Beroemde tweeling uit Bergum wordt vijf jaar Engelsen beperken visserij om IJsland Zaterdag is het feest in gezin De Vries 1958 was niet zo'n best ooievaarsjaar RADIO Steunpot moet mijnen uit de put helpen ck tsJlopisiz Was die Kaninefaat wei Nederlander? Stemgeheim in de raad gesehonden? Eén haan opgehangen voor gekraai van 80 Ontslag om quizwerk Spreeuwenpraat Twee meis jes 6uitgehoepf Onze produkten komen toch in Nederland Quemoy weer onder vuur Acht doden bi j vliegramp Diepzeevisser kan alleen op aterdagmorgen raadslid zijn Twee meisjes ontvlucht uit internaat "Verhoging voor ambtenaren onvoldoende' SIEMENS Indonesische Macht petroleum DE HAARDQUE Vrienden ADVISEUR EETLUST VERBAZING (Van. een onzer verslaggevers) In Nederland zijn dit jaar ongeveer 110 jonge ooievaars uit gevlogen. Het is met onze eibers niet zo goed gegaan als in 1957, toen er 143 werden grootgebracht. Toch zijn de broedresultaten van 1958 nog meegevallen. Precies ©en week geleden klonk tot ons een stem uit de Krimpenerwaarti. En wa hoorden ojn. „Natuurlijk vinden wij de totstandko ming van de brug uitermate belangrijk, maar wij voelen ons beslist niet „verlost uit het isolement." Pieter heeft aan dat isolement enkele woorden gewijd met het gevolg, dat de „stem" thans weder om tot cms spreekt: ,Je schreef, spreeuw, dat je in Lek- kerkerk iocs en moeilijk meer naar j Rotterdam kon. Je was in Bergam bacht en moest over Gouda naar j Rotterdam. En je schreef dat de mensen die nu direct met de bus I naar Rotterdam kunnendrie kwar tier langer op bed mogen liggen. Daar wil ik wel even op ingaan, I Ik heb het wel eens meegemaakt, I dat ik drie kwartier nodig had om. J van de linker naar de rechter Maas oever te komen. Door de tunnel! Is I daarom Rotterdam-Zuid een ge'iso- j leerde streek? f Was het werkelijk zo erg, dat men van. Bergambacht over Gouda ngar I Rotterdam moest? Dat duurde 50 tot I SS minuten. Nu, met de nieuwe ver- j binding, is dat teruggebracht tot 40 a 45 minuten. Drie kwartier langer op bed liggenGa dan maar gerust een bus later. Is dat nu zo ore. te brul len? Ten slotte nog dit: ik zie die ope- nittg van de brug met zijn dan zo vlotte busverbinding als de genade- slag mor de middenstand in de I Krimpenenmard. Het is voor mij uit gesloten dat een dorpswinkelier met I zijn voorraad kan concurreren met I die can de warenhuizen in de stad. De vooral vrouwelijke klanten wil- j Jen een so groot mogelijke keuze. Denk nu niet dat ik zo conserva- tief ben om alles bij het oude te la- I ten. Natuurlijk moest er een brug ko- weit. Natuurlijk moeten er goede we- gen zijn ik betaal óók wegenbelas- j Ung. Maar se moeten het geval niet I so ure -olijk opblazen. Nogmaals: i*:[ voel mij helemaal niet als uit mijn isolement verlost." Pieter lm met dat drie kwartier langer op bed liggen inderdaad iets te optimistisch geweest. Onze „stem" heeft, gelijk. Maar men heeft mij verzekerd, dat het toch wel twintig minuten scheelt en mijn zegsman vond dat héél wat, zo op de vroege morgen. Men heeft heeft mij óók verzekerd, dat het reisje Schoonho ven—Rotterdam. een stuk goedkoper is geworden. Dit zou ongeveer elf gulden per maand zijn en diezelfde zegsman vond dat eveneens héél wat. Ik neem. graag aan dat onze Krim- penerwaarder er wel eens heel lang ova- heeft moeten doen om van de link» op de rechter Maasoever te komen.