Lij linen 39 en 40 Eindpunten bussen en trams verplaatsen naar em Aanleg twee OUDE KUNST VAN 'T KANTKLOSSEN IS BEZIG UIT TE STERVEN... D Rayoiitentoonstelling van postduiven Uit de PvdA i BILJARTEN Openbaar personenvervoer in Schiedam' Oude man valt uit raam m Burgerlijke Stand Rechtsgeding inzake verwarmingskosten Verhuur gemeente eigendom kan sneller Vervoermateriaal Techn. Bedrijven R.-K. kleuterschool in Nieuwland-Oost Goedkoper zwemröen voor de jeugd Verzilvering van vakantiezegels Veemarkt Rotterdam OriraniSdlionM'iiv^ Kerstspel NVV viert Kerstmis Omstreeks 1961 Kethel Voor Herenmodes Timco (Van een onzer verslaggeefsters) e oude kunst van het kantklossen is in ons land bezig uit te sterven. Heel duidelijk is dat de afgelopen weken gebleken op het eiland Voorne-Putten. Daar was vroe ger, in Hellevoetsluis, een bloei ende kantschool, in 1928 ge sticht door mevr. E. Rappard- Broese van Groenou. Mevrouw Rappard, die nu in Oostvoorne woont, vatte onlangs het plan op voor de vrouwen en meisjes van Voorne een cursus in kant klossen te geven. Tot nog toe meldde zich echter niet meer dan één aspirant-cursiste en die heeft zich inmiddels weer teruggetrokken ook. ALLEEN! AMERIKANEN TENTOONSTELLING Evelien en soms ook Paul ko men trouwens ook bij groot moeder de kunst van het kant klossen wel eens afkijken. En het zal wel in de familie zitten, daar ze er al wat handig in zijn. (Van een onzer verslaggevers) Het verplaatsen van de eindpunten van tramlijn 4 en de bus lijnen 39, 40, 41, 43, 44 en 48 naar het nieuwe zogenaamde Stadhuisplein, onderaan de Broersvest. Het doortrekken van lijn 39 naar het westelijk deel van Nieuwland. Het omzetten van de huidige lijn 40 in twee afzonderlijke lijnen KethelSchiedam en SchiedamHillegersberg. Dit zijn de voornaamste adviezen die aan de hand worden gedaan in het pas verschenen rapport over het openhaar per sonenvervoer in de gemeente Schiedam, dat door het Econo- misch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland is opgemaakt in opdracht van het gemeentebestuur. Een belangrijk uitgangspunt bij het onderzoek is voor de ETI ge weest de aUesbehalve ideale verbin ding met Nieuwland, die minder be vredigend wordt naarmate het inwo nertal toeneemt. In een samenvattende beoordeling van het bestaande vervoersnet mel den de onderzoekers, dat de tramver binding SchiedamRotterdam hier in als belangrijke lijn niet worden onderschat. Deze verbinding met Rotterdam, nog aangevuld met bus- „In die dagen", zo heet het kerst spel van Dorothy Sayers dat vrijdag avond door de lekenspelgroep van de VCJC in het kerkgebouw van de Ne derlandse Protestanten Bond aan de Westvest wordt opgevoerd. Leo Pol buis regisseert de voorstelling. Aan- van acht uur. De Vrouwenbond van het NW houdt volgende week dinsdag twee kerstbijeenkomsten in het Volksge bouw, 's middags om twee uur voor de veteranen van het NVV en hun echtgenoten en 's avonds om acht uur voor de eigen leden. Het Nederlands Marionettentheater van Bert Brugman zal de opera Ri- goletto „uitvoeren". A. de Korte, alg. secretaris van het KW, spreekt 's middags een kort woord en Anke Weidema 's avonds. Dc 76-jarige T. H. P. Verhejj uit de Boerhavelaan 95b te Schiedam is gistermiddag van zes meter hoogte uit het raam van zijn slaapkamer ge vallen .Illj liep een gebroken dijbeen op. De heer Verheij slaapt op de eerste verdieping. Hij deed het raam open, stapje er uit en kwam