Mil j oenenpro j eet aan de Broersvest Bakkerij Vlug zet er thans wat spoed achter De wereld van morgen is onze zorg van nu Mevr. Singer spreekt voor PvdA-vrou wen Diamanten echtpaar m VARA-zang komt over de radio Auto tegen bromfietser BILJARTEN Leraren Nijverheidsavondschool 'Succes' is nog zonder winst Aanpassing van produktie helpt niet altijd HET VRIJE VOLK WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 PAGINA 5 Maandag word begonnen met de bouw van het pand Vlug aan de Broersvest waarvoor reeds vele malen voortijdig de eerste paal werd aangekondigd. Maar thans i<= het definitief: de op dracht is gegeven. De Aannemersmaatsehappij Gebam uit Den Haag zal het project bouwen, dat drie miljoen gaat kosten en zal bestaan uit een bakkerij, kantoren, winkels en een flat. Architect is Groosman uit Rotterdam. Technisch adviseur is ir. Schuilenburg van de Ned. Bakkerij-Stichting uit Den Haag. Een waardevol St.-Nicolaas- cadeau Bijna 70 mille voor oeververdeling WiUielminaliaven Ontruiming Voor Herenmodes Timco Krediet voor GTB Dansen op muziek van muziekfilm UITSLAGEN SBKC GELDLENING Hond wacht Oorlogsdreiging de mooiste zakdoekjes (o.a. Swan) èn kwaliteitsnylons bij dl uw aankopen (ook btj beha'sgaines, corsetten) Heren Wala Speciaalbuis beeft voor U 'n schat van héét bijzondere tips! ORANJEGALERIJ, SCHIEDAM Sinterklaasfeesten voor bejaarden Kinderfeesten van PvdA en NVV Burgerlijke Stand Voorzitter KNLC: Het oorspronkelijke plan, dat in 1957 werd ontworpen, Is uitgebreid. Aan de Broersveldkant zullen niet, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, hui zen boven de winkels komen maar de bakkerij zelf. Het project komt er thans aldus uit te zien: aan de Broersvestzijde drie grote winkels met een torenflat van zes woonlagen, middenin een garagehal met een oppervlakte van 500 m2 voor de bakkerswagens en aan de Broersveldkant vijf winkels met daarboven de bakkerij. Advertentie I.M. voor Uw vrouw*' of dochter. Omega Pontiac Zenfra Ancre vanaf vanaf vanaf vanaf 165.— 65.— 55.— 37.50 En vele andere aantrek kelijke aanbiedingen, reeds vanaf 19.95 Rotterdamsedijk 268 - Schiedam Toen kort geleden de Wilhelmina- haven te Schiedam moest worden uitgebreid, werd het niet nodig ge oordeeld een verdediging aan te brengen op de zeer flauwe onder watertaluds van de nieuwe oever. Deze taluds lagen nl. ter plaatse van de vroegere Westfrankelandsedijk, zo dat verondersteld mocht worden, dat de ondergrond daarvan voldoende was. BU de werken, die in de omgeving van de nieuwe Spuisluis in uitvoering zijn, werd onlangs een gedeelte van de oude Westfrankelandsedijk weg- gegraven. Daarbij bleek, dat de on dergrond hoofdzakelijk uit los zand bestond, en dus heemaal niet aan de verwachtingen beantwoordde. Onder deze omstandigheden is het, naar het oordeel van de directeur van Gemeentewerken, niet verant woord de onderwatertaluds onverde digd. te laten. Naar zijn mening eisen de waterstaatsbelangen, dat de oever verdediging ter plaatse zo spoedig mogelijk versterkt wordt, hetgeen kan geschieden door het aanbrengen van kraegstukken, een perkoenrii en een steenbestorting. De' kosten van deze voorzieningen, inclusief de kosten van voorbereiding, toezicht enz. be dragen 68.500,—. B. en W. stellen voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Zondagochtend 