- Maar daarom willen we in Rotterdam zo graag méér tunnels en bruggen hebben3 En wat die middenstand betreft: tja, daar is heel wat over te zeggen. Koopgewoonten en eisen van het pu bliek zijn ook ten plattelande beslist veranderd. Verbeteringen in alle mogelijke communicatiemiddelen zijn daar mede de oorzaken van. Men kan de klok niet terugzetten, wat be tekent, dat de middenstander méé zal moeten! En die middenstander op het platteland giét al mee. Hoevee! puien zijn daar al niet verbeterd, hoe veel Winkets niet gemoderniseerd? En hoeveel sorteringen zijn niet aan zienlijk groter geworden? Meer en meer tekent zich een ver deling van de goederen in drie groe pen af. Daar zijn de zgn. gemaks- goederen, die men elke dag nodig heeft en in de buur' koopt. Daar zijn de winkelgoederen waarvoor me vrouw eens echt een paar uurtjes uit winkelen wil gaan en graag naar een wat groter centrum trekt. Daar zijn ten slotte de zgn. speciaalgoederen, waarvoor men desnoods het halve land afreist Deze verdeling is niet alleen voor het platteland van belang, maar zeker ook voor de buitenwijken van de grote stad. Grote winkelbedrijven vestigen filialen in de buitenwijken en zullen eveneens filialen vestigen In de zich tot steden ontwikkelende plattelandsgemeenten. De midden standers ter plaatse zullen mee moe ten groeien: wat in zeer veel geval len dan ook is gebeurd. En voor hen. die niet meegaan Die niet luisteren naar adviezen over moderne verkoopmethoden enz. enz. Ja, daar zal het moeilijk voor wor den. sar4 r (Van onze tondeuse corres pondent Het hoepen heeft in Enge land de eerste twee slacht offers" geëist. Op het zoge naamde hondeneiland in de Londense havenbuurt werd op de kermis een hoepcompetitie gehouden. In de semi-finale hoepte Jacqueline Earwaker, een meisje van twaalf jaar, zeven uur en vijf minuten lang. De volgende, dag, in de finale, hoepte zij vier uur lang en moest weggedragen wor den. Zij moest met cognac worden bijgebracht en later moesten haar benen gemas seerd worden. Haar mededing ster, de tienjarige Patti Stuart, werd uitgeroepen tot hoep kampioene, van het honden eiland, en honderden toeschou wers applaudisseerden. De volgende dag konden zij geen van beiden naar school gaan; zij waren oververmoeid. lONDEN (Reuter). De Britten gaan de visserij in de IJslandse wateren beperken. Het aantal zones, waarbinnen de trawlers uit Grimsby, Aberdeen en Huil onder bescherming van de Royal Navy kunnen vissen, wordt teruggebracht tot een, die dan uiteraard nog wel binnen de twaalfmijlsvisgrens rond IJsland ligt. Van Nelle bestellen (Adv. I_M.) DJAKARTA (AP) De pogingen van de Indonesische regering om de Europese markt voor Indonesië te verleggen van Amsterdam naar Ham burg en Antwerpen zijn volkomen mislukt. Dit heeft een vooraanstaand Indo nesisch zakenman in Djakarta ver klaard, nadat hij een reis door West- Europa heeft gemaakt. Als vice-voorzitter van de Indone sische Kamer van Koophandel en ondernemingen verklaarde hij, dat de Nederlandse firma's hun werkzaam heden verlegd hebben naar West- duitse en Belgische havens en dat zij de handelsbetrekkingen met Indone sië voortzetten. .De Indonesische produkten blij ven in Nederlandse handen komen," zei hij. TAIPEH (Reuter, AP) De Chi nese communisten hebben gisteren meer dan 13.000 granaten afgevuurd op Quemoy. Het was het zwaarste bombardement dat het nationalisti sche kusteiland in weken te verduren heeft gehad. Zondag, een „even" dag werd er in het geheel niet geschoten. Gister morgen, toen het vuren