►se actie start 1 december Si 14 km rioolbuis in Schieclam-Oost ernstig verzakt H ETMAN rs van knokpartij vóór. L. Herboren' SVY-elftal Leuk om te geven INBRAAK IMSISSShI j Prachtige kleurkanaries j en exotische vogels te j j zien in Volksgebouw Het Vrije Volk Van der Wel: valt toe te ZentrA Opkomst op ouderavond Thorbeckeschool groot Koopavonden in Schiedam voor sinterklaas isi piano's chiedammers Klaprooscollecte: 2.967,55 W. ft. VERWAYEN Kil s De grootste krant Predikbeurten REMBRANDT Bloedige taferelen Nogmaals Fanfare Artsen op zondag HET VRIJE VOLK ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 PAGINA 4 (.Van een onzer verslaggevers) Maandag I december verklaart Schiedam de bruine rat weer de oorlog! Hoofdkra i-vtier is de Gemeentelijke Reinigingsdienst aan de Buitenhavenweg, vanwaar personeelsleden worden uit gezonden, die de stad wijk voor wijk en straat voor straat zullen doorzoeken naar de vijand. Als wapens krijgen zij mee zakjes met haver, gemengd met cumarin'i-derivaten in poedervorm (dit is het vergif) en een beetje slaolie. De actie duurt tot februari. Anders dan vorig jaar zal men meer systematisch te werk gaan. Allereerst is het wachten op telefonische, schriftelijke en mondelinge klachten van mensen, die last van ratten hebben. Volledigheidshalve vermelden wij, dat het telefoonnummer van de Reinigingsdienst 68137 is. Daar na zullen de klachten worden verzameld en gerangschikt (hier mee zullen ongeveer twee weken gaan gemoeid) en aan de hand van deze gegevens zal men de bestrijding ter hand nemen. Radiotafel 29,50 Televisietafel 47,50 Borstelhanger 9,98 Naaibox 17,50 Kloostertafel 25,50 Lectuurbakje 15,50 Liberty-fauteuil met kussens 58, Haardbankje 15,50 Diverse kleedjes 90/90 - 100 en 130 rond ZIE ONZE ETALAGES COMPLETE WONINGINRICHTING Doeltreffend Vorig jaar heeft deze toepassing van het gif zijn doeltreffendheid reeds overtuigend bewezen. Ver bruikt werden toen in zes maanden tijd (de actie duurde van 1 no-, vember tot 1 mei) 100 kg kanen (die ditmaal achterwege zijn ge laten), 485 kg haver en 75 kg cu marine, in totaal 15.000 porties. In die periode zijn dagelijks vier man Ter gelegenheid van de jaarlijkse keuring heeft de afd. Schiedam van de Bond van Ned. Vogelhouders, die het volgend jaar zijn tweede lustrum gaat vieren, het Schiedamse publiek opnieuw in de gelegen heid gesteld een fraaie collectie vogels te bewonderen. Allereerst laten onze plaatselijke kwekers van kanarievogels zien hoever ook zij het gebracht hebben met het fokken van kleur kanaries. Ruim honderd van deze zangertjes, in de meest uiteen lopende kleuren, zijn in, het Volksgebouw bijeengebracht en gister morgen had de heer G. Brokmeier uit Rijswijk als keurmeester van de bond de taak de allermooiste aan te wijzen. HOUTMAN „Shotgun" (Met vuisten en revolvers) is de veelbelovende titel van de film, die van dinsdag t.e.m. donderdag in Mono - pole draait. Veelbelovend voor degene, die wel van een knok partij houdt. Het verhaal is niet erg origineel; een jongeman (Sterling Hayden), die eerst een schurk was, wordt door de oude sheriff bekeerd en vervolgens aangesteld als zijn assistent. Stampvol was het gisteren in de grote zaal van het Wijkcentrum Nieuwland, waar de oudercommissie van de Thorbeckeschool een ouderavond had belegd. Vlak voor de aanvang moesten nog in allerijl tientallen stoelen worden aangesleept, terwijl de aanwezige school kinderen een plaatsje op de vloer moesten zoeken. In zijn openings woord merkte het hoofd der school, de heer W. C. de Vries, dan ook or>: „De belangstelling is groter dan wij ook maar hadden kunnen