14 december belegt de afdeling Schiedam van de VARA een bijeenkomst in het Passage-thea ter. Op het programma staat o.m. community-siinging o.l.v. de organist Johan Jong. Van deze samenzang zal (evenals van een soortgelijke community- singing o.l.v. cor Steijn in het Am sterdamse City-theater) een opname worden gemaakt, die op tweede kerst dag over de radio wordt uitgezonden. Hierna wordt de speelfilm „De re gimentsdochter" vertoond. Kaarten zijn voor 50 cent verkrijgbaar bij de bestuurders, de bezorgers van de ra- diogids en het kantoor van Het Vrije Volk in de Passage. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.IS uur Fanfare. MONOPOLE-THEATEB, 2. 7 en 9 u.: Shotgun. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten; Kunst van toen. Diversen: KERK. Nw. MAASSTRAAT, 8 uur: Klaas de Vriesschool B, ouder avond. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Fanfare. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATEB, 2. 7 ec 9 uur: WwVuO. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten i Kunst van toen. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Sohle- damse Kunstkring, De Ned, Co- medle brengt ..De naakten kleden". VOLKSGEBOUW: 8 uur: ABC. hul digingsavond jubilarissen. MUSIS SACRUM, 8 uur: Personeels vereniging FontUne. toneelavond met bal. Medio i960 hoopt men dit grote ge bouw gereed te hebben. De aannemer rekent voor het hele werk op tachtig bouwweken. In toaal zullen 206 be- tonpalen met een draagvermogen van 20 tot 75 tón de grond ingaan. Dit alles deelde de heer M. J. Vlug vanmorgen op een persconferentie mee. Eindelijk Is dus een eind geko men aan de geruchten over het al dan niet doorgaan van zijn plannen. Eindelijk ook gaat die lelijke open plek in het centrum verdwijnen. De heer Vlug deelde mee, dat het werk aanzienlijk is vertraagd door moeilijkheden bij de ontruiming van winkels en woonhuizen. Niet minder dan 21 gezinnen moesten verhuizen. Thans staan er nog drie woningen aan het Herenpad, waarvan er straks een leeg komt die dan voorlopig als directiekeet zal dienen. De bakkerij zal van de modernste machines worden voorzien en reeds is uitgerekend dat de broodappara- tuur die daar zal komen 3000 broden per uur zal leveren, terwijl vijf man nodig zijn om de machines te bedie nen. Momenteel heeft Vlug nog steeds negen man nodig voor de produktie van 1600 broden per uur. Bovendien zal Bakkerij Vlug twee winkels van het project aan de Broersvestzijde zelf in gebruik ne men om ze samen te trekken tot een grote cafetaria. Gedacht wordt aan een combinatie van een luxe banket bakkerij en een broodjeswinkel. Van het flatgebouw kan nog wor den gezegd, dat een van de zes woon lagen zal worden bestemd voor de vestiging van kantoren. Dan blijven altijd nog 25 woonhuizen over, die per lift bereikt kunnen worden. Bak kerij Vlug heeft eraan gedacht in de hal bezorgkastjes te plaatsen. Omstreeks Kerstmis zal in de eta lage van Bervoets een maquette van dit miljocncnproject worden tentoon gesteld. Advertentie I.M. Dor geen voorrang teverlenen en onvoorzichtig te rijden veroorzaakte gistermorgen om kwart voor twaalf de automobilist J. van S. op het Koe- marktplein te Schiedam een botsing met een bromfietser. De bestuurder van de bromfiets, de 19-jarige kan toorbediende C. J. de Keijzer