begon, viel slechts sporadisch een granaat neer op Quemoy. Maar enkele uren later werd het bombardement plotseling hevig. Ook in de lucht waren de commu nisten zeer actief. Zij maakten gis teren ruim vijftig vluchten boven de Straat van Formosa. De nationalisten hebben meege deeld, dat vijftien communistische kanonnen, en twee munitieopslag- plaatsen op het vasteland zijn vernie tigd. ROME (Reuter). Alle acht inzittenden zijn om het leven gekomen, toen gisteravond een DC-3 van de Jemenitische lucht vaartmaatschappij kort na het ver trek van Rome naar Belgrado op 100 km ten noordoosten van Rome bran dend neerstortte op de Monte Mag- gio. Onder de vier passagiers bevonden zich de directeur-generaal van het Jemenitische Ministerie van Buiten landse Zaken en twee Roemeense tandartsen, die koning Ahmad van Jemen hadden behandeld. Dit besluit is genomen met het oog op de naderende winter en de veiligheid van de mannen op de Britse vissersboten. In normale tij den zochten zij voor de barre hagel en sneeuwstormen, waarin talrijke schepen kapseisden, toevlucht, in IJslandse havens. Dat kan nu ook nog, maar de Britten doen hefc lie ver niet omdat de meeste kapiteins en opvarenden van de vissersboten wegens de overtreding van de IJs landse wetten reeds bij verstek ver oordeeld zijn. Binnenlopen in een IJslandse haven kan een tijdje ge vangenisstraf of flinke boeten op leveren. Door het samentrekken van de ge hele vissersvloot met de beschermen de schepen van de Royal Navy hoopt men elkaar nu in gevallen van nood zoveel mogelijk bijstand te kunnen verlenen. Advertentie I.M. oliebaarden mei hel hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Van Nelle bestellen I (Adv IJl.) Pieter is vorige week op een zeer mistige dag in de Krimpenerwaard geweest. We reden prinsheerlijk (en snel) over de mooie brug en de prach tige, rechte weg in de richting van Schoonhoven. We dronken koffie in een aardig dorpscafé en de eigena resse verzekerde ons, dat zij erg blij was met de nieuwe brug. Ze zag steeds meer nieuwe gezichten en op de dansavonden hoorde zij heel wat Rotterdamse klankenBij de grote weg was nu een richtingbord van haar zaak geplaatst. Vroeger was zij op de zondagmiddagen gesloten, thans was zij open... Bedankbrief van de oud-Eindho- venaar die voor een gesproken brief uit Zuid-Afrika een bandrecorder wilde lenen: „Wij weten nu, dat er massa's hulpvaardige mensen ir Rot terdam zijn. Het is voor een vreem deling een voorrecht in Rotterdam te wonen. We hebben wel weinig ken nissen, maar vrienden vind je in Rot terdam bij de vleet". Een dankwoord dat ons Rotter dammers doet blozen. Aanbod In dank hebben wij vandaag de vol gende aanbiedingen opgeschreveneen tweepersoon» ledikant met bed (be stemd) van J. uit de Nagelkruldstraat, een éénpersoons ledikant (bestemd) van S. uit de Waïravenstraat. twee fauteuils van R. van de CUngendaai. een vloer kleed (bestemd), een grammofoon met platen en een hondemand van N.N. uit de le Pioenstraat en een driegaatakacbel (bestemd) van B. uit de Kamperfoelie- straat. Kleding hebben wij genoteerd van B. uit de Banierstraat, H. uit de Tezelsestraat. J. uit de Snoekstraat. Van de P. uit de Davtdstraat, De W. uit de Woelwijkstraat (met schoenen), E. uit de Arresieestraat, T. uit de Mr. Arendstraat, P, uit de Mr. Arendstraat (met schoenen) en van een onbekende Verder hebben wij nog ontvangen kle ding, speelgoed, capsules, zilverpapier en