dromen". STOOMVERVERIJ VERHOEFF Vlaardingen is Schiedam weliswaar voor geweest, maar overslaan doet Sint-Nicolaas onze stad natuurlijk niet. Woensdagmiddag zal de goed heilig man zijn intrede doen en de Schiedamse Middenstands Centrale heeft er inmiddels voor gezorgd, dat de Sint op waardige wijze zal wor den ontvangen. OM EEN UUR zullen Sint en Zwarte Pieten de stoomboot uit Spanje verlaten en in de Merwe- haven aan boord van de Princeplaat gaan. OM HALF TWEE arriveert de Princeplaat in de Voorhaven. Met ruim 150 Schiedamse kinderen aan boord en vergezeld van een vlet van de Havendienst er nog een boot, waarop het Schiedams Politie Mu ziekgezelschap toepasselijke muziek speelt, vaart de Princeplaat dan door de Buitenhaven en de Lange Haven. OM HALF DRIE aankomst bü de Brede Marktsteeg, waar de ontsche ping plaatsvindt. Per rijtuig, bespan nen met vier paarden, vertrekt het hoge gezelschap dan in de richting van de Grote Markt. TIEN MINUTEN LATER wordt Sint-Nicolaas door burgemeester mr. J. W. Peek op.het stadhuis ontvan gen. OM KWART VOOR VIER vertrekt de sinterklaasstoet, voorafgegaan door het Politie Muziekgezelschap, voor een korte mars door de stad. De route is: Grote Markt, Lange Kerkstraat, Broersvest, Hoogstraat, Korte Dam, Dam, Vlaardingerstraat. VOLGENDE WEEK ZATERDAG maakt de Sint een uitgebreidere rij toer door Schiedam. Deze langdurige actie tegen de bruine rat is van groot belang. Over het hele land namelijk is in het af gelopen jaar de rattenstand toege nomen, vooral in het westen des lands. De situatie in Schiedam zeker nog niet alarmerend, maarvoor- nMjeiKCl0r- komen is beter dan genezen. onaer De ratten schijnen vaak in riole ringen te vertoeven, al weet men nog niet precies hoe. In ieder geval ge bruiken de dieren ze als toegangs wegen tot huizen en bedrijven. Daarom is het voor iedereen en a 11 ij d raadzaam om defecte riole ringen direct te laten herstellen. Ook allerlei afvoerputjes dient men im mer solide afgedekt te houden met een metalen deksel of rooster met kleine openingen. (Van een onzer verslaggevers) Op de dagen voor, sinterklaas mo gen de winkels in Schiedam geopend zijn tot 's avonds negen uur. Er zijn vijf koopavonden vastgesteld, die vailen op zaterdag 29 november, maandag 1, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 december. In deze periode vervalt tevens de verplichte maandagmorgen- en dins dagmiddagsluiting. Het Klaprooscomité van Schiedam dankt allen, die hebben meegewerkt aan de collecte. Door hun medewer king is het mogelijk geworden, dat er dit jaar meer nabestaanden naar Nederland kunnen komen om het graf te bezoeken van één die hen dierbaar was. De collecte heeft 2.967.55 opge bracht. dit is meer dan het dubbele van vorig jaar 1.454,95). Advertentie I-M- HOOGSTRAAT 184—186 TEL. 675S1 - SCHIEDAM Bij de afwerking van de klachten zal de Reinigingsdienst in eerste in stantie proberen om de ratten in de rioolbuizen te bestrijden. Is dat niet goed mogelijk, dan zal het vergiftigde haver in kelders of tuinen worden gestrooid. Als gemiddelde stelt men, dat een rat ongeveer 120 gram van deze ha ver moet eten, wil het dier er (ove rigens pijnloos) aan doodgaan. Het gif heeft een bloedverdunnende wer king: inwendige verbloedingen tre den op en bij kleine verwondingen (ratten vechten veel met elkaar) blijft het beest bloeden. bezig geweest met het verspreiden van de porties. Ten slotte maken wij de Schie dammers erop attent, dat zij ook bui ten deze grootscheepse actie om kun nen voorkomen dat zij door de rat ten worden geplaagd. Menigeen lokt namelijk, zij het ongewild, de rat in zijn