uit Schiedam, moest met een hersen schudding en hoofdwonden in de dr. Noletstichting worden opgenomen. Van S. sloeg op het Koemarktplein linksaf naar de Buitenhavenweg. Er zal tegen hem proces-verbaal worden opgemaakt. Om de bouw van de 93 woningen, 7 winkels en 12 garages aan en nabij de Burgemeester Honnerlage Grete- laan en de Noordvestsingel te Schie dam door de Stichting Pensioenfonds Wilton-Fijenoord niet te vertragen, is het nodig, dat door de Technische Bedrijven thans kan worden beschikt over een bedrag ten behoeve van de as-, drinkwater- en elektriciteits voorziening van deze panden. 100 89 32 13 2.78 100 100 32 15 3.12 100 82 37 7 2.21. 100 100 37 16 2.70 100 100 46 12 2.17 100 88 46 12 1.91 In de voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 3e klas libre van het district Schiedam van de KNBB werden gespeeldin poule 2 in café De Moriaan te Maassluis: Van Tielen Suurmond Van Tielen Bakker v. d. Vliet Quanjel Voor de Vrjje-Voik-beker: In poule 1 in het verenigingslokaal van de BV Tonegido: H. v. d. Veer W. Pieterse C. v. Reeven J. van Tielen J. Alpenaar J. Klooster P. v. Reeven J. Buitelaar In poule 2 bU de BV Confiance te Vlaardingen De Schiedamse jeugdsoüë- teit „Scopulus" ivaagt zondag avond ?0 november in de bo venzaal van Musis Sacrum een experiment: dansen op mu- ziekfilm-muziek! Er zullen films worden ver toond van Woody Herman, Count Basie, het King Cole trio, The Modernaires, enz. (met een totale draaitijd van anderhalf uur) en tegelijker tijd zullen de leden dansen op de klanken die deze film-mu siet voortbrengen. De verlichting brengt geen moeilijkheden met zich, daar de rode indirecte pla fondverlichting de dansers in staat stelt elkaar te zien en tevens hoegenaamd geen na delige invloed op de duidelijk heid van de film heeft. Het voordeel van dit experi ment is, dat men twee vliegen in een klap slaat: men heeft goede dansmuziek en kan naar een onderhoudende film kij ken. „Scopulus" is 14 oktober van dit jaar opgericht en telt reeds 160 leden. Om de twee weken dansen de jongelui op zondag avond in Musis. De uitslagen van de dinsdag ge speelde wedstrijden voor de Schie damse bedrijfsklaverjascompetitie (SBKC) zijn als volgt: Afdeling A: Gem. Werken—De Geer 3—3; Vlug Excelsior 33; GTBDe Spar 33; StandaartBWF 33. Afdeling B: Gem. WerkenExcelsior 42: STW De Geer 51; niqueVincent 33. „De zin van liet leven ligt in de zorg voor de toekomst. Wij weten niet hoe het morgen met ons gesteld is. Ieder mens heeft de behoefte om aan de toekomst te werken. De zin van het leven van de oude socialisten lag ook in de toekomst, want in het heden hadden zij niets". Aldus begon gisteravond mevrouw H. Singer-Dekker tijdens de bijeenkomst van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in het Volksgebouw haar lezing naar aanleiding van de leuze voor de Vrouwendag: „De wereld van morgen is onze zorg van nu". Deze oude socialisten, zo vervolgde zij, zijn soms te benijden; zij hadden iets, dat ons ontglipt is, namelijk een onwrikbaar geloof in de maatschappij, die komen ging. Bij ons is dit onwrikbaar geloof aan het wankelen gebracht. Soms lijkt het wel of wij werken aan een toekomst, die onzeker is. Door de ervaring weet men. aldus mevrouw Singer, dat de toekomst al tijd anders is, dan de voorstellingen, die men zich er