slgarebandjes van W. W. te beerdam en tien gulden voor een speciaal doel. De spreeuwen pot werd verrijkt met drie gulden en vijftig cent van De K. van de Josephlaan. een gulden van H. uit de Egelantierstraat en twee kwartjes van X. uit de Arresieestraat, Vondst tn Flortae's lade ligt een donkerblauwe giACé dameebandachoen, die door mevr. Van de Graaf, Amelandseplein 40c. gevonden is in de omgeving van de Slaak. Van wie is het dameep ols- horloge, dat mej. Arents, Bange Hil- leweg 48b. In de Polderlaan gevonden heeft? In het begin van oktober heeft mevr. Oprei, Eorhaanatraat I18c. op de Caraiaeesfngel een rode vulpen op geraapt. De heer H. Oreenedaal, Dam straat 11b, heeft dlnedag In de Oranje- boomstraat een groene damei hand schoen gevonden. (Van een onzer verslaggevers) Een tweeling wordt vijf jaar. Reden genoeg voor élk gezin dat »«n tweeling heeft, om blij feest te vieren. Reden te meer voor vreugde In het gezin van meneer en mevrouw De Vries, Bergum, gemeente Tietjerksteradeel. Want HW tweeling, Folkje en Tjitske, die als 'Siamese* tweeling (met jadautteiijk verbonden lichaampjes) werd geboren en door een team Friese werd gescheiden, DIE tweeling vier. zaterdag het eerste lustrum. Zó begon het: in de nacht van 8 november 1953 verloste dokter Wijt- hoff mevrouw Blijke de Vries— Klompstra van twee kinderen die aan de borstzijde over een lengte van ongeveer 9 centimeter en met een omtrek van ongeveer 19 centime ter met elkaar vergroeid waren. De tweeling. Folkje en Tjitske, ver huisde naar het Diaconessenhuis in Leeuwarden. Daar werd met behulp van röntgenfoto's geconstateerd dat de kinderen zelfstandig werkende organen hadden en dat er alleen een niet zeer belangrijke verbinding tus sen de levers bestond. Met achtte de levenskansen van deze eerste Nederlandse gelijkwaar dige Siamese tweeling groot; de dok- tears begonnen een plan te ontwer pen om de tweeling operatief te scheiden. Men beschikte over uitgebreid stu diemateriaal van dergelijke operaties; de Londense professor Ian Aird, die kort tevoren zelf zulk. een operatie had uitgevoerd, zou als adviseur de ingreep bijwonen. In juni 1954, toen de tweeling ruim zeven maanden oud was, vond de operatie plaats, uitgevoerd door een team artsen. De operatie slaagde vol komen. Tjitske en Folkje groeiden op ais kool .onbewust van de belangstelling die huri opmerkeiiike verschijning over héél de wereld had teweegge bracht. Ze lijken op eikaar ais de be faamde twee druppels water. Nies voor de hulsgenoten natuurlijk, die toch nog een aantal verschillen onderkennen. Zo mogen elkaar heel graag, ir - kunnen hardhandig kibbelen. E. verschil in aanleg Is niet te merker: Vader De Vries waakt ervoor, dat rijn twee meisjes niet als 'bijzondere kinderen opgros.on, Hij meet hun gezondheid aan hun eetlust en die is geweldig. De twee ling staat niet meer onder speciale medische controle. De grootte van het gezin zorgt er ook wel voor dat Foïkje en Tjitske niet als kasplantjes behandeld wer- ri"n en worden. Want behoudens de tweeling zijn (Van. een onzer verslaggevers) De zeven leden tellende ge meenteraad van Goedereede zal voortaan indien mogelijk bij voorkeur op zaterdagmor gen vergaderen. Een van de raadsleden, de heer W. 