewerkingen van gelijklngsmateriaal opleverde. Blij kens onzekerheden in de iets meer ingewikkelde Canzona in D van Bach als tweede nummer gespeeld moest Van der Hoeven ook hier nog op dreef komen. Zijn weergave van twee oppervlak kige romantische werkjes (Andan tino van een zekere Paul Allix cn Cantilene uit een sonate van Rhein- berger) bezat zoveel muzikaliteit in de klankkleur en de voordracht, dat hij het sentimentele karakter ervan zelfs op de achtergrond drong. De jonge musicus hopen we een paar jaar van intense studie weer te horen. Mogen zijn gaven dan tevens kunnen profiteren van een rij ker instrument dan dit, en van een akoestische ruimte, die zijn vertol kingen de vereiste allure kan geven. SACHA NTEBOER Het Schiedamse zaterdagmiddag- voetbal heeft door het ontbreken van zondagvoetba! het komende week einde het rijk alleen. Voor HBSS be tekent dit een beker-wedstrijd in de tweede ronde. De Schiedammers gaan te gast bij Hoekse Boys om een plaats in de derde bekerronde te ver overen. In de Rotterdamse afdeling staan voor GTBPPSC en GSS thuiswedstrijden te wachten. PPSC staat thuis de belangrijke strijd te- gen Barendrecht te wachten met de betrekkelijk eenvoudige soort. Hij had I tweede of zelfs de eerste plaats op de deze stukken goed in de vingers, en ranglijst als inzet. pTB krijgt op eigen terrein de ge legenheid om tegen naaste concur rent DVO te tonen een plaats in de kopgroep waard te zijn. By GSS— Energie Boys liggen de kansen prak tisch geiyk. de registerkeuze getuigde van smaak, behoudens een al te penetrant tong werk in het koraal .Jleut" tnumphie- ret Gottes Sohn". Bachs „Vater unser" werd vooraf gegaan door het geiyknamige koraal 1 :Wl •SEJ •j5#| ';5iS IQ I «i m (?m pin ÉS

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1