van maakt. Doch niettemin hangt het van de mensen af hoe de toekomst er uit zal zien. „Hoe moeten wij werken en waar naar?", vroeg mevrouw Singer en zfj antwoordde, „wij moeten" streven naar een wereld waarin alle indivi duen tot hun recht komen." De zuigelingenzorg is een geweldig stuk werk van de vorige generatie, 130 67 41 9 1.63 140 140 41 27 3.41 300 64 36 8 1.77 110 110 36 14 3.05 60 60 32 12 1.87 70 49 '32 12 1.53 50 50 33 12 1.51 50 18 33 4 0.54 H. van Rees N. Hartog J. Vink B. Groen A. v. d. Linde J. Kalkman Verheij v. Opstal Volksgebouw G. v. Leten H. Kalisvaart P. Mondt L. v. Noord M. van Rijn W. de Korver M. Smit K. van Hees 150 150 32 140 70 32 90 90 48 110 94 48 80 80 48 70 50 48 45' 45 35 50 43 35 aSunlight a 130 36 46 130 130 46 90 90 49 90 90 49 80 80 37 60 52 37 50 40 38 50 50 38 4.68 2.18 1.87 1.95 1.66 .1.04 1.28 1.22 2.74 2.82 1.83 1.83 2.16 1.40 0.95 1.31 Van de Bank voor Ned. Gemeenten heeft de gemeente Schiedam een aanbieding gekregen tot het aan gaan van eenvaste lening groot 60.000,ter financiering van de verdere ontwikkeling van het indus trieterrein ,ten nooden van de Pa- allelweg. Rente 4,75% per jaar, om looptijd 15% jaar. B. en W. stellen de raad voor deze aanbieding te aan vaarden. In het dierenasiel aan de Annazus- I terstraat te Schiedam wacht een B en W stellen voor een krediet jonge bastaardherder op zijn (onbe- van35.450.— beschikbaar te stellen.1 kende) eigenaar. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdag 2 december zijn de heer A. van Logchem (82 jaar) en mevr. P, van Logchem-Swaerdens (81 j.) uit de Ampèrestraat 35a te Schiedam zestig jaar getrouwd. Beide echtelieden zijn in Culem- börg geboren en kennen elkaar al van kindsbeen af. Mevrouw Van Logchem vertelt: „Toen ik op mijn vijftiende jaar diende in Utrecht, kwam hij al naar me toe om me op te zoeken." Meer dan een halve eeuw woont het echtpaar in Schiedam, namelijk 57 jaar, waarvan zeker der tig in de Ampèrestraat. De bruidegom heeft 53 jaren van zijn leven op een glasfabriek gewerkt. Toen hij twaalf jaar was, kreeg hij een baantje bij de Culemborgse glas fabriek: hij werkte 12 uur per dag en verdiende ƒ2,90 per week, vakantie was er toendertijd nog niet bij. Enkeïe jaren na zijn huwelijk ver huisde hij met gezin naar Schiedam en trad in dienst bij de glasfabriek alhier. Het echtpaar is nog vitaal genoeg om ten minste drie dingen in het leven belangrijk te vinden. Dat zijn in de eerste plaats hun vijf kinderen, twintig kleinkinderen en tien achter kleinkinderen. Dat is verder onze krant, waarop zij „al eeuwen" ge abonneerd en die zij elke avond nauwkeurig doornemen, en ten slotte op geregelde tijden van de dag een goed bakje koffie. Wij wensen de heer en mevrouw Van Logchem van harte geluk! 1 vertelde zijDoch deze zorg zou uit gebreid kunnen worden. Want een kind heeft nietalleen lichamelijke, doch ook geestelijke zorg nodig, We moeten werken voor een goede kleu terzorg, waarin eventuele opvoedings fouten weggewerkt kunnen worden. AUe individuen moeten ook tot hun recht komen bij het onderwijs. Het is een schande, dat maar 18 van de leerlingen van het middelbaar onderwijs uit arbeidersgezinnen ko men en slechts 4 arbeidersjeugd de universiteiten bezoeken. Het on derwijssysteem moet er op gericht worden, dat ieder kind een kans