't Man netje, is nl. diepzeevisser. Meestal is hij op zee en alleen aan het eind van de week is hij in de gelegenheid om bij de raadsvergaderingen aanwe zig te zijn. „Wij willen daar in Goede- reede zoveel mogelijk rekening mee houden" verklaarde men ons ten raadhuize. Op onze vraag tot welke partij de diep zeevisser 't Mannetje behoort, kregen wij tot antwoord: .JPar- tijen in Goedereede? Die ken nen we hier niet. Hebben we nooit gehad. Hier zit ieder on der zijn eigen naam". Advertentie IM. Bent U een „schapenteiler" Komt U slecht in slaap Stop toch met ai die stimulerende dranken, teer de kalmerende werking van Van Houten Cacao weer kenners. En de zuivere smaak! HOUTEN Van Nelle bestellen I (Adv Ud.) Hel gezin De Vries, minus Douice en Hinne, die nog niet uit school thuis waren: De tweeling Tjitske en Folkje (r.i neemt geen bijzondere plaats in in dit gezellige gezin. Terecht, er nog; Geert (12), Tjettje (11), Dou- we (10), Trijntje (8). Hinne (7) en na de tweeling Jetske (2). De tweeling gaat sinds verleden jaar naar de kleuterschool ge woon en speelt de hele dag op straat. Niemand van de buurkinder- tjes heeft ook maar enige notie van de 'bijzonderheid' van hun speelka meraadjes. Die kameraadjes hebben gisteren met grote verbazing naar de fotogra fen gekeken, die zich zovéél moeite gaven de tierige tweeling onder schot te nemen. De meisjes zelf vonden het een reusachtige grap, die wel verband zou houden met de verjaardag za terdag. De Friese 'Siamese* tweeling maakt het BEST na vijf jaar. De artsen uit Leeuwarden kunnen echt tevreden zijn over hun werk... Van Nelle bestellen (Adv lM-> Het broedseizoen is namelijk ander tamelijk ongunstige omstandigheden begonnen. Verscheidene ooievaars keerden vroeger uit Afrika terug dan gewoonlijk, maar ze werden door een koude periode weer verdreven. Van deze vogels zijn vele eerst vrij laat tot een. tweede broedpoging gekomen. De verheugende vooruitgang van 1957 heeft zich dus niet voortgezet, maar de broedresultaten zijn wel beter ge weest dan die van 1956. Het Rivon (Rijksinstituut voor veldbiologiseh onderzoek ten behoe ve van. het natuurbehoud) te Bilthc- ven heeft ook dit jaar met medewer king van honderden ooievaarsvrien- den weer vele gegevens verzameld. Daaruit blijkt om., dat er nu 260 goed onderhouden, nesten in ons land zjjn. Dit aantal zal voor het volgende broedseizoen nog worden uitgebreid. In streken, waar vrij veel zwervende ooievaars zjjn waargenomen, zal men nieuwe nestpalen oprichten. "Er bestaat goede hoop, dat er in 1959 meer eibers zullen broeden dan dit jaar. Advertentie I.M. i (Van onze parlementsredaclie) Minister Luns zal nadere op heldering moeten verschaffen over de nationaliteit van de Kaninefaat, die 145 jaar na Christus als Romeins krijgs man in de buurt van Algiers sneuvelde. Zoals wij onlangs berichtten wordt er een afgietsel van 'i mans graf steen overgebracht naar Leiden op kosten van het rijk. In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van Buitenlandse Zaken wordt nu ge vraagd of deze in vreemde krijgs dienst gestorven Nederlander nog wel Nederlander was? Staat het vast, dat hij verlof van de toen alhier als staatshoofd fun gerende autoriteit verkregen had al vorens in het Romeinse vreemdelin genlegioen in dienst te nemen? Zo neen, waarom dan zoveel geld en moeite besteden voor een staat loze? Of moei, so luidt de laatste van deze olijke vragen, worden aangeno men, dat deze streken toen volledig door de Romeinen waren gean nexeerd, hoewel 47 jaar tevoren Taci tus in zijn 'Germania' nog het tegen deel beweerde?... (Van een onzer verslaggevers) Er zouden zich ernstige on regelmatigheden