op een kel dertrapje terecht. Het slachtoffer is in het Gemeenteziekenhuis opgeno men. SCHIEDAM. GEBOREN: Ri- cahrd M„ z v J. J. B. Colügnon en E. B. E. Busker; Robert z v T Oos- terom en' W. J. Scheffer; Arie z v M„ J. van Rossen en J. Herlaar; He lena, d v C. in 't Veld en G. Kooij; Maria J., d v A .J. van Waarde en M. J. Rosmolen, OVERLEDEN: H. C. van KruiJ- ningen, 50 j.; C. H. J. van der Hom van den Bos, 83 j., wed. v. A. H. M. Melchers; C. Bijl 74 j., echtg. v. J. Poot; C. H. van Wagtendonk, 66 j.; H. Muilwijk, 80 j. Hjn 44, is op zich zelf genomen goed. Alle Schiedamse buslijnen sluiten erop aan. Ook deze buslijnen zelf voorzien redelijk in de lokale ver voersbehoeften van Schiedam, met name in de voornaamste verbindin gen van het centrum naar de buiten wijken. Slechts in het geval van de nieuwe wijk Nieuwland kan van een te ge ringe aanpassing worden gesproken. De route en op bepaalde onderdelen de frequentie van lijn 40 zullen moe ten worden verbeterd en aangepast aan de nieuwe behoeften, te meer wanneer de uitbreiding van Nieuw land in de komende jaren voort zal gaan. Uitvoerig gaat het rapport in op de bestaande wensen en de mogelijkhe den tot verbetering van het vervoers net, daarbij niet de economische as pecten uit het oog verliezend. Ten slotte komt het tot de volgende aan bevelingen: TRAMLIJN 4. De tramverbinding met Rotterdam zal in grote lijnen in de huidige vorm blijven bestaan. Het kiezen van een ander eindpunt dan de Koemarkt is uit verkeerstech nische overwegingen wel wenselijk. Vervoerseconomisch blijkt alleen verlegging van dit eindpunt naar het nieuwe zgn. Stadhuisplein aanvaard baar. De busdiensten zullen daar eveneens halten moeten krijgen. BUSLIJN 40. Voor het lokale ver voer in Schiedam zullen drie buslij nen moeten dienen. (Ook nu' zijn lijn 43, 44 en 48 geen lokale, maar inter lokale verbindingen Red.)Het verdient aanbeveling de huidige lijn 40 om te zetten in twee afzonderlijke lijnen resp. KethelSchiedam en SchiedamHillegersberg. De eerst- genoemdé 'lijn zal daarbijhet Ujn- nummer 40 moeten overnemen. Het oostelijke nu nog grootste deel vaxl Nieuwland, dat zo dicht bij het Schiedamse centrum aansluit, zal tezamen met Tuindorp en Kethel door lijn 40 worden bediend. De normaal te verwachten belangstelling voor deze lijn wettigt waarschijnlijk geen grotere frequentie dan een kwartier- dienst op Tuindorp. Op bepaalde tijd stippen in de zomer zal het wellicht noodzakelijk worden t.h.v. de passa giers voor Bad Groenoord de fre quentie op deze lijn op te voeren. Het geringe bevolkingstal van Kethel wordt door een uordienst ge noegzaam bediend. Aldus wordt op de nieuwe lijn 40 als ge h e el-slechts om de 60 min. gereden, maar op het belangrijkste onderdeel, het traject StationTuindorp, minimaal om het kwartier. Met de door ETI uitgestip pelde dient wordt Nieuwland-Oost in zijn gehele lengte doorsneden. BUSLIJN 39. Deze lijn kan tot in het westelijk deel van Nieuwland worden doorgetrokken. De verbinding wordt dan: Stationsplein - huidige lijn 39 tot BK-laan - Aleldastraat - Westfrankelandsestraat -Rembrandt- laati - Troelstralaan -' Van Haaren- iaart tot Nieuwe Damlaan en v.v. Bij de Nieuwe Damlaan zal dan een ge legenheid tot overstap op lijn 40 moe ten zijn. BUSLIJN 40. De verbinding met de Gorzen, door lijn 41 onderhouden, wordt voor het traject Koemarkt- Gorzen geheel in de huidige vorm gehandhaafd. Het heeft volgens