krijgt, aldus mevrouw Singer. Daarnaast moet nog gewerkt wor den aan het woningprobleem, aan het probleem van de ruimtelijke or- denirq en ook aan de bejaardenzorg. Het ...atste is een sprekend voorbeeld van een verbeten strijd, die men in het verleden al gevoerd heeft. Door die strijd hebben nu de bejaarden een behoorlijk financieel bestaan, doch naast de behuizing, waarbij het nogal eens scheef zit, mozet men ook oog hebben voor de geestelijke ver zorging van de bejaarden. Men kan echter werken aan wat men wii, aldus m v Singer doch in internationaal „rband gezien krijgt alles een andere vorm. Wat blijft er van alles over, als we de dreiging van de derde wereldoorlog zien. En die dreiging is er, want als socialist weet men dat er geen vrede kan zijn, zolang er nog mensen als slaven verhandeld worden en er op vele plaatsen van de wereld nog hongersnood en andere ellende Is. „Wü moeten meehelpen dat deze wantoestanden opgeheven worden, dan pas kunnen we vertrouwen, dat alles terecht zal komen", merkte zij op. „De werkelijkheid van de zorg Als de raad ermee akkoord gaat, zul len de volgende personen tot leraar aan de Gemeentelijke Nijverheidsavond school te Schiedam, worden benoemd: A in vaste dienst, ingegaan 1 oktober 1958: J. Hoegen voor plaatwerken en lassen, G. Verwijs voor elektromontage. A. van Vuren voor natuur- en werk tuigkunde. B in tijdelijke dienst (herbenoemin gen), Ingegaan 1 oktober 1958 en voort durende tot de aanvang van de cursus 1959/1960: J, Boeren voor vaktekenen, materinlenleer en technieken aan schil ders, J. Brouwer, voor elektriciteitsleer aan automonteurs. J. Brugman voor Nederlandse taal, rekenen en maat schappijleer, J, van Die jen voor vak- tekenen, technisch schetsen eu vak- theorie aan scheepstimmerlieden, P. Droppert voor werktuigkundig tekenen en calorische werktuigen, J. F. Ebben voor vaktckenen en technisch schet sen voor scheepsbouwers, A v. d. Gaag voor vaktekenen en materialenleer, J. J, B. de Graaf voor vaktekenen en na tuurkunde, W. M. Groenendijk voor na tuur- en werktuigkunde, S. van Hoog voor natuurkunde, A, W. Hosman voor radiotechniek, handvaardigheid, metin gen, elektriciteitsleer, elektronica en materialenleer, W. A. de Jager voor motoren en onderstellen, j, van der Kamp voor stel- en meetkunde, F. J. Klapwijk voor Nederlandse taal, tekenen en maatschappijleer, C. C. Mastenbroek voor vaktheorie, uitslagen en tekening- lezen, K. Nette voor vaktheorie en vak tekenen aan elektrisch lassers, W. van Meggelen voor elektriciteitsleer, scha kelschema's en voorschriften, K. Nies- waag voor werktuigkundig tekenen, G. den Os voor technisch schetsen en vaktekenen, G. J. Ouwehand voor plaat werken, M. van Raalte voor vaktekenen, vaktheorie en natuurkunde, J. Rommelsc voor radiotechniek en tekenlnglezen, M. Vane voor natuurkunde, J. Vos voor vaktekenen en elektriciteitsleer, natuur- en werktuigkunde, C. C. Vljlbrlef voor elektriciteitsleer, A. van Weeren voor natuurkunde, Th. van Woerwom voor stel- en meetkunde, T. J. v. d. Zanden voor natuur- en werktuigkunde, vak tekenen, elektriciteitsleer en technische schetsen, D. Zevenbergen voor motoren en onderstellen. C. In tijdelijke dienst (eerste benoe mingen) Ingegaan 1 oktober 1958 en voortdurende tot de aanvang van de cursus 1959/1960: J. Bergijk voor