hebben, voor gedaan in de Zandvoortse ge meenteraad naar aanleiding van de stemming voor de be noeming van een nieuw hoofd voor de Karei Doormanschool. Raadsleden zouden hebben ge tracht het geheim van de schrifte lijke stemming te doorbreken. Daar toe zouden zij na afloop van de raadsvergadering de verscheurde stembriefjes hebben meegenomen. De betrokken raadsleden zouden hebben geprobeerd, die stokken weer aan elkaar te voegen om zo uit het handschrift te achterhalen op wie de raadsleden hun stem hebben uitge bracht. Het VVD-raadsUd de heer L. 3. Breure zal over die kwestie een reeks vragen stellen aan B. en W. De raad benoemde op 7 oktober nummer één van de voordracht met acht tegen zeven stemmen. Ais num mer one van de voordracht hadden B. en W. een onderwijzer van de school geplaatst. Deze derde plaats schijnt bij een aantal raadsleden,! zoals ook uit de uitslag van de stem-1 ming blijkt, nogal ontstemming te hebben gewekt. De heer Breure wijst erop, dat raadsleden op, impertinente* wijze ook hun collega's hebben ondervraagd op wie zij gestemd hebben. Hij verzoekt B. en W. een onder zoek in. te stellen. Hij acht als de schuldige raadsleden worden gevon den, uitsluiting van deze leden van het raadswerk gewenst. Bovendien stelt hij een strafrech telijke vervolging van deze leden in het vooruitzicht. (Van onze Brusselse correspondent) Eindelijk zal men de Europese steenkoiencrisis to lijf gaat). Gister avond is In Luxemburg overeenstem ming bereikt tussen de ministers van Economische Zaken van de Benelux- ianden, van Duitsland, Italië en Frankrijk en de Hoge Autoriteit van de KSG. Uit KSG-fondsen stelt de Hoge Autoriteit ongeveer dertig miljoen gulden beschikbaar. Met dat geld zul len mijndirecties gesteund worden Dij het financieren van het opslaan van onverkoopbare steenkolen De mijnen kunnen pas een beroet op de steunpot doen. wanneer zil (Van mo onzer verslag- Op «en nacht toen de geschreven stond, gevers) levenslustige hanen weer ononderbroken de ja- Reeds vele malen had derende morgen aan- eildb.it? van de pension bonder A. M. kondigden, nam Van der f,e™, "nP to K. uit Bergen K. een driest besluit, honderd ridden op. De rich in alle vroegte lig- Hij stond op, klom het yoon^lrdelijlf Bnnr- gen ergeren aan het ein- hanenkot van zijn buur- °"ra£™riijk. Bnur deloos gekraai van de man binnen, greep een ?Chadeverroed?ng tachtig hanen van zijn van de hanen en hing twintlr rulden vrkre- bawmum, Ook de pen- het beest op aan «en g gulden genre Müüialm kwamen nat balk. Daarna stak hij krieliten aan over dit een papter tussen een In het kippenhok zijn mtddeenscfatoUJk «eka- van de vleugels waarop nu geluiddempende wan kel. de reden van dit vonnis den aangebracht. i.nstens een koienproauktie van 3r agen op hun terrein hebben liggen .Heen na 31 oktober gedolven steen .olen kunnen onder de regeling val len. Vet zullen de mijnen van de rege ling niet kunnen worden. Zij kunnen per ton kolen per jaar krijgen (ca deau) één dollar, circa 3,75, 05 voorwaarde, dat de regering van het betrokken land er ook een dollar bi; doet. Vrijwel alleen de Belgische re lering zal aldus voor Sinterklaas wil len spelen. Cf wel: de mijnen kunnen twei dollar per ton per jaar van de Hoge Autoriteit lenen, indien de betrok ken regering voor dat bedrag garant wd staan( terugbetaling binnen vijf jaar). Of wel: De Hoge Autoriteit ieent één dollar op voorwaarde, dat een of andere bank voor