het rapport wei nig zin meer de twee lijnen 39 en 41 op het traject Koemarks-Sirigelkwar- tier-Station elk een afzonderlijke route te laten rijden, nu i.vm. de aanwijzing van de Broersvest als centraal standpunt toch alle bussen van de Korte Singelstraat gebruik moeten maken. De route waarlangs de lijnen 39 en 41 kunnen rijden luidt dan als volgt: Koemarkt - Broersvest - Korte Singelstraat - Marconiweg - Snelliussingel - Boerhaavelaan - Ka- merlingh Onneslaan - Stationsplein v.v. Ten slotte stellen de onderzoekers, dat het door hen geschetste vervoers systeem (dat wij hier zeer beknopt hebben weergegeven) is bepaald voor de naaste toekomst en eerst te reali seren is omstreeks het jaar 1961. Tot zolang zal nog met enkele noodop lossingen moeten worden volstaan. De bediening van Nieuwland-west door lijn 39 is echter reeds aanstonds in te voeren. Op lijn 40 zal nog niet de defini tieve dienst kunnen worden gereden. Op zijn vroegst zal in 1960 de Noord- vestbrug II ter hoogte van de Broers vest gereedkomen, die het nog te bouwen, deel Nieuwland-oost moet ontsluiten. Voorshands kan daarom de route Station-Broersvest-Vlaar- dingerstraat worden gevolgd, om daarna via de Damlaan en Nieuwe Damlaan de wijken Bijdorp, Tuindorp en Kethel aan te doen. I.v.m. het voorlopig nog beperkte inwanertal van het aldus bediende gebied en "dus de geringe vervoers vraag kan de dienstregeling op deze lijn tot de huidige frequenties be perkt blijven. Wel echter kan reeds terstond tot de splitsing van de hui dige lijn 40 in de twee gedeelten Kethel-Schiedam en Schiedam-Hille gersberg worden overgegaan. In een korte begeieidbrief tekenen B. en W. van Schiedam aan, dat zij het thans in, Kethel bestaande traject in zijn geheel gehandhaafd wensen te zien, zodat ook op het gedeelte tussen het Kruispark en de r.k.-kerk een geregelde dienst,1 .zij het dan een uurdienst moeten blijven worden uitgeoefend (lijn 40). Op het reste- rende gedeelte van dez elijn, waarop een kwartierdienst naar het Station is geprojecteerd, zullen bij bijzondere gebeurtenissen, zoals sportfeesten in Bad Groenoord of in het Sportpark, extra bussen dienen te worden inge last. Ook zal de In het rapport voorge stelde wijziging in de route van de lijnen 39 en 41 door het Singelkwar tier nader moeten worden bezien, (Ongecorrigeerd) B. en W. van Schiedam stellen de raad voor om thans het sportvelden complex aan de Pol lervaart te vol tooien en over te gaa ntot de aanleg van de twee nog resterende velden. Van het complex zijn al zestien vel den gereed gekomen. De twee nieuwe velden zullen geen permanent karakter dragen i.vm. de mogelijke aanleg van een verkeers weg, aansluitende op een wellicht in de toekomst te bouwen Maastunnel. Worden deze werken, waarover nog veel onzekerheid bestaat, uitgevoerd, dan is daarmee zeker een periode van tien jaar gemoeid. De dringende behoefte aan sport terreinen in in Schiedam maakt de aanleg van deze twee velden zeer wenselijk. Bovendien is het mogelijk gebleken, de voltooiing van het com- pulex in DACW-verband te doen geschieden. Begroot is een bedrag van 87.000,— aan Ionen ,dat de Ned. Heide Maatschappij voor hon derd procent zal subsidiëren. De dan nog voor rekening van de gemeente komende kosten belopen 45.000,voor bezoding van de ter reinen. De raad wordt voorgesteld een krediet van 132.000,te voteren. Advertentie IJl. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Een nacht om nooit te vergeten. MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Razende Roland. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. Diversen: VOLKSGEBOUW. 8 uur: PvdA, Jaar vergadering, MUSIS SACRUM, 8 uur: Geren, toneeluitvoering. ARCADE, 7.45 uur: SW. sportfilm- avond. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Een nacht om nooit te vergeten. MONOPOLE-TKEATER, 2, 7 en 9 U.: Razende Roland. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Diversen: STADHUIS, 8 uur: openbare ver gadering gemeenteraad, begrotings behandeling. AMSTELBRON, 8 uur: Pol. Jongeren Contact Schiedam, bijeenkomst. MUSIS SACRUM, 8 uur: Geron, toneeluitvoering. De vier bij de Rotterdamse bond aangesloten postduivenverenigingen, „de Blauwe Doffer", „de Postduif", beide uit Schiedam en de verenigingen „Keer Weer" uit Vlaardingen en „de Blauwe Doffer" uit Overschie hielden hun jaarlijkse grote tentoonstelling. Hierbij treedt de Overschiese vereniging ter gelegenheid van haar vijfentwintigjarig bestaan als gastvrouw op. Ruim vijfhonderd duiven werden in het verenigingsgebouw te Overschie bijeenge bracht. Advertentie IJH. '>C DE^RÖTTpdftMSE'SCHOUWBURG wSSsa Ï-* i ROTTERDAMS TONEEL S z°terda9 20 en «ondag ll I december, 8 uctr Eerste voorstellingen van M E RC AD ET van Honoré de Eciirac Regie; Georoe» Vitaly, Bob de Lange, nenny Oiïi, Too van Duiaboven, Tneia Verbeogeo. Adoli Tree* vaa der Donck, kamp, Peter Aryan», Petra Verbeek. Ais allerschoonste en beste van het geheel werd bekroond de oude blauwe doffer van H. C. v. d. Kant (de Post duif S.dam). Uit hetzelfde hok werd eveneens bekroond de oude duivin uit de vliegklasse 300 t.e.m. 500 km. Een jonge sehiftdoffer van G. de Veld (Overschie) werd met de duivin van F. v. d, Weelie als de-schoonste in hun resp. zevende en achttiende klas onderscheiden. Als eerste prijswinnaars werden in de verschillende klassen aangewezen klasse 1: onbevlogen oude doffers, L. J. Vlaardingenbroek (Overschie); 2 idem duivinnen, L. J. Bogaerts (Overschie); 3 oude doffers tm. 300 km H. C. v. d. Kant (de Postduif S'dam); 4 idem duivinnen, W. Wil- lems (Overschie); 5 oude doffers 300 fc.m. 500 km, W. v. d. Kant (BI. dof fer S'dam); 6 idem duivinnen H. C. v d. Kant (de Postduif); 7 oude dof. fers hoven 500 km, G. de Veld (Over schie) 8 idem duivinnen C. Verboom (de Postduif)9 jonge doffers onbe vlogen, P. Zeeuw (Overschie); 10 idem duivinnen P. Heeren (de Post duif); 11 Jonge doffers tot 150 km, H. C. v. d. Kant (de Postduif); 12 idem duivinnen A. Heeren (de Post duif); 13 jonge doffers, prijsvliegers M. de Roode (Vlaardingen)14 idem duivinnen, A. de Veld (Overschie) 15 jonge doffers boven 150 km, G. de Veld (Overschie); 16 idem dui vinnen, eveneens G. de Veld; 17 jon ge doffers, prijsvliegers boven 150 km P. Vrauwdeunt (Bi Doffer S'dam); 18 idem duivinnen, P. van Weelie (de Postduif). Kampioenen Op de eerste expositie-avond wer den tevens de rayon-kampioenen ge huldigd en deze ontvingen uit han den van de rayon-voorzitter P. van Os de hiervoor beschikbaar gestelde bekers. De rayonkampioen is geworden de comb. gebr. Poelman uit Overschie. Overige kampioenen waren de comb. Akker-de Veld, P. Zeeuw, A. de Veld (allen uit Overschie), J. v. d. Wind, M. van Mourik (de Postduif), P. de Boor (Overschie), F. Weelie (de Postduif), F. van Denzen en D. Wil- iems (Overschie). Door een aantal duivenliefhebbcrs en kwekers waren weer