omgeving door voedselresten in open bakken en schalen in schuur- tjes e.d. neer te zetten, door het overdadig strooien van brood voor vogels en vooral door het weggooien op straat of in water van aardappels en visresten. Wie deze wenken in acht neemt en bovendien aan de rioleringen en afvoerputjes heeft gedacht en des ondanks nog last heeft van ratten, kan zich het beste zo spoedig moge lijk in verbinding stellen met de Rei nigingsdienst, Ingebroken is in de winkel van de coöperatie DES aan de Rotterdam- sedijk te Schiedam. Vermist worden 500 pakjes sigaretten 70 pakjes shag en 500 sigaren met een totale waarde van 7Ö0. Men is binnengekomen via het magazijn aan de achterkant. Schiedam heelt de ratten de oor log verklaard! Stevig gaai men de bestrijding van dit knaagdier ter hand nemen. (Foto Planteziektenkundige Dienst, Wageningen). Tegenover «e keurige tentoonstel ling van kooitjes met haar bonte be woners zitten in ruime kooien en vitrines de diverse families van de parkieten. Hieronder de kampioenen, de twee halsbandparkieten, prachtig van kleur en lijn met als buren de valkparkieten afkomstig uit Zuid- Australië. Zeer eigenwijs kijken een paar nesten rozenkopparkieten op het menselijke gedoe neer. zich kennelijk bewust van hun bonte vederpracht. Er. is een hoekje wildzang, waaronder de putter of diatelvink, het echtpaar kneu o<jk wel genoemd robijntjes, de schilpvink, enz. In een .aparte zaal zijn eveneens in vitrines de tropische en de meest uit- Het laatste onderzoek naar de toestand van de rioleringen in het oostelijk deel van Schiedam, dat begrensd wordt door de Rotterdamsedijk, de Singel, de spoorweg en de Hogenbanweg, heeft aangetoond, dat het dringend noodzakelijk is, het ophalen van de rioleringen aldaar met kracht ter hand te nemen. Dit onderzoek heeft nl. uitgewezen, dat deze rioleringen, die een totale lengte hebben van ongeveer 14.000 m, 10 cm tot meer dan een meter zijn verzakt. De directeur van Gemeentewerken i In totaal betreft het hier het op tekent hierbij aan, dat verzakkingen halen van rioleringen over een lengte van meer dan 40 cm voor een onge stoorde afvoer van het rioolwater eigenlijk al ongewenst zijn. Zü ko men voor bij 34% der riolen of over een lengte van 4760 m. Bij verzak kingen van meer dan 60 cm kan van en behoorlijke rioolwaterafvoer niet meer worden gesproken. Er moet dan rekening worden gehouden met het plotseling optreden van ernstige sto ringen in de afvoer door verstoppin gen, buisbreuk e.d. met alle kwade gevolgen daarvan. Dergelijke verzak kingen komen voor bij 11% der rio len, namelijk over een lengte van 1540 m. Daarbij dient men te be denken, dat verzakkingen steeds ver der doorzetten, waardoor de risico's steeds groter worden en waardoor het worden de riolering weder in een bij uitstel ook steeds moeilijker zal veilige staat te brengen. De kosten van het ophalen wor den geraamd op gemiddeld 110,— per meter riool. Met het ophalen van alle riolen, die thans meer dan 40 cm verzakt zijn, zou een bedrag van rond 530.000,— gemoeid zijn. Er zal ernstig rekening mee moeten worden gehouden, dat in de komende jaren ■over een dergelijk bedrag moet kun nen worden beschikt, omdat het in- cidentieel ophalen van de meest ver zakte gedeelten om redenen van technische aard geen uitkomst meer zai kunnen brengen. De aangewezen oplossing van dit vraagstuk is ertoe over te gaan tel kens in een bepaald vak radicaal de gehele riolering op hoogte te bren gen en daarmede door te gaan totdat het gehele gebied onderhanden zal zijn genomen. Indien de raad zich in beginsel met deze werkwijze verenigt kan als