dat geld borg wil staan. En dit alles dan nog maai alleen en uitsluitend, wanneer de aanvragende mijndirecties geen on rendabele mijn beheren, indien de Kolenprijs van de mijn niet te hoog is en indien de laatste jaren een commercieel luist beheer is gevoerd. Zal de werkloosheid onder de mijn* arbeiders metterdaad bestreden wor den door deze maatregel? Een lid van de Nederlandse dele gatie zei kernachtig: 'Er moest uit politiek en psychologisch oogpunt iets gebeuren. Maar daarmee Is alles ge zegd Anders gezegd: Het is zeer de vraag, of het na eindeloze discussie uit de bus gekomen financierings plan voldoende zal doorwerken Van Nelle bestellen 1 (Adv 1,51.) (Van een onzer verslaggevers) Twee meisjes van het Rijks Meis jes Internaat aan de Berg en Dalse- weg te Nijmegen, de 18-jarige De M. uit Utrecht en de I6-jarige De J. uit Amsterdam, zijn gistermiddag om streeks 12 nor uit hun dienstbetrek king te Nijmegen gevlucht. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het oudste meisje er met de 50- jarige Amsterdammer L. vandoor is, en zal trachten het buitenland te be reiken. Op het RIM is nl. bekend, dat het meisje De M. contact heeft gehad met deze veel oudere man. 't Schijnt dan ook, dat het meisje aan haar vriendinnen het verhaal heeft opge dist, dat z(! voornemens was met L. naar Schotland te vluchten om al daar In het huwelijk te treden. Tegelijk met haar is het 16-jarige Amsterdamse meisje ontvlucht. Tot nu toe ontbreekt ieder spoor. De gemeentepolitie te Nijmegen stelt in samenwerking met Interpol alles in het werk om de minderjarige meisjes te achterhalen. Daarom zijn alle grensposten en vliegvelden ge waarschuwd. L. uit Amsterdam staat niet bij zonder ongunstig bekend, hoewel hij reeds enkele malen met de politie in aanraking is geweest. Een geheimzinnige uitslag, die in Nedcr-Saksen epidemisch L ge worden, is nu overgeslagen naar an dere Duitse staten en naar Berlijn. De uitslag jeukt en gaat soms met koorts gepaard. Voorzitter ARKA: De salarisverhoging voor de lagere en middelbare ambtenaren is zeer onvoldoende. Wij moeten blijven eisen, dat de duidelijke achterstand spoedig wordt ingehaald.*' Aldus de voorzitter van de Algeme ne Rooms-Katholieke Ambtenaren- vereniging, mr. G. A. A. M, Boot, op het vandaag te Amsterdam begonnen congres van deze organisatie. Hij deelde mede, dat de ARKA door „liet hoogst onbevredigend verloop van de salarisonderhandelingen" 296 leden heeft verloren. De heer Boot sprak verder over het verbreken van de band tussen de ARKA en de Katholieke Arbeiders Beweging. Hij zei, dat er spanningen zijn in het katholieke organisatieie- ven, die niet kunstmatig door een groep katholieke ambtenaren zijn veroorzaakt. Naar sprekers mening waren et mogelijkheden voor een katholiek verbond van de arbeid, waarin plaats is voor de maatschappelijk noodza kelijke verscheidenheid. In dit ver band pleitte hij voor een ronde-tafel conferentie van alle katholieke sociale organisaties. Van Nelle bestellen I (Adv. LM.) De heer J. Veüeman, die tot vorige week chef van de programma-admi nistratie van de NTS was, In ont slagen omdat hij, in strijd met de e.a.o., heeft meegewerkt aan een qciiz op de Haagse damesbeurs. Vorige maand werd dit spel gehou den en hoewel het niets met radio of televisie te maken had vond de NTS-leiding deze 'bijverdienste' van de heer Yelleman in strijd met zijp 9-A.O.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2