elek tromontage, G. M, Huigen voor radio techniek, metingen en tekenlnglezen, J. Valkenburg voor vaktheorie en na tuurkunde, Th. Voogt voor materia lenleer en handtekenen. D. in tijdelijke dienst (eerste benoe ming) voor bet tijdvak van. 1 oktober t/m 31 december 1958: T. Bos voor Ne derlandse taal. rekenen en maatschap pijleer. E. in tijdelijke dienst (eerste benoe ming) voor het tijdvak aanvangende 1 januari 1959 en voortdurende tot de aanvang van de cursus 1959/1960: C. J, Maandag voor Nederlandse taal, maat schappijleer en rekenen. W»ta St. Mleotaasgescbeok V! ook uw speciaalzaak voor lingerie, WM0TE PTAMA van watm zwanendons, modern ruina vallend jasje, allerliefst dessin op wit fond, effen pan talon, 'n pyama roet eersteldas cocpe en van een buitengewone kwaliteit 14.® PEIGNOIRS BI OUSTERS U SATIN TEWTftE charmant, behaaglijk warm, ptactisch 25.- 19.® 14.95 ETERWEAR PEIGNOIRS EM DUSTERS zacht ais dons, warm als bont, comfort èn ele gance, in nieuwe mode- tinten v a. 26.50 JOVANOA *«0*5 DAAR MAAT «n elke voetmaat èn elke beenlengtetot caxra tang, van 2.® tot 4.® pyama'a. kousen £cfc>©ö©©cöO ^COÜOC Als V een bedrag van f 2,50 besteedt, ontvangt U ends een fleurig zaèdoet/e.' NYLON ONDERJURK, trés chique, 'n weelde van kant onder en boven, rijke entredeux voot extra elegance, in wit. citton, seablue en cerise 12.M ELEGANTE BEMBERB- CHARMEUSE ONDERtURK onder en boven prach tige broderie, kanten schouderbandjes, mees terlijke coupe 9.45 -TAYONNE" JUP0N, ontworpen voor de mo derne empire-lijn, rnet slank makend raffine ment, koket spiitje. U kunt kiezen uit de modieuze tinten citron, nightblue, turquoise, fiame-ted 9.9D SATUNEN JUPON eveneens gemodelleerd naar de nieuwe lijn, met kant en spiitje, kleedt glad af, in zwart, wit, goud. teatose en bleu 6.® Onze terugbetalingsservice Wanneer zou blijken, dat U met uw geschenk haar wens niet hebt ge raden, betalen wij het door U bestede bedrag plompt terug! voor morgen Is doormodderen, taai zoeken naar de beste wijze en moge lijkheden. Doch ondanks dat zullen we toch iets anders bereiken dan we verwachten." „Toch moeten we door blijven wer ken," zo besloot mevrouw Singer haar rede. „Willem van Oranje zei dat men niet hoeft te geloven om te on dernemen en men niet hoeft te sla gen om vol te houden, daarom is nu onze zorg te werken aan de wereld van morgen, hoe die wereld er ook mag uitzien." Ter opluistering van deze Vrou- wendagbijeenkomst speelde een Ha- waian-ensemble enkele melodieën en speelde de jonge aecordeoniste Sjaantje Blomsteel een eenvoudig werkje van Langerak, „Heimweh" en de „Vriendschapwals". Na de pauze volgde het optreden van het Politiek Cabaretgroepje „De Steekvlam". Sa menzang en een kort woord van voorzitster, mevrouw G. Bos-Van Ringen, die de avond ook geopend had. besloot deze goed bezochte bij eenkomst. (ongecorrigeerd) (Van onze korfbalmedewerker Succes sukkelt de laatste jaren le lijk met zijn eerste twaalftal. Dit sei zoen is het helemaal mis. De acht gespeelde wedstrijden hebben nog geen enkel winstpunt opgeleverd. ïn het veld zijn de blauwwitten beslist niet de minderen van hun tegenstan ders, maar aanvallend wil het niet lukken. Voor zondag staat weer een ont moeting op het programma tegen een van de' zwakkere goden, nl. de uit wedstrijd tegen Pams. Daartegen