eerste vak in aanmerking komen liet gebied omsloten door de Corn. Dreb- belstraat, de ogenbanweg, het Van 't Hoffplein en de Buys Ballotsmgel, het riool in laatstgenoemde straat niet inbegrepen. Voorts zijn er in Oud-Mathenesse nog twee incidentele gevallen van verzakte riolen waar de toestand zo ernstig is, dat langer uitstel niet ver antwoord is, te weten: 1. de nog niet opgehaalde delen van de Dr. Zamenhofstraat en Fahrenheltstraat en 2. een gedeelte van de Van Swin- densingö. van 1210 m. Blijkens de voor belde projecten opgemaakte begroting op basis van de thans geldende lonen en prijzen worden de kosten geraamd op 130.000,In dit bedrag zijn be grepen kosten van materialen, ar beidslonen, kosten van vervoer, voor bereiding en toezicht, bijkomende kosten en afronding, alsmede admi nistratiekosten. zonderl'jke vogelsoorten onderge bracht. In de loopsoorten vallen op n_* Virginia kwartels en het paartje Australische kuifduifjes. In deze afdeling domineren de rijstvogeltjes die ook als kampioenen uit de keuring tevoorschijn kwamen. Wat hier de huismus is, is in de Oost de rijstvogel. Voor vijf jaar geleden was het niet mogelijk deze hier te kweken. De heer Montfoort is er ech ter in gesdaagc! en de resultaten, twee nestjes bonte en een nest wit ten, vallen hier te bewonderen. De broedsels behaalden het''.clubkam pioen s terwijl hun eigenaar-te ven- wist te leggen op de eer st. ys bii de bastaards, een kruising tussen safferaanvink en Chin, putter. Voorts zijn te bewonderen Jap. meeuwen, een schamma-lijster (spot vogel), de roodkuifkardinaal en de Jap. nachtegaal. Bewonderenswaar dig is het bruidskleed van de grena diers- en oranjewevers, in Afrika de plaag der boerenwaar zij dan ook vaak met duizenden tegelijk worden uitgeroeid. Tot slot vragen dan de kleine soorten door hun fraai gete kende bevedering de aandacht; hier van zijn de tijgervinkjes wel de mooi ste. Door de zorg besteed aan de inrich ting van de vitrines, aangevuld met een groenverslering is deze expositie alleszins de moeite waard om door de liefhebbers gezien te worden. Za terdag en zondag is hier de gelegen heid voor en wie hiervan gebruik ma ken, zullen er vast geen spijt van hebben. Uitslagen Uitslag keuring: Kanaries: kampioen L. Plooy met goud-agaat (eig. kweek) 89+ pnt. en isabel (vrije klasse) 90 pnt.; 2. H. J. Veerkamp met dominant-wit 89 pnt. en agaat 88+ pnt.; 3. De Goede met zalm 88+ en oranje-roocj 88+ pnt. Exotische vogels: kampioen J. MSontfoort met grijze rijstvogeltjes (eigen kweek) 92 pnt., tevens eerste prijs bij de bastaarden met kruising saffeaanvink en Chin, putter. Ie prijs wildzang: A. de Herden met het paartje kneuen 87+ pnt. Parkieten; H. Dietericht met hals bandparkieten 89 pnt. Insecteneters: P. van Vollenhoven met witkeel- geerling 91 pnt. Tropische vogels: P. de Grauw Jan. meeuwtjes (eigen kweek) 87+ pnt. De prijzen bestonden voor de kan. pioenen uit wisselbekers. De heer Montfoort won deze voor de tweede achtereenvolgende maal en mag deze nu in bezit houden. Ook de overige uit bekers en Als keurmeester van de exotische vogels trad op de heer A. Dommer- ling uit Den Haag. Hierbij is er van uitgegaan, dat het nieuwe riool in de Van Swindensin-1 prijzen bestonden gel, ter lengte van 130 m, zal worden kunstvoorwerpen, uitgevoerd in ronde gesloten buizen met rubberdichting. De verwachting hiervan is. dat minder kans op lek kage van het riool en daardoor min der kans op het wegzuigen van heet grondwater ontstaat, hetgeen ten goede zal komen aan de in deze om geving voorkomende houten paalfun- deringen. B. en W. stellen de raad dus voor te