bonnen be- I schikbaar gesteld voor eieren en Jon ge vogels die zoals gebruikelijk bij opbod verkocht werden. Voor de ko pers betekende dit voor de toekomst wat nieuw bloed in de hokken en. de opbrengst was een aardige tegemoet koming in de kosten. Over het algemeen was de con ditie en ook de kwaliteit van de in gezonden duiven uitstekend. Ook vandaag is de tentoonstelling nog geopend. Vanavond om negen uur worden de prijzen uitgereikt en de duiven door hun eigenaars naar de respectieve ijokken teruggebracht. De kleinkinderen komen de kunst afkijken. Ook een buurmeisje wil wel eens weten hoe kantklossen in z'n werk gaat Men heeft er eenvoudig geen zin meer in en dat is wel verklaarbaar. Want kantklossen met de hand vergt een eindeloos geduld. Hoe snel vlugge vingers ook goochelen met spoelen en draden, het duurt toch uren voor er een schuchtere tiental centimeters kant of een sierlijke kleine rozet op het ronde kussén zijn verschenen. Kant is uit de tijd geraakt. Geen vrouw draagt meer kanten kraagjes en manchetten op de japon. Kantjes vinden we in de linnenkast alleen meer aan erfstukken uit grootmoeders tijd. En .het kanten kleedje op tafel en de antimakassars zijn verjaagd door de moderne ideeën op het- ge bied van de woninginrichting. Wie desondanks nog wel gesteld mocht zjjn op echte handgekioste kant, moet daar tegenwoordig wel heel diep voor in de beurs tasten. Vijf tig gulden voor een kraagje en man chetten, vijftig gulden voor een en- keie meter smalle kant. En wie heeft dat er nog voor over? A lleen Amerikanen op souvenir- jacht, zegt mevrouw Rappard la- koniek. Ze heeft heel haar ouderwets gezellige kamer volgelegd met kant. Kooplustige Amerikanen zouden hier heel wat van hun gading vinden. Er ligt een fraaie stola bij met zee motieven, die prachtig kleurt bij het witte haar van mevrouw Rappard als ze' hem even met een liefkozend ge baar om zich heen. slaat. Maar ik draag hem niet, zegt ze dan. 't Is iets voor jonge meisjes die uitgaan. Hetgeen overigens niet wil zeggen dat mevrouw Rappard zich oud voelt. Tussen de tientallen tere werkstuk ken ligt ook een prachtige kanten waaier met zeepaardjes. Die dateert nog uit de eerste jaren van de Hel- levoetse kantschool. Mevrouw Rap pard maakt nog stdeds haar eigen ontwerpen. Daar begon ze al mee als jong meisje, toen zij leerlinge was van een kunstnijverheidsschool en van de techniek van het kantklossen nog geen kaas had gegeten. Haar meeste ontwerpen uit die' tijd waren dan ook zo fantastisch dat ze in de praktijk niet uitvoerbaar bleken. Als lid van bet armbestuur In Hel- levoetsluis nam mevrouw Rappard in 1928 het initiatief tot de oprichting van een kantschool, waar bejaarden en armlastigen een bezigheid en ook een aardige bijverdienste konden vin den. Die school heeft een tijdlang zeker dertig leerlingen gehad. Een van de jongste leerlingen was destijds mej. E. S. Volwerk, een van de is atsten die nu nog regelmatig achter het kantkussen gaan zitten. Van haar krijgen we ook wat werkstukken te zien. Zij en mevrouw Rappard bepa len zich de laatste tijd uitsluitend tot kleinigheden. Zonder leerlingen kun Je geen grote stukken onder handen nemen In één rozet zit anderhalf uur werk en in een kraag met manchetten gaan er al veertig Beide dames zouden graag en dan in Rotterdam, nog eens een ten toonstelling van hun werk houden. Van mej. Volwerk zou daar naast kant ook het weef- en borduurwerk