zijn snelheid en het verkrijgen van een vlotte voorsprong de enige wapens. Hopen we nu maar. dat de Successors die goed weten te hanteren. Schiedam zal zich in Rotterdam niet met- zulke grote cijfers door Eureka laten kloppen als op eigen terrein (512). We hopen eerlijk ge zegd op een revanche. ODI speelde op 25 oktober voor het laatst. Het is dus wel zaak, dat de wedstrijd ODIOranje-Nassau door gang vindt. Dit wordt een strijd van aan elkaar gewaagden. Het terrein voordeel kan de doorslag geven. Verder zijn vastgesteld Rozenburg 4Succes 2. Schiedam 2Overkan- ters 3, KOAG-ODI 2, Schiedam 2— Overkanters 3, Rozenburg 7Succes 3, Blauw Wit 3ODI 3. TOP d—ODI b en de microkorfbahvedstrijden Suc ces aPoortugaal a en Succes a Het Zuiden d. De Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Schiedam, geeft maandag 8 december voor zijn leden twee sinterklaasfeesten' in Musis Sacrum. Aanvang 2 uur en 7 uur. Kaarten hiervoor kunnen woensdag 3 december vanaf 's morgens 9 uur in het Blauwe Huis worden afge haald op het vertoon van de con- tributiekaart. Voor de Sint-Nicol aasfeesten voor de kinderen van de leden van de NVV-vakbonden en die van de Partij van de Arbeid, die gehcuden worden op 29 november In het volksgebouw en op 3 december in het Wijkcen trum Nleuwland, zyn voor kinderen van 4 tot 7 jaw nog kaarten ver krijgbaar aan de bekende adressen. Voor laatkomers misschien ook nog bij de aanvang van de voorstelling om 2 ur aan de zalen. Geboren: Marinus J, z van G P v Hagen en H A van der Knaap; Jo hanna C, d van G P van der Nagel en E J Feteris; Gerrit C, 3 van G v Kampen en E P van den Hoek. Overleden: M Vos, 78 jaar. (Van een onzer verslaggevers) „Met degenen, die menen dat met aanpassing van de produktie altijd aan een slechte situatie in de land bouw kan worden ontkomen, ben ik het beslist niet eens. Wanneer men aanvoert dat er maximumprijzen moeten zijn, dan zal men toch ook begrip moeten hebben voor het feit. dat er soms ook minimumprijzen nodig zijn" f Met deze woorden keerde ir C. S. Knot terus, de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw- Comité zich vanmiddag op de jaar lijkse algemene vergadering van hes comité in Utrecht tegen een te snelle aanpassing van de landbouwpro- duktie. Zelfs wanneer eenzelfde pro duktie met twintig percent minder mensen bereikt kon worden door middel van mechanisatie dan zou het nog de vraag zijn of men dit met het oog op andere omstandig heden zou moeten doen. Er zyn geen machines beschikbaar en er is geen werkgelegenheid om de on geveer 100.000 beroepspersonen, die dan zouden vrijkomen, direct aan de slag te helpen, zo zei ir. Knott- nerus. Ir. Knottnerus waarschuwde tegen de opvatting, dat het Nederlandse volk zijn consumptiemelk veel goed koper van het buitenland zou kun nen betrekken. „Wü moeten op verse melk Kunnen rekenen", zei de voorzitter van het KNLC. „Al dat gedoe met melk poeder en ingedikte melk heeft al leen maar tot gevolg, dat de kwali teit zo achteruit gaat, dat men het niet meer belieft. Voor de volksge zondheid is dit gevaarlijk". De 83-jarige H. S. uit Vlaar dingen is gisteren in de Van Maa- nenstraat in Vlaardingen tijdens een wandelingetje gestruikeld. Met een hoofdwonde is hij door de GGD naar zün woning vervoerd.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1