besluiten: in beginsel goedkeuring te ten aan het hierboven uiteen- 1. hechten gezette plan tot het ophalen van de riolering in Oud-Mathenesse in vijf etappen, waarmede naar de ramin gen van het ogenblik bedTagen van resp. 130.000,—, en 4 x 100.000,— gemoeid zullen zijn; 2. een krediet van 130.000,te verlenen ten laste van de kapitaal- dienst van de gemeentebegroting voor het .lopende dienstjaar voor de uitvoering van de eerste etappe van het werk. Advertentie IM. U vandaag chi geen vraagt deez* tijd I zekerheid wat de Sint het beste vindt: het meesterwerk vanZuitA Lijnbaan 92 Telefoon 11.66.70 Ben. Oostzeedijk 155-157 - Telef. 12.23.44 „De samenwerking, zoals hier vanavond gedemonstreerd, is toe te juichen en moet steeds opnieuw gestimuleerd worden," aldus de voorzitter van de Schiedamse Bestuurdersbond van het NVY A. M. van dér Wel in een kort openingswoord dat hij gisteravond op een gezamenlijke bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Yervoers- personeel en de Algemene Bond Mercurius in Irene sprak. „Aan samenwerking ontbreekt het nogal eens," zei de heer Van der Wel, „en dit terwijl dat toch zo uiterst belangrijk is in de vakbewe ging. Er moet meer gemeenschappe lijk besef komen." Verder zei hij onder meer dat de werktijdsbekorting een probleem is, dat ons steeds meer gaat bezighou den. Ook de looneisen in verband met een eventuele huurverhoging vragen om aandacht. Als straks de looneisen gunstig resultaat hebben, profiteren daarvan twee miljoen werknemers, waarvan er slechts een half miljoen in het NW verenigd zijn. Hier ligt dus een taak voor de georganiseerden. Ook zei de heer Van der Wel nog iets over de actie van het NW tegen de bestedingsbeperking en voor de bestedingsverruiming. Al deze pro blemen moet men. eens overdenken, zo besloot hij. Na deze inleiding volgde een kort muziekfilmpje van. het trio Los Pa- Advertentie LM. NAAST RUIME KEUZE IN NIEUWE hebben wij voorradig oen mooi® collectie bespeelde instrumenten,. BILLIJKE PRIJZEN. GARANTIE, SINGEL 114116 SCHIEDAM NED. HERV. GEM.: Grote Kerk, 10 uur: ds. W. Anker, Charlois; 5 u.: ds. H. W. Hemmes. Bethelkerk, 10 uur: ds. J. D. Smids; 5 uur: ds. A. van der Most, Rotter dam. Opstandingskerk. 10 uur: ds. A. Hoffman; 7 uur: ds. J. Gras. Vredeskerk, 9 en 10,45 uur: ds. J. Gras; 7 uur: ds. E. v. Bruggen, Rot terdam (Opendeurdienst). NED. PROT. BOND, 1030 uur: ds. j. A. Hebly (Doopdienst). BAPTISTEN GEMEENTE, 10 uur: ds. R. Reiling; 7 uur: ds. A. Visscher. OÜD-KATH. KERK, 10 u.: Hoog mis. raguayos en na de pauze werd de Nederlandse rolprent „Ciske de rat" vertoond. In het voorprogramma van Ras- sage draait deze week een korte film van Bert Haanstra: „Rem brandt". Dit filmpje is ter gelegen heid van de Rembrandt-herdenking gemaakt. Er is aanleiding om op.de verdien sten van deze smaakvolle introductie in het werk van de schilder te wijzen. Men ziet enkel schilderijen, en frag menten van schilderijen. Vooral de zelfportretten uit de verschillende perioden van Rembrandts leven krij gen veel aandacht. Het commentaar legt telkens con tact tussen voorstelling cn werkwijze van de schilder en de gebeurtenissen in zhn leven. Een beetje geforceerd is dat wel, want de ontwikkeling van een kunstenaarschap gehoorzaamt niet zo onmiddellijk als hier. gesugge reerd aan de ontwikkeling van een existentie. Maar de schilderijen zyn prachtig gekozen, prachtig gefotografeerd en Haanstra heeft bijzonder bewonde renswaardig door opname eh mon tage ritme en leyen gebracht in wat dan toch eigenlijk niets dan een reeks plaatjes is. De oude sheriff wordt vermoord (nadat hij op een domme