te zien zijn dat al door heel wat toe risten is bewonderd in haar huisje aan de Hellevoetse Opzomerlaan. Kantklossen is evenmin de enige liefhebberij van mevrouw Rappard. Het grote weefgetouw in haar kamer (tot voor kort waren het er zelfs twee) staat daar niet werkeloos en haar spinnewiel snort nog regelmatig. Spinnen, weven, kantklossen, 't'"zijn bezigheden die wel passen bij een oudere dame. Maar wat men niet verwacht is, dat zij („Ik hen zevenenzeventig", zegt ze als we haar vele jaren te jong schattenmaar zet dat er nu niet bij, want ik voel me helemaal niet oud nog vorig jaar met een groep andere amateur-geologen een tocht naar Duitsland maakte om stenen te zoe ken. De oogst van die tocht ligt met vele andere stenen uitgestald in een grote kast met glazen deuren. Aan de wand hangen enkele schil derijen van liaar'hand die heel mo dern aandoen. Uit een met houtsnij werk versierde kist met zelfgeweven stukken vist mevrouw Rappard een handvol poppen. Een Jan Klaassen, een prinses, een bleke griezel. „De popoenkast heb ik niet meer", zegt ze „Vroeger gaf ik er voorstellingen mee het hele eiland over. Nu heb ik er niet genoeg stem meer voor." De enige kinderen die zich er nog wel eens mee vermaken, zijn nu de kleinkinderen. Evelien van negen en haar broer Paul van elf. Enige huurders van woningen in het flatgebouw „Splerlngshoek" heb ben geweigerd de afrekening van hun bijdrage in de verwarmingskos ten over het wintertijdvak 1956-1957 te voldoen, als argument aanvoerend dat de warmtemeters in hun wonin gen het aantal gebruikte warmte- eenheden niet juist hebben weerge geven. Ten einde te voorkomen, dat ook in de toekomst soortgelijke verweren te gen het voldoen van de verschuldigde verwarmingskosten worden gevoerd lijkt het B. en W. van Schiedam van groot belang, dat door een onpartij dige rechter over de betalingsver plichting een oordeel wordt uitge sproken. Daarom wordt de raad voorgesteld tegen de heren A. L. A, Peute, A. Moorlag, P. Mulder en P. A. de Jong een rechtsgeding in te stellen. B, en W. van Schiedam stellen de raad voor het verhuren van gemeen telijke eigendommen te delegeren aan de raad. Deze zaken zullen hier door sneller kunnen worden afgehan deld. Deze overdracht van bevoegd heden zou gelden voor vijf jaar. Het vaststellen van de huren bij de ge meentelijke woningbouw blijft aan de raad. De Technische Bedrijven hebben eni ge houten fitterswagens in gebruik genomen, die in een zodanige staat verderen, dat vervanging thans nood zakelijk is. De directeur van de Tech nische Bedrijven stelt dan ook voor, tot deze vervanging over te gaan door aanschaffing van vier nieuwe aanhangwagens, overeenkomstig de in 1953 aangeschafte modellen. Tevens bestaat er behoefte aan een bromcarrier voor de fitter, die belast is met het verwisselen en plaatsen van huisdrukregulateurs. Deze bromcarrier zou mede dienen ter vervanging van en reeds aanwe zige carrier, die versleten is. Voorts kan de bromcarrier worden gebruikt voor de zgn. klachtendienst. Met deze aanschaffingen zijn ge moeid resp. 16.000,en 1.250, B. en W. stellen voor het benodig de krediet ad. 17.250,beschikbaar te stellen. Door het bestuur van de St.-Wil- librordusstlchting te Schiedam is de gemeente verzocht om medewerking te verlenen voor de stichting van een kleuterschool in Nieuwland-Oost. De uitbreiding van Nieuwland heeft er toe geleid dat de r.-k. kleuter school in Nieuwland-West reeds vol ledig bezet is, zodat een 2e r.-k. kleu terschool in Nieuwland-Oost thans noodzakelijk is. Men zal trachten, bij wijze van tij delijke maatregel, de kinderen voor lopig onder te brengen in de rJr. noodkerk in Nieuwland-Oost. Het Sportfondsenbad Schiedam stelt de jeugd in de gelegenheid ln de kerstvakantie goedkoper te zwem men. Van maandag 22 december tot en met maandag 5 januari, uitgezon derd dinsdags, kunnen Jongens en meisjes tot 16 jaar tegen het gere duceerde tarief van 30 cent van de inrichting gebruik maken. Dit tarief is alleen 's morgens van 9 tot II uur geldig. In de voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 3e klasse libre van het District Schiedam van de KNBB werden gespeeld ln groep 3: Van Wijk 100 87 44 8 IJST De Graaf 100 100 44 11 2.27 Van Doom 100 97 47 9 1.68 Jacobs 100 100 47 15 2.12 De Winter 100 100 33 20 3.03 De Graaf 100 73 33 12 2.21 Voor de Luifel-wisselbeker werden gespeeld ln poule 1 KarseboomRES b 6—-2. Hendriks 130 130 41 13 3.17 De Grijs 130 127 41 18 3.09 Henderiks 130 123 45 12 2.73 G. Frederiks 90 90 45 6 2.00 v. d. Giessen 90 90 43 14 2.09 Bakker 60 54 43 8 1.25 Krommenhoek 50 50 47 8 1.08 J. Frederiks 50 36 47 5 0.76 Elk motiewordt door mevrouw Rappard. zelf ontworpen. Zij kiest haar motieven meestal uit de natuur: vlinders, bloemen. Op de jaarvergadering van de PvdA te Schiedam, die vanavond (dinsdag) in het Volksgebouw wordt gehouden, zou mr. H. B. Engelsman spreken over: Prijzen, subsidies en kartels. Het bestuur heeft hem echter bereid gevonden een onder werp te behandelen, waarvoor nu zeker nog meer belangstelling zal be staan, nl. De kabinetscrisis. HU zal het inzicht daarover zeker kunnen verhelderen, daar hy de spannende ogenblikken in de kamer zelf heeft bijgewoond. De Alg. Ned. Bouwbedrijf sbond deelt mee, dat voor de loonderving over de kerstdagen en nieuwjaars dag vakantiezegels ter verzilvering kunnen worden aangeboden in het Volksgebouv, Tuiniaan 50, en wel op maandag 2z, dinsdag 23 en woens dag 24 december, 's avonds van half acht tot half tien. Verzilverd kunnen worden: Sociaal Fonds Bouwnijverheid: 39 dagzegels, Vakantiefonds Schildersbedrijf: 6 weekzegels, Loodgieterszegelfonds: 9 loondervingszegels. DES aDKC b 4—4 Verbrugge Eggelmeijer De Jong Weeland De Groot Verdam Edelenbos Borrani 150 130 120 110 100 60 50 50 83 130 106 110 100 57 46 50 32 32 33 33 52 52 38 38 14 21 17 13 10 6 5 7 In poule 2 RES cDKC b 35. 3.S8 4.06 3.21 333 1.92 1.09 131 131 Leyten De Koning v. Haasteren De Jong Ulsamer Hovener Edelenbos Krtlpscheer 130 130 110 90 70 70 50 45 70 130 110 58 31 70 50 45 31 31 36 36 30 30 33 33 8 18 22 12 3 7 10 235 4.19 3.05 1.61 1.03 130 1.51 136 De voetbalwedstrijd tussen de spoorweg sportvereniging Schiedam en de Eisenbahn Sportvereln Miin- chen-Gladbach kon wegens de slech te terreingesteldheid niet doorgaan. De wedstrijd zou gistermiddag op het terrein Boshoek gespeeld worden. ROTTERDAM 15 december "58. Aanvoer in totaal 2605 dieren. Vette koeien en ossen naar schatting 1623, varkens 982. De prijzen waren: Vette koelen 2,95 3,25. 2,802,90, 2,502,60varkens (levend gew.) 1,94, 132, 1,90. Overzicht. Vette koelen: aanvoer ruim. handel redelijk, prijzen als vo rige week; prima's boven notering; varkens (levend gewicht)aanvoer groot, handel tamelijk, prijzen ieta lager; prima's boven notering; af loop minder.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1