manier in de val is gelopen), de hulp-sheriff zweert hem te zullen wreken. Dan volgt er een vermoeiende ach tervolging, waarbij hij onderweg de slechte, avontuurlijke Abby (Yvonne de -Carlo) nog moet redden en op sleeptouw nemen. De boeven worden ten slotte ge dood, en de sheriff trouwt met Abby, die dan toch weer niet zo slecht blijkt te zijn. In de film „Djenghis Khan, de ver- overaar"» wordt het leven in het Midden-Oosten nu wel te mooi af- geschilderd tegenover dat ten tijde van de veroveringstochten van Djen ghis Khan. Barbaren waren er toen, maar die zijn er nu ook nog en in een oorlog vallen nu veel meer doden. Al schoot de goede partij toen ook heel erg raak getuige de flm, die één van Khans tochten poogt na te ver tellen. We zien verschrikkelijke bloed baden en een hartstochtelijke liefde tussen een schone Oosterse prinses en een stoere Westerse kruisvaarder, die zo zoet is als de technicolor van deze filmprent. (Van vrijdag t/m maandag in Monopole). Passage houdt het nog een week (de vijfde!) bij „Fanfare". Het programma, dat de belang stellenden, onder wie twee vertegen woordigers van de Ouderraad, werd voorgeschoteld, was gevarieerd ge noeg. Nadat de heer K. M. L. Nieu- wenhuis, plv. voorzitter van de ouder-commissie, de aandacht had gevestigd op enkele op handen zijn- Een „herboren" SW-elftal heeft in Apeldoorn de AGOW'ers een desillusie bezorgd en tegelijkertijd het publiek verrast met gaaf en aantrekkelijk voetbal. Als de roodgroenen a.s. zondag eveneens dit constructief en tempovol voetbal de Eindhovenaren voorleggen, dan zou deze ex-ere-divisieclub weieens van een koude kermis aan de Bosrand kunnen terugkeren naar de lichtstad en dan krijgt het Schiedamse voetbalpubliek eindelijk weer eens het bekende SVV- voetbal te zien. De roodgroenen schijnen er overi gens een gewoonte van te maken buiten de stad heel wat beter voet bal te laten zien dan in eigen huis, hetgeen de publieke belangstelling aan de Bosrand zeker niet ten goeae komt. Met de terugkeer van de oude routinier Jan van Schijndel in de middenlinie en good-old Könemann als zwervende binnenspeler heeft men in SVV vooral aan opbouw be langrijk gewonnen. Vooral aanvoer- SINGEL 142 - SCHIEDAM - TELEFOON 69929 WINKEL HOEK OOSTSINGEL 2 Kostuum chemisch reinigen y 3.75 Japonnen chem. reinigen, glad model 3.00 Mantels verven, donkerblauw of zwart 8,00 Japonnen verven, glad inodle 6.50 Damesjumpers en vesten verven, donkerblauw of zwart f 3.75 der Könemann speelde 11. zondag als in zijn beste jaren. Met deze opstelling houdt de strijd tegen Eindhoven perspectieven in voor een interessante en goede party voetbal aan de Bosrand: doel: Henk Tap; achter: P. Romein en Wink; midden: Jan van Schijndel, Van Kampen en Klein; voor: Hekman, Könemann, Corbeau, v. Hees en v. d. Oever. SW 2 hee,ft zondag een ver- dienstellike overwinning behaald op het sterke SHV 2, hetgeen voor de roodgroene reserves een stimulans mag betekenen de zware opgave in Den Bosch tegen BW 2 met ver trouwen tegemoet te zien. SVV 3 ontvangt om 10 uur aan de Poldervaart het sterke Feyenoord 1, terwijl SW 4 in Delft tegen DHC 4 in het veld komt. de - activiteiten, kwamen de kinde ren uit de hoogste klassen aan het woord. Spontaan en charmant brachten zy een bont programma op het to neel, dat bestond uit muziek (een trombonist en een accordeonnist) zang en sketches. Een van de jon gens trad met veel flair als conféren cier op. Tussen de bedrijven door vertelde de nog jeugdige onderwijzer Kooien over het Schiedamse Schoolbuiten- huis in Oosterhout, waar elk jaar leerlingen uit de zesde klas naar toe plegen te gaan. Het programma na de pauze begon met een verrassing voor het school hoofd: de heer Nieuwenhuis droeg aan hem een sintcrklaaskostuum over door enkele ouders vervaardigd. Die „overdracht" geschiedde zeer origineel: het kistuum kwam gevuld en wel met sinterklaas het toneel opwandelen, vergezeld van mevrouw BröhJing, die er het meeste werk voor had verzet. Mevrouw dr. J. A. van Haaften, de bekende schoolkinderarts, besloot de avond met een korte causerie. Na afloop bestond voor de ouders gele genheid in het schoolgebouw het werk van de leerlingen uit alle klas sen te bezichtigen. De medische diensten worden ge durende dit weekeinde in Schiedam waargenomen door L. H. Geerdes. Veeniantstraat 2, tel. 68357, L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067. cn C. in 't Veld, V,'. do Zwij- gerlaan 23, tel. 68599. De dienstdoende apotheek Is de firma Gouka, Hoogstraat 29. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: Fanfare. MONOPOLE-THEATES. 3, S. 7 en 9 uur: Djengis Khan, de veroveraar. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan S. Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten). Kunst van toen. Diversen: TTVOLI, 8 uur: SMHV Symphonla. viering 35-jarlg bestaan. VOLKSGEBOUW. 8 uur: ANBB, toneelavond. - ROTTERDAMSE BIOSCOPEN Bioscopen; ZONDAG PASSAGE-THEATER, 2. 4.15. 7 en 9.15 uurFanfare. MONOPOLE-THEATER. 3, 5. 7 en 9 uur: Djengis Khan. de veroveraar. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 12—5 uttr: Kunst van nu (de expressionisten), Kunst van toen. Diversen: PASSAGE-THEATER, 9.30 UUT vm.: THOR. jeugdultvoering. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 UUT Famare. MONOPOLE-THEATER. 2 uur: Djengis Khan. de veroveraar. Geen avondvoorstelling. Apotheek: Gouks, Hoogstraat 29. renloonstellingcn: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten). Kunst van toon. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Fanfare. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (aJ.). Zondag morgen 11 uur: De prairie ver dwijnt (a.l.) CAPITOL: De weg van het geweld. Zaterdag en zondag 2, 430. 7 en 9.15 uur (14 Jr), CENTRAAL: De carrière van een ge wetenloze. Zaterdag en zondag 2, 4ZO, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC (naast de Bijenkorf); Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (lu Beursgebouw); Het meisje Rosemarle. Zaterdag 9.30, 11.30. 1.30, 3.30, 530, 7.30 en 930 uur, zondag vanaf 130 uur (18 jr;. Zondagmorgen 11 uur: De ver overing van de Mount Everest (a.l.) COLOSSEUM: Dorp aan de rivier. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 jr). - HARMONIE: Geef me 'n kans. Zater dag 3.30. 7 en 9.15 uur. zondag 2, 430. 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMISRE: Mijn beste vijand. Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: In de schaduw van de guillotine. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). LUXOR: El Hakim. Zaterdag en zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uu, (14 Jrj METRO: Slulpvaart in do Pacific. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2, 430 7 en 9.15 uur (14 jr).' PRINSES: Meisjes zonder beroep. Zaterdag en zondag 4.30,.7 en 9.30 uur (18 Jr). REX: Gevechts-zone. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: Meisjes ln uniform fater dag en zondag 2, 430. - 930 uur (14 jr). 't VENSTER: Les enfants .iradls. Zuterdag 1.30 en 8 uur. zuudag 1. T 4.30 en 8 uur (18 jr), <A VICTORIA: De lord. de lady en de butler. Zaterdav en zondag 7 4 9.30 uur (aJ.). Zondag 2 efi 